Lees dit ONS RECLilEMKET. ONZE RECLAME PHONOGRAPH Gebr. MION, Tilburg OÏÏWS ÏÏÏT HSÏÏSD3N Gemengd Nieuws Advertentiën. Kerknieuws. Handelsberichten BI!S!H-HOSX.Oai A. van der Woude Rz. de leiding op zich had genomen. De. voor- loopige notulen door den leider opgesteld werden na eenig oyer en weer praten door alle leden goedgekeurd. De nieuwe Lieder tafel die den naam „Crescendo* z*l voeren, stelt zich ten doel met de Harmonie „Eup- honia* gecombineerde uitvoeringen te geven. Zij zelf stelt het program onafhankelijk van de Harmonie daarvoor op, ze heeft een ei gen teerkas, waarin de leden behalve hunne boeten, elke maund 10 cent contributie storten. Deze k38 woidt verder gesteund door de donateursgelden 1 gld. Voor abemeene uitgaven staat ze onder de alge- meene kas van „Euphonia*. Eiken Zaterdag van half negen tot tien uren algemeene re- pititie. Om de drie maanden op denzelfden dag om 8 uur vergaderiug, waarna de ge wone repetitie. Na aanneming van het reglement werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur. De heer H. v. Nieuwstadt stelt zich niet verkiesbaar. Bij presidentskeaze werden op den beer P. v. Bokstel 11 van de 15 stemmen uit gebracht. Als secretaris werd gekozen de heer W. v. d. Wee Az., als penningmees ter de heer H. BrinkmaD. Alle drie namen hunne functie aan. Bij het armencoDcert 6 Januari 1918 door de harmonie „Euphonia to geven zal „Crescendo* zijn eerste uitvoering geven. Moge het vocale „Crescendo* naast het in strumentale „Euphonia* groeien en bloeien, wat met een weinig ambitie den leden onder zoo'n bekwame leiding als die van den heer v. Cromvoirt nog al licht zal gaan. LOONOPZAND. Het jaarfeest van de liedertafel „Echo der Duinen* behoort na toe het verledene. Heel den dag is het er gezellig naar toegegaan en Mej. W. Cools had voor een lekker maal g zorgd. De avond-uitvoering was druk bezocht en is zeer goed van stapel geloopen. Er is flink gezongen, vooral de Hymne van De Vliegh. I)e beide blijspelen „Een liefhebbeiijko- medie in dp war* en „Een onrustige nacht* deden schudden van 't lacben. Ook de „Nachtserenade* kom terzet en „Inlijving van de Miliciens te Knuppelland* groot kom kwartet, vielen zeer in den smaak. De heer Dom. van den Heuvel, vice- president, sprak bij het einde een hartelijk woord en toen de klok twaalf uur sloeg, giugen alle nog aanwezigen hoogst voldaan huiswaarts. weging zijnde stoomtram met het gevolg dat ze er onder geraakte en beide beenen onder de knie verbrijzeld werden. Ze overleed eenlge oogenblikken later in het R. K gasthuis te Etten. De 72-jarige wed. de Wit, wonende op een kamertje aan de Oude Vest te Breda wilde Zaterdagavond haar bran dende petroleumlamp een weinig bijvul len. Plotseling sloeg de vlam uit de lamp, en taste de kleeren der oude vrouw aan, die vreeselijke brandwonden aan onderlijf en beenen bekwam. Per raderbrancard werd zij ter verpleging naar het gasthuis gebracht, alwaar zij kort daarna is over leden. Heusden, 11 Dec. 1912. Kinderavond. De Heer Chr. van Abkoude (uit Baarn), schrijver voor de jeugd, heeft bij zijn op treden jl. Zaterdagavond in ieder opzicht ten volle beantwoord aan de verwachting omtrent hem gekoesterd. Circa drie uur heeft hij de kinderen zoo aangenaam weten bezig te houden, dat zij het telkens uitschaterden. De kleintjes weten niet, wat het meest te roemen zijn vertellingeu, zijn liedjes of de beide vertoouingen van de Poppenkast. Hier bij komt nog, dat de Commissie gezorgd had voor de noodige versnaperingen, zooals speculaas, limonade en moppen, terwijl bij het verlaten der zaal aan ieder bezoekertja en bezoekslertje een flinke reep chocolade werd ter hand gesteld. Verdient de Heer van