Derde Blad. !yl!ill\lSllTK\lTSIIFTvi:i. giWwslnF¥slJssiF Provinciaal Nieuws Sport, NUMMER 54 ZONDAG 6 JULI 1913. 36e JAARGANG. Waalwijk, 5 Juli 1913. Koopt niet lu den vreemde, wat gij in Waalwijk eren goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Examen. Te Leiden is geslaagd voor het voor bereidend examen voor den Ned. Ind. administratieven dienst, de heer W. Gij zen alhier. Aan de universiteit te Utrecht is is bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op. stellingen, de heer T W. Flieringa, geboren te Babyloniënbroek. Lie hts to et Wij maken er de verschillende cor poratie en clubs op attent, dat nog tot 1 Augustus a s. gelegenheid bestaat zich tot deelname aan den stoet bij een der bestuursleden van W. B. aan te geven. Van deze aangiften zal het al- of niet doorgaan van dezen lichtstoet, die een der voornaamste nummers van 't feest programma der onafhankelijksheids- feesten moest worden, afhangen. Vereenigingen van Waalwijk toont toch uwe Oranje-gezindheid door uwe mede werking aan een nationaal feest, al moet dat uwe kas een offertje kosten en laat Waalwijk ook bij deze gelegenheid toch weer een goed figuur maken! Jury-lid. De chef van politie, de heer P J. Letschert, is benoemd tot jury-lid der Kon. Ned. Politie-hondenvereeniging, afd. Zeeland. Volksconcert. Wij vestigen gaarne de aandacht van 't publiek op de advertentie in dit blad betreffende het volksconcert dat morgen middag ten 6 uur door de Gemengde Zangvereeniging uit Geertruidenberg in de Ned Hervormde Kerk alhier te geven Jan van Delft. Men schrijft ons Wij vernemen, dat de gemeenteraad van 'sBosch onzen stadgenoot, den heer J. van Delf', directeur van de Gemeente teekenschool alhier gaarne hadden be noemd tot leeraar aan de Koninklijke School voor nuttige en beeldende kun sten aldaar. Genoemde heer had echter zijne solli citatie ingetrokken, wijl men hem hier verbetering van positie heeft toegezegd. Wij mogen er ons over verheugen dat de heer van Delft voor onze school be houden blijft. Immers uit alles blijkt dat aan het hoofd onzer teekenschool staat een be kwaam en kundig directeur. Dit getuigde nog het gezegde van een hoofdbestuurs lid van de afdeeling onderwijs der Til- burgsche Tentoonstelling, een deskundi ge op onderwijsgebied en groot kunst kenner dat n.l. de inzending van onze school verweg de beste is in haar soort Het is daarom ook, dat wij met genoe gen zien, dat de bekwaamheden van den directeur worden gewaardeerd door onze Teekenschool-Commissie. Goed teekenonderwijs, zoo broodnoo- dig voor alle ambachtslieden eischt goer e krachten en goede leiding en nu wij die hebben, laat ons trachten die te behou den. Koninklijke Stoomschoenenfabriek A s. Maandag zullen heeren officieren van den inlendance-cursus der Hoogere Krijgsschool te 's Gravenhage, de Ko ninklijke Stoomschoenenfabriek A. H van Schijndel bezoeken onder leiding van Dr. W. Stortenbecher. Opgericht J.l. Maandag is in het café van den heer J. van Helvoirt opgericht en ge vestigd de kruisboogschuttersvereeniging „Nooit Gedacht". Een voorloopig bestuur is reeds ge kozen. Ongevallen. Dezerdagen had de werkman D werk zaam op eene stoomschoenfabriek het ongeluk met zijn arm tusschen eene machine te geraken, waardoor dit li chaamsdeel ernstig werd verwond, zoodat oogenblikkelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De heer J. de B. reed hedenmor gen per fiets met een groote vaart om den hoek van den Sprangschen weg. Hij viel daarbij tegen een aankomende kar en bezeerde zich zoo ernstig aan hoofd, armen en beenen, dat hij per as moest huiswaarts worden gebracht, al waar