Belangrijk Bericl Theo nmm Sigarette Zie k St, Nicolaas-Etala Burgerlijken Standi. Gemengd Nieuws Bechtiaaken. Arro&diisema&ts Bechtbank i-lertogeaboseh. Correspondentie Advertentièn. luxe broodsoork Sigarenmagazi j hu Ij hj k A jN Han del» berichten. Letteren en kunst. Grootestraat K 149 Alle sigaren verpakt 50 en 25 kistjes. A ntVer ster-Duquen gewijzihd bij Kon. Besluit van 10 Aug. 1909 (Stct. no. 292.) Voorts deed de Voorzitter mededeeling betreffende de onderhandelingen gevoerd met den Inspecteur der posterijen met betrekking tot het later openstellen van het postkantoor hier ter plaatse dan tegenwoordig nog het geval is. Voor een plaats met zoo'n drukke industrie en correspondentie als Kaatsheuvel werd dat hoogst noodzakelijk geacht. Door afwezigheid van den Secretaris, wien in de vorige algemeene vergadering was opgedragen bij verschillende Fabrieken van Schoenfournituren prijsopgaaf van enkele artikelen bij groote afname te vragen, kon het punt >cooperatie/e inkoop» niet afgehandeld worden. De Voorzitter had bij het comité van de Internationale tentoonstelling in 1913 te Tilburg te houden inlichtingen omtrent plaatsruimte in de afdeeling schoen industrie gevraagd. Na de vorige Alge meene Vergadering waarin dit beslist werd, is een oproeping aan de fabrikanten gericht tot deelname aan een vergadering waarin het voorstel, een collectieve in zending te doen in beginsel werd aan genomen waa'bij vele tegenwoordigen reeds hunne medewerking beloofdeu. Nogmaals zullen nu de fabrikanten voor een vergadering, worden opgeroepen, waarin verder over dat punt zal worden gehandeld. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter om goed half tien de ver gadering. Concerten. Zondag 8 December L. V. On bevlekt Ontvangen) geeft de Harmonie Apollohet groot jaarlijksch armen- concert. De heer Smits uit Tilburg zal als Karakter-komiek; zijn medewerking verleenen. Het maandelijkschconcert van de Harmonie >Euphonia> op den lsten Zondag is uitgesteld tot den derden Zondag, 15 December. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de Donderdag gehouden vergade ring der Kamer van Koophandel en Fa brieken was een schrijven ingekomen van den heer Inspecteur der Posterijen en Telegrafie, aangaande de langere open stelling van het Post- en Telegraafkan toor alhier. In antwoord op zijn schrijven zal den Inspecteur worden medegedeeld dat de voortdurende bloei onzer plaat selijke industrie het allezins noodig maakt, dat het kantoor gedurende 5 seizoen maanden den geheelen dag voor het pu bliek zal worden opengesteld, terwijl voor de overige maanden verlenging van den openstellingstijd alleszins noodzake lijk en gewenscht is. Aan den heer Minister van Landbouw Nijverheid en Handel zal de Kamer van advies dienen, omtrent het haar toege zonden ontwerp algemeenen maatregel van bestuur, ter uitvoering van ait. 6 der veiligheidswet. Verschillende bepa lingen als b. v. de inrichting van een schaftlokaal, bergplaats voor kleeren, breedte van uitgangen, trappen en por talen enz. kwamen de kamer in hare algemeenheid overbodig en overdreven, niet minder kostbaar voor. In overweging werd gegeven deze bepalingen voor de industrie zooveel doenlijk te verzachten. Voorts werd besloten adhaesle te be tuigen aan een door de K. v. K. en F. te Haarlem tot den Minister van Land bouw Handel en Nijverheid gericht ver zoek, ter zake de risico overdracht voor de ouderdoms- en invaliditeitsverzekering. LOON-OP-ZAND. De