Kunst en Letteren Rijkspostspaarbank. Adveiteeit ie dit Biad. Kerknieuws. Korte berichten. Handelsberichten. moeten beboeten met hoofd- of maagpijnen. Te veel voor. 't humeur, die lastig en ge melijk worden, als er twee pas 't keelgat door gegaan zijnniets kunnen verdrageD van de vrouw, niets mogen lijden van de kindertjes, slechts wrevelige en stootende antwoorden geven. Te veel voor de porte- monnaie, die zich in 't noodzakelijke voor zich, de vrouw eo de kinderen dikwyls veel moeten ontzeggen, om 't op Bachus altaar te gaan offeren. Te veel voor 't verstand, die niet zoo helder meer werken, zoo diep meer denken kan als 't keelgat door sterkeD drank ontnuchterd is. Maar hoe is 't in onze maatschappij. De menschen moeten drinken, 't Is geen dwang, waarhij men den borrel 't keelgat ingiet, ondanks verweer van den bestrijder, neen, is den gullen, vertrouwejijken, hartely en dwang. Men maakt kwade vrienden, als men daaraan weerstsat. Is 't 's morgeus of 's middags men vraagt niet, hebt u dorst of verlangt u te drinken j neen, eenvoudig weg Wat gebruikt u En 't antwoord mag natuurlijk niet zijn. schoon water, neen 't is bedoeld welk Boort van alcohol houdende dranken. Heeft men geen zin om te drinken, weigert men zonder meer, dan kijken ze ons aan of ze zeggen willen ben je niet goed, moet ik de dokter halen, im mers een gezond menech kan toch altijd drinken. Ja, altijd. En dat moet van ons katholieken gezegd worden geen feest, geen kerkelijk feest zelfs kan gevierd worden of er moet bij gedronken worden. Bij 't II. Doop sel, bij aangifte, bij H. Com unie, bij Huwelijk, bij geboorte, bij sterven, bij de tegenstrijdigste gevallen, altijd is 't drinken, niet ééa of twee glaasjes, neeD, zooveel, dat men te veel of meer dan te veel heeft. Tegen die drinkgewoonten juist moeten we strijlen, tegen dat regelmatig gebruik van sterken drank. Geen huis of 't heeft zyn kruis, zegt het spreekwoord, maar even waar is hetGeen huisje zonder kruikje en juist.dat kruikje is bij vele 't kruisje. Hoevele huisgezinnen zouden gelukkig zijn als dat kruikje eens ontbrak. Daartegen moeten we ten strijde trekkeD, Van eene zijde Is ons ooit verweten, dat de drankbestrijding niet katholiek is in haar werk, dat de Roomschen in hun werken op dat gebied niet katholiek, niet godsdienstig waren. Dat echter de strijd tegen het alco holisme wel degelijk katholiek, godsdiens tig is, bewijst wel 't meewerken daaraan door de grootste personen in de katho- lieke kerk. Mgr. Manning, de groote Engelsche bekeerling, heeft zelf in zijn werken geschreven, dat Londen 100.000 Katholieken meer zou tellen, als er 25 jaren vroeger met Drankbestrijding was begonnen. Die zag 't verband tus schen Katholicisme en Antl-Alcoholisme. Toen hij reeds meer dan 70 jaren oud was, predikte hij nog iederen Zondag in het Hyde-park in Londen, staande op een steenkolenkar. Mgr. Mercier, de ge leerde Belgische Primaat verklaarde het zelfde voor de vergaderde Leuvensche studenten. Z. H. Paus Leo XIII steunde voortdurend het werken van de Drank bestrijders, kortom alle menschen van eenig gezag in de H. Kerk werken mee in dezen grooten strijd tegen 't Alcoho lisme, omdat zij gröote voordeelen voor de H. Kerk in de drankbestrijding