11 Gemeenteraadsvergadefingen. FLORA-BIOSCOPL ZONDAG 24 NOVEMBER 1912 Schitterende Brillante Voorstellingen. NI1UWS UIT HEUSDEN BUITENLAND. Gemengd Nieuws Uitvoeringen. Advertentiên. J. C. WINKEL Wijnoogst >a Bonrgondii Groote Schoonmaak- Door dea Draak- Man herneemt sijn vrijheid CBiRlET COLJMCS. ZONDAG TEN 4 ÏÏEE Groote Kinder- en Familie-Voorstelling. Aanvang der avond-voorstelling 3 uur- h I j. Duitschland. Engeland. Frankrijk. Sport. Correspondentie. H andelsherichten Zaal „Musis Sacrum'', Waalwijk. stelling tot stand te kunnen brengen ter eere van God en tot welzijn van zijne meest onbemiddelde parochianen. Liedertafel* Verleden Zaterdagavond om half negen vergaderden de leden en oudleden der voor eenige maanden ^gestorven" Liedertafel. Aan de uitnoodiging van het Bestuur, tot bij woning dezer vergadering hadden van de 28 aangeschrevenen slechts een 10-tal gehoor gegeven Het doel was om te komen tot weder oprichting van de Liedertafel onder Directie van L. v. Cromvoirf. De Heer P. v. Boxtel heeft als zoodanig ontslag genomen. De Hee- ren A. v. d. Wee en P. v. Boxtel waren als vertegenwoordigers van het Bestuur aan wezig. Besloten werd om ondanks het klein getal aanwezigen, toch lot oprichting over te gaan en nog eenige afwezige zangers persoonlijk tot toetreding aan te manen. Door enkele aanwezigen werd het voorstel gedaan om de Liedertafel een eigen bestuur met eigen boeten en contributiekas te bezorgen. Over dit voorstel wordt a.s. Zaterdagavond verder gesproken en afgehandeld. Alzoo is de op richting een feit, onder Directie van den heer L. v. Cromvoirt, terwijl de Heer P. v. Boxtel als Baszanger zijn gewaardeerden steuu toezegde. Moge deze nieuwe Liedertafel groeien en bloeien. R. K. Vakvereeniging* Voor de leden der Vakvereeniging alhier was het II. Zondag een drukke dag. 's Mid dags bad de stemming plaats voor 8 bestnnrr- leden en 's avonds om 6 uur Algemeene vergadering. Voor de stemming waren 7 candidaten gesteld n.m, W. v. Beers, M. Hees, H. Kleijn Wz., W. v. Rijswijk, G. Verharen, F. Vloemai.s en C. Steenbergen. De twee laatsten aftr. leden. Dezen werden bpiden herkozen en als nieuw bestuurslid in plaats van J. Roestenberg die bedankt had, W. v. Beere. Op de Algemeene vergadering 's avonds werd het finantieel verslag uitge bracht. Dit bedroeg in ontvangsten f 5635,05 en uitgaven f 2151,99 zoodat een batig saldo van f 3482,06 overbleef. De WelEerw. Heer v, Amstel hield een leerzame rede. Hem werd een medaillonkruis geschonken bij ge legenheid, dat Z.Eerw. een jaar als Geestelijk Adviseur aan de Vakvereeniging verbonden was. Aangenaam verrast werd dit prachtig geschenk aanvaard. Propaganda vergadering. Heden Woensdagavond te zes uur zal door het district Waalwijk en Omstreken van den Provincialen Bind van vergunninghouders een Propaganda vergadering gehouden wor den ten huize van Cbr. Smits aan den Vaart kant, welke vergadering ten doel heeft 1. Vergunning op het Pand 2. Vergunning voor den verzoeker en zijn rechtverkrijgenden (weduwe of kinderen) om dit te verkrijgen is het noodzakelijk, dat elke vergunninghouder zich op deze alge- meene vergadering bevindt. De heer J. W Groote van Zutphen, algemeen secretaris der Federatie en schrijver der brochure „wat wenschen de vergunninghouders en C. v. Bakel van Eindhoven, voorzitter van den Provincialenbond zullen op deze vergadering het doel en het streven van den Boud uit een zetten en verder alle gewenschte in lichtingen geven. Landboiauonderwijs. De heer H. Schoenmakers, ondeiwijzer, alhier