Tweede Blad, MOTSIiimiTSIIMliL De Balkan-Oorlog. Provinciaal Nieuws. SUMMER 94 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1912. 35e JAARGANG, Monastir door de Serviërs ingenomen. De Serviërs hebben thans Monastic ge nomen. Zes Turksche generaals, onder wie Sekkl Pasja en Fethi Pasja zijn met 45 000 man deels gevallen, deels hebben zij zich aan de Serviërs overge geven. De Turken waren 45.000 man sterk, de Serviërs moeten over 100.000 man beschikt hebben. De laatste hadden 200 de eersten 40 kanonnen. Geheel zonder slag of stoot blijken de Turken zich echter niet te hebben overgegeven. Een telegram aan de »Tagl. Rundschau*, afgezonden vóór dat de val van Monastir bekend was, meldde >De gevechten bij Monastir zijn nog heviger dan die bij Prllep en Koemanowo. De Turksche strijdmacht is zeer talrijk, toch zal zij zich niet lang staande kunnen houden. Zaterdag en Zondag duurde 't schieten den geheelen dag voort. Aan den slag nam bijna het geheele eerste legerkorps onder den kroonprins en een gedeelte van het derde legerkorps onder generaal Jankowitej deel. De verliezen der Serviërs zijn groot, die der Turken zijn ook belangrijk. Over een afstand van 10 K.M. voor Monastir werd gevoch ten. Het drassige gebied en de over stroomingen bemoeilijken de operaties der Servische troepen buitengewoon. De Servische troepen overschreden de Zona- rekarivier. De Turken trekken zich steeds meer naar Monastir terug5. Het Grieksche hoofdleger, dat onder den kroonprins op weg was, is waar schijnlijk net te laat gekomen, om deel te nemen aan het gevecht, dat met de overgave van bijna 50.000 Turken ge ëindigd is. De Serviërs zullen door deze over winning hun krijgsbuit nog aanzienlijk vermeerderen. Reeds voor den slag had den zij te Kragoewatsj 18 Turksche ka nonnen staan eu 25.000 Turksche geweren liggen. BELGRADO, 19 November. Volgens particuliere berichten zijn bij Monastir 17,000 Turken gedood of gewond. De Serviërs maakten voor 50 milloeu dina- ren oorlogstuig buit. BERLIJN, 19 November. Uit Bel grado wordt aan de Lokal-Anzeiger geseind: Aan de inneming van Monastir gingen drie dagen van heftigen strijd vooraf, die aan beide zijden verliezen kostte. Toch moeten de Turksche terlie zen het grootst zijn. De kazernes zijn vol oorlogstuig. De beslissende strijd is gis teren gestreden en deze duurde tot 5 uur des avonds. Om dezen tijd waren de Turken van alle kanten ingesloten. Daar zij geen mogelijkheid meer hadden zich te verdedigen, gaven zij zich over. BELGRADO, 19 Nov. Het bericht van de inneming van Monastir is aan stonds door den kroonprins naar de Servische regeering geseind. Een aantal hooggeplaatste personen hebben hem telegrafische gelukwenschen gezonden. Het garnizoen gaf zich over na drie da gen wanhopig veehtens in de buurt van de stad. Men zegt, dat de verliezen aan Turkschen kant 10,000 man bedroegen, vele kanonnen en geweren van modern type zijn den overwinnaars in handen gevallen, met groote hoeveelheden schietvoorraad, levensmiddelen, kleeren. (Met de verovering van Monastir kan het •werk van de Servische troepen in Ma cedonië feitelijk als volbracht beschouwd worden. Het leger heeft voortdurend overwonnenhet heeft in één maand den vijand uit geheel oud-SerVië ver dreven en voor millioeneu buit gemaakt. 