zien Laten we daarom ook 't werk van onze Moeder de H. Kerk steunen en ieder in zijn kring zoo al niet ijveren tegen 't drankmisbruik, dan toch zeker het werken en streven van anderen daarin respecteeren. Een donderend applaus steeg uit de zwarte menschenzee, die ruim 40 minuten in doodsche stilte naar den grooten re denaar gehoord had. Onder muziek en zang ging de stoet weer verder langs Vaartkaot naar 't Tram station. Vandaar naar Tramstation v. d. Assem, vanwaar na een korte pauze verder gemarcheerd werd langs Vaart, Verlengde Hoofdstraat, Kerkstraat naar 't Markplein terug. Voorop reed bij dit gedeelte van den marsch de ZeerEerw. Pastoor P. X. Bult, de redenaar voor de tweede vergadering. Kaarsrecht, met opgeheven hoofd, reed de krachtige, grijze pastoor voorop een joviale innemende figuur. Zooals zijn figuur, zoo zijn rede, één gloed, één leveD, één beweging. Alles even joviaal en rond, eenvoudig maar raak. 't Is na een spreker als Pater Borro- tneus de Greeve, aldus Pastoor Bult, moeilijk 't woord voor U te voeren. Evenals bij 't verschijnen der Borromeus- Encycliek een juichtoon over de katho lieke wereld ging, zoo ging er een jubel kreet van U uit, toen ge Pater Borromeus gehooi d had met zijn heldere, klare stem, met zijn pakkende, boeiende rede. Toch wil hij t woord voeren en wel over vak beweging. Verschillende soorten van vakbewegingen zijn e-, doch volgens spreker, voor ons, Katholieken, slechts eene de R. K. Vakbeweging. De plaats van U, arbeiders, is bij uwe R.K. bonden. Bij de verkiezingen hebben we het weer gezien, hoe vele die buiten organisatie- bonden staan, hunne ontevredenheid lucht geven en tegen een rechtsche can- didaat stemmen. Wat is 't gevolg? Zie de S. D. A. P. heeft gewonnen, veel gewonnen, tegen verwachting van vriend en vijand. Reeds in 1903 sprak Troelstra het groote woord tot de arbeiders Als uw machtige arm het wil, staat 't gansche raderwerk stil. Mocht toen zijn gezegde niet bewaarheid worden, toch zegt het veel. De kracht van U mannen, ligt in uw vakvereeniging. En niet alleen van U mannen, maar ook van U meisjes, die dezelfde belangen en gevaren hebt als de mannen. Wilt ge iets verwerven wat arbeidsduur, loon, overeenkomst, ziekte-verzekering enz. betreft, organi seert U. Moeders, laat U door geen schijnredenen terughouden, stuurt uwe dochters naar de vakorganisatie Wees in deze, mannen en meisjes, niet laf, zooals vele anderen, die iedereen willen laten werken om loonsverhoogiog en verbetering, maar zelf de handen in den zak houden en toch eerst willen profi teered als er iets te verdienen is. Laat de kleine contributie U niet tegenhouden. Een kopje koffie, een glaasje bier minder en 't is betaald en 't brengt U groote voordeelen aan. De Kerk beeft drié eeuwen gestreden voor ze openlijk voor den dag kon ko men, strijd gij nu ook met forschen moet en wees mannen eensgezind en sterk, dan zult ge iets vermogen. Maar schaar U dan onder het kruis. Vreemde par tijen organiseeren en strijden, maar één groot voordeel hebben wij altijd op hen God is met ons. Scharen we ons dus onder den kreetGod wil het onder het kruis, zijn we eensgezind. Trouw aan onze vakorganisatie, geven we ons ofiertje van tijd en geld, dat ze vraagt, dan is ook zeker aan ons de overwinning. 