fabrikauten van zeelaarzen, die inet Engeleche «genten con tracten hebben afgesloten aan ouden prijs, lijden bij de thaus nog steeds omhooggaande leerprijzen aanmerkelijke verliezen. V. v. d. S. WAALWIJK. Waalwijk, 28 Nov. 1912. Het was Donderdag weer druk op de jaarmarkt- De looiersbeurs werd goed bezocht. Voor leder in alle soorten bestaat veel vraag. Licht zooileder en vooral chroom bereid licht overleder is reeds sedert eenige weken tegen op gaande prijzen gevraagd, en de beurt schijnt nu ook te komen aan zwaar zoolleder en dito overleder, binnen- landsch fabrikaat. Omtrent de Iolandsche huideumarkt, kan slechts herhaald wor den wat wij in vorige weekberichten reeds bespraken alle artikelen zijn vast gestemd, eerder zelfs tot iets hoogere prijzen. O.-I. runder- en buffelhuiden willig. Te Rotterdam zgn betrekkelijk flinke afdoeningen tot stand gekomen. Te Amsterdam was de omzet niet zoo groot, waarschijnlijk ook wel met het oog op de algemeene Inschrijving op 4 Dec. aldaar. De ontzaglijk hooge vraag prijzen voor La Plata-huiden zijn zelfs naar meening van de eerste binnen- en buitenlandsche vakmannen ongemoti veerd en toch schijnt het den manipu- lanten te zullen gelukken de prijzen nog verder op te zetten. Immers verleden week verkocht men op levering de eerste Colon Liebig ossehuiden van fr. 120 tot fr. 126 en een paar dagen daarna de tweede partij van 20,000 stuks tot frs. 2 per 50 kg. hooger, en du wordt ons officieus medegedeeld dat er onderhan deld wordt over eene derde grootere partij tegen minstens frs. 5 verhooging per 50 kg. De Koninklijke Zangvereeniging „Bre da's Mannenkoor" is door bet bestuur der Gentsche wereldtentoonstelling uit- genoodigd op te treden op een der te organiseeren artistieke Maandagmiddag- concerten, die gedurende de expositie gegeven worden. Naar we vernemen zijn nog twee Nederlandsche mannenzang- eenigingen gevraagdde Maastreechter Staar en Cecilia te 's-Gravenhage. De burgemeester van Zaandam ver oordeeld. Dit Blad kost slechts 6 cent per week. Dubbele moord. Zaterdagavond gebeurde op de Ave nue Jules Hennin, te Charleroi een bloe dig drama. Een man en een vrouw passeerden daar rond 7 uren, toen een man naderde en op beiden verscheidene schoten los te. De vrouw door twee kogels in het hoofd getroffen viel dood neer. Haar gezel kreeg een kogel in de borst en werd doodelijk gekwetst. De moordenaar, herkend voor een in woner van Dampremy, kon vluchten. Aanvallig meisje. Maandagavond stond een 9-jarig meis je nabij den Franschen bazar te Rot terdam zoo te huilen en te lamentee- ren, dat ze weldra de aandacht trok van een voorbijgaanden heer, die haar me delijdend naar de oorzaak van haar ver driet vroeg. De kleine deugniet antwoor- de, dat zij 20 cent verloren had, waarvoor ze voor haar moeder een boodschap moest halen. Door medelijden bewogen, gaf deze heer haar een kwartje, waarna ze onder dankzegging zich verwijderde. Zij werd echter door een agent van po litie aangehouden, die haar tot de be kentenis bracht, dat zij het geheele ver haal, aan den goedigen mijnheer opge- discht, had gelogen, De agent, die haar naar het politiebureau wilde brengen, wist ze echter te ontglippen. Haar naam en woonplaats zijn bekend. Een lijk aan het stuur van een auto Een zonderling voorval, dat op zich zelf reeds tragisch was, maar nog ern- stiger gevolgen had kunnen hebben, deed zich te Bilbao voor. Met groote vaart kwam een automo