Rummer 40 Zondag 18 Mei 1913 36e Jaargang Dl Tweede Blad. SIIU6§fT '8 Een geneesmiddel Stokpaardjes Zeep. Ie BESTE LEUÊÜELK zeep, Vleeschhouweiii en Spekslagerij, ye:rsch J, van der Sanden-van Rooij. t. Gemengd Nieuws Reclame, Reclame. Stokpaardjes Cream. IEDEREN DAG 2372 VERKRIJGBAAR. Vuht er straat H 44. 'S-HERTOGENBOSCH. o SUNLIGHT 0 O Korte berichten. Advertentiën. isIatuurvJollen1 Ondergoederen Jansen aTilanus art r, art ir. ieze ede". a seen, ndijk, burg. OöGENBLIKKEN OM UIT te blazen zijn alleen mogelijk wanneer Sunlight Zeep wordt gebruikt. Zij bespaart tijd want de zuiverste zeep doet het werk. Ruil van vrouwen. Woensdag ent- stond er, zoo meldt het Huisgez., in Den Bosch een heel relletje tusschen een paar woonwagenfamilies, die met hun rollende woningen buiten de stad gelegerd waren. De mannen hadden n 1. een ruil gesloten, zoodat de een de vrouw van den ander zou overnemen en vice versa. De eene Eva's dochter scheen hooger in waarde te zijn dan de andere, althans een der mannen moest op zijn vrouw zeven stuivers toegeven. De for tuinlijke ruller zette de zeven stuivers om in jenever. Erger werd het echter, toen de vrou wen van den ruil niet wilden weten. Toen gingen de poppen aan 't dansen en ontstond er een hooggaande ruzie, waarbij het tot handtastelijkheden kwam. Erger ongelukken gebeurden er niet en de heele zaak liep met een sisser af. Beide model-echtgenooten hielden per slot van rekening elk zijn eigen betere helft. Groote branden. Een hevige brand heeft te Wilhelmsburg twee fabrie ken, nl. de olie- en de machinefabriek van Julius Heindorf en de pakhuizen van de Noordduitsche krachtvoer-maatschap- pij, verwoest. Een leerling op de machinefabriek heeft ernstige brandwonden gekregen. De schade beloopt een millioen mark- Een graanelevator van de Erie-spoor is met een pakhuis, bevattende 700 000 schepen graan en meel, behoorende aan dezelfde spoor, door brand vernield. De brand verbreidde zich ook over de Buffalo-rivier en verwoestte daar de vrachtloodsen van de' New-York Cen tral spoor. De schade wordt op meer dan een millioen dollar geschat. Zijn kind in zee geivorpen. Een tragisch voorval had aan boord van het landverhuizersschip >Liguria« plaats. Op dit schip bevond zich de landverhuizer Pascal Sposato met zijn 6-jarig zoontje. Reeds te Napels had hij bemerkt, dat zakkenrollers hem trachten te bestelen en daarom had hij zijn portefeuille, die zijn geheelen rijkdom, een 300 gulden, bevatte, aan den kapitein in bewaring gegeven. Gedurende de reis tusschen Elba en CivitaVecchia, zocht Sposata, die ver gat, dat hij zijn portefeuille aan den kapitein had gegeven, tevergeefs naar zijn geld. Denkende, dat zijn zoontje zijn portefeuille uit zijn zak gehaald en verloren had, werd hij zoo woedend, dat hij in een aanval van drift het kind beetpakte en het in zee wierp. Men üet het schip stoppen en trachtte het kind te redden, maar het was reeds te laat. Dertig millioen verspeeld. De Hon- gaarsche magnaat, graaf .Wladislads Szecheni, echtgenoot van de Amerikaan- sche millionairsdochter Vanderbilt, is uit Boedapest naar Londen vertrokken, waar het grafelijk paar voortaan zal blijven wonen. Het vertrek moet, zoo weten Hongaarsche bladen te melden, toege schreven worden aan het feit, dat de graaf tengevolge van zijn groote specu latie op de Weensche beurs in verband met de baisse, die veroorzaakt was door den ongestadigen politieken toestand, 8 millioen heeft verloren. De graaf maakt deel uit van de z.g. magnaten-groep, waartoe ook baron Springer behoort. Deze gro p heeft gedurende de jongste baisse meer dan 30 millioen kronen op de Weensche beurs verloren. De moordenaar van den Berlijn- schen schooljongen Klahn heeft thans bekend, dat hij den armen knaap met de laagste bedoelingen heeft vermoord. Het onmensch tracht zijn schandelijke daad nu op zijn geestes-gesteldheid te schuiven. Hij is vroeger reeds in een krankzinnigen-gesticht verpleegd. Moord te St. Joosl-ten-Noode. Te St, Joost-ten-Noode bij Brussel is de vrouw van den banketbakker Michaux vermoord in den kelder van haar winkel gevonden. De