mÏDWSDlTIAATSHRDrEL Notaris Canters Notaris Rietra Ed. van Tilburg WAUW I« KERKNIEUWS. Telegrammen. Gemengd Nieuws Correspondentie. Handelsberichten. Advertentiën Ingezonden Stukken. Bericht van Inzet. Erfhuis te Dussen. verkoopen a contant Conflseur, Cuisiniar. tic iu het afgeloopeu half jaar vervaardigde teekeningen j.l. Zaterdag gehouden heeft bewezen, dat deze inrichting in een ware behoefte voorziet. De stokken waren vele en velerlei en zonder uitzondering accuraat afgewerkt. Verdienen de leerlingen een com pliment, niet minder d® leeraars, de Heeren J. Boeren en II. Wij nan de, die respectieve lijk onderwijzer hand- en bouwkundig tee kenen, eer van hun werk hebben. Verjaring Prins Hendrik Bij gelegenheid van do verjaring van Prins Hendrik hield de Heusdensche Har monie des avonds een ommegang door de stad, waarbij zij eenige nieuwe opgewekte marschen vroolijk deed weerklinken. Dat het talrijk meetrekkende publiek hiermee hoogelijk ingenomen was, laat zich denker. Jubili. Naar we vernemen is het 1 Mei juist 40 jaren geleden, dat de WelEd. Heer M, C. v. d. Ven zijn benoeming aanvaardde van Hoofd der R.K. Parochiale school. On getwijfeld zal het hem dien dag niet oot- brekeu aan talrijke blijken van hoogachting. Geslaagd Bij het deze week te Breda gehouden sxamen voor onderwijzer slaagde o.a. C. de Graalf, die zyn opleiding genoot aan de Rijksnormaallessen a'hier. Vereen. Heusd. Stoomvaart Mij Met ingang van 1 Mei e.k, zal het kan toor der Vereeuigde Heusd. Stoombootmaat schappij voortaan gevestigd zijn teu huize van den Heer H. Topker, die met de waar neming daarvan belast wordt, Kaatsheuvel, 23 April 1913. Kerkbezichtiging. Van de gelegenheid de nieuwe kerk te bezichtigen is door velen, zeer velen gebruik gemaakt. Niet henderden maar duizenden liepen den geheelen dag aan om den mooien houw in oogenschouw te nemen, zoo zelfs dat meermalen gezegd werd, dat men niet geloofde, dat er ooit meer volk in de kerk zou komen dan er op dezen dag geweest is. En niet alleen parochianen, neen honderden vreemdelingen kwamen ver nit den omtrek toegestroomd en niemand was er, die niet bekennen moest dat de bouw een bezoek overwaard is. Er ging maar één roep over de grootschheid en pracht van den tempel, zooals er ver in 't rond geen tweede fa vinden is. Alles is even netjes en keurig af gewerkt en het geheel doet iu zijn afwisseling van rood en geel met de prachtige in witte velden verdeelde gewelf 't oog aangenaam aan. Nog een tweetal maandjes en we mogen hier roemen op een Huis des Heerm dat getuigt van den godsdienstijver van onze parochie. Actie. De heer Jos Schoenmakers heeft aan het Hoofdbestuur van den R. K. Lederbewer- kersbond het voorstel gedaan, het werk aan zijn Fabriek weder te doen hervatten en dan een nieuwe loonregeling vast te stellen. Dit voorslel ia door het Hoofdbestuur beslist van de hand gewezen het vordert een nieuwe met andere fabrieken gelijkstaande regeling, vóór weer de arbeid hervat wordt. Duivenclub Columbia De duivenclub „Columbia" alhier zal dit jaar deelnemen aau de verschillende vluchten die de Tilburgscue Bond van Postduiven- liefhebbers voor het komeud seizoen voor oude eu jonge duiven heeft uitgeschreven. A.s. Zondag houdt zij een prijsvlucht voor onde duiven van uit Hereuthals (België.) Laatste winter concert Euphonia „Elck wat wils" had „Euphonia" ditmaal als motto voor het programma van dit laatste winterconcert kunuen kiezen immers drie verschillende gezelschappen werkten samen om deze laatste winteruitvoering tot eene degelijke te makeD. Toch moesten we constateeren, dat de zaal niet te druk bezet