IVIEliWS UIT K 4ATSIIELVËL muwiiiTHmsi" Gemengd Nieuws. ■w Ingezonden Stukken. Kerknieuws. Handelsberichten. Laatste Berichten. Zondag had op het Sandoel een herige vechtpartij plaats. De drie gebroeders de B. hadden Zaterdagavond woorden gehad met de gebroeders S. Nadat eerstgenoemdeu Zondagmiddag een stevig glaasje gedronkeu hadden, gingen, zij natuurlijk met messen gewapend, naar de wooiug van S. In een oogenblik was men aan het bakkeleien. De vader van S. kreeg een vrij diepen steek in den hals, terwijl bij zoonlief geheel het vest werd stuk gesneden. Toen S. zich met zijn zoon in de wouiug terugtrok, moesten het de deuren en ruiten ontgelden. Spoedig was echter de poli ie aanwezig, die het be ruchte drietal binnenpikte. Op de j.l; Maandag gehouden verga dering van de commissie tot feestelijke her- deuking vaD het 100-jarig bestaan van Neerlands onafhankelijkheid is besloten het feest te doen plaats hebben op den eerstge- stelden datum (20 en 21 Augustus,) zoodat op het verzoek van den arbeidersbond af wijzend beschikt is. Er waren tal van bezwaren ingekomen legen de feestviering op Maandag. DUS8EN. Naar wij vernemen heeft de kerkeraad der Geref. Gemeente alhier be sloten tot de aanschaffing van een nieuw kerkorgel en reeds de levering opgedragen aan den heer A. S. J. Cekker te Goes. GEERTRUIDENBERG. Had de kermis j.l. Zondag een kalm verloop, Maandag moest nog eens getoond worden, dat bij het kermis vieren toch ook een vechtpartij niet achter wege mag blijven. Zekere B. uit Made werd door een viertal personen zeo toege takeld, dat hij bewusteloos werd opgenomen. De lafaards die de vlucht genomen hadden, zijn bij de politie bekend, 't Is te bopen, dat een flinke straf hun niet ontgaan zal. Kaatsheuvel, 29 Juli 1913. Ongeluk. Ofschoon de toestand van den heer Fr. v. Spaandonk, die Dinsdagavond zich bij een val van de fiets erg gewond had, des avonds reeds zoo verergerd was, dat men uoodig oordeelde hem de laatste H, Sacramenten toe Ie dienen, is op den oogenblik de toe stand reeds zoover ten goede gekeerd, dat het grootste gevaar geweken is. Straatnamen. liet besluit van onzen gemeenteraad de straten van naambordjes te voorzien, geno men in de vergadering van voor drie maanden is nu reeds zoover ten uitvoer gebracht dat bij den heer Dekkers-v. d. Vliet alle straat namen op geëmailleerd blik in de vitriue ter bezichtiging liggen. Uit den aard der zaak trekt die etalage vele bekijkers. Binnen enkele dageu zullen ze aan de hoeken der straten worden aan gebracht, wat vooral voor vreemdelingen en reizigers een groot gemak zal ziju. Rectificatie. De herstemming voor een lid van den gemeenteraad is thans bepaald op Dinsdag 19 Augustus. Postkantoor. Met 1 Augustus a.s. treedt de nieuwe winterdienst aan ons postkantoor in werking. Het kantoor is dan geopend van 8 uur 1 uur, verder van 2 uur 31/, uur en nog van 5 unr tot 7Vs uur. De eerste Prijs. De heer Job. v. Dam, instructeur van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" heeft aan het B?stuur van 't gezelschap, den Directeur en de werkende leden voor 't behaalde succes op 't concours in VBosch een marsch opgedragen getiteld „De Eerste Prijs.* De marsch, die door den Directeur met een enkel woordje werd ingeleid, werd met enthousiasme door de leden ontvangen en direct op de Maandag gehouden repetitie doorgeblazen. Hij is samengesteld oit een deel vau Zampa, daarna een deel uit La Juive gevolgd (4 malen) door het hoera geroep bij de mededeeling der Jury, met tot slot het bekende trio„We hebben len eersteu prijs gewonnen.