heer Michaux had 'smlddags om vijf uur alleen zijn woning verlaten en toen hij 'snachts omstreeks half één daarin terugkeerde, was hij zeer verwonderd zijn vrouw niet aan te treften. loen zij om twee uur nog niet thuis was, ging hij op onderzoek bij de winkeljuffrouw uit. die haar kamer op de derde verdieping heeft. Deze kon hem niets anders mede- deelen dan dat, toen zij om halftien 's avonds thuiskwam, haar meesteres net bezig was toebereidselen te maken om haar winkel te sluiten. Toen 'smorgens om halfzes zijn vrouw nog niet verschenen was, ging hij een smid halen om de winkeldeur open te laten breken. In den kelder wachtte hem een vreeselijk schouwspel. Daar vond hij namelijk zijn vrouw met afge sneden hals, badende in haar bloed, liggen. Het slachtofter hg op den rug, met de armen omhoog, als probeerde zij nog om zich te verdedigen. Het ge laat en de tot aaa de ellebogen ontbloote armen waren met bloed bedektde oogen waren half gesloten. In het ge ronnen bloed zag men een gedeelte van een afgerukt parelsnoer, twee kammen, de punt van een gebroken mes en een schakel van een gouden ketting. Na den moord was de moordenaar naar de bak kerij gegaan. Hier waschte hij het mes waarmede hij de misdaad had gepleegd af, deed zijn boord af en wierp dit op de kneedtafel. Daarna heeft hij z'n handen en gezicht van de bloedsporen gereinigd en heeft zich vervolgens naar der win deljuffrouw begeven om lucifers te vra- gen. De vermoedelijke dader is een 18-ja- rlge neef van het slachtoffer zekere Ver- heust. Acht maanden geleden had het echtpaar Michaux dat geen kinderen had, den jongen neef bij zich in huis geno men om hem het vak te leeren. Hij had weinig zin in zijn werk en was lui, wat hem dikwijls berispingen van zijn tante bezorgde. De moordenaar die voort vluchtig is heeft ongeveer 140 gulden, de ontvangst van den vorigen dag, en dien waarop de moord plaats had, me degenomen. De politie doet alle moeite hem in handen te krijgen. Twaalfjarige held. Dezer dagen tijdens de troepenschouwing te Hadenkoi, Turksch hoofdkwartier, verleende vol gens het H. v. A. de Grootvizier den graad van onderofficier aan den twaalf jarigen knaap Nusi, stellig de jongste soldaat ter wereld. Nusi is wees en ver diende zijn brood door eieren uit te ven ten. Bij het uitbreken van den oorlog volgde hij een regiment dat ten strijde trok. De soldaten lieten hem gaarne mee gaan en hij bewees hun talrijke kleine diensten. Hij kwam met zijn regiment te Kirk-Killise en woonde den schrikkelij- ken slag bij tusschen Turken en Bulgaren. Het regiment van Nusi werd verslagen, en op duizenden mannen bleven er slechts 500 over. Nusi voegde zich bij een ander reg:- ment en had het geweer opgenomen van een in den slag gesneuvelden soldaat. Zeer fier nam hij deel aan zeventien veldslagen. Te Karaij Agatsch aan het been gewond, weigerde hij naar de am bulance te gaan, zeggende dat hij zijn beenen niet noodig had om te schieten. Na de nederlaag te Loele-Boergas sleep te hij zich voort gedurende drie dagen om ten slotte geheel uitgeput te Tsjor- loe aan te komen. Van daar werd hij gevoerd naar het gasthuis te Constanti- nopel waar een kogel uit zijn been werd gehaald. De jonge krijgsman werd be loond wegens zijne heldendaden. Opofferende moederliefde. Zondag heeft op de spoorlijn Lyon- Saint-Etiene een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De vrouw van den baanwachter Duport ging, met het oog op een trein, om half vijf 's-middags de boomen van den overweg sluiten en had haar drie jarig -kind op den drempel van haar huisje geplaatst. Toen zij terugkeerde bemerkte zij haar kind tusschen de rails, pogingen aanwendend om naar haar toe te komen. Op hetzelfde oogenblik na derde de trein met groote snelheid. Waanzinnig van schrik snelde de moeder naar de kleine toe, nam het op en wierp het over de rails de vrouw zelf werd echter door de locomotief overreden. Later vond men haar afschuwelijk ver minkt lijk. Vriendelijke attentie van een kip Te Ellewoutsdijk doet zich dagelijks een alleraardigst tooneeltje voor. Daar kwam tot heden lederen