Abonneert U op dit blad. HI1ÏÏWS UIT HSÏÏSBIN. Reclame. Handelsberichten. Burgerlijks Stand. Kantongerecht Waalwijk De Balkan. Ingezonden Stukken. L parochie welgaan is de harte wensch voorzeker van Drunens ingezetenen. HERPT. Talrijk zijn de klachten over de verwoesting die de slakken dezen zomer in de tuinen aanrichten. Vooral de bootten moeten het ontgelden. Ze worden zoo kaal gevreten dat er niets overblijft dan de nerven. Ook andere gewassen als kool, zelfs aardap pelen hebben van de slakken te lijden. Zijn meest kleine grijze slakjes die de verwoesting aanrichten. De pluk der zwarte bessen is begon nen. Het gewas is zeer goed en de prijs hoog. De commissionairs besteden 25 cent per poDd. VLIJMEN. Gisteren wed onze ge meente bezocht door een aantal hout telers uit de provincie Utrecht, die onder geleide van den Rijkstuinbouwleeraar Snellen en den secretaris van het bestuur der Heidemaatschappij den aanleg en teelt van bandhout in onze gemeente en omgeving wenschten te bezichtigen. Het gezelschap, dat door de heeren G. R. van der Ven, J. Pulles en C. van Wagen berg in onze gemeente werd opgewacht en verder op hun rijtoer werd vergezeld, heeft zeker dank de voorlichting van deze heeren wel van dit uitstapje ge profiteerd. 's Namiddags werd door het gezelschap geluncht bij den heer Honnef die zorg had gedragen voor eene goede tafel. Een tochtje mar het Ven vormde het slot van dit uitstapje. Zooals reeds in uw blad gemeld werd, zijn voor de a.s. gemeenteraads verkiezing in onze gemeente een 9-tal candidaten gesteld. Ter aanvulling diene dat van de aftredende leden de heeren P. Zwaans, H. Mommersteeg en P. van Heesbeen niet meer in aanmer king wenschten te komen en de heer J van Heivoort Jz. zich eene nieuwe can- didatuur heeft laten welgevallen. Onder de overige candidaten zijn er, die al reeds vroeger den vuurdoop ontvingen, veteranen zouden wij ze kunDen noemen, doch verreweg de meesten gaan thans voor het eerst den kruitdamp van deo verkiezingsstrijd te gemoet. 't Heeft maar weinig gescheeld, zoo wordt gezegd, of er was nog eene candidatenlijst meer iDgeleverd, welke dan het aantal candi daten op 13 zou hebben gebracht. Voor degenen, die een afschrik hebben van het ongeluksgetal is het maar goed, dat dit booze opzet verijdeld is. Over gebrek aan keuze valt nu toch door onze kiezers niet te klagen. Eer gelooven wij, dat ze thans door l'embarras du choix iet of wat verlegen zullen staan. Vooral bij de analphabeten onder de kiezers, die naar men zegt, hun kiezerplicht nog wel eens vervullen met de stemkaart onderst boven voor zich, moet zoo'n overvloed van namen wel eenlge verwarring stich ten. En dwalen is menschelijk. Dit is alreeds bij de candidaatstelling gebleken. Het weg lateu van eene onschuldige letter een onnoozele H is oorzaak, dat een ander dan men wilde tot candidaat is gepromoveerd. Naar wij vernemen is de gelukkige, die door dit verzuim zich den weg naar een zetel in den Raad geopend ziet, niets in zijn nopjes over deze vergissing en zal hij a s. Zondag van de pui van het Raadhuis tot de kiezers het verzoek richten geen stem op hem uit te brengen. SPRANG. Tot leden van den gemeen teraad zijn bij enkele candidaatstelling her kozen dfl heeren C. Meijer, B. Verhoeven en M. Vos, Dzd. Zondag a.s. zal voor de Geref. Kerk