ftiiiMmmmiiim ÏÏIT HI5ÏÏWS Adverteert in dit blad Kerknieuws. Handelsberichten Ingezonden Stukken. Correspondentie. Onderwerpen Ier behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. VsBtslelliug begrooling 1913. 3. Concept-verordening maximum snelheid in de bebouwde kom voor motorrijtuigen en rijwielen. 4. Wijziging begrooting 1912. 5. Vaststelling voorwaarden havenver- pachting 1913. 0. Reclame hoofdei, omslag. WASPIK. Zondag 1,1. speelde Brabantia alhier een competitiewedstrijd tegen Tavenu te Tilburg. Stand 52 in 't voordeel van Brabantia. RAAMSDONKS VEER. Zaterdag had de vrouw van G. H. het ongeluk, ter wij) zij den zolder aan het schoonmaken was, achter i over van de trap te vallen. Zwaar inwendig gekneusd werd zij opge nomen. Dr. Lips verleende eerste genees kundige hulp. Afej. H. v. D. wilde zich Maandag per fiets van hier naa. G'berg begeven Ter hoogte van de brug kwam zy te vallen, met het gevolg dat een gapende wond aan het voorhoofd ontstond. Zuster Hieber achtte bet raadzaam medische hulp in te roepen welke verleend werd door Dr. van der Wiel Zaterdag had alh. een ongeluk plaats, dat nogal goed is af^eloopen. De knecht van landbouwer de B. begaf zich met een wagen, bespannen met twee paarden naar huis. Ongeveer aan „de Laan" reed hem de heer v. H. uit Dussen met zijn motor fiets achterop. De paarden schrokken hier van, sprongen ter zijde en kwamen in een vrij diepen sloot terecht. De bestuurder werd van den wagen geslingerd, doch liep, wonder boven wonder, maar enkele kleine verwondingen op. De paarden renden intusschen de spoor rails op, waar zij nog bijtyds, ter hoogte van „de Bosschen* gegrepen en van de rails verwijderd werden. Was dit enkele minuten later gebeurd, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest, daar juist een trein in aintocht was. De dieren hadden verwondingen aan de pooten opgeloopen, de wagen daarentegen was zwaar beschadigd. A.s. Vrijdag zal alhier de installatie plaats hebben van het nieuwe hoofd der Chr. School, den heer Van Schuppen thans onderwijzer te Venendaal. GEERIRUIDENBERG. Zondag trok de voetbalvereenigiug „Den Berg* met vijf in vallers naar Bergen-op-Zoom. „Victoria* had niet veel moeite liet gehavende „Sparta* elftal met een 40 nederlaag naar huis te sturen. 7 Reclames Hoofdelijken Omslag, 8 Suppletoir kohier Hoofdelijken omslag en Hondenbelasting 1912. Vechtpartij. Verleden Zondagavond omstreeks 9 uur is er hier in de uabijheid van den Hil hevig gevocb'en, waarbij van het mes werd gebruik gemaakt. Den oms reeks 24 jarigen Jos. v. R. uit de Molensteeg werd een steek in de schouders toegebracht, welke wond door Dr. de Both werd dichtgenaaid en verbonden. Nog denzelfden avond zijn door de Mareechaaséjs twee personen J. H. en H. K. gearresteerd, verdacht als de daders, doch wegens gebrek aan voldoend bewijs weer vrijgelaten. De toestand van de gewonde is buiten gevaar. De politie zet het on derzoek ijverig voort. Tot aartsbisschop van Keulen is ge kozen mgr. dr. Felix von Hartman, tot dusverre bisschop van Munster. Iiuiselijken vrede Zooals reeds meermalen het geval was, gebeurde ook 1.1. Maandag. Corn. D. op den Vosseaberg had ruzie met zijn wederhelft en ranselde haar af. Tenminste zoo meenden de buren te moeten opmakf-n uit haar ge schreeuw en geroep. Verleden Maandag was do maat vol en de verontwaardiging der buren ten top gestegeD. Eenige buurvrouwen en mannen spanden samen en gingen den schuldige te lijf. Met kachslpoken en stokken dienden zo hem tot tweemaal toe, ('t middags en 's avonds) een pak slaag toe, waarvan de sporen nog te zien zijn, in den vorm van builen en won den op hoofd en aangezicht. Bij de politie is vau een en