Derde Blad. Provinciaal Nieuws. HÏ1ÏÏWS ÏÏIT HBUSDBE NUMMER 22 ZONDAG 16 MAART 1913. 39e 1AARGANG Waalwijk, 15 Maart 1913. Koopt oict In den vreemde, wat «ij in Waalwijk even goed en e v e n goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Examen. Bij het gisteren te Breda gehouden examen nuttige handwerken, slaagde o. m. mejuffrouw A. M. van de Wiel, leerlinge der Rijksnormaallessen, alhier. Geslaagde en familie onze felicitaties. Werktijdregeling. In hare vergadering van Woensdag avond besloot de Fabrikantenvereniging van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen om met ingang van heden eene uniforme werktijdregeling in te voeren voor het a s. zomerseizoen en wel de navolgende De werkuren zijn bepaald van 6—8, van 8V212 uur en van 1 '/26 uur. Des Zaterdags is voor beschermde per sonen de werktijd 0111 4 uur geëindigd. Waar in 't binnen- en buitenland deze werkuren reeds lang ingevoerd zijn en ook hier terplaatse de proefneming naar wensch is geslaagd, zal dit voorbeeld zeker navolging vinden. Tevens wenschen wij de fabrikanten in deze plaatsen aan te sporen, om als lid tot deze vereeniging toe te treden, waar door besluiten als bovenstaande bewezen wordt, dat deze vereeniging maatregelen en besluiten neemt in 't algemeen belang en speciaal in dat der schoenindustrie. Nieuwe industrie. Naar aanleiding der advertentie in ons blad, waar werkkrachten worden gevraagd voor eene nieuwe industrie, moeten we de tientallen van belangstel lenden en belanghebbenden, die ons met vragen als bestormen, antwoorden, dat we er zelf niet heel veel van kunnen en mogen zeggen. Zijn onze inlichtingen juist, dan geldt het hier de mogelijke oprichting van een fabriek ter vervaardi ging van getrokken draad, voor scheeps bouw en verdere nijverheidsdoeleinden, een industrie nog weinig uitgeoefend in ons land, maar waaraan groote be hoefte schijnt te bestaan. Het oog zou dan gevallen zijn op een uitgestrekt terrein in den Buitenpolder aan de haven (die weldra afdoende zal worden ver beterd naai met rede en reden is te verwachten), en zouden er voor het nieuwe bedrijf een paar honderd menschen noodig zijn. We hopen van harte dat de geruchten juist zijn en de plannen tot uitvoering zullen komen en tevens dat zooveel mogelijk menschen op de advertentie schrijven zullen, dat is ook zeer gewenscht Vermist. Sedert Dinsdag wordt vermist de 21 jarige K. J. van Leent uit Baardwijk, werkzaam op de lederfabriek der firma Gebr. v. D. alhier. Dinsdagmiddag heeft hij nog gewoon bij z'n broer, waar hij in de kost was gegeten en is op gewonen tijd wegge gaan. Hij is niet op z'n werk gekomen maar men heeft hem eenige malen aan de spoorlijn ter hoogte van den overweg gezien. Sedert dien is hij niet meer thuis noch op de werkplaats gekomen en heeft men niets meer van hem gezien of ge hoord. Alleen heeft men in de spoorsloot en op den weg achter Baardwijk stukjes van zijn spaarbankboekje gevonden. Geld heeft hij echter niet op 't kantoor gehaald. De politie doet ijverige nasporingen, spoorsloot en galgenwiel enz. zijn af gezocht maar zonder resultaat. Men heeft ook geen enkel vermoeden, daar niemand iets aan hem heeft gemerkt en nergens iets is voorgevallen, noch thuis, noch op de fabriek, noch met z'n meisje dat te Kaatsheuvel woont. Hanze. Algemeene vergadering der Hanze op Zondag 16 Maart 1913, des namiddags ten 6 uur in het Bondsgebouw. Trouwe opkomst verzocht. W. V. V. Waalwijk Vooruit We meldden reeds dat de Vereeniging Eindhoven, morgen voor de tweede maal in dit seizoen W.V. een bezoek zal brengen. De vorige maal bleef geel zwart