2 looiersknechts Hakkenschuurder Vergunning als Vennoot Café-Chantant Gezelschap Examen Boekhouden. Eindhoven Notaris Canters Je moet mee E i' (1 a I Geopend. De Piovinciale Regelings- Commissie voor de Paaiden- fokkerij in Noord-Brabant DE „PRINS" Waalwi|ksche Stoomdrukkeri| Antoon Tielen BUITENLAND Kleine Advertentiën. R.K, Dienstbode Kamermeisje Keukenwerkmeid een R. K. Jongen gevraagd Van Dooren-DeGreeff. EEN FLINK HUIS UITVOERING J, Treffers Vrij Entrée. Bericht van Inzet. Sigarenmagazijn Sigaretten en Tabak. België. Duitschland. Italië. Frankrijk. Sport. Advertentiën. SASE13V80SUUSSS5. te KOOP te koop gevraagd in Waal wijk, Besoijen of Baard wijk. Handelaar in schoenen f400.— J. v. d. Broek-v. Ree. Abonnementen op worden aangenomen door 4663 Tegen 1 Mei wegens teleur stelling gevraagd een eenvoudige proper kunnende werken en van goede getuigen voorzien. Salaris 1100 en verval. R. VAN MIL- BOHNEN: 4671 Wegens teleurstelling gevraagd zoo spoedig mogelijk een Adres: HOTEL CENTRAL Inwonende plaatsing gezocht bij een R.K. slager in de omstreken van Heusden of Langstraat voor van 14 jaar, die slager wil wor den. Er wordt toebetaald en geen loon geeischt. Hij kan dadelijk in dienst treden. Terstond gevraagd een bekwaam JOH. SPAPENS. Rotterdam. te DRUNEN, op besten stand met grooten Tuin, Stal, Koets huis enz. wenscht te worden opgenomen in een so- liede Schoenfabriek, waar goede kwaliteiten gefabriceerd worden. UIT ROTTERDAM te Vrijhoeven-Cappel op Donderdag 1 Mei a.s. vanaf 2 uur des namiddags Vanwege de Vereeniging van Leeraren in bet Boekhouden te Amsterdam zal het 60ste examen in het boekhouden der Vereeniging behalve in andere plaatsen van ons land, ook te worden afgenomen (zaal R. K. Volksbond.) Programma's op aanvrage te verkrijgen bij de Firma M. F. van PiEREhoek Kerkstraat, Eindhoven. om zelf te ien, dat voor één cent dagelijks de scho nen der geheele familie prachtig onder en houden en tegen het water bestand gemaakt 'a worden met zwart geel bruin. Op deze keuringen moeten de in 1912 bekroonde halfjarige merrie veulens worden voorgebracht. Mr. A. VERHEIJEN VAN ESTVELT gesloten werd. Volgens dit verdrag zou de Servische sfeer van invloed zich uit strekken van de TurkschBulgaarsche grens bij Kustendil tot het meest Noor delijke punt van he' Ochrida-meerzoo dat Veles, Prelepe, Monastir en üchrida bij Bulgarije zouden ingelijfd worden. Deze beslissing is nog niet aan de Bulgaarsche regeering medegedeeld, maar is toch feitelijk verleden week reeds bekend gemaakt door de »Samau- prea«, het minlsterieele blad. Ook spreekt zij duidelijk uit de rede, welke de minister van financiëen in de skoepsjina gehouden heeft, en waarin onder meer verklaard werd, dat de militaire macht niet kon verminderd worden met 't oog op de onzekerheid, die omtrent de aanstaande regeling der grenzen nog heerschte. Zooals te verwachten was, heeft dit alles in Bulgarije veel verbittering gewekt welke nog vermeerderd wordt door de voortdurende versterking der Servische troepen in Macedonië. De houding der Servische regeering moet vooral toegeschreven worden aan 't feit, dat de militaire bezetting door de Servische troepen meer Zuidwaarts is uitgestrekt, dan vroeger besloten was n,l. tot Gyeogeli, ongeveer 70 K.M. van Saloniki. De Bulgaarsche pers is zeer veront waardigd en verklaart eenstemmig, dat Servië zich aan het verdrag moet houden. Hoe dit alles zal afloopen, is nog niet te voorzien, maar zeker is het, dat een gevaarlijk moment de druk is, welke door de militaire kringen wordt uitgeoefend. Servië is in het bezit van Monastir en andere steden, welke over de grens lig gen, welke het dacht te bereiken de officieren verklaren dan ook rondweg, dat zij deze steden nooit zullen verlaten, steunend op het princiep: beati possi- dentes. De regeering schijnt eenigen tijd geaarzeld te hebben, maar nu toegege ven te hebben. De stichting van een onafhanke ijken Albaneeschen staat heeft den toestand ten nadeele van Servië veranderd, en dit zoekt nu ergens een vergoeding. Verder zou