'LONDEN, 19 November. Volgens een telegram uit Cettinje hebben de Turken versterkt door troepen uit Alessio en Skoetari een vergeefsche poging gedaan om San Giovanni di Medua te hernemen. De vereenigde Montenegrijnsche en,Ser- vische troepen dreven hen naar Alessio terug en bezetten vervolgens deze plaats- De Servische troepen rukten vervolgens haar Durazzo verder. De Vrede Sofia, 19 Nov. In antwoord op een telegram van den Groot-Vizier aan Ko ning Ferdinand van Bulgarije deelde de Bulgaarsche Regeering, na met de re geeringen der verbonden Mogendheden overleg te hebben gepleegd, aan de Porte mede, dat zij gevolmachtigden heeft aangewezen om met den Opper bevelhebber van de Turksche legers de voorwaarden voor een wapenstilstand te bepalen en vervolgens over te gaan tot het sluiten van den vrede. Sofia, Nov. De Bulgaarsche regeering antwoordde aan de mogendheden, hen bedankend voor hun aanbod tot bemid deling, doch tevens verklarend, dat de Poite zich rechtstreeks tot Bulgarije ge wend had, welk land in overeenstem ming met de Bondgenooten direct met Turkije onderhandelt. Minister Gueschoff verklaarde aan de Fransche én Russische gezanten, dat Bul garije erin toestemd met Turkije over een wapenstilstand te onderhandelen. In den namiddag deed Gueschoff aan de andere gezanten dezelfde verklaring. Sofia, 19 Nov. De voorwaarden voor een wapenstilstand zijn hedenmorgen te Constantinopel overhandigd. Ze gingen vergezeld van de voornaamste vredes voorwaarden, waardoor aan Turkije wordt toegestaan Constantinopel te behouden en een kuststrook op Europeesch gebied. Het volgende telegram komt uit Turk schen koker, of het juist is, dus zeer te betwijfelen, daar volgens de Bulgaren een eigenlijken slag nog niet is begon nen. KONSTANTINOPEL, 19 November. Nazlm pasja seint om 3.30 in den na middag Een geweldig artilleriégevecht, vanochtend begonnen, wordt met succes aan onze zijde voortgezet. De vijandelijke infanterie voo het centrum van onze vei- dedigingsfcnie is teruggeslagen. De batte rijen des vijands zijn tot zwijgen gebracht. YVij hebben een afdeeling laten optrek ken, die de loopgraven des vijands heeft aangevallen en den vijand tot vluchten heeft gedwongen. Wij hebben geweren en kepi's -:n een hoeveelheid schoppen buitgemaakt. Op eenige kepi's stond 35ste regiment van Wranja, waaruit blijkt dat ook Servische troepen hebben mee gevochten. De slag duurt voort. Om 3.35 seinde Nazlm pasjaOp den rechtervleugel hebben wij de Bulgaren teruggedreven. Alleen in dit gevecht liet de vijand 4000 lijken van soldaten en 20 van officieren. Wij hebben twee machinegeweren buitgemaakt. etalage-wedstrijd, een voor dit doel had ge- Waalwijk 20 Nov. 1912. Koopt niet In den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed encven goedkoop kunt vinden. 2G51 W. B. Verplaatst. De commies-titulair der posterijen en telegrafie, de heer J. H van Erkelens wordt met ingang van 16 Dec. a.s. ver plaatst van Gouda naar Waalwijk. Verhooging. De Waalwijksche Looiersvereeniging (Koninkl. goedgek. 12 Sept '12) heeft besloten de verhooging der lederprijzen met kracht door te zetten. Na het besluit tot verhooging met 10 °/o, genomen op de laatste algemeene vergadering van den Bond van Nederl. Lederfabrikanten zijn de huidenprijzeu verder in ongekende mate gestegen, zoodat de met 10 °/o verhoogde lederprijzen niet meer aan den stand der huidenmarkt beantwoorden. Daarom zal van de verhooging van 10 beslist niet worden afgeweken en zullen de prijzen op nieuw successievelijk worden verhoogd. Examen Vorige week deed uit een der naburige gemeenten een candidaat examen v or vrije- eu ordeoefeningen te Rotterdam en we d afgewezen. Doch zie: Een paar dagen later doet de persoon in kwestie examen te Breda en slaagt met goed rapport W. V. slaat helmond met J2 Eindhoven verliest van Willem IImet o. W.V.s kansen stijgen. Ziedaar de feiten die bij ieder Waal- wijksch voetbalenthousiast het bloed sneller doen stroomen. De overwinning op Helmond was dan ook volkomen verdiend. W.V. was over alle linien sterker en leidde tot 10 mi nuten voor het einde nog met 30. Plots zien we toen echter