't Is slechts een klein, heel klein straaltje van den woordenstroom, die met forsch geweld het marktplein over- rolde en ver in 't rond gehoord en ver staan werd. Een enthusiastisch hand geklap volgde de rede. De stoet ging verder langs Peperstraat en Hoofdstraat naar den tuin waar de WelEerw. Heer van Heeswijk in een zakelijke en heldere rede het nut en de waarde van de ziekteverzekering en het Coöperatiewezen uiteenzette. Pastoor Soeren uit Maastricht was aangezocht deze spreekbeurt te vervullen, doch daar zijn ZeerEerw. onmogelijk kon, had het Kap. van Heeswijk op zich genomen, wijl hij nog altijd veel voelde voor zijn Kaatsheuvelsche vrienden, onder wie hij zoo lang en zoo aangenaam gewerkt had. Wat de ziekteverzekering betreft, haalde spreker voorbeelden aan uit de H. Schrift, die getuigden dat reeds toen maals de menschen zich verzekerden. Noë met zijn ark Joseph met zijn koren. Een algemeene verzekering is volgens spreker noodzakelijk, wijl per soonlijke verzekering vaak heel gevaar lijk, vaak heel ontoereikend is. Gevaarlijk, daar de opgespaarde centen zeer licht voor iets anders worden aan gewend. Ontoereikend, wijl dikwijls ziekte en ongelukken sneller op volgen dan verwacht wordt. Daarom is noodig de algemeene ziekteverzekering, waar weke lijks een kleinigheidje bespaard wordt, om ia tijd van nood niet in ongerief te geraken Niet alleen ouderen, maar ook jongeren moeten zich verzekeren. Zoo gemakkelijk kan de contributie betaald worden, als reeds jong begonnen wordt met zich te verzekeren. En niet alleen jongens, ook meisjes moeten zich ver zekeren, want dezelfde gevaren bedrei gen hen in denzelfden toestand. Van de Coöperatie gaf spreker een helder overzicht. Hij zette uiteen wat ze is. Wat verbruikte, wat productie coöpe ratie is. Welke voordeelen ze voor de leden afwerpt voordeelen op zedelijk en licha melijk gebied. Alles toonde spreker duidelijk en zakelijk aan en spoorde op 't slot van zijn lezing alle tegenwoordigen aan vlijtige coöperatoren te worden. Met een kort woord van dankbetuiging aan alle sprekers, aan propagandisten en harmonie, aan alle deelnemers en be langstellenden sloot de geestelijke advi seur van den R. K Gildenbond deze goedgeslaagde meeting. Gemeenteraadsver kie zing. Bij de heden gehouden stemming voor de Gemeenteraad werden uitgebracht iu Kaats heuvel 528 stemmen, waarvan 19 ongeldige en 509 geldige waarvan bekwameu J. v. Besouw 272, M. v. Beurden 193, Th. v. Dortmond 209, J. B. Heuer 222, v. d. Heuvel 137 Lombarts 225. Op 'i stembureau te Loonopzaud werden uitgebracht 195 stemmen, waarvan 2 on geldige en 193 geldige. J. v, Besouw 81, M. v. Beurden 16, Tb. v. Dortmond, 23, J. Heuer 58, v. d. Heuvel 164 en Lou.barts 19. Sunen uitgebracht 702 geldige stemmen. Meerderheid 352, zoodat met 353 stemman gekozen is J. van Besouw. Tusschen de overige leden moet herstem ming plaats hebben. Van Beurden behaalde 209, van Dortmond 232, Heuer 280, v. d. Heuvel 301 en Lombarts 244 stemmen. Woensdag 9 Juli as. herslemming. Attentie. De Cb. Stasseu, rijksontvanger te Kaats heuvel, verzoekt ons te. melden dat hij niet is de inzender der advertentie, betreffende de verkiezlugen aldaar, voorkomende