en leeraar aan den laudbouwcursus, i» door den heer Huizinga aangpzocht om ook nog een cursus te geven in Zeveuberg- schen Hoek, Miltvuur Bij den Landbouwer A. P. aan den Efle- liug heeft zich in zijn s,al een geval van miltvuur voorgedaan. Een der beste melk beesten is er aan bezweken. Op last van den veearts is het cadaver vernietigd. Pastoor Völker Gisteren Dinsdag is ouze ZeerEerw. Heer Pastoor Völker van uit Vechel, waar hij eenigen tijd bij zijne familie heeft doorge bracht, na zijn behandeling in het zieken, huis te 's Bosch, in zijne Parochie terug gekeerd. Heusden, 20 Nov. 1912. Te water gelaten. Heden werd met goed gevolg te wa ter gelaten, van de Scheepswerf van de Haan Oerlemans te Heusden een Sambre schip lang 47 M. breed 5 03 M. hol. 2.30 M. groot 346 ton voor den Heer J. Janssen te Smeermaes, België. Onmiddelijk daarna werden de kielen gelegd voor een Rijnschip en een Mo torboot voor Hollandsche rekening. Goed daggeld. Gisteren kwam iemand de Oud-Heus- •densche poort binnen met een buit van 45 mollen, die hij in den loop van den dag met behulp van zijn hondje in de »Oosters« gevangen had. Om van te watertanden, daar de prijs per stuk thans is f 0,30 a fO.32. Naar men verneemt zullen enkele verstandige grondeigenaars trachten een eind te doen komen aan de vervolging van deze bij uitstek nut tige dieren, door het laten opmaken van proces-verbaal. Uitvoering. As. Zaterdagavond geeft de Zanver- eeniging >Cresendo» uit Wijk onder lei ding van haar Directeur de heer W. Knoop een uitvoering in het hotel»Het Wapen van Amsterdam.» Geslaagd. De lieer J. van den Burg, klerk der Posterijen en Telegraphie, slaagde bij het in de vorige week gehouden examen tot het verkrijgen van het radicaal voor Post en Telegraphie. (2de gedeelte). Geheelonthouding. Naar we vernemen zal a.s. Donderdag avond een extra bijeenkomst plaats hebben van de Christ. Geheelonthouders- vereeniging alhier, waarbij als sprekers zich zullen doeD hooren de Z. Eerw. Heeren Ds. Ruijsch van Dugteren en van 't Holt, respectievelijk predikanten alhi er en te Drunen. Een druk bezoek ook van anderen dan leden, is hierbij zeer gewenscht. WASPIK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 1 5 November des avonds ten 6 uur. Voorzitter Edelachtbare heer P. Dek kers. Klokslag 6 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig zijn alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken, a. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger d.d. 21 Sept Uit het onderzoek is gebleken dat de boeken ordelijk en regelmatig zijn bij gehouden en het dienovereenkomend bedrag, f 1788,79 in kas aanwezig was. b- Schrijven van Ged. StateD, houdende goedkeuring suppletoir Hoofd. Omslag 2. Vaststelling armenrekening dienst jaar 1913. De ontvangsten bedragen f 14958.54 en de uitgaven f 10258.54, zoodat de begrooting sluit met een voordeelig slot van f 4700- 3. Schrijven van Ged. Staten, houdende aanmerking op de verordening op de hondenbelasting. Conform het voorstel van Ged. Staten wordt besloten eenige wijzigingen in de verordening aan te brengen. 4. Wijziging begrooting. Voorzitter. In een vorige vergadering is besloten f 60 subsidie te verleenen aan den landbouwcursus. B. en W. stellen voor dit van den post onvoorziene uit gaven af te schrijven. Aldus wordt besloten. 5. Adres van eenige ingezetenen hou dende verzoek om het politie-uur, dat thans op 10 uur is gesteld, op 11 uur te brengen. Adressanten wijzen er op, dat in de meeste gemeenten het politie-uur op 11 uur is gesteld en dat 10 uur ook wel wat vroeg is. Zijlmans. Ik zou het ook op 11 uur vaststellen. 