Abkoude allen lof, niet minder de Heeren, door wier initiatief dit feest gebonden kon worden en aan wier goede zorgen het te danken is, dat Heue- dens jeugd ecD onvergetelijken avond gehad heeft. Nutsavond. A.s. Donderdagavond om 8 uur houdt de afd. Heusden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen 1b de zaal Concordia een bijeen komst. waarin als spreker zal optreden Ds. v. Viersen, doopsgezind predikant tt Win schoten. Ontploffing van een cinema. Te Rio- de-Janeiro vloog Maandag in een cinema een film in brand. Het projectie-hokje vloog in brand en drie personen kwamen in de vlammen om, waaronder de me canicien. Verschillende personen werden bij de paniek, die onder het publiek ontstond, bovendien gewond. Zes kinderen verdronken. Zaterdag avond speelden zeven meisjes van acht tot twaalf jaar op het ijs van de Main onder Faulbach. Plotseling brak het dunne ijs en a'le meisjes vielen te water Slechts één meisje werd gered, zes kinderen ver dronken. Ongelukken. Zaterdagmiddag keerde de voerman P.K uit Ossendrecht huiswaarts. Ter hoogte van de stopplaats van de stoomtram is hij van zijn kar gevallen met het gevolg dal een der wielen over hem heen ging. In deerniswekkenden toestand werd hij bij den timmerman de R binnengedragen, terwijl geneeskundige hulp uit Hoogerheide werd ingeroepen. Zulks mocht echter niet baten, want den zelfden nacht stierf hij aan de bekomen wonden, nalatende een weduwe met negen kinderen, waarvan het jongste drie maanden oud is. Zondagmorgen bad te Etten nabij den overweg een droevig ongeluk plaats. De 71-jarige weduwe Van Loenhout, wonende te Leur, sprong van de in be- Van de autobandieten afgekekenEen kuis belegerd in Rotterdam. Vijf man neergeschoten Te Rotterdam is Zaterdagavond de wel goeddeels weggebroken maar nog steeds beruchte Zandstraat het tooneel geweest eener belegering die maar wei nig onderdeed voor die van de auto- loods van Bonnot. In die straat, aldus verhaalt de N. R. Ct., woont zekere Nicolai Pascolesco, een Roemeen, houder van een >caféen danssalon4 Het is een woeste kerel, die in de Zandstraat den bijnaam van »de dokter4 heeft. Zijn 19-jarige vrouw is dezer dagen juist van haar vierde kind bevallen. Zaterdagavond kwam zijn schoonva der, de bootwerker V. Reuvers met zijn vrouw een bezoek in zijn café brengen en ontstond over een uitdrukking waar mede de Roemeen de familie van zijn vrouw bestempeld had, twist. Zonder iets te zeggen, liep Pascolesco naar het bovenhuis, haalde zijn browning, en de trap afkomende begon hij reeds te schie ten. Op de trap vielen al twee schoten. Toen het café binnentredende,, richtte hij het wapen op zijn schoonvader, los te een schot, doch miste. Maar voor hij een tweede schot op hem lossen kon, sprong de schoonvader door het raam van het café op straat, viel evenwel, doordat hij met een voet in voor het raam aangebrachte spijlen bleef hangen. Buiten op straat was inmiddels eenig publiek en een paar agenten op het hooren vallen van de schoten toegeloo- pen. Een dezer agenten hielp den geval len Reuvers op de been, om een oogen- blik later zelf de handen uit te slaan en op straat te vallen. Een kogel had hem getroffen. Want de woeste Roemeen bleef maar door vuren uit zijn café op straat. Meer agenten kwamen toegesneld, heel de Zandstraat was in opschudding, van over al kwam volk te hoop geloopen voor het huis van den wildeman, die maar steeds in het wilde bleef vuren. Maar ook de agenten hadden hun re volvers te voorschijn gehaald n gaven vuur op Pascolesce's huis. Uit zijn ge lagkamer had hij inmiddels de wijk ge nomen naar de eerste verdieping en opende vandaar het vuur opnieuw. Ook daar werd van de straat af op