Numaier 15 Donderdag 20 Februari 19J 3 36 Jaargang Tweede Blad. "BEKENDMAKING. Provinciaal Nieuws. OïïWS UIT HiïïSPM Rachtizaken. Openbare Kennisgeving. Echo van het Zuiden. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk brengen ter openbare kennis, dat op heden voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd de dit jaar door hen vast gestelde lijsteo van kiesgerechtigde pa troons en kiesgerechtigde werklieden voor leden der Kamer van Arbeid voor het Schoenmakersbedrijf in de gemeente Waalwijk. Voorts wordt herinnerd, dat tegen die lijsten binnen 14 dagen na dagteekening dezer bezwaren kunnen worden inge diend bij Gedeputeerde Staten dezer provincie. Waalwijk, den ij Februari 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Th. de Surmont de Bas Smeelf. De Secretaris, Van Liempt. Waalwijk, 19 Februari 1913. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Waalwijks Belang. Maandag 17 Februari, des avonds ten half negen had in de achterzaal van het hotel Vei wiel* eene algemeene ver gadering der vereeniging »Waalwijks Belang* plaats, die vrij goed bezocht werd. Na een woord van welkom door den voorzitter, den heer Dr. J. v. Gils wer den de notulen der vorige algemeene vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Daarna werd door den secretaris, den heer Jan Tielen, een uitvoerig verslag uitgebracht over 't afgeloopen jaar, waar uit bleek dat door de vereeniging heel wat zaken zijn aangepakt en afgewerkt in 't belang onzer plaats. Wij komen op dit verslag mogelijk in een volgend num mer wat breedvoeriger terug. De Voorzitter bracht den secretaris dank voor diens belangwekkend en keu rig jaarverslag, de gelegenheid te baat nemende hem openlijk hulde te kunnen brengen voor de vele werkzaamheden aan het secretariaat verbonden en de wijze waarop dezelve door dezen functio naris geschieden. De aftredende bestuursleden de heeren H. G. van Everdingen, H. van Tussen broek en Jan Tielen, worden met op een na algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Alsnu kwam aan de orde de bespreking van de viering der onafhankelijksfees- ten. De Voorzitter deelde mede, dat het bestuur lang over deze zaak had nage dacht en voorstelde om deze feesten tegelijk met Koninginne-verjaardag te vieren. Na tal van overwegingen meende het dat dit uitstekend zou kunnen geschie den door 't organiseeren van een licht- stoet op Zaterdagavond, waarna concer ten en des Zondags de feesten voort te zetten met concerten, volksspelen of 1 d. Een lichtstoet, waaraan het de be doeling is een gevel-illuminatie en ver slering toe te voegen en waarvoor flinke prijzen zullen worden uitgereikt, is hier steeds uitstekend geslaagd; en waar 't weer lang geleden is dat men hier zoo iets zag, zou met flinken steun van ge meente en particulieren, wel weer iets goeds zijn tot stand te brengen. De vereenig'ng kon in haar program ma voor Zondag ?1 heel mooi gesteund worden door de plannen der liedertafcl >Oefening en Vermaak* waarvan juist een schrijven was ingekomen, maar dat nog niet in bestuursvergadering was besproken. Eeu breedvoerige beraadslaging ont stond. Een wenschte festival, een ander fancy-fair, een ander vliegvertooning, concours-hyppique enz., maar na gezette overweging kwam men tot de overtui ging dat het voorstel van 't b stuur het best uitvoerbaar bleek om tal van redenen en werd dit dan ook met algemeene stemmen aangenomen. Nadat de voorzitter allen had aange maand zooveel mogelijk belangstelling en steun voor deze zaak'te winnen, opdat de feestviering zoo spontaan mo gelijk zij en toegezegd verschillende bovengenoemde zaken, als fancy-fair enz. in 't bestuur ter sprake te brengen, sloot hij met een woord van dank deze geanimeerde vergadering. Waalwijk