MWSMMSIIEim HET ZUIDEN OÏÏWS~ÏTIT hsïïIdïh R. K. juffrouw A P. C, ROOTHAERT Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Laatste Berichten. B andelsherichten Ingezonden Stukken. Stoom-biljartfabriek. Voor de haven in de Kom der gemeente de heer C. Roovers voor ll°/0 der te hef fen rechten en voor die op het Vaartje de heer C. Boezer voor 2°/0. Zondag 1.1. had hier de aangekondig de wedstrijd plaats tusschen Brabautia alhier en Alexander van Tilburg. Brab. speelt voor rust tegen wind in. Deze vereeuiging is echter in uitstekende conditie, en na een hevigen strijd weet de rechtsbinnen haar de leiding te geven met 1—0. Na rust zet Brab. geweldig op, doch de verdediging van Alexander werkt alles weg. Eindelijk weet de centervoor van Brab. den keeper van Ahxander te verschalken 2—0. Hierin komt geen verandering zoodat Brab. wint met 20. Zooals we meldden is thans voor Brab. de kans op hel kampioenschap z«er groot, zouals blijk' uit onderstaand lijstje Tavenu 5 3 0 2 6 21 11 1.20 Alexander 5 2 0 3 4 1G 8 0,80 R. W. B. 7 2 0 5 4 13 88 0 57 W. V. 11 2 0 1 1 1 3 G 0.50 RAAMSDONK(Dorp). Een met bieten geladen aak van '-chipper A. v. Strien is in de Donge gezonken. l)e opvarenden konden zich gelnkkig redden. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag kreeg de heer H. C., terwijl hij langs de hooipers van den heer C. v. D. ging, enkele pannen, die door den wind van het dak gerukt wer den. op het hoofd. Hij werd hierbij zoodanig gewond, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Bij de j.l. Zaterdag gehouden verga dering van den Chr. Werkmansbond werd het bestuur als volgt samengesteld Voorz. H. v. Schoppen, Oodervoorz. C. Sneep, le Secretaris J. Kommers, 2e Secretaris A. v. Tricht, le penningen. H. NetteD, 2e pen- niugm. C. Heyblom. GEERTRUIDENBERG. Zondag speelde een gecombineerd Sparta-elftal een voetbal wedstrijd tegen de militairen van Geertrui- deneerg. Hoewel Sparta slechts met 10 mao speelde, wist zij toch de vestingmannen er onder te houden met 93. Stand bij de rust 4 0. Bij de militairen blonken vooral luitenant Wrfers-Bettinck, J. v. Dijk en Van Mare uit. Naar wij vernemen is Van Dijk, die ook lid van Sparta is, in het eerste elf'al ge plaatst, zoodat er een belangrijke wijziging in gebracht is. De opstelling is thans als volgt P. Smits HuismanP. v. d. Waals v. d. PloegB Smitsde Reijer KroonS'al Merkxv. DijkVoermanp. Door de drankbestrijdersvereeniging ffSt. Amandus" is het plan opgevat alhier een Schippersbeurs op te richteD. Reeds is ee i lijst aan de ingezetenen aangeboden, waarin verzocht wordt om gel delijke steun tot dekking der oprichtings kosten. De commissie bestaat uit de heeren Jac. ^iegmaos, J. v. d. Wiel, Mr. H. Al- lard, H. v. d. Clandert, Joh. v. Alphen, H. Stalle, P. VermeereD, A. de Kroou Sr, BESOIJEN. Met genoegen zullen de muziekliefhebbers \an onze plaats en omge ving vernemen, dat in onze parochiskerk wederom het prachtigè oratorium ^Emma- nuel" van deken Muller zal worden uit gevoerd, onder leiding van den heer C. van Hblvoirt. Als andere jaren zal het wel weer over vol zijn in 't kerkgebouw, om van de zeld. zame uitvoering van dit mooie werk te ge nieten. De uitvoering zal plaats hebben len Kerstdag ten 5 uur en worden voorafgegaan door eene collecte voor den Arme. 