optreden baar vruegeren predikant Ds. J. Visser te Zuidwolde. naar een nabijzijnd huls gebracht, van waar hij per rijtuig naar huis werd ver voerd. Hij klaagde erg over pijn in de zijde Gisteren overkwam zekeren W. L. werkzaam aan de papierfabriek »De Maasmond* alhier een ernstig ongeluk. Hij kreeg een pak van pl.m. 10 K.G. op het hoofd, waardoor hij vrij ernstig werd verwond. Nadat men een voorloopig verband had gelegd moest hij zich onder genees kundige behandeling stellen. Kaatsheuvel, 28 Juni 1913. Processie Scherpenheuvel A.s. Zondag 6 Juli zal van hier de processie naar Scherpenheuvel vertrek ken in aansluiting met de Processie van Tilburg.Kaarten zijn te bekomen bij Ant. v. Gestel, Broedermeester. Deze bedevaart neemt de laatste jaren in aantal deelnemers toe- Met de eerste tram vertrekt men van hier naar Tilburg. Moge een zonnige dag deze schoone bedevaart gunstig zijn. Roekeloos fietsen De 18-jarige zoon van M. G. reed dezer dagen in woeste vaart, bij het uitwijken voor een anderen fietser, tegen een boom langs de weg. Hij werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij zich onder behandeling van Dr. Ruding moest stellen, die de wonden heeft dicht genaaid en het noodige verband heeft gelegd. Moge het voor den gewonde zelf en voor zeer vele anderen een waar schuwing zijn om in het vervolg wat kalmer te fietsen en alzoo de openbare wegen voor den voetganger minder on veilig te maken. Nieuwe Kloosters De werkzaamheden aan de beide nieu we kloosters (een voor Eerw. Paters en een voor Eerw. Zusters te Berkdijk) ziju in vollen gang. Van het Patersklooster zijn de muren reeds tot manshoogte op getrokken. Op het terrein van het non nenklooster is met het ophoogen een begin gemaakt en zijn de eerste steenen aangevoerd. De tramlijnen en wagens zijn van de nieuwe kerk daarheen ge bracht om bij het ophoogen dienst te doen. Een aantal werklieden uit deze gemeente hebben reeds werk bekomen. Mogen deze beide schoone werken voor spoedig tot stand komen. Onze nieuwe kerk. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De heer M. J. v. d. Waals, wethouder alhier, heeft zijn ontslag als zoodanig bij den ge meenteraad ingediend. Aangezien op j.l. Dinsdag voor de aftredende raadsleden, de heeren H. P. Stam, en P. A. v. d. Hoeven geen can- didatenlijsten zijn ingediend, zijn een tweetal vacatures ontstaan. Gevolg hiervan is dat heden Zaterdag nieuwe lijsten kunnen worden ingeleverd. Het eigenaardige geval dat zich hier voordoet dat zelfs vanwege de collega raadsleden geen candidatenlijst werd in gediend, wordt druk besproken. A.s. Dinsdag te 7'/2 uur heeft alhier gemeenteraadsvergadering plaats. RAAMSDONK(DORP). Op (ie gisteren gehouden aanbesteding is het vergreoten van her liefdegesticht alhier aangenomen door onzen dorpsgenoot J. Leijten voor f 18555. RA.AM8DONK8VEKR. De Kerkvoogdij- der Ned. Herv, Gem. besteedde heden mor gen aan de vergrooting der Bijz. School aan het Veer, bestaande in het bijbouwen van twee lokalen. Minste inschrijver was de hei Micha 1 uit Capelle aan hem werd dau ook het wetk gegund voor f 5595. De 17 jarige de B. kreeg Donderdag op den scheepstimmerwerf van de gebr. P. A. Ruitenberg een stukje ijzer iu het oog. Medische- hulp inoest worden ingeroepen, die. verleend werd door Dr. Van der