BI1ÏÏWB UIT HBUSBSK 1 I b, J eenigde Zangers* uit Alkmaar, wien de eerste prijs vermoedelijk alleen is ont gaan doordat het klankgehalte niet zoo glanzend was als dat van de eersten- prijs-winster »ZaDglust* uit Dordrecht. De verderfelijkheid van het verplicht zijn tot beoordeeling van composities van verschillenden graad van uitvoerings moeilijkheid bleek opnieuw tijdens den eerewedstrijd, die het concours voor mannenkoren Zondagavond besloot. Hier moest de winnende vereeniging uit de derde afdeeling het met een betrekkelijk eenvoudige compositie opnemen tegen de eersten-prijs winster uit de eerste afdeeling, die het zeer veeleischende verplichte koor voor die afdeeling uit voerde. Stel, beide koren hadden in denzelfden graad van muzikale voor naamheid als Zondagavond eenzelfde compositie gezongen, dan zou het zeer goed mogelijk geweest zijn, dat de ver eeniging uit de derde afdeeling haar veel grootere zus uit de eerste had verslagen, omdat in zuiverheidsopzicht haar zang corrector was, zelfs wel zooveel dat het onjuist treffen van een enkelen interval, er door vergoeilijkt kon worden. Nu legde zij het af, waarschijnlijk omdat het koor, dat zij zong. veel minder moeilijk was dan dat harer voornaamste con currente. I Uit één en ander blijkt, dat wij een volkomen zuivere jury-uitspraak bevor derd zouden achten door het afschaften op zangwedstrijden van het zoogenaamd vrije koor. Maar ook de eerewedstrijden achten wij een instelling, die billijkheidshalve dient te verdwijnen. Wat toch is het geval 1 Meest beteekent hij een strijd tusschen drie vereenigingen van zeer ongelijke sterkte, ongelijk klankgehalte en ongelijke technische onderlegdheid. Gewoonlijk wordt men er getuige van een pak slaag, door een grooten stoei en kerel (eersten-prijswinner eerste afdee- ling). gegeven aan kleine jongens (de uitverkorenen uit de derde en tweede afdeeling). Misschien slechts twee- of i driemaal op de wellicht vijftig wedstrijden welke wij in ons land en daarbuiten bij woonden, was het verloop anders en dan gewoonlijk het gevolg van toevalligheden of abnormaliteiten. Het is onze vaste overtuiging, dat die wedstrijd-uitschrijvende vereenigingen, die de vrije koren en de eerewedstrijden afschaffen, krachtig bijdragen tot de zui vering van den immer troebelen wed- strijddampkrlng 1 Op eene andere plaats, onder corres pondentie, beantwoordde de redactie van bovengenoemd blad een vraag van een Kunstliefhebber te'Rotterdam als volgt: Het is een algemeen verschijnsel bij zangwedstrijden dat de jury, zoodra haar uitspraak niet strookt met die van de „vox populi", beschuldigd wordt, er een bij zonder, d.w.z. oneerlijk, beoordeelings- systeern op na te houden. Hetzelfde geldt weer voor de opmerkingen, welke gij in uw schrijven openbaart. Wij zijn het met U eens dat de vereeniging „Ofening en vermaak", uit Waalwijk Besoyen, het verplichte koor het mooiste gezongen heeft van alle mededingers, en we durven zelfs te beweren, dat zulks het eenstem- mig gevoelen van alle vijf de juryleden zal zijn geweest. Maar >Oefening en Ver maak* heeft haar mooie kansen op den eersten prijs verspeeld met haar voor dracht van het koor naar keuze. Wèl was ook daarbij te loven beschaving, mooie uitspraak en vooral den gedegen klank, maar tevens werd één der het moeilijkst te vergeven muzikale zonden gepleegd »Oefening en Vermaak* >zakte namelijk in het vrije koor ruim een groote seconde en geen enkele tech- nische-muzikaal onderlegde scheidsrech ter zou met zijn geweten hebben mogen overeenbrengen, dit feit over het hoofd te zien. U ziet dus dat er wel degelijk een motief bestond, om >Oefening en Vermaak* lager op de bekroningslijst te plaatsen dan andere vereenigingen welker zingen zuiverder, d.w.z. muzikaal puurder was geweest. En uwe ernstige beschuldi ging aan het adres der jury mist dan ook allen grond. Wij