hem ge vuurd, maar zonder succes. Weer een verdieping hooger nam hij de wijk en verscheen eindelijk op de derde verdie ping van waar hij met water begon te gooien, want zijn kruit had hij verscho ten. In die bedrijven waren een viertal moedige mannen en een paar politie agenten het huis binnengedrongen en de trap opgesneld. En op de zolderverdie ping kregen zij hem te pakken en was hij ondanks zijn hevig verzet spoedig overmand. Maar toen men met hem op straat kwam, ging er een kreet van wraak uit het volk op. Men wilde hem te lijf Woester hoop werd zelfs in de Zand straat zelden gezien. Thans had de politie de handen vol om >de Dokter4 heelhuids aan de woede van het volk te onttrekken. Er moest gevochten worden om hem te beschermen. En toen de man ten laatste het politiebureau in de Raauwensteeg bereikte door een drom van agenten gedekt, had hij geen hemd meer aan zijn lijf. Die volkswoede was opgewekt door het vallen van de door Pascolesco ge wonden. Achtereenvolgens werden naar het ziekenuls gebracht, waar zij ter ver pleging zijn oppenomen de agenten van politie 2de klasse J. van der Spek met schotwonden in kin en rechterschouder en S- de Haan met schotwonden in rechterborsten rechterschouder benevens ds 20-jarige expeditieknecht M. Vellinga verblijf houdend in Jeruel in de Korte Wagenstraat, die een schotwond boven het rechteroog bekwam. Voorts zijn in het ziekenhuis verbonden de 27-jarige glazenwasscher J. M. Roelofs uit de Zandstraat, die een schot in de kin en een door zijn jas kreeg en de bootwerker M. van Nunande, 30 jaar oud, eveneens uit de Zandstraat, die een kogel in het rechterbeen kreeg. Dus 5 gewonden Na de arrestatie van den geweldenaar werd de browning waarvan hij zich be diende, in het café teruggevonden. Daar ook vond men een aantal ledige hulzen. En op de eerste verdieping zijn overal de sporen van de van de straat daarin geschoten kogels zichtbaar. Platgescho ten kogels lagen op den grond en de schilderijen waren er mede doorboord. Door den commissaris van politie, den heer B. van der Veen, is ter plaatse in de Zandstraat met den Jnspecteur, den heer E van Blnsbergen, dadelijk een on derzoek ingesteld. Daarna werd Pasco lesco die er ontoonbaar uitzag door de builen en schrammen, die hij in de hit te van het gevecht opliep, toen men hem arresteerde, op het politiebureau in de Pauwensteeg In verhoor genomen. Zwaar geboeid hield men hem in be waring. Wraakneming. Te Tolbert is de groote hofstee van p. Brandinga afgebrand. De oorzaak, schrijft de „Prov. Gr. Ct.", is allertreurigst. Toen een half uur voor het uitbreken van den brand de ruim 50-jarige knecht Harm IJpme beschonken thuis kwam en zijn patroon hem daarover onder handen nam, dreigde de dronkaard, dat hij de boerenplaats in brand zou steken. Men nam daarvan weinig notitie, omdat hij dit dreigement reeds vaker geuit had. Toen hij zich dan ook spoedig daarop naar achteren begaf, dachten boer en vrouw aan geen kwaad men meende, dat hij op de kooi zijn roes ging uit slapen. Een vreeselijk geknetter toonde echter weldra, dat de knecht-woord had gehouden. Hij zelf was echter niet te vinden. Tot... even na middernaeht de brandspuitgasten zijn lijk vonden nabij het brandende hooi. Zijn lichaam was 'd onherkenbare klomp geworden armen en beenen waren verteerd, het hoofd rijnaslechts aan den rug was te zien, dat men hier met een menschelijk over- Dlijfsel te doen had. Moordaanslag en poging tot zelfmoord. Na het Hounsdich-drama in de Zand straat te Rotterdam op Zaterdagavond cwam gisteravond een andere droevige gebeurtenis een gedeelte dier stad op schrikken. Ook hier was de revolver in het spel en werd bloed vergoten, zelfs