* Dat deze marsch, die getuigt van het meeleven van den instructeur met het gezel schap. nog menigmaal zal gehoord worden, laat zich denken. St. Jan. Maandag hield de gilde St. Janhetjaar- lijksch feest van koningechieten met prijs schieten. Om drie uren 's middags begon bij den heer v. Berkel de strijd, waaruit de heer 0. Vloemaas als koning te voorschijn trad. De heer H. Molenschot verwierf den tweeden prijs, de heer J. v. Dun den derden prij«. Tegen den avond trok de harmonie „Eupho nia* naar het terrein om den koning met zijn gevolg te gaan afhalen. Na 't spelei van een paar marschen ging het met volle muziek naar „Eaphonia* waar de avond verder gezellig werd doorgebracht Landbouviexcursie. Onder leiding van onzen landbouwonder- wijaer M. N. Schoenmakera hielden de cnr- sisten Donderdagmorgen hun rondwandeling langs de proefvelden alhier. Om 9 n. waren bijna allen bij A. Robben present om aldaar het proefveld iu 19 gras- en klaversoorten te bespreken. Er weid gezegd en bewezen welke grassen meer het eerste, en welke meer het 2e jaar den doorslag in opbrengst gaven. Een blik werd geworpen op 't nabij staande haverveld, waarin de wftvlieg en de graan- blaaspoot, degelijk huis hield. De ziekte met hare bestrijding werd be sproken. Vandaar ging het naar 't gras- en klaverprnefveld van den heer J. Maas en verder naar het mangelproefveld van hel kali-syndikaat bij J. v. Rooy. Het veld is voor dit gewas niet sterk genoeg bemest en te weinig geschoffeld. Het peiceel zonder kali-bemesting stond minder goed. De heer Jac. v. Woensel geleidde de cursisten langs zijn aardappelvelden, die buitengewoon prach tig staan, vooral de Rooistar en de Bravo. Van hier ging liet naar 't Rijk'proefveld vau Joh. de Kort. De zes soorten voeder bieten staan er zeer goed bij, De Eckendorfer is in 't blad nog het meest ontwikkeld. Op verandering van zaai- en pootgoed werd nogmaals gewezen en 't nut door de cursisten zelf gezieu. Het laatste bezoek gold den groepstal van den heer A. de Kort. Het vee staat er frisch eo zindelijk, maar vooral rustig. De stal wordt maandelijks met vliegenstot bespolen, vandaar zoo goed als geen vliegen. Zoo'n stal ia onmisbaar voor melkslijters. Na deze nattige excursie gingen allen huiswaarts. Weer hebben onze Kaatsheuvelsche landbou wers veel gezien dat op hunne velden en in hunne stallen nog verbetering behoeft. Onder de wijze leiding van hunnen knappen leeraar zullen nog vele goede veranderingen worden aangebracht. Kei mis. >Goddank I een andere wind, dus dur ven we zeggen een beter weer I* was 't eerste wat we Donderdagmorgen op aller lippen hoorden. De vroolijke zon, zoo lang gemist, de lustige muziek, die u van alle kanten tegenklonk, de leven dige drukte, die overal heerschte, brach ten iedereen in een ware kermisstemming. En we mogen schrijven, de kermis heeft een gezellig rustig verloop gehad. Ze is volgens velen beter en gezelliger geweest, dan ze in jaren was. De akelige bang makerij van eenige flauwe grappen makers waarschijnlijk is goddank bij een bangmakerij gebleven. Jammer, dat we in voorname bladen nog iets van dergelijke bangmakerij, die onze gemeente haar goeden naam ontneemt, moeten lezen. We mogen nu goddank melden, tusschen onze Kaatsheuvelsche luidjes is 't rustig gebleven. Het eenige kleine opstootje op de kermis, Vrijdag avond, was tusschen eenige kermisman- nen en een orgelbaas. Toen de politie het volkje uit elkaar joeg, was alles weer stil en rustig. Laten we nu even een klein overzicht geven van 't geen te hooren en te zien is geweest. Zooals vanouds gaf Eupho- nia zijn twee matinée's op Donderdag en Zaterdag. Donderdag trad de heer C. de Bont, geen onbekende voor Kaats heuvel, als komiek voor een druk be zochte zaal op. Succes heeft de heer de Bont altijd. Alleen zijn verschijnen reeds doet applaudiseeren. Vooral het Aanteekenpartijtje en Hannes verhuurt kamers met een W. C. deden schudden van 't lachen. En daarbij we weten Kees is volstrekt niet karig, achter ieder nummertje krijgen we een ander cadeau. We zijn dat voortaan zoo v. Kees gewoon en 't valt in den smaak. Dat de Har monie met haar nummers succes had, vooral met de beide bekroonde concours- nummers, behoeft niet gezegd. Zelfs vreemdelingen waren juist daarom 't matinée komen bijwonen. De heer v. Cromvoirt zong met zijn Liedertafel succesvol het Triumphlied op 't succes in 's-Bosch en Hymne an die Nacht van Beethoven. 