besluiten En uit 't bovenstaand verslag van den muziek-recensent, èn uit bovengenoemd antwoord, blijkt na hetgeen de compo nist, de heer Bart Verhallen schreef meer dan voldoende, dat onze lieder tafel te Rotterdam een schitterend figuur heeft gemaakt en beslist hooger prijs had verdiend, al heeft ze ook in enkel opzicht mogelijk gefouteerd. Vooral wat van den ijverigen directeur, den heer Jac Sars wordt gezegd, lazen wij en zeker velen met ons, met zeer veel genoegen. In de vergadering van de Liedertafel >Oefening en Vermaak* is besloten aan het comité van het concours onderstaand schrijven te zenden »Gezien de geestdriftige ovatie ons >door het luisterend publiek gebracht, »achten wij ons voor onze deelname >aan den wedstrijd reeds genoegzaam ibeloond, en doen mitsdien afstand »van den ons toegeken4en 4den prijsB. Een prachtige winkel Met genoegen vestigen wij de bijzon dere attentie van 't publiek op de prach tige en practische verbouwing, die de firma G. L. van Hilst-van den Dungen de Laugstraatsche Koloniaalhandel, haren winkel heeft doen ondergaan. Zoowel in- als uitwendig in zijn moderne ge daante van bouw en kleuren ziet er 't geheel uitstekend uit. Een paar mooie etalage-vitrines, een flinke ruimte van binnen met alles wat tot een nieuwer- wetschen winkel behoort, in een mooi licht kleurtje geschilderd maakt alles een uitnemende indruk. En als vanavond bij de opening alles zal baden in een zee van licht, èn koper, èn kleuren, èn artikelen, èn verpakking nog beter zullen uitkomen, dan zal deze nieuwe winkel, (eene groote aanwinst voor de Groote straat,) zeer zeker veel kijkers trekken en laten wij voor d-n enei gieken onder nemer hopen, dat het tevens allen koo- pers zijn en blijven. Wij wenschen hem alle succes en vertrouwen, waar zoo tal van en zoo uitnemend gelegenheid ge boden wordt de Waalwijkers ook in eigen plaats zullen koopeu. 't Is goed hierop eens de aandacht te vestigen. Den uitvoerders, den heeren Aarts en van Heesch en den heer W. Hens, een woord van lof. Ten slotte verwijzen wij naar de ad vertentie in dit blad. Militaire oefeningen. Wij vestigen gaarne de aandacht der jongelieden op de in ons eerste blad voorkomende annonce betreffende de oprichting der weerbaarheidsvereeniging sjuliana* alhier. We zouden zoo gaarne zien, dat in navolging van zootal van plaatsen, vele jongelieden tot deze ver eeniging toetraden, tot verhooging van 's landsweerbaarheid niet a'leen, maar omdat men door een kleine inspanning zoo'n mooie uitspanning heeft, een prachtige oefening die voor velen zoo zal te pas komen bij 't later indienst- treden of voor anderen tot onderhoud van 't geleerde. Naast bedrevenheid in 't schieten, zal een lichamelijke oefening voor velen zoo uitstekend werken Men geve zich op bij den reserve-le luitenant, den heer Buwalda, Groote Straat, hoek Mr. van Coothstraat. Belangrijk nieuws Wij vernemen dat de voetbalver. WV. er in geslaagd is op 1 September e.k. het puikje van de Nederlandsche loopers en springers voor hare athletische wed strijden te engageeren. De heer P. de Mink (Rotterdam) kampioen van Neder land in 100 M. hardloopen en versprin gen, benevens den heer »Jumper* record houder van het hoogspringen 1.62 M en de beste polsstokspringer van Rot terdam. Wanneer een tegenstander te vinden is, komt ook de heer Kloek een der bekendste snelwandelaars mee. De heer De Mink houdt het record verspringen met 6.40 M. terwijl hij de 100 M. loopt in 11V5 sec. Genoemde Heeren zijn ook allen aan gewezen om morgen de nationale kleuren tegen de Belgische athletieken te ver dedigen. Zooals reeds gemeld, bestaat er morgen gelegenheid voor de schooljon gens, om zich op te geven voor de nummers sprictioopen, blaastrappen en driebeenwedlo'op. Van 12 tot 1 uur in het clubgebouw op het sportterrein. Hulde-betuiging. Gisteren mocht de heer J. Sars, directeur onzer