J tii Bekwaam IJzeiweiker en bekwaam Timmerman EEN BROODBAKKERSKNECHT, ERFHUIS Notaris Rant Notaris RALNT Notaris Canters Notaris Rietra N. van Blerk, HET ZUIDEN Notaris Rietra Openbare /erkooping A. L. SCHEEFHALS, De Balkan-Oorlog. Advertentiën Broodbakkersknecht. MOLLENVANGEN. Boomgaard te Eethen. Verkooping 167 Iepen en Kanada's. Van Blerk's BRANDKASTEN. A P. C. ROOTHAERT verkoopen Ingezonden Stukken. Kleine Advertentiën. publiek verkoopen veilen en verkoopen verkoopen publiek verkoopen Stoo m-bilj ar ti'abr iek INZET, ingevolge Faillissement. Eenige partijtjes Leder, Schoenmak er sfournituren I 1 Hi! I' 131 11 Vervolgens zegt de Voorzitter dat hij de notulen heeft nagegaan om te onder zoeken wat in zake het houden van ver pachtingen door den Notararis is be sloten. Uit de verschillende notulen, die alsnu worden voorgelezen, blijkt dat besloten is dat alles door den notaris wordt ver pacht en door den ontvanger geld wordt gehaald als hij dat noodig heeft. Gijzels. Staat er dan niet bij den uitstersten termijn daarvan. Voorzitter. Neen, 't is allemaal werk van je eigen vader. Gijsels. Maar die f 400 van die boo- men, die hadden ze toch al langer moe ten halen, daar is de ontvanger aan sprakelijk voor. Van Herpt. Toen het eenmaal tijd was geworden dat er dat geld moest zijn, hadden B. en W. bij het maken van procesverbaal van kasopneming moe ten zien, dat er dat nog niet was en den ontvanger er op moeten wijzen dat hij het vlug moest gaan halen. Gijssels. 't Is verschrikkelijk. In October moest het er zijn en in April was het er nog niet. Hij moet de belangen van de gemeente toch net zoo goed behar tigen. Voorzitter. Onder je eigen vader is beslotcu dat het geld niet direct behoeft te worden gehaald. Gijsels. Als gij het geld had moeten hebben, dan zou je het, geloof ik, den volgenden dag al wel hebben gehaald als de Vocht er niet van door was ge gaan, dan geloof ik dat het er nog niet was gehaald. Dat lijkt toch nergens op. Als ik ontvanger was geweest dan zou je me wel anders achter m'n broek gezeten hebben en zou ik die f 400 wel zelf hebben moeten betalen. Muskens. 't Is niemand z'n schuld. Vroeger is besloten het geld te laten staan totdat men het noodig had. Ware de Vocht niet failliet gegaan, niemand zou er nog aan gedacht hebben. Voorzitter, 't ls toch werk van je eigen vader. GijSels. Ik kom voor de belangen vau de gemeente uit. Ik zit hier niet als een kwajongen. Voorzitter. Ge moet ook dit maar weer gaan vervolgen. Gijsels. Ge zoudt er me wel opgedraaid hebben. Van Herpt. Den notaris is alle kans gegeven. Waarom is Muskens nog naar Waalwijk gefietst toen de Vocht weg was. Voorzitter. Toen wij het gerucht hoor den is hij er aanstonds heen gegaan. Van Herpt. Dat hielp niet, want men betaalde toen toch niet meer uit. Maar aan wien moet nu betaald worden die pacht die was Ingeloopen. Voorzitter. Bij notaris Jansen berusten de stukken. Gijsels. Wij hebben met Jansen niets meer te maken, die stukken moeten maar naar den ontvanger worden over gebracht. Klijn. En dan moet het zoo ingericht worden, dat het de menschen niet lastig wordt gemaakt. Voorzitter. Moet men dan met Kerst mis al gaan vervolgen. Gijsels. Neen dat is te gauw. Van Herpt. Ik stel voor dit pas te doen in April of Mei. Wij moeten nu besluiten hoe of wat. Van Grevenbroek. Ik zou toch niet later dan April gaan. Van der Sande. April is nog wel wat vroeg. De menschen hebben dan nog niets ontvangen- Van Herpt. En niet tweemaal laten