Wiel. DUSSEN. Gisteren ging zekeren B. de B. uit Raamsdonk eens naar zijn vee zien dat onder deze gemeente in de weide liep, toen hij onverwachts een slag van een paard kreeg. De B. viel bewusteloos neder en werd door twee, daai juist aanwezige personen Zachtkens aan nadert onze nieuwe kerk hare voltooiing. Anderhalf jaar is er aan 't gebouw gewerkt en we mogen zeggen, 't is een grootsch stuk wat tot stand gebracht is. Vriend en vijand zal be kennen, dat het een werk is, zooals we dat in zoo'n plaats niet zoudenverwachten. Trotsch rijzen de twee zestig meter hooge spitsen boven alle omliggende gebouwen uit en getuigen ver in 't ronde van den godsdienstzin van onze parochie. De twee ranke torens zullen uren in den omtrek de blikken tot zich trekken en de bewondering van een ieder opwekken. Van naderbij beschouwd doet het ge heel met ziju afwisseling van rood en geel het oog aangenaam aan. Niets zwaars of drukkends zit er in den go- thieken bouwtrant, alles is even rijzend en verheffend De Westertoren is voor zien van drie wijzerplaten, Noord, West en Zuid, terwijl de Oostertoren op het Oosten een wijzerplaat heeft, die bediend wordt door hetzelfde uurwerk dat in den Westertoren zal geplaatst worden. Laten we nu een blik binnen werpen. Vierdeuren van zwaar pitch-pioe geven toegang tot het dubbele vooruitgebouw de, gewelfde portaal. Links, onder den Oostertoren bevindt zich een ruime doop kapel, met uitgang naar de Pastorie, rechts onder den Westertoreu is een gedeelte ingericht tot bewaarplaats voor kerkbenoodigdheden. terwijl daar ook de trap geplaatst is die toegang geeft tot het ruime zangkoor. Het zangkoor, aan de voorzijde vaa een prachtig in panee- len bewerkte balustrade voorzien, komt in 't midden bijna twee meter in de kerk vooruit. Het orgel uit de oude kerk uitwendig en inwendig geheel gerestau reerd, prijkt tegen den voorgevel der kerk, alzoo het overige gedeelte van 't zang koor geheel vrij latend. Laten we van 't zangkoor af onze blikken in de kerk dwalen, zoo valt ons terstond het majestueuze van den bouw in 't oog. Bij een lengte van 70 M. en een breedte van 40 M. (in 't kruis) meet immers het gebouw tot het gewelf een hoogte van ruim 20 Meter. Acht schip-pellers van glazuursteen, wat bassement en kolom betreft, bekroond met kapiteelen van zandsteen en versierd met collonetjes, dragen het bovenschip in zijn geheele rondte versierd met triumphoniums even als de gewelfschilden helder wit en af- gelijst gelijk de gewelfgraten met rooden baksteen. Vier hoofdpeilers schragen den ruimen middelkoepel terwijl nog zes kruispeilers de zijbeuken ondersteunen. In de ruime transsepten bevinden zich twee biechtstoelen, terwijl zich twee andere bevinden in de zijbeuken in de muren uitgebouwd. Het prachtige ruime pres byterium biedt behalve voor het hoog altaar, omgeven met een ruime Abside van 10 pellers met fijn gebeeldhouwde kapiteelen plaats voor 4 zijaltaren. Het geheel nieuwe hoofdaltaar in witten zandsteen gehouwen, met zwart marme ren altaartrap en altaartafel met licht grijs marmeren kaarsen en bloemeoban- ken is behalve met fijn gestyleerde bloe men en lauwertakken, gesierd met zin nebeeldige voorstellingen. Onder de al taartafel prijkt de verzengende arend, het Lam Gods en de Pelikaan, rechts en links de Mannaregen en de