biel, waarin drie personen gezeten waren, aanrijden over den weg van Al- gorta. Naast den chauffeur zat een chaf- feurs-leerling, die gemerkt had, dat de bestuurder reeds eenigen tijd geheel be- wegingloos aan het stuurrad zat. Toen de wagen een ravijn genaderd was, had de leerling den tijd het stuur te grijpen en den val in de diepte te voorkomen. Toen hij daarop den chauffeur wilde aan spreken, kreeg hu geen antwoord en zag dat diens oogen gesloten waren. Tot zijne groote ontsteltenis bemerkte hij toen dat hij naast een lijk zat, dat reeds gerui- men tijd het stuur in handen geklemd hield. Gevolgen zan een afgewezen huwelijk verzoekEen aaneenschakeling van tra gische omstandigheden heeft 'n pas 21- jarige onderofficier te Keulen voor den krijgsraad gebracht. Hij was verloofd met een meisje en wilde haar trouwen De onderofficier begaf zich naar zijn overste en vroeg om toestemming voor het huwelijk, die hem echter geweigerd werd. omdat hij verscheidene kleine straffen had gehad. Hierop ging het meisje er heen. Maar ook haar werd de toestemming geweigerd. Het meisje werd door dit bescheid zoo zenuwachtig dat zij aan het station bewusteloos werd. Daar door kwam de onderofficier te laat in zijn kazerne terug. Voor het overschrij den van zijn verlof kreeg hij twee we ken arrest. Daarop beging hij de dwaze streek, te deserteeren, om naar Holland te reizea en daar te trouwen. Zijn geld werd echter gestolen, zoodat hij thans zonder middelen was. In zijn nood meld de hij zichzelf bij de overheid aan. De krijgsraad beschouwde de ongeoorloof de verwijdering niet als desertie en eisch- te tegen hem drie maanden gevange nisstraf en degredarie. De rechter zei zelf bij de uitspraak dat de beklaagde medelijden verdiende. StormOok gisteren nog heeft de storm over een groot deel van Engeland en Ierland duchtig huisgehouden. In Noord-Wales traden de rivieren buiten haar oevers en kwamen vele schapen in het water om. De storm ging daar ge paard van hevige sneeuwstormen. Te Rosyth werd groote schade aangericht op de scheepswerven Electrische kranen sloegen om en tal van loodsen en berg plaatsen werden vernield. Te Peterpost werd de Fransche schoe ner, »Meymac" losgeslagen. De beman ning wist zich te redden, maar het schip dreef onbeheerd de zee op. Een Engel- sche schoener werd in de buurt van May Island gesignaleerd, die blijkbaar stuur loos ronddreefer werd echter geen levensteeken gegeven. Overal drijft wrak hout en stukken lading. De dood der gravin van Vlaanderen. De griep heerschte reeds meer dan veertien dagen in het paleis de Regenten straat te Brussel. Eerst werd de hertog van Vendóme aangetast, de gemaal van des konings zuster, prinses Henriëtte, daarna hun kinderen en de prinses zelf. Woensdag namiddag bracht de gravin van Vlaanderen een bezoek ten paleize om de Koningin met haar naamdag ge luk te wenschen en Donderdag was zij tegenwoordig op een muziekavond in het paleis in de Regentenstraat. Vrijdag werd de 67-jarige moeder des Konings op haar beurt aangetast en vier dagen later stierf zij daags na de officieele aankondi ging van haar ziekte. Weervoorspeller. De bekende directeur van het Meteorologisch Instituut te Zürich maakt jaarlijks, wanneer November in het land is, een weervoorspelling op voor den aanstaanden winter. Verleden jaar is hij niet gelukkig geweest toen kon digde hij een zeer strengen winter aan, omdat de zomer zoo warm geweest was, terwijl de winter in