een uitbreiding van Bul- gaarsch gebied ten Westen van de Vardar het evenwicht op den Balkan verbreken. Ook beschouwt men het als zeer wen- schelijk, dat Servië en Griekenland aan elkaar zullen grenzen, en waarschijnlijk zullen de Grieken Servië wel steunen om dit doel te bereiken. Dat dit plan echter werkelijkheid zal worden zoolang Venizelos aan het bewind blijft, is on waarschijnlijk, met het oog op het loyale optreden van dezen hoogstaanden staats man. Deze beroeringen, aldus besluit de correspondent, die den Europeeschen vrede in gevaar brengen, komen veelal voort uit Pan-Slavisch invloeden en de steun van Rusland moet in vertrouwen reeds aan Servië zijn beloofd tegen Bul- garijen. Het onvermijdelijke gevolg zal zijn dat Bulgarije gedreven wordt in de armen van Oostenrijk-Hongarije, en luis teren zal naar de wenken van die mo gendheid, welke het tot dusver met on verschilligheid voorbijgegaan is. Het voornaamste nieuws is vandaag hoe gisteren de Kamerzitting is afge- loopen dat is voor België de kwestie van het allergrootste belang. Zij die op Dinsdag eene kolosale uitbreiding van de staking hadden ver wacht, hebben zich vergist. Hier is wat bijgekomen en daar wat afgegaan, dus de staking blijft stationnair. Alleen bovenbedoelde zitting geeft hoop. In de Kamerzitting deelde de president mede, dat een amendement is ingekomen op de motie-Masson, strekkende om de verklaringen van den minister-president goed te keuren en de algemeene staking af te keuren. De regeering kan zich met dat amen dement vereenigen. Vandervelde (socialist) verklaart, dat de socialistische linkerzijde voor het eerste deel der aldus gewijzigde motie- Masson zal stemmen. De arbeidersklasse, die de algemeene staking heeft uitge roepen, vraagt van niemand goedkeuring. ..Welke ook de afloop der stemming over de motie zij, wij kunnen slechts een congres bijeenroepen, dat alleen bevoegd is te beslissen, zeide spr. verder. Wij hebben echter de over- tuiging, dat de aanneming der motie een stap voorwaarts is naar rechtvaardige regeling van het kiesrecht. Het eerste deel der motie van orde wordt met algemeene (175) stemmen aangenomen. De minister-president onthield zich van stemming, omdat zijn persoonlijke verklaringen in het geding waren. Het tweede deel van de motie van orde, waarin de staking wordt afgekeurd, werd met 124 tegen 39 stemmen en 12 onthoudingen aangenomen. De geheele motie werd daarna met 138 tegen 2 stemmen en 38 onthoudingen (de socialisten) aangenomen en daarna de zitting opgeheven Zooals te voorzien was, heeft de Kamer zich vereenigd op eene zeer gelukkige transacHeformule, waarbij de motie-Ma-son in dezen zin werd gewijzigd dat al de verklaringen die de Broqueville aangaande kiesrecht hervormingen heeft afgelegd, worden goedgekeurd. Ook de socialisten hebben zich hierbij aan gesloten, zoodat men aan werkelijke bevrediging des lands denken mag. De motie der rechterzijde hield ook eene afkeuring der staking in, die door de socialisten en een deel der radicalen natuurlijk niet werd bijgetreden. Het blijft trouwens nog altijd te bezien of de beslissing der Kamer tot het schorsen der staking leidt Donderdag zal 't stakingscomité hierover te beslissen hebben en kunntn van Waalsche zijde stokken in de wielen worden gestoken. Men kan dan ook niet zeggen, dat voor het oogenblik meer werd bereikt dan alle kentering in de denkbeelden der rechter zijde verder onmogelijk te maken. Voor minister de Broqueville is dit tevens eene overwinning op de reactio naire fractie zijner partij, te meer daar de motie, die zijn gedrag goedkeurde, uitging van een volgeling van Woeste, den oud-minister Liebaert. De heer Woeste zelf heeft niet gesproken. Een Krupp- kwestie. Duitschland krijgt ook zijn Krupp- kwestie en wel een, die heel groote af metingen dreigt aan te nemen. Vrijdag heeft de socialistische afge vaardigde Liebknecht in den Rijksdag onthullingen gedaan over de wijze, waar op de firma Krupp aan leveranties voor het leger zou weten te komen. Zoo legde hij een brief over van de