met 5 0 overwinnaar, wat hoofd zakelijk aan onvolledigheid van Eind hoven te wijten was. Wij herinneren ons nog goed, hoeveel moeite het W. V. kostte om te Eindhoven te zegevieren en we durven dan ook gerust voorspel len, dat we ook morgen de overwinning niet cadeau zullen krijgen. Wil Waalwijk echter haar reputatie handhaven dan moet morgen met fiinke cijfers gewonnen worden. Dit resultaat kan alleen bereikt worden door de zaken niet al te kalm op te nemen, maar van begin tot het eind stevig aan te pakken want reken er op, dat Eindhoven alles er op zal zetten» om over de vorige nederlagen revanche te nemen. Wanneer het weer wat meewerkt, krijgen we morgen een mooien strijd te zien, die naar we hopen door een talrijk publiek zal worden bijgewoond. Kampioens competitie Eindelijk zal morgen misschien beslist worden, wie kampioen van afdeeling A wordt. Den Berg moet naar Dosko toe. Wint zij daar, dan is zij kampioen en moet Waalwijk 2en Paaschdag naar Den Berg den eersten kampioenswedstrijd spe len. Bij gelijk spel of overwinning van Dosko, moet eerst de uitslag Dosko— Wilhelmina afgewacht worden. Stierenkeuring Bij de gisteren gehouden keuring waren aangevoerd 35 stuks. De stieren van navolgende eigenaren zijn goedgekeurd: Jud. Timmermans, Waalwijk. Kinderen A. van Huiten, Waalwijk. Arn. de Roon, Capelle- L. Rijken, Capelle. A. van der Hoeven, Capelle. Wed. C. de Wit, Capelle. A. de Bruijn, Sprang. L. A. Rijken, Sprang. Com. van Beek, Sprang. H. de Bie, Vrijhoeven-Capelle. D. Zijlmans, idem. Chr. Pulles, Baardwijk. H. de Rooij, Com. van Spijk, Drunen. idem idem. Ant. Pruijssers, Waspik. Piet Klerkx, Besoijen. W. van Campen, Sprang. A. Timmermans, Capelle. De Katholieke Illustratie. van deze week bevat de volgende PLATENJ. C. Kellerinan Slotema- ker. Een oude merkwaardige »Pieta€ of >Nood Gods*. Een interessant kiek je van de begrafenis van Donna Rosa Sarto. Pater Dr. Eugenius Driessen. Wa tervliegtuigen voor de Duitsche marine oefeningen te Wilhelmshafen. De slag bij Waterloo. Een vreeselijk ongeval te Amsterdam. Kijkjes van de beroemde >Leipziger Messe* 4). De kluizenaar. Pastoor Petrus Key f Pastoor Pius van de Geest, f Een ernstige ketelontploffing te Parijs. Een buitengewoon interessant kiekje van den voetbalwedstrijd Neder landBelgië. Typische Nederlandsche volksdrachten (4). Hoe de Amerikaan- sche vrouwen voor vrouwenkiesrecht betoogden. TEKST Om wat levenslust (vervolg). J. C. E. Keilerman Slotemaker. Pater Frederik Eugenius Dfiessen. O.C. Een grafelijk bezoek. Bij onze platen. Het beloonde offer. Allerlei. Inhoudsopgave. Rebus-opgave. De muilkorven. Door Gedeputeerde Staten is ingevolge art. 136 van het Polltiereglement op de Wegen in Noord-Brabant, bepaald dat de muilkorven van trekhonden moeten zijn als volgt Een enkelvoudige plat lederen band ter breedte van 2 a 3 c. M. omgeeft den hals van den hond. De uiteinden van den band moeten met behulp van een gesp-sluitlng zoodanig worden toegehaald, dat het afnemen van den korf onmogelijk is zonder opening der gesp of doorsnijding van den band. Aan dien band zijn drie lederen ban den bevestigd ter breedte van minstens 11 /2 c. M., waarvan de een zich vana de nekzijde midden over den kop naar beneden buigt en de beide andere even wijdig aan laatstgenoemde, ter rechter- en ter linkerzijde over het aangezicht van den hond loopen. Alle drie loopen uit in den 1 c.M. breeden band, welke den eigenlijken muilkorf omsluit en om den bek moet kunnen worden toegegespt Ook deze band en de eigenlijke muil korf, moeten van leder zijn vervaardigd en den bek zoodanig omgeven, dat het naar buiten uitsteken van tanden wordt belet. In dwarse richting tusschen den hals band en den eigenlijken muilkorf loopt een rondgaande lederen koppelband ter breedte van minstens F/2 c M-, welke de drie bovengenoemde banden onder ling verbindt. Land zan Altena. De agenten van verschillende beet wortel-suikerfabrieken zijn In deze streek begonnen voor de aanstaande campa;ne bieten te contracteeren. Men besteedt f 11 p. 1000 K. G. Schoenhandel met Engelatid. Van Engeland werd in Januari 1913 uit gevoerd naar Nederland schoenwerk ter waarde van 10800 pd. sttegen 9 202 pd. st. in dezelfde maand van 1912 naar België bedroegen die cijfers resp. 22.268 pd. st. en 14,071 pd. st. Naar Engeland werd in Januari 1913 ingevoerd uit Nederland 389 dozijn paren lederen schoenwerk ter waarde vanl 204 pd. st. en 160 dozijn paren van ander materiaal ter waarde van 202 pd. st. uit België 159 dozijn paren lederen schoenwerk van 481 pd. st. waarde en 55 dozijn paren van ander materiaal voor 79 pd. st. V. v. d. S. DRUNEN, 14 Maart. De twee-jarige landbouwcursus is dezer (hgen door den Heer Huizinga gesloten. Hij wees daarbij nogmaals op het groote nut van dit onderwijs en hoopte dat de leerlingen met het hun gegeven onderricht hun voordeel zullen doen. De leeraar de heer van der Linden uit Vlijmen dankte de leerlingen voor hun betoonden ijver. De EdelAchtb. Heer Burgemeester dankte den Heer Huiziuga voor zijne vereerende tegenwoordigheid, den leeraar voor zijn ge geven onderricht en spoorde de leerlingen aan de ontvangen lessen in praktijk te brengen. Een der leerlingen sprak namens zijne mede leerlingen een woord van hulde en dank aan allen die hadc'ei byged>agen aan deze nuttige lessen. Alle leerlingen sloten zich aan bij de vereeniging van oud-leerlingen van den land- bouwcursus. VLIJMEN. De in de maand Januari j.l. ingeschreven loteliugen der lichting 1914, die aanspraak kunnen maken op vrijstelling van den dienst wegens broederdiens', moeten zich daartoe ter secretarie der gemeente amraelden op Maandag 17 Maart a. 9. van 9 tot ll'/2 uar voormiddag?. Daarbij moet door of van wege den ingeschrevene worden gezorgd voor de tegenwoordigheid van twee jetuigen, die meerderjarige mannelijke per sonen moeten zijn, van wie kan worden aangenomen, dat zy met het gezin waartoe de ingeschrevene behoort, voldoende bekend zijn. Medebrengen van zakboekjes of van pas poorten is zeer gewenscht. Belanghebbenden worden herinnerd aan de wetsbepaling, waarbij het verboden is kippen en andere niet uitvliegend pluim gedierte op een anders eigendom te laten losloopen, aangezien de burgemeester de politie heeft bevolen daarop een nauwkeurig toezicht te houden en bij ontdekking van overtreding proces-verbaal op te maken. Bij het niet aanwezig zijn van politie kan de overtreding ook geconstateerd worden door twee andere pstsonen. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat Dinsdag 18 Maart 8. s. des namiddags te 2 uren, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe ten Gemee tehuize aanmelden Bij de enkelo dagen geledeu gehouden verpachting van fweiecharrn der gemeente werden niet zulke hooge prijzen besteed dan vorige jaren. Er werd gemiddeld 14 gulden voor een halve schaar, zijnde 42 roeien, besteed. BESOIJEN. Voor de schietoefeningen tot verhooging van 's Lands Weermacht hebben zich alhier 12 jongelingen aangemeld. SPRANG. Bij de Geref. Kerk alhier is tot predikant beroepen de WelEerw, Heer W. G. Harrenstein cand. te Amsterdam. CAPELLE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Cape'.le op Zaterdag 15 Maart des voormiddags 10 uur. Te behandelen 1 Ingekomen stukken. 