R. D, A, v, il, Woude, Zwatsluis. Het Bewijs veimaschcim PIRLAAGH-ü HEIJDEN Sche^psHyp.Mij.De Nederlanden. Gemengd Nieuws Abonneert U op en Adverteert in dit Blad Uitslag Loting Nationale ilitie Bekendmaking. Adverentiën, Overjjselsche Beddenfabriek. Vraagt prijscouranten. Stokpaardjes- L°'er -Zeep Kerknieuws Algemeen verspreid en gelezen in de Langstraat en Omgeving. H andelsbericht en VEERENBED zou dien avond waarschijnlijk wel niets meer komen. Nat, verkleumd, bleven geduldigsten nog wachten. Binnen in de eetzaal van het hotel Schliisser zat de heer Driedonks met een aaptal helpers te scharrelen met de paperassen, waarmede blijkbaar niemand weg wist. Toen kwam er voor de heeren uit komst een vertegenwoordiger van een der bladen verscheen en die verklaarde zich bereid alle papieren mede te nemen en zelf de zaak uit te zoeken. Hij zou den volgenden dag aan den heer Drie donks en de jury dan wel laten weten hoe de uitslag was. En langzamerhand zakten alle wiel- I rijders, vermoeid, doornat van den tocht, teleurgesteld af. De Gordon Bennett. Eergisteren heeft Jules Vedrines den grooten beker voor de luchtvaart ge wonnen te Chicago. Er dongen alleen 'ranschen mee. De F.ngelschen en Ame rikanen, die aanvankelijk voornemens waren uit te komen, vielen af. Hij heeft de baan afgelegd in 70 min. 56 sec. De baan is 200 K M. lang. De gemid delde snelheid was 169 K.M. De andere vransche deelnemers, Prevost en Frey, naakten slechten tijd. In 1909 was de afstand 20 K.M., in 1910 100 K.M., in 1911 150 K.M. Alweer door ongelukken. De vlieger Busson, die met een pas sagier aan den wedstrijd van watervlieg tuigen deelnam, is nabij de gemeente Weert gevallen en ernstig gewond de passagier is bewusteloos. Van andere zijde meldt men nog over dit ongeval De passagier was Busson's mecanicien Alexandre. liet toestel is in de boomen terecht gekomen, Busson bleef er in haDgen. De mecanicien plofte dadelijk ter aarde. Busson is zwaar gewond aan t hoofd en heeft een been gebroken Alexandre is nog ernstiger gewond, men vreest voor schedelbreuk. er verslag uitgebracht van hetgeen de propaganda-commissie in zijn bisdom voer de liturgie doet. I' Men meldt uit Juvisy De luitenant-vlieger Mouchard is bij een wilde landing ernstig gewond. Heden zijn nabij Oxford twee mi litaire vliegers, de luitenants Bettinglon en Hotchkiss gedood. Tot nu toe zijn dit jaar elf Engelsche vliegers gedood. Kath. Sociale Week. Zondag is de uitnemend geslaagde Katholieke Sociale week te Breda, die zich steeds in groote deelname en in een groote rij van knappe redenaars heeft mogen verheugen, geëindigd. Na eene plechtige Mis in de kathe draal werd nog 't woord gevoerd door mr. dr. J. van Best en pater Zuidgewest, terwijl de sluitingsrede werd gehouden door den voorzitter, de heer Bogaardt. Tot slot zong men „Aan U o Koning der Eeuwen. Katholiekendag te Tilburg. Verschenen is 't uitvoerig programma van den Katholiekendag op Zondag 22 September 1912. De prijs is f0.10. Het Eucharistisch Congres te Weenen Kardinaal Willem van Rossem zou hedenmiddag om 3.50 te Weenen aan komen om als vertegenwoordiger van Z. H. den Paus het eucharistisch congres bij te wonen. Een prachtige feesttent, met vaandels en bloemen versierd, is voor de hofopera midden op straat opgericht. De burge meester van Weenen en de heele ma gistraat en gemeenteraad zullen hem daar begroeten. Het keizerlijk hof zal hem met alle eer, die anders slechts een vorst toekomt, op het westerstation ontvangen. De kardinaal houdt zijn intocht in een keizerlijke staatsiekoets, die door vier Arabische schimmelheng- sten getrokken wordtvoor den wagen uitrijden vier ruiters en aan beide zijden de keizerlijke, koninklijke lijfgarde te paard. Naar men verder meldde, wa ren hedenmiddag omstreeks 12 uur alle straten, waardoor de stoel trekken zou, reeds met een groote menschenmenigte vervuld. De huizen vlagden. Een keizerlijke