tafel der Toonbrooden. Het hoofdaltaar zal later nog met twee beelden en een baldakijn versierd worden. De zijaltaren zijn toe gewijd aan O. L. Vr. onbevlekt ontvan gen St. lozeph de patroon der kerk De Rozenkrans en St. Jan Bap tist. Uit dezelfde steen gehouwen en op dezelfde manier bewerkt zijn de in de twee devotiekapellen geplaatste piedes- talles waarop ter rechterzijde een beeld van den H. Antonlus en ter linkerzijde een pietas zal geplaatst worden. Is ge heel het presbiterium alsmede de beide devotiekapellen met terrasso bevloerd, het overige gedeelte der kerk uitgeno men de beide transepten, waar een plan ken vloer gelegd is, is reeds met groote hardsteenen belegd. Reeds de geheele kerk ontvangt haar licht door prachtige kerkramen, geleverd door de Duitsche Glasmalerei van S. Menke te Goch, voorzoover de ramen uit de oude kerk, die geheel gezuiverd en opgehaald zijn niet voldoende waren. De negen ramen die het Presbyterium omgeven stellen de negen koren der en gelen voor. Om maar niet verder in details te treden, waarover alleen de technicus oordeelen kan, kunnen we zeggen 't Geheel is iets grootsch en iets moois, dat Kaatsheuvel tot eer ver strekt. Moge de woorden in de portiek, bewaarheid worden Haece est Domus Domini, Domus mea, Domus Oratloais. Kon. Muziekgezelschap Euphonia Het Kon. Muziekgezelschap >Eupho- nia* is door het Comité der Tentoon stelling 1913 te Tilburg uitgenoodigd op Zondag 20 Juli, twee concerten op het Tentoonstellingsterrein te geven. Heusden, 28 Juni 1913, Zilveren Jubileum. Woensdag herdacht de Eerw. Zuster Basiliana den dag, waarop zij voor 25 jaren hare intrede deed in de orde van de congregatie van O. L. Vrouw van Barmhartigheid in het moederklooster te Tilburg. Een groot gedeelte van dien tijd heeft ze hier doorgebracht met het verplegen van oude mannen en vrouwen In het Sint Antoniusgasthuis en daarbij zich zeer verdienstelijk gemaakt. Naar we vernemen wordt dit jubileum morgen in huiselijken kring gevierd. Nog goed afgeloopen. Donderdag is de stoomboot >Metta4 van hier in de Noordzee in aanvaring geweest met een torpedo-boot, waarbij de Metta boven de waterlijn een scheur bekwam, terwijl het andere vaartuig meer averij opliep. Zoo men zegt, ligt de schuld niet aan de Metta en is het aan het handig manoeuvreeren van den ka pitein van het laatste schip te danken, dat erger voorkomen werd. Wielerwedstrijd te Bergenopzoom De Rotterdamsche Rennersclub »De Pedaalridders* organiseeit op Zondag 6 Juli a.s. wederom wielerwedstrijden op het sportterrein de Raaijberg te Bergen op Zoom, met het volgende programma No. 1 Clubkampioenschap over 1 K.M. No 2 Koppelwedstrijd over 50 K.M. waaraan de bekendste renners zullen deelnemen, o.a. Chr. Kalkman, Gebr. v.d. Wiel, Gebr. Schippers, Gebr. Gebuis, Gebr. v.d. Schee. J. Verhagen H. A. Molenaar enz allen te Rotterdam en C. J. v. Hooft, M. Tolenaars, M. H. Damen en M. Frijters allen Noordbrabantets. No. 3. Nieuwelingenwedstrijd over 3 K M. met zoo noodig 2 voorseries van 2 K.M. No. 4 Match »Pour Suite* tusschen de amateurs no. 1, 2 en 4 zijn voor leden der vereeniging. No. 3 is open voor ieder nieuweling welke zich voor 29 Juni opgeeft aan de secretaris Joh. E. Goetzee, Goudscheweg 54 Rotterdam met opgave van naam, geboortedatum enz. en bijvoeging van f 