Abonneert U op dit MLltVSIillK.UTSIIEIVI'L FI1ÏÏWS UIT HEUSBSN en 't ambachtsonderwijs waarvoor toch reeds zooveel wordt gedaan (en dit laatste is toch ook niet confessioneel) terwijl dezelfde Gedeputeerden voor stellen afwijzend te beschikken op een verzoek der gemeente Waalwijk, om eene subsidie voor eene op te richten handelsschool, speciaal omdat hiervan ook de rijkssubsidie afhangt en daarmee het al- of niet komen der school. Daarbij komt nog dat dit de eerste dergelijke school in onze provincie zou zijn waar boekhouder, kantoorbediende, reiziger, patroonszoon e. a. hun ambacht- of vak kan leeren. Hebben deze menschen niet even goed recht op steun uit de provinciale schatkist als een land bouwer of werkmanszoon. Heeft de handel en industrie niet evenveel recht om te verlangen, dat hun personeel op kantoor, magazijn enz. goed is geschoold, vooral in den tegenwoordigen tijd. Ik noem de houding van Ged. Staten zeer onbegrijpelijk en onrechtvaardig en doe een beroep op de Statenleden van ons district op de eerste plaats en ten tweede op alle leden der Staten, die iets voelen voor den handel en nijverheid, voor de ontwikkeling van zooveel dui zenden die op kantoor, magazijn, kortom in de handels- en nijverheidswereld hun brood moeten verdienen; ook voor dezen mag wel iets gedaan worden. Waalwijk nam 't Initiatief, dat men het steune met alle kracht. Er is hier een groot provinciaal alge meen belang in 't spel. Ontslag-name. Naar wij vernemen heeft de heer Van Holst, leeraar M. O. Boekhouden en directeur van den Handelscursus der vereeniging „de Hanze" alhier, als zoo danig zijn ontslag genomen, wegens ver schil van inzicht betreffende de regeling van het onderwijs aan dien cursus, tusschen hem en het bestuur van „de Hanze." Groote Voetbalwedstrijd lï. V-Eindhoven. W. V. T.V.V. E.V.V. Willem II2 Helmond II 12—3 12—6 4—6 3—10 6—12 Ziehier het ranglijstje waarop ieder W.V. enthousiast zich suf zou kunnen turen, steeds maar denkend W.V. boven aan. Nog nooit in haar zesjarig bestaan heeft zij het zoover kunnen brengen en ziet, het eerste jaar in den Nederland- schen Bond spelend, geeft zij hare aan hangers reden om het uit te jubelen, dat Waalwijk bovenaan staat. Maar nu rijst onwillekeurig de vraag: Hoelang zal dit nog duren Zullen de de geelzwarten er in slagen deze plaats blijvend te bezetten, of zou Eindhoven morgen de onzen de eerste nederlaag te slikken geven en zoodoende de kansen op den eeretitel tot de helft reduceeren? Deze vragen kwellen ieder voetbal liefhebber en met steeds klimmend on geduld wordt derzelver beantwoording afgewacht, want men zweeft tnsschen hoop en vreeze. Wel zijn de geel-zwarten in den vorigen wedstrijd overwinnaar gebleven, maar men kan o zoo weinig op den uitslag van een voetbalwedstrijd aan. Dat het weer morgen geen spelbreker worde en de thuisclub moge zegevieren, is onze vurigste wensch. Aanvang 2 uur. Waalwij kA vis terdam Zooals we in het vorig nummer reeds meldden, zal 2en Kerstdag alhier een prachtvoetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen een tourcombinatie der bekende club Voetbal Vereeniging Amsterdam en Waalwijk Vooruit. V. V. A. speelt voor de competitie in de Westelijke 2e klasse. Was zij vorig jaar hiervan kampioen nu heeft zij deze plaats aan U. V. V. af moeten geven, terwijl zij no. 2 staat. len Kerstdag speelt zij tegen Odo (Arnhem) terwijl zij op 2en Kerstdag te Waalwijk zullen komen toonen, hoe men voetbal speelt. Geachte Weldoeners. Evenals het vorig jaar is 't St. Nicolaas- feest weer ten volle gelukt voor de meerendeels