dag eet. kip in een ligtentje van het Groene Kruis en legde haar ei geregeld op het bed van een in dat tentje opgenomen meisje. Deze kip heeft eenige dagen geleden opge houden te leggen en haar werk is thans overgenomen door een andere kip, die dagelijks trouw haar ei in den schoot van het meisje komt leggen, aldus meldt de N. Crt. Door zijn hond gered. De heer Poueet te Marseille, eigenaar van een groot koffiehuis, verliet zijn kel der toen hij in de duisternis plotseling aangerand werd door 2 schelmen, die bij hem in dienst waren geweest en welke 't plan hadden hem te vermoorden en te plunderen. Een dezer was een gewezen worstelaar. Doch een groote politiehond, welke steeds in het hotel verbleef, viel de bandieten aan en dreef ze op de vlucht. Een hunner vluchtte op de daken, struikelde en stortte in de diepte. Hij werd op de straatsteenen gedood. dat alle voorkomende ziekten kan genezen, kan nimmer bestaan. Voor elke ziekte moet dus een ander geneesmiddel g-maakt en gebruikt worden. MAAGPOEDER, van Apotheker Boom, waardoor reeds duizenden maaglijders zijn genezen van maagpijn, maagkramp, zuur, hartwater en slechte spijsverteering. Prijs per doos f 0,75. ASTMAPOEDER van Apotheker Boom, dit poeder geeft bij inademing onmiddelijk verlichtig bij Asthma en hieruit voortko mende Borstbeniuwdheiden Borstbeklemming z-lfs bij den hevigsten aanval. Prijs per dooB f 0,65. HOOFDPIJN (migraine) Pastilles van Apotheker Boom zijn een zeker werkend geneesmiddel tegen Hoofdpijn, migraine schele en zenuwhoofdpijn. Prijs par flacon f 0,80. KINA KOORTSDROPPEN van Apothe ker Boom zijn gemaakt van de znivere kinabast en zijn, door dat de kina direct opgelost iu de maag komt, een spoedig werkend middel tegen koorts, binnenkootts, Malaria en gevatte koude. Prijs per flacon f 0,60. LAXEERPILLEN van Apotheker Boom zuiveren net- bloed, verdrijven gal en slijm en bevorderen den stoelgang. Piijs per doos f 0,50 en f 0,25. STA A LP AST ILL ES van Apotheker Boom zijn gemaakt van melkzuurijzer en bederven nimmer. Deze zijn eeu goed middel tegen bloedarmoede, bleekzucht en daarui' voort komende ziekten en de pastilles wekken den eetlust op. Prijs per flacon f 1,20 en 2, HOESTSIROOP van Apotheker Boom, aanbevolen door Dr. Poolman tegen hoesten heescbheid en kinkhoest. Deze siroop maakt de slijm los en doet het boesten spoedig bedaren. Prijs per flacon f0,70. AAMBEIENZALF vau Apotheker Boom geneest spoedig in- en uitwendige, bliüde en bloedende aambeien. Het jeuken bedaart spoedig. Prijs per potje f 0.50. Bovenstaande geneesmiddelen zijn alleen echt met den naam Boom en zijn verkryg- baar in de meeste Apotheken en Drogist winkels. Waar niet verkiijgbaar, wordt het verlangde, na ontvangst van het bedrag, met verhooging van 10 ct. voor portkosten, franco toegezonden door FIRMA A. M. BOOM TE ARNHEM. 4655 Te Rotterdam is Donderdag de 76-jarige M. Oudenaarde door de tram aangereden en gedood. Later op den dag werd een 9-jarige jongen overreden en oogenblikkelijk gedood. Woensdagavond had in de Jonker straat te Amsterdam een ernstig ongeval plaats Een 2 jarig meisje werd door honden kar overreden en bleek bij aankomst in het gasthuis reeds overleden te zijn. Te Kaakheem (Gron.) is een 8-jarig dochtertje van D. te Ulrum bij het roeien verdronken. De kleine was bij familie in Ten Boer op bezoek. Nabij Haren, op de lijn Groningen Haren, is gistermorgen de 50-jarige gehuwde wegwerker W. v. d. B. bij het opladen van rails van een wagon geval len, waarbij een rails op hem viel. De man was onmiddellijk dood. De 90-jarige wethouder P. v. d. Hoek, te Mill, zal dit jaar periodiek af treden Genoemde heer geeft zich echter voor de aanstaande verkiezing weder beschik baar gesteld. H b 1. De kantoorbediende der Posterijen, G. Arts, te Druten, is bij het badeu in de Waal verdronken. Uit eeu jas, hangende iu een per ceel aan het Zeeburgerpad te Amsterdam is een portefeuille ontvreemd, inhoudende 2 bankbiljetten van f100 en een 3-tal 1/20 Witte Kruisloten. Te Tilburg zijn de werkman Kou- wenberg en zijn 5 kinderen, na het eten van erwteusoep, hevig