CACAO NIET SCHULDIG. BESTUUR DOMEINEN. Openbaie Verpachting BESTUUR De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waalwijk, Op Donderdag 5 September 1912, DOMEINEN. Openbae Verpachting De Ontvanger bei Registratie en Domeinen te Waalwijk, I, Dp Dinsdag 3 September 1912, DpWoensdag4Septemberl912, DE VOLKSDRANK Burgerlijken Stand. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Verpachten Verpachten DE STOOMWASSCHERIJ BLEEKERIJ en STRIJK-INRICHTING LEIJ" UDIE VAN ttOOTEN'S Rechtzaken Reclame bij uitnemendheid. Groot 370 paginas, geboir den in rood linnen. Prijs f 0,60. Handelsberichten. Uitvoeringen. Telegrammen. DIJKEN en GRONDEN ter weerszijden van het afwateringskanaal 's Her- togenbosch-Drongelen en een gedeelte van het stor- tebed in den Baardwijk- schen Overlaat. Gronden langs de Berg- sehe Maas (Nieuwen Maas mond) gelegen ten Zuiden van de Rivier. den Koninginnedag. Tevens zal dien [q een bloemencorso gehouden worden ^r fietsen en kinderwagens, terwijl ,n optocht met muziek georganiseerd ordt door allen die hebben deelgeno- ien aan tentoonstelling of corso. Naar en ons mededeelt worden vele prach- ie kunstvoorwerpen uitgeloofd aan de innaars, zoodat een flinke deelneming jrvvacht wordt. Kaatsheuvel, 24 Aug. 191*.. Gesnapt. Bij de landbouwer de G. in het 0onscIt Hoekje had men gemerkt dat avonds ongenoode gasten, een bezoek den boomgaard gebracht hadden, en verwachtte herhaling hiervan. Drie •onden werd wacht gehouden. Den :rden avond kwam de bezoeker. Hij as gewapend met een stok, zeker om overrompeling zich te verweren. Doch hij schijnt er niet op gerekend hebben, dat de familie de G. gespier- kerels onder hare leden telt. De eemde bezoeker (welke geen vreemde eek te zijn) werd overvallen en met h eigen stok afgeranseld. Van dit zaakje is aangifte bij de politie daan, zoodat het voor den betrokkene irsoon harde peren en zure appelen illen zijn. Harmonie Apollo Onze Harmonie Apollo zal a.s. Zon- g naar Waspik vertrekken en aldaar n concert geven. Naar wij vernemen rtrekt men met de trein van omtrent ilf 3 station Kaatsheuvel-Capelle en avonds met de laatste trein terug. Wij werischen Apollo het beste succes Eerste H. Mis Onze dorpsgenoot den Eerw. HeerJ. d. Wee, de derde Priesterzoon van Wed C. v. d. Wee droeg 1.1. Woens- 3g om 10 uur zijn plechtige Eerste H. s op in onze parochiekerk. De jeugdige celebrant werd hierbij ge- sisteerd door zijn broeder de Kap. van lamsdonk en onzen jongsten Kap. van nstel. Een woord van oprechte gelukwensch hier niet misplaatst tot den nieuwge- ijden Priester en zijn geachte familie, oge het hem gegeven zijn nog vele ren in 's Heeren wijngaard werkzaam zijn. Hoofd der school. De heer Surig onderwijzer alhier is noemdtot hoofd der school te Besoijen. Hoewel wij hem ongaarne zien ver- ekken gunnen wij hem toch van harte ze promotie. Als leeraar bij den Handelscursus ver den winter vanwege de „Hanze" ge ven, heeft hij zich doen kennen als n bekwaam en voor zijn taak berekend iderwijzer. Onze R. K. Spaarbank verliest in de er Surig haar Secretaris-Penningm. wiens beleid en ijver zij grooten els haien grooten bloei te danken eft. Zeer moeilijk zal hiervoor een jvolger te vinden zijn. Moge het den er Surig in zijn nieuwe standplaats el gaan. in Voor de arrondissementsrechtbank te 's-Bosch stond terecht P. N. oud 18 jaar, schaarlijper te Kaatsheuvel, beschuldigd van mishandeling door met een mes Th. van Wanrooij en J. Zeebrechts aan den schouder en handen te verwonden. Beklaagde wist er niets af, zoo dronken was hij zei hij. Getuige H. Netten, de herbergier, in wiens herberg te Kaatsheuvel de mishan deling is voorgevallen, had beklaagde vóór de mishandeling uit zijn koffiehuis gezet en kort nadat beklaagde weer bin nen was gekomen, was Van Wanrooij en Zeebrechts verwond, door wien heeft hij niet gezien. Vrouw Netten verklaarde wel te heb ben gezien dat de beklaagde met mes Van Wanrooij heeft verwond en bij on geluk ook haar. De verwonden legden gelijke verklarin gen af, al konden