was, hetgeen we trouwens van een nitvoering reeds zoover in 't zomerseizoen vooruitge schoven, kouden verwachten. De Hymne en Triumfmarsch uit Aïda van Verdi was het openingsnummer der harmouie voor dezen avond. Krachtig zette het koper in telkens opgevolgd door het mildere hout. Hèt lang niet niet gemakkelijk nummer werd keurig en netjes afgeleverd. Doch de nummers van dezen avond waren de beide concours nummers. Met een krach tig Allegro vivace werd de Ouverture de l'opéra „Zampa" van F. Herold iügezet. en 't moet gezegd, wat we te hooren kregen mocht gehoord worden. De zps weken dat 't stuk in studie is, is er door diiecteur eD leden op geblokt en gestudeerd en iedereen bekende, met veel vracht. Bizonder mooi was bet Andante Soatenuto weer langzaam an met een mooi doorgevoerde crescendo n ean Allegro overgaande. Het „Lento" na dit allegro had iets mooier kunnen zijn „gelijket" begeleiding. Het daarop volgende „un peu plas ïite" is in ecu repetitie wel eens meer p.p. geblazen. Het klonk nu misschien wel mf. Krachtig was weer het vooral voor de clarinetten zware slot. Zal „Zampa" vooral voor 't hout nog veel studie kosten, eer het een prijsnummer wil zijn, toch moest iedereen over de uitvoering nu getuigeu dat ze boven verwachting was. Iets minder voldeed, La Jnive, Grande Fan t ais ie Brillante sur l' opéra van F. Halé?y Het Andantino dat ieder instrument eens afzonderlijk véér laat treden, werd door bijna alle partijen slecht aangepakt, 't Ge heel miste de noodige kalmte. Bijna alles was min of meer gejaagd en onzeker, wat misschien te wijten is san moeheid en af gematheid van sommige muzikanten. Zeker is evenwel dat La Jaive van uitvoering vee meer dan Zampa vorderf. Toch waren er vele passages in die zeer mooi waren zooals o.a. het Allegro moderato en het Allegro Brillante en het Andantine Oavatine voor de Tuba en tot slot het lustige wal«je. Valt er ook vooral a*n La Juive nog veel te studeeren, wordt de studie zéé doorgezet zoo kan een goed resultaat niet missen. Het „Elck wat wils" van 't program gaf de liefhebbers vsn zang ook een paar nnm- merlje8 te hooren n.l. Houw en Trouw van Senecaut en Muttersegen van y. Opladen twee geheel tegenover gestelde nummers 'l eerste forsch en krachtighet tweede zacht en smeekend. Beide nummers deden directeur en leden van „Crescpndo" eer aan. Hebben we op Ilouw en Trouw uiets af te keuren, in Muttersegen, hoorden we één der tenoren eens een weinig te vroeg, en kwam do Bariton wat te scherp, (niet Barilo ge noeg) vooruit. Ook de uitspraak van 't Duifsch kan nog wat winnen. Deze kleine opmerkingen buiten beschouwing gelaten is van 't geheel niets den lof te zeggen. Het eerste, maar vooral nog het tweede nummer oogstte een warm applaus in. Ook de tooneelclub ook nog ten nieuweling had voor een paar nummers gezorgd. Bestaande nit jongelui, die allen voor 't eerst op de planken staan, beeft ze toch getoond iets te vermogen. Zoowel het publiek als het bestuur van „Euphonia" waren over 't geen ze te hooren eu te zien kregen ten hoogste voldaan. Vooral „Leer om Leer" werd prachtig opgevoerd „Dikkop" de heer Vloemaus - en de officier ven justitie de heer Hollands waren on verbeterlijk. Droogstoppel de heer Molen schot en Ko Sul de heer Muieelaar muntten vooral in het Huwelijkskantoor uit. Hiermee zij evenwel Diets ten n&deele der aüdere acteurs gesproken. Allen hebben laten zien geschikte mannen voor onze Tooneelclub te zijn, die met ambitie en volharding in staat zijn ons nog vele ge noeglijke avonden te bezorgen. Met de Florentiner marsch van Julius Fugik, een prachtig stak muziek met zijn lenke inzet voor Piccolo en kleine troun z'o elegante Hobo partij en z'n enthusiast Tine sloot de Harmonie den avond. Landbouw. Op vijf verschillende plaatsen zijn dit jaar proefvelden in onze gemeente aan gelegd n.l. bij de landbouwersW. v. Kuijk, J. Maas, P. v. Laarhoven, J. v. Rooij en A. de Kort. Geschiedenis eener koe. We zullen de personen maar A. B. en C. noemen. Nu dan, A. had eene koe. 