ander aan gifte gedaaD. Door de Mareeckauséss is een sIreDg onderzoek ingesteld en verschillende mnrlui zijo ondervraagd en procesverbaal op gemaakt. Onze stadgenoot, de heer J. Heesels, ambtenaar der staatsspoorwegen alh. is met ingang van 1 November benoemd tot halte- chef te Nunen-Tongelre. DUSSEN. Gisteren sloeg het paard van zekeren L. de R. alhier, doordat het dier schrok van eene hondenkar, met een kar, beladen met bieten op hol. Ter hoogte »D« Putte* bemerkte zekere L. welke achter zijn huis bezigheden verrichtte, het ongeval. Deze had de tegenwoordigheid van geest een der leidsels te grijpen en het dier tot staan te brengen. Gelukkig hadden geen ongelukken plaats en was de materiaale schade ook niet heel groot. Kaatsheuvel, 29 Oct. 1912 Indiensttreding. Met 1 Nov. treedt de heer II. Schoen makers aan de O.L. School no. 1 alhier, als onderwijzer met verplichte hoofdacte in dienst. Groot Winter concert. A. s. Zondag zal het Kon. Mnziekgezel- schap „Euphouia* in haar sociëteitsgebouw een groot winterconcert aanbieden, met me dewerking vau den heer A. Boom oit Baard wijk als Bas-zanger. Een zoontje van den heer Th. v. Dorf- uiond zal eenige nummers geven op de viool met begleiding van piano, terwijl de heer A. v. Amelsfoort met begeleiding van piano en orgel eenige solo's op de tuba geeft. Een mooie avond voor muziekliefhebbers. R. K. Patroonsbond. Heden, Woensdag-avond om 81/, unr houdt de R. K. Patroonsbond een algemeene vergadering in „Enphonia.* Aan de orde komt een ingekomen schrijven van de R.K. Vakvereeniging om evenals op 2en Paasch. dag en 2en Pinksterdag, ook den 2en Kerst dag vrij van werk te zijn. Tevens volgens rooster aftreden van be stuursleden en algemeen jaarverslag. Gemeenteraadsvergadering. Heden, Woensdagmiddag zijn de leden vau den Raad der gemeente ten 3 oren opgeroepen ter openbare vergadering. Punten van behandeling 1 Bespreking Schoolbouw. 2 Idem concessievoormaarden gasverlich ting Sprang en Vrijhoeven-Cappel. 3 Voorstel benoeming Commissie 'nieuwe straatnamen. 4 ld. tot verkrijging gemeente-wapen. 5 Adres onderwijzer J. H. Eijl om extra verhooging van salaris van 100 gld, voor teekenonderwijs. 6 Aanbieding gemeeute-begrooting 1918. Heusden 29 Oct. 1912. Aangesteld. Uit tal van sollicitanten is met ingang van 1 Nov. aangesteld lot bulpbrugwacbter te Weesperkarspel in dienst van den Rijks waterstaat onze stadgenoot J. Bex Jaarvergadering. Donderdagavond 8 uur houdt de „Ileue- densche Ilarmorie* hare gewono jaarverga dering; ditmaal in het huf,el „De Gouden Leeuw*, welke vergadering zal worden op geluisterd met muziek en dus een zeer ge zellige belooft te ziju. Tooneel. Zondagavond hai de herhaling plaats van de extra uitvoering der tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak* in het R. K. Patronaats gebouw. Kannen de bezoekers er met genoegen aan terugdenken, ook de werkende leden hebben reden te over tot tevredenheid, want nog nimmer hadden ze het genoegen voor voller zaal op te treden, terwijl de verschil lende no. van het programma meesterlijk op de plauken werden gebracht. De heer L. de Mol gevoelde zich verplicht als tolk der aan wezigen dank te brengen aan alleD, die tot 'agen van dezen avond hadden meege werkt, terwijl hierhij de talentvolle decora teur P. Engelen nog een welverdiend extra compliment kreeg. Overgeplaatst. Met ingang van I Nov. e.k. wordt de klerk der Posterijen en Telegraphie, P. v. d. Burg overgeplaatst van Uden naar hier, zoo- dat met dien datum het kantoorpersoneel wederom met één werkkracht vermeerderd wordt. BESOIJEN, 29 October. De prijs der boter was hedon op de markt Hoogste prijs 1 1,35. Laagste prijs 1 1,30. Eieren 7 cent per stuk. ROTTERDAM 29 October. Op de veemarkt waren heden aangeroerd 52 paarden veulen, L' ezel, 1495 magere en 698 vette runderen 151 vette 218 nuchtere en 550 graskalv. -- schapen oi lammeren varkens 269 öiggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 37 tot 43 a 44 ct., stieren 32 tot 38 a ct., kalveren 50 tot 57'/j ct., vette export kalveren a ct., alles per kilo. Melkkoeien f 145 af 330, kalfkoeien f150 d 350, stieren f 160 a 380 pinkeu 85 a 145 graskal veren 30 a 100 vaarzen f125 a 195 alles mager ree; biggen f 10.