Notaris Middelkoop veilen en verkoopeni J, J. van der Kaaden MTMCHITES HOLUKDSCHE Ook prima soo;t Vetnootjes, Matrassen Bedden 6UTTA PERCHA Manchetten en Fronts. HET ZUIDEN Gepasteuriseerde Roomboter. II, D. A. v. d.Woude, Zwartsluis, Wed, Joh, Veihulst Zonen, Gemengd Nieuws Advertentiën, Het beste adres JOS. VAN KEMPEN WED A. TIELEN, A P. C. EOOTHAERT Overjjselsche Beddenfabriek. Stoomwerktuigen Gasmotoren. Schoenmachines. HEKWERKEN. Een Gasmoter Kunst en letteren Korte berichten. Ingezonden Stukken. Rectificatie. Handelsberichten te verhuren te verkoopen WAilWIJK. Dubbele liggende en staande boorden. Ötoom-biljartfabriek 80MSIB li GQEDK0BF. VEERENBED Jomplete drijfwerken. Stoom- en Waterleiding. Het O. M. wilde een voorbeeld stel len te Oss en eischte 8 jaar gevange nisstraf. De verdediger, rar. G. Kolf schoten, achtte de straf te vroeg daar hier geen opzet was om te dooden, minstens ring tot op de helft. zwaar en aanwezig verminde» Internationale Zangivedstrijd Luik. De door Légia georganiseerde inter nationale zangwedstrijd zal gehouden worden met steun van de provincie en de stad Luik, van Liége-Attractions en van den Belg. Bond van Zangvereni gingen. De datums zijn bepaald op Zondagen 3 en 10, Vrijdag 15 en Zon dag 17 Augustes. Volgens de bepalingen, vastgesteld dowr den Belg. Bond van Zangvereni gingen, zullen deelnemende verenigin gen niet met een grooter aantal zangers mogen optreden dan in de 3e afdeeling 60 leden in de 2e afdeeling 80 in de le afdeeling 100 in de afd. v. uitmuntendheid 120 le den. in de eere-afdeeling 160 leden. Voor de Speciaie Eere-afdeeling is het aantal deelnemers onbeperkt. (In deze zal de Mastr. Staar zingen.) Als prijzen worden uitgeloofd de derde afdeelingle pr en frs. zilv. 400 en verg. med.; 2e frs. 250 med.; 3e frs 150 en zilv. med. in de 2e aldeeling; le pr. frs. 500 en verg. med., 2e frs 300 en zilv. med., 3e frs. 200 en zilv. med. in de eerste afdeeling: le pr. frs. 800 en verg. med., 2e frs. 500 en zilv. med. 3e frs. 300 en zilv. med. In de division d'excellence le prijs frs. 1200 en goud med. 2e frs. 800 en verg. med. 3e een kunstvoorwerp. in de division d'honneur. le frs 5000 en goud. med., 2e prijs frs. 1500 en verg. med. 3e prijs een kunstvoorwerp. in de div. speciale d'honneur, le pr. frs. 4000 en goud. med.: 2e pr frs. en verg. med., 3e een kunstvoorwerp. Albert Vogel. Wij lezen in het Bat. Hbl. van 24 Januari Gisterenavond trad te Buitenzorg de heer Albert Vogel op met het Passie verhaal van Christus. De opkomst was vrij groot. Onder het gehoor bevond zich gouverneur-generaal Idenburg, die zich eenigen tijd met den heer Vogel onderhield. Morgen verlaat de heer Vogel Neder- landsch-Indië. Hij gaat via Singapore naar Hongkong, Canton, Shanghai, Na gasaki, Kobe, Yokohama en Tokio en verder naar San Francisco en deVer- eenigde Stalen. De heer Vogel verklaarde ons, over zijn tourneé door Nederlandsch-Indië zeer tevreden te zijn. Hij constateert, dat een groot percentage der ingezete nen belang stellen in zijne kunst, en met de houding der pers is hij zeer ingenomen, In tal van bladen werd met waardeeriog over zijne voordrachtkunst gesproken Uit de rivier de Ley onder de ge meente Enschot is gisteren opgehaald het kinderlijkje, dat 9 Febr. door L. Hoozemans uit Berkel te water is ge worpen, bij een poging om zijn vrouw en kind te verdrinken. Te Haarlemmermeer wordt de 50- jarige J. W. vermist. Te Alkmaar is het 3-jarig doch tertje van schipper C. Hernis te water gevallen en verdronken. De Duitsche postadministratie zal op het wereldpostcongres te Madrid de invoering van een internationalen ant woordpostzegel voorstellen. Zij meent daaraan de voorkeur te moeten geven boven uitbreiding van de antwoordcou pons tot meerder waarden, omdat deze laatste tusschen de verschillende landen verrekend moeten worden. De werkman J. N., van Sappemeer, is gisteravond door een trein bij Sappe- meer-Oost aangereden en gedood. Van morgen vond men zijn lijk, naast zijn fiets. Onder Nispen (N.-Br.) zijn gisteren de jongelieden v. E. en B. door het ijs van de leemputten van de steenfabriek gezakt en verdronken. Aan den Gastelschenweg onder Rozendaal (N.-Br.) is gisternamiddag het boerderijtje van P. J. Bierbooms geheel afgebrand. Ook de inboedel ging ver loren. Twee varkens kwamen in de vlam men om. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Te Delft is Vrijdag j.l. een Vl2- jarig kind van den werkman van U. op de brandende kachel gevallen. Het kind is gisteren aan de bekomen brandwon den bezweken. Onder één toom biggen, waarvan de heer A. Mantel te Wijdenes (N.-H.), Maandag de gelukkige eigenaar werd, is er één met twee koppen, vier ooren en zeven pooten. Gistermiddag is in het café de Pool op het Damrak te Amsterdam aan een buitenman eene portefeuille met f 300 ontrold. De diefstal werd wel op heel brutale wijze gepleegd. De bestolene had zijn portefeuille in een binnenzak van zijn vest gestoken het bleek, dat de voering vaa het vest was open ge sneden en dat men zich op die wijze de portefeuille had toegeëigend. Te Kanda (Japan) bet universitair centrum, is in het gebouw van het Le ger des Hells brand uitgebroken, welke zich snel uitbreidde. Er werden 3300 gebouwen in de asch gelegd, waaronder vele onderwijsinrichtingen. Naar schatting zijn 15000 personen dakloos. De schade bedraagt millioenen yen. Te Pittsburg Pennsylvanië, zijn be richten ontvangen over een ernstig spoorwegongeluk waarbij 10 personen gedood en 30 gewond werden. Te Glessendam heeft men, bij het sloopen van een zeer oud huis, een pot je met 280 zilveren munten gevonden; de meeste ervan zijn uit de 18de, enkele uit de 17de eeuw. Ook eenige jaren geleden heeft men in hetzelfde gebouw voor een waarde van ongeveer f 600 gulden aan oude munten gevonden. Gei echt met inbrekers. Zaterdagavond zagen 2 wachtmeesters der gendarmerie te Laken, die hun ronde deden, dat 2 mannen over den heg der villa Hastière sprongen en door het veld wegliepen De politiemannen zetten hen achterna. Toen een der inbrekers buiten adem geraakte en gevaar liep te worden ge grepen, keerde hij zich eensklaps om en loste 2 revolverschoten, die den wacht meester Van de Wouwer in het hoofd troffen, zoodat hij dood neerviel. Zijn collega, opperwachtmeester Heldenberg, snelde toe om den bandiet te grijpen, maar ook hij werd met een revolverschot in de linkerzijde getroffen, waarna de moordenaar zich uit de voeten maakte. Heldenberg, zwaar gewond, sleepte zich voort naar de naastbijgelegen boerenwo ning, waar hij aanklopte. De ongelukkige wankelde, en de boer, die meende, dat hij een beschonkene voor had, weigerde open te doen, zoodat Heldenberg nog een heel eind verder moest loopen eer hij een herberg bereikte, waar hij liefde vol werd opgenomen en men terstond geneeskundige hulp haalde. De geheele gendarmerie van Laken, verscheidene boeren, hebben de omgeving afgezocht, maar konden niet slagen de bandieten te vinden. Op de villa die tijdelijk on bewoond is, was al'es opengebroken en verscheidene kostbaarheden stonden in gepakt, maar niets wordt vermist zoodat de dieven blijkbaar door de komst der gendarmes zijn gestoord. Heldenberg is Zondag naar het militaire hospitaal te Brussel vervoerd- Zijn toestand is be denkelijk. Verdacht van den moord op den wachtmeester Van de Wouwer en ver wonding van diens collega Heldenberg te Laeken, zijn drie beruchte