werkelijkheid tot de categorie der zeer zachte moet worden gerekend. Dit jaar laat hij den natten en koelen zomer voor wat hij is, maar hij meent uit de luchtdrukverdeeling en de beweging van de cirrus-wolken in de hoogere lagen een en ander omtrent den aanstaanden winter te kunnen afleiden. Hij zal zeer grillig zijn. Meest heerscht Westenwind-weder. Het gevolg hiervan is, dat in het algemeen de temperatuur iets boven 't vriespunt ligttoch is 't weer guur en ruw, het gevolg van het geringe vochtigheidsgehalte en de groote wind snelheid. Er komen drie of vier vorst periodes van gemiddeld twee 'n half et maal. Daa vriest het hard door heel Europa. Maar als de vorst in Duitschland begint, staan in Schotland en Engeland alweer de plassen op het ijs. Voorts zal de aanstaande winter zich onderscheiden door veel sneeuw. Een vroeg voorjaar is ten slotte de eenige troost voor hen, die van bestendig weer houden. Zes dagen bewusteloos. Een jonge dochter P. K. te Ter-Idzardt, bij Wol- vega, ging de vorige week een avond naar het land om de schapen te melken. Toen zij na geruimen tijd niet terug kwam, ging men haar zoeken en vond haar bewusteloos liggen in een sloot. Terstond werd geneeskundige hulp in geroepen, doch men slaagde er niet in haar bij te brengen. Eerst na zes dagen herkreeg zij haar bewustzijn. Zij wist zich toen te herinneren, dat zij op den be- wusten avond voor een grooten zwarten hond was geschrokken en door den schrik in de sloot was geraakt. Er bestaat nu alle hoop, dat zij spoedig geheel hersteld zal zijn. Aaugespoeld. Uit den Hollandschen IJsel onder de gemeente Gouderak is opgehaald het lijk van Joh. van Stein, die sedert 9 November te Nleuwerkerk aan den IJsel werd vermist. Het lijk is naar de Algemeene Begraafplaats ver- Moordaanslag. Zaterdagnamiddag wer den de bewoners van de Ploegstraat en Groenelaan, te Schiedam, opgeschrikt door het vallen van schoten. Het bleek dat In de Ploegstraat de 26-jarige vrouw B. een kogel van een revolver door de neus had gekregen en dat de man even eens een verwonding had op het voor hoofd. De man had een revolver in de hand en werd onmiddelijk door twee perso- nen gegrepen, waarop een agent van politie er bij kwam, die de man arresteer de en de vrouw ook medenam naar dc politiewacht aan de Hoofdstraat, waar zij door een dokter werden verbonden. De man bleek te zijü de zwager van vrouw B zekere K F. B., wonende te Rotterdam. Er bleken vier schoten te zijn gelost, waarvan hij er twee op zichzelf gelost zou hebben, waarvan het schampschot op zijn hoofd, terwijl een gaatje in den hoed was. De man was vroeger kostganger bij zijn broer. Hij is in bewaring gesteld en wordt heden ter beschikking van de jus titie te Rotterdam gesteld. Twee kogeltjes zijn gevonden, waarvan een in een een coöperatievenwinkel in de Groenelaan. voerd. Zijn laatste groet aan zijn vaderland. Een Donderdag op de vischmarkt te Coe- vorden gekochte kabeljauw had in zijn maag een fleschje, waarin een papiertje, dat in duidelijke letters, met potlood geschreven Mijn laatste groet aan het vaderland. Schip vergaat. H. Boume. Mijnramp in Frankrijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag om 1 uur had een hevige ontploffing van grauwvuur plaats in de mijn St. Martin te Valgar- gues. Van de 25 werklieden die in de mijn waren zijn er 24 gedood. Uit Alais meldt men nader, dat de ontploffing plaats had o'p het oogenblik, dat de arbeiders werden bovengebracht. Nog 