—a IC.— paarden f 70 a 120 Nuchtere kalveren fok— 19.— 4 27.— slacht— 12.— a 17.— Biggen f 1.40 a 1.70 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 rn. en 180 stukken van ,/2 kilo. Prijs le qual. f 62, 2e qual. f 58, 3e 54. Per kilo 11»/, a 87»/, ct. ROTTERDAM, 28 October. Tarwe f1125 a f 12—per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.00 tot f0.— per 100 b.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.— 10.—. Zomer per 100 kilo 0.a f 0.en Chevalier per 100 kilo fa Haver per 100 k. I 0.00 0.00 Bruine boonen van f 12 50 1 14. 50 GORINCHEM, 28 October. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 398 runderen 8 nuchtere kalveren, 30 vette varkens 989 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f240 S25 Kalfvaarzen f 120 a 2i0 Guiste vaarzen f 100 4 150 Melkkoeien j 190 25Q 72 jarige ossen f a £ink«n. f 80 a 120 Graskalveren f 40 80 Nuchtere kalv. jg 22 Aangevoerd 30 vette vaikens van 30 a 31 ct stuk kil°' biggen van 1 7~"» A 17~ Per Aangevoerd 0 schapeD en lammeren scha- Pen a lammeren f 0 4 1— per stuk. (Ingezonden). Nsambija Kampala. Waarschijnlijk- hebt U mijne benoeming tot Bisschop en Apostolisch Vicaris van den Boven-Nijl, gehoord of gelezen en tevens mijn Bisschopswijding, die hier te Nsambija den lsten September 1912 plaats had. Bij duizenden waren de Katholieken opgekomen van alle deelen des lands en zouden zelfs de grootste Kathedraal in Nederland gevuld hebben, zoodat het een schitterende manifestatie was van de kracht en godsdienstzin onzer jeug dige kerk in Oeganda. Er was echter een ding dat mij dien dag zeer bedroefde. Ik was natuurlijk zeer bewogen, toen ik op den dag mijner Consécratie door de kerk en over het kerkplein ging om mijn eersten bisschop- pelijken zegen te geven en duizenden Christenen eerbiedig voor mij zag neer geknield. Ik dacht toen aan het gansche Vicariaat dat aan mijne zorgen is toe vertrouwd en aan de groote verantwoor delijkheid die op mij rust, toen vooral kwelde mij de pijnlijke gedachte, n.l. dat nog meer duizenden als christenen had den kunnen komen, indien slechts het missiewerk meer ware uitgebreid en meer priesters mij ten dienste stonden. De verantwoordelijkheid mij opgelegd gevoelde ik zeer, en tevens zag ik de groote moeielijkheden die voor mij liggen. Ik deed toen de plechtige belofte aan Onzen Goddelijken Zaligmaker niets on beproefd te laten om onzen H. Gods dienst in dit uitgestrekt Vicariaat te ver spreiden en deze millioenen arme hei denen tenminste eene gelegenheid te geven hunne zielen zalig te maken. Ik stel u voor met mij een overzicht te nemen van het missieveld, het Vica riaat van den Boven-Nijl. Het is gelegen in 't midden van Afrika in Oeganda, ten Noorden en Oosten van het groote Victoria Meer. De oppervlakte is 600 bij 400 kilometers, met eene bevolking van omtrent 5 millioen menschen. Het zal ongelooflijk klinken, indien ik U mededeel dat dit uitgestrekte en goed bevolkte Vicariaat door slechts 32 pries ters bewerkt wordt, en dat, niettegen staande het volk mij overal om priesters smeekt. Dit Vicariaat bestaat niet uit provinciën maar uit landen. Daar is vooreerst het