trein heeft kardinaal van Rossem in Weenen gebracht Op het Eucharistisch Congres ver wacht men meer dan 100.000 menschen, tal van kardinalen, meer dan 100 bis schoppen, prelaten, abten enz. Uit Duitschland zullen 20, uit Italië 23 en uit Frankrijk 15 bisschoppen komen. Het eerste Eucharistisch congres werd gehouden in 1881 in Rijssel (Frankrijk) daarop volgden de congressen te Avig non, Luik, P'reiburg (Zwitserland) Tou louse, Parijs. Antwerpen. Lyon, Reims, Jerusalem, Brussel, Lourdes, Angers, Namen, Angoulème, Rome, Doornik, Metz, Londen, Keulen, Montreal en Madrid. Roovische liturgische week te Leuven. Te Leuven wordt een Roomsche liturgische week gehouden. Er nemen verscheiden geestelijken uit ons land aan deel. Mgr. Prinsen uit den Bosch heeft Moordaanslag. In het gezin van den uitdrager Drees, op den Goudscheweg no 23 te Rotterdam, leefde men de laatste dagen in vrees, want de bootwerker L. Koekoek uit de Almondestraat had Esther de 23-jarige van dezen uitdrager met wie hij verkeering gehad heeft, met het leven bedreigd, nadat zij van hem afge zien had. Donderdag had Koekoek zich al aan de woning van het gezin vervoegd om het meisje te spreken. Toen riep men de hulp van een politieagent in, die den bootwerker meenam naar het burean in de Meermansstraat, waar een met zes patronen geladen revolver in zijn bezit werd gevonden. Op het wapen werd be- slag gelegd en door bemiddeling van den commissaris van politie, den heer L. J. Vuyk, werd hem door de moeder van het meisje reisgeld naar Antwerpen ver strekt. Hiermede nam de bootwerker ge noegen, hij beloofde van zijn voornemen af te zien en naar Antwerpen te zullen vertrekken. De heer Vuyk gelastte intus- schen dat voor alle zekerheid een vaste politiepost vóór de woning van den uit drager zou worden geplaatst. In plaats van de stad te verlaten schafte de bootwerker Koekoek zich opnieuw eeu revolver aan. En gisternamiddag ging hij weer naar den Goudscheweg. Tever geefs trachtte hij den agent, die voor de woning van Drees op post stond weg te Jokken, onder voorgeven dat zijn hulp in de Lange Warande gevraagd werd waar een vrouw zou worden mishandeld De agent bleef op zijn post en de boot werker trok af. Maar te halfzes gisterna- middag, toen deze agent door zijn col lega P. S. Sibrandi vervangen was keerde hij terug. De moeder Esther zag hem en wees hem den agent aan. Toen Sy brandi hem daarna gelaste zijn weg te vervolgen haalde Koekoek zijn revolver te voorschijn en loste op den politieagent een schot. Deze bukte zich en hoorde de kogel langs zijn hoofd fluiten. Koekoek snelde den agent voorbij, drong de uit dragerij binnen, loste op den vader die in de uitdragerij was en hem wilde tegen houden, een schot, liep daarop de op kamer in, deze door en zoo naar de keuken, waar zijn gewezen meisje de vaten aan het wasschen was. Haar golden de twee volgende schoten uitzijn wapenfli De agent Sybrandi was met getrokken sabel ook de uitdragerij binnengeloopcn op den voet door een paar burgers ge volgd. En voordat Koekoek meer schoten lossen kon, ontving hij van den agent een sabelslag op het hoofd. Er volgde een vechtpartij, Huisraad, potten en pan nen, een spiegel, enz. werden stuk ge slagen door den woest geworden boot werker, die, vóórdat men hem overmand had, nog kans zag zich zelf eenpaar kogels in de borst te jagen. Vier agenten hebban Koekoek, die het bewustzijn verloren had, vervolgens naar het politiebureau in de Meermansstraat gedragen. Vandaar is hij naar het Zieken huis vervoerd, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Zijn toestand is voor- loopig niet levensgevaarlijk. Ook de uitdrager Drees en zijn dochter Esther gingen naar het ziekenhuis, waar de vader, die aan een hand verwond is, verbonden werd. Zijn dochter is ook ter verpleging in het Ziekenhuis opgenomen. Haar is een kogel in het rechterdijbeen gedrongen, die nog verwijderd moet worden.' Haar