verkeert een leven in groot gevaar. Om kwart over tien gisteravond zou het 16-jarige meisje E.B., wonende in de Bokelstraat naar haar tante Z. gaan in de Teylingstraat om aldaar den nacht door te brengen. Haar 18-jarige broer J. deed haar aan de deur uitgeleide. Op straatagekomen, stond naast den derpos t zekere H.T., oud 25 jaar en koopman van beroep, wonende vlak naast de eerstgenoemden in pand 5 van de zelfde straat. Deze had vroeger verkee- ring gehad met E.B., doch deze wilde den laatsten tijd daar van niets meer weten. Nauwelijks was het meisje met haar broer aan de deur, of H.T. richtte een revolver op zijn vroegere beminde. De broer J. zag dit en sprong dadelijk op den aanvaller toe om hem het wapen uit de hand te slaan. Hij was in zijn poging echter wat te laat en kon niet meer verhinderen dat de onverlaat nog een tweetal schoten loste. Een dezer trof den vader van het meisje, die op het geraas was komen toeloopen en nog in de gang was, in den armbij het tweede schot ging de kogel rakelings langs de hand van J.B. zoodat deze slechts licht gewond werd- Het meisje bleef gelukkig ongedeerd. Een worsteling ontstond tusschen H. T en J.B. beiden vielen op den grond ter wijl laatsgenoemde zich van het wapen trachtte meester te maken- Hem gelukte dit niet, want T, kon nog de revolver op zich zelf richten en schoot zich voor den rechterslaap. Zwaar gewond verloor hij veel bloed. Door het lawaai der schoten en het hulpgeroep van het meisje kwam meer volk toeloopen, terwijl ook de politie inmiddels was gewaarschuwd. De dader werd per brancard naar het ziekenhuh vervoerd. Zijn toestand werd aldaar levensgevaaalijk bevonden. Men vreest voor zijn leven. De vader van het meisje, die zich aan het ziekenhuis had laten verbinden was niet ernstig gewond en kon huis waarts keeren. Weer een treurige kwestie, waarin de Heide en een revolver de groote rol spelen, en waarbij wellicht een menschen- leven gemoeid is. (Msb,) Jonge dieven. Sinds ruim een jaar vermisten de winkeliers te Heerenveeo nu en dan snoepgoed, zonder dat het gelukte de daders op te sporen. Gister avond heeft een banketbakker, bij wlen ze een bijdrage voor een voetbal kwamen vragen hen betrapt. De bakker liet ze hun zakken uithalen waarbij stukken chocola te voorschijn kwamen, die ze bekenden uit den winkel gestolen te hebben. De politie werd gehaald en het bleek, dat men hier te doen heeft met een bende van acht 12 tot 14-jarige jongens. Vermorseld. Te Veenendaal is gister avond de 25-jarige Maria G. door den sneltrein van 5.27 uit Kesteren naar Amersfoort gegrepen en totaal vermor seld. De afsluitboomen waren behoorlijk gesloten, maar zij was er onder door gekropen. OverledenVoorbijgangers hebben Za terdag uit het water van de Prinsengracht te Amsterdam een bewvstelooze bejaarde vrouw opgehaald. Een geneesheer wist In zijn woning dï levensgeesten van de drenkelinge weer op te wekken, maar de vrouw is toch later In het gasthuis over- elden. De spoorwegstaking in Engeland Zooals men weet hebben thans bijna 4000 spoorwegbeambten, werkzaam bij de Nort-Eastern Railway Company, het werk neergelegd. Evenals dit indertijd het geval was bij de staking der Londensche haven arbeiders, die aan het niet-lid zijn van één enkelen man van de vakvereeniging te wijten was, vindt ook dit conflict zijn oorzaak in een weinig beteekenend iets En juist dit maakt de .staking weer on sympathiek te meer omdat de spoorweg maatschappij geheel in haar recht is. Ze zal dan ook wel het publiek achter zich hebben, daar de door haar genomen maatregel, welke de staking tengevolge had, geheel was ten gunste van de vei ligheid van hen, die van de spoorwegen gebruik maken. Of heeft