Th.A.vanWijck DE GEBLOEMDE KARPETTEN Gemengd Nieuws Korte berichten. Ingezond m Stukken. Handelsberichten. Advertentiën. WILT U een mooi, solied, degelijk Karpet W ELNU! komt dan in het Meubel- en Tapijten- Magazijn van n ge zult verbaasd zijn ever de groote keuze, oooral in Koehaar- en v apis-Belge Karpetten. Theologanten van het Seminarie J. Bek kers, Th. Beijer, J. P. H. A. Van Coll, W. F. J. M. Kemps, F. A. Muselaers, A. J. Pessers, J. P. J. M. Sanders, A. J. Schots en G. J. Duetens, alsmede aan L, Classen, van de Congregatie der Mis sionarissen van de H. Familie te Grave de vier mindere Orden aan G. Kaarsgaren, van de Congregatie van het II. Sacrament tc Ilaterten de T o n- suur aan Ch. A. Van den Berg, E. T. II. Klep en H. J. M. Le ij gr a a ff, van de Congregatie der Witte Paters te Boxtel. Zaterdag werden door Monseigneur in de Kathedraal var. St. Jan te 's-Bosch de volgende H. Wijdingen toegediend Het Subdiaconaat aan de vol gende E. H. Theologanten van het Se miuarie te Haaren M J. Smolenaars, J. C. J. Aelen, C. Bekkers, A. N. M.J. Van Dijk, H. B. j. A. M. Van Duo, J. F. A. Van Erp, Th. A. G. Van Erp, H. F. M Goossens, P. A. J. Van I leijst, G. Van der Horst, F. J. C. J. De Klijn, E. J. J. Koeken, A. J. E. Van Mackelenbergh, J J. Pulles, P. A. C. M. Van Riel, H. J. A. Schoenmakers, H. J. Smits, V. A. M. Sprengers, P. J. Van Stiphout, F. C. Van Tartwijk, A. M. Van Tilborg, A. Van de Ven, J. H. Verschure, Th. L. De Viies, F. J. M. De Wijs, alsmede aan fr. Laurentius Classen, van de Congregatie der Missionarissen van de H. Familie te Grave. Het H. Diaconaat aan tien Sub diakens van het Seminarie J. M. Becx, A. J. M. Goossens, H. F. Heezemans, H. J. Van Heusen, F. N. Mannaerts, W. P. A. M. Mutsaerts, J. W. A. van Oor schot, J. van de Sande, J. E. Schepens en H. Steenbakkers aan fr. Fran- ciscus de Vocht, fr. Joannes Baptista van Gennep, fr. Joannes van 't Rood, van de Orde van het H. Kruis aan fr. Gerardus van der Geld, en fr. Ferdinan dus Nolte, van de Congregatie der Mis sionarissen van de H. Familie te Grave en aan fr. Michael (J. A. F. van Engelen) van de Orde der Augustijnen. Het H. Priesterschap aan de navolgende Diakens van het Seminarie R. M Barten, A. J. M. de Beer, G. M. M. M. C. van Crimpen. G. H. Daandels, G. A. van Elk, A. B. Gerold, P. J. Gom- mers, A. J. C. van den Heuvel, F. W. J. Houbraken, C. A. van Iersel, H. C. van der Kamp, W. E. P. van Leeuwen, J. Nabuurs, P. C. A. van Oorschot, L. A. Sanders, H. C. Schoenmakers, J. P F. Smeijers, H. G. M. van Swelm,J. M. J. Termeer, J. C. J. M. Teulings, M. J. Timmermans, A. F. W. Verwiel, G. Vos, L. J. van Vroonhoven en J. Th. van der Weerden, aan fr. Constantius Bazel- mans en fr. Dionysius van den Boom, van de Orde der Witheeren, aan fr. Adrianus van Dooren, fr. Wilhelmus Kraan en fr. Matheus Wfeërs, van de Orde der Kruisheeren aan fr. Engei- mundus van Riethoven, van de Orde der Capucijneu aan fr. Lucas van Goch, en fr. Marcus van Haaren, van de Orde der Carinelieten en aan fr. Theodoris Weiier, van de Congregatie der Missionarissen van de H. Familie te Grave. Bosch, en vierstemmige liturgische zangen voor gemengd koor. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) M. de Red. Wees zoo goed het volgende te plaat sen in Uw geëerd blad. Bedilzucht. Wij zijn naar 's-Bosch opgetrokken om daar onder het gehoor van Mgr. Prin sen, pastoor Mutsaerts, baron v. Wijn bergen en kap. Donders ons te sterken tegen de verleiding, die uitgaat van het socialisme, om daar de leer des Pausen te hooren aangaande het werklieden- vraagstuk, om daar onderwezen te wor den, zooals baron v. Wijnbergen het zoo schoon zeide, hoe wij den Christus te volgen hebben, om deelgenoot te worden van den heilstaat daarboven en nu moeten wij uit veler mond hooren Daar hebben zij geld voor over Ja, bedillers, om te leeren, hoe wij ons als Katholieke werklieden te gedragen hebben, daar hebben wij geld voor over. Een Lid der R. K. Vakvererniging. Waalwijk, 20 Mei 1913. Constantijnsch Jubilé. In alle parochiekerken van ons Bisdom is Zondag, naar aanleiding der Constan- tijnsche feesten te Rome, door Mgr. W. van de Ven een jubilé aangekondigd te houden in eene week naar verkiezing van den Pastoor vóór of uiterlijk tot en met 8 December. Mgr. heeft in zijn breve de voorwaar den opgesomd, welke Z. H. de Paus verlangt van hen. die niet de Basilieken te Rome kunnen bezoeken. Deze zijn om gedurende de jubilédagen te vol brengen a. zes maal de parochiekerk bezoeken b. biechten en naderen tot de H. tafel c. 'aalmoezen geven of eeuig ander goed werk verrichten. Voorts heeft Mgr. aanbevolen dat de dagen van het jubilé onmiddellijk zullen worden vooiafgegaan door een plechtig Lof met uitstelling »in remonsttans4, Veni Creator en Rozenhoedje door den priester vanaf de predikstoel voorgebe den. Dat iederen dag van het jubilé 's a- vonds lof zal zijn ook met uitstelling >1d iemonstrans* en eindelijk de jubilé dagen zullen besloten worden met eene plechtige H. Mis met »Te Deum*. In onze paroehiekerk zal dit ker kelijke feest gevierd worden met een plechtig triduum, dat morgen aanvangt en geleid wordt door den ZeerEerw. pater Broekman S. j. Bisschoppelijke pi opagandacommissie tot bevordering van Liturgisch leven in het bisdom van s-Bosch Deze commissie houdt hare tweede algemeene vergadering op Maandag, 26 Mei, in de Congregatiezaal van St. Pie- ter te 's-Hertogenbosch, onder eere-voor- zitterschap van den Hoogeerw. heer Mgr. J. Pompen, vicaris-generaal van het Bis dom. De agenda vermeldt o.m.Liturgische gezangen, uit te voeren door Bossche knapen en heereo, onder directie van Weleerw. W. v. Kessel, kapelaan aan de kerk van Sint Cathrien propaganda-rede door den Zeereerw. heer A. Mutsaers, pastoor van de Sint Pieterskerk te 's M. de R. Sta ons toe een klein stukje te plaatsen in Uw geëerd blad ten gelieve vau X., die eeu artikeltje schreef in Uwe uitgave van ver). Zaterdag. Den geachten inzender zij dan beleefd opgemerkt, dat het Ziekenfonds niet eene publieke collecte gehouden heeft, zooals hij meende, maar heel gewoon zijne do- nateursgelden heeft geïnd. De geachte inzender vergiste zich dus blijkbaar. En de grief, die hij tengevolge van die vergissing in verband met eene andere handeling van het Ziekenfonds uitte tegen den Edelachtbaren Heet Burgemeester, bestaat derhalve niet. Tot het innen toch van donateursgelden is naar de geachte inzender zelf wel zal weten, geen permissie van het hoofd der gemeente noodig. En wat die andere handeling van het Ziekenfonds betreft, waarover zooeven zij den geachten inzender medegedeeld, dat de adviezen van onzen hooggeschal- ten geestelijken adviseur steeds, waar noodig of nuttig, door ons worden inge wonnen en immer door ons ten hoogste worden gewaardeerd, te meer daar het doorzicht van zijn Eerw. reeds meermalen ons overduidelijk bleek. Tevens maken wij van deze gelegenheid gaarne gebruik om wederom onzen oprechten dank te brengen aan onze Donateurs. Het Zie kenfonds verheugt zich in grooten bloei en honderden in onze gemeenten van Waalwijk en Besoijen hebben in de 13 jaren van zijn bestaan de weldaden daar van genoten. Het moet voor de Heeren Donateurs een zoete gedachte zijn in vrije liefde meegewerkt te hebben, tot het lenigen van zooveel nood. En wij van onzen