ongesteld gewor den. De medicus constateerde vergiftiging, veroorzaakt wegens het bereiden der soep in een gesoldeerde pan. Nog één kind Is vrij ernstig ongesteld. Een droevig ongeluk had gister nacht plaats op een motorbootje, be stemd voor goederenvervoer van Zalt- bommel naar Rotterdam Toen de schipper zijn 17-jarlgen knecht v. Z., afkomstig uit Rotterdam, gister morgen kwam wekken, vond hij hem dood op zijn bed liggen: 't Bleek, dat de jongen door gasver- stikking in de machinekamer om het leven was gekomen. Te Hof van Delft is gisteravond het ruim éénjarig dochtertje van den werk man Kouwenhoven op de bleekerii van Opten in een chloorput geraakt en levenloos daaruit gehaald. Te Rotterdam is de 58-jarige schil der H. J. Westerman van een 6 meter hooge stelling gevallen. Hij was onmid dellijk een lijk. Aan de Dally Chronicle" wordt uit Chicago gemeld Een nieuwe wer velstorm heeft de stad Nebaska getei sterd. De stad Sevard heeft zeer veel geleden. Deze stad en verschillende kleine dorpen zijn gedeeltelijk verwoest. Er zijn 17 dooden en 50 gewonden. Aan de „Berl. Lokak Anzeiger" wordt uit New-York gemeld De wer velstorm In Nebraska, die in het bijzon der de stad Stewart teisterde, heeft vol gens de laatste niededeeling aan 50 personen het leven gekost. Ook zijn talrijke personen gewond. De materiéele schade is zeer groot. Donderdagavond, rond half elf, zijn de „attractions" in de tentoonstelling te Gent in opschudding gebracht door een schrikkelijk ongeluk. De „Scenic Rail way", soort Montagne Russe", werkte, toen, men niet weet hoe, een der wa- gonnekens haperde en omsloeg. De be diende van de „Railway" Milner, een Engelschman, werd gedood. Hij is 50 jaar. De vier inzittenden, waaronder twee Parijzenaars, werdeD gekvvttst. Men vreest voor het leven van een der slacht offers. Het parket kwam dezen morgen ter plaatse." Volgens bericht is bij de Kon- Pa- ketvaart-Maatschappij te Amsterdam te legrafisch ontvangen „Vrijdagavond 9 dezer Is een barkas, waarmede 2 Eutopeesche bootslieden en ongeveer 60 koelis van het stoomschip „Tasman", te Priok liggende, naar den wal gingen, omgeslagen. Het ongeluk geschiedde, doordat de inzittenden zich te veel aan stuurboord zij bevonden. De barkas kreeg daardoor slagzij en de aan bakboord zittende koelies, bevreesd geworden, sprongen overboord, hetgeen tengevolge had, dat de barkas omsloeg en zonk. 23 Koelies verdronken. De 2 Europeesche bootslie den behooren onder de geredden." Bij een vechtpartij te Dokkum heeft een 14-jarige knaap den 13-jarigen De Vries doodgeslagen. Te Wouw (N.-Br.) is gisternamiddag een 4-jarig kindje van den woonwagen bewoner door een auto oveneden het kind was onmiddelijk dood. De chauffeur had geen schuld aan het ongeval. Donderdag had het juist op dezen dag verjarend 2-jarig ventje van den heer G.S- Monfoort, te Schiedam, het ongeluk In een emmer heet water te vallen, welke de dienstbode even te voor uit de dis tilleerderij gehaald had en op den grond in de keuken plaatste. Deerlijk met brandwonden overdekt, werd het kind dadelijk onder geneeskundige behande ling gesteld. Zijn toestand Is bedenke lijk. Woendagmiddag werd uit de rivier nabij de werf van den heer J. Visser, te Papendrecht, opgeha'ald het lijk van den 12 «jarigen Hendrik De Best wonende Tolburgstraat 18, te Dordrecht. liet ventje was ongemerkt van 't mo torbootje, waarmede hij in gezelschap van zijn aanstaanden zwager een tochtje deed, overboord gevallen en verdronken. Geeft een Zachte, Blanke huid. Het beste middel tegen Zomer sproeten, Roode en Ruwe Huid. Verkrijgbaar by A. TIELEN. 4699 J. HAMBURG, Grootestraat WAALWIJK3CHE Naar de eischen des tijds ingericht. Uitsluitend fijne kwaliteit. Hoogst zindelijke bediening. ZEER BILLIJKE PRIJZEN. Aanbevelend, Stationstraat. WAALWIJK zijn verkrijgbaar bij F. L. RATH te Waalwijk. 804 Interc. Telefoon 171. Fabriek van kunstledematen, breukbandon, buikgordels, rechthouders enz. Dagelyksch hierover te spreken. 104 Zondags van 10 tot 12 uur lart ir O van het Zuiden )Mf VAN FRIEZENVEEN.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 5