betalen, zooals dat Jansen wilde. Bij iemand hier kwamen ze voor de tweede maal met een kwitantie van een pacht, dat allang betaald was. Gelukkig hadden ze de kwitantie nog. Doch dat is zoo toch geen boekhouden. Hij heeft hem wel vergoeding gegeven voor het verlet wat die man er mee heeft gehad, doch wat is dat. Hij had zijn kwitantie nu maar eens niet meer moeten hebben, dan was hij er toch aan koud geweest. Gijsels. Daarom zelfs doen. Dat is ook besloten. Van Herpt. Dan moeten wij zorgen dat de stukken worden overgebracht naar den ontvanger. Wat ingeloopen is, daar hebben wij, geloof ik geen recht op. Na nog eenige discussie wordt be sloten dat met Maart de pachten moeten zijn betaald. Door den Raad zal worden besloten wat met achterstallige pacht zal gedaan worden. Gijsels. Maar met die f 400 van die boomen, is het nog niet in de haak. Voorzitter. De ontvanger heeft daar niets aan kunnen doen. Dat is altijd zoo geloopen. Maar vervolgt u dan maar weer. Klijn. Moet Janus van de winter nou maar armoe lijden. Dat is nog niet goed afgewerkt. - Voorzitter. Ik zal er wel voor naar Ged Staten gaan. Gijsels. O, potverddat zal wel mooi gaan, als hij dat moet doen. Klijn. De burger zit hier altijd dwars tegen alles in te gaan. Voorzitter. Dat is niet waar. Ik wil de rechte weg behandelen. Klijn. Ge laat Janus verrvan den honger. Gijsels. Gij behandelt hem niet als mensch. Klijn. Laat hem niet vergaan van den honger en geeft hem die baantjes Wolfs zit er dik genoeg in. Die heeft een stal beesten thuis. Janus heeft alles voor je gedaan, je vijanden procesverbaal ge maakt, alles. Voorzitter. Is het waar Janus, heb ik je ooit gezegd dat ge mijn vijanden procesverbaal moet maken. Veldwachter. Het gaat voor mij zoo moeilijk hier tusschen te komen. Van Herpt. Dan moet je op straat ook niet praten. Gijsels. Als het bandgeld was inge komen, dan moest hij op je huis passen. Ge hebt hem te veel voor eigen zaakjes noodig. Voorzitter. Hij heeft nog onlangs bij de kerk gewaakt. Klijn. Daar was je in het begin ge noeg op tegen om hem dat te laten doen. Gijsels. Dan was hij vlak bij je huis ook. Geeft dien vent die baantjes. Ge laat hem nu van armoe vergaan- Verdomme Janus spreekt nou, hebt je niet op zijn banden moeten pas sen Ha, de vent durft hier niet spreken, die is bang voor je. Hij moet hier voor ons staan te liegen. Voorzitter. Hij heeft wel eens ooit een oogje in 't zeil moeten houden omdat ze van plan waren mijn tuin te vernielen. Op mijn huis behoeft hij Diet te passeD, want geld heb ik niet. Gijsels. Gij laat hem alles doen, op de sluis letten, alles. Voorzitter. Zeker, dat zijn ook politie zaken, daar staat straf op als ze die openen of dicht maken. Klijn. Ge zijt dwars. Ge gaat tegen heel den raad in. Voorzitter. Ik wil een politieman niet aan z'n dienst onttr ekken. Gijsels. Gadverd. vent ge Voorzitter. Ik sluit de Gijsels. Wie gaat er mee naar den Commissaris 'n Donderdag. Voorzitter. Ik sluit de vergadering. Christelijkegruwelen Dr. Dillon, de correspondent van de Daily Telegraph, kondigt aan dat eerlang een reeks van de afschrikwekkendste gruweleD, die ooit in een oorlog zijn gepleegd en die een smet werpen op den roem der christelijke volkeren op den Balkan, de aandacht van de open bare meening zullen vragen. Uit Konstantinopel en Boekarest heeft dr. Dillon berichten gekregen over on- menschelijke slachtingen, die christelijke soldaten in den omtrek van Saloniki onder de weerlooze Mohammedaansche bevolking hebben