kant geven hun de verzekering dat hun liefdedaad bij alle georgani- seerden immer in dankbare herinnering zal blijveq. Het bestuur van het Ziekenfonds van den R K. Gildenbond. Moord r Men meldt uit Princeuhage aan de Resb. Er wordt hier een onderzoek ingesteld naar een moord, die vermoedelijk is gepleegd op den 8-jarigen A. v. d. B., wiens lijkje vannacht is gevonden, nadat de knaap gisterenavond de ouderlijke woning had verlaten. Nader meldt men Omtrent de oorzaak van het verdrinken van den jeugdigen A. van den Broek te Princenhage tast men nog in het duister. Het vermoeden wint echter meer en meer veld, dat de jongen met geweld in de sloot is geduwd. Het knaapje toch werd in de sloot gevonden met het hoofd naar de laagte. In de sloot stond zoo weinig water dat, indien het knaapje er per ongeluk zou zijn ingevallen hij er zich gemakkelijk uit had kunnen redden. Aan het hoofd van den jongen werden enkele kleine wondjes ontdekt. De mi litaire doktoren Heil en Lynkamp schouw den het lijk Ter plaatse zijn aangekomen de waarnemende substituut-officier van Justitie, mr. Sasse van Ysselr. Te New-York is dezer dagen een Italiaan, zekere Angelo Defino op straat vermoord naar alle waarschijnlijkheid door handlangers van de Camorra. De fino had vroeger tot het geheime ge nootschap behoord, maar na zijn makkers te hebben verraden had hij de wijk genomen naar Australië. De broederschap liet hem echter achtervol gen en Defina moest verder vluchten de heele wereld om- De achtervolging duurde 10 jaar en tot vijf maal toe werd een moordaanslag op den vluchteling gepleegd. Na zich eenigen tijd in Ar gentinië te hebben opgehouden, was Defino ten slotte in New-York aange land. Hij meende zijn vervolgers van het lof- spoor te hebben gebracht en dacht ein delijk in veiligheid te wezen. Hij had misgerekend en de zesde aanslag op zijn leven werd hem noodlottig. Een giftmenger. Te München is een koopman, Otto Gierlinger genaamd, aangehouden wegens poging tot vergiftiging van zijn vrouw. Gierlinger, die van zijn eerste vrouw gescheiden is, huwde later een dame uit een welgestelde Miiucheuer familie. Een kind uit zijn eerste huwelijk stierf spoedig daarna; het gerucht loopt, d t dit even eens vergiftigd werd. Het lijk zal daarom opgegraven worden. Dezer dagen sloeg Gierlinger zijn vrouw voor het herstel van haar gezondheid een reis naar Amerika te maken. Mevrouw Gierlinger, die haar man ten volle vertrouwde, nam zijn voorstel aan. Aan boord van het schip, dat hen van Marseille naar Amerika zou breogen, gaf Gierlinger zijn vrouw twee fleschjes met een middel tegen zeeziekte. Kort voordat het schip de haven verliet, verdween Gierlinger met medeneming van al het geld, dat zijn vrouw bij zich had. De arme vrouw be merkte zijn vlucht pas, toen het schip reeds in zee was. Gierlinger was intus- schen naar München teruggekeerd, waar hij in de veronderstelling dat zijo vrouw onderweg gestorven zou zijn, het huis, dat aan zijn vrouw behoorde, verkocht. Toen mevrouw Gierlinger te Hoboken aankwam, werd zij, daar zij geen geld had, weder naar Europa teruggebracht en zij kwam weldra te München aan. Gierlinger schijnt niet geheel toereken baar te zijn. Des tijds werd hij tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld omdat hij zijn schoonvader een doods- ïoofd per postpaket had toegezonden. Bij het openen van het pakje kreeg de oude heer van schrik een beroerte. Uit den trein geval/en. Aan de spoorbaan AlmeloBorne is Zondagmorgen bewusteloos gevonden, de 31-jarige A. Huisman, een fabrieks arbeidster, die Zaterdagavond vermoe delijk uit den trein is gevallen. Zij is naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, alwaar zij gisterennacht aan de bekomen verwondingen overleden is. De groote bi and te Presburg. Zooals Reuter reeds meldde heeft Zaterdagmiddag te Presburg de voorma lige kroningsraad van Hongarije een reusachtige brand gewoed, waaraan een heele stadswijk ten offer is gevallen. Honderd groote steenen huizen, twee cerken en talrijke openbare gebouwen zijn totaal afgebrand. Het vuur dat 's middags om half drie in eèn woning der Petosistrasse uitbrak, verbreidde zich, tengevolge van den stormachtigen wind met groote snelheid en in een minimum van tijd stonden zes der in de genoem de straat liggende houtopslagpJaatsen in vlammen. Een half uur later brandden ook reeds drie tramwagens. De bevol king verliet in paniek haar woningen en liet al haar bezittingen achter om slechts het leven te redden. Buiten de stad had zich weldra een geheel leger dakloozen verzameld. 's Namiddags om half vijf stonden twaalf tramwagens in brand. De politie en brandweer van Presburg konden te gen de vlammenzee al heel weinig uit richten. Zij verzocht daarom de Weener brandweer telegrafisch om hulp en in een extra trein verscheen deze spoedig op het terrein van den brand, die op dat oogenblik zijn hoogtepunt had be reikt. Terzelfder tijd rukte ook een de tachement miiitairen aan, zoodat het vuur toen van verschillende zijden kon wor den aangegrepen. Tegen zeven uur toen de storm veel van zijn kracht verloren had, slaagde men er eindelijk in de vlammen in hun voortgang te stuiten en eenigen tijd later was het vuur geheel gebluscht. Vele kinderen en een groot aantal volwassenen worden vermist, ter wijl ongeveer 1600 familiën d. w. z. 8000 personen dakloos zijn. Gelijk reeds ge meld is, werd een Presburger brandweer man gedood en werden tal van anderen min of meer zwaar gewond. Ongeveer dertig personen zijn uit de vlammen ge red. Tragisch. De landbouwer H. de Kr. wonende op de Haar te Rijssen, ging Zondag middag met zijn driejarig zoontje en zijn buurman, met een paard, gespannen voor twee achter elkander gebonden wagens, naar 't veen aan den Holterweg om een paar vrachten zoogenaamde scharren (bovenste gedeelte van 't veen) te halen. Daar aangekomen laadde men den eetten wagen vol, dien de buurman naar huis bracht, terwijl Kr. met zijn zoontje bleef en den anderen wagen zou vol laden. Ondertusschen stak een hevig onweer op, vergezeld van wind, hevige regens en hagel. Toen 't onweer uitgewoed had en Kr. wat lang uitbleef, ging men op onder zoek uit en vond 't kind dood bij den wagen liggen, door den bliksem ge troffen zichtbaar aan een roode plek aan een slaap en op de wang. Van den vader was evenwel geen spoor te ontdekken. De politie werd met het treurige geval in kenis gesteld en deze ging nu, met de noodige lantaarns bij zich (het was intusschen reeds donker geworden) aan 't zoeken, mar kon ook geen spoor ont dekken. Na eenigen tijd zagen de zoe kenden een op eenigen afstand gelegen woning eenige mannen opmerkzaam ge worden op het licht der lantaarns na deren, onder wie ook de lang gezochte. De ongelukkige kon zich van hetgeen gebeurd was niets herinneren. Toen het kind door het hemelvuur werd getroffen, schijnt hij, geheel verbijsterd en ontsteld, te zijn weggeloopen, eenigen tijd in het veld te hebben gelegen en na weer wat bij te zijn gekomen naar bedoelde wo ning te zijn gegaan, waar de bewoners evenwel van den geheel versuften man geen inlichtingen konden krijgen en hem dus niet naar huls konden terugbrengen. Ongeveer half twaalf werd de ongeluk kige thuisgebracht. Een auto-bandiet. Iemand die zeide Landen te heeten, vervoegde zich vanochtend in een ma gazijn