ze geen gelijk als ze een machinist van een der hoofd lijnen in positie verlaagt en op een weinig belangrijk lijntje verplaatst, omdat hij wegens dronkenschap is veroordeeld, zooals hier het geval was En moeten daarom zijn collega's in staking gaan met den eisch, dat hij in zijn vroegere positie zal worden hersteld Zeker en terecht, zou het reizend publiek, dat zijn veiligheid liefheeft, hiertegen opkomen. Misschien zouden velen het ontslag van zulk een man elschen, die bij een hervallen in hetzelfde kwaad een beslist gevaar zou opleveren voor de reizigers, wier trein hij moet besturen. En ook al heeft die dronkenschap buiten dienst plaats gehad, dan nog blijft het gevaar bestaan en moet er onverbiddelijk tegen den schuldige worden opgetreden. De staking is geproclameerd tegen het advies in van de offlciëele leiders der spoorwegbeambten. De stagnatie door deze staking ver oorzaakt is natuurlijk geweldig. Het per sonenvervoer ondervindt groote vertra ging, daar de treinenloop tot de helft verminderd is en de dienst van New castle tot de kust geheel is opgeheven. Vooral 't goederenvervoer, dat met de nadering van Kerstmis een buitengewone uitbreiding heeft, wordt ernstig bemoei lijkt. Het station te New-Castle is vooral van goederen opgehoopt. Zaterdagavond deelde de maatschappij mede, dat iedere staker, die niet onmid- delijk het werk opnemen zou, ontslagen zou worden en zijn uniform en uitrusting moest inleveren. De stakers moeten als eisch stellen, dat de kwestie van den ontslagen stoker aan den minister van binnenlandsche zaken wordt voorgelegd. Familiedrama. Te Wiirzburg heeft zich eergisteren een diepdroevig familie drama afgespeeld, dat het gevolg was van een valsche verdenking. Een post beambte namelijk schoot zijn vrouw en 3 kinderen van 2, 3 en 4 jaar dood en hing daarna zichzelf op omdat hij wegens een verduistering in verhoor was geno men. Hij bezwoer bij hoog en bij laag, dat hij onschuldig was en geraakte in de grootste opwinding. In zijn vertwijfeling pleegde hij den viervoudigen moord en daarna den zelfmoord. Een uur later bleek dat de man ten onrechte verdacht was en met de verduistering totaal niets te maken had. Doodgevallen. Toen de 83 jarige J. V. Maandagavond op het hofje aan de Boomgaardstraat te Rotterdam, waar hij woonde een lantaarn zou aansteken, lie pen jongens de ladder waarop hij stond om. De oude man viel en brak naar de N. R Crt. meldt den schedel. Een ter hulp geroepen dokter kon slechts den dood vaststellen. Het bandietenwezen. Voortdurend staaD de Russische bladen vol van vermetele bandietenstreken. Zoo wordt nu weer volgens de Geld., uit Ekaterinodar ge meld, dat dezer dagen een zekere mijn heer Borisenko, die met zijn vrouw zich 's avonds laat naar huis begaf, door drie roovers op straat werd aangevallen. De schelmen zetten hem den revolver op de borst en elschten zijn pelsjas, zijn portemonnaie en zijn gouden horloge. Daarna wendden zij zich tot de dame Wij zijn gentlemen, mevrouw, en vallen uit principe nooit dames aan.4 Toeu de bandieten hun buit in- ont vangst hadden genomen, knoopten zij heel gemoedelijk met den beroofde een gesprek aan over den Balkan-oorlog, waarbij ze zich echter pan-Slavisten toon den. Weldra echter namen zij afscheid van den heer Borisenko en zijn echtgenoote, daar een ander echtpaar naderde. Hier hadden zij eveowel geen succes, want de geleider der dame was gewapend en ont haalde zijn aanvallers op een paar revol verschoten, zoodat de gentlemen het maar beter vonden het hazenpad tekiezeD. De politie schijnt tegen het roover- gespuis machteloos te staan. Van de 21 priesters op Juni j.I. gewijd zijn thans nu de WelEarw. heer F. M. C. Houben