aangericht. De Bulgaarsche bendelingen maakten de Mohammedanen niet enkel wreedaardig af, maar zij hebben, naar uit geloofwaar- digp bron wordt verzekerd, hun slacht offers de duivelachtigste martelingen laten ondergaan. De weivoegelijkheid verbiedt, de walgelijke misdaden op vrouwen ge pleegd, te beschrijven. Tot de meest zielschrijnende afschu welijkheden behoort, dat de gewonden opzettelijk levend begraven werden. Dr. Dillon zegt, dat de bijzonderheden van deze gruwelen niet lang meer geheim zullen blijven, daar onderscheidene con suls van Frankrijk, Engeland, Duitschland en Italië er reeds uitvoerig verslag over hebben uitgebracht aan hunne regeerin gen. Proces-verbaal legtn het Kamerlid Duys. Aan >Het Volk* van Zaterdag ont- leenen wij het volgende bericht Wij deelden reeds mede, dat het Ka merlid Duijs vervolgd wordt, omdat hij in een openbare vergadering gezegd zou hebben, dat de burgemeester van Zaan dam herhaaldelijk liegt en bedriegt. In >De Telegraaf* 2 December werd geschreven door een correspondent >Nadrukkelijk wensch ik er op te wijzen dat 't proces-verbaal ambtshalve is op gemaakt en dus geenszins op verzoek van den burgemeester, jhr. Elias, zelf. Deze heeft in het publiek geuite mon delinge of schriftelijke beleedingen, voor zoover mij bekend, nimmer bij den strafrechter aanhangig gemaakt en be moeit zich ook niet met deze zaak. »De Telegraaf* heeft zich mede tot den heer Duijs gewend om inlichtingen deze deelt o.a. mede Voorden rechter-commissaris te Haar lem verklaarde Zaterdag de inspecteur, dat door hem geen proces-verbaal zou zijn opgemaakt, omdat hij, hoewel de woorden op zich zelf beleedigend waren, ze in het verband, waarin ze werden gebezigd geen beleedigend karakter hadden. Het werd hem evenwel tot tweemaal toe gelast. Eenmaal namens den burgemeester door den commissaris en nog eens persoonlijk door den bur gemeester. Oorlogsbegrooting. De Minister van oorlog deelt in de Memorie van Antwoord der Oorlogs begrooting mede, dat is de toekomst zeer zeker geld zal gevraagd worden voor le. meer veldkanonnen 2e. aanspanbaar boogvuur- en vlak- baangeschut van moderne constructie en krachtige werking 3e. meer mitrailleurs. Het loopt vast De Haagsche briefschrijver van de >Tijd" deelt de meening, dat de Tweede Kamer ditmaal voor Kerstmis met de Staatsbegrooting niet zal klaar komen en dus in Januari dezen arbeid zal moeten hervatten. Wanneer de Kamer begin Januari uit gerust en op verhaal gekomen, weer naar het Binnenhof terugkeert om bijv. Oor'og en Binnenlandsche Zaken af te doen, dan vragen deze beide hoofdstukken zeker het dubbele van den tijd. als waarop zij in December hadden beslag gelegd. Een veertien dagen gaan minstens er mede heen, zoo geen drie weken. Het loopt tegen Februari, eer het reces begint, en het is op zijn vroegst half Februari vóór de behandeling der invaliditeits en ouder- domsverzekering kan worden hervat. Stel dat dit gebeurt op 17 Februari, dan lig gen er tusschen dezen dag en Palmzondag precies vier weken, die natuurlijk door de tegenwoordige oppositie gemakkelijk worden zoek gemaakt met de verdere afdoening en invaliditeits en ouderdoms- verzekering, zoodat er van een behan deling van ce tarief of de ziekteverzeke ring geen sprake meer zal kunnen zijn. De heer Rink heeft trouwens reeds ge zegd het zal heel mooi zijn, indien de ouderdoms- en invaliditeitsverzekering het vóór de verkiezingen tot het Staats blad" brengt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte heer Redacteur. Beleefd verzoek ik U voor 't volgende een weinig plaats in Uw geëerd blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Een zekere X heeft gemeend in zijn ingezonden stukje dd. 8 Dec. eenige aanmerking te moeten maken op mijn bericht onder V. C. in Uw blad, dd. 31 Nov. j.l. betreffende eenige mededeelin- gen over het fanfare-corps »Sirena< alhier. Welnu geachte inzender, mijne mede- deeling was even betrouwbaar als de uwe. Het medegedeelde kwam ook uit zeer betrouwbare bestuursleden en als zoodanig werd het door mij geplaatst. Immers, als men het zoo uit de eerste hand heeft, niet waar, zoo recht streeks van de betrokken luiden, uit zeer betrouwbare bron dus, och, wie neemt dan aan dat het praatjes zijn en waarom dan verder naar de waarheid gevorscht. Wat het ontslagnemen van de heeren J. F. Koole en C. C. Oerlemans als be stuursleden nu aangaat, wat U zoo'n grove onwaarheid noemt, heeft eerstge noemde wel degelijk vóór 30 Nov. j.l. en wel 28 Nov. zijn ontslag genomen, doch de heer Oerlemans echter heeft dit nog niet ingediend, zooals mij inmid dels is gebleken, en is deze onwaarheid buiten mijn wil ingeslopen. De zaak der voorgenomen uitvoering in Sprang is niet zooals door U is weergegeven, al hebt U uit betrouwbare bron geput. Hierover zoude ik een geheel ander licht kunnen verspreiden, hetgeen ik om verschillende redenen en ook om de vereeniging zelve niet nadeeling te zijn, hier zal nalaten. Aan het slot van Uw schrijven wil U het doen voorkomen, alsof ik een ver keerden indruk heb gevestigd, door het betrokken bericht, van het fanfarecorps en het bestuur. Neen, waarde X niets is minder waar dan dat. Die verkeerde indruk is niet door mij gevestigd, heusch niet, doch bestaat reeds eenigen tijd hier en neemt helaas sterk toe, en dat de animo bij het bestuur verdwijnt valt niet te loochenen. Ten bewijze hiervoor, dat er op de re- petitie's van het geheele bestuur hoog stens een paar te zien zijn. Mij dunkt, voor hen die de zaken zooveel mogelijk willen behartigen, is het op den duur ondoenlijk dat men hun alles overlaat en niet te verwonderen is 't, dat zij het bijltje naast den boom neer leggen. Zie daar, waarde X een kleine specificatie van mijn onwaar bericht. U M. de R. nogmaals dankend voor de opname teekent met Hoogachting, Uw CORRESPONDENT. Vrijh.-Cappel io Dec. 1912. Mijnheer de Redacteur. Met verbazing heb ik in Uw blad het verslag gelezen van de raadsverga dering der gemeente Oudheusden. Daargelaten de naar niets lijkende uit drukkingen van het raadslid den heer Gijzels tegen den Voorzitter, vind ik het zeer kras van dien heer, dat hij mij rechtstreeks beschuldigt, als zoude ik mij bij de verpachting hebben laten om- koopen. Mijn eenig antwoord hierop is>Ik heb bij den officier van Justitie te 's- Hertogenbosch tegen genoemd raadslid Gijzels een klacht ingediend wegens laster en aanranding van eer en goeden naam. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw dn. J. C. WINKEL. Besomen) g December 1912. VERLOREN een VULPENHOUDER merk ,/Swan-" Tegen beloouing terug te bezorgen aan het burean vrao dit Blad. 3070 Tweede knecht gevraagd legen begin Januari. Adres ZIJLMANS VLEE8CH- HOUWERIJ, Groote8tr. Waalwijk. 8048 TE KOOP GEVRAAGD Een melk wagen f je. Waar zegt de Uitgever. Heden overleed tot mijne diepe droefheid mijne innig geliefde Nicht Mejuffrouw CORNELIA AANTJE VOS in den ouderdom van bijna 70 jaren. JENNEKE VERHOEVEN. Spraög, 8 Dec. '12. 