toestand levert geen ge vaar op. De commissaris van politie de heer L. J. C. Vuijk, met den inspecteur den heer H. J. Melse dadelijk na het plegen van den moordaanslag ter plaatse, stelde in de woning van Drees een onderzoek in, waarbij het wapen van den bootwer ker, nog met één kogel geladen, gevon den en in beslag genomen is. Ook werd er een kogel in een muur gevonden. Ingebtoken. In het filiaal van de Coöperatieve Vereeniging De Volharding aan de Regentesselaan in Den Haag, is gisternacht ingebroken. Nadat bij de politie aangifte was gedaan, bleek, dat de daders zich toegang handen verschaft door over een muur in de Cartesiusstraat te klimmen en aan de achterzijde vau den winkel uiteen der ramen de glasplaten van een glasjalousie. Verdwenen waren verschillende stukken raas en verschillende winkelwaren,terwijl, op zeer baldadige wijze in den winkel was huisgehouden kluiten boter en eieren waren tegen de wanden en de ruiten geworpen. Ook werd eenig geld uit de cassa vermist. Door middel van twee politiehonden werden de vermoedelijke daders opge spoord, een jongen van 16 en een van 20 jaar. De beide honden kregen lucht aan een laddertje, dat tegen den muur was geplaatst en waarop de daders ver moedelijk hadden gestaan. Een der hon den ging de Van Swindenstraat in, de andere liep door naar de 2de Cartesius straat, waar hij een stal inliep. Bij visitatie van n in dien stal staand rijtuig werd daarin een stuk kaas gevonden, verpakt in een zak van De Volharding. Een knechtje van den stalhouder werd daarop aange houden en legde een volledige bekentenis af. Bij het verder ingestelde onderzoek bleek, dat de kameraad van dezen jongen die met hem de inbraak had gepleegd in de Van Swindenstraat woonde. Verschrikkelijk vliegongeluk. Te Gray in het departement Haute Saone, is Zondag op een vliegmeting een ver schrikkelijk ongeluk gebeurd. De vlieger Bead is te midden van het pu bliek terecht gekomen ;4 personen wer den op slag gedood en verscheidene andere zwaar gewond. Dit ontzettend ongeluk heeft zich als volgt afgespeeld Op het vliegveld waar de twee vlieger Bead en Maison demonstraties zouden geven, was een groote menigte samenge stroomd. Maison steeg omstreeks 3 uur het eerst op en deed een prachtigen tocht Het publiek was enthousiast. Dan kwam de beurt aan Bead. Hij zette zijn motor aan, de monoplane rolde over het veld maar ging slechts even de hoogte in. Zij botste tegen de afsluiting, die slechts uit ijzerdraad bestond sloeg er over heen en kwam te midden van het verbijsterde publiek. De machine wentelde zich te midden der menigte, rende met ver- schikkelijke vaart rond en de schroef, io volle snelheid, trof verschillende perso nen. Vier werden den schedel openge slagen en tal van anderen liepen levens gevaarlijke verwondingen op. Een gewel dige paniek ontstond en dit maakte nog meer slachtoffersgelukkig dat velen toch nog de tegenwoordigheid van geest hadden zich op den grond te werpen, zoodat de machine, die als een dolle koe rondrende, over hen heenreed. Eindelijk kon men het «monster tot staan brengen. De vlieger die slechts licht gewond werd vluchtte het veld op. Eindelijk kon men den ongelukkige te pakken kijgen, weenend vertelde hij dat hij zijn motor niet had kunnen stop zetten. De lijst der slachtoffers, die naar het ziekenhuis zijn overgebracht, luidt als volgtTwee vrouwen en twee mannen zijn gedood drie anderen zwaar gewond, waaronder een dame, wier toestand,' ho peloos is. Verscheidene lichtgewonden konden naar hun eigen huis worden overgebracht, zoo o. a. een man wiens rechterhand door de dood-brengende schroef is afgesneden. Vreeselijke schipbrejik. Onze lezers zul len zich herrinneren, dat het schip*Cric- cienb» dat van Peru op Antwerpen vaar de, tijdens een storm die den 15enjuli losbrak, schipbreuk leed en zonk, zoo lezen wij in de »Nieuwe Gazet» Zeven tien personen verloren er het leven bij. Zes