hem aanstonds geneeskundige hulp werd verleend. D. v. N. Uitstapje naar Zuid-Limburg. Heden vertrekt een gedeelte vau de Onderwijzers uit het Arrondissement Waalwijk naar Zuid-Limburg, tot welk uitstapje met meerderheid van stemmen op de j.l gehouden Arrondisements- vergadering besloten was. Moge mooi weder den tocht begun stigen. Beslelgoederen. In onze mededeeling in ons vorig nummer omtrent het Nederlansche Be- stelgoedtarief is voor het laatste gedeelte eene wijziging gekomen. De vrachtprijzen blijven gelijk aan die van het tegenwoordig tarief, doch voor zendingen boven de 15 K G. heeft de afronding der vrachtprijzen niet steeds opzuaarts in vijfvouden van cents plaats, doch alleen dan wanneer die bedragen 21/2 en meer zijn, terwijl b j bedragen minder dan 2xf2 de afronding naar be neden moet geschieden. Prov. Staten. In de Don der morgen om halfelf hervat te zitting der Prov. Staten van Noord-Bra bant werd aan de orde gebracht ingevolge art. 46 der Proviociale wet de benoeming van leden van Ged. Staten. De aftredende Gedeputeerden, de heeren V, v. d. Heuvel, mr. M. vsu Dam, II. Mol. mr. L Gerrits en jhr, mr. Th Smits van Oijen werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen en namen hun her benoeming aan voor zoover ze aanwezig waren. En dit waren ze sllen behalve, de laatste aan wien van zijn benoeming ken nis zal worden gegeven. Tot buitengewoon lid der Ged. Staten werd gekozen de heer G. Coovels met 55 van de 58 stemmen. Een stem was uitge bracht op den heer Völker, een op den heer Oomeo en een blanco. Nadat de afdeelingen waren samenge steld ging de vergadering niteeu tot Dins dag halfvier. De leden begaven zich na de zitting in de verschillende afieelingen. Paardenfokkerij. Tot secretaris der provinciale keuringscom missie voor de paardenfokkerij in Noord- Brabant is door Ged. Suten benoemd de heer Wagenaar, commies ter secretarie te Breda. De Katholieke Illustratie vao deze week bevat de volgende PLATEN Mr. J. B. L. C. C. baron de Wijkerslooth de Weerdesteijn. De jongedochterscongregatie van Venray bij haar 50ste Bedevaart naar O L. Vrouw van Ooslrum. Een Nederlandsche kerk in Denemarken. Legermanoeuvres in Noord-Brabant. De kersenpluk in de Betuwe. Van de beroemde Sint Janspio- cessie te Laren (2). Een pelgrimsreis naar Jerusalem (3). Kiekjes uit China Actie van de Franschen in Marokko (2). Kijkjes van de landbouw-, nijverheids- en kunsttentoonstelling. De president der Fransche republiek te Londen (2) Hoe een paardentram mij tot de koningin der vogelbloemen bracht (2) Keizerspa- rade bij 't 25-jarig keizersjubileuci van keizer Wilhelm. Bezoek van H M. de Koningin aan Z,-Limburg (5). Kijkjes uit Konstantinopel (5). Eeu prachtexemplaar. De heer P. Andriessen. Adriaan vau Spaendonk. Zestig jaar keukenmeid. De R. K. Militairenvereeniging te Gorkum viert feest. TEKST Bij onze platen. Om wat le venslust (vervolg). Een pelgrimsreis naar Jerusalem (vervolg). Haar jongen Hoe een paardetram mij tot de skoningln der vogelbloemen bracht. Laatste troost. Allerlei. Constantinopel. De er fenis der verstootene (vervolg). Inhouds opgave. Rebusoplossingen. DEUNEN. De uitslag uer alhier ge houden stemming is Uitgebracht 838 stem men, hiervan bekwamen J. van Dal 220 L. Elsbout 137 en A. van Spijk 204 stemmen, zoadat dej aftredende leden van Dal en van Spijk herkozen zijn. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 8 Juli des voormiddags om 10'/2 uur. De te houden tentoonstelling der vakschool te Drunen op Zondag 6 en Maandag 7 Juli is een bezoek van ieder vakman of liefhebber van schoen werk ten volle waardig. Een der zalen op de Jongenscongregatie prachtig ge- sieid en doelmatig ingericht prijkt met een keur van schoenwerk en patronen. Zondag 1 uur plechtige opening door den Voorzitter vao het eerecomité den E. A Heer Burgemeester van Drunen. Ongeveer half 3, zal de tentoonstel ling voor het publiek toegankelijk zijn. Teü 5 '/2 uur concert door de Harmonie en Liedertafol der Congregatie, waaron der Lezing door den Weleerw. Zeergel. Heer ür. van Beurden (onderwerp vak onderwijs) een woord over de geschie denis der schoenindustrie van Drunen in verband met de vakschool, door den Voorzitter den heer H. v. d. Geld, en uitreiking der prijzen. Maandag vanaf 10 uur v.m. gelegen heid tot bezichtigiugder tentoonstelli ig. Des avonds om 7 uur concert door de harmonie en Liedertafel der Congre gatie P-en woord lot opwekking door den WeïEerw. Heer Huijbers Geestelijk adviseur der Hanze afd. Drunen en sluiting der Tentoonstelling. Op beide dagen is de toegang vrij. Maandag van 10 tot 6 uur ook voor dames. Dat geen enkel liefhebber en belang stellende in de schoenindustrie verzuime de tentoonstelling te bezoeken. EL8HOUT. Bij de stemming voot twee leden van den Gemeenteraad zijn uitgebracht 168 van de 175 stemmen. Op zich vereenigden De Heer L. van Herpt 97 u J. Muskens 94 n a A. Cox 78. Zoodat gekozen zijn de aftredende leden. VLIJMEN. Bij de 1.1. Woensdag ge houden periodieke verkiezing voor leden vau onzen gemeenteraad werden uitgebracht 436 stemmen, waarvan 8 van onwaarde. Van de 428 geldige stemmen bekwamen er de heeren H. van Halder 182, J. van Heivoort Jz. (aftr.) 249. Joh. van Hest 192, P. van der Heijden 8, J. W. J. Hoonef 161, M. MommerBteeg 270, J. Pulles 172, A. de Vaan Azn. 20 en M. da Vian Nzd. 178, zoodat gekozen zijn de heeren J. van Heivoort en M. Mommarsteeg en herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren H. van Halder, Job. van Hest, J. Pulles en M. de Vaan Nzn. Heden middag werd door den om roeper en per strooibiljet in deze gemeente bekend gemaakt, dat de heer Job. van Hest bij de a.«. herstemming voor den gemeen teraad niet meer in aanmerking wenscht te komen. Dezer dagen werd alhier een ouder- zoek ingesteld naar knoeierijen, welke bij de gehouden verkiezing zouden hebben plaats gfbad. 't Betreft hier naar wij hoorden het koopen van stemmen, HERPT. Toen zekere B. v. 8. alhier ziju zeis wilde aanzetten kwam hij even met de hand langs het scherp. Er ontstond een groote wond, zoodat ia den rechtervinger een ader getroffen werd. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stelleD. De harn.onie //De Eendracht'* zal a.s. Zondagavond in den tuin van de Wed. J. Baijs een concert gevenvooraf zal een muzikale wandeling door het dorp worden GENDEREN. Bij de gisteren gehouden stemming voor 2 leden voor den gemeen teraad was de uitslag als volgt B. de Graaff (aftr.) 101, L. v. d. Beek (aftr.) 77, J. van den Heuvel 60 en C. L. v. d. Kolk 34 stemmen. Gekozen B. de Graaff. Herstemming tu«scben de heeren J. v d. Heuvel en L. v. d. Beek. BESOIJEN. Naar we uit goede bron vernemen hebben de heeren W. P. Klerkx en J. P. Groenen hun ontslag ingediend als leden van den gemi enterard. De heer W. F. Klerkx is levens Wethonder. Donderdagavoud had in het Hotel Brokken alhier eene vergadering plaats van R. K. kiezers ter bespreking van de s.s. herstemming voor den gemeenteraad. Er werd besloten eene R.K. Kiesvereeni- ging op te richten. Als leden van het voor loopig bestuur werden aangewezen de heeren V. C. Couwenbertih, J. C. Jansen, H. C. van der Meijs en M. L. Verhagen. SPRANG. Naar we vernemen zal Maan dag 8.s. de eerste steen worden gelegd van de Chr. school alhier, door Pb. van Lot- tirveld, vroeger predikant alhier en van wien de eerste stoot tot de oprichting van een Chr. School is uitgegaaD, VRIJH.