mannen aangehouden. Op de plaats van het mis drijf was een jockeypet en een stuk van een ketting gevonden. De pet moet aan een der drie behooren, het andere stuk der ketting is bij een hunner gevonden. Kerkdief ontsnapt. Zaterdag werd Victor de Laat dader van den kerkdiefstal te Nispen, voor den onderzoeksrechter te Antwerpen onder vraagd. Toen het verhoor was afgeloopen zeide de rechter tot den bewakende gen darme »De man kan gaan", hiermede bedoelende dat zijn tegenwoordigheid niet langer noodig was en de gevange ne naar zijn cel kon worden terugge voerd. De gendarme begreep het ech ter verkeerd, bracht de Laat naar bul ten en zeide hem, dat hij vrij was. De dief maakte hier een dankbaar gebruik van om zijn eigen weg te kiezen. Zijn vrouwelijke huisgenoote is ook uit Calmthout vertrokken naar Antwer pen, doch wordt daar door de politie in het oog gehouden. Van fabrieksjongen tot millionair. Aldus kan men den levensloop samen vatten van den op 74-jarigen leeftijd ge storven Sir William Arrol. In 1839 te Houston uit zeer arme ouders geboren, moest hij al op negen jarigen leeftijd meehelpen den kost te verdienen. Eerst was hij leerjongen bij een katoenspinner, doch dit baantje waar het hard werken en weinig verdie, nen was, beviel den eerzuchtigen jongen niet, waarom hij dan ook de katoen spinnerij verliet om in een smidswinkel zijn geluk te beproeven. Van zijn ge ringe verdienste wist hij altijd iets weg te leggen en op 24-jarigen leeftijd begon hij met zijn bijeengegaard kapitaal tje, een goede duizend gulden voor zichzelf zaken te doen. En langzamer hand namen die zoo'n omvang aan, dat men veilig kon zeggen dat Sir Wil liam's onderneming de grootste Engel- sche bruggenbouwftrnia was. Het is hier de plaats niet alle groote werken, die deze firma uitvoerde, op te sommen, doch om eenig denkbeeld te geven van den omvang zijner onderneming, behoeft er alleen op gewezen te worden, dat Sir William Arrol de Towerbridge voor 12 millioen en Forthbrldge voor ruim 19 millioen guldeu gebouwd heeft. Hij her bouwde ook de brug over de Tay, die was ingestort, toen er een trein over reed. Daarbij verloren 90 menschen het leven. Behalve directeur van zijn eigen firma was Sir William Arrol die in 1890 tot den adelstand verheven werd, ook nog bestuurslid van verschillende andere groote ondernemingen. Van 1895 tot 1906 vertegenwoordigde hij Zuid-Ayrs- hire in het Lagerhuis. Hij is driemaal gehuwd, de laatste maal in 1910 toen hij reeds op 70-jarigen leeftijd was. (Buiten verantwoordelijkheid'der Redactie). Geachte Redactie. Met een paar regels vermeldde nw blad van Zondag jl. den uitslag der aanbesteding verfwerk R. K. Jongensschool St. Petrus. Alhoewel niafc noodzakelijk, worden meestal al de prijzen der inschrijvers vermeld. Dit korte, niet veelzeggende berichtje, leek mij of ook de redacteur zich schaamde een dergelyk verschil van prijzen te publicee'en. Vooral het slot klonk mij zoo tegen als een diepgeslaakte zacht „doch zonder glas in lood" Mogelijk heeft men u niet goed in gelicht omtrent de prijzen, reden waarom ik mij verplicht gevoel deze nader te om schrijven. ROTTERDAM 25 Februari. v. Erp v. d. Lee Mullers v. Houten Marhx W. Hens Keijzer 688,00 698,00 76n,00 849,00 850,00 f 974,90 f 999,99 Een ieder zal das hier het aanmerkelijke verschil zien. Bij voorbaat wil ik even aan stippen dat zelfs de twee hoogsten nog maar even den prijs nabijkomen. Persoonlijk heb ik het werk berekend en kom dan nog zeer veel hooger. aarom deze zaak in het open baar behandeld Het wordt ten hoogste tijd, dat de groote massa eens wordt inge licht omtrent dea waren toestand der pa troons in de bouwvakken, in het bijzonder vooral de