's BOSCH. Gisteren is in het gebouw van het departement van justitie te 'a Gra- venhage aanbesteed de verbouwing van het Huis vau Bewa ring en strafgevangenis te'e Hertogenboscb. en bouw van een Paleis van Justitie aldaar, met daarbij behoorende woning en verdere werken, iu één perceel. Raming f 498.833. A. J. Aongenendt, 's Bosch f 595.000 C. Raaijmakers, Woow f 574.50Ö K. A. v. Rijswijk, Hensden f 574.000 C. Nieuwenhuijae, Delft f 557,800 J. Kok, Utrecht f 554.900 C. A Willemse, Vreeswijk f 554.320 M. J. B; doux en B. M. v. Eijck, Tilburg f 529.800 L. G. Burning, Nijmegen f 526.000 T. M. Beiendsen en G. W. Braam, Nijmegen f 525 500 M. C. Konings, Nijmegen f 524.100 Gebr. De Kinkerier, Arnhem f 519,500 A. A. v. d. Walle, Hulst f 512.800 N. v. Eek, Nijmegen f 496 474 Heusden, 17 Dec. 1912. Uitbreiding Personeel. Sedert Maandag j.l. is bet ambtenaars- personeel ten postkantore alhier uitgebreid tot vijf, door het in functie treden van onzen Btadgeuoot F. v. Dijk als kantoorbediende. Driedaagsche oefening. In de Zondag gehouden bijeenkomst der Congregatie werden de 1 den verblijd met de mededeeling, dat er te beginnen met 9 JaD. a s. een triduum gegeven zal worden, zoodat zij hetzelfde voorrecht zullen genieten als onlangs de H. Familie te beurt viel. Kaatsheuvel, 17 Dec. 1912. Ontslagname Naar we vernemen heeft de heer M. v. Beurden bedankt als lid der gascommissie. Diptheritus. Wederom kwam deze week hier een ge val van Diphtheritus voor en wel met ta melijk plotselingen doodelijken afloop. Hoewel nog slechts sporadisch voorkomende, zijn vele moeders met recht voor hunne kinde ren bevreesd. Brand. Zondagavond ontstond er etn begin van brand bij A. v. Amelefoort aan de Markt, door het omvallen van een branuefide kaars in de Kerstet&lage. Het vuur vond in de papieren kerstgroepen met verdere versierin gen een gretig licht brandbaar voedsel. Het gordijn vatte reeds vuur, toen het gevar.r door de huisgenooten werd opgemerkt en met een deken het vuur werd gebluscht. Harmonie Apollo*. Zaterdagavond houdt de harmonieApollo* haar jaarlijksche algemeene vergadering in de bovenzaal van den heer Adr. SnoereD, Op de agenda staat het uitbrengen van het jaarverslag 1912 en het kiezen van be stuursleden. Kerstcantate Met hel a.s. Kerstfeest zal door het R. K. Zangkoor alhier de Kerstcantate van Dobbelsteen gezongen worden Het Zangkoor .e Berkdijk het mooie Kerstoratoriam van Müller. Deze beide uitvoeringen geschieden onder de 2 stille Nachtmissen om 4 uur. Ook zullen door eenige knapen Kerstliederen gezongen worden. Concours Door de Koninklijke Harmonie Euphonia is besloten om het volgend jaar (1913) deel te nemen aan het concours van harmouie- en faufaregezelschappen dat te 'e Bosch zal gegeven worden bij gelegenheid der Vry- h^idsfeesten. Euphonia zal optreden in de afdeeling bij yUitnemendheid" en zich moeten meten met de beste corpsen van Nederland. Voor deze afdeeling iaalsda'um voor het concours bepaald 6 Juli (Zondag). Twee verplichte nummers moeten gemaakt worden en alles geregeld naar de voorschrif ten der Federatie van harmoniegezelechappen. De oplichting te Tilburg. Men meldt ons Omtrent deze zaak vernemen wij, dat de hier bedoelde heer P. is de heer Leon Patte, wonende Avenue Louise 477 te Brussel. De heer Patte heeft aan de heeren Foks en Peeters verstrekt een bedag van 150.000 francs tegen 6 pet. per jaar en een particificatie in de winst voor een derde gedeelte. Het schijnt nu dat de joDge zaak die kosten niet heeft kunoen opbrengen, vandaar dat de heeren F, en P. nader crediet vroegen aan den heer Patte op wissels op de clientèlet De heer Patte heeft dat verstrekt tot een bedrag van ongeveer 170 000 francs Nu moet gebleken zijn dat een groot deel dezer wissels onbetaald is terugge komen. Het schijnt overigens niet juist te zijn om te spreken van een catastroof voor de crediteuren, daar de geheele schuld aan leveranciers ongeveer f40 000 moet bedragen, waartegenover