Noordelijk ge deelte van Oeganda met 5 groote staties en ongeveer 19000 Katholieken. Dan Usoga zoo groot als geheel Nederland met 4 missieposten. Verder Bukeddie- land, dat minstens 1 millioen bewoners heeft, met 2 staties. De meeste opper hoofden daar hebben zich katholiek ver klaard en vragen ieder jaar om priesters. Aan den overkant van het Victoria- Meer is het groote Kavirondoland en het land van Mumia met honderd-dui zenden menschen bewerkt door missi onarissen in 3 posten. In één dezer pos ten Kakamega genaamd komen iederen Zondag 3 a 4 duizend heidenen naar de onderrichting. Ten Zuiden van Kavirondo is het land van Kisü de opperhoofden daar zijn ons buitengewoon goed gezind, doch wij hebben er slechts ééne missie voor 80000 menschen. Ten Oosten en Zuiden van Kisü zijn talrijke groote stammen zooals Wanandi, Bamasai, Batende, Baasuna en Bagwasi nog steeds zonder missionarissen. Voor de talrijke stammen rondom den hoogen berg Elgon is nog slechts ééne missie en daarbuiten aan den kant van Abyssi- nië zijn nog geheele volkeren zonder godsdienst en zonder missionarissen. Ook de protestanten zijn niet onkundig van het feit dat Oeganda en de aan grenzende landen een prachtig missieveld zijn. Vandaar dat onze missionarissen in dit Vicariaat de zendelingen van 6 Pro- testantsche Secten tegenover zich heb ben. Zij spannen samen om ons overal den pas af te snijden door zoo spoedig mogelijk over het geheele land missie posten te stichten te midden der verschil lende stammen... de regeering heeft n.l. een wet gemaakt waardoor het verboden is voor twee missies van verschillenden godsdienst, zich te vestigen binnen een afstand van 15 kilometer... indien wij derhalve niet zeer spoedig missieposten kunnen oprichten, zullen zij ons voor zijn en ons dwingen ons te vestigen op plaatsen, een geruimen afstand van de stammen verwijderd, terwijl zij in den tusschentijd natuurlijk de opperhoofden in hunne macht zullen hebben. Goddank, er is nog ééne kans, hoewel klein, voor ons open a.l. indien ik in staat zal zijn 10 rnissiestaties te stichten bin nen twee jaren, wel verspreid over het Vicariaat... dan is de missie gered. Zou ik echter niet in staat zijn dit plan uit te voeren, dan zal onze H. Godsdienst een groot verlies lijden in dit land, welk verlies onherstelbaar zal zijn, daar het dan in de handen zal vallen der Pro- testantsche Secten die, onverklaarbaar voor ons, over groote schatten beschik ken... Dan zal de missie van Oeganda wat het zeker beloofd te zijn indien de noodige steun gezonden wordt. Het zal U genoegen doen te vernemen dat ons Moederhuis te Mill-Hill èn ge negen èn in staat is ons de noodige priesters te zenden. Doch weiolgen be sellen wat het kost eene nieuwe missie te stichten. Kerk, school en huizen der missionarissen kosten al heel gauw 5000 fl om niet te spreken van kapellen, cate- chuménaten en van catechisten en dan vooral het jaarlijksch onderhoud van al deze missiestaties, priesters, zusters en honderden catechisten. Onze groote reeds goed gevestigde missiestaties met hunne duizenden katholieken staan in grooten nood van ruimere, soliede kerken en scholen. Nu overdenk dezen toestand, denk aan de millioenen heidenen, aan mijne zorg toevertrouwd, denk aan het groote werk dat zonder toeven gedaan moet worden, de ontzettende onkosten voor het onderhouden en uitbreiden dezer missie, de groote behoefte aan priesters, broeders en zusters, daarenboven de zeer critieke finantieele toestand de kas was leeg toen ik het bestuur van dit uitge strekte Vicariaat met 16 bestaande pos ten overnam. De geregelde inkomsten zijn fl. 5000 's jaars, toelage van het genootschap tot voortplanting des geloofs