Liedertafel, van de be kende componiste Mevr. Anna Lam- brechts-Vos uit Rotterdam, als blijk van hoogachting en waai deering ontvangen een present exemplaar van het onlangs door haar geschreven koor, Neerlands Taal, voorzien van een eigenhandig ge schreven opschrift Kon in ginnefeest. Evenals andere jaren heeft »Waal- wijks Belang* weer een avondfeest ge organiseerd. Onze liedertafel Oefening en Vermaak* zal ten 77s uur en de Kon. harmonie >Euphonia" van Kaats heuvel ten 8l/a uur een concert geven op de kiosk. De Waalwijksche Gymnastiek Ver eeniging geeft een uitvoering op een daartoe opgericht podium op de Markt. Wij twijfelen er niet aan of vele vreemdelingen zullen dit avondfeest bij wonen. Stierenkeuring. Ter verbetering en aanvulling van ons vorig bericht, deelen wij mede, dat de Provinciale keuring van springstieren te Heusden zal worden gehouden op Vrijdag 20 September des voormiddags 10 ure. Die te Waalwijk wordt op dienzelfden dag des namiddags 2 ure gehouden. De keuring te Almkerk heeft plaats op Maandag 23 Sept. des voormiddags 10 ure. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATEN: Mgr. J. J. Graaf., Het Maiia-Congres van Maastricht. (20), In de bergen. (2), De Duitsche Katholieken- te Aken. (6), F. J. van der Heijden., Pastoor J. H. Hooyman., Vijftig jaren kerkcollectant. (2), Prof. Dr. J. Beijsens Th. J. Schiider. TEKSTMgr. J. J. Graaf. Een Oase. (vervolg). Het tweede Nederlandsche Maria-Congres te Maastricht. In de bergen (vervolg). De gestolen banknoten (slot). De stomme van Inverathol (ver volg). De Duitsche Katholiekendag te Aken. Allerlei. Inhoudsopgave. Faillissementen in het Buitenland. De firma Seiler Seiler, een der meest bekende schoenfabrieken te Weissenfels, is failliet verklaard. De schoenfabriek van de firma P. J. Schmitz te Dusseldorf deelt gelijk lot en wel met ca. 500.000 Mark passiva en 100.000 Mk. activa. In het faillissement van Ph. Leiniger; schoenfabriek te Rodalben, beloopen de concurrente vorderingen 193.880 Mk., het actief is 42.630 Mk. Er zal niet meer dan 18 tot 20 pCt. idividend* uit komen. De 3 firmanten zijn allen wegens bedrieglijke bankbreuk veroordeeld tot 3Vs. 3 en l'/j jaar gevangenisstraf. Over het vermogen van H. L Kles- mann, schoenfabrikant te Pirmasens, is het faillisement uitgesproken. De schul den bedragen 280 000 Mk waaronder 120.000 Mk. boekschulden. Aan actief is er 122,000 Mk. Het huis en de machines zijn echter met 110.000 Mk. belast, zoodat er hoegenaamd niets uit komen zal. De schoenfabrikant M. Wieluner te Licgnitz biedt haar schuldeischers 40 pCt. Aan crediteuren wordt 200.000 Mk. opgegeven. Verschillende leerhan delaars en leerlooiers zijn hierin betrok ken. Het bod van 40 pCt. werd echter geweigerd. De reeds sedert 1879 te Dettweiler bestaande schoenfabriek van Levy Frères Cie., welke meer dan 100 ar beiders werk geeft, is failliet. Men schat het passief op 190 a 200 000 Matk. Slecht staat er ook voor de kunst- lederfabriek Julius Hummel te Reutlingen, die met hulp van familieleden der firmanten een onderhandsch accoord van 40 pCt. aanbiedt. De passiva bedragen 20.000 Mk., de activa 6000 Mk. Haar collega, de kunstlederfirma Otto Jungermann in Barmen laat het trouwens veel erger zitten, haar schulden moeten ongeveer 800.000 Mark bedragen en noemenswaardige activa staan er niet tegenover. Tengevolge van dit laatste faillissement lijdt de veter- en passementenfabriek van C. Miiller Wilh. Sohn te Barmen een schade van 52.000 Mk. wegens loopende accepten, waarom zich deze firma ook met een onderhandsch accoord tot hare crediteuren heeft gewend. Te Pirmasens in de schoengrossier Friedrich Bahr insolvent, er zijn bijna geen activa. V. v. d. S. BAARDWIJK. Zoo behoort dan de Baardwijksche kermis weer tot het vededene, doch wij kannen er met genoegen op terag zien, niet alleen dat geen enkele wanklank