zij niet uitmaken voor wie de slagen met het mes eigenlijk be doeld waren, ze hadden hen echter ver wond. Het O. M. eischte 8 maanden gevan genisstraf en bij verstek gelijke straf te gen I Rden mede-beklaagde, die niet was verschenen. Uitspraak over 14 dagen. belast is en dat Italië en Turkije de krijgs verrichtingen opgeschort hebben. PARIJS, 23 Augustus. De correspon dent van de Matin heeft te Konstanti- nopel met minister Noradoengian ge sproken. Deze verklaarde, dat onderhand- sche samensprekingen over den vrede gaande zijn. Zoodra men de grondslagen gevonden heeft waarop een vrede moge lijk zal zijn, zal men officieel samen komen. GOED en GOEDKOOP. VqKg. f 0.42i ho» - o.i8 1 Kg. 1.50 - 0.80 66 HEUSDEN. BESOIJEN. Uitvoering te geven door de Gemengde Zangvereeniging «Vooruitgang zij ons Doel«, van Waalwijk en Besoijen op Zondag 25 Augustus 1912, in de zaal van den Heer D van der Zaken te Besoijen. Aanvang 779 uur. Zie Programma's. WASPIK. Groot Concert te geven door de Koninklijke harmonie Apollo* van Kaatsheuvel, op Zondag 25 Augustus 1912, in den tuin van den Heer P. van Dongen te Waspik. Aanvang 4 uur n.m. Zie Programma's. Waalwijk, 23 Aug. 1912. Algemeene stijging van huidenprijzen is het parole. De Inlandsche markt is willig, voor sommige artikelen, zooals koehuiden en middelwichten of lichte ossen, worden waarlijk record prijzen besteed. Verder zijn stierhuiden, vette en nuchtere kalfsvellen voor het buiten land gevraagd. Paardenhuiden gaan nog niet met den stroom mede Men meent dat daarop de bijzondere attentie wel mag gevestigd worden, daar dit artikel met het oog op het naderend seizoen voor het paardenleer-verbruik, waarschijnlijk spoedig zijn beurt krijgen zal. Het aanbod voor O. I. huiden, is evenals in passende waar, beneden het middelmatige. Runder- en buffelhuiden vooral in de goede sorteeringen zijn te Amsterdam en Rotterdam schaarsch, prijzen aldoor hooger. De stemming voor W. I. huiden, ook al tengevolge van den geringen voorraad op de Euro- peesche hoofdmarkten is zeer vast. Goede gezouten winterhuiden noteeren prijzen gelijk aan de mooie zomerhuiden, die in April, Mei en Juni aan de markt waren. Droge huiden en diverse soorten mindere qualiteit, worden bij gebrek aan betere tegen verhoogde prijzen van de markt genomen. Onder al deze nadeelige om standigheden voor den looier gaan de leerprijzen maar langzaam vooruit. De meeste kooplust bestaat nog voor licht zoolleder ten behoeve der Noordbrabant- sche schoenmakerijen. Deze laatste hebben zich niet over slapte te beklagen. De meeste fabrieken werken met volle capaciteit. De Itahaansch- Turksche oorlog. De voorloopige vredesondet handelingen Éeti wapenstilstand. KONSTANTINOPEL, 22 Augustus. Men verzekert, dat de koning van Mon tenegro het besluit tot mobillisatie ge- teekeod heeft. Toen de Turksche zaakgelastigde te Cettinje aan den minister van buiten- landsche zaken opheldering vroeg aan gaande de militaire toebereidselen van Montenegro, haalde de minister de schou ders op en antwoordde, dat dit niet van belang was. De zaakgelastigde heeft daar op aan de Porte geseind, dat hij over tuigd was, dat Montenegro den oorlog wilde dat hij daarom gemachtigd wenschte te worden, om zijn paspoorten te vragen- KONSTANTINOPEL, 22 Augustus. Uit gezaghebbende bron verklaart men dat het onjuist is, als zou Tewfik-pasja de gezant te Londen, opdiacht ontvangen hebben om voorloopige vredesonderhan delingen te beginnen. De Porte heeft alleen de senator Azarian met een ver trouwelijke zending belast. Deze is op zijn reis vergezeld door den Turkschen Kroonprins, Azarian zal vermoedelijk te Lausanne met eenige Italianen een onder houd hebben. Midderwijl hebben Turkije en Italië de vijandelijkheden opgeschort. ROME, 23 Augustus. Een officieuze medeeling bevestigt de Turksche senator Azarian met een vertrouwelijke zending Belegering van bandieten. Vaneenfor- meele belegering eener bandietenbende wordt uit het Poolsche plaatsje Ezensto- chau melding gemaakt. De bende hield er