arme kinderen in de St. Antonius-Parochie, dank zij de edel moedige gevers, die aan de uitnoodiging van een kindervriend gehoor gaven en alzoo St. Nicolaas in staat stelden al die kinderen gelukkig te maken. De ooggetuigen van dit kinderfeest hebben volop kunnen genieten van de dankbare vroolijke kindergezichtjes. DE KINDERVRIEND. Onjuist bericht. Het in verschillende bladen voor komende bericht, als zou eene groote zending van de Kon. Stoomschoenen- fabriek A. H van Schijndel aan de Russische grens zijn blijven liggen, omdat de formulieren aan 't postkantoor alhier foutief zijn ingevuld, is onjuist. Waarheid is dat de begeleidende stukken zijn zoek geraakt en ze daarom bleven liggen, tot de duplicaten waren aangekomen. Prijsver hooging. De volgende circulaire is door Eenige Schoenfabrikanten algemeen verzonden. Op Maandag 16 December a.s. ten 1 uur 's middags zal in de bovenzaal van het Café MARINUS te TILBURG eene vergadering gehouden worden van die schoenfabrikanten, die zich in de hoofd zaak bezig houden met de fabricage van vetleeren laarzen en zware burgerschoen werk. Velen zullen reeds door hunne bijdra gen als anderszins de actie hebben ge steund uitgegaan van den Ned. Bond van Schoenfabrikanten ter verkrijging van betere schoenpriizen. Ongetwijfeld is reeds eenig succes hiermede bereikt, doch de voortdurende en sterke stijging der grondstoffen, waaronder wel op de allereerste p'aats het vetleer moet ge noemd worden, maakt een bespreking van den huldigen toestand gebiedend noodzakelijk. Waar nu reeds op het zware schoen werk een verhooging van 20°/o zoo noo- dig is om evenwicht te hebben en waar het overleer en zoolleer, gezien de exorbitante prijzen waaraan de ruwe huiden wordeo verkocht hun hoogste punt wel niet zullen hebben bereikt meenden zij, die het iniatief hebben ge nomen voor deze bijeenkomst, te han delen in het belang van de Schoenindus trie in 't algemeen en voor een geheele categorie van Fabrikanten in 't bijzonder, door een gemeenschappelijk optreden kan worden verkregen wat individueel steeds moeilijk kan worden gevonden. De steun, reeds vroeger toegezegd, doet hen vertrouwen hebben dat deze Vergadering door alle belanghebbenden zal worden bijgewoond en dat eenieder in zijn omgeving zal trachten belang stelling te wekken voor een streven waaruit altijd iets goeds voorkomen moet. Indien als algemeenen regel geldt dat vraag en aanbod de prijzen regelt, dan kunnen wij ook vruchten verwachten van eene bespreking en is het oogenblik reeds lang daar om meer handelend op te treden. Steunt dus dit streden en komt Maan dag ter Vergadering 1 De Katholieke Illustratie van deze week bevat het volgende: PLATEN C. A. L. Rademaker, Winter in Friesland, onze fotograaf In de Rijks Artillerie inrichting aan den Hembrug (4). Hoe de natuur een kerk onsiert. Montenegrijnsche vluchtelingen. Oorlogs foto's van onzen oorlogscorrespondent in Macedonië (20). O. L. Vrouwe On bevlekte Ontvangenis. >De huiszoekiDg. Pastoor J J. Thunnissen. De R. K. Burgerjongeliedenvereeniging >St Augus- tinus" te Zwolle. Eene nieuw kunstwerk in het Rijkmuseum. TEKST Vraag en antwoord. Verkeer de keuze (vervolg) Van onzen Oorlogs correspondent. Een kijkje in 's Rijks Artilleriefabrieken aan de Hembrug. Plicht voor alles (vervolg). De vereering van den H. Nicolaas (slot). De gierige feeks. Bij de platen. Het verlovingsfeest (slot). C. A. L Rademaker. De oorlog op den Balkan. Inhoudsopgave. Rebifs- oplossing. Rebus. SPRANG. Woensdag ie by gehouden her stemming tot notabel bij de Herv. Gem. alhier gekozen de heer