in ons vorig nummer, Aau dit verzoek voldoen wij bij deze gaarue. De heer Slassen is hel niet, RED. LOON-OP-ZikND, 30 Juni. Nauwelijks was door de gevedelde luchtboden het nieuws overgebracht, dat de fanfare Concordia den le prijs behaalde in 't concours te'e-Bosch of de vaderlaudsche driekleur werd ontplooid en werd door eenige dames de zaai als in feeëotain herschapen om de leden een recht feestelijke ontvangst te bereiken. Om ongeveer tien uur werd per tram gearriveerd. Bij 't binnenkomen werd door mej. v. Hoorn den directeur een krans aan geboden, hierna werd het concoursnummer weder uitgevoerd voor een eivolle zaal, daarna werden directeur en leden gefeliciteerd en werd vooral de heer Slravers hartelijk toe gesproken met de beste wenschen voor zijn verder succè». Hij toch is de man, die een corps, dat nauwelijks 3 jaren bestaat 8 flinke prijzen deed behalen. Imuatrs verleden jaar werd te Zalt-Bommel de eerste prijs #met lof' en een eereprys toegekend en nu behaalde zijn gelield korps den eersten prijs met 29 punten. De president wenschte dan ook onder algemeene instemming den ^instructeur" Stravers evenveel succèi toe en zeide verder, /yklonk uw naam als musicus voorheen reeds goed, nu is uw reputatie met het optreden van Concordia voor goed gevestigd.' Het lijdt dan ook geen twijfel of Concordia aal onder de goede leiding van den heer Stravers met eere genoemd blijven. Hulde aan zulk een iustructeur. Gezellig werd de avond verder doorgebracht en kwam het uur van scheiden zelfs te. vroeg, want er werd besloten nader nog eens flink te feesten. Een gezelligeu avoud wenschen wij u toe, kranigen directeur Stravers en leden van Concordia. Kardinaal Van Rossum in Nederland. Gisteren, Maandag, aanvaardde Z.Em. Kardinaal van Rossum uit Rome de reis naar Nederland, waar Z.Em. Vrijdag a.s. aankomt. Op zijn doorreis naar Amster dam zal Z.Em. te Utrecht voor eenige uren afstappen om, wijl zijn bezoek het katholieke Nederland geldt, allereerst het geestelijk hoofd van katholiek Neder land, Mgr. den Aartsbisschop, te gaan begroeten Z E. arriveert ia Utrecht te 2.1 uur, wordt aan het station ontvangen door den Hoogeerw. Heer Vicaris- Generaal en een der secretarissen van Z. D. H. en zet te 5,29 uur de reis naar Amsterdam voort, waar de Kardi naal zijn intrek neemt in het klooster der E.E. P.P. Redemptoristen. Het ligt in het voornemen van Z. D. H. Mgr. Van de Wetering den volgende dag bij den Kardinaal zijn opwachting te maken in de hoofdstad. Voorts verneemt het Centr. dat bij den hoogen bezoeker het plan bestaat, over veertien dagen gedurende een twee tal dagen voor eeu officieel bezoek in Utrecht terug te keeren, waar dan iu het aartsbisschoppelijk paleis door Zijne Eminentie audiëntie zal worden verleend. De Kardinaal is bij zijn komst verge zeld door zijn secretaris, pater dr. Jos. Drehmanns C.s.s.R een Romeinsch edel man, behoorende tot zijn gevolg en een bediende. Z. Em. kardinaal Van Rossum zal ook aan Rotterdam een bezoek breugen en daar vertoeveu van Maandagavond 14 tot Dinsdagavond 15 Juli a.s. Ook te Roosendaal zal Z. Em. een driedaagsch bezoek afleggen. Z. D. H. de Bisschop van Den Bosch heeft benoemd tot rector van »Huize Assisië* te Udenhout den