2 Adres verzoekende nanleg rijwielpad. 3 Aanbieding verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim over 1912, 4 Aanbieding verslag ingevolge art. 52 der Woningwet over 1912. 5 Vaststelling nienw Reglement voor bet Burgerlijk Armbestuur. 6 Voorstel tot verhooging van een post der gemeente-begreoting vcor 1913. 7 Benoeming Commissie tot keuring van stieren. 8 Benoeming 5 leden der Commissie tot wering vau schoolverzuim. 9. Vaststelling kohier van den hoofde- lijken omslag over 1913. 10 Vaststelling kohier hondenbelasting ovei 1913. Uitvoerig verslag volgend nummer. RAAM8DONK (Dorp), 14 Maart. Gisteren bracht de 15-jarige A. Smits den 11-jarigen M. Ooroe met een mes een snede in den hals toe, welke door Dr. Smits moest worden verbondeD, RAAMSDONKSVEER, 14 Maart. Dins dagavond kwam een kind van T. in aan raking met de brandende kachel, waarbij het zich zoo ernstig brandde, dat onverwijlc geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onze dorpsgenoot, de jongenheer E. de Beer ia benoemd tot tijdelijk kantoorbe diende aan het Post en Telegraafkantoor alhier. GEERTRUIDENBERG, 14 Maart. De dienstweigeraar V. die nog steeds bij zijn stukken blijft en weigert zijn militaire kleeding aan te trekkeD, is Maandag naar 'e-Bosch overgebracht om terecht te st&an voor den krijgsraad. Zondag trekt /Sparta" naar Bergeu- op-Zoom om tegen ^Doeko" haar laatsten bondswedstrijd te speleD. Aan dezen striji hangt af, wie dit jaai het kampioenschap van de 3e klasse A weg zal dragen. Wy hopen, dat de Bergi naren ook dezen keer hun best zullen doen eu dat zij den kroon zullen zaten op het werk dat reeds zoover gevorderd is. CAPELLE, 14 Maart. Heden viel alhier .•le 89-jarige weduwe J. Ramsteijn het bij zondere voorrecht ten deel bet-over-groot- moeder te worden. De krasse oude vrouw verheugt zich nog in een goede gezondheid, WASPIK, 13 Maart. Op de heden ge houden voorjaarsmarkt werden a&Dgevoaid 212 stuks vee benevens 10 manden varkens. D6 handel was zeer levendig, terwijl bui tengewoon hooge prijzen besteed werien. Vooral door de aanwezigheid van buiten- landsche kooplui heerschte er veel animo. De kramers waren in grooten getale opge komen en mkakten zoosls altijd goede zaken. De premien vielen ten deel aan No. 134 B. Kamp Lzn. te Waspik. 85 P. Nonwen8 te Waspik. u 169 L. Oerlemans te Dongen. 27 J. Oerlemans te Loonopzand. 74 J. Broeders te Loonopzand 49 J. Kemmeren Czo. te Waspik. 51 A. Kamp Azn. te Waspik. Heden arriveerde hier de ZeerEerw. Heer Dr. Heek, pastoor dezer parochie. Van bijna alle huizen wapperde de vlag. Wy heeten onzen nieuwen herder van harte welkom. Van de werf der N.V, Scheepsbouw- werven v.b. P. A. Raijtenöerg alhier liep gisteren met goed gevolg te water de stalen eleepkaan ^Cornelia* groot ongeveer 320 ton voor rekening van den Heer J. Kou denberg te Rotterdam. De kiel zal worden gelegd voor eeu sleep- kaan van 450 ton voor den Heer A. de Boo te Vrijenban. De heer A. C. Schoone, werkzaam op het post- eu telegraafkantoor alhier, is thans benoemd tot kantoorbediende op ge noemd kantoor. Wij feliciteerec genoemden beer wel met deze promotie. RAAMSDONKSVEER, ln de heden morgen gehouden raadsvergadering is met algemeene stemmen besloten de ker mis te verkorten tot op 4 dagen en een aanvang te doen nemen Donderdags na den eersten Zondag in October. DUSSEN, 14 Maart 1913. Door de Woudrichemsche visschers werden deze week op een dag 41 zalmen gevangen. Op andere dagen weer 35, 32 en 28. Deze hebben van de week dus geen reden tot klagen. MEEUWEN. Onze dorpsgedoot J. Daansen is toegelaten als volontair bij de instructie-compagnie te Schoonhoven. Onze gemeenteraad heeft in zijne j.l. Donderdag gehouden vergadering met alge meene stemmen besloten adhaeaie te betui gen aan het door het Spoorweg-comitie voor hot land van Alteoa aan II. M. de Koning in gericht verzoek, zonder daarmede te kennen te geven, dat men op elk pnnt in stemde met de begeleidende memorie van toelichting. In diezelfde vergadering werd mede met algemeene stemmen besloten van gemeente wege eene spreekcel beschikbaar te stellen voor den interlocalen telefoondienst. Heusden, 15 Maart 1913. Stierenkeuring. Op de beden Vrijdag gehouden voor jaarskeuring van springstieien werden er 50 aangebodeD, waarvan er 29 werden goed- gek* urd Goedgekeurd werden zwartb. oud 13 md. van de wed. J. de Kok te Wijk; zwartb. oud 21 md. van M. van Bergeijk te Wijk zwartb. oud 18 md. van D. Hoetlake te Wijk zwarb. oud 14 rad. van M. J, te Roon te Wijk roodb. oud 22 md. van W. Hoeflake te Wijk zwartb. oud 18 md. van A. van der Kolk te Eethen zwartb. oud 29 md. van de wed. H. Verhoeven te Doeveren zwartb. oud 13 md. van J. van den Heuvel te Genderen zwartb. oud 12 md. van D. Vos te Drongelen zwartb. oud 16 md van D. van Campen te DrongeleD. Zwartb. oud 18 md. van de wed. M. Bran- ten te Haarsteeg, zwartb. oud 40 md. van dezelfde, zwartb. oud 20 md. van de wtd. II. van Veldhoven te Hedikhuizen, zwartb. oud 23 md. van J. van Boxtel teOudheusden zwartb. oud 13 md. van A. van Sluijsveld te OudheuBden, zwartb. oud 13 md. van denzelfde, zwartb. oud 18 md van H. Brokx te Oudheusden, zwartb. oud. 22 ,md. van G. de Goeij te Nieuwkuik, zwartb. oud 20 md. van N. van Engelen te Nieuwkuik, zwartb. oud 36 md. van Jac. v. Oudheusden te Herpt, zwartb. oud 24 md. van deuzeltde, zwaitb. oud 18 md. van P. A. J. Buijs Az. te Herpt, zwartb. oud 18 md. van J. van Gammeren te Herptzwartb. oud 18 md. van J. van Mil Cz. te BokuoveD, zwartb. oud 24 md. van J. A. de Haas te Engelen, roodb. oud 18 md. van denzelfde, zwartb. oud 20 md van de gemeente Vlijmen zwaitb. oud 36 md van dezelfde. is eene in het algemeen geldende grenslijn te trekken, meent de commissie voornoemd, aan de hand van eenige rechterlijke beslissingen, te mogen aannemen, dat alleen dan van herstelling gesproken kan worden, wanneer iu de afmetingen of de inrichtingen van het gebouw geene verandering worde gemaakt. Jeeft dat wel plaats dan heeft men, ook naar de meeuing van den Hoogen Raad, met vernieuwing te doen, waarvoor vergun, ning moet worden aangevraagd. Door den dood verrast. Vrouw v. d. K., die zich in 't begin dezer week nog in gewonen doen be vond, werd Donderdagmorgen door ie mand, die heel toevallig bij haar inliep, dood in haar woning aangetroffen, lig gende op den vloer. Zoo men zegt, leed de overledene aan een hartkwaal. De Gezondheidscommissie. De Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden heeft een roudschrijven gericht tot dt tot haar ambtskring behoorende gemeen tebesturen, waarin te kennen wordt gegeven, dat verschillende malen gebleken is dat voor het geheel of gedeeltelijk vernieuwen vaD gebouwen de vereischte vergunning san Burgemeester en Wethouders niet wordt aangevraagd. Ofschoon het niet wel mogelijk Kaatsheuvel, 15 Maart 1913. Octrooiaanvrage. Door Adolphe Wigand te Kaatsheuvel is in Nederland octrooi gevraagd op een werk wijze om leder te harden en waterdicht te. maken door irapregneeren, waarvoor voor rang wordt gevorderd ingevolge art. 7 der Oc'rooiwet, op grond van eene aanvrage om octrooi, den 12 Maart 1912 in Frankrijk ingediend. Kon. Hatmotiie