25 arbeiders wachtten op hun beurt om te worden opgehaald. Een hunner, een opzichter kon nog gered worden, maar hij was half gestikt in de uitwasemende gassen. De reddingsploeg daalde onmiddelijk af en vond 21 lijken, waarvan er 12 konden worden bovenge bracht, De overigen waren beklemd tusschen het ingestorte houtwerk en moesten eerst worden uitgehakt. Drie mijnwerkers werden nog vermist. Zij moesten zich op den bodem van de mijn 260 meter diep bevinden, en waar de mijn brandt en vol gas staat, is er geen kans meer dat zij nog in leven kunnen zijn. Het aantal slachtoffers is dus officieel op 24 vastgesteld. Het ge deelte van de mijn, waar de ontploffing plaats had, zal geruimen tijd bulten ex ploitatie moeten blijven. Moord in een trein. Bij aankomst van een trein te Clermont-Ferrand vond men in een coupé le klasse, het lijk van Ul- lyse Gongon, inspecteur eener levens verzekeringmaatschappij, gedood door een revolverschot en van al het geld dat hij bij zich had gehad, beroofd. Eenige uren later werd de moordenaar gearres teerd te St. Ettienne. Hij heet Bobilles- Dhautier en is een weggejaagde soldaat. Spoorwegongelukken. Aan het Rus sische station Horcho had een botsing plaats tusschen een militairen trein, waarmee reservisten huiswaarts keerden en een arbelderstrein. Elf personen wer den gedood, 32 zwaar en 20 licht ver wond. Op den Pennsylvania spoorweg, 25 mijlen ten Westen van Philadelphia, had een ongeluk, plaats waarbij 28 menschen omkwamen. Mijnramp. Door een aardstorting in de Calcaire-groeve te Colonne bij Doornik werden zeven arbeiders gedood en twee ernstig gekwetst. Door dynamiet in stukken gereten. In de mijn Hohenfels bij Hildesheim had een vreeselijk ongeluk plaats. Een mijn werker droeg een kist met dynamiet- patronen naar de plek waar hij werken moest. Door nog onbekenden oorzaak ontplofte het dynamiet en reet den mijnwerker letterlijk in stukken. In eene te Bilbao, de Cirk genaamd, waar er bestendig voorstelling is en die, gezien de entrée-prijs slechts 10 centiemen bedraagt, gestampt vol was, vooral van vrouwen en kinderen, ontstond Zondag avond rond 6 ure eene paniek ten ge volge van het geroep brand Het per soneel en de politie trachtten vruchteloos de menschen gerust te stellen. Zoodra het nieuws in de stad bekend was, snelde een massa volk naar den cirk, waar vreeselijke tooneelen plaats hadden, naarmate er slachtoffers werden buiten gebracht en herkend. Er zouden 40 tot 50 kinderen bij de ramp zijn omgekomen. Eene vrouw is dood. Het aantal gekwetsten is nog on bekend om dat velen thuis verzorgd worden. 't Schijnt dat de kreet brand! geuit werd door een operateur, die meende dat er een film in brand schoot. Hij doofde hem overigens zelf uit. In het geheel zijn er bij de paniek In de bioscoop te Bilbado 52 slachtoffers gemaakt, van wie 6 vrouwen zijn.^ De overigen zijn kinderen van 12 tot 16 jaar. Het aantal gewonden bedraagt onge veer 100. De koning heeft een roerende betui ging van rouwbeklag doen toekomen aan den burgemeester. Alle scholen en schouwburgen waren gisteren ten teeken van rouw gesloten. Vreeselijke ontgoocheling van een b Een jong meisje, in de bij gelegen grensstad Goch, had gJ tijd verkeering gehad met een werkzaam zijnden coupeur, Neder'- van geboorte. Nadat het nestje keurig ingericht zou het huwelijk voltrokken wor<je In de rozigste stemming 0cde men de tocht naar het stadhuis. Daar aangekomen, vernam hetb je tot hare