een soort vesting op na evenals de Parijsche autobandieten Van daar uit ondernam ze haar rooftochten, die zich vaak tot Galicië uitbreidden. Toen de politie in het door de bandieten bewoonde huis binnendrong, werd ze met revolverschoten ontvangen. Voor alle deuren en vensters van het huis hadden gewapende roovers post gevat, die zich eerst terug trokken toen de politie een snelvuur opende. Toen ook dit niet hielp werden militairen gerequireerd, die het rooversnest bestormden. Achter een soort verschansing opge steld, boden drie gewapende bandieten wanhopigen tegenstand. Eerst nadat een aantal schoten waren gelost werden er twee van hen onschadelijk gemaakt terwijl de derde ontkwam. Na een bloedig gevecht werden er nog twee roovers doodgeschoten en vijf gearresteerd. De overigen wisten door een venster te ontkomen. Verscheidene soldaten werden gewond. Toen men het huis binnentrad ontdekte men een vol- edig wapenmagazijn, alsmede een groote bergplaats van geroofde voorwerpen. Bankdiefstal ontdekt. De employé Klotsch van de Schaafhausensche Bank- verein deponeerde bij deze bankinstelling 70.000 Mark. Dit wekte argwaan en een onderzoek werd ingesteld. Daaruit bleek dat Klotsch het vorige jaar voor 120.000 Mark aan Pruisische consols had verduisterd. Langzamerhand had hij 50.000 Mark er door gebracht. De rest der papieren verkocht hij voor 70.000 Mark. Klotsch werd gearresteerd, voordat hij kon vluchten. Treurig. Hedannacht is de echtge- noote van J. B. uit Oud-Zevenaar, in een regenput gevallen en verdronken. De vrouw leed den laatsten tijd erg aan zwaarmoedigheid. De man blijft met elf kinderen achter. Eigenaardige ontploffing. In een vuur werkfabriek in de Spaansche plaats Pon- tevreda ontstond door een eigenaardige oorzaak een geweldige ontploffing. De hond van den eigenaar der fabriek vondnl. een met krult gevulde donderbus, waar mee hij blijkbaar langen tijd, zonder dat iemand het merkte, speelde. Eensklaps beet hij in het gevaarlijke ding met het gevolg, dat het oogenblikkelijk afging. De hond werd In stukken gescheurd en de fabriek, waarin zich groote hoeveelhe den vuurwerk bevonden vloog in de lucht. Van het geheele gebouw bleef niets overeind. Zeven personen werden levensgevaarlijk gewond. Automobiel-ongeluk. Gisterenavond ten ongeveer half twaalf is op den Pettelaar- schen weg, even voorbij de goederen der famillie De Gruiter de automobiel van mevr. Manger Catzjkvr. De Girard de Mieiet van Coehoorn uit St. Oedenrode, tengevolge van 't slippen van den weg ge reden, en met zoo,n geweld tegen een boom terecht gekomen, dat de auto ge heel omdraaide en daarna omviel. In de auto, waarmede een familie naar Den Bosch was gebracht, zaten al leen de chaffeur en de palfrenier. De eerste is met den schrik en eenige on beduidende kneuzingen vrij gekomen, doch de palfrenier heeft zeer ernstige verwondingen aan hoofd en handen gekregen. De automobiel is zéér zwaar beschadigd. Brutale diefstal. Bij de firm» 8. Spijer in de Kalverstraat te Amsterdam is men hedenmorgen tol de ontdekking gekomen, dat een van de vitrines was opengemaakt en een aantal voorwerpen, waaronder een paarlencollier, ter gezamenlijke waarde van f 5000, ontvreemd. Vermoed wordt, dat men zich door insluiping toegang tot den winkel, waarin zich juist een eDkel oogenblik niemand bevond, heeft verschaft en zoodoende zijn slag heeft geslagen. De firma heeft een be looning van f 250 uitgeloofd voor dengene die aanwijzingen kan geven welke kunnen leiden tot terugbrengen van de ontvreemde goedeien. Het Dagbl. van Noord-Brabant schrijft: «De oorlog tusschen de gemeente Breda en den heer Smulders in het Wilhel- minapark aldaar wordt van de zijde van de gemeente met kracht voortgezet. Naar men weet is het geschil ontstaan omdat de heer Smulders geen genoegen heeft genomen met een hem gedaan voorstel tot ruiling van grond. Er is toen van wege de gemeente een sloot voor zijn huis gegraven. Het schijnt echter, dat de heer Smul ders niet gauw genoeg toegeeft, of dat de sloot