Vooruit ongeslagen kampioen Nog nooit sinds het bestaan van >Waalwijk Vooruit* hebben we een ver slag met dit opschrift kunnen aanvangen. Doch nu is er alle reden om het uit te jubelen, dat de geel-zwarten onge slagen den eeretitel hebben behaald, want Zondag j.l. verpletterden zij de Helmond-reserves met zes-nul. Met 7 wedstrijden gewonnen, een gelijk en een doelpuntental van 24 vóór en 3 tegen gaan zij aan het hoofd hunner afdeeling. Wij kunnen ook danniet nalaten den spelers voor deze kranige prestatie een eeresaluut te brengen. Gij hebt getoond, wat door ernstig willen en eendrachtig samenwerken, verkregen kan worden. Door een volhardend doorzetten hebt gij de bewondering van geheel Waalwijk gewekt. Daarvoor W. V ers een spontaan drie werf hoera Moge in de komende kamploens- en naar we hopen promotiewedstrijden even veel succes uw deel zijn. De wedstrijd te Helmond had weinig belangrijks. W V. was zoo overwegend sterk, dat het vooral na rust wel goal- schieten geleek. Door het goede verde digen vóór rust der Helmonders was de stand met half-time 20. Van Dra ten en van Loon namen ieder een goal voor hun rekening. Na de hervatting zijn de Helmonders niet meer over hun speelhelft geweest en dat niet met dub bele cijfers gewonnen is, danken de Peelmenschon aan het uitstekende spel van hun doelverdediger. Nu slaagde van Loon erin nog driemaal en Klerkx een maal te scoren, zoodat het einde komt met een 60 overwinning voor W. V. SPRANG. Zaterdagavond hield het be stuur Bid de ledeu der „Halpk&s* ver bonden aan de Afd. „Patromonium* alhier haar jaarvergaderii-g. Nadat duor den Voor zitter de vergadering was geopend, werd door Secetaris en Penningmeester verslag uitgebracht. Beide verslagen gaven reden tot tevredenheid. De ontvangsten bedroegen f 284,12, bij ziekte werd uitgekeerd f 208,66 batig saldo f 80,46. De collecte gehouden bij den uitgang van de Herv. Kerk, voor de te stichten Chr. school bracht ruim f 14.-— op VRIJHOEVEN-CAPPEL. De door B eu W. opgemaakte kiezerslijsten voor de Kamer van A'beid voor het schoenmakers bedrijf te Waalwijk, zyn voor een ieder ter inzage nedergelegd. Binnen 14 dagen kunnen bezwaren worden ingebracht bij de Gedeputeerde Staten. Het besluit van den raad der ge meente Loonopzand tot het aangaan eeuer geldleening voor de aansluiting dezer ge meente en der gemeente Sprang aan de gasfabriek te Kaatsheuvel, is door de Ged. Staten goedgekeurd, zoodat aanstalten ge maakt kunnen worden om tot uitvoering der werken over te gaan. De door het dagelijksch bestuur van het Waterschap „De Binnenpolder van Vrijhoeven-Cappel* opgemaakte lijst der stem gerechtigde ingdanden van dat waterschap ligt gedurende veertien dagen voor inge landen ter inzage ten kantore van den Secretaris. Bezwaren kunnen by het Dagelijksch bestuur schriftelijk worden ingebracht. CAPELLE. De heer A. Bagoor alhier weet voorzeker zyn in uitgebreiden kring bekenden naam ais bekwaam mester van uitmuntend paaich*ee te handhaven. Gaf bij 'eeds tal van j»ren achtereen schoone dieren te bewonderen, het thans op zijn stal staand rund overtreft nog die van vorige jaren. Dit zeldzaam exemplaar vereenigt in zich alle goede hoedanigheden, welke in zoo'n dier zijn te stellen. Het is jong, mooi, vet, zwaar en heeft toch bij uitstek fijn vleescb. Het rund zal op de Rotteidamsche Pasechten- toocstelling, waarop het zal verschijnen, volgens kenners, een zeer goed ficU'ir ma ken en zij, die ooit een Rotlerdainsche PaaschtentoonstelliHg hebben bezocht, weten wat dit beteekent. Het schoone dier is aan. gekocht door den beer D A. de Bruyn, vleeschhonwer te Gorinchpm, voor de kapi tale som van f475. Genoemde beer de Bruijn, een nog betrekkelijk joag vleesch- houwer, levert dus aan zijn afnemers wel eerste kwaliteit vleesch. - Dezer dagen ving de visscher J. R. alhier weer een otter. Voorwaar een buiten kansje in dezen slappen tijd. Woensdag 26 Febr, geeft de rede rijkerskamer „Vriendentrouw* haar tweede uitvoering in de zaal van den heer L. F, van Dongen. Opgevoerd wordt, de Student thuis* blijspel in 8 bedrijven door Frederik van Eeden. De nitvoeriug zal opgeluisterd worden door de muziek van het 2e Reg. Inf. te 'b Bjsch, onder leiding van den heer W, Jens. Gezien den ernst, waa-mee gerepe teerd wordt belooft de uitvoering schitterend te worden. Een druk bezoek wordt dan ook terecht verwacht WASPIK, De' heer J. Doreniuk te Vlissingen is benoemd tot waarnemend directeur van het poat en telegraafkantoor alhier, Zondag 1,1. speelde „Brabautia* tegen eene zeer sterke combinatie van „Sparta* uit den Berg. Direct na den aftrap, pakken d° groen zwarten ferm aan en is het te zien, dat het een spannende kamp zal worden. Kenrig wordt er gespeeld en de Spanaansche ver dediging krijgt handenvol werk. Jammer genoeg onbteekt iu den Brab. aanval het juiste schot, zoodat talrijke schoten langs en overgaan tot het tenslotte den centervoor gelukt te doelpunteD. Met den stand 1-0 gaat rust in. Na rust krijgt Brab. wind tegen en denken we Sparta het »«pnl in handen. Brab. schijnt er ech'er anders over te denkeu ei» geeft geen krimp. Als de rech sbuiten den bal toegespeeld krijgt, rent hij langs het. lijntje en set op het juiste moment over naar den linksbinnen, die den bal netjes intrapt. Dan wordt het Sparta te machtig en dacbtig komen de Spartanen opzetten. Stal wordt voorloopig echter te secuur in de gaten gehouden om iets te kannen uitrichten. Plotseling komt echter de voorzei van rechts en de centervoor, vlak «óór doel vallende, slaat den bal met de hand in het doel. Iedereen ziet het, behalve de scheidsrechter, die dus de goal toekent. Het valt ons van Sparta danig tegen, dat ze dit puntje aan nemen. Wij hadden verwacht dat Markx zoo eerlijk zou zyn geweest schuld te be kennen en deze goal niet te tellen. Biab. laat zich echter niet ontmoedigen en spoedig maakt de linksbuiten no. 8 voor Brab. Stal maakt dan kort na elkaar S doelpunten en brengt den stand op 88 Nu is Brab. weer aan de beurt en geeft andermaal den Spartakeeper het nakijken 4-3. Als de onzen dan een oogenblik verslappen, zet de Sparta rechtsbuiten goed voor en kopt Markx den bal in het dori. Twee minuten vóór tijd krijgt Sparta nog een corner en nu ia een der Brab. achterspelers zoo oDgelnkkig den bal in eigen doel te koppen. Bij Brab. waren alle spelers goed en we zijn niet oogerust voor de komende promotie wedstrijden. By Sparta had de doelverdediger buiten gewoon zijn dsg. Stal blijft om zijn enorm schot een gevreesde spelerzijn beide doel punten waren kenrig. RAAMSCONKSVEER. Maandagmiddag liep van de scheepstimmerwerf der firma D. P. van Suijltkom Zoon met goed gevolg te water de klipper Aviateur*, groot 200 ton en voor rekening van den heer S. H»mel alhier. Dadelijk hierop werd de kiel gelegd voor een Meepkaan, bestemd voor de vaart op den Neckar, Naar wy vernemen zal binnen korten tijd de Chr. School alhier een verandering ondergaan. Naar alle waarschijnlijkheid zullen er enkele lokalen aangebouwd worden. In de gewone collecfe der Ned. Herv. Gem., gebonden op Zondag 9 Februari werd o.m gevonden een gift van fl0t—totaan- schaffiag van instrumenten voor de Chr, School aan 't Veer. Voor dit do*l werd eenigen tijn geleden een gift van f 15, gecollecteerd. DUSSEN. Met genoegen kunnen we melden dat de jongen beer J. Heessels alhier is geslaagd voor het deze week te 's Bosch gehouden toelatingsexamen voor de R. K. Kweekschool te 's Bosch, Genoemde H. genoot zijn opleiding bij den heer J. Dammers te Meeuwen. Zoowel geslaagde als leeraar proficiat. Dezer dagen hadden zekere v. d. P. en A. v, E., uit tegenovergestelde richting komende fietsers het ongeluk tegen elkander te rijden. Beiden bekwamen gelukkig geen letsel. De fiets van v. F. had zoodanige avery bekomen, dat zij onbruikbaar was. TILBURG. Het bes'uur der tentoon stelling 1918, heeft, zoo meldt deTtlb.Ct. bij den gemeenteraad een aanvraag ingediend om een eerste garantie van f 10.000 en een gewone garantie van f 15,000. VLIJMEN. Zondag herdacht onze Z. Eerw. heer pastoor den dag, waarop hij voor 25 jaar tot pastoor van Vlijmen benoemd. Nadat het feest Zatterdag om vijf uur door klokkengelui en het uitsteken van vlaggen was geopend, begon de Zondag met eene algemeene H. Communie als sluiting der H. Missie. On tien uur plech tige Hoogmis, opgedragen door den jubilaris met pontificale assistentie van den Hoogeerw. heer E. v. d. Berg, prelaat der abdij Berne te Heeswijk. Als troon- diakens fungeerden de Zeereerw heeren H. v. d Acker en W. van Thlel, resp. pastoor te Eogelen en Haarsteeg, beiden oud-kapelaans van den jubilaris als dia ken en subdiaken de Eerw. heeren J. v. Roy en G. Scheepers, kapelaans der parochie, presb. assistens de Eerw. pater Klessens C. S.S. R., adbaculum de Eerw. heer H. v d. Kamp, orde Praem., ad mitram de Eerw. heer Dr. J. Beurden orde Praem., cereinoniarius de Ee'w. pater J. Kooger C. S.S. R., Het zang koor voerde de Mis uit van het Vati- caansche Concilie van Witt. Na de H. Mis werd de feestrede gehouden door den Eerw. Pater Voets, C.S S R Z Eerw. schetste wat de jubilaris in de 25 jaren voor de parochie was geweest, als leeraar- priester en herder, en noemde de wer ken op, door Z Eerw. tot stand gebracht, n,l. een nieuwe pastorie, uitbreiding van van het Liefdegesticht, het Fraterhuis met school en patronaat. Als blijk van waardeering mocht de jubilaris een eigenhandig telegram ontvangen van den H. Vader, dat nu werd voorgelezen. De redeaaar bracht dank aan God, voor al de geoaden, in deze 25 jaar den feeste ling geschonken. Behalve geschenken van schoolkinde ren en de H. Familie, werd een trlomph- kruis, aangeboden, waartoe zelfs de arm- sten de- parochie hadden bijgedragen. Dit kruis werd nu onthu'd en wekte de bewondering van allen. Na de feest rede werd een cantate gezongen door het zangkoor, waarna een algemeen feestlied waarop allen onder plechtig klokkengelui de kerk verlaten. Ongeveer één uur had de receptie plaats op de pastorie waaraan velen deelnamen, o.a. de Edelachtbare heer burgemeester en wethouders, bestuurs leden van verschillende vereenigingen, terwijl de Harmonie >Concordia« een aubade bracht. Des avonds te acht uui had een plech tige sluiting plaats van de H. Missie, die met recht een geschenk mag wor den genoemd, door den jubilaris aan zijn parochie geschonken. Moge eenmaal het zilveren jubilé gevolgd worden door het gouden jubilé, is de wensch van alle weldenkende parochianen van Vlijmen. Vergadering van den Raad der ge meente Vlijmen op Donderdag 20 Feb. 1913 des namiddags te 6'/2 ure, ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Aangehouden schrijven van B. en W. van Nieuwkuik tot het verzetten der kermis. 3. Voorstel van B. en W. tot het weder verhuren van het Post- en Tele graafkantoor voor 5 jaren. 4. Voorstel van B. en W. tot het vast stellen eener strafverordening op het vangen van mollen. 5. Verzoekschrift Van L. Klomp tot het verbeteren van den weg op den Voordijk met voorstel van B. en W. 6. Verzoekschrift van A. Th. Hees been tot het mogen bouwen van een huis langs den Hoogen Maasdijk met voorstel van B. en W. 7< Benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim wegens ontslagname van het lid J. van der Linden met aanbeveling van B. en W. 8. Benoeming van een stembureau voor al de verkiezingen die in 1913 zullen plaats hebben voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. 9. Wijziging begrooting over 1912 en 1913. 10. Vaststelling van een nieuw regie ment voor het Burgerlijk Armbestuur met ontwerp reglement van B. en W. 11. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het raadsbesluit tot aanleg van proefvelden bandhout in het Ven. 12. Voorstel van B. en W. in verband met eene eventueele opheffing van het Klein- of Bieserpolderlje. 13. Bespreking aankoop bazalt en puin van het Waterschap >De Algemeene Omkadlng*. Kaatsheuvel, 18 Februari 1913. Kaatsheuvelsche Omnibus Maatschappij. Douderoagavond 8 u. hoult de Kaats heuvelsche Omnibus Maatschappij in de zaal van den heer C. M. Smit een algemeene. vergadering. Agehda 1. Verslag 1912. 2. Goedkeuring rekening en balans. 3. Bespreking van voorstellen tot regle mentswijziging. 4. Bestuursverkiezing. Gasfabriek. Door Gedeputeerde Stateu is goedgekeurd het besluit van onzen gemeenteraad tot het aangaan eener geldleeniug benoodigd voor de aansluiting vau de gemeenten Sprang eu Vrij hoeven-Cappel aan onze gasfabriek. Het plan bestaat, bet leggen dei ooodige hoofdleidingen in die gemeenten met de dienstleidingen en het graafwerk in één be stek publiek aan te besteden. De aanbesteding kan binnen korten tijd worden tegemoet gezien, daar de gemeenten waarschijnlijk reeds einde Augustus vau het uieuwe licht zulleo kunnen profiteered. De driekleur. Zaterdagmiddag was het werk aan den tweeden toren der nienwe kerk zoo ver ge vorderd, dat de vlag op deu spits kon wor den gehescheo. Ruim zestig meter staat zij daar in deu konden Noord-Oostenwind te wapperen, de oogeu van iedereen tot zich trekkend en wijzeud op 't machtige weik in onze parochie gewrocht. Zangkoor Het Parochiale Zaugkoor alhier heeft tegen de inwijding der nieuwe kerk de prachtige nieuwe vierstemmige Mis met zeer zware orgelpartij, van Hub. Cujpers, in studie genomen. Ze is ge iteld lu Hooorem Saue- lissimae Triuitatis. Kon. MuzGezelschap tEuphonia* Door het Bestuur van het Kou. Mueiek- gezelschap „Euphonia* zijn voor de Har monie aangekocht een stel nieuwe pauken van de Kod. Muziekinstrumeotenfabriek v. Kessels te Tilburg. Door eenige bestuursleden ven het Kod. Munekgeze schap „Euphonia* zal aan het bestuur het voorstel gedaaa worden een boetestelsel in te voeren, waarbij uit de werkende ledeu zelf een commissie van be heer zal wordeu benoemd en de leden zelf over het gebruik dezer gelden zullen kun nen beschikken. Heusden 18 Februari 1913. Tegenvaller. In het najsar werd een steiger gebouwd voor de Sioombooten der Holl, Maatschappij van Buurtspoorwegen, wier aanlegplaats bin nenkort naar hier wordt overgebracht. Aan gezien hij in den afgeloopen winter her haaldelijk is oadergelo^peu en das niet ge regeld bruikbaar is, zal hij door eeu hooger gelegen worden vervaDgen. Bioscoop-voorstelling. Naar we vernemen, ligt het in de be doeling van de Eleciro-Cioema „Minerva* Donderdag en Vrijdag e.k. telkens om 4 en 7 uur n.in. een voorstelling te geven in het „Wapen van Amsterdam*, waarbij de hoofdfilm zal weergeven n De Ramp van de Titanic*. De Arr. Rechtbank te Breda deed' uitspraak o. m. aan J. C. C., 22 jaar, werkman te Geer- truidenberg, mishandeling van den agent van politie W. L. op 18 November te Geertruidenberg. Eisch 1 m. gev. Vonnis 1 15 b. of 20 d. hecht. H. K., 21 jaar, arbeider te Raamsdonk, van P. Fijneman op 3 Nov. te Raams- door hem met en bierglas tegen het hoofd te slaan en daardoor bloedend te verwonden. Eisch 3 maanden gev. Vonnis f 15 boete of 15 d. h.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 5