't Programma van Zaterdag 26 Juli zag er al even keurig uit als dat van Don derdag. De forsche, fantastische The Stars and Stripes farever van Sousa opende 't matinée. De andere muziek nummers waren geknipt voor een ker- misprogram We kregen nog de Ouver ture Fantastique van Govaert, De F o- reutiner-marsch van Fugik en L'Union fait la Force van Caoivez. Het neusje van dien dag was echter 't duo Voget. We konden elk nummertje als om strijd prijzen, we konden de bij zondere voordracht van Mhr- Voget, den prachtigen zang van Mevr. Voget roemen. We kunnen niets anders zeggen, als 't was een succesuitvoering voor het duo. Vooral mooi was Terug naar de Brui loft en Nog zoo jong. Een tweetal zangnummerljes van Mevr., een paar komische scènes van Mhr. Voget als toegiftjes werden met warm applaus beloond. Even druk en gezellig als de Eupho- nia's matinée's, waren de twee matinée's in de zaal van >Apollo* gegeven. De harmonie, die den eersten dag een ma tinée aan de leden aanbood, liet de fijnste muziek hooren. De Ludomatichello-ou- verture van L. Langlois, Het Angelus, no. 3, de Scènes Pittoresques van Jules Massinet, het Fantasie Ballet van L. Montagne en vooral het Concertino pour 2 Clarinettes van L. Montagne door de heeren P. van Dongen en C- Brans is muziek, zooals we ze maar weinig te hooren krijgen. Ook de diletanten-too- neelclub van »Apollo* werkte met veel succes. Op het huwelijkskantoor van Janus Lijmgraag en Studentenwraak wa ren nummers die bijzonder in den smaak vielen. Ook het matinée dat Amoenitas Vrij dag aan heeren leden met hunne da mes aanbood, was overdruk. Geen won der De Gebr. en Mevr. Bcesnach zou den optreden en dit zegt genoeg voor allen die dit Trio ooit gehoord hebben. De wereldreizigers, De lotelin en De gouden bruiloft waren succesnummers van de Gebr. Boesr.ach. Mevr. Boesnach was eenig als Mej. Johanna, Holl. Sou brette met hare mooie coupletten. >Lest, best!* gold echter hier van 't program. De Inkwartiering, operette in één bedrijf, was 't glansnummer, nog gevolgd door eenige leuke zangnummertjes waarbij >Dat doen ze alleen in Nederland* met z'u enthousiastisch slotcouplet. Dit van de matinee's De bals op de verschillende plaatsen waren vooral in de zaal van >Euphouia« eu in de ruime prachtig versierde en geïllumineerde danstent van den heer A. A. Snoeren zeer druk bezocht. Euphonia heeft van 't jaar een bal gehad, zooals in jaren niet meer geweest is. Een drukte en ge zelligheid. Jammer dat 's avonds om half negen de niet-leden reeds door de politie verplicht werden de zaal te ver laten. Als alles gezellig toegaat blijft men zoo graag bijeen. Ook in andere café's is druk pleizier gemaakt en ge danst. Het kermis terrein liet zoowat 't zelfde zien als andere jareneenige koek- suikergoed en speelgoed kramen, een kleine schiettent, de bekende Riozzi bioscoop de Leander-carousel en een openluchtschommel. De Bioscoop kon bij geen enkele avondvoorstelling 't volk plaatsen, dat kwam binnengestroomd. Om nog eens te resumeeren Onze ker mis heeft bij 't prachtigste weder een druk, gezellig en rustig verloop gehad, waarbij over niets te klagen valt. LOONOPZAND, 28 Juli. Na des voor middags in zijo dienstwerk te zijn ingeleid door zijn zwager Ds. Koster uit Wijckel, verbond zich Zondagmiddag Ds. H. Japchen uit Oudega aan zijne nieuwe gemeente alhier met eene keurige leerrede over I Cor2 2. Na afloop hield ue consulent Ds. Pop van Sprang eene roerende toespraak en zong de gemeente haren njeuweu leeraar staande een zegenbede toe. Beide malen was een groote schare samengestroomd om deze plechtigheid bij te wonen. Heusden, 30 Juli 1913. Paardenfokkerij. De keuring van dekhengsten, die in aan merking weu8chen te komen voor een onder- honds bijdrage zal in het District Hensden plaats hebben alhier op 4 Aug. e.k, om 11 uur v.ra. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) M. de Red. Met belangstelling las ik iu »DeEcho« van 27 dezer, no. 60, tweede blad, het ingezonden stuk van >Een looier* en de daarbij gevoegde noot van Uwe Redactie. Ook mij, mijnheer de Redacteur en vele trouwe bezoekers der Vergaderingen van den Bond van Nederlandsche Leder fabrikanten, heeft het meermalen geer- gerd dat Uwe Courant gepasseerd wordt. Vroeger, onder presidium van den heer Timmermans, Voorzitter der Kamer van Koophandel alhier, was dat heel anders. Toen werd U gelijk gesteld met de vak bladen en ontving cp tijd eene speciale uitnoodiging, zoodat er een uitgebreid verslag door U werd gegeven. Men schijnt vergeten, dat het initiatief van de be weging in der tijd is uitgegaan van de Looiersvereeniging alhier en dat >De Echo van het Zuiden* steeds belangloos hare kolommen ten dienste heeft gesteld. Ik kan me best voorstellen, dat het eenige bestuurslid, hier woonachtig, de heer P. van Loon deze zaak niet kan recht zetten, ter wille van den lieve vrede aat men wel eens iets achterwege, daarom hoop ik met >Een looier*, dat a.s. Maandag van uit de vergadering het Bestuur op dit verzuim door hem zal worden attent gemaakt, opdat we in het vervolg ook van deze even als van alle andere belangrijke vergaderingen, een breedvoerig verslag zullen aantreffen. Dankend voor de plaatsruimte. OOK EEN LOOIER. Waalwijk29 Juli /p/y. Eucharistisch Congres in 1914. Het „Journal de la Grotte" van Lour- des meld, (fat de aanstaande internatio nale Eucharistisch Congres te Lourdes zal gehouden worden van deu 9en tot den 13en September 1914. Kardinaal van Rossum Kardinaal Van Rossum bracht gisteren een kort bezoek aan Arnhem, waar hij zich naar de St. P2usebiuskerk begaf. Langs den weg stonden geschaard wees kinderen, zusters van Insula Dei, depu- taten van alle plaatselijke R. K. organi saties met banieren en duizenden be langstellenden. Schoolkinderen strooiden bloemen over den weg, dien het rijtuig nam. In de kerk werd een cantate gezongen en hield deken Schoenmaker een toe spraak, waarop de kardinaal bedankte en den zegen uitsprak. Te ruim elf uur vertrok de Kardinaal. Kardinaal van Rossum was giste renmiddag te Boxmeer. Hij hield er dienst in de kerk, bezocht het klooster zijner orde te Sambeek, dineerde daar en vertrok om half zes per auto naar Venlo en Roermond. Het program voor de ontvangst te Maastricht op 6 Augustus is als volgt Te ongeveer 10 uur ontvangst van den kardinaal, die waarschijnlijk per auto van Wittem komt, aan den ingang der stad door het comité van ontvangst, dat hem begeleidt naar de St. Mathiaskerk, waar de geestelijkheid hem een ovatie brengt. Daarna begeeft de kardinaal zich naar het gouvernementsgebouw, om zijn op wachting te maken bij den commissaris der koningin. Na afloop ontvangst ten stadhuize. Audiëntie, gegeven door den kardinaal. Lunch in de pastorie van St. Mathias. Bezoek aan de St. Servatius- kerk. Calvarienberg, O. L. Vrouwekerk. Te 3 uur feestmaaltijd in het gouver nementsgebouw aangeboden door den commissaris der koningin. Lichtstoet, waaraan ongeveer 80 vereenigingen zul len deelnemen. Vertrek naar Wittem. De Kaï dinaals-waardigheid. In het jaar 1586 bepaalde Paus Six- tus de Vijfde het aantal kardinalen op 70 en zulks ter