Apollo*. De Kon, Harmonie Apollo* zal de uit- noodiging van het Gentsche Tentoonstelling- comité om op het. tentoonstellingterrein een uitvoering te geven aanvaarden. Onvoorzichtig. Donderdagavond had een 7-jarige ventje II. D. de onvoorzichtigheid op de as van een vierwieligen wagen te gaan zitten, die- in beweging was, met het treurig gevolg, dat het kwam te vallen eu een der achterste wielen hem over het rechter been ging. Uit wendig bezeeid en niet in slaat te loopen werd het opgenomen en naar huis gedragen. Excursie en Sluiting Cursus Landbouw onderwijs". Dinsdag ondernamen verscheidene leden van onzen landbouwcursus een uitstapje naar Rotterdam om een bezoek te brengen aan de vee-tentoonstelling der Zuid-Hollaodsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Rot terdam, Schiedam en omstreken, 's Morgens om half drie ging het op stap naar de boot in Waalwijk, die hen via Dordrecht naar de groote Maasstad zou voereD. Van te voren waren door den Landbouw- leeraar H. Schoenmakers, alhier eeuige lessen gewijd aan de uitwendige veekennis: Met behulp der wetenschap daar opgedaan en met hun eigen ondervinding op dal gebied, hadden zij daar gelegenheid een vergelijkkiog te maken tusschen de dieren, welke vrij- methodisch gefokt worden met die, wrlke hier in onze gemeente worden aangetroffen. Het resultaat dier vergelijking zal wel wijzen op nog aan te brengen verbeteringen in onzen Kaatsheuvelschen veestapel. Donderdagavond had de officieele sluiting van het le gedeelte van den winterland- bouwcursus plaats. Aanwezig waren behalve alle leden van den cursus, onze WelEd.Achtb. Heer Burge meester, de WelEerw. Adviseur van den Boerenbond en de Adviseur vau de Ilanze, de WelEd. Heer v. Rooij h. d. 8., het be stuur van den Boerenbond benevens de Com missie van toezicht op den cursus. De heer H. Schoenmakers opende de bij eenkomst en gaf een kort overzicht van het behandelde omtreDt de bodemkennis, om te komen tot vaststellirg van de waarde van het scheikundig bodemonderzoek met betrek king tot de aan te breDgen bemesting. Na over dit punt bijna een half uur gesproken te hebben, zoodoende al het geleerde nog ecus memoreerende, sloot spreker met een aansporing tot de cursisten het volgend winterhalfjaar even trouw als dit jaar de lessen te komen bezoeken, waarvoor bij nu reeds een schema der nog te behandelen onderwerpen gaf, waaruit blykt hoeveel nog voor een prac'iich landbouwer uit zoo'n cursus te leeren valt. Spreker dankte nog de aanwezige notabe len voor hunne tegenwoordigheid de hoop uitsprekende steeds hunne belangstelling in zijn cursus hunnerzijds te mog6n ondervinden. De Eerw. Adviseur van den Boerenbond, dankt daarna den heer Schoenmakers voor de keurige wijze waarop hij zijn cursus gp- geven heeft, waarvan hij hoopt en veronder stelt, dat hij rijke vruchten voor de deel nemers zal dragen en hen zal aansporen het tweede gedeelte even tronw en ijverig te volgen. Gesnapt. De tweede steenkolendief aan het Station der S.S. te KaatsheuvelCapelle is dezer dagen ook door de Marechausrée's naar 's Bosch overgebracht. Benoeming. Door den heer Directeur-Generaal ter posterijen is alhier als kantoorbediende op het Post- en Telegraafkantoor, behoudens de geneeskundige keuring, benoemd de heer II. Gubbens, alhier. Candidaatstelling Prov. Staten. De Afdeeling Kaatsheuvel van de R. K. Kiesvereeniging voor de 2e Kamer was bij de candidaatstelling voor de vacature Kerstens door het hoofdbestuur voorbij gegaan, om rede dat de contri- De Echo tm het Zeiden

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 9