benoemd is tot kapelaan te Eorsel nog slechts 2 op het Seminarie in wachting eene.r promotie. Da WelEerw. heer W. J. J. Rayin. Van den Henvel vroeger rector van het Liefde gesticht te Zijtaart, daarna kapelaan te Eersel is door Mgr. VI. Van de Ven aangewezen als rector van het gesticht „de Wijnberg* te Grave. EEN ZAKENMAN DIE NIET AD VERTEERT OMDAT HET GELD KOST, MOET OPHOUDEN SALARIS UIT TE BETALEN, WANT OOK DAT KOST GELD. Die zich een goed Nikkel met prachtige nikkelen Ketting wenschtaan te schaffen, zeude postwissel A f 2,50 o een in veel heter kwal. A f 3,75 en voor een met Halskoordje f 2,75. Toezending franco Een Anzicht-Album in prachtband groot 24 bij 26 cM., inhoud 200 stuks. Een Panorama Spiegel, verrassend voor iedereen die er prentbriefkaarten op nahoudt. Voor den spiegel geplaatst, verkrijgt me sen verrassend effect. Twaalf mooie Kaaiten voor Album en Spiegels Een practische soliede Vulpenhouder met reserve pennen in Rood Etui. Esd mooi Boek in prachtband met fijne platen in kleurendruk. Verhalen voor de jeugd78 bladz. Een Postzegel-Album met afbeeldin gen der verschillende landen, zetr geschikt ter verzameling van postzegels. Een Potlood, sigaarmodel. Nieuw 1 Een mooi Gezelschapsspel, verpakt in een doos. Een Trillerfluit. Nieuw I Voor onze lieveling. Dit Pakket inhoudende 20 stuks, franco tegen postwissel f 2.50, daarop behalve dui delijk de naam en woonplaats stRat „Re- clame-Pakket*. kost slechts f 3.50. Hierbij Muziek-Zang of Voordrachten 60 ct. per nummer. Rijke keuze Gramaphones en Platen. Groot Rollandsch Repertoir, zeldzaam mooi, dubbel bespeelbaar le kwal f 1.50 Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. 641 FILIALEN DORDRECHT. Geldeloozeptd 24e. TERAZO-, MARMER-, M0ZAIK-, EN CEMENT-BETONVLOEREN. Vertegenwoordiger de Heer 2198 G. VAN DOMMELEN, Baardwijk. TfM F 1 T I i IIBifc. BESOIJEN, 10 December. De prijs der boter was hedeo op de markt Hoogste prijs 1 1.38. Laagste prijs L.27. Eieren 51/» a 61/* cent per stuk. ROTTERDAM 10 December. Op de veemarkt wareD heden aangevoerd 59 paarden veulen, L ezel, 1460 magere en 635 vette runderen 143 vette 253 nuchtere en 83 graskalv. 0 schapen ol lammeren 0 varkens 246 biggen, 5 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 45 a ct., stieren 33 tot 37 a 38 ct., kalveren 50 tot 60 A ct., vette export kalveren a ct., alles per >/2 kilo. Melkkoeien f 160 A 1 345, kalfkoeien f 145 A 340, stieren 140 A 350pinkeu 75 a 130 graskal veren 60 a 130 vaarzen f125 a 180 alles mager vee; biggen f 11. a 17.—slnchtpaarden f 100 A 120; werkpaarden f200 A 300, hitten f 103 a 150. Nuchtere kalveren /fok— 18.— 25.— slacht— 12.— A 18 Biggen f 1.50 A 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 vn. en 180 stukken van 1/2 kilo. Prijs le qual. f 62, 2e qual. f 58, 3e 54. Per kilo II1/» a 877a ct. GORINCHEM, 9 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 331 runneren 9 nuchtere kalveren, 39 vette varkers 397 biggeu. le qual. Kalfkoeien 1240 ft 300 Kalfvaorzen 1110 o 170 Guiste vaarzen f 110 150 Melkkoeien t 220 A 280 2jarige ossen f il Pinken 1 90 a 110 Graskalveren 60 ft 100 Nuchtere kalv. 16 A 22 Aangevoerd 39 vette varkens van 28 A 30 ct per half kilo, biggen van 18—, ft 15— per stak. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen A lammeren f 0 A f per stuk. ROTTERDAM, 9 December. Tarwe f 11.50 A f 12.50 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.00 totfO.— per 100 k.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.1 0.—Zomer per 100 kilo 0.a 10.— en Chevalier per 100 kilo fA Haver per 100 k. f 0.00 0.00 Bruine boonen van f 11.— f 11.75

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6