10 uur is wel wat vroeg. Van Son. Ik ben het eens met Zijlmans. De meeste burgers gaan maar eens in de week uit, des Zondags. In den regel gaan ze pas om een uur of 8 van huis en dan is het 10 uur zonder dat men er erg in heeft. Ik zou daarom het po litie-uur op 11 uur brengen, doch daar dan ook streng de hand aan houden en er geen staartjes aan brengen. Zet in de politie-verordening dat het om 11 uur politie-uur is en schrap de rest geheel weg. De Bont. Welja, men is niet verplicht om tot 11 uur te blijven, wie om 10 uur wil gaan kan dat toch doen. H. Langerweif, Mij dunkt dat 10 uur laat genoeg is in den winter. De men- schen gaan dan al om een uur of 5 of 6 naar de herberg, 't Is ongepermitteerd als jongens van 17 of 18 jaar zoo laat thuis komen. Van Son. Wat zie je nu dat ze 's nachts om een uur of 2, soms 3 thuis komen Geeft ze fatsoenlijk gelegenheid en ze komen op tijd thuis, heel wat vroeger dan nu. Voorzitter. Het politie-uur wordt streng nageleefd. Van Son. Dan geloof ik dat u het niet weet. Voorzitter. U moet wel in aanmerking nemen dat de politie niet overal tegelijk kan zijn. Van Son. En de herberg op den Hoek en nog andere. Voorzitter. Er moet ook ergens het eerst worden begonnen. Indertijd, bij de vaststelling van de verordening heeft men er zelfs op aangedrongen om het sluitingsuur op 10 uur te stellen. Van Son. Er moeten geen staartjes bij zijn, zooals nu, om de zaken later open te stellen. Als ze een sociëteit wil len hebben, goed, maar dan geen ver kapte zooals nu. Wil men een sociëteit hebben, goed, daar is niets op tegen, doch dan moet dat in orde zijn, dan moet het een apart gebouw of lokaal zijn, zooals in Waalwijk. Op het Vaartje krijgt men nu hetzelfde als bij Teunen. Hier hangen ze nu maar een bordje. Hierna wordt het voorstel van den heer van Son in omvraag gebracht en niet 7 tegen 4 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren Zacht, Ruij- tenberg, Teunen, H. Langerwerf, Smeur, Kamp en Klaassen. Voor de heeren Zijl mans, De Bont, Van Son en Langerwerf. Alles blijft dus zooals is geweest. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Familiedrama. Waarschijnlijk in een aanval van waan zin heeft gisternacht tusschen 2 en 3 uur een huisvader te Dresden zijn vrouw en twee kinderen van 10 en 12 jaar doodgeschoten, waarna hij zich zelf met een revolverschot van het leven beroof de. De schoonvader van den ongeluk kige, die in een vertrek er naast sliep, hoorde de schoten, maar kon den aan slag niet meer voorkomen. De familie leefde gelukkig zoodat men de daad alleen aan een vlaag van waanzin kan toeschrijven. Vijf arbeiders werden Zaterdag in een groeve bij Saarbriicken door het onverwachte afgaan van een patroon door wegspringende stukken en scher ven getroffen. Een werd gedood en vier personen werden ernstig gewond. Suffragetten- Wandelaarsters. Na een tocht van vijf weken hebben de Schotsche sufifragetten haar marsch naar Londen beëindigd. Zaterdag hadden zij het doel van hun tocht bereikt, de 640 K. M. in betrekkelijk korten tijd dus afleggend. Een aantal partijgangsters ging de wandelaarsters buiten Londen tegemoet en haalde ze triomfantelijk met muziek en gejuich binnen. De wande laarsters trokken in khaki-kleeding en groene banden om den arm en rosetten op den hoed frisch en levendig door de straten om op de Trafalgar-Square een betooging te houden. In de Dow ning street werd aan