een inzinking in haar spel, waarvan Helmond profiteert om kort achter elkaar tweemaal te doel punten. Het was een zeer spannende strijd- A.s. Zondag gaat W.V. naar Eind hoven. Natuurlijk bestaat voor dezen strijd enorme belangstelling, want zeer veel hangt van dezeD uitslag af. 7os Groenen Naar wij met genoegen vernemen, ligt het In de bedoeling van den heer Jos. Groenen onzen bekenden bariton-zanger, thans te Stüttgart, in zijne Kerstvacantie alhier een liederenavond te geven. De heer Groenen is de laatste weken in een zestal concerten op verschillende plaatsen in Duitschland met zeer veel succes opgetreden. Etalage-wedstrija. In ons vorig nummer deelden wij mede, dat een onbekende gever uit belang stelling in den bedrag van f 20 schonken. Het comité heeft besloten uit te loven vier extra-prijzen, elk van vijf gulden voor de vier mooiste etalages. De deelnemers gelieven dit als offi- cieele kennisgeving te beschouwen. Liedertafel der Koninklijke Stoemschoe- nenfabriek A. H. van Schijndel. Het concertseizoen, zoo schitterend in gezet door de Liedertafel »Oefening en Vermaak5, werd Maandagavond j. 1. op alleszins loffelijke wijze voortgezet door hare zustervereeniging, de Liedertafel der Koninklijke Stoomschoeneofabriek A. H. van Schijndel Ook hier een eivolle zaal, zelfs nog meer vreem Telingen, ook hier een stel solisten, van wie met reden eene bijzondere verwachting gekoesterd werd. Die verwachting nu zou niet be schaamd worden. Nadat door den Voor zitter, den heer Arnoud Verwiel, een degelijk woord ter inleiding gesproken en door de Vereeniging op verdienstelijke wijze het fraaie >Opwaarts5 van Hol gezongen was, vertolkte de heer L. Moi- risson het »Bloemenlied5 uit Carmen op eene wijze, die terstond beweesoverwelke volle, uitgebreide, prachtig getimbreerde stem deze bevoorrechte zanger beschikt. Het succes wies met ieder nummer, zoo dat na de aria's uit La Favorite, Bohème en Hérodiade, het applaus steeds crescendo ging. De bijval na het laa'.s'e nummer was van dien aard, dat de heer Mortisson zich gedrongen gevoelde nog een bisnummer te geven uit Paljas. De heer R. Kopper, bariton, mede verbonden aan de Ned. Opera te Amsterdam zong, in vereeniging met den heer Morrisson, in de eerste acte een fragment uit het groote duo uit Willem Teil. Beter echter dan in dit werk kwamen de kwaliteiten zijner stem en voordracht aan het licht in de vertolking van den bekenden Pro loog uit Paljas, waarmede hij terecht zoo'n succes verwiei f. dat nog ten beste werd gegeven een >Lied van de Zee.5 Het prachtige duo uit de >Stomme van Portici5, kroonde op waardige wijze de kunstvolle prestaties der solisten. Het koor zelve had mede zijn avond. Het »Kerkklokje5 van Keereweer, >Voor Vaderland en Koningin5 van Schellekens, »Zalige Nacht5 van Kuiler, »Avond- stemming5 van Mosmans, enz. werden zuiver, correct en fijn genuanceerd ge zongen. Duidelijk kwam daarbij aan het licht, hoe ernstig ook deze Liedertafel hare taak opvat, maar ook en niet minder welk een ijver en ambitie de kundige directeur, de heer Lambert Kooien blijft ontplooien. De heer Snijers, die koor en solisten accompagneerde, deed dit op de hem eigene, onverbeterlijke wijze. Een bijzonder genot verschafte ons nummer twaalf van het programma sAvoudlied5 van Abt en »Geduld5 van Zilcher, gezongen door een gemengd dubbel kwartet. Reeds in „Zalige Nacht" werd ons oor aangenaam getroffen door deu weiluidenden klank van de stemmen der dames Adfiana en Elisabeth de Vries Antoinette Botermans alhier en Mej. Kuijpers uit Vrijhoeven, allen leerlingen van genoemden directeur. In deze dank baar geschreven kwartetten echter kwa men die stemmen, alsmede de zuivere intonatie en gevoelvolle