't Beest was niet al te goed en werd door de veeverzekering afgekeurd. A. verkocht het beest aan B. en B. weder aan C. Deze, misschien een man van 't vak dacht 't beest weer wel op te knappen, doch de man had weinig succes, op een goeden morgen lag 't rund dood in de wei. De veearts werd geroepen en 't beest goedgekeurd Een kooper werd voor 't cadaver ook gauw gevonden Brrr. Reeds was 't beest op een kar geladen toen 't zaakje de politie ter oore kwam. Deze ging op onderzoek uit, hielden voertuig en lading aan en eischten op nieuw een keuring door den veearts, met het gevolg, dat het beest werd afgekeurd!Goddank, dat de gemeente van dat goedkoope vleesch weer is ge spaard gebleven. Heropend. Weder is Kaatsheuvel een mooien winkel rijker geworden. De Gebr. van Bommel hebben n.l. hun winkel aan de Hoofdstraat geheel laten vernieuwen en vergrooten. 't Is nu een mooie flinke zaak geworden, met twee groote vitrines, waarachter keurig en netjes alle goud- en zilverwerken alsHorlo ge-kettingen, Ringen, Armbanden, Bro ches, Colliers enz. liggen geëtaleerd terwijl de wanden behangen zijn met de nieuwste stijl klokken regulateurs. Zoo zachtkens aan krijgt onze Hoofd straat een meer steedsch aanzien. Aanbesteding. Zaterdag is ten raadhuize alhier aan besteed het leggen der gasleiding in de gemeente Sprang en Vrijhoeven. In 't geheel zijn er 11 inschrijvers. De uit slagen kunnen nog niet meegedeeld worden. Geen prettige ontdekking. Verleden Zaterdagavond ontdekte de fabrieksarbeider L de G. bij zijn thuis komst uit de fabriek van de Firma Th. v. Dordmond—Pennock, dat hij zijn ont vangen weekloon, geheel verloren was. Een dadelijk ingesteld onderzoek bleef zonder eenig gunstig resultaat Ook werd de fabriek nog doorzocht, doch alles bleef vruchteloos Voorzeker geen verblijdend nieuws voor moeder de vrouw. Waarschuwing. Velen onzer schoenstiksters schijnen heelemaal geen rekening te houden met de bepaling der nieuwe Arbeidswet, welke haar verbiedt om 's avonds na 7 uur nog stikwerk af te maken. Door onze politie is dezer dagen bij J. v. G., L. H. en C. H. proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding dezer bepalingen. Voor velen dus een waarschuwing. Vrij af. Het personeel der stoomschoenfabriek van de Firma P. Vloemans, kreeg Dins dag 1.1. een vrijen dag, met behoud van loon, wegens het huwelijk eener dochter met den Heer Leenaarts, onderwijzer alhier. Natuurlijk werd dit door allen met vreugde vernomen, en dankbaar aanvaard. Voorzeker een schoone maatregel, die de onderlinge goede verstandhouding bevordert. Z. D. H. Mgr. W. van de Ven Bis schop van 's-Bosch heeft benoemd tot pastoor te Megen den Z Eerw. heer O. A. A. Schellekens tot pastoor te Wou- drichem den Z.Eerw. heer H van Lies hout, tot kapelaan te Megen den wel- eerw. heer J. J. A. M. Giesen, nu rector, te Deursen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redacteur. Maz ik door middel van uw blad be langhebbenden even mcdedeelen, dat indien er zijn, welke op de schafttijden van de schoenmakers den weg langs de O. L. School hebben te passaeren, op hun hoede te zijn voor eventueele gevaren, welke de voetbalsport op de straat met zich brengen kan. Behalve de vernielingen