M. Ros met 80 stem men tegen 39 op den heer J. Werther. De Jaarvergadering der afd. y Patri monium* alhier zal Dinsdag a.s. worden gehouden. De WelEerw, beer Ds. Brummel- kamp van 's Capelle zal optreden met het onderwerpyBeteekenis en doel van Patri monium." In de Gereformeerde kerk zal Zondag a.s. optredei. de WelEd. heer Duits-Wisse- link te Giessendam. Dat velen met de concessie-verleening aan de gasfabriek te Kaatsheuvel ingenomen zijn, zouden wij hieruit kunnen opmaken, dat reeds 195 aansluitingen aan de directie van genoemde onderneming konden worden opgegeven, welk getal zeker nog wel aan merkelijk zal uitbreiden. Dezen winter zal met den aanleg in de huizen reeds een aanvang worden gemaakt. VRIJH.-CAPPEL. Als een bewijs dat alhier Dog wel flinke prijzen besteed en uitstekend vee gefokt wordt, diene vermeld, dat de heer G. J. Heijmans alhier deze week een tweetal koeien afleverden, om ge zonden te worden naar Spanje, vcor de ko lossale som van f815.te samen. We vernemen dat in den loop van een paar weken het Muziekgezelschap wt Loonopzand, directeur A. Stravers, in de fanfarezaal alhier een uitvoering geven zal. LOONSCHEN DIJK. Toen dezer dagen de heer P. St. des avonds zijn fiets eenigen tijd tegpn het huis van C. V. op den Loon- schen Dijk liet staan, sneed een onbekende door een der banden. Een laffe daad, maar met dat al een sc'iadepostje voor S. Zondagnamiddag te twee uur zal de WelEerw. heer Ds. Locher van Waspik iu de Ned. Herv. kerk alhier optreden. CAPELLE. Openbare vergadering van den Raid der gemeente Capelle op Zaterdag den 14 December 1912 des voorm. te lQl/% ure. Te behandelen 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van F. Mabelis om eervol ontslag als onderwijzer aan de school in de Kom. 8. Voorstel vaststelling voorwaarden ver pachting kaai- en havengeld over 1918. 4. Af- en overschrijving gemeentebegro ting voor 1912. 5. Benoeming van een stembureau voor alle verkiezingen in 1918 voor Leden van den Gemeenteraad, van de Provinciale Staten en van de Tweede Kamer der Suteo-Generaa). 6. Benoeming stembureau voor cventueele verkiezingen voor leden van de Kamer van Arbeid voor bet schoenmakersbedrijf te Waal wijk in 1918. 7. Suppletoir kohier van den Hoofdei. Omslag, dienst 1912. Bij mej. de Wed. A. v. d. H. is deze week een koe tengevolge van de kalfziekte gestorveD, waarvoor haar juist een paar da gen te voren f 350 werd geboden. Gelukkig wetd bet vleesch Dog goedgekeurd, zoodat de schadepost, hoewel zeer groot, toch nog iets wordt verminderd. WASPIK. A.s. Zondag krijgt Braban'ia alhier Alexander uit Tilburg op bezoek. Of- schoon Brab. van deze club te Tilburg won met 20, kunnen we over dezen wedstrijd niets voorspellen. Alexander was toch reeds eeu sterke club en is nu door een tweetal nieuwe leden weer in kracht toegenomen. Wanneer Brab. echter a.s. Zondag haar best doet en ze heeft een beetje geluk, dan is eene overwinning best mogelijk, waardoor haar kans op het kampioenschap zeer groot zou worden. Immers ze staat nu al no. 1 op het ranglijst je en behoeft dan nog slechts te spelen tegen W. V. van Waalwijk, waar ze Zondag 1.1. door een zeer onfortuinlijk spel het niet verder kon brengen dan 22. Dos groenzwarten a,s. Zondag opgepast en het beste beentje vooruit. Aanvang van den wedstrijd half drie. Scheidsrechter, de heer H. Wilhelm van Waalwijk. RAAMSDONK(DORP). Aan de boterfa- briek is in Nov. verwerkt 193130 L. melk. De gemengde zangvereeniging yExcel- sior" zal op 19 Dec. a.s. des n.m, om 61/, uur in de N H. Kerk te R'veei een uitvoe ring