voordracht tot haar recht, zoodat het warm applaus van het opgetogen publiek ten volle verdiend was. Voor de uitvoering van »Hollands Glotie5 een waardig slot voor zoo'n schoonen avond richtte de beschermheer de heer J. v. Schijndel een woord van dank tot de artisten, de zaDgers en den Directeur der Liedertafel, daarbij de hoop uitdrukkend, dat door de repetitien eu uitvoeringen de vriendschapsband tus- schen het personeel der fabriek nog nauwer, zoo mogelijk, zou worden aan gehaald. De uitvoering zelve, de ge zellige geest, die ook na afloop nog geruimen tijd tot uiting kwam, bieden voldoenden waarborg, dat ook in de toe komst die hoop wel vervuld zal blijven. Verbouwing. Naar men ons mededeelt is de gunstig bekende firma Mandos-Vinken, (Jac. Pijnenborgh- Kaiser) alhier, door aankoop eigenaar geworden van het thans door haar bewoonde pand. Het ligt in de bedoeling het perceel eene algeheele verandering te doen ondergaan en een geheel modernen winkel in te richten vao Heeren- en Dames-modeartikelen. PadvindersOrganisatie. Naar wij thans met zekerheid kunnen mededeelen, zal de lezing met licht beelden, te houden door den heer J. P. J. Metelerkamp, secretaris van de Ned. Padvinders-organisatie te Amsterdam gehouden worden op Maandag 2 De cember a.s. des avonds ten 8 uur in de zaal »Musis Sacrum5 en vrij toeganke lijk zijn voor iedereen. Dezelfde lezing werd Maandagavond te Tilburg gehou den in de N. K. Harmonie en zeer druk bezocht. Deze bijeenkomst werd geopend door den Eere-voorzitter, burge meester Raupp. Een der sprekers luite nant-kolonel Colette deelde mede, dat allerwaarschijnlijst zeer spoedig alle ge schilpunten tusschen de R. K. Padvinders club, onlangs aldaar opgericht en deze nieuwe zullen kunnen worden uit den weg geruimd en één groot corps voor Tilburg worden gevormd. Flora-bioscope. De Flora-bioscope, welke Zondag be gonnen is met haar voorstellingen te geven in de zaal Musis Sacrum, heeft zooals te verwachten was, veel belang stelling getrokken. Door omstandigheden, geheel buiten den wil van de directie, kon Zondag de groote film De Ramp van de Titanic niet worden gegeven. De talrijke aan wezigen werden echter ruimschoots scha deloos gesteld doordat een reeks van andere aardige films werden vertoond. Het drama >Om het Vaandel5 was even boeiend als mooi. Ook de gekleurde films als »De Eerste en »Als de lente in het land is5 waren mooi en dwongen een ieders bewonde ring af. Voor de lol is ook zorg gedragen. Eenige leuke fillms, die de aanwezigen deden schudden van het lachen, werdeu afgedraaid. Vooral met »Max geeft de mode aan5 is hartelijk gelachen. Gisterenavond werd de reuzenfilm de Ramp van de Titanic gegeven Dit drama uit drie deelen bestaande, duurt ruim een uur. De explicatie van den heer Hartog uit Rotterdam was boeiend. Alle drie de uitvoeringen waren gisteren druk bezet. YVij raden onze lezers aan zeker eens spoedig een bezoek aan de bioscope te gaan brengen, 't Is de moeite waard. De bezoekers van Zondag mogen morgen met 't zelfde kaartje de >ramp van de Titanic5 gaan zien. Zie de advertentie ia dit blad voor a.s. Zondag en vooral ook de prijzen BAARDWIJK. Zondagavond werd bij C. M. ingebroken, terwijl deze naar de kerk was en zijn vrouw melk was halen. Toen deze terugkwam hoorde zij de achterdeur diebt slaan, die zij voor dat ze was weg gegaan, had gegrendeld. Dit kwam haar verdbcht voor, waarom ze een paar boren ging roepen. Deze gingen mee iu huis, waar men verscheidene kasten opengebroken vond. Het uurwerk was uit de klok gehaald. Bij nader onderzoek bleek ook nog het horloge «an M. verdwenen te zijn. De dief moest door hel raam binnengekomen zijn, wat o en opmaakte uit de voetstappeu welke men vond op een doek die er voor lag. Als vermoe delijke dader werd aaugehouden zekere J. v. D. die alleen met zijn ouders woont. Hij ontkende eerst den diefstal gepleegd te hebben. Er was niets uit hem te krijgen. Bij een huiszoeking vond man de gestolen voorwerp n ouder het ledikant van den ver dachte. Hij moet nogfl aardig brutaal tegen den wachtmeester der marechaussees zijn opgetreden, maar eindelijk is hij toch door de mand gevallen. Hij is in voorloopige hechtenis genomen. Van rijkswege worden er langs den grintweg in den overlaat bo men geplant. De weg zal hierdoor veel in schoonheid winnen. HERPT. De handel in aardappelen is zeer stil. Sommigen hebben nog greo e partijen die ze zullen moeten opkuilen, daar er bijna geen vraag meer naar is. De bietenoogst is bijna afgeloopen. Veel laud, dat men voornemens wa? te bezaaien, kan niet iu gpreedheid worden gebracht en diar het al laat grat worden zal er niet veel meer van komen. De landbouwer J. Fitters alhier toonde ons een door hem geteelde knolraap die ruim 18 pond zwaar woog VLIJMEN. De Zondagavond gegeven soiréi van bet dubbel maunenkwartet „Oc- tavio" mocht zich in g>en druk bezoek ver heugen vooral da zaalruimte, ter beschik- ki"g van de eerste rang-bezoekers gesteld, bleek slechts matig bezet. Misschien doet Octavio in de toekomst goed de entreeprij zen eens te herzien, dan zullen wellicht meerderen van haar zang komen genieten, want het mag gezegd worden /Octavio" zingt goed en zong ook verleden Zondag we<Lï onberispelijk, zoodat bet jammer mag lieeten dat niet een talrijker publiek dtzt uitvoering heeft bijgewoond. Ook de humo- ris*, de heer de Laat uit Tilöurg kon het publiek wel bekoren èn door zijn zang èn door zijn voordracht. Als hij een volgenden keer weer hier optreedt natuurlijk dan met een heel nieuw programma, want er waren nu ook al een paar oude bekenden bij dan hopen wij voor hem eveneens da' de toeloop van bezoekers grooter moge zijn. Meldden wij voor eenigen tijd, dat een aantal mandenmakers zich iu eene andere gemeente glugen vestigen, ihans beleven wij hier weder zoo'n uittocht, thans vao gezin nen, welke in het dorp Goirle op de ju'.e- spinnerij aldaar een werkkriog en d'x broodje gaan zoeken, 'l Zijn naar wij hoorden vooral huishouden» met aankomende meisjes, welke onze gemeente verlaten. Maandag en Dinsdag dezer week zijn voor de leden der St. Catharim>Bchut6 weer degen van jool en pret geweest. In bet café van den heer M. de Laat hebbeu zij hun jaarlijksch teerfeest gehouden eu zooals altijd ging het er ook dit jaar weer vroolijk en lustig toe. SPRANG. Donderdag 1.1. herdacht de heer N. v. d. HoeveD, ouderling bij de Herv. Gemeente alhier deu dag waarop hij voor 40 jareu tot ambtsdrager bij genoemde gemeente werd gekozen. Tot diakenen bij de Herv. Gemeente alhier zijn verleden week gekozen de heeren S. Geeneu eu J. NieuwenhuizeD. De WelEerw. Heer Ds. Pop alhier zal Vrijdag a.s. 's avonds half acht iu het Ilerv. Kerkgebouw een openbare lezing houdeu in het belang van hel Chr. Onderwijs. De J. V. op Ger. Grondslag ^Timc- theus'', alhier zal voortaan haar vergaderingen houden inplaats van 's Zondags avonds van 5 tot 7 uur, des Zondagsavonds van 8 tot 10 uur. Zondagnacht is een koe vin M. V. alhier door hem pas Dinsdag 1.1. gekocht plotseling gestorven. Bij opening bleek dat het dier asn de pokken leed. LOONSCHEN DIJK. Het bestuur d r christelijke school alhier heeft wegens de ziekte van de onderwijzeres, Mej. D. Ver hoeven, het onderwijs in de nuttige hand werken tijdelijk opgedragen aan Mej. M, de Roon-Quirijns te Loonschen Dijk. Maandag kreeg op de paardenmarkt te Goriuchen de landbouwer J. v. E. van Loonschen Dijk zoo'n hevigen klap van