die worden aangebracht en het vreeselijke stof dat wordt opgejaagd, tot versterking van de longen, kou het wel eens gebeuren, dat binnen onafzieobaren tijd een of ander met gebro ken ledematen naar huia kon. Politie-toezicht wat gewenscht was, en zoo we vernemen reeds verzocht is, schijnt niet noodig te zijn. Ieder wachte zich dus voor eigen nadeel. Met dank voor de plaatsing, K. Vrij hoe ven-Cappel Men seint ons Skoetari gevallen! CETTINJE. De Montenegrijnen zijn zegevierend Skoetari, (waar om zoolang met zooveel moed en volharding zelfs tegen den wil der mogendheden in is gestreden binnengetrokken Nadere bijzonderheden ont breken nog. ARNHEM. De spoorbrug tusschen Oosterbeek en Nijmegen is gisterenavond laat afgebrand. De verbinding tusschen Arnhem en Nijmegen is gestremd. De brand ontstond in de bo omen Twee kinderen van Isidora Duncan verdronken. Een ontzettend ongeluk is Zaterdagmiddag te Neuilly-sur-Seine geschied. De twee kinderen van mevrouw Isidora Duncan en de zich bij hen be vindende gouvernante vonden daarbij onder tragische omstandigheden den dood. Een jongedame, die Zaterdag ongeveer drie uur 's namiddags den boulevard Bourdon passeerde, zag plotseling een automobiel de rue Chauveau af komen rijden. De rue Chauveau, die een rechten hoek vormt met den langs de Seine loopenden boulevard Bourdon, heeft een sterke helling en de auto reed met groote vaart de rue Chauveau uit, stak dwars den boulevard Bourdon over en verdween in de golven van de Seine. De automo biel was zonder bestuurder. Deze, Joseph Morverand genaamd, die den motor in de rue Chaveau op gang had gebracht, wilde zijn plaats bij het stuur innemen toen de wagen zich plotseling in bewe ging zette. Door de helling had de auto onmiddellijk vaart en de chauffeur, die wanhopige pogingen deed om zijn plaats bij het stuurwiel in te nemen, werd door een schok uit den wagen geworpen. Door een afschuwelijke toevalligheid reed de onbestuurde auto juist langs het uiterste punt van de borstwering der Seinekade en verdween met een vreeselijke plons in de rivier. De jonge dame, die het ongeluk zag gebeuren, riep om hulp. Men snelde toe, maar alleen het plat gereden gras langs den Seineoever en een lichte borreling van het water was alles wat men bemerkte. De auto was door haar gewicht onmid- delijk in de diepte verdwenen. Twee voorbijgangers sprongen onmiddellijk te water, maar ze konden de auto niet be reiken. Twee motorbooten uit de fabriek Despujots, die zich daar ter plaatse be vindt, snelden ter hulp. Dreggen werden uitgeworpen, maar spoedig begreep men, dat deze wijze geen gunstig resultaat kon opleveren. De anto was geheel ge sloten en de gouvernante met de beide kinderen zaten daarin onder water ge vangen. Men moest naar andere hulp middelen omzien. Men telefoneerde naar de brandweer van Neuilly, van Levallois, en van Parijs. Spoedig kwam hulp op dagen. De prefect van politie Hennion leidde het reddingswerk. Er werd om duikers getelefoneerd en na een half uur van bovenmenschelijke inspanning had men haken aan de auto kunnen bevestigen en deze aan de oppervlakte van het water kunnen brengen. Met groote omzichtigheid werd zij naar den oever gebracht. Men vernam het geluid van brekend glas en een portier werd geopend. De brandweerlieden haalden het eerst het lichaam van de gouvernante te voorschijn, haar gelaat was blauw, opgezwollen, onherkenbaar Vlug legde men het lichaam in een boot en be dekte het met een laken. Dan bracht men een klein, teer lichaam te voorschijn, het was de driejarige Patrick, het jongste zoontje van mevrouw Duncan. Op de wangen nam