werd vernomen, maar cok, er is dit jaar meer dan anders voor gepaste ontspanning gezorgd. Zondag begon de drukte reeds, toen de Drunen8cbe Harmonie die 's avonds in het café van Eeuwijk een concert zou geven, een wandeling door de straat deed. Ook de Gildebonks harmonie speelde onderweg enkele marschen. Des avonds was de zaal van 't café van Eeuwijk goed bezet en na de goed uitgevoerde nummers der Harmonie ging het publiek tevreden huiswaarts. Des Maandags werd als van ouds het Matiuée gehouden, dat dezen keer werd op geluisterd, door den heer De BoBt uit Dongen. Dat hij het publiek voldeed behoeft gezegd, want na elk zijner nummers steeg een luid applaus op en werd hij terug geroepen. waaraan met graagte door hem werd voldaan. De heer A. Boom zong nog een nummer dat niet op het programma stond„Ik ben wat mans.* Nadat het programma was afgewerkt, werden nog enkele nummers ten beste gegeven, waarna men zeer voldaan huiswaarts keerde. Dinsdagavoud trad in de zaal van den heer P. van Eeuwijk het zoo gunstig be kende duo de Heer en Mevrouw Smits uit Tilburg op. Reeds bij het eerste optreden bleek dat het duo goed op dreef was. Waren de ver- wachdngen hoog gespanuen, deze werdeu nog overtroffen. Door hun koddige stukjes wisten de heer en Mevr. Smits het publiek den geheelen avond doen schudden van het lachen. Naar wij vernemen zal het duo op alge meen verzoek in den loop der winter, nog eenmaal eeue grande soirée amussante geveu. Woensdag, de laatste dag van de kermis, ging kalm voorbij; het schuttersgiUia #Am. brosius* hield haar jaarlijkschen optocht, waarna de leden den dag verder in het verenigingslokaal doorkrachteu. Zoo is de kermis mogen wij hopen, naar aller genoegeu voorbij gegaan. DRUNEN. Mej. A. W. A. Clerkx alhier, slaagde te 's Hage voor het examen Pransch L. VLIJMEN. De heer E. M. Zeegers alhier is te 's Hage geslaagd voor het examen Hoog- duitsch L. O. HERPT. In het café van den heer Jan Buijs zou Dinsdagavond door notaris van G. te Heusden voor den heer F. V. aldaar, pl. m. 9 hont te veld 9taande beste haver worden verkocht. Of er geen animo was, of het was door onvoldoende bekendheid weten wij niet, maar op het aangekondigde uur verscheen niemand als de notaris en de eigenaar. Er kon dus geen verkoopiHg wor den gehouden. Zoo iets kwam hier nog nooit voor. De prijzeu der vette varkens stijgen nogaldoor. lieden werden ze hier opgekocht voor 36 cent per pond (levend gewicht.) Door het vele natte weer dezer week heeft men met den korenoogst niet kunnen opschieten. De erwten, die nog niet binnen waren, zijn als verloren te beschouwen. Ze liggen te rotten op het land. De groüd is zoo doorweekt, dat men ook bijna geen landarbeid kan verrichten. V HERTOGENBOSCH. In de gister- avond gehouden raadsvergadering heeft het nieuwgekozen raadslid de heer H. F. W. M. van Baer, zitting genomen. Naar aanleiding van een bericht in de 'e-Hert. Ct. vioeg de heer jhr. rar. vaE Sasse van Ysstlt of de beslissing der Kroon reeds is gekom-n inzake het hooger beroep der gemeente op het besluit van Ged, Staten tot vernietiging van het besluit van den raad om gemeentegrond tegen verminderdon prijs te verkoopen voor den bouw vaD een bijzon dere Piotestantsche school. Daar dit piet het geval is, wenschte spr. mede te deelen, dat het veruietiging8besluit van Ged. Staten is gehandhaafd echter alleen op grond van art. 3 der wet L. O. De eerste reden van Ged. Stalen, dat n.l. bij vroegeren verkoop van bouwterrein in hetzelfde blok de toezegging is gedaan dat de geheele straatzijde (i. c. westzijde der Biugstraat) zou worden be bouwd met huizen met voortuintjes, is niet in overweging genomen, zoodat de gemeente daardoor weer vrij is om ook andere gebou wen en anderen bouwtrant toe te lateD. B. en W. hebben voorgesteld een nieuwe regeling van den dienst der gemeentewerken. De dienst zou dan worden