weleerw. heer C M. A. van Elderen, en tot kapelaan te Ravenstein den weleerw. heer P. H. van Hooff met intrekking van diens be noeming tot kapelaan te Tilburg (O. L. V. van Goeden Raad.) Muziekconcojo s te 's Hertogenbosch. Van het Zondag te 's-Hertogenbosch gehouden concours is de uitslag als volgt Marschwedstrijd, afdeeling fanfare Euphonia, Ophemert, le pr. Concordia Helden-Panningen, le pr.R. K. Muziek vereniging de Nieuwe Harmonie, Utrecht, 2e pr. De Goede Hoop, Aarle Rixtel, 2e pr.Kunst na Arbeid, Water graafsmeer, 2e pr,; Crescendo, Westzaan 2e pr-Harmonie Assendelft, 2e pr Onderling Genoegen Krommenie, 2e pr. Afdeeling Harmonie Stedelijk Muziek corps Alkmaar, le pr.Kunst na Arbeid, Jutfaas, 2e pr.Canisius, Nijmegen, 2e pr.Oefening en Uitspanning, Beek en Donk, 2e pr. Concert-wedstrijd, 4e afdeeling fanfare St. Cecilia, Lieshout, 2e pr. Euterpe, 's-Gravemoer. 3e pr. 3e Afdeeling Harmonie Oefening en Uitspanning, Beek en Donk, 2e pr. Kunst na Arbeid, Jutfaas, 2e pr.Ceci lia, Schijndel, 2e pr. R. K. Muziekver- eeniglng De Nieuwe Harmonie Utrecht, 3e pr.Canisius, Nijmegen 3e pr.De Goede Hoop, Aarle Rixtel, 3e pr. 2e Afdeeling fanfare Concordia Loon op Zand, le pr. St. Willebrord Hedel, le pr.Concordia, Helden Panningen, 2e pr.Crescendo, -Westzaan 2e pr. j Kunst en Vriendschap Vucht, 2e pr. Kunst na Arbeid, Watersgraafsmeer, 3e pr.; Euphonia, Ophemert, 3e pr. le Afdeeling Harmonie Het stedelijk Muziekkorps Alkmaar le pr.Ons Ge noegen, VlissingeD, 2e pr. Afdeeling uitmuntendheid fanfare Edams Fanfare Coips, le pr. 54 p.; Arbeid Adelt, Bergen op Zoom, le pr. 52 p. Onderliog genoegen, Krommenie, 2e pr.St. Cecilia, Assendelff, 3e pr. A.s. Zondag wordt het concours voortgezet. Duitsch Ttirnfeest te Leipzig. Aan de Dultsche Sport ontleenen wij de volgende cijfers om een begrip te vormen wat op het Duitsche Sportfeest in Leipzig in Juli 1913 gepresteerd zal worden. Op de turnwedstrijden te Leipzig zul len ongeveer 80.000 tunners en 8000 wedstrijdturners komen. Deze 8000 tur ners doen in het geheel ongeveer 120.000 verschillende oefeningen. 500 scheids rechters zullen 5 dagen lang op den grooten kampplaats hun ambt uitoefenen. Én daar deze bezigheid iederen dag on geveer 68 uren duurt kan men nagaan wat er op zoo'n turnwedstrijd gedaan wordt. De feestuitgave die iedere turner met zijn kaart ontvangt, heeft een oplage van 80.000 exemplaren en zal waar schijnlijk nog met 20.000 verhoogd worden. De 4 terreinen voor die oefenin gen hebben 80.000 mark gekost om in orde gebracht te worden. Op de 15 meter breede straat die om het turn- terrein voor de tribune ligt, kunnen wanneer 15 menschen naast elkaar staan, ongeveer 100.000 man staan. Op de tribunes kunnen 50.000 menschen plaats nemen. In de optocht marcheeren 50 muziekkorpsen. 