sintij-idieir V erplachting Hooitoemaa Notaris Canters Notaris Middelkoop HEROPEND. Ed. van Tilburg w AA DE OORLOG. Buitenland. BINNENLAND. t Ad verteritten. Duitschland Rusland. België. Engeland. Wat ook een niet gestudeerd mensch begrijpen kan. Portugal. Turkije VLIJMEN. Kleine Ad verten tien. verpachten veilen en verkoopen Firma Erits Mü^ers SCHILDER, WAALWIJK. Confituur, Cuisinier. blijven, doch zijn ze op en dat zijn ze spoedig dan vervalt hij aan den arme. Daarom Jcan je veel beter iemand van b. v. 80 jaar die f 300 in zijn bezit heeft, aanstonds besteden, dan blijft hij voor die f 300 4 jaar bij de broeders, en dan eerst vervalt hij aan de gemeente. Er loopen hier bedeelden die veel duurder zijn dan wanneer ze bij de broeders waren. Worden bestedelingen die niet in het klooster zijn, ziek, dan kost het nog veel meer dan wanneer zij bij de broeders zijn. Het Dag. Bestuur kan wel toezien als er een uitbesteed wordt. Brok. Hoe hoog beloopen die beste- dingskosten. Voorzitter. Bij de broeders f 90 en bij de zusters f85 per jaar. Brok. Dat is verbazend laag, vooral nu alles zoo duur is. Van Dal. Dat is een contract. Toen ze zijn gaan bouwen hebben wij f 13000 subsidie gegeven. Brok. Anders kon het ook heelemaal niet. Van Speijk. Je zal ze nergens beter kunnen besteden. Voorzitter. Na afloop van de verga dering wil ik hierover nog wel eens iets zeggen. 4. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1913. Be ontvangsten en uitgaven bedragen de som van f25305.52l/t. Wordt vastgesteld. 5. Aanbieding begrooting Alg. Arm bestuur. De begrooting wordt, na voorlezing vastgesteld, op een bedrag aan ontvangs ten en uitgaven van f3154 60. Wordt vastgesteld. 6- Benoeming van een viertal personen om voorgedragen te worden aan den heer Commissaris der Koningin tot het doen van een keuze van twee zetters van's Rijks directe belastingen; aan de beurt van aftreding zijn de heeren H. v. Son en H. Willemse. Benoemd worden de heeren 1. H. Willemse. 2. A. Brok. 1. H. van Son. 2. A. van Spijk. 6. Vaststelling van vergoeding voor een tijdelijk onderwijzer. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor de vergoeding te bepalen naar het sala- laris f 550. Hij is twee maanden in dienst geweest- Thans is hij benoemd te Riet hoven. Aldus wordt besloten. 7. Wijziging begrooting. Voorzitter. Zooals de heeren hebben gehoord, sluit de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur met een nadeelig slot van f 548. Dit tekort loopt al over verscheidene jaren. Aangezien nu dit jaar de verpachting van het haver en weiland nogal een goede opbrengst heeft gehad, stellen wij voor het Burgerlijk Armbestuur eene buitengewone subsidie van f 548 toe te kennen, dan kan de achterstand gelijk gesteld worden. Aldus wordt besloten. 8. Aangaan van een tijdelijke geld- leening. Voorzitter. De gemeente-ontvanger zit weer zonder kasgeld en we moeten nood zakelijk aan het krankzinnigengesticht te Vucht betalen. B. en W. stellen voor een tijdelijke geldleening aan te gaan groot f2000 tegen een rente van 5% bij de Centrale Boerenleenbank. Van Son. Als hij het bij particulieren voor minder kan krijgen, dan zo* ik het daar leenen. Aldus wordt besloten. De Voorzitter zegt hierna dat de mas- tenbosschen met 20 September niet meer verzekerd zijn, daar de maatschappij geen bosschen meer verzekerd. Wij hebben ons toen tot de heer Huizinga gewend en die heeft ons naar de Heide- Maatschappij verwezen. Van deze maat schappij ontvingen wij de mededeeling dat er nog 3 maatschappijen zijn die de bosschen tegen brandschade vtrzekeren, een is er te Zwolle gevestigd en de 2 andere in Duitschland. Bij de te Zwolle gevestigde maatschap pij zijn verschillende klassen gevestigd, terwijl geen enkel bosch hooger dan f5000 wordt verzekerd. Wordt besloten aan te houden en eens te informeeren bij andere eigenaars van bosschen- Bij de rondvraag vraagt de heer Brok of over hat voetpad aan de pararelweg op de slechte gedeelten niet wat gruis kan worden gebracht. De heer van Son zegt dat het pad slechts op enkele plaatsen slecht is, enkel daar waar er veel zand is. Hij zou wat graszooien daar laten neergooien en dan gruis er over. Voorzitter. Wij zullen met de opmer king van den heer Brok rekening houden. Brok. Aan het Raadhuis komen jaar lijks verbazend veel onkosten, zoodat, als er een nieuw Raadhuis wordt ge bouwd, het niet nadeeliger voor de ge meente zal zijn. Als wij alles eens goed nagaan, als wij een goed terrein hebben waar we de kermis zouden kunnen plaatsen, dan zou bet eer voor- dan nadeelig zijn. Een raadhuis moet het sieraad zijn van een gemeente, maar hier is het juist andersom. Voorzitter. Ik ben het geheel met u eens. Van der Geld. In beginsel kan ik ook meegaan met wat den heer Brok zegt Ik zou er echter geen haast mee maken. Wellicht komt er spoedig een geschikt terrein en dan zou ik er aanstonds toe overgaan. Voorzitter. De archivaris heeft over het Raadhuis ook al zoo geklaagd. Er is geen ruimte. Voor ons archief is het werkelijk jammer. Nu moet alles in kis ten opgeborgen worden. Willen wij het op zolder in orde laten brengen, dan kost het veel geld en dan is het nog maar half werk, als er hier au brand komt, hebben wij voor meer dan f 20.000 schade, in Elshout hebben zij een brand vrije kamer, maar hier gaat alles verloren. Van Dal. Ik zou er toch nog maar wat mee wachten. Voorzitter. Het behoeft ook niet direct te gebeuren. Het doet me al plezier dat er hier over gesproken is. Wij zullen nu maar een geschikte gelegenheid afwachten. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de openbare verga dering en gaat de raad over in geheim Comité ter behandeling van Reclames Hoofd. Omslag. de tegenwoordige khedive. Erg waarschijnlijk ziet het bericht er niet uit. Parade te Berlijn. Zondag had op het Tempelhofer-veld bij Berlijn een parade plaats van de «Kriegervereine* meer dan 50,000 man gisteren defileerden op het zelfde veld voor den keizer en de geheele kei zerlijke familie twee legerkorpsen, samen ongeveer 50,000 soldaten. De drukte te Berlijn was vooral ook des avonds ter gelegenheid van de militaire taptoe voor het paleis, waarbij niet minder dan 21 nummers werden uitgevoerd ont zaglijk. Toen de keizer zich Zondag per auto naar het paradeveld begaf, was de politie niet bij machte de menschen te »Unter den Linden* tegen te houden de auto kon slechts langzaam voort- schuiven en moest op een gegeven oogen- blik blijven stilstaan vanwege het gewel dige opdringen der menigte, die met luide jubelkreten, en hoeden en zak doeken zwaaiende, den keizer na diens herstel begroette. Scheepsongeluk 40 dooden. De stoomboot >Kouisk*, behoorende tot een Russisch-Deensche maatschappij die de vorige week Antwerpen verliet, is in de Noordzee vergaan. De >Koursk« had twintig reizigers aan boord en even- veel bemannin-. Een gevecht. Uit Misrata wordt uit Italiaansche bron gemeldVrijdagmorgen trachtte de vijand, terwijl hij de Italiaansche verde digingswerken aanviel, de karavanen, die van en naar de Italiaansche operatiebasis trokken, te vermeesteren. De troepen, die de karavanen begeleiden, sloegen na hevig gevecht den vijand op de vlucht en brachten hem aanzienlijke verliezen toe. De vijand had over de 100 dooden en gekwetsten, de Italianen 1 doode en 10 gekwetsten. De socialistische afgevaardigde Van- dervelde begeeft zich naar Duitschland, Oostenrijk, Zwitserland