8074 gevraagd aan de scheepswerf van DE IIAAN OERLEMANS te Heusdeü. 3054 WORDT GEVRAAGD om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, bij M J. v. d. WAALS, te Vri j hoe ven-Cappel. 3076 Het Bestuur der Godshuizen te Heusden, maakt, ingevolge het bepaalde bij Art. 461 Wetboek van Strafrecht, bekend, dat de toegang tot de landerijen der Gods huizen aan niet rechthebbenden VERBODEN IS. 3071 TE WAALWIJK. TE WAALWIJK zal ten verzoeke eu ten huize van den Heer 18. VAN LEEUWEN aldaar, op Vrijdag 13 December 1912, des voormid dags 11 nur, om contant geld Diverse meubels, waaronder kasten, ledikanten, bedden, dekens karpetten, tafels, serviezen, pen dules, dames- en heerenfietsen, copiëerpers en verder huishoud- gerief, enz. enz. Te zien 2 uur voor den aanvaDg op den dag der verkooping. 8050 te Waalwijk, zal op Maandagen 16 en 30 December 1912, telkens des namiddags ten 1 nre, ten her- berge van DIRK VLOT te Babiloniënbroek, ten verzoeke van Mejuffrouw de Wede. JAN DE BRUIJN en Kinderen aldaar, publiek Een perceel Boomgaard te Eethen in den Langen Bruggert, Sectie A nos. 67 en 68, groot te zamen 1.1390 hectare. Te aanvaarden in genot bij de betaliDg der koopsom. De laste» zijn voor rekening van den kooper van af 1 Januari 1918. 3066 te Drunen, zal Donderdag 19 December I9I2> voor"" middage uur VOOR DE GEMEENTE NIEUWKUIK. 40 koopen Hopstaken. 40 Boonstaken. 30 staande Mast. 5 Snoeisel. Alles gelegen of wassende in het bosch der gemeente Nitnwkuik, nabij het kanaal 's BoscnDrongelen. In lichtingen geeft de gemeente-opzichter Fred, van Steenzel. te Dassen, zal aldaar ten herberge H E E 8 E L 8. Donderdag 19 December 1912, n.m. 1 uur precies 21 bijzonder lange en zware Iepen en 145 Kanada's en 1 Wilg, staande alle te Dussen bij het kasteel ten zuiden der rivier de Dusse. De omtrek der iepen is 2.28, 1.90, 1.87 M. enz. De boomen staan aan den harden weg en op plm. 10 minnten van het groo'e vaarwater. Betaling koopsom 1 Juli 1913 mits solide borgstelliag, 3068 Onbekende koopers en borgen leggen bewijs van gegoedheid van bunnen Notaris I1 over. Waarborgen tegen BRAND en INBRAAK Vraagt offerte. 1139 Brandkastenfabriek. TILBURG TILBURG. Neem onze geruischlooze bil jarts, geen trilling, geen bandge luid, absolute stabiliteit. te Dussen, bericht dat de vaste goederen van G. KRAB zijn ingezet en verhoogd als Koop 1 f 1350.— en Koop 2 f 200, Toeslag Woensdag 18 December 1912 n.m. 3 uur precies ten herberge B DE WIT te Dassen Baan. 3064 Deurwaarder bij het Gerechtshof te s Her- togeubosch zal op Donderdag, den 19den December, e,k. des voormiddags, ten elf uu<-, in het Hótel ,rDe Twee Kolommen" van den Heer A. GERRI8- 8imons te Waalwijk, in het openbaar, a contant als: Chroom-, Kips-, Kalfs-, Lak-, Box Java-, Calcutta-, Havanna Bazaan-, Paarden- en Biezenleder. Voorts als zijden en katoenen Elastiek, Schoenvoering, Vilt,Schoen-crême Knoopjes, Gespen, Ringen, Kap pen veeren Veters; Ringmacbines, eene Schalm- machine, Stikmachine, Zetmachine Gaatjesmacbine, eene Knoop- aanzetmachine, Patronen, eeoe Bascule, Weegschaal, partijtjes J ederafval, enz. enz. Daags vóór den verkoop te bezichtigen van 's morgens iO tot 's namiddags 4 uur. Geschiedende deze verkooping ten ver zoeke van den HoogWelGeb. Heer Jhr. Mr. F. VAN STYRUM, Advocaat-Procureur te 's Hertogenbosch als curator in het faillis sement van P. van der Geld, Schoen fabrikant, te 's Hertogenbosch. 3069 4 mi I1- j, I H 11 i i I

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2