hem geen last genoeg bezorgt. Daarom is er Woensdagmiddag een hekwerk van prikkeldraad om de sloot geslagen. Nu is er geen in- of uitkomen meer aan. DER DER VAN zal in het openbaar OM EENMAAL TE HOOIEN. ten overslaan van Notaris P. K. TACX te Vlijmen in het café van A. MERKX te Nieuwkuik, te beginnen des voormiddag8 om 97i uur De dijken en gronden tor weers zijden van het afwateringskanaal 's Hei togen bosch-Drongelen. A. de rechterzijde in 58 per ceelen, Nos. la tot en met 58a. B. de linkerzijde in 55 per- ceelen, Nos. 59a tot en met 118a. C. het Stortebed in den Baard- wijkschen Overlaat in 2 perceelen, Nos. 114a en 115a. Deze verpachting wordt alleen bij AFSLAG gehouden zonder uitloving van strijkg ld. Er is geen onraad verschuldigd. Van de verpachting zijn BOEKJES, be vattende de voorwaarden en perceelsbeschrij ving met de grootte van ieder iserceel, tegen 10 cent verkrijgbaar bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waalwijk, bij den Ontvanger der Registratie voor de ge rechtelijke akten en der Domeineu te VHertogenbosch (Parade), bij den Waards- man te Drongeleu en Notaris TACX te Vlijmen. 2696 De perceelen zijn aangeduid door paleD. VAN zal in het openbaar VOOR HET SEIZOEN 1912. ten overstaan van NOTARIS A. J. M. JANSEN te Waalwijk, in het hotel „De Twee Kolommen7'bij A. GERRIS te Waal wijk, te beginnen des voormiddags precies om halttien uur De uiterwaarden langs den Nieuwen Maasmond van het on gedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Hagoortschen loswal, bovenwaarts tot de uit monding van het kanaal 's Her togenboschDrongelen iü 55 per ceelen, nos. la tot en met 55a. De perceelen la tot en met 37a om naar verkiezing te hooien of te weiden met schapen of rund vee en hoogstens een paard op 5 volwassen runderen. De perceelen 38a tot en met 55a om uitsluitend te hooien. ten overstaan van Notaris B. A. MIDDEL KOOP te Capelle in het Hotel „De Ploeg" van J. W. TEUNEN te Waspik, te begin nen des voormiddags precies om halitien uur A. De uiterwaarden langs den Nieuwen Maasmond van het on gedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Hagoortschen loswal, benedenwaarts tot aan de uitmonding van het Oude Maasje even boven het Keizersveer, in 105 perceelen, nos. la tot en met 105a. De perceelen la tot en met 49a om uitsluitend te hooien. De perceelen 50a tot en met 105a om naar verkiezing te hooien of te weiden met schapen of rundvee en hoogstens een paard op vijf volwassen runderen. B. De Zomerkade beneden het Capelsche Veer vanaf den water gang lanes de kade benedenwaarts tot aan de aansluiting der kade aan den Zuiderdijk juist boven het Keizers veer, in 9 perceelen, nos. 106a tot en met 114a, om naar verkiezing te hooien of te weiden met schapen of rund vee. Deze verpachtingen worden alleen bij AFSLAG gehouden zonder uitloving van strijkgeld. Er is geen onraad verschuldigd. Ingeval van rampen wordt de pacht ver minderd. Van iedere verpachting zijn BOEKJES, bevattende de voorwaarden en perceelsbe schrijving met de grootte van elk perceel, tegen 10 cent verkrijgbaar bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waalwijk, den Waardsman van de Bergsche Maas te Drongelen en de Notarissen Jansen en Middelkoop De perceelen zijn op het terrein aangeduid door palen. 2597 TILBURG. TILBURG, i OPGERICHT 1882. beveelt zich aan voor het opmaken van Vitrages, Tullen Gordijnen J' met toebehooren, enz., alsmede voor het nitstoomen van Wollen en Katoenen Dekens. Genoemde artikelen voorden in 'len kortst mogelijken tijd en tegen billijke conditiën geheel als nieuw afgeleverd. 98 VOEDEND en GEMAKKELIJK VERTEERBAAR. Van 15 tot 22 Augustas. GETROUWD: Guilielmus Eugenins Ver helst31 j. en Elisabeth Maria van Diessen, 21 j. OVERLEDEN Maria Elisabeth Baaijene, 8 j. Beesten weinig aanvoer, weinig handel. Kalfkoeien f220 - f300. Vaarzen f190 - f260. Varkens 45 stuks 7.50 12,50 Boter aangevoerd 200 KG. Boterprijten f 1.34 tot f 146 Eieren i'/j a 5 cent.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 11