1,voor in- leggeld waarin kosten staitkaart begrepen. Het is onnoodig ellenlange stukken te geven over den critieken toestand tusschen de Balkan-Staten, of liever onder de bondgenooten. Er zijn al ver schillende schermutselingen geleverd tusschen Bulgaren en Serviërs, hoewel officieel de oorlog niet is begonnen. Griekeland heeft te Sofia een krachtig adres ingediend, waarbij het als zijn wensch te kennen geeft, dat de grenzen der verschillende rijken worden bepaald door de vier bondgenooten, en niet door ieder afzonderlijk en de kleine geschil len aan arbitrage worden onderworpen. Het heeft tevens verschillende lichtingen opgeroepen. Montenegro heeft reeds 12.000 man naar Servië gezonden. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Zoudt U naar aanleiding van het be richt uit Kaatsheuvel, getiteld School I, het volgende willen plaatsen. Dat de heer Van Rooij een fliok per soon Is, geloof ik gaarne. Jammer even wel is 't, dat genoemde heer niet eens overleg gepleegd heeft met andere hoofden van scholen, bijv. met den heer van Gennip te Berkdijk. Ik moet althans uit het bericht opmakeD, dat zulks niet het geval is. Aan de school te Berkdijk, onze school mag ik zeggen, heerscht sedert jaren en jaren orde, netheid en gehoorzaamheid der kinderen. Te op vallender is zulks daar de kinderen, welke die school bezoeken, komerf uit die gedeelten van Kaatsheuvel, welke tninder in aanzien staan. Allen zijn toch kindereD, hetzij ze op school I of school II gaan, uit dezelfde gemeente, verschil lende zelfs uit een straat of buurt. Ze ker, die kinderen kunnen niet zooveel bijdragen, dat is waar. Maar juist daar om was 't ook te schooner, ook hen eens te laten genieten. De Kaatsheuvel- sche Burgerij staat tegenwoordig zeker zoo hoog, dat ze geen bijdrage zou weigeren, al moest het geld, dat ze geeft over eenlge meerdere kinderen verdeeld wordeD, neen, juist het tegen deel, Ik ben overtuigd, dat ze zelfs iets meer zou geven, verzekerd als ze dan was, dat 't meer arme kinderen ten goede zou komen. Men had ook in de parochie Berkdijk kunnen collecteeren en dit geld er bij leggen. De bevolking hier kan zulk een reisje niet alleen be kostigen, er wonen te weinig gegoede burgers, maar ieder zou gegeven heb ben naar vermogen. Het is gebleken nu onlangs bij het 25-jarig priesterfeest van onzen beminden pastoor. Het onderwij zend personeel zou dan een nog dank baarder werk verricht hebben. Alleen gelden in te zamelen voor de school van onze parochie op Kaatsheuvel gaat niet. En nóch ouders, nóch onderwijzers, behoefden bevreesd te zijn, dat ze met de kinderen uit onze parochie oneer zouden inleggen, verre van daar, zooals reeds gezegd zijn ze aan orde en tucht gewend. Dit heeft ook zeer gunstige resultaten gehad, want eenieder moet bekennen dat de parochie Berkdijk in godsdienst en beschaviog, die hand aan hand gaan, is toegenomen, dank zii kerk en school. Bovendien negen tienden van Kaatsheuvels kinderen zijn gelijk aan die te Berkdijk, n 1. werkmanskinderen. Zou het niet mogelijk zijn nog een schik king te treffen. Ik denk dat de hoogste klas in onze parochie niet zoo heel veel kinderen telt. Met dank voor de plaatsruimte EEN BEWONER VAN DE PAROCHIE BERKDIJK. De Vakschool te Druneo. Binnenkort zal er vanwege onze vak school eene tentoonstelling