en Skandinavië om gelden in te zamelen voor de alge- meene Belgische werkstaking ter ver- krijging van algemeen kiesrecht. Tijdens de staking zullen de Fransche socialisten 40.000 kinderen van stakers onderhouden. Alle geneesheeren zyn het hierover eens, dat gij yzer in uw bloed moet hebben. Als gij het niet hebt, d»n is uw bloed arm en kan het uw lichaam niet voeden. Maar weet gij wel, waarde lezer, hoe weinig ijzer er maar noodig is voor een normaal, gezoud en krachtig bloed Niet meer dan 8.07 gram Is nu een mensch bloedarm, doordat er de helft van dat ijzer aan zijn bloed ontbreekt, of door dat er tweederden ont breekt, welnu, dan is de taak die aan den geneesheer is opgedragen deze, dat hij die l1/9 of 2 gram, of desnoods zelfs de volle 3 gram ijzer weet te brengen in het bloed. De >Daily Chronicle* publiceert be richten uit Italiaansche bron, volgens welke er diplomatieke onderhandelingen zouden worden gevoerd om Egypte tot koninkrijk te verheffen onder protecto raat van Engeland. Frankrijk en Italië zouden reeds toestemming hebben ge geven. Aan Turkije zou Engeland een schadeloosstelling van 20 millioen pond sterling willen toestaan. Als koning zou in aanmerking komen Gevecht met smokkelaars. In de buurt van de stad Alandroal verraste een afdeeling infanterie Zaterdag een bende van veertien smokkelaars in het hol, waar dezen hun waren plachten op te stapelen. Nadat drie der smokke laars gedood en vijf anderen gewond waren, werd de bende overweldigd. Terwijl de gevangenen werden weg geleid, kwam de plaatselijke bevolking toegeioopen, die een poging deed om de smokkelaars te bevrijden. Er ontstond opnieuw een gevecht, in den loop waarvan nog twee personen gedood en acht-en twinti anderen gearresteerd werden, Moordpartijen onder de Armeni'crs. Het Koerdische bendenhoofdMerinithe viel het Armenische dorp Koerz aan en doodde er 5 mannen en 2 vrouwen. Hij plunderde dit dorp benevens nog een ander. De Armeniërs in dit district, die een algemcenen moord vreesden, vlucht ten naar de hoofdplaatsen. In het district Shta verbrandden de Koerden een Armenisch dorp en doodden acht personen, terwijl zeven vrouwen werden meegenomen. De staat van beleg is in dit district afgekondigd. Een eigen vertegenwoordiging van Indiè. Op de openbare audiëntie ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de koningin, heeft gouverneur-generaal Idenburg in uit zicht gesteld, dat binnenkort de eerste stap gedaan zal worden in de richtiug van een eigen vertegenwoordiging van Nederlandech- Indië. De N. R Ct. kan aan deze mededeeling toevoegen, dat het advies van den Raad van Indië betreffende het wetsontwerp, waarbij een eigen vertegenwoordiging van Neder- Jandsch-Indië wordt voorgesteld, reeds hier is ontvangen, dat van den gouverneur-ge neraal echter nog niet. bevende sociale week te Breda. Onder zeer groote belangstelling werd Zou te Breda door den heer Bogaerdt de sociale week geopend, waarna 't eerst het- woord werd gevoerd door den emiuenten redenaai pater Boromeus de Greve. Bet was gisteren de eerste les-dag van de katholieke Sociale Week, die te Breda wordt gehouden. De morgenles werd gegeven door mr. Aal- ber8e. die tot onderwerp had Arbeidsloon en in verband daarmee een drietal slellingen ontwikkelde. floofdeisch blijft, dat de arbtider een minimum-loon verdie,ne, waarmee hij zicb zelf en zijn gezin kan in stard houden. In de middagveigadering sprak de heer A. H. J. Engels over //Arbeidsduur*. Hij kwam tot het besluit, dat de 10- urige arbeidsdag voor ons land als de nor male kan besrhouwd worden, maar dat deze duur in eukele beroepen, waai men onder hooge temperatuur werkt als glasblazerijen, hoogorens enz., natuurlijk nog te lang is. Gestreefd moet worden naar beperking van arbeidsuur, meer bepaaldelijk naar in voering van deu 10-urigen arbeidsdag, dit was zijn conclusie. De avondles werd gegeven door kapelsan De Bouter nit Enschedé, die behandelde „Vakorganisatie en rechtvaardigheid*. Het model der hedrndaagsche vakorgani satie zijn de middeleeuwche gildeu. De sociale rechtvaardigheid eischt van de vakorganisatie, dat zij niet te kort doe aan de rechten van derdeB, ncch aan het indi vidu, noch aan de standen. Zij moet daarom allijd rekening houden met het maatschap pelijk geheel, waarvan zij deel uitm.akt. Het Retraitehuis te Vucht. Onder groote belangstelling van geestelijke en wereldlijks autoriteiten werd Maandag de eerste steen gelegd voor het retraitehuis te Vucht. Noodlijdenden op de West-Indische Eilanden. Een heidebouquetje, dat door Prinses [uliana zelf is vervaardigd, werd Damens de Prinses aan het comité van de Ned. Padvinders organisatie toegezonden ten einde met de heidebouquetjes, ten bate der noodlijdenden op de West-Indische Eilanden verkocht te v/orden. Het bouquetje is gekocht door den burgemeester van Amsterdam, Jhr Röell Het bloempje is tentoongesteld in een der étalages van de firma Gerzon in de Kalverstraat, aldaar. Een ander heidebouquetje, door de Prinses gemaakt, is te Utrecht verkocht voor f 80. Bij het openluchtfeest op Zorgvliet in Den Haag, is Zaterdagnamiddag het bouquetje van heidebloemen, vervaar digd door Prinses Juliana en door H. M. de Koningin, aan het comité toegezon den, voor f 52 verkocht. H. M. de Koningin kocht Zaterdag te Apeldoorn persoonlijk een tuiltje heide bloemen en een oranjebloem, die ieder met f 100 werden betaald, terwijl andere tuiltjes en bloempjes voor een rijksdaalder werden gekocht. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig lijden voorzien van de H. H. Sacrameuten der stervenden, onze dierbare Broe. der, Behuwdbroeder en Oom, de WelEd. Heer Theodorus Johannes Hoffman8, in den ouderdom van 78 jaren. LOUIS HOFFMANS. E. HOFFMANS-dk Brouwer en Kind. C. REIJGERS-Hoffmans. HENDRIK REIJGERS en Kind. ALPHONS HOFFMANS. VINCENT HOFFMANS. M. HOFFMANS-Ligtvokt 2637 en Kinderen. Waalwijk, 25 Augustus 1912. GEVRAAGD een bekwaam Adres VAN DORUMON D-Penni ci Stoomschoenfabri k, Kaatsheuvel. 26 TERSTOND GEVRAAGD een half was SNIJDER en een bekwaam ZWTKKER bij G. BLOK, firma Wed. öLOK te Besoijen. 2641 TE KOOP Een raszuivere BULDOG met ijzeren kooi. Waar zegt de uitgever. 2646 Terstond gevraagd een aankomend SNIJDER. 2659 Adres; JAC. OOMENS, Stoomschoenen- fabriek Baardwijk. Wat is nu de meest gebruikelijke weg Men geeft staalpillen, soms vermengd met een weinig arsenicum. Welnu, weeg eens een doosje staalpillen dan kunt ge zelf uit. rekenen hoe dikwijls gij al 3.07 gram staal hebt geslikt. Misschien al wel honderd keer; en meerl En toch zijt gij nog bloedarm; hoe komt dat toh „Mij zijn lijders aan bloedarmoede bekend*, schrijft Dr. Pol Demade, „die kilo's en kilo's staal hebben geslikt; en die toch bloedarm zijn gebleven.* Maar dan is de oorzaak niet ver te zoeken. Dit soort staal (het minerale) wordt in den regel niet in het bloed opgenomen- Werd het wezenlijk opgenomen (geabsorbeerd) dan waren drie slaalpillen voor een arm bloedige al voldoende maar tegen één patiënt die het minerale staal verdragen kan, staan er twintig wien het niet helpt en zeker tienwie bet kwaad doet. Het ijzer i« goed. het ijzer is noodig; het is onmisbaar voor een juiste samen stelling van het bloedmaar dan moet het ook in het bloed worden opgenomen. Prof. Nothnagel, de groote geleerde uit Weenen, schrijft„het ijzer is ons van geen nut of waarde, tenzij bet ons toegevoerd worden in organische verbinding door de plant.