overlevenden zijn nu aan boord der Oropesa* te Liverpool aangekomen. De ze werden verlaten gevonden in een open boot en hadden zeven dagen op zee rondgezwalkt. Vijftien personen en kapitein Thomas en z'n vrouw hadden in die boot plaats genomen. Herhaaldelijk liep het vaartuigje vol water en moest het leeg geschept worden. Van de 17 man kwamen er zes om van koude en ellende. Den 7en dag zagen zij een boot die, hun noodgeroep niet hoorde en voorbij voer doch de wachter van het Pembro- kevuur bemerkte hen en zond hen hulp. Sommigen der ongelukkigen weenden en moesten gedragen worden. Twee ande ren overleden in het gasthuis van Port- Sta'nley. ten gevolge van de uitgestane ontberingen, en toen de >Oropesa« met de overlevenden vertrok, lagen er nog vier man in het gasthuis. Te Liverpool aangekomen vertelden de ongelukkigen al wat zij uitgestaan hadden. De eetvoorraad, dien zij bezaten, bestond in een kleine hoeveelheid in bus sen gelegd vleesch en beschuit met wat zoet water. Den eersten dag werd kapi tein Thomas door een golf overboord ge slagen, eentweedegolf sloeg hem terugen hij kon gered worden. Den tweeden dag stierven de Finsche kok, een Fransch- man en een Japaneesch matroos. Den derden dag stierven een Duitscher en een Engelschman. Vijf man waren toen reeds omgekomen en toen de vierde dag aanbrak, vond men een nieuw lijk in de boot. Tot overmaat van ramp was dien dag de voorraad zoet water op en meestal de opvarenden hadden bevroren voeten, daar de boot half vol ijskoud water stond. Den 7en dag bereikten zij een klein eiland in den Falklandgroep. Er werd vuur ontstoken en de schipbreukelingen konden met sneeuw hunnen dorst stillen Doch op het onbewoonde, dorre eiland was geen spoor van voedsel en de on gelukkigen moesten terug in zee steken. Zij poogden Port-Stanley te bereiken, doch een hevige storm stak weer op en dreef hen uit het zicht van het eiland. Op twee mijlen van de kust ontwaarden zij een viermaster en met de sjawl van de vrouw van de kapitein werd een vlag gemaakt, doch het schip hoorde noch zag hen. Eindelijk werden zij toch opge merkt door den vuurtorenwachter en gered. Van de andere sloep waarin 8 man hadden plaats genomen, heeft men niets meer gehoord. Woensdag 11 September WAALWIJK. P. J. Bergmans J. H. van Berlcel A. M. de Bont L. v. d. Broek C. H. van Eeten G. Keetels F. A. de Kort J. Moonen H. Muis J. Reus P. L. de Ronde M. W. v. Rijswijk J. T. Smolders A. Trommelen J. v. d. Werft" A. A. v. d. Wiel BAARDWIJK. A. H. van Beijnen D. J. C. Leijtens J. Th. Leijtens L. v. d. Sterren P. C. Vermeer BESOIJEN. P. Th. van Huiten L. Janson H. W. W. Klerkx J. A. v. d. Lee CAPELLE. G. J. Anssems A. M. Blom J. M. Bogers J. Gommers L. M. Heurter C. Hommel A. Konings Lesage W. v. Oosterhout K. Roomer L. van Tilborgh L. Verduijn G. A. Verheijden H. Verwijmeren Z. Wijnands 1912. 6 4 11 12 14 16 10 9 13 1 8 5 15 3 7 2 5 13 .12 4 7 11 10 6 2 8 9 1 3 15 14 De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend, dat de najaarskeuring van springstieren voor het district Waalwijk zal plaats hebben op 20 September a.s. des namiddags ten 2 uur. Waalwijk, den 11 Sept. 1912. De Burgemeester van Waalwijk, Tii. de Surmont de Bas Smeele. Sinds de oprichting onzer zaak in 1876 ziju onze Reclame-Bedden iu geheel Ne derland en daarbuiten ingevoerd en bekend geworden als De vele hewijzen van tevredenheid en nabestellingen bevestigen dit. Geen opge smukte reclame. Het Beddeuvak is een vak van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken. Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aangebodene goedkoop is. Wij verzenden franco naaste station vrijzicht. Een degelijk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, linnenbewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met mooie sluiting en 2 Matrassen voor t 32 Veel beter kwaliteit f39 Beslist iets extra's f 49 Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f26.