1000 vrijwilligers houden orde in de stoet. Voor de 100.000 insignes is noodig 5000 kilo metaal, 6000 meter band. De turners worden ondergebracht in 100 scholen en turn- hallen, in iedere school 750om de turners van slaapplaatsen te voorzien zijn 40 millioen Kg. stroo, 50.000 stroozakken, 50.000 lakens, voor de waschtafels 10000 stukjes zeep, 4000 waschbakken en 4000 kannen noodig. Om het aantal turners eenlgszins te kunnen voorstellen deiike men 3 legerkorpsen, daarbij komen dan oog de Inwoners van Leipzig en degenen die dat tooneel eens willen zien. Dan komt men aan getallen die zich nauwe lijks laten denken. De vlucht van Brindejonc. Briodejon^des Moulinais die van Pij- rijs naar Berlijn, Petersburg Helsbingfors naar Stockholm vloog, seinde vandaar aan de Matin de vorige week Ik ben gisteren van Catsjina vertrok ken, waar de officieren me door hun hartelijke ontvangst hebben opgehouden. In twee uur 45 minuten heb ik Reval bereikt, waar de marine mij op minzame wijze begroet heeft. Om 2 uur 's nachts ben ik naar het vliegveld gegaan en heb daar met behulp van Russische matro zen mijn vliegtuig in orde gebracht Om 3 uur 30 ben ik vertrokken Om 5 uur 10 ging ik over de punt van het eiland Dago heen en had toen 160 K.M. afgelegd op een hoogte van 2000 M. Ik merkte daar de eerste van de torpe dobooten op, die de Russische mlnistei van marine te mijner beschikking gesteld had voor mijn vlucht over de Oostzee en die op 3 K.M. afstand van elkander lagen. Ik ging direct naar Stockholm door. De lucht werd bewolkt en het werd mistig op zee, ik moest lager gaan vliegeD om de torpedobooten te kunnen zien. Tegeu 7 uur zag ik de eilanden die Stockholm omgeven. Om 8 35 kwam ik in Stockholm, na nog een landing ergens in de buurt. Morgen zal ik de weg naar Kopen hagen eens bestudeeren en overmorgen hoop ik hel te wagen, er heen te vlie gen. V Door deze vlucht heeft Brindejonc het record voor een vlucht over zee op zijn uaam gebracht. Hij heet400 K. M. over het water afgelegd en Garros' record van 250 K.M. (Tunis-Sicilië) is dus ge klopt. Brindejonc. Reuter seinde gisteren uit Hamburg Brindejonc steeg om 5,31 te Kopen hagen op en landde om 7,54 alhier. Om 9,37 vloog hij verder naar Den Haag. Precies te 12 uur 50 min. is de vlie genier Brindejone, vliegende rechtstreeks van Hamburg naar 'sHage in volkomen welstand geland op het terrein van den Bond van Lichamelijke Opvoeding achter »Houtrust«. Hij had de reis in 4 uur t jd volbracht. Er waren betrekkelijk weinig menschen bij de aankomst aanwezig. Aan Brindejonc werd een kraos aange boden. Heden (Woensdag) vliegt hij naar Parijs terug. Te Ochten is gisteren een driejarig dochtertje van R. v. d. Hatert in een moddersloot verdronken. Gisteravond is een ruim 2-jarlg kind van den landbouwer H. Versteeg, te Barneveld, in de beek geraakt en ver dronken. Gisteren is de kersenplukker A. O. Ie Werkhoven (U.) van zijn ladder ge vallen. Hij kwam met het hoofd op de onderste trede neer en is dood blijven liggen. O. was gehuwd en had 3 kinde ren. Tusschen de stations Ressen Bemmel en Nijmegen is gisteren door een H. S. M. trein de timmerman J. overreden en gedood. 1 e Zoeterwoude is gistermiddag de wagenmaker O. H. Angenen per fiets te water gereden en in de modder ge stikt. Het 5-jarig dochtertje van den ge meentebode P. de Jongh te Breda, is gistermiddag spelende met een melk kan, van de trap der woning aan de Van Goorstraat gevallen, waarbij de kan brak. Door een scherf werd de halsslag ader doorgesneden, tengevolge waarvan het meisje kort daarop is overleden. Te Oostende is een spoorwegbe ambte gearresteerd, die herhaaldelijk sieraden van de reizigers gestolen heeft. Bij