verdeeld in drie afdeelingen a, algemeens werken en reinigingsdienst b. bouw- en woningtoezichtc. waterleiding Aan het hoofd van den dienst zou komen een directeur van gemeentewerken met als hoofden der afdeelingen een onde. -directeur van gemeentewerken, een inspecteur van bouw- en woning en een adjunctdirecteur der waterleiding. Verschillende leden hadden bezwaar tegen samenvoeging van algemeene werken en rei nigingsdienst. Zij achtte de combinatie wa terleidingen reiniging meer gewenscht, vooral ook omdat de reiniging een gemeentebedrijf is Mr. Swaue verdedigde het voorstel van B. eu W., daf met 13 tegen 7 stemmen werd aangenomen. Hierop werden de nieuwe in structies vastgesteld voor de hoofden der af deelingen van gemeentewerken. Een voorstel van B. en W. om door aan koop van tien huizen voor f 1600 langs den Ruilebuil en de Lange Tolbrugstraat de wo ningtoestanden ter plaatse te verbeteren werd met 15 tegen 5 stemmen verworpen. De overige puuteu der agenda o. a. het het voorstel tot het maken van een verkeers weg naar het industrieterrein werden aan gehouden. BESOIJEN. De gemengde Zang vereeniging „Vooruitgang zij ons Doel*, gevestigd bij den heer D. van der Zaken, zal, ter gelegen heid der kermis, op Zondag 25 Augustas, des avonds ten 7l/3 uur, een uitvoeriug geven met m"dewerking van het duo Joë en Nelly. Een genotvolle avond wacht de leden dus. Donderdag ontving de familie M. D. v. d. Hammen alhier het heugelyk bericht, dat hun zoon R. J. v. d. Hammen, onder wijzer te Utrecht, is geslaagd voor de akte Duitsche taal middelbaar onderwijs. Geslaag de en tamilie van harte gelukgewenscht De kermis, die hier a. s. Zondag aan vangt, belooft dit jaar weer veel, daar het kermisterrein geheel is bezet, o. a. de draai molen en de schommel van P. Hoefnagel, oliebolleckramen, galanteriekraam en prui- men-tenten. Ook is nog een flinke ruimte opengehouden voor.,., „hel hoofd van Jut". In de meeste café's wordt dansmuziek gehouden, zoodat er voor de jongelui genoeg te genieten valt. A s. Zondagavond geeft de gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons doel* een uitvoering in de zaal van den heer D. v. d. Zaken met medewerking van het Duo Joë en Nelli. SPRANG. Door de Jongeliugsvereeuiging op Gereformeerden grondslag „Timotheus* alhier, zullen, naar we vernemen pogingen worden aangewend om te komen tot op richting van eeB Knapenvergadering. CAPELLE. Zaterdagavond werd op den Vaartkant alhier een slagersknecht uit Waal wijk, die per fiets circa 40 pond vet ver voerde van de fiets getrokken en op erger lijke wijze door hem nog onbekende personen mishandeld, 't Ware te wenschen dat deze individuen hun verdiende straf kregen. WASPIK, 22 Augustus. Te water gelaten. Van den scheepstiromei werf der heeren Gebrs. Van der Rijken, werd met goed gevolg te water gelaten een stalen sleepkaan, groot 525 ton, voor rekening van den heer J. van Diem, alhier. Tevens werd de kiel gelegd voor een dito schip, eveneens groot 525 ton, voor rekening van den heer C. van der Rijken, alhier. De kermis, die hier a.s. Zondag begint» belooft dit jaar drukker te worden dan naar gewoonte matinée's zullen gehouden wordt-o in de harmoniezaal door den heer en me vrouw Krijnen uit Breda; lij mej, de wed. P. Th. Gijsmau door den heer en mevrouw Voget, Holl. duett, uit Amsteidam bij den heer L. Schroot, door den heer Aug. De Laat uit Tilburg en mej. Henriette, Holl. soubrette uit Rolterdam. Indien de firma Bakker, nu nog verschijnt met haar schouwburg, waarvan reeds lang sprake is, dan zal er voor kermishouders vol op te genieten zijn. Moge de vreugde door geen enkelen wanklank worden verstoord. By de dames Martens zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag ver scheidene manden peren gestolen. De politie doet onderzoek. Intusschen is voor houders van boomgaarden thans oppassen de bood