-CAPPEL. Gedurende de maand Juni werd in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 1132,16. Er werden 45 telegrammen be- handeld, waarvan 21 verzonden en 23 ont vangen werden, Aan de openbare spreekcel werden 21 gesprekken gevoerd. De stemming ter verkiezing van twee leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 8 Juli 1913. CAPELLE. Bij de op 3 Juli'j.l. ge- houdeu verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad alhier zijn ingeleverd 165 stembiljetten, waarvan 2 van onwaarde verklaard. Van de 163 geldige stemmen zijn uit gebracht op J. Rijken 62, M. J. Rijken 127, en A. L. Sueep 100 stemmen, zoodat de beide aftrede d e ledeD, de Heeren M. J. Rijken en A. L. Sneep weder zijn benoemd. WASPIK. De heeren G. en A. Vermeulen voorheen N. A. D. Vermeulen, wijnhande laars alhier, herdachten onder veel belang stelling den dag, waarop voor 40 jaar hnnne zaak werd opgericht. Het personeel werd royaal onthaald. We wenschen den heeren Vermeulen steeds meer succes met hunne zaak, die vooral den laatsten tijd een hooge vlucht genomen heeft, Bij de firma P. en A, Ruitenberg alhier werd reeds het eerste ecbip door middel van de electrisch bewogen lieren op stelling gedraaid. Dit werk hetwelk vroeger een tamelijk lastige karwei was, vlotte nu uitstekend, zoodat deze installatie eene uit muntende verbetering kan genoemd worden. RAAMSDONK. Het 3-jarig kindje van den heer D. van Suijlekom viel gisteren in de spoorsloot naast de onderlijke woning. De moeder sprong dadelijk te water en werd gelukkig met de kleine drenkeling door G. v. Spelde en A. v. Helvert van een wissen dood gered. RAAMSDONKSVEER. Rijkspostspaar bank over Juni. Ingelegd f 12827,56. Te- rugbetaald f8788,81, Laatste boeknummer 5198. De feestcommissie voor het onafhan- kelijkheidsfeest alhier bestaat oit de heeren Bargemeester de van der Schueren, S. D. Lankhuizen en G. Simonis. (eereleden) en de heereu v. d. Meer, M. Zijlmans, A. v. Seters, Quirijns, Lip?, v. d. Wiel, C. J. de Kleijn, P. v. Dongen Szn., S. Zijlmans, W. van Laarhoven en S. Lankhuizen Dzn. als ledeD. GEERTRUIDENBERG. Zondag is in gebroken op bet bureau van de havenka zerne alhier. Ruim 70 gulden aan zilver geld is ontvreemd. Dadelijk werd een on derzoek ingesteld, wat echter niet de minste opheldering bracht. Meu besloot daarom een politiehond uit 's Bosch te laten komen, welke dan ook Maandagmiddag omstreeks drie uur arriveerde. Het onderzoek werd voortgezet en de hond pikte tot driemaal toe dezelfde persoon uit de troep. Deze werd in voorarrest gesteld, doch hij ontkent den diefstal gepleegd te hebben. DUSSEN. Bij de Woensdag 1.1. ge houden stemming voor vier leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding, was de uitslag als volgt District I Uitgebracht 166 stemmen, waarvan 4 van onwaarde. Hiervan ver kregen de Heeren A. van Beurden aftr. 93, B. van Dalen aftr. 91, A. A. H. van Honsewijk a'tr. 112, Ph. van Moergestel 49, Th. Nieuwenhuizen 24 en Jos. van Steen aftr. 83 stemmen. District II. Uitgebracht 136 stemmen, waarvan 4 van onwaarde, hiervan ver kregen de heeren A. van Beurden aftr. 39, B. van Dalen aftr. 38, A" A. H. van Honsewijk aftr. 48, Th. van Moer gestel 13, Th. Nieuwenhuizen 77enJos. van Steen aftr. 34 stemmen. Totaal uitgebracht 302 stemmen, waar van 8 vaD onwaarde. Aldus gekozen de heer A. A. H. van Honsewijk, terwijl eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Aug. van Beurden, B, van