een niet onaanzienlijk actief is aan debiteuren, goederen en machineriën. De rechtbank te Breda zal deze zaak weldra behandelen, bij welke behandeling de nadere bijzonderheden van, en de omstandigheden waaronder de heer Patte de gelden heeft verstrekt aan het licht zullen komen. Het >Hbd" meldt nog De beide tapijtfabrikanten zullen aan de Bredasche justitie worden overgele verd. Zij worden verdacht den hr. Patte te Brussel een bedrag van 300,000 frs. af handig te hebben gemaakt, waarvan ongeveer de helft door middel van valsche wissels- De tapijtfabriek werkte Zaterdag nog, doch een faillissement wordt spoedig ver wacht. Ongeveer 60 arbeiders zullen er ook het slachtoffer van worden. Hun werd geen arbeidsloon uitbetaald. Behalve eenige Tilburgsche firma's zijn eenige groote garenfabrikanten uit Frank rijk met belangrijke bedragen in deze financieele catastrophe betrokken Peeters is van Belgische nationaliteit, Foks is Nederlander, doch te Brussel woonachtig. Een rooversbende. Op de grenzen van Opper-Silezië, Russisch-Polen en Galicië is sedert eeni- gen tijd een rooversbende werkzaam, welke gebruik maakt van de gunstige ligging der grensstreek, om allerlei wan daden te bedrijven en zich aan de ver volging der justitie te onttrekken. Ver schillende bandieten zijn reeds gearres teerd, maar dit schrikt de andere leden der bende niet af. Zoo hebben zij Zaterdag een aanval weer gepleegd op een tweetal kassiers bedienden, die in een rijtuig naar de Karlssegengrube nabij het Duitsche grens plaatsje Myslowitz zich begaven. Op eens sprongen vier gemaskerde mannen op den landweg uit het struikgewas te voorschijn en grepen de paarden bij de teugels. Met revolvers bedreigden.zij de beambten, die ten einde raad 38,000 mark, welk voor loonuitbetaling waren bestemd, aan de roovers gaven. Dezen ontkwamen met het rijtuig van hun slachtoffers. Straatroof. Een brutaal stukje van straatroof heeft zich te 'sHerlogenbosch afgespeeld. Een jongetje van een jaar of negen werd door zijn moeder naar het bureau der gasfabriek in de St. Jozefstraat ge zonden om halve stuivers te halen voor den muntmeter, waarvoor hij ander geld meekreeg. Toen hij buiten kwam, werd hij aangevallen door twee individuën, waarvan de een zijn handen vasthield, terwijl de ander zijn zakken ledigde. Op het hulpgeroep van het jongetje kwamen wandelaars toegeschoten, doch de roovers gingen aan den haal en werden niet gegrepen. Droevig ongeval. Gisterenavond nam een jong Oostenriiksch paartje zijn in trek in hotel Prins Hendrik aan de Nieuwe Prins Hendrikkade te Amsterdam. Heden morgen merkte de bewoners van de kamer grenzende aan die van het jonge paartje een sterke gaslucht. Toen op herhaald kloppen de deur niet geopend werd, werd deze opengebroken en vond men het paartje levenloos te bed liggen. Oumlddelijk werd de politie gewaar schuwd, die de lijken per autobrancard naar het gasthuis liet overbrengen. Er is geen reden om aan te nemen dat deze menschen zelfmoord hebben gepleegd. Ze waren ruim van geld voor zien en op weg naar Brazilië. Zeer waarschijnlijk waren ze niet met gaslicht op de hoogte, en werd het gaslicht uit geblazen in plaats van uitgedraaid. De misdaad van etn kinderjuffrouw. Een misdaad, die in Malaga in Spanje ondekt is, heelt heel wat opschudding teweeg gebracht. Een advocaat had een kinderjuffrouw in dienst genomen, om zijn dochtertje, een meisje van nauwelijks drie maanden, te verzorgen. Acht dagen na de indienst treding, bemerkte de vrouw van den advocaat, dat het lichaam van het kind een lucht van fosfor uitwasemde. Daar zij geloofde, dat de kleine een lucifer had