Kruppfabriek aan den vertegenwoordiger in Parijs, waarin bij hem wordt aange drongen, dat hij in de Figaro valsche mededeelingen zou doen over de Fran- sche bewapening. Het doel daarvan zou natuurlijk zijn op grond-van deze val sche berichten in Duitschland stemming te maken voor den aankoop van meer wapens en munitie. Er was intusschen nog meer. De firma Krupp zou volgens Liebknecht te Berlijn een geheim agentschap hebben, he'welk volgens een vast plan werkte om leger- geheimen van verschillende beambten machtig te worden. De minister van Oorlog noemde de woorden van den afgevaardigde zeer overdreven en uit het verhoor der be klaagden was gebleken, dat geen verraad van militaire geheimen gepleegd was. De firma Krupp zelf heeft op die be schuldiging geantwoord, dat zij weliswaar een agentschap te Berlijn heeft, maar dat dit slechts in het leven is geroepen om snelle inlichtingen te krijgen over prij zen en dergelijke. Nu moet een van de ondergeschikte ambtenaren aan militairen en beambten, van wie hij inlichtingen kreeg, kleine geschenken hebben aan geboden. Dit nu is Liebknecht ter oorè gekomen, en dat gaf hem aanleiding om met zijn onthullingen voor den dag te komen. 't Gevolg er van is, dat thans een ge rechtelijk onderzoek wordt ingesteld. De woorden van Liebknecht hebben echter al zooveel indruk op den Rijksdag gemaakt, dat verschillendewoordvoerders van diverse partijen hun afkeuring heb ben geuit over de praktijken der firma Krupp. Vorstelijke verloving. Na geruimen tijd in Engeland te heb ben vertoefd is de vroegere Koning van Portugal, Manuel, op reis gegaan naar Duitsfchland. Sedert eenige maanden ver toefde bij te Sigmaringen. Daar heeft hij zich thans verloofd met prinses Au gusta Viktoria von Hohenzollern. Deze prinses is de oudste dochter van prins Willem von Hohenzollern, hethoofd van de katholieke niet-regeerende tak van het huis Hohenzollern en een neef van Keizer Wilhelm. Reeds van vroeger zijn de beide ko ninklijke huizen vermaagschapt, want de infante Antonia, zuster van Manuel's grootvader, was gehuwd met prins Le opold von Hohenzollern. De ex-Koning Manuel ontving reeds telegrafische gelukwenschen van den Kei zer van Duitschland en den Koning en de Koningin van Engeland. De toestand van den Paus. De Romeinsche correspondent van de >Köln. Volksztg te Rome meldt, dat de Paus dagelijks de dringende docu menten met vaste hand onderteekend Gisteren werden, zoo meldt hij verder, voor het eerst de vensters der tot dus ver goed verwarmde ziekekamer wijd geopend om de warme lentelucht binnen te laten. In den namiddag verliet de Paus het bed. De »Osservatore Romana* deelde gis teravond mede, dat zij dagelijks berichten zal geven over den toestand van den Paus. De Paus, wiens beterschap aan houdt, zoo meldt het blad nog, ontvangt dagelijks de H. Communie. Het Eucharistisch congres. Gisterenmiddag om 4 uur kwam kar dinaal Ferrata, de Pauselijke legaat voor het Eucharistisch congres, te Syracuse aan, waar hii door de geestelijkheid en de Katholieke vereeoigingen opgewacht werd. Gisteravond was de stad schitte rend geïllumineerd. In het bisschoppelijk paleis ontving de legaat de kerkelijke hoogwaardigheid'-bckleed«,rs en de bur gerlijke autori'eiien. Vandaag zou de kardinaal op het En- gelsche schip »Hussar4 naar Malta ver trekken een motorboot door de Itali- aansche haven-autoriteiten afgestaan zou hem aan boord breDgen. Ook de kardi nalen Allessandro Lualdi van Palermo en Francica-Nava di Bontifé en Cantania werden verwacht. Men rekende bij het vertrek op een geweldige belangstelling. Duitsche militaire vliegers in Frankrijk geland. NANCY, 22 April. Vanochtend om kwart voor achten is er een Duitsch vliegtuig, door twee officieren bemand, bij Arracourt geland. De bestuurder ver telde, dat hij uit Darmstadt vertrokken was naar Metz en dat hij wegens gebrek aan benzine gedwongen was geworden te landen. Hij verkeerde in den waan, dat hij op Duisch gebied neerdaalde. De overheid is vertrokken naar de plaats, waar de Duitschers zijn neergedaald. Het