Dalen, Th. van Moergestel, Th. Nieuwenhuizen en Jos. van Steen op Zaterdag 12 Juli a.s. Gisterenmorgen sloeg het paard van zekeren W. K., gespannen voor een rolwagen op hol. K. behield gelukkig zijne tegenwoordigheid vau geest en wist de leidsels vast te houden. Na ongeveer een kwartier te hebben voort gehold, wist hij het paard tot stilstand te brengen. Hij had gelukkig geen letsel bekomen. De wagen was echter nogal beschadigd, terwijl hij op een paar plaat sen de heining had stukgereden. Als men in aanmerking neemt, dat het juist tegen schooltijd was, mag men het een geluk noemen, dat dit dit ongeluk zoo is afgeloopen. Ztkere P. S. welke schielijk voor een hollend paard moest uitwijken, had het ongeluk met de fiets te vallen. Hij bekwam enkele kwetsuren aan hand en hoofd, terwijl de fiets ook nog al was beschadigd. TILBURG. De gezamelijke leden van de Provinciale Staten van Noordbrabant met hun griffier zullen Dinsdag de ten toonstelling bezoeken en zich vereenigen aan een feestelijk maal in het Hoofd restaurant. (N* T' Ct Kaatsheuvel, 5 Juli 1913. Vergadering Landbouw cursus. Onder leiding vau den heer Schoenmakers, landbouw-onderwijzer, hielden de cursisten van den landbouwcursus alhier Woensdag avond een vergadering io de openbare school ter besprekiog van 't bezoek aan de inter nationale Landbouwtentoonstelling te 's Hage. Besloten werd gezamenlijk 12 Sept a.p. onder leiding van den leeraar, een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. O. ze landbouwers-cursisten hebben een nuttig en leerzaam zomerprogram Gemeenteraadsverkiezing. Zooals per bulletin reeds is geproclameerd, zalleo de heeren M. v. Beurden, Th. van Dortmond en Id. Lombarts in geen geval meer een mmdaat in den gemeenteraad aan vaarden, waarom zij de kiezers verzocht hebben bij de herstemming hen geheel buiten aanmerking te laten. Kon. Muziekgezelschap Euphonia. Extra tram. Eindelijk is de dag aangebroken, dat onze gunstig bekend staande Harmonie nogmaals haar krachten in een concours gaat beproeven, Zaterdagavond als de lezers van //De Echo van 't Zuiden* dit nummer ontvangen, zal het gezelschap onder leiding van haar in structeur haar slotrepetie houdeD. Verschei dene dagen ia er deze week nog gerepeteerd en met hoop gaat men 't concours tegemoet, ofschoon de hoop gegrond blijft op de vreez°. Immers bekroond wordt niemand vooraleer hij den strijd roemvol gestreden heeft. Met den namiddagtrein vertrekt het gezelschap naar Bosch, 's Avonds om tien uren ver trekt er uit 's Bosch een extra tram, diet gezebchap naar huis zal voeren. Ook v le belangstellenden zullen van deze extra tram, die hen weer op gppaste tijd te huis brengt, gebruik maken. We wenschen //Enphonia" alle mogelijk succes op zijn tocht 1 Vergadering. 'Door den heer v. d. Heuvel uit Loor.- op-Zand is met het oog op de a.s. Herstem ming Woensdag 9 Juli, tegen Dinsdagavond bij den neer N. Snoeien een zaal voor ver gadering aangevraagd. De vergadering zal voor iedereen toegankelijk zijo. Vrij deba*. Inzegening der nieuwe Kerk. Hedenmorgen had door onzen ZeerEerw. Heer Pastoor Völker de inzegening plaats van onze nieuwe kerk. Hard is er de laatste dagen aan 't gebouw gewerkt om 't vele wat er nog te doen was klaar te spelen. we moeten zeggen toen we een uur voor de plechtigheid een kijkje in de kerk namen zag het er keurig en neljes uit. De vloeren, banken en keikmeubels, niet zooals bij vele andere nieuwe kerken bij hunne inzegening gebeurd half afgewerkt of onder stof en vuil, maar alles ,/fertig". Het nieuwe hoog altaar prijkte met prachtige bloemstukken, de expositietroon met fijn geborduurde zijde behangen, communiebank eu beelden in 't Presbyterium met bloemen versierd, de oude beelden uit de oude kerk door de firma Kuyrters ui1. Stratum opnieuw gepolychro meerd en in de transepten geplaatst, het oude orgel geheel gerestaureerd en gestemd zoodat hij bijna niet meer te herkennen is. Reeds van af half negen om negen uur zou de plechtigheid beginneD stroomde een menschenmassa het ruime gebouw bin nen, gehoor gevend aan 't verlangen van onzen ZeeiEerw. Heer Pastoer, zooveel mogelijk de plechtigheid bij te wonen. De kerk was reeds vdór 9 uur zwart van 't volk. Pastoor Völker verrichtte terwijl het koor de litanie van Alle Heiligen zong de plechtige inze gening van 't gebouw in 't algemeen zoowel binnen als buiten en van de verschillende deeleD, alshoogaltaar, zijaltaren, kruisweg, enz. afzonderlijk. Toen de inzegening was afgeleopeD, trok ten stoet van in 't wit gekleede bruidjes en de «erewacht van het H. Sacrament met Zijn Eerw, en zijn Assistenten naar de oude kerk om het Allerheiligste o/er tebrengeD. Van uit de oude kerk werd achter de nieuwe kerk om, in processie het gebouw binnen getrokken. Bij het binnenkomen zong het zangkoor het Lauda-Sioö. Toen het Allerheiligste in den expositie- tioon was uitgesteld begon de ZeerEerw. Heer Pastoor, door de WelEerw. heeren van Acht en v. Amstel, kapelaans, gecelebreerd de tolemneele H. Mis, waaronder het zang koor een nieuwe vierstemmige M v. d. Hol- landschen componist Cuijpers op waardige wijze uitvoerde. Een bijzonder woord van lof komt io dezen toe aan den Heer M. v. Beurden, die de zware begeleiding met moeilijke registreering buitengewoon prachtig speelde. Ook de heer M. v. Roermond komt eeu woord van lof toe voor de mooie weergave vao de solo's, vooral van het Kyrië. Militie-keuring Bij de op 3 en 4 Juli alhier gehouden Militie-keuring zijn voor onze gemeente ge keurd 56 aaDgegevenen, waarvan er op 3 Juli 30 en op 4 Juli 7 ongeschikt ziju verklaard voor den Militie-dienst, in 't ge heel zijn er dus slechts 19 geschikt bevonden. LOONOPZAND. Dinsdagavond had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een magazijn van den Boerenbond met bijlevering van de benoodigde materialen. Waarschijnlijk tengevolge van niet ge noegzame publiciteit waren slechte weinig aannemers opgekomeD. Het hoogst was in geschreven voor f 4044 en het laagst voor f 3558. Wijl deze som nogal ver boven de raming was, werd het werk niet gegund. Nader vememeu wij dat den bouw onder hands is aangenomen door den laagste» in schrijver de heer Savelkouls alhier voor de somma van f 3400. Heusden, 4 Juli 1913, Herdenking Neer lands Onafhankelijkheid. Aangezien de vereeüiging Floralia over eenigen tijd met het oog op 't bovenstaande een feest wil organiseeren voor de jeugd, docb de nnervus nerum" ontbreekt, zal binnen kort door middel van een inteekealijst een beroep worden gedaan op de offervaardigheid der burgerij. Vergadering. Tegen a.s. Donderdag v.m. half elf is door den Heer Schoolopziener een vergodering voor de onderwyzersfessen) in zijn arrondissement belegd op »Concordia« alhier. Het programma luidt als volgtHuishoudelijke zaken. Lezing over: »Uit den vooravond der Fransche Re volutie" door den Heer II. de Hoog te 's Gra venhage. De arrondissementsbibliotheek. Rond vraag en sluiten. Tevens wordt alsdan door den Heer Dis trictsschoolopziener ter herinnering van zijn 25-jarig ambtsfeest aan de aanwezigen eeu lunch aangeboden. Bnndejonc. Omtrent de aankomst van Brindejonc des Moulenais in het vliegkamp bij Fa- De Echo van het Zeiden. I I 1 I

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 9