schap. De Eerw. Heer W. de Glas, student aan 't groot seminarie te Haaren, hoopt zijn slndiën te gaan voltooien te Mill-Hill, ten einde later als missionaris werkzaam te zijn in Engelsch-Indië. Hedenmiddag werden de kinderen der O. L. School alhier onthaald op eene voor stelling van Jan Klaassen en zijn sujetten. Daar de verschillende peraonagies van deze troep nogal veel schenen te gevoelen voor het ballet, had de directeur van 'l gezelschap ook voor de noodige muziek gezorgd. Ce kinderen intusschen waren met het bezoek van Jan en gezelschap ten zeerste ingenomen en genoten volop. RAA.MSDONK. Vergadering van den Ge meenteraad van Raamsdonk, op Zaterdag den 24 Augustus 1912, des voorraiddags om 10 uur. Uitvoerig verslag in het volgend nummers. RAAMSDONK(DORP). Gisteren vierde de sociëteit Vriendenkring in het café Broere een feestavond den leden aangeboden door den heer G. C. de Bont, secretaris der ver eeniging. Op voorstel van een der aauwe- zigen werd een biljartwedstrijd gehoudeD. De Heer Antoon Broederp, onze bekends komiek, was de gelukkige winnaar van een prachtig goudfn horloge yau de firma H. van Turnhout Go. alhier. Met eenige humoristische stukjes van onzen geëerden dorpskomiek, die nu natuurlijk zijn beste beentje voorzette en eenige geestige anecdoten van anderen werd de avond recht gezellig doorgebracht. De Heer H. van Amelslooit heeft voor net Dorp de levering van het armer- brood aangenomen en de heer J. Simonis voor het Veer. RAAMSDONKSVEER. Met genoegen vernemen wij, dat onze dorpsgenoot, de heer Leo Schoenmakers gisteren te 's Hage zijn acte behaalde van Leeraar Boekhoudeu M. O. (schoolacte.) Aan den handelscursus van de vereeni ging „Onderling Belang* ziju herbenoemd tot directeur-leeraar de heer Jos. Scaoen- makers alhier en tot leeraar de heer J. E-- bach van Prinseuhage. GEERTRUIDENBERG. Onze vroegere stadgenoot, Fr. C. Stal te Maastricht, legde deze week met gunstig gevolg het hoofd akte-examen af.Geslaagde en familie proficiat! De alhier gevestigde Flobert-schiet- vereeniging „Wilhelmina* zal Maandag haar jaarlijkschen wedstrijd houden. Alsdan zal ook het koning-schieten plaats hebben. LOONSCHEN DIJK. Zondagnamiddag 25 Augustus te twee uur zal in de Ned. Hervormde kerk alhier optreden Ds. Meischke te Raamsdonk. Deze week hebben drie Haagsche dienstboden, die met vacantie thuis waren, op een avond tusschen half tien en half elf de bewoners van Loonschen Dijk en Recht vaart uit hun rust opgeschrikt door haar geschreeuw van „Brand, brand!* Jammer, dat onze gemeente toen niet even rijk was aan politie als de residentie, dan hadden, misschien de dames spoedig achter slot en grendel gezeten. Donderdag reisde de heer D. per trein van hier naar A. Hij had het ongeluk in de coupé een gezwel aan zijn hand zoo ernstig te stooten, dat deze onrustbarend opzwol en hij zich te A. onder geneeskuudige behandeling moest stellen en de dokter bloedvergiftiging constateerde. DONGEN. 21 Augustus vierde het Fran- ciscane83enklooster alhier een merkwaardig feest. Het gold nl. de vijftig-jarige professie vau zuster Aldegonda (in de wereld Joanna Maria Vekemans). Een geheel geslacht heeft zij in DoDgen zien opkomen en heengaan. Geen wonder, dat zij in geheel de gemeente algemeen ge- kend en bemind is. Vooral voor de armen had zij haar beste krachten overmet voor liefde stond zij in de armenschool. Vandaar heden een algemeene deelneming der oud-leerlingen en ook de notabelen lieten zich niet onbetuigd. De kinderen der armen school brachten haar een schoone aubade. De betrekkelijk nog uitstekende gezondheid der jubilaresse doet nog hopen op een dia- mantenfeest. Heusden 23 Aug. 1912. Floralia. Het bestuur dezer vereeniging besloot evenals vorige jaren de tentoonstelling van bloemen (stek) wederom te houden I I 1 it I

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10