* Bet minerale staal doet veel menscbeD kwaad. Het bederft dikwijls de tanden zwarte tanden zijn niet mooimaar dat is nog bet ergste niet. Maar het minerale staal bederft ook dikwijls de maag; hevige maag pijnen, hardnekkige verstopping en al het lijden dat daarmede samenhangt en daaruit voortvloeit, ziedaar de verschijnselen die bij honderden en nogmaals honderden veroor zaakt worden door de staalpillen. En toch probeert men het telkens opnieuwin de hoop om dien ééoen uit de twintig te treffen wien het geen kwaad doetof nog liever den enkelen wien het dadelijk goeddoet. f f Heden overleed na voorzien e f zijn van de H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van ruim 86 jaar onze geliefde Moeder, Behuwd en Grootmoeder MARIA ADRIAN A VAN REE Weduwe vsn den Heer Joseph KI ij berg. E. W. KLIJBERG. MARIE I. J. KLIJBERG- PïRNOT. JOSEPH KLIJBERG. JO KLIJBERG. JACQUES KLIJBERG. JOSEPHINE KLIJBERG. LOUIS KLIJBERG. Waalwijk, 29 Aug. 1912. 2650 2649 te DRUNEN, zal Donderdag 5 September 1912, mm, 2 uur bij HERM. DAELMANS te Vlijm n Verschillende perceelen hooi- toemaat, in de Slagen, Uilen spiegels, Meerland en elders. te Capelle, zal op Donderdagen J en ij September 1912, 's avonds 7 uur ten Koffiehuize van J. FRANSEN, te Waalwijk, aan de Spoorlijn, krachtens art. 1223 B. W. ii» het openbaai ONDER WAALWIJK. Een in 1902 nieuw gebouwd Huis, waarin Bierhuis met erf en bouwland, aan het Zuideinde der Kloostersteeg, op den Meerdijk, aan het Kruispunt alwaar de weg loopt naar Sprang, Sectie B no. 2030 groot 14 aren 10 centiaren. Eigendom van Waltherus Sprangers. Te aanvaarden bij de betaling der Koop penningen. 2626 De Sanguinose bevat het ijzer, zooals het in de plant aanwezig is in organische verbinding. Dit is het staal naar het hart van Prof. Nothnagel nit Weenen, en van Prof. Rossbach uit Jena. De SANGUINOSE bevat op een flesch van 300 gram, 0,07% dat. is 21 centigram ijzer in organische verbin- ning. Maar als die 0.21 gram ijzer in de bloedbaan kunnen gebracht worden, dan heeft bet bloed zelf de neiging om nieuw ijzer te vormen, van daar de verrassende resultaten die er met de SANGOINOSE verkregen zijo. Het bloed wordt van onreine bestanddeelen gezuiverd de werking van de nieren wordt verhoogdhet aantal roode bloedlichaampjes wordt vermeerderden dit gezonde krachtige bloed is dan in staat hart, lougen, lever, nieren, zenuwen, spieien en hersenen hun gewichtig werk te laten do6B. Alle natuurlijke functiën van het lichaam hangen samen met een gezond en De Firma FRITS MULLERS te Waal «rijk heeft haar winkel verplaatst vaD bet hnis Groote straat A no. 362, naar de Groote straat A. no. 285. Verkrijgbaar: 2656 Alle verfwaren, lakken, ver nissen, alle soorten glas, glazen deurplaaten, schroefjes enz enz. Behangselpapieren, randen, be hangsellinnen en verder alles wat tot het vak behoort. Aanbevelend, krachtig bloed. De eetlust wordt opgewekt; de slaap diep en verkwikkend de hard nekkigste hoofdpijn misselijkheid en duizelig heid, en dat gevoel van moedeloosheid en lusteloosheid wordt uitgedreven en door een nieuwe levensopgewektheid vervangen. Gij moet het zelf maat eens met de SAN GUINOSE probeeren, dan kunt gij er uit eigen ervaring over oordeelen, maar zorg dat gij de echte Sanguinose krijgt uit de fabriek van VAN DAM Co. uit DEN HAAG. Wanneer die bij u niet te krijgen is, schrijft dau of stuur een postwissel naar de Riemerstraat 2c/4, de Sanguinose- fabriek van Van Dam Co. Gij ont vangt dan voor f 1,50 een flesch vcor f8,zes ffesschen voor f 15,twaalf flesschen van 800 gram, met gebruiks aanwijzing. 2658 Den Haag. Van Dam Co. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2