voor de rest moeten wij alles door be delen bij elkaar zien te krijgen. Inkom- sten zijn er natuurlijk niet in zulk eene nieuwe missie, en intenties voor H. Mis sen, en beneficus en fundaties zijn on- gedroomde zaken, collecteeren gaat hier evenmin. Het eenige wat mogelijk is, is het aanleggen van rubber, koffie en cacao plantages, het land daarvoor hebben wij en het is mijn innigst verlangen het in goede plantages te herscheppen om zoo doende in ons zelfonderhoud te voorzien, doch waar is het geld om die plantages aan te leggen?.. Doch genoeg... U ziet welk een zware, groote last mij op de schouders gelegd is, en welk een bui tengewoon verantwoordelijk ambt ik heb Wat te doen Zal ik den moed ver- Hezen en mijn Vicariaat aan zijn lot overlaten Nooitduizendmaal nooit Er moet gewerkt worden. Ons geloof moet zegepralen. Ik ben er van over- tuigd dat deze toestand, de vraag van leven en dood dezer schoone missie, slechts behoeft bekend gemaakt worden, en ontelbare vrienden van onze missie zullen ter hulp snellen. U zult het mij daarom niet ten kwade duiden als ik aanstonds in deze groote moeielijkheid en nood algemeen een beroep doe op Uwe goedheid en milddadigheid. Het is mijn plicht en U zult medelijden hebben met mijn lot. De H/ Jozeph is altijd de bizondere helper geweest onzer Congregatie. Ik heb het sterkste vertrouwen in Hem en beveel vol vertrouwen deze onderneming aan Hem aan, overtuigd als ik ben dat Hij edelmoedige en milddadige vrienden zal aansporen mij te helpen. Ik smeek U dan in naam van Onzen Goddelijken Zaligmaker, Die Zijn kostbaar bloed voor deze arme heidenen, aan mijne zorgen toevertrouwd, uitstortte en wier zaligheid Hij zoo innig wenscht, ik smeek U tevens in naam der millioenen hei denen, die smeekend hunne armen tot mij uitstrekken om priesters, mij eene milddadige gift toe te zenden. Uw U zeer toegenegen dienaar in Chr f J. BIERMANS. Ep. Garg". 't Vic. Ap. Wili Sup". P-S. Giften kunnen gezonden worden aan den ZeerEerw. Heer v. d. Deijssel Directeur, Missiehuis Roosendaal, of di rect aan mijn adres. Right Rev. Bishop Biermans Nsambija Kampala P. O. Uganda B. E. Africa via Mombasa. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. niet dat juweel der Katholieke Kerk zijn Vrijhoeven-Cappel, 28 Oct. 1912. Mijnheer de Redacteur Vergun mij ook thans nog een plaatsje in uw veelgelezen blad. De vriend van het onderwijs, zegt 't laatst geschreven te hebben en verder niet meer uit te lokken te zijn. Eilieve is dit uitlokken, wanneer men u om bewijzen vraagt, die nog geleverd moeten worden De vriend van het onderwijs zegt alles reeds Donderdag beantwoord te hebben, doch heeft niets gezegd, ik hoop dit duidelijk te maken. Als voorbeeld wordt hier aangegeven een timmerman die een huis moet bouwen natuurlijk] niet voor zichzelf en daarom krijgt hij als aannemer een opzichter. 't Spijt me wel, dat de vriend van 't onderwijs niet meer is uit te lokken, anders zou ik tot hem met deze vraag komen Wie was die opzichter tegen over den timmerman of liever gezegd aannemer van het te bouwen huis Het antwoord zal ik daarop zelve maar geven een deskundige of liever gezegd een architect. Die is iemand die bestek en teekening maakt en deze daarna, na aan neming door den aannemer onder zijn toezicht laat uitvoeren en indien het werk groot Is, van een dagelijksch on zichter er btj. p Daarmede M. d. R. wordt nu door den vriend van het onderwijs, het onder wijs in verband gebracht. Dat het bouwen van een huis geschiedt onder toezicht van een deskundige, 0f iemand die hooger in bouwkunde Vaat ligt voor de hand. Doch de vriend van 't onderwijs zal toch niet vorderen van eenvoudige menschen, dat men het werk