men nog eenige kleur waar en er klonk een kreet van hoop door de duizendkoppige menigte, die het red dingswerk van de kade en de brug ga desloeg. Het kleine lichaam werd naar een naburig café gebracht, waar een geneesheer alle pogingen in het werk stelde om de levensgeesten op te wekken. Tevergeefs, het hart had opgehouden te kloppen. Ook het oudste dochtertje de vijfjari ge Bertie, wordt uit de auto te voor schijn gehaald, maar ook bij haar is het leven geweken. De dood had zijn werk gedaan. Drie menschenlevens zijn met één slag vernietigd. Iedereen denkt aan de ongelukkige moeder. Deze bevindt zich in de rue Chauveau, op ongeveer vijftig meter afstand gelegen van de plaats des onhells. De broeder van me vrouw Duncan en een vriend vernemen het eerst de vreeselijke tijding en be vreesd dat de ongelukkige moeder door het venster de menigte op de kade zal zien aldus het ongeluk te plotseling ver nemen, leide men ha ir in 'n ander vertrek en deelden haar voorzichtig, na haar langzaam op het ergste voorbereid te hebben, het ontzettende ongeluk, dat haar getroffen heeft, mede. Haar smart is onbeschrijfelijk. De chauffeur die uit den wagen ge worpen werd en het ongeluk op een afstand had gadegeslagen, was onmid- delijk daarna wanhopig naar het politie commissariaat van Neuilly geloopen om zich in arrest te begeven. Bevend en met de oogen vol tranen deelde hij me de hoe het ongeluk zich had toegedra gen. Hij had de opdracht de gouvernan te en de beide kinderen naar Versailles te brengen. Nadat de auto zich in be weging had gezet, moest hij remmen daar een huurauto zijn weg sneed. Op dat oogenblik stopte de motor. Hij steeg uit om dezen wederom in beweging te brengen en hij verzekerde dat hij eerst den hefboom op het doode punt had gezet- Hij kon niet verklaren hoe de auto zich toch in beweging had gezet- De rechter van instructie, Kastler, zal experts benoemen om het mechanisme van den automobiel aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen, ten einde vast te stellen of de verklaringen van een chauffeur overeenkomstig de waar heid zijn tot. zoolang blijft hij ter be schikking van de justitie. Morveraud is 40 jaar oud en vader van twee kinderen. Hij oefent zrjn beroep reeds 12 jaren uit, waarvan 9 jaren in dezelfde betrek king. Eerst de vorige maand was hij in dienst van mevr. Duncangekomen. Het stoffelijk overschot der beide kinderen van Isidora Duncan zal op Pè- re Lachoise worden verbrand. De moeder is tengevolge van het zware verlies, dat haar getroffen heeft, voornemens het tooneel te verlaten en ziekenverpleegster te worden. De toestand der kunstenares is geenszins onbedenkelijk. Toen zij den dood harer kinderen en kinderjuffrouw vernam kreeg zij een zenuwtoeval. Zij is thans ernstig ziek. De begrafenis hedenmorgen van de zoo noodlottig omgekomen kinderen van Isidora Duncan was een ontroerende plechtigheid en een grootsche betuiging van leedwezen van de geheele muzika le en letterkundige wereld van Parijs aan de Amerlkaansche kunstenares. In het groote atelier van haar woning te Neu illy, waar de drie lijkkisten onder bloe men verdwenen, was het Colonné-orkest aanwezig en speelde, onder leiding van Pierné, muziek van Griegh en Bach. Een ontzaglijke schare heeft daarna de lijkstoet gevolgd naar het kerkhof Pére la Chaise waar de verbranding plaats had. De terechtstelling der auto-bandieten. Over de terechtstelling der drie auto bandieten wordt geméld Soudy, Callemin en Monier zijn terechtgesteld op den boulevard Arago, de gewone plaats voor de terechtstellin gen. Toen hij uit den wagen stapte zeide Soudy: 't Is