schilderspatroous. Dit het moei lijkste vak, wordt het slechtst beloond en het minst geacht. Het vak is door slechte uitvoering zoodanig in verval geraakt dat niemand meer kan beoordeelen of het goed of slecht werk is, of het dnur is of goed koop. Teveel plaatsruimte zou ik van u moeten vergen wanneer ik een verhandeling zon moeten schrijven o»er het schildersvak (alhoewel gaarne daartoe bereid). Een woord van holde aan den WelEd. Heer Meulkens, die vooraf bij de aanbesteding (wat bijna nooit gebeuri) de inschrijvers er opgewezen heeft een goeden prijs te berekenen en vooral te zorgen goede materialen te leveren. Hij heeft getracht niet met holklinkende phra- sen, maar daadwetkelyk het zoo diep ge vallen schildersambacht, moreel en financieel te steunen. Hiervoor den WelEd. Heer Meulkens mijn hartelijken dank. Ik kan het mij dan ook niet indenken, dat een ervaren ond-vakman met dergelijken prijs voor den dag kwam. Allicht zal men zeggen hij kan het er voor doen, 't is waar hy kan het desnoods voor f 100 doen, om er dau f 900 uit zijn portemouaie bij te brengen, Is het schildersambacht nog te goed Moest ik openhartig alles eerlijk bekennen en den waren toestand hier neer schrijven, dan zou een ieder de handen ineen slaan. Ik wil dos niet verder in détails treden, doch word ik er eventueel toege dwongen welnu dan zal ik het doeu. Alleen dit nog. De prijs van den aannemer is miustens 85 h 40 °/0 te laag. Dit voor die menschen die hunkeren naar de prijzeu van den schilderpatroou en die vsak hunne re keningen hierop baieereD. Ten slotte zou ik eenieder aanraden, om, wannee: zij wer ken uitbesteden te vragen lo. Een gedetailleerde omschrijving van het werk. 2o. Hoe dikwyls het behandeld wordt. 8o. Niet altijd te zien naar den goed koopsten prijs. 4o. Inlichtingen vragen aau bevoegde ervaren vakmepschen. U Mijnheer de Redacteur hartelijk dan kend voor owe verleende plaatsruimte. Hoogachtend H. BAIJENS, Leeraar schilderen. Ceintuurbaan 866, Amsterdam. In het verslag der raadsvergadering van Sprang, in ons vorig nummer staat dat eene gratificatie is gevraagd door mejuffrouw Both, dit is foutief en moet zijn, door mejuffrouw A. M. B. van den Bolck. RED. te Capelle, zal op Vrijdagen 7 en i4 Maart 1913, vnormiddags 11 uur, in het Hotel VÉR- WIEL te Waalwijk, in det openbaar Voor Mevr. de Wed. C. Konings- de Bruijn c. s-, 4399 ONDER MEEUWEN. in het Nieuwland van Babyloniën- broek, aan de Middelgraaf, nabij den Biesheuvel, Sectie B no. 33 en 34, groot 2 Hectaren 64 Aren 50 Centiaren. Te aanvaarden einde Seizoen van dit jaar. als tot dien tijd in hour bij ANTONIE REMMEREN te Capelle, voor f 165. DE NOTARIS te Almkerk, is voornemens om op Donderdag 6 Maart 1913, '8 voormiddags 10 uur, by de W^d. D. VAN DER BEEK te Babiloaiënbroek, voor Vrouwe A. C. SNOEK, in het openbaar VOOR 6 JAAR: 5,92,40 Hectare Weiland te Ba- biloniënbroek, 1,75,10 te Wijk. EN OM CONTANT GELD 16 gave opgaande iepenboomen, aan de Broeksche straat te Ba- biloniënbroek, dik voor de borst 50 k 60 cM. Inlichtingen geeft de Notaris. 4398 .u.V.u. GROOTE STRAAT B. 185 HANDEL IN 'T GROOT EN KLEIN VAN (Wilhelmina Staatsmijn en Bel gische.) 4875 voor Waalwijk, Besoijeu en Omstreken voor alle soorten EN IS BIJ ZADELMAKER en STOFFEERDER BESOIJEN. 2273 VERKRIJGBAAR BIJ: WAALWIJK TILBURG. Heem onze geruischlooze bil jarts, geen trilling, geen bandge luid, absolute stabiliteit. Eerste JLaugstraatscHö Stoomzuivelfabriek. DRUNEN. FIJNE (Onder Rijkscontrole). Prija deze week f 1.60 per kilo Eenmaal per week franco aan huis m Druilen, Baardwijk, Waalwijk, Besoyen Sprang en Kaatsheuvel. 102 Sinds de oprichting onzer zaak in 1876 zijn onze Reclame-Bedden in geheel Ne derland en daarbuiten ingevoerd en bekend geworden als De vele bewijzen van tevredenheid en nabestellingen bevestigen dit. Geen opge smukte reclame. Het Beddenvak is een vak van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken- Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aangebodene goedkoop is. Wij verzenden franco naaste station vrijzicht. Een degelyk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, linnenbewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Vecren, 1 M ollen 1 Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met mooie sluiting en 2 Matrassen voor f 32 Veel beter kwaliteit f89 Beslist iets extra's f 49 Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f 26.—, t 32.en f 36. Bijpassend Uzeren Ledikant f 6 50. zeer zwaar f 7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten of Pitch-Pine met een le kwal. Spiraalveeren Gezondheids- Matras met tegendrukveeren, een le kwal. Kapokmatras, Peluw, 2 Kussens, 1 wollen. 1 watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f 69,50. Niet te verwarren met de goed- koope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM breed f 1 50. Dito IJZERSTERK 168 cM breed f 1,50. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN f 3,30 Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel GuttaperQhalinnen f2.de vierkante meter. Windkussens f5.f6 675 en f7.50 Rijke keuze Wiegen, Kinderstoelen LedikantenMatrassen enz. Kerkstraat No. 137-140. Int. Tel.4 Vraagt geïfl. Prijscourant. 131 HERSTELPLAATS VAN Specialiteit in het repareei en van Draaierij en Schaverij. Levering van alls soorten VLUGGE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. In uwe guust aanbevelend, MECANICIEN. 128 Stationstraat. Grootestraat. WAALWIJK. Aau hetzelfde adres TE KOOP van S1 /2 P. K. Zoo goed als nieuw. Dagelyks in werkiog te zien. in mi i i- 9ijLjj.jra "JJ-'l■gggg^g-Ll-., -J 1 -LILI-LI—L-gg» II I I' II I II iHggggBSf Op de veemarkt waren heden aangevoerd 52 paarden venlen, ezel, 1445 magere en 693 vette runderen 212 vette 1259 nuchtere en graskalv. 6 schapen ol lammeren 0 varken 77 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 44 a 45 ct., stieren 33 tot 37 a ct., kalveren 52'/i tot 62'/3 ct., vette export kalveren a ct., alles per '/s kilo. Melkkoeien f 170 350, kalfkoeien f160 a 385, stieren 140 a 380piokeu 70 a 110 graskal veren a vaarzen f 130 a 165 alles mager vee; biggen f 12. a 18.—slachtpaarden 180 a 140; werkpaarden f150 220, hitten f100 0 200 Nuchtere kalveren fok16—. k 30.slacht 8.- 14 Biggen f 1.80 a 2.20 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 vn. en 180 stokken vsn '/s kilo. Prijs le qnal. f 62, 2e qnal. f 58, 3e 54. Per kilo 11'/, a 87'/, ct. ROTTERDAM, 24 Februari. Tarwe f 9 50 a f 11 55 per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.00 tot f9.— per 100 k g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.f 0.Zomei per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per IOC kilo f—a Haver per 100 k. 1 000 0.00 Brnine boonen van f 8.f 10.25 GORINCHEM, 24 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 297 runderen 14 nuchtere kalveren, 32 vette varkens 496 biggen. le qnal. Kalfkoeien 1260 340 Kalfvaarzen i 180 o 240 Gniste vaarzen 10A 0 Melkkoeien 1240 280 2'/, jarige ossen f 4 Pinken I a Graskalveren I 0— 0— Nuchtere kalv. 14 a 20 Aangevoerd 32 vette vaikens van 27 a 28 ct per half kilo, biggen van IS,— a 15— per ■tuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen a lammeren f 0 4 f per stuk. BESOIJEN, 25 Februari. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,57. Laagste prijs f 1,50. Eieren 4 cent per stok.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6