vliegtuig wordt door gendarmen en dou ane-beambten bewaakt. PARIJS, 22 April. De Fransche re geering heeft instructies gezonden aan haar gezant te Berlijn, om de Duitsche regeering uit te noodigen er haar aan dacht aan te geven, dat een herhaling van een nederdaling als dezen ochtend bij Arracourt voorkomen zou worden, daar dit onaangename incidenten zou kunnen veroorzaken. De gezant zal aan de Duitsche regeering verzoeken, maat regelen te nemen om een herhaling te voorkomen. HollandBelgië. De internationale wedstrijd, Holland België, die Zondag onder belangstelling van p.lm. 10.000 menschen te Zwolle is gespeeld, is door Holland met 42 verloren. Na de schitterende prestatie tegen Engeland, valt deze uitslag bitter tegen. De Belgen hebben deze overwin ning dubbel verdiend, zij leverden in elk opzicht veel beter, vlugger spel. De Hol landers hebben zeer slecht gespeeld en een welverdiende afstraffing gekregen. cam —■■wn ii mi m i* TE KOOP 2 zeer goed onderhonden PFAFF STIKMACHINES. Adres: WED. VAN IERSEL, Groote straat, Waalwijk. GETROUWD Qerrit A. S. de Bas EN Antonetta W. Lankhuijzen welke namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele be wijzen van belangsfelliug. 's Grevelduin-Capelle, Raamsdouksveer, 23 April 1913. EN EEN 's-BoSCH. 4649 Inlichtingen bij den Heer II. RECKLE- BEN te HeusdeD. 4664 BIJ 4647 Ier nateekem'ng FLINK LOON. VAST WERK. bij 4656 Prijs en nadere inlichtingen te bevragen aan het bureau v. d. Blad. 4532 Brieven onder no. der advertentie Bureau van dit blad. 4660. Brieven onder No. der advertentie aan 't Bureau van dit blad. 4657 TE GEVEN DOOREEN IN CE ZAAL VAN DEN HEER Het Bestuur der Ver. v. Leeraren in het Boekhouden te Eindhoven. H. A. BONSEL, Voorzitter. 4650 J. K. P. KRAAN, Secretaris. te Drunen, bericht, dal het vastgoed van MARTIN US VAN DEN HOOVEN Hendrzc. te Drunen bij inzet en verhooging staat aan De toeslag zal niet plaats hebben zooals is aangekondigd Maandag 5 Mei 1913, doch Maandag 28 April 1913 des nam. 7 uur ter herberge van MART. VISSERS te Diunen, 4670 Ondergeteekende maakt het geachte pu bliek vau Waalwijk en Omstreken bekend, dat hij in het pand gelegen naast den heer P. BIERLAAGH, Grootestraat, een naar de eischen des tijds ingericht heeft geopend. Steeds verkrijgbaar eene groote verscheiden heid van uitgezochte merken in alle pnjzeD. Verder voorhanden Hopende door goede waar en nette be diening de gunst van het publiek waardig te wordeD, Aanbevelend, 4658 Grootestraat. WAALWIJK. MAAKT BEKEND dat voor het jaar 1918 in elk der vijf districten zullen worden uitgeloofd 1 onderhoudsbijdrage van f 100. 1 v n t 75 10 f 50.— voor de in de provincie thuis behoorende Meriëu van ten mioete 4 en ten hoogste 8 jasr oud. De toegekende bijdragen worden uitge keerd, wanneer de merrie, hetzij drachtig, hetzij met het veulen op de keuring in 1914 wordt voorgebracht, terwijl voorts moet blijken, dat zij in een der erkende Nederl. Paardenstamboeken is ingeschreven. De keuiiogscommissie is bevoegd het bedrag van de niet toegewezen onderhonds- bijdragen in een of meer districten te be steden op de naar hare meening meest doel treffende wijze. De keuringen zullen plaats hebben te Eindhoven op Maandag 26 Mei 1918 Oss ff Dinsdag 27 n H u Hensden n Donderdag 29 0 Bergen-op-zoom Vrijdag 30 it Zevenbergen n Dinsdag 3 Juni n telkens des voormiddags ten 11 ure. Zij, die hunne merriën naar de hiervoor omschreven bijdragen wenscben te doen mededingen, moeten daarvan uiterlijk vóór 12 Mei e. k. bij de» Secretaris der Com missie, den Heer C. J. J DAN1ËLS te VHertogenbosch, schriftelijk aangifte doen. In de aangifte moet worden vermeld a. naam en woonplaats van den eigenaar. b. naam van de merrie. c. ras. d. ouderdom. e. kleur en kenbare teekenen. f% afstamming. g. hoogte. h. stamboeknummer. (Voor vergoeding van reiskosten wordt f 5 per dier toegestaan.) VHertogenbosch, 19 April 1918, De Provinciale commissie voornoemd, Voorzitter. C. J. J. DANIELS, 4661 Secretaris.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 2