koud; dan riep hij: Tot weerziens 1 Daarop werd hij door de beulsknechten gegrepen en gebonden en het mes deed zijn werk. Intusschen poogde Callemin, bleek, bevend en verdwaasd, zich bulten den wagen te buigen, toen de beulen hem grepen en op den grond zetten. De veroordeelde schreeuwde Tot weerziens! Daarna voegde hij er bij>'t Is een schoon schouwspel de doodstrijd van mensch en wierp tevens blikken als van een waanzinnige op de menigte. Zijne terechtstelling ging zeer vlug. Monier intusschen leed door het wach ten. »Wat duurt het lang!4 zuchte hij. Toen zijne beurt was gekomen poogde hij te spotten. Vaarwel aan deze heeren en de maatschappij...,, zeide hij, maar beulen lieten hem niet uit spreken. De drie terechtstellingen hadden te samen 41/* minuten geduurd. Alles was afge- loopen te 4 u. 55. Geen enkel incident had plaats. Als toeschouwers waren enkel dagbladschrijvers en pol tie. Achter de sterke afsluitingen waren nauwelijks eeni ge nieuwsgierigen, diestonden te luisteren naar de valbijl. Een fijne en ijskoude regen, die viel sedert men de guillotine had opgericht, droeg nog bij tot 't akelige van het sombere tooneel. Al de veroordeelden sliepen toen men ze kwam halen. Zij hadden met moed het bericht der verwerping van hunne genadevraag vernomen. Op 't zelfde oogenblik dat de drie medeplichtigen vernamen dat hun laatste oogenblik was gekomen, vernam Dieudonné zijne ge nade. Toen de procureur binnentrad, meende hij dat zijn laatste uur was ge slagen. Hij zette zich recht in zijn bed en liet zich van ontroering weer vallen, toen hij vernam dat het leven hem ge schonken was. Hij beloofde zijn best te doen, om de genade waardig te zijnt yEen lid van Nieuw Leven.*- 'Als ons uw naam bekend is, zullen we het stukje opnemen. RED. te Drunen bericht dat de onroerende goederen onder Vlijmen en EngeleD, door hem geveild op ii April IQIJ tengevolge van inzet en verhooging thans staan als volgt Koop 1 f2300.— Koop 2 „1600.— Koop 3 „1116.- Koop 4 „1055. - Koop 5 637.- Koop 6 „1133.— Koop 7 „2700 Koop 8 930.- Koop 9 620.— Koop 10 550.— Toeslag Vrijdag 2j Aptüipij des nam. 4 nur ter herberge van de Erven WOUTER VAN FALIER te Vlijmen. 4598 te Dussen zal aldaar ten woonhaize van den Heer CORNs. TIMMERMANS ad. „Diebrecht- sche Straat.," op Dinsdag: 29 April 1913, voorm. 10 nur precies, publiek Vos aftands merriepaard, karn-, melk- en landbouwgereedschap pen, zoo goed als nieuw heeren rijwiel, voorts goed onderhouden huismeubelen als kabinet, kasten enz. Eén uur véér den aanvang der verkooping te beaichtigeD. 4648 m—ni lam ■ninwiqjHj.iiii _m i ijijjii iiiiüj iiiiimi i I r iu i BESOIJEN, 22 April. De prijs der boter was lieden.'op de markt Uoogste.'prijs i 1.36. Laagste'prijs 1 1,27. Eieren 31/, cent per stuk. GORINGHEM, 21 April. On de veemarkt waren heden aangevoerd 592 n<ierenl3 nuchtere kalveren, 30 vette varkens t 280 A 320 f190 a 240 f130 A 160 t180 240 f A f 85 a 140 (0— 0— 16 a 23 run 1130 biggeu. Ie qual. Kalfkoeien Kallvaarzen Guiete vaarzen Melkkoeien 2l/j jarige ossen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 30 vette varkens van 28 a 28'/s ct r half kilo, biggen van 111,— a 20— per per stuk. Aangevoerd 14 schaper) en 60 lammeren scha pen f 18 a 24 lammeren f 8 A 1 12 per stuk. ROTTERDAM, 21 April. Tarwe f 10.50 u f 11.75 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.00 totfO.— perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.f 0.Zomer per 100 kilo 0.u f 0.— en Chevalier per 100 kilo f-.- A Haver per 100 k. f 0.00 a 04)0 Bruine boonen van f 8.f 10.50

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6