een ingesteld onderzoek vond men de gestolen 'voorwerpen, die een waarde van 100.000 gulden vertegenwoordigden, bij een juwelier te Brussel. In het geheel moet de man voor een bedrag van 170.000 gulden gestolen hebben. De landbouwer C. Wevers, te Dongen, die Woensdagavond van eeu paard een trap in de maagstreek kreeg, is gisternamiddag aan de gevolgen over leden. Het Gerechtshof te Arnhem ver oordeelde Teunissen, te Renkum, wegens vergiftiging van zijn vader tot 5 jaar gevangenisstraf. Te Rotterdam is een 3-jarig kind, toen de moeder even afwezig was, met haar kleertjes in aanraking gekomen met het gastoestel- Toen de moeder thuis kwam vond zij haar kind verkoold op den vloer liggen. Betreffende het overlijden van den kersenplukker v. O. te Werkhoven is later gebleken, dat de dood niet het gevolg van een val van een ladder was doch dat iemand die in den boomgaard met een buks op spreeuwen schoot, door een nootlottig toeval v. O. in het voorhoofd heeft geraakt. De kogel, die in de hersenen drong, maakte dadelijk een eind aan 's mans leven. De dader een zeer achtenswaardig man, heeft zich zelf bij de justitie aangemeld- Vrouw P. te Oude Wetering, ge meente Alkemade, heeft bekend haar man vergiftigd te hebben en te zamen met F. B met wien zij in zekere ver standhouding leefde, diens vader, op 2 Mei overleden vergiftigd te hebben. De justitie uit Haarlem is vandaag te Ou- de-Wetering geweest. De vrouw wordt naar Haarlem overgebracht. LAND VAN ALTENA. Omtrent den stand der veldgewassen kan het volgende gemeld worden. Tarwe heeft zich goed ontwikkeld, wanneer er nu maar geen onheilen meer in opkomen, kan een goede opbrengst verwacht worden. De rogge is over 't algemeen minder goed haver en erwten daarentegen staan zeer goed, vooral de laatste dagen zijn deze gewassen nog reusachtig gegroeid, terwijl de erwten reeds met bloemen overdekt zijn. De aardappelen, wat de vroege be treft, staan uitmuntend te veld, de latere soorten zijn niet zoo zwaar, maar kun nen, zoo de ziekte maar niet te vroeg invalt, nog wel het middelmatige berei ken. De bieten, hoewel vroeg uitgezaaid, hadden wel reeds veel beter kunnen zijn, maar door de zware regenbuien van voor eenigen tijd, had dit gewas op sommige plaatsen veel geleden. Gras is er in de weilanden voldoende aanwezig. De hooilanden zijn ook bui tengewoon goed, wanneer wij nu maar droog weer houden, zal ieder landbouwer over de opbrengst wel tevreden zijn. o— - Sport- wïsstatfi-ruwBwiiifniwm Aan het postkantoor Vlijmen en de daaronder ressorteerende hulppostkantorcn werd gedurende de maand Juni 11)13, ingelegd f 18848.89 en terugbetaald 1 8865.22. Het laatste door bet kantoor uitgegeten boekje draagt het nummer 3516. In de maand Juni werden aan het hulppost kantoor Besoijen in de Rijkspostspaarbank inge legd f 5872,33 Terugbetaald f 2398,94 Meer ingelegd dan terugbetaald f 3473.3- Aantal inlagen 98 terugbetalingen 26 —o Aan het hulppostkantoor te SPRANG is gedu rende de maand Juni 1913 op 's Rijkspost spaarbank inge'egd f 1232.3G en terugbetaald f 377.75. BESOIJEN, 24 J ini. De prijs der boter was heden op de markt lloogete prijs 1 1,37. Laagste prijs t 1,28. Eieren 4'/j a 5 cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6