een paard, dat men hem voor dood opnam en en bij een ernstige wonde aan zijn wang bekwam, zoodat geneeskundige hulp terstond moest worden ingeroepen worden. WASPIK. Zondag 1.1. gaf de vereeniging V. en V. alhier haa; eerste winterui'voering muziek- en zangnummers worden uitstekend uitgevoerd, maar wat vooral dezen avond buitengewoon genotvol maakte, was het drama Kbïo en Abel, opgevoerd door het tooueelgezelschap ,/Entre Nous". Het was eeu mooi stuk en het werd goed gespeeld. Het woord vao dank dat de vice- president, de heer J. Brokx Pz aan ^Ei'tre Nous" bracht was dan ook welverdiend, maar vooral stemmen «e in met heigeen de heer W. v. Veldhoven zei, dat, wanneer V. en V. werkelijk erkent bij hare uit voeringen steeds zeer veel 8teuu te hebben van Entre Nous, deze laatste vereeniging dan ook wederkeerig aanspraak kan maken op den bijzonderen steun van V. en V. Gisteren speelde Entre Nous" het zelfde dratna eerst voor de St. Maria-ver- eemgiug en vervolgens voor de St. Bar tholomews vereeuigiDg. Beide keeren was de zaal goed bezet eu waren ds bezoekers zeer voldaan. Het waren intusschen voor de leden van E. N. twee zware dagen. Zondag 1.1. speelde Brabantia alhier een competitiewedstrijd tegen Alexander te Tilburg. S and 20 in 't voordeel van Brab. De WelEerw. Heer Tb. Latners alhier is benoemd tot geestelijk Adviseur van het metselaarsgilde #De vier Gekroonden" in het dekenaat Geertruidenberg. RA AMS DONK (DORP Op de in café Floris gehouden aanbesteding werd de heer M. de Bruin alhier aannemer van 50 H.L. erwten it f 7,85 en f 7.25 25 H.L. muis f 5,85 en 15 H.L. boonen is f 7.60. RAAMSDONKSVEER. Voor het her- halingsonderwijs aan de openbare lagere school hebben zich 17 leerlingen aangemeld 16 jongens en 1 meisje. Op de j.l. Zaterdag gebonden markt werden ongeveer 50 paarden aangevoerd. De handel was buitengewoon slapslechts zes stuks werden er verkocht. Onze dorpsgenoot, de heer van Dam, legde deze vreek met gunstig gevolg het examen af voor caudidaat-nolaris. Den ge slaagde proficiat. 's HERTOGENBOSCH, 18 Nov. Naar de ,/s-Hert. Ct." verneemt, zal binnen kort aan de Rijks Hoogere Burgerschool en het Gymnasium aan de R.K. leerlin gen, die daarvan wenschen gebruik te maken, onderricht worden gegeven in de R.K. Godsdienstleer. Bij de heden gehouden verkiezing van vier leden der Kamer van Koop handel en Fabrieken werden herkozen de aftredende ledenA. Houtman met 20, M. J. A. Meuwese en J. De Gruijter, belden met 18 en L. Eliasmet 17stemmen. De heer E. Van Heeswijk bekwam 3 stemmen en de heeren J. F. Costelie Rzn., H Moerkerk en Emlle Mulder ieder 1 stem. Kaatsheuvel, 20 Nov. 1012. Nieuw Klooster.'* Verleden Zondag werd in de pir. Berkdijk, den geloovigen b"kend gemaakt door den ZeerEerw. Heer Pas'oor, dat het plan tot het bouwen van een nieuw klooster zal ver wezenlijkt worden. Hierdoor wordt in een werkelijke behoefte voorzien. Want de kin-- deren (meisjes) zijn bijna allen een half nur verwijderd van de Zusterschool le Kaals—- heuvel. De stichting dus van eene bijzondere1 meisjesschool in de par. Berkdijk wordt door alle inwoners met vreugde begroet. Het nieuwe klooster wo*dt gebouwd recht tegen over de R. K. pastorie. De zusters van het Moederhuis te Schijndel zullen het Klooster betrekker. Het onderwijs zal aanvangen 1 Januari 1914, terwijl een bewaarschool reeds vooi dien tijd geopend wordt. Zoodra mogelijk zal ook met ziekeoverplegiog worden be gonnen. De ZeerEerw. Heer Pastoor Eras verdient een woord van dank en hulde voor de moeite en opofferingen (vooral ook van finantieelen aard) welke hij zich geheel be langloos getroost heeft om deze nattige in- De Echo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 5