van auto's op de groote boule vard en informeerde naar den prijs van een auto. Hij vroeg er een proeftocht mee te mogen doen, 't geen werd toe gestaan. Met de ingenieur Dardenne reed de man daarop in de richting van Pontoise weg. In de gemeente Louvres schoot hij vijfmaal met een revolver op den inge nieur, die uit de auto op den weg neer viel. De misdadiger is vervolgens in de richting van Parijs teruggekeerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat hij een kamer had gehuurd op den Boule vard de Strasbourg. Men heeft daar papieren gevonden, die aantoonen dat hij een Belgische deserteur is, Divignon genaamd. De toestand van den ingenieur is zorgelijk. Wereldhervormers aan 't woord In een openbare vergadering van de feder ate Amsterdam der Sociale Democratische Arbeiderspartij Zondagmiddag belegd sprak mr. Troel tra over „Het internationaal mi litarisme als bedreiging van beschaving en volkswelvaart/' Dr. H. Gorter, (Sociaal Democratische Partij) maakte gebruik van de gelegenheid lot. debat. Bij de repliek van mr. Troelstra ontstond er volgers de Maand. Cf. een geweldig ru moer De aanhalige)s van dr Gorter begonnen op oorverdoovende wijze le fluiten de te genpartij trachtte het lawaai door daveiend handgeklap te overstemmen. In minder dan geeu tijd zat ongeveer niemand meer op zijn plaats. Alles liep en drong dooreen. Achter in de zaal werden wandelstokben dreigend opgeheven. Een der aanwezigen had een walerkrnik opgeheven eu zwaaide die opeen stoel staande heen en weer. „Vechten Vechten schreeuwde men van velschillen de kanten. Telkens opnieuw werd in bet dol le gefloten en geapplaudisseerd. Tevergeefo trachtte mr Troelstra het geraas te over schreeuwen. Het werd hein zoowel door vrienden als door tegenstanders on moge'ijk gemaakt zijn rede te vervolgen. Tevergeefs ook trachtte de leider der vergadering de aanwezigen tot kalmte te brengen. Noch zijn woorden noch zijn hamerslagen hadden eenig resultaat. Toen het tuuiu't eenige minuten had voortgeduurd verklaarde mr. Troelstra verdrr van het woord af te zien en sloot de voorzitter de vergadering onder fel protest legen hen die het vije woord onmogelijk hadden gemaakt. Ouder 't zingen van „de Internali >nale verliet 't publiek daarop de z.a'. Te Wognum (N. H.) is het 2-jarig zoontje van den heer v. B., terwijl hij een kip achterna liep, in de gierput ge vallen. Hoewel men onmiddelijk te hulp schoot, werd het kind dood opgehaald. Gistermiddag is de marechaussee Bakker van zijn paard gevallen. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het zie kenhuis vervoerd. Te Belle Valley in Ohio zijn 16 personen gedood door een mijnontplof- fing. - Bij een hevig onweder, dat zich boven Padua en omstreken ontlastte, werd een groenteboer, die lag te slapen, in zijn bed door den bliksem getroffen en op slag gedood. Zijn vrouw, die naast hem sliep, bekwam eene onbeduidende verwonding. De bliksem kwam door den schoorsteen binnen. Een negenjarig zoontje van den groentenhaadelaar V., in de Jansstraat te Haarlem, is gisteravond terwijl hij aan het stekeltjesvangen was, in het Spaarne gevallen en verdronken Het lijkje is nog niet gevonden. Te Sneek werd gistermiddag het achtjarig zoontje van een melkrijder, Th. H., beneden de knie door de tram van Joure een been afgereden. Sneeuwstormen hebben gisteren in verschillende streken van Schotland, vooral in de hooglanden, ernstige schade aangericht. De schapenfokkers klagen steen en been nog nooit zijn hun kud den zoo geteisterd en was het sterftecij fer zoo hoog als uu het bedraagt dan ook 40 a 50 pet. Ook aan velden en tuinen is groote schade toegebracht -- Vier rioolwerkers