worden ge houden van het vervaardigde schoenwerk der leerlingen dier school. Het is teekenend voor de schoenin dustrie, die hier zoo kwijnend is, dat er onder het opgroeiend geslacht zulk een ijver en vlijt merkbaar wordt en van zelf kan men de gevolgtrekking maken, dat het beter moet worden. Waar elders het stoomwezen op groote schaal den handschoenmaker het werk uit de handen wringt, zoodat daar de werkkamer wordt vaarwel gezegd en het fabriekslokaal daarvoor de plaats inneemt, is dit hier tot nog toe niet gebeurt. Wij hebben nog maar één ma chinaal bedrijf in onze gemeente, en toch marcheert het hier niet zooals het kon zijn. Dit ligt niet aan hetgeen ik u reeds hoor beweren, het machinale verdringt het handwerk, neen, de oorzaak zit hier dieper. Ik geef direct toe, dat het ma chinale het handwerk-in de toekomst geheel zal verdringen, doch voor alle schoenmakers is nog geen plaats in de fabriek en dientengevolge zal een groot gedeelte voorloopig aan de werktafel gekluisterd blijven, vooral hier, waar alles schoenmaker is en het machinale nog van geen beteekenis Voor den vrijgezel is het wel doenlijk buiten de gemeente gaan te werken, doch voor den huisvader is dit hoogst bezwaarlijk. Het ongeorganiseerd voortleven, de vermindering der industrie tengevolge van den grooten trek naar elders, dit en nog veel meer is oorzaak dat de toestand hier momenteel alles behalve rooskleurig is. Onze vakschool echter is het bewijs dat er nog leven is en naar alle ge dachte zal onze school een steeds groo- tere uitgebreidheid krijgen. Er gingen den laatsten tijd al stemmen op ter ver- krijging van een eigen gebouw, doch ik geloof dat gezien de vele moei lijkheden, die de verkrijging van f 50. subsidie teweeg bracht zal men te rugdeinzen voor den stap die dan geno men moet worden. En zoolang de meer derheid in onzen raad niel verandert, en de middenstand geen meerderheid krijgt, zal er van een eigen school en nog veel meer niet veel terecht komen. En werkelijk, het is broodnoodig. Waar moet het heen als men even nagaat dat in betrekkelijk korten tijd 300 perso nen metterwoon onze gemeente verlie ten. De stembus op Donderdag 3 Juli kan een verandering teweeg brengen, indien tenminste de kiezers het aïge- meene en tegelijkertijd hun welbegrepen eigenbelang voorop zetten en hun plicht doen Dat men den hierboven in 't kort be schreven toestand ook van de zijde waarvan de verbetering moet komen, begrijpt en actie verwachtte, bewijze wel de manier waarop de stemming plaats heeft. In plaats van de periodieke aftreding en de vacature in eene stem- ming te doen plaats hebben, heeft men dit gesplitst. Hieruit kan men afleiden dat men den toestand wil laten zooals hij is. De onkosten van een dubbele stemming hadden zonder eenig bezwaar kunnen vermeden worden Met belang stelling zie ik een en ander tegemoet. EEN MIDDENSTANDER. Pijn in den rag kan het eerste kenteeken zijn van keupjicht (ischias). De pijn kan zich verder ontwikkelen naar de heupen en van daar langs het been, waardoor het loopen onmogelijk wordt gemaakt. Deze aandoening kan zoo hardneVkig zijn, dat men zelfs operaties heeft voorgesteld om haar te dotn verdwijnen. De aanwending van zalf, smeersels, enz op de aangedane plaatsen brengt niet het geweuschte resultaat, omdat zij slechts een lijdelijke verlichting geven. Zij tasten nw kwaal niet iu haar wortels aan, d. w. z. in het urinezuur, dat niet door de nieren verwijderd werd. De eenige juiste behandeli-g is de oor zaak van uw kwaal te doen veidwijnen, het urinennur, hetwelk de weefsels en spiereu heeft aangetast. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren de kracht om haar werk naar behooren te doen, waardoor het urinezuur met de urine uit het lichaam wordt verwijderd en zoodoende de oorzaak van alle kwalen van rheumatiechen aard wordt weggenomen. Te Waalwijk verkijgbaar bij Wed. Orle- mouliu, Markt. Toezending geschiedt fran co na ontv. v. postwissl tl f 1.75 voor één, of f 10- voor zes doozen. Eisciit de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos die niet voor zien is van uevenstaand handelsmerk. 5005 Waalwijk, 27 Juni 1913 Beesten weinig aangevoerd. RAAMSDONK. van 18 tot en met 27 Juni H< 1 vaar proc D< mine land afnei om Kalfkoeien f 210 a 1" 300 Knlfvaarzen f 160 A f 260 Varkens r5 stuks f 11,a f 16,— Lammeren stuks f a f Boter aangevoerd 200 KG. Boterprijzcn 1,28 tot f 1,31, Eieren 4>/j d 5'/2 cent. KAATSHEUVEL, 27 Juni. Heden was de prijs der boter: Hcogste prijs f 1,30 Middelprijs f 1,25. Laagste prijs 11,18 EiereD 5 ct. per stuk. DUSSEN, 26 Juni. t^Boterprijs per KG. f 1,32 a f 1,48 Middelprijs Aanvoer 198 KG. Eieren i 1,per 26 stuks. GEBOREN Autonius z v F J Klerkx en A van Helvoirt Petru M M z van M J de Kuyter en J VV de Wit Johannes P z van J de Wijs en J M Snoeien Johannes H z van P Kuysters en C P Sneyers l'etr nclla A d van J A Emmen en L M Smulders. GEHUWD: H J Louwers, oud 22 j- en A. de Jorg, oud 27 j. beide alhier woonachtig C Ulislagers, oud 28 j en C M H van Don gen, oud 22 j. beiden alhier woonachtig. OVERLEDEN: A M Vissers, oud 34 j. echtge- uoote van J van Seeters CoJZijlmaDS, oud 77 j wedewe van J Knaapen DA Blom, oud 3 m. Ha A Vissers, oud 24 j. Levenloos geboren kind van H J Louwers en A de Jo long. dd. 19 Juni 1913. A W A v S te Drunen en G R K te Capelle, visscherij overtr. ieder f 10. of 5 d.T J v R te Capelle. overt alsvoor f 2 of 1 d. Dezelfde, overt alsvoor f- 50 of ld G R te alsvoor overt alsv 15 of 3d G D; L v D beiden te Kaatsheuvel M d L te Vlijmen K F K te Nijmegen M W v L te Besoyen G T KG T; A B; en H v Z alleu te Waalwijk, allen dronkenschap, ieder f2 of 2d G L de V te Waalwijk, overtr alsvoor (herh.) 2 weken hechtenis F O tc Waalwijk overtr motor en rtjw. regl. f2 of 2 d. Dezelfde opgave valsche naam f 10 of 5 d J R te Cap-lie; J C v d M S^ang; J S te Lnon pzand V J M G te 's Bosch L v d H te Besoyen W M v H te Baardwijk, allen overtr moter en rijw. regl. ieder f2 of 2d G T te Waal wijk, overtr alsvoor (zonder licht) f 2 of 2 d. Dezelfde overtr alsvoor (zooder rem) f 1 óf 1 d J L L te '6 Bosch en C S te Udenhout, beiden overt motor en rijw wet ieder f3 of 2 d J W T te Be-oy- en, openb. dixnkenschap f2 of 2d OW vN te Waalwijk. J W te Amsterdam en J S te Middelburg, allen overtr pol veiord. ieder fl of 1 d. M H te Kaatsheuvel, overtr voldpolf3ot 2d J W d J te Waspik overti trek houden wet F O 1-.50 of 1 d - E N te alsvoor overtr als voor fl of 1 d - H C te Genderen, overtr alsvoor f l of 1 d. Dezelfde overtr algeme veiligh wet f2 of 2 d.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10