groote ontsteltenis, d;> geliefde bruidegom... in zijn vad( reeds gehuwd was en door verschtj kindertjes papa genoemd wordt I Onmachtig zonk zij neer in de i harer familieleden, van welke ge|j held de voor een beetje bigamie ui rugschrikkende huweiijkscandida; bruik maakte om naar de andere van de greDs af te marcheeren. Hij vergat inderhaast eenige gt die hij van het bruidje onder zijn ting had, terug te geven. jeugdige onbezonnenheid. De machinist van een trein bem bij Bocholt plotseling een knaap rails. Door met alle kracht te ren kon de trein nog juist tot stllstan bracht worden. Tot aller verbazing gold het een weddenschap. De 12-jarige knaap had gewe hij op de rails zou gaan liggen, oi zijn kameraden te toonen, wat hij de. Zonder de oplettendheid van machinist was het hem duur te gekomen. Pro-tarief'wet-comité. Door eene vergissing bleef in oq van Woensdag en heden onverme oprichting van het pro-tariefwet-co waarvan uit onze gemeente deel u ken de heer J. Bern. Timmermans voorzitter en de heeren E. W. Kli Pernot en Jan van Riel, ledea derK van Koophandel. Meerdere gegevens deelen wij omtrent nader mede. Maandagavond extra eta van een groote verscheideo Na negen uur 's avonds wo deze aan gewone prijs verkc Aanbevelend Brood-, Banket en Pain de L Bakkerij. Rookt mijn merk Ooievaars Modjo 21|2 i Henrink Ibsen 3 Baron Rotschild 4 Spinoza 5 in divers prijzen. 3045 Minzaam aanbevelend KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEU Havenstraat 5 (nanij het Sutio 's-BOSCH, Adviezen en byatand met betre tot processeD, nr*feaker, faillissemen' Ltenecbappen, boedelscheiding, vo curateele, echtscheiding, arbcidscoutrsd Behandeling van alle voorkou Rechtszaken, zoowel bij Rechtbsr bij Kantongerecht, innen van Schuld deringen, regeling zaken van debit met hunne scholdeivchere, maken van tracten, requesten enz. enz. Degelyke en prompte afwerkil Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der acbul' deringen in der minne, worden kosten iu rekening gebracht. Zondags na 1 uur kantoor geslot* GEBOORTEN: Wilhelmus Petrus, z W Rnaij- makers en C v d Vekeo ADtonius Adri- Anus, e v J J Eikeus en J M Masuger Cornelia, d. M Hoogendoom en W van Rijswijk Diiuphna Maria Cornelia, d v G J A Hens en II i AArts. HUWELIJKEN Jacobus van Noort oud 25 jaren en Helena Versteeg oud 26 jaren. Beesten weinig aanvoer, veel handel. Kalfkoeieo f260 - f300. Vaarzen f160 f250. Varkens 30 stuks f7.— f 12.50 Boter aangevoerd 210 KG. Boterprijzen f 1.29 tot f 1.39 Eieren 6'/j 7 cent. KAATSHEUVEL, 28 Nov. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.51 Middelprijs f 1,49. Laagste prijs f 1,35 Eieren 6 en 7 ct. per stuk. DÜSSEN, 21 Nov. Boterprijs per K.G. f 1,48 a fl,62 Middelprijs 1.58 Aanvosr 209 K.G. Eieren 11,80 per 26 stuks. Zittimg van Dinsdag 26 Nov. 1912. Uitspraak in zake het O. M. tegen P. P. V. te Kaatsheuvel, beklaagd van vernie ling vrijgesproken G. J. v. d. A. te Waalwijk wederspannigheid f 8 of 16 dagen hechtenis; -M. L. te Kaatsheuvel, alsvoor f 12 of 24 d. h.; B. K. te De Werken, mish. f 25 of 50 d. h. Het gerechtshof te Amsterdam veroordeelde heden jhr. mr, Elias, burgemeester van Zaandam, wegens het vervalscheu van een reispas, tot één dag gevangeuisstraf, met vernietiging van het vonnis der Haarlemsche Rechtbank, dat hem tot 5 dagen gevangenisstraf had veroordeeld. Deeisch was een maand gevangeuisstraf geweest.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10