zijn gisteren te Charlottenburg bij het schoonmaken van de rioolwerken gestikt. Toen de werk lieden, die om drie uur aan het werk waren gegaan, na langen tijd niet terug keerden, rukte de brandweer uit om een onderzoek in te stellen. Men vond de arbeiders dood. Hedennacht geraakte te Hoek van Holland de poetser der H. IJ. S- M v. d. H. zoodanig met een arm tusschen een kraanmachine beklemd, dat dit lichaams deel bijna verbrijzeld werd. Zijn opname in het ziekenhuis te Rotterdam werd noodzakelijk geacht. Te Delden is gisteren het driejarig kindje van het echtpaar E. in een pot met kokend water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Verkiezing. Verkiezing. Rivierberichtcn. zijn dit jaar eenig mcoi. Scherp concurreerende prijzen. Zie de Etalage. 4418 Re Burgemeester vau Waalwijk maakt bekend dat op den 3en Juni a.s, eene verkiezing zal plaats bebben voor 4 leden vod de Piovinciale Staten dat formulieren voor opgaven van candidaten voor die verkiezing vanaf heden kosteloos ver krijgbaar zijn (er secretarie; dat de opgaven van candidaten bij den Burge meester van Heusden op 3 Juni'a.s. kunnen worden ingeleverd van des voormiddag9 9 tot des c&middags 4 uur. Waalwijk, 10 Mei 1913. De Burgemeester voornoemd, TH. DE SURMONT DE BAS SMEELE. De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend dat op den 3en Juni" a.s. eene verkiezing zal plaats hebben voor één lid van de 11e Kamer der Staten Generaal dat formulieren voor opgaven van candidaten voor die verkiezing vanaf heden kosteloos ver krijgbaar zijn ter secretarie; dat de opgaven van candidaten bij hem, Bur gemeester, op 8 JuDi a.s. kunnen worden inge leverd van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uu'-. Waalwijk, 10 Mei 1913. De B ïrgemeester voornoemd, TH. DE SURMONT DE BAS SMEELE. BESOIJEN, 20 Mei. Dc pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1.38. Laagste prijs t 1,22. Eieren 4cent per stuk. GORINCHEM, 19 Mei. Qp de veemarkt waren heden aangevoerd 409 runderen 30 nuchtere kalveren, 30 vette varkens 1510 biggen. le qual. Kalfkoeien 1260 a 320 Kalfvaarzen f 180 240 Guiste vaarzen 1120 k 170 Melkkoeien - 1180 A 240 21/2 jarige ossen f k Pinken 1 90 a 140 Graskalveren l 0 Nuchtere kalv. 18 a 32 Aangevoerd 30 vette vaikene van 26 a 27 ct per hall kilo, biggen van 112,a 22per stuk. Aangevoerd 13 schapen en 574 lammeren scha pen f20 a 26 lammeren f 10 A f 16 per stuk. ROTTERDAM 20 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd'62 paarden 1 veulen, ezel, 1614 magere en 650 vette runderen 207 vette 884 nuchtere en graekalv. 5 schapen ot lammeren 3 varkens 168 biggen, 8 bokken of geiten. Koeien en ossen 36 tot 40 a 45 ct.. stieren 32 tot 37 ct., kalveren 50 tot 55 a 69 ct., vette exporlkalvercn 47'/j ii 52'/3 ct., alles per '/s kilo. Melkkoeien f 150 A f 320, kalfkoeien 1160 ii 340, stieren 140 a 350 pinkeu 110 a 130 graskal veren a vaarzen f 120 a 180 alles mager vee; biggen f 11. a 20.slachtpaarden i 80 a 140; werkpaarden f 180 A 400, hitten fllOa 240 Nuchtere kalveren fok— 16—. A 28.— slacht U._ A 16.— Biggen f 2.— a 2.25 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 vn. en 180 stukken van '/3 kilo. Prijs le qual. f 62, 2e qual. f 58, 3e 54. Per '/a kilo ll'/5 a 87»/* ct. Op 20 Mei. 's-Hertogenbosch Crèvecoeur (Dieze) Crèvecoeur (Maas) St Ar.dries (Maas) St Andries (Waal) Venlo Maastricht Keulen Op Arnhem Grave in Meters 2.20 A. P. 2.12 2.n 11 3.16 435 10.57 42.25 N.A P in c.M, val 10 val 8 val 15 val 12 val 13 val 18 val 2.66 boven nul, was 6 19 Mei in Meters in c.M. 2.07 -f A P. was 16 7.05 v B was 15

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6