geven. Naar wij vernemen mogen de inwo ners, die zich van Electrische beweegkracht bedienen, die kracht in 't vervolg ook 's avonds en 's nachts iD hunne bedrijven ge bruiken. RAAMSCONKSVEER. Vergadering van de Chr. Werkliedenvereeniging op Zaterdag 14 December, 's avonds half 8. Verkiezing van Bestuursleden en betaling //Voorzorg". GEERTRUI DEN BERG. Zondag heefi f Den Berg 1" geen wedstrijd voor den Bond. Haar tweede elftal, versterkt met enkele spelers van het eerste, zal dan een wedstrijd spelen tegen bet militair tiftal van bet 3e reg. vesting artillerie. We hebben de mili tairen nog niet zien spelen, wèl booren we dat er verschillende goede krachten ouder schuilen. DRONGELEN. Onze gemeenteraad heeft in zijne j.l. Maandagavond gehouden verga dering besloten tot opheffing vaodebu>ger- lijke armbesturen van het dorp Drongelen en vaD het gehucht Hagoort en tot instelling van eeu burgerlijk armbestuur voor de ge meente Drongelen. Tot lid van het burgerlyk armbestuur werd herbenoemd de heer D. Vos. Op Zaterdag 21 December a.s. zal alhier des avond half zes,* van wege de onder-afdeeling Drongelen en omstreken vau de V. P. N., in de openbare school door den heer Jos. Boshouwers vau Gemonde eene lezing worden gehouden over de ziekten, huisvesting en voeding der Hoenders. De toegang is viij en kosteloos. VHERTOGENBOSCH. Tengevolge van in de laatste weken meermalen voorgekomen diefstallen bij nacht in scholen en kloosters heeft, zoo meldt het Huisgez., de procureur generaal fungeerend directeur van politie alhier, bepaald, dat gedurende de winter maanden door het personeel der marechaus see en van de rijksveldwacht gezamenlijk, in 't bijzonder 's nachts dienst zal worden ge daan. Naar aanleiding daarvan is den burge meesters door den commissaris der Koningin iu Noord-Brabant verzocht medewerking te verleer en, om ook door de plaatselijke po litiebeambten nachtdiensten te doen ver richten. GOIRLE, 12 December. De muziek- vereeniging Euphonia is voornemens op oudejaarsavond een soiree te geven. De Humorist August de Laat van Tilburg is aangezocht hierbij zijn medewerking te verleenen. BAARLE-NASSAU 8 Dec. De uit voering gegeven door het Pompierskorps met medewerking van den humorist den Heer de Laat van Tilburg en de fanfare van Baarle was een waar succes. De groote patronaatzaal was meer dan gevuld genoemde humorist heef' zijn naam hoog gehouden niet al leen met zijn beschaafde voordracht doch ook met zijn prachtig geluid wist deze humorist het publiek voor zich te winnen. Na afloop der uitvoering wenschte de Hoogeerw. Heer Deken den Heer de Laat proficiat met zijn behaald succes waarna iedereen hoogst voldaan huis waarts keerde. Een extra compliment hier niet misplaatst aan de fanfare, welke op verdienstelijke wijze voor noodige afwisseling zorgde. DRUNEN. Zondagvoormiddag ten half 12 hielden de daartoe verplichte leden der begrafenisfonds hunne algemeene jaarvergadering. De Voorzitter opende op gebruikelijke wijze de vergadering. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, Hierna werd verslag uitgebracht over de toe stand en de werkzaamheden in het af- geloopen jaar. Wij ontleenen hieraan het volgende INKOMSTEN. Contributie (der 600 leden). Schuldbrief Rot terdam. Schuldbrief Drunen. Schuldbrief Oudheusden. Schuldbrief 's Bosch. Boerenleenbank Drie obligaties Drunen afgelost Van Boerenleenbank ge nomen Op 1 Nov. 1911 in kas f 634,51 20,00 29,37' 37,50 20,01 20,01 750,00 1013,82 n 1,39 Te zamen f2526,60' UITGAVEN. Bij overlijden (2 m. 55 Gulden) f 110.00 Uitkeering voor 3 kinderen 15.00 Bij vertrek van leden 60,122 Bodeloon 77,49' Diversen 8.25 Aangekocht schuldbrief Drunen 502,00 Aangekocht schuldbrief 's Bosch „1014.72 Boerenleenbank geplaatst 732.90 Op 1 Nov. 1912 in kas 6,11' Te zamen f2526,60' BEZIT DER VEREENIGING. 