—, f 32.en f36. Bijpassend ijzeren Ledikant f6 50. zeer zwaar f 7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten of Pitch-Pine met een le kwal. Spiraalveeren Gezondheids- Matras met tegendrukveeren, een le kwal. Kapokmatras, Pelnw, 2 Kussens, 1 wollen. 1 watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f 69,50. Niet te verwarren met de goed- koope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM breed f 1.50. Dito IJZERSTERK 168 cM breed f 1,50. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN f3,30 Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel Guttaper^halinnen f2.de Fierkunte meter. Windkussens f5.f6 675 en f7.50 Rijke keuze Wiegen, Kinderstoelen LedikantenMatrassen enz. Kerkstraat No. 187-140. Int. Tel.4. Vraagt geïfl. Prijscourant. 181 van de uitmuntende hoedanigheid der is geleverd, door de namakers, echter heeft nog geen enkele namaak de Velo-Waschmachine geëvenaard. Koopt dus de VELO en u bent uiterst tevreden. De WASCHMACHINE moet met de naam VELO gemerkt zijnalle andere merken zijn namaak. Dépot der Velo-WaschmacnineMij. 909 naast de R. K Kerk, WAALWIJK. van Bergmann Co., Arnhem Stokpaardjes-Leiienmeik-Cream Verkrijgbaar bij de firma Wed. Art toon Tielen te Waalwijk. GEVESTIGD TE NIJMEGEN. St. Annastraat 46. Tel. no. 1241 Dir. W. DE RU1JSSCHER. Adj. Dir. Mr. H. W. J. M. KEULS. AccouutantG. L, SCHLIMMER. Geeft 5°|o PANDBRIEVEN uit in stukken van fl 1000, fl 500 en fl 100 koers 100°|0, WAALWIJK: Verkrijgbaar by den Heer A. C. H. LE BLANC. WASPIK: Verkrijgbaar bij den Heer W. C. J. KAMP. 1500 BESOIJEN, 10 September. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs I 1,38. Laagste prijs f 1,28. Eieren 5 a 5'/a cent per stuk. ROTTERDAM 10 September Op de veemarkt waren heden aangevoerd 65 paarden 1 veulen, t ezel, 1957 magere en 759 vette runderen 155 vette 154 nuchtere en 965 graskalv. 0 schapen ol lammeren 0 varkens 331 öiggen, 4 bokken of geiten. Koeien en ossen 36 tot 42 a ct., stieren 32 tot 36 a ct., kalveren 50 tot 52 it 0 ct., vette export kalveren ct„ alles per >/a kilo. Melkkoeien f 150 a t 340, kalfkoeien f145 350, stieren 1 110 a 300 pinken 75 a 130 graskal- veren 30 a90 vaarzen f120 a 200 alles mager veebiggen f 11.— a 17.— paarden 1 80 a 180 Nuchtere kalveren fok18.— 26.— slacht 12.— 16.— Biggen f 1.50 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 65/8 en 15/16 vn. en 188 stukken van */a kilo. Prijs le ual. f 60, 2e qual. f 56, 3e 52. Per '/s kilo i a 85 ct. GORINCHEM, 9 September. Men noteerde heden: Ristarwe 19.75 a 10.25 roodedito f 9,75 a 10, witte dito 110.a 10.50 Inl. rogge 6,40 a 6,75 Buitenl dito 6 50 4 7.20 gerst 5,40 a 6 90 haver ,25 A 6.— duivenboonen f-,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 788 runderen 16 nuchtere kalveren. 31 vette varkens 1063 biggen, le qual. Kalfkoeien 1250 A 325 Kalfvaarzen 1170 a 240 Guiste vaarzen i 120 h 170 Melkkoeien 1 200 it 280 2l/i jarige ossen f Pinken f a Graskalveren f 50 "80 Nuchtere kalr. 20 a 30 Aangevoerd 31 vette vaikens vun 30 a 31 ct per half kilo, biggen van 18—, a 17— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen a lammeren f 0 a 1per stuk. Kippen f 0.70 a f 1-00 per stok. Boter 75 f a 77 c. per >/a kilo. Eie:en 1.25 k 1.30 per 26 stuks. ROTTERDAM September. Tarwe f 11-75 a f 12.- per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.00 tot f9.perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f 11.25 ét 11.75 Haver per 100 k. 1 7.50 a 10.50 Bruine boonen van f f Oog verblindend schoon wordt de ge- Jaatskleur, jeugdig en frisch wordt het uiterlijk door't dagelijkscb gebruik van Fabrieksmerk: .Stokpaardjes' alleen echt in rood-gele (hollandsche) verpakking. Prijs 40 cent per stuk. Verder maakt het roode, ruwe en opengesprongen huid in een nacht blank en fluweelzacht Tube 85 cent bij;

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6