ingeslikt, liet zij het een afvoermid- del toedienen. Men besloot de kinderjuf frouw, die niet genoeg zorg aan het kind besteedde, weg te zenden. Maar de juffrouw vroeg verlof nog eenige dagen te mogen blijven. Den volgenden dag constateerde de vrouw van den advocaat tegelijk met het verdwijnen van een doos lucifers weer die fosforlucht bij het kind. Dadelijk werd er 'n geneesheer geroepen, en deze ontdekte dadelijk, dat men het kind niet alleen lucifers, maar ook gebro ken naalden liet inslikken. De kinderjuf frouw, die aangehouden werd bekende volledig. Ztj verklaarde, dat de kleine onophoudelijk schreeuwde, zij had het kind willen dooden en het gedwongen, lucifers en Daalden in te slikken De toestand van het kind is zeer ernstig. Een huis ingestort. Een in aanbouw zijnd huis te Arcachon in Frankrijk is ingestort. Tien werklieden werden onder de puinhopen begraven. Vijf mannen werden gedood en de andere vijf gewond. Drie liggen er nog onder het puin. Onder de dooden bevindt zich de aan nemer. De zwaarste vrouw der wereld gestor ven. Een vrouw, ongetwijfeld de zwaar ste en dikste der wereld, is te Montreal overleden. Zij woog niet minder dan 780 pond. Mevr. Masson, slechts 39 jaar oud, is aan een vervetting van het hart gestorven. Een millionnairszoon ter dood veroor deeld. Te Baldwin, in den Amerikaar»- scben staat Michigan is een student, Oscar Auerbach genaamd, zoon van een spoor wegmagnaat te Washington ter dood veroorddeeld, omdat hij zijn vriend Harry Fisher, met wien hij op diens landerijen jaagde, bij een twist had doodgeschoten. Het leven van Auerbach is voor een millioen dollars verzekerden de rechtbank heeft bepaald dat, wanneer het vonnis zal ten uitvoer zijn gelegd, dit verzekerde bedrag aan de jonge weduwe van Fisher moet worden uitgekeerd. De ramp van de Westlander*. De zeelichter »Minnie«, welke als verloren werd beschouwd, is gistermiddag be houden te Vlissingeo binnen gesleept en de 5 opvarenden zijn gelukkig allen gered. Het is gebleken, dat de >Minnie« in aanvaring is geweest met het lichtschip »Westhinder«, dat zoodanig geraakt werd dat het in ongeveer 20 minuten is ge zonken. De >Minniec werd zwaar be schadigd aan den boeg en aan bakboord zijde. Het schip dreef hulpeloos rond en werd later opgepikt door het Neder- laodsche stoomschip Ary Scheffer*, dat gistermiddag met de ïMinnie* op sleep touw, te Vlissingen aankwam. Aan den boulevard en het hoofd verdrongen zich honderden personen die met belangstel ling het nieuws verbeidden en toen ver nomen werd, dat de menschen die als verloren waren beschouwd, gered wareD, gaf dit stof tot dank. Met leedwezen werd vernomen, dat de 10 opvarenden van de >Westhlnder zoo goed als zeker zijn verdronken. Onder de opvareaden van de >Minnie< zijn twee Vlissingsche jongens, Oste en Poly. De »Minnie« zal op de haven worden gesleept. Het is gebleken, dat de Vlissingsche loodsschoener No. 9, Zondagavond half- negen bij Dungeness is aangevaren door 't Oostenrijksche stoomschip >Dubac« van Poti naar Antwerpen bestemd. Het Handelsbl. v.Antwerpen schrijft over het ongeluk het volgende Zoo er nog eenige hoop bestond, dat het vuurschip >Westhinder«, enkel zou weggeslagen zijn en de bemanning nog veilig aan boord zou zijn, al deze hoop werd Zondagmorgen verdreven door de komst van den Belgischen loods, die de Engelsche stoomboot »Derbent4 van Antwerpen, heeft weggebracht- Door het slechte weer was deze loods genoodzaakt geweest, zooals zoovele an deren de reis mee te maken naar Enge land. Het is op deze reis, dat de loods de vreeselijke ramp heeft zien gebeuren. Zondagmorgen is deze loods over Dover met de postboot te Ostende aan gekomen en ziehier wat hij verhaalde Zaterdagmorgen om vier ure, halfvijf stond ik op de brug van de >Derbent« en werd mijn aandacht plotseling getrok ken door het fakkelen op het vuurschip »Westhinder«. De zee was zeer onstuimig en de baren s'ingerden mijn schip vree- selijk hoog om het daarna weer in, de diepte aan aller oog te onttrekken. Daar dit »fakkelen«, dat is met een brandenden fakkel zwaaien als noodsig naal wordt gebezigd voer ik er heen en op eenigen afstand gekomen, zag ik plots het vuurschip verdwijnen, dat is te zeggen zijn lichten. Eerst het klein licht, dat op de voorplecht stond en daarna het groote seinlicht, dat, zooals men weet, op den middenmast staat. Geen dezer lichten kwam nog weer te voorschijn, Er wordt dus verondersteld, dat het vuurschip met den kop eerst in de diepte is verdwenen. Op het laatste oogenblik zag ik nog op het achterschip een lid der bemanning een vuurpijl afschieten 1 De arme jongen, dit uiterste redmiddel zal hem niet veel gebaat hebben. Nadat de loods zijn wedervaren aan zijn superieuren had bekend gemaak', werd dadelijk ook de minister verwittigd van het vreeselijk ongeluk. De minister heeft er op aangedrongen hem op de hoogte te stellen van al de bijzonderhe den, die nog mochten vernomen worden. Dat is de eerste maal dat een Belgisch vuurschip is vergaan. De bemanning van een vuurschip be staat gewoonlijk uit 10 koppen, een schipper, een mecanicien en acht matro zen Juist verleden Woensdag was het vaartuig van een nieuwe bemanning voorzien geworden Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch zal Vrijdag en Zaterdag dezer week geen audiëntie verleenen. Mgr. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot pastoor te Zeeland, den Weleerw. heer A M. Sariss tot kapelaan te Oss. den Weleerw. heer J. Visser en tot kapelaan te Lieropden Eerw. heer P. H. Swinkels, priester van het Semi narie. DORTMUND. Hedenmorgen heeft in de schacht van de miin Braufbauer een hevige mijngasontploffing plaats gehad op het oogenblik dat zich daar 25 per sonen in bevonden. Volgens ingekomen berichten zijn er op het oogenblik al 20 dooden en zwaar gekwetsten uit de schacht opgehaald. Voor het lot van de nog 5 andere personen vreest men- NIJMEGEN. Heden is alhier overleden in den ouderdom van 82 jaar, de heer T. F. J H. Dobbelman, fabrikant, Oud- lid van de Prov. Staten, den gemeente raad en Tweede Kamer. Hij was ridder in de orde van de St. Gregorius en van Oranje-Nassau. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Hooggeachte Redacteur. Vergun ook uw correspondent voor de 2e maal een kleiue verantwoording te mogen doen tegen Mijnheer X. Wat de kwestieuze ontslagname der bekende bestuursleden betreft, blijf ik het aaogehaalde in mijn ingezonden stukje van 10 dezer handhaven. Mocht de heer X. dezè ontslagname, welke zoo waarheidsprekend is dwars blijven zitten, welnu, wendt u dan tot heeren bestuursleden en zeg hen, dat ze tegen mij niet «r.eer zoo'n grove on waarheid moeten verkondigen, waaraan de lezers van dit blad zich ergeren en zich wat hebben te beperken in hunne »loslippigheid.» Foei, foei wat een onwaarheidsprekende en >loslippige» bestuursleden! De zaak der voorgenomen uitvoering te Sprang zal zich ook wel hebben toe gedragen als door U is geschetst. (Mo gelijk geschertst.) Bedenk echter, onbekende vriend, dat ge U niet eenzijdig laat inlichten ik verwijs u ook hierover eens naar de s loslippige» bestuursleden en heusch, die zullen u wel op de hoogte brengen, en meer licht verspreiden. Ge komt dan voorzeker nog in voor U oningewijde zaken gewis ge kunt er uw voordeel meê behalen. Waarom ik nu niet eens een flinke.n degelijk verslag plaats in dit blad van een eventueele uitvoering van het fan farecorps >Sirena,> dat durf ik je hier waarlijk niet te vertellen, doch geef U in overweging, vraag eens verschillende bezoekers van uitvoeringen of zulks zoude te prefereeren zijn. Laat mij toch, schuilhoudenden vriend niet medewerken bedoelde vereeniging nadeelig te zijn. U schrijft ook nog over verslagen van andere uitvoeringen, welke ik tot in de kleinste bijzonderheden vermelden zou, waartegen ik U moet doen opmerken dat die slechts een paar malen door mij op verzoek zijn Ingezonden. Mijnheer X. U schijnt mij te hebben moeten wijzen op deD veronderstelden tegenzin van mijn persoon tegen het corps, getuige de verwijzing, naar mijn schitte rende afwezigheid bij de uitvoeringen enz. Deze noodelooze verwijzing schijnt U mij te moeten doen omdat ik als correspondent enkele minder geanimeer de feiten in dit blad ter kennis bracht en gij mij daarom als een onwaarheidspre ker aan de kaak wildet stellen. Aan het slot van uw schrijven, waar u aanhaalt de goedgeslaagde uitvoering te Sprang, zal het den heer Koole, even als U wel verwonderen, dat zonder zijn krachtige hand, (en zoo kort op zijn heengaan niet waar toch zoo'n goed- geslaagde uitvoering aldaar is gegeven. Waarde heer Koole, het spijt mij voor u, dat ik a'weer heb misgepakt. Ge zijt dus niet de krachtige hand ge weest en als of nu het welslagen van een uitvoering afhangt aan het bestuur als zoodanig. A'weer een grove onwaarheid dus die ik over uwe prestatie's vermeldde, Het is te hopen dat de heer X, zoo hij vemoedelijk nog geen bestuurslid is bij »Sirena> eens vlug de openstaande vacature aanvult en dan zijn krachtige hand eens toont. Met de beste wenschen voor de toe komst, neemt ook Mijnheer de Corres pondent afscheid van Mijnh. X. Mijnh. de Redacteur, voor de plaatsing dezes dankt U UW CORRESPONDENT. Viijh.-Cappel17 Dec. 12 Voor terstond gevraagd een bekend met Garen- Band- en Mode- Artikelen: 3088 TILBURG. Neem onze geruischlooze bil jarts, geen trilling, geen bandge- uid, absolute stabiliteit. Doelpunten gesp. gew. gel. verl- punten v. t. gomid Brabantia 7 5 1 1 11 21 12 1.57 BESOIJEN, 17 December. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1.39. Laagste prijs t 1,27. Eieren 5 cent per stuk. ROTTERDAM 17 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 93 paarden veulen, l ezel, 1518 magere en 564 vette runderen 199 vette 262 nuchtere en 83 graskalv. 0 schapen oi lammeren 0 varkens 139 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 45 a ct., stieren 32 tot 36 a ct., kalveren 52Va tot 62'/» b ct., vette export kalveren ii ct., alles per x/3 kilo. Melkkoeien f 150 f 340, balfkoeien f 160 a 350, stieren t 160 a 380 pinkeu 80 a 130 graskal veren 60 a 125 vaarzen f125 a 190 alles mager vee biggen f 11. a 17.slnchtpaarden f 40 a 150; werkpaarden f150 it 300, hitten f40 it 160. Nuchtere kalveren fok— 18.— 4 25.— slacht 12.— 4 18 Biggen f 1.50 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 vn. en 180 stukken van '/s kilo. Prijs le qual. f 62, 2e qual. f 58, 3e 54. Per kilo lll/t a 87»/s ct. ROTTERDAM, IC December. Tarwe f1150 a f12 50 per 100 K G. Rogge verkocht van 10.00 totfO.— per 100 k g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.—. Zomer per 100 kilo 0.a f 0.en Chevalier per 100 kilo fa Haver per 100 k. 1 0.00 a 0J10 Bruine boonen van f 10.1 12.75 y.vjum—min: urn iiw Opgave van leeftijd, laatste betrekking en verlangd salaris onder no 8088 van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6