5 schuldbr. Oudheusden van f200— 33/4 °/0 1 schuldbrief Rotterdam van f 500,4°/0 1 schuldbrief Drunen van f500,— 4°/0 1 scguldbrief 's Bosch van f 1000.— 4°/0 Op de Boerenleenbank geplaatst 1 Nov. 1912 in kas Te zamen f 3586.1Is Bezit op 1 Nov. 1911 „3104,81 f 1000. 500. 500. 1000. 580. 6.115 Batig saldo over 1911-12 481,30s Batig saldo 1902—3 f 358.135 1903-4 252.42 1904—5 449.44s 1905—6 381.96s 1906—7 295.46s 1907-8 495.83 1908-9 278.79s 1909-10 196.07 1910-11 396.68s 1911-12 „481,30s Te zamen f 3586,1 Is Na het uitbrengen van dit zoo gunstig verslag luid applaus. Tot bestuursleden werden herkozen met algemeene stemmen M. van de Leur, C. Vesters en H. van Delft. Een paar weken vrij van betaling van contributie werd door het bestuur den leden beloofd. Op gebruikelijke wijze werd de ver gadering gesloten. Dinsdagovond gaf de heer Derksen de aangekondigde lezing. Deze laudbouw- leeraai gaf ons te hooren een schoone les over het gebruik van kunstmest. Niet zoo'n oude praat die iedereen weet, maar iets de gelijks en leerzaams, waar de boeren iets aan hebben. Ook over ontginningen gaf de beer Derksen nuttige wenken. Hij toonde oca in lichtbeelden het verkrygen en berei den van kunstmest. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. Op alle vragen werd een degelijk antwoord gegeven en men kan gerust zeggen, deze methode is niet de slechtste om veel te leeren. De EA. Heer Burgemeeater dankte spieker en riep hem een tot weerziens toe. Het bestuur der 8toomzui»elfabriek besteedde Donderdagavond aan het vervoeren der mHk voor de boterfabriek. De laagste inschrijvers waren Nieuwkuik 18 cent J. Klomp. Baardwijk 12 y Chr. Polles. Drunen (Wolfshoek ll'/a* Adr. Knippels. Elshout 8'/2 y W. de Wit. Drunen (Kattenstaart) 8'/4 y J. Klomp. y (Hulteneind) 7f Klerk». Per 100 kilo. Voor steenkolen h f 8.90 per 1000 K.G. Door het bestuur v. d. Boerenbond. Aanvoer van voederartikelen en kunstmest h 343/4 cent per 1000 kilo A. v. d. Hoven. Kaatsheuvel, 14 Dec. 1912. R. K' Lederbewerkersbond. Zondag 8 Dec. hield de R. K, Lederbe werkersbond, afdeeli g Kaatsheuvel, ia de school der Eerw. Zusters des voormiddags te 12 uur eene algemeene vergadering. De Voorsitter opende met den Chi. groet de vergadering en verzocht den SesreUrie verslag te doen. Deze bracht een keurig verslag uit van de voorgaande Algemeene Vergadering alsmede van de nadien nog ge houden bestuurs- en fabriekavergaderingen. Negentien nieuwe leden werden geïostal. leerd. Over het betalen van contributie door nieuwe leden werd van gedachten gewisseld, De Voorzitter deelde verder Bog mede' de nieuwe regeling, getroffen iu de uitkeeriog bij f illissenient van den patroon of andere onvoorziene omstandigheden waardoor de leden werkeloos kannen worden. Het kiezen van afgevaardigden voor de Bondsjaarvergadering werd door de vergade. ring aan bet bestuur cpgeiragen. In de Donderdagavond gehouden bestuurs. vergadering zijn vier afgevaardigden gekozen. Het Hoofd bestuurs-voorstel Werkloozen- veizekeiiug" werd door den Bendsaecretaris toegelicht, die verder de geheele agenda der Bondsvergadering behandelde en toelichtte. De Voorzitter spoorde nog aan druk ter algemeene vergadering a.s. Zondag in Tilburg op te komen, waarna hij de vergadering sloot. Subsidie. De gemeente heeft de afd. Kaatsheuvel R. K. Lederbewerkersbond voor de plaatse lijke werkloozenkas een subsidie van f 100 toegekend. Nieuwe school, (kom). Vrijdag middag kreeg onze gemeente weer bezoek van den Inspecteur der le in spectie, lager onderwijs, den Hoogwelgeboren Heer Mr. L. F. M. baron Michiels van Kessenich. Hij nam het nieuwe terrein bij den heer Snoeren op als mede het terrein aangewezen als speelplaats en de oude school zelf. Moge zijn bezoek de ge wenschte gevolgen hebben. Concert Euphonia Het Concert van yEuphouia' zal niet plaats hebben op Zondag 15, maar op Zondag 22 December a.s. Aanbesteding. Bij de beden gehouden aanbesteding voor den bouw vau 16 arbeiderswoningen ten behoeve vaa de bouwrereeniging yVolksbe- lang" alhier werd ingeschreven, als volgt Perceel A. f 10298. f 10195. f 10250. f 9548. f 9800. f 10894. f 9450. J. F. Cornelissen te Kaatsheuvel J. van den Hoven te Kaatsheuvel A. Moolenschot te Kaatsheuvel H. Michael te Kaatsheuvel C. Michael te Vrijhoeven-Capp ;1 G. J. vau Dongen te Raamsdonk H. W. Meijs te Besoijen Perceel B. J. F. Cornelissen te Kaatsheuvel f 10298, J. van den Hoven te Kaatsheavel f 10300. A. Moolenschot te Kaatsheuvel f 10208. C. Michael te Vrijhoeven-Cappel f 9600, Perceel C. J. F. Cornelissen te Kaatsheuvel f 6826. J. van den Hoven te Kaatsheuvel f 6965. A. Moolenschot te Kaatsheuvel f 7000, H. Michael te Kaatsheuvel f 6275. J. Nieuwenhnyzen te Sprang f 7999, C. Michael te Vrijhoeven-Cappel f 6375. H. W. v. d, Meij8 te Besoijen f6175. Perceel D. Massa. J. F. Cornelissen te Kaatsheuvel f 27522. J. van den Hoven ld. f 27268. A. Moolenschot in. f 27458, H. Michael id. f25323. C. den Teuling id. f 27500, A. Boonis Waalwijk f 28900. Wed. F. Roovers en Zonen Waspik f 25600, Jac. Donders Tilburg f 25090. N. van Herk id. f25500, N. van Loon te Tilburg f 26840. F. van Spaandonk id. f 24996, C. Michael te Vrijboeven-Cippel f 25423. G. J. vftö Dongen te Raamsdonk f 29990. G. Vekemans te Goirle f 24989. Het werk is tot hedeu nog niet gegund. Heusden, 13 Dec. 1912. Vergadering der Debatingclub. In de laatste bijeenkomst van de R. K. Debatingclub St. Catharina trad als spreker op de beer Broos. Hij had zich tot t&ak gesteld het een en ander te berde te bren gen omtrent de bestrijding van het alcoho lisme. Vooral bepleitte hij het goed recht der drankbestryders tegenover vijandelijke aanvallen, alsook het nut van matigheids- en verder strekkende vereeuigingen. Zaakryk als hij zijn onderwerp behandelde, maakte hij op zijn toehoorders een aangenameu ic- dauk door ayu alleszins behartigenswaardige woorden. Mogen velen opgewekt zijn om mede te strijden tegen drankge- en misbruik, en spoedig een vereeniging tot het bekende doel tot stand komen. Nulsavond. Zoo ooit, dan hebben de leden j.l. Don derdag eeD onvergetelijken avond gehad. De roman Tïtelma, van C<»rrelli, zooals die door den Weled. Heer v. Giessen uit Winschoten vertolkt werd, wist ieder in hooge mate te boeieu. Na de pauze gaf de talentvolle 8pre ker nog eenige Nos. van Dr. Lauriliard ten beste, welke zonder uitzondering, zoo door inhoud als voordracht, bij voortduring een homerisch gelach door de zaal deden klinken. Aller wensch is dan ook nog meermaals het voorrecht te mogen hebben Z. WEd. hier te zien optredeB. Kiesvereeniging Recht voor Allen*. Algemeene vergadering op Dinsdag 17 December a.s. des avonds Sl/% uur iu de achterzaal vau het Patronaatsgebouw. Aan de orde 1. Rekening en verantwoording over 1911. 2, Verkiezing bestuur sleden. Doelpunten gesp. gew. gel. vorl. Punten voor tegen c O) OS

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10