een der secreta- tarissen van minister Asquith een peti tie overhandigd. Incidenten hadden niet plaats. ROCHEFORT, 19 November Er zijn vanochtend wanordelijkheden uitgebro ken in het huis van bewaring. De mui tende gevangenenhebben den hoofdcipier met revolverschoten gedood en zijn vrouw met een scheermes den hals af gesneden. Een officier, die den hoofd cipier ter hulp snelde, is ernstig gewond, alsook een matroos. Een commisaris werden de kleeren van heï lijf gescheurd. De gevangenenen hebben zich verbatri- cadeerd. De overheid en soldaten zijn ter plaatse. ROCHEFORT, 19 November. Bij de de muiterij in de gevangenis, waar ge woonlijk de dwangarbeiders opgesloten worden die naar Guyana overgebracht zullen worden, zijn, behalve de hoofdci pier en zijn vrouw, nog een bewaker en twee gevangenen gedood en een offi cier en een korporaal gewond. BORDEAUX, 19 November. Van het drama in de gevangenis te Rochefort zijn 5 dooden, 3 gewonden het slacht offer geworden. Concours hippique te New- Vork. Bij 't groot internationaal concours voor officieren, waaraan 67 officieren uit alle landen deelnamen, behaalde lui tenant Labouchère den eersten prijs met Spes. Amerika was 2, Engeland 3, en Canada no. 4. Een schitterende over winning voor ons land. Bij het concours (zwaar gewicht) is Black Paddy als derde geëindigd. Voetbalwedstrijd Holland-Duitschland. Te Leipzig werd Zondagmiddag deze belangrijke voetbalwedstrijd gespeeld. Het spel werd door Duitschland geopend en heeft de eerste vijftien minuten een rustig verloop. Dan treedt Holland le- veudiger op en maakt na 18 minuten het eerste doelpunt. Kort voor de rust weet Duitschland gelijk te maken. Na de rust wordt het spel levendig ingezet. Reeds na tien minuten maakt Holland de tweede goal. Kort daarop doelpunt Duitschland. Holland werkt daarop een bal vlak voor de goal weg, om na 29 minuten het derde punt te maken. Ofschoon Duitschland nu alle krachten inspant om het spel minstens gelijk te maken, gelukt zulks niet en eindigde het spel met drie tegen twee in het voordeel van Holland. Aan beide zijden werd uitmuntend spel getoond. Na afloop van den wedstrijd maakte een deel van het publiek, niet ingenomen met de toch zeer juiste beslissingen van den scheidsrechter, aanstalten om dezen te lijf te gaan. Barend van Hemert, onze reserve-doel man, en Lotsy twee mannetjesput ters toonden echter hun vuisten en onder bescherming van de Hollandsche spelers werd de scheidsrechter door een joelende en gillende menigte begeleid, naar hel kleedlocaal gebracht. Voor de vuisten van het Dordtsche tweetal had den de schreeuwende Duitschers echter geducht ontzag en in een minimum van tijd had Van Hemert een paar belhamels een blauw oog bezorgd. Liefdesdrama. Maandagmorgen te half negen is ten huize van mevr. de wed. P. C. Leinweber wonende in de Joseph Israëlstraat te Groningen een bloedig drama afgespeeld. Aldaar is in betrekking de 18-jarige Jantje van der Horn afkomstig uit Ulrum. Sedert Pinksteren van dit jaar had zij verkeering met den 23-jarigen schoen maker W. F Schekker afkomstig uit Amsterdam, thans in dienst aan den Hoornschen Dijk te Groningen. Reeds meermalen had het meisje den jongen man te kennen gegeven, dat zij liever een einde wilde maken aan hun omgang' doch Schrekker knoopte telkens de ver keering weer aan. Gisteravond had zij hem eens in duidelijke bewoordingen gezegd, dat er nu inderdaad een eind moest komen aan hun verhouding, daar zij hem niet liefhad. Schrekker zei hierop niet veel, en uiterlijk kalm gingen zij van elkaar. Hedenochtend te half negen echter belde de jonge man ten huize van mevr. de wed- Leinweber aan, en vroeg Jantje te spreken Toen deze de trap afkwam liep Schrek ker haar tegemoet, haalde eensklaps een geopend mes te voorschijn en bracht haar een steek in de borst toe. Het meisje gilde moord" trachtte weg te snellen, doch zonk bewusteloos ineen. Daarop bracht Schrekker zichzelven een steek in de hartstreek toe. Een tweetal doktoren in allerijl gehaald, verleenden de ererste hulp. Daarna werden het meis je en de jonge man per brandcard naar het academisch ziekenhuis vervoerd. De toestand van het meisje is redelijk, die van den dader ernstig. Doodelijke valDe 56-jarige leidekker Beeker had het ongeluk, toen hij werk zaam was op het dak van hotel Germania te Valkenburg (Limburg) van een hoogte van 11 M. naar beneden te storten. Hij was onmiddellijk dood. Griffel in het hoofd gedrongen Een 8-jarig knaapje te Hillegom, leerling van de openbare school aldaar, werd Don derdagnamiddag in het Academisch Zie kenhuis te Leiden gebracht. Hem was een griffel in het hoofd ge drongen. De toestand bleek vrij ernstig en de kleine is dan ook Donderdag nog aan de gevolgen overleden. Er loopen zoo deelt het >Leidsch Dagbl.1' nog mede over de oorzaak van het ongeval verschillende verhalen Volgens sommigen zou het knaapje met een griffel in het oor hebben gezeten waarop de onderwijzer het een tik zou hebben gegeven, waardoor de griffel in het hoofd drong, met het vermeld droe vig gevolg. De rechter-commissaris uit Haarlem, met het geval in kennis gesteld, verzocht den commissaris van politie te Leiden op de hoogte te worden gehouden van den toestand van een knaap en zoo noodig te voorkomen, dat de kleine na overlijden te Leiden zou worden begra ven, wat ook niet is geschied. Ingezonden Stukken Lederbewerkers en Elshout, en voetbalverslag den Berg, volgend nummer. RED. Concertgebouw 's BOSCH. Vrijdag 22 Nov. 's avonds 8 uur een enkel optreden van den vermaarden Ierschen viool-virtuoos Arthur Monnier Harper van Parijs en aan de piano Jo sephine Luloffs. UITSLUITEND EN GROS BESOIJEN. AGENT IN: 8001 Toiletartikelen. Parfumeriën. Schoonmaakartikelen. Garen, band, enz. Staalvvaren. Kramer ij en. enz. enz. enz. Uitgebreide monster-col lectie ter bezichtiging te mijnen kantore. Voor directe aflevering voorraad beschikbaar. Concurreerende prijzen. UITSLUITEND EN GROS gekl. open lacht. Komisch. Drama naar bet leven. Dol Komisch. RIGADIN NEGER TEGEN WIE EN DANK Komisch. HOOFDNUMMER: GROOTE DETECTIVE-ROMAN IN TWEE DEELEN. PRIJZEN DER PLAATSEN Galerij f 0,50 1ste Rang f 0,35. - 2de Rang f 0,25. Prijzen Matinée 25, 15, 10. Plaatsbespreken k 10 ets, per plaats. DE DIRECTIE. li I 1 i i www i irnn mi li i i iiiii n V^TT^ggrnnTiii" i r—p—PTirr ii hm ,m *3ÊÊ*i BESOIJEN, 12 November. De pi ijs der boter was hedeo op de markt Hoogste prijs 1 1,37. Laagste prijs t 1,28. Eieren 7 a 7'/2 cent per stuk. GORINCHEM, 18 November. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 532 runderen 4 nuchtere kalveren. 37 vette varkeno 675 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f270 a 350 Kalfvaarzen }80 a 240 Guiste vaarzen f too i 140 Melkkoeien t 200 240 2'/j jarige ossen f Pinken t 80 a 130 Graskalveren 50 80 Nuchtere kalv. J8 a 28 Aangevoerd 50 vette vaikens van 2S a 30 ct per half kilo, biggen van I 7—, a 17— per stuk. Aaugevoerd 0 schaper en lammeren scha pen a lammeren f 0 f per stuk.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6