van den onderwijzer uit handen neemt en de kinderen examineert om daarop uit te maken verder of 't onderwijs goed dan wel slecht is. Wat zouden de onderwij zers ons gewone menschen hartelijk in hun vuistje uitlachen indien wij op het advies van den vriend van 't onderwijs in gingen. Neen, waarde Vriend, de wet zegt B. en W. zorgen dat de wet op 't lager onderwijs worde uitgevoerd meer niet. De vriend van 't onderwijs is er verder niet over tevreden, dat ik het beschouw als eene veete tegenover den een of ander, welnu, daar ZEd. daar absoluut niets van wil weten, zal ik dit dan terug nemen en aannemen, dat de opgesmukte rijtuig- en auto-ruzie, per abuis in dit ingezonden stuk van den V. van 't O. is ingéslopen en dat het is en blijft: alge meen belaDg, bravo 11 Is het al geen klacht genoeg dat zooveel kinderen van de school gaan loopen heet het verder. In een voorgaand schrijven werden genoemd v. d. Schans, die zijne kinderen van de school gehaald heeft, omreden het slechte onderwijs. Van dezen Van der Schans kan ik mededeelen dat nooit één kind in Vrijh. Cappei de school bezocht heeft; dan verder Van Oversteeg. Toen deze man Vrijhoeven metterwoon verliet om zich in Sprang te vestigen, kwam hij, daar hij graag zijne kinderen in Vrijhoeven op school hield, bij B. en W. met het ver zoek zulks te willen toestemmen, wat ook geschied is en nu in Vrijhoeven teruggekeerd heeft hij zijne kinderen, naar ik verneem, gezonden naar de christelijke school. De gemeente kan in deze zeggen Ondank is des wérelds loon.» Verder komt de vriend van 't Onder wijs vertellen, dat de heer v. d. Waals één der voorstanders is van 't christelijk onderwijs en dan zeg ik volmondig ja. Maar kom er tegen op, dat de schijn op mij gelegd wordt als zou ik daarom het O. L Oaderwijs anderzijds willen achterstellen voor die kinderen, welker ouders het openbaar onderwijs verlangen. Ik wensch hierbij aan den zich noe menden vriend geen verantwoordig te doen, dit weten mijne mede-raadsleden wel. Het onderwijs dat door ongesteldheid van Mejuffr. Hoppener niet gegeven kon worden en daarom op uitstekende wijze is waargenomen geworden door Mej. Buwalda, daarvoor behoeft het ge heugen van de» Vr. v. 't O. niet opge- frischt te worden, dat wist hij wel. Maar waarom dan den toon aangenomen of het er toen zoo slecht uitzag met het onderwijs Over de laatste drie weken der ongesteldheid sprak hij niet zegt ZEd. En nu ten slotte wil ik mijne gedachten uitspreken wanneer het onderwijs het meest besproken wordt. Dat is de maand Mei wanneer ouders hopen, dat hunne kinderen worden verhoogd naar een andere klasse. Men hoort van denzeliden onderwijzer of onderwijzeres lof uiten, of lij, of zij is er een van niemendal, mijn kinderen komen zoo daar nooit volleerd, ik haal ze er af naar een andere school. Zoo kan men wel doende blijven. Ik wensch ook hiermede van den vriend van 't onderwijs afscheid te nemen en ïem tevens dit spreekwoord toe te roepen: >De beste stuurlui staan aan wal.» U nogmaals dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mi) Hoogachtend, M'. J. v. D. WAALS, Wethouder. Auto-ongeval Oostei hout. Aan de vele aanvragers moe ien wij tot onzen spijt mededee len, dat onze voorraad nummers, van 1.1 Zaterdag, met de beschrij ving van 't auto-ongeluk, geheel is uitgeputwij kunnen dus aau navragen niet meer voldoen. DE ADMINISTRATIE. Aan Heeren Correspon denten verzoeken wij beleefd, hunne berichten wat tijdiger in te zenden. Nu komen bijna alle be richten Woensdag- en Zaterdag morgen, dat is te laat. Zij moeten 's avonds te voren op ons bureau zijn. Dit blad kost slechts 6 cent per week.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6