gedachtenis aan de 70 ouderllngeo, die op Gods bevel Mozes terzijde stonden, en aan de 70 leerlin gen van Christus. De Kardinalen moeten, zoo zeide de ze paus, zijn de hoeksteenen der Kerk opdat de goddelijke en menschelijke dingen eo de aangelegenheden der Kerk hun veilig toevertrouwd kunnen worden. Vandaar moeten zij zich on derscheiden door de voortreffelijkheid van hun levenswandel, door meer dan gewone geleerdheid en ontwikkeling, door vroomheid, groote bezorgdheid voor heil der zielen, ijver reinheid van geloof, onomkoopbaarheid en scherpzin nigheid. Het hoogste in rang zijn de zes Kar dinaal-Bisschoppen, die de Bisschops wijding moeten ontvangen hebben. De oudste onder hen heet deken van het Kardinalen-college wien het voorbehou den is, deu nieuwen Paus, zoo deze nog geen bisschop is, de wijding toe te die nen. Deze zes Kardinaal-bisschoppen zijn de bisschoppen van Ostia en Veletri, van Porte en Santa Rufioa, van Albano en Palestrina, van Sabina en FVascati, alle plaatsen die rondom Rome zijn ge legen. Na de zes Kardinaal-bisschoppen ko men de Kardinaal-priesters wier aantal 50 bedraagt. Zij moeten het priester schap bezitten, doch gewoonlijk zijn zij ook bisschop, of van een bestaand Bis dom dat zij werkelijk besturen, of van een ander oud bisdom in de Oostersche landen, waarvan zij alleen den titel voe ren. Voorst zijn er 14 Kardinaal-diakens. Deze moeten op zijn minst de diaco- naatswijding ontvangen hebben ieder in Rome hun eigen titel-kerk, aan welker hoofd zij staan en waar zij, ook al heb ben zij geen bisschoppelijke wijding bisschoppelijke rechtsmacht uitoefenen. Zij mogen daarom verschillende posten in die kerk uitdeelen en er, zoo noodig keikelijke straffen toepassen. Ofschoon geen bisschop zijnde mogen zij toch in hun eigen titelkerk den plechtigen ze gen geven zooals de bisschop, en aan hunne onderdanen en huisgenooten de kruinschering en de kleine orden toe dienen. De titelkerk van Z.Em. Kardinaal Van Rossum is de San Cesario in Turrim, gelegen op 't kruispunt van de Via Ap- pia en de Via Latina te Rome. In de titelkerk ziet men 't portret van den kardinaal en dat van den regeeren den Paus. In die kerk mag Hij ook een troon hebben. In het portaal laat hij zijn wapen en dat van den Paus aanbrengen. Behalve den Paus in het bestuur der gansche Katholieke Kerk te helpen, is het de plicht der Kardinalen na het af sterven van den Paus, zijn opvolger te kiezen in het conclaaf. De Kardinalen staan boven alle andere prelaten, bisschoppen en patriarchen, ook al hebben zij zelfs geen bisschoppelijke wijding. Zij hebben den rang van Ro- meiosche Prinsen daarom laten zij, waar het tenminste redelijker wijze kan geschieden alleen de regeerende vors ten voorgaan. Aan het Pruisische hof komen zij op de vijfde plaats, vóór de hoofden der vorstelijke familién. In Oos tenrijk moet de wacht het geweer pre-j senteeren, als een Kardinaal kenbaar voorbij gaat. Hun rang geldt daar hooger dan die van Koninklijken en keizerlijken aartshertog. De onderscheidingsteekenen hunner waardigheid zijn de volgende vooreerst de purperen, of scharlakenroode toog en groot prachtmantel. Deze kleur her innert de Kardinalen, dat zij de belangen der Kerk moeten behartigen en verdedi gen desnoods met het offer van hun bloed. In den Advent, in de Vasten en bij dc rouwplechtigheden dragen zii Id plaats van purperen, paarse gewaden. De Kar dinalen, die tot eene kloosterorde behoo- ren, behouden voor hun Kardinaalstoog de kleur van hun kloosterkleed. Verder hebben zij een saffieren ring, een gouden borstkruis en een zijden damasten mijter, een roode bonnet met drie punten, een rood mutsje, een rooden hoed met lagen bolbreeden platten rand en met aan weerszijden vier of vijf afhangende rijen kwasten. Het wapen van een Kardinaal is boveD het Schild versierd met een rooden hoed en aan beide kanten 15 roode kwasten in 5 rijen langs het schild afhangend. De Kardinaal heeft in zijn palels drie salons; in het eerste hangt onder een baldakijn zijo wapen, in het andere staat op een tafel voor een kruisbeeld zijne roode barret, terwijl in het derde onder een troou met 't portret van den Paus, prijkt een prachtige vergulde zetel be stemd voor den Paus, als Hij den Kar dinaal met een bezoek komt vereeren. Sinds 1870 dient deze zetel alleen voor de staatsie en staat hij omgekeerd onder den troonhemel. ('s-H. Ct.) Dagelijks 50.000 boomstammen voor 60 kranten. De Fmgelschman, Lord Northcliffe, die eigenaar of mede-eigenaar is vau ongeveer 60 dagbladen, gebruikt voor de fabricatie van het noodige papier dagelijks 50.000 boomstammen. De gewoonte om zijn hout te betrek ken uit Scandinavië heeft hij vaarwel gezegd, wijl het, in weerwil van de woud- rijkheicl van dit schiereiland, te duur werd. Thans is op New-ioundland een En- gelsch New-foundlandsche maatschappij opgericht, aan wier hoofd lord Northcliffe staat en welke in een woudgebied van 5500 vierkante meter oppervlakte een reusachtige centrale heeft doen verrijzen, van waaruit de gedeeltelijke bewerking van het hout tot papierstof geleid wordt. Het water eener nabijzijnde livier wordt opgestuwd en geleid door twee gewel- dig groote stalen buizen van 712 M. lengte en 5 M. in doorsnee. Door deze waterkracht verkrijgt men voldoende arbeidsvermogen, welke men voor ver lichting en het drijven van machines kan aanwenden. Rondom deze inrichting heeft zich de „papiers'ad" ontwikkeld, welke reeds 3000 inwoners telt, die allen in dienst zijn van bovengenoemde woudverslinden- de maatschappij. De stad heeft reeds vijf kerken, twee scholen, een ziekenhuis, een stadhuis, en schouwburg en een hotel en is door een eigen spoorweg met de haven verbonden. De boomen worden door een heirleger vau werklieden ge veld voor iederen omgehakten boom echter moet een jongen aangeplant wor den- Wanneer men bedenkt, dat de bla den van den krantenlord dagelijks een woud van 50.000 boomen verslinden, kan men zich een denkbeeld vormen van de massa's omgehakte boomen. Nadat de boomen geveld zijn, worden zij in het dichtst nabij zijnd water ge worpen. Men maakt dan vlotten, 20 a 25 man voeren deze dikwijls langs een 100 kilometer langen weg naar de papier- stad. Oogeveer vier kilometer van de stad worden de boomen in soort natuurlijke haven gebracht, waar zij bij millioenen aan elkander vastgekettiDgd liggen om te voorkomen, dat zij zouden wegdrijven. De stammen, welke aan de beurt zijn om behandeld te worden, drijft men, na ze van elkander losgemaakt te hebben, door cirkelzagen, waardoor ze in stukken van 80 c.M. verdeeld worden. De on bruikbare stukken worden verbrand, de bruikbare in 24 molens tot houtpap gemalen. Deze pap wordt naar Gravesend in Engeland vervoerd, waar men elke week duizend ton papier vervaardigt, welke hoeveelheid juist voldoende is voor de vijf milloen kranten, welke loid North cliffe wekelijks uitgeeft. BESOIJEN, 29 J.ili. De prijs der boter was hedeo op de markt Hoogste prijs 1 1,52. Loagste prijB t 1,34. Eiereu é'/j cent per stuk. ROTTERDAM, 28 Juli. Tarwe f 12.50 a f 13.50 per 100 K.O. Rogge verkocht van 10.00 totfO.perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.t 0.Zomer per 100 kilo 0.— a 10.— en Chevalier pei 100 kilo f— Haver per 100 k. I .00 u 0.00 Bruine boonen van 100.— f 00. BENOEMING. VLIJMEN. Naar wij vernemen^ heeft het Hare Majesteit de Konin gin behaagd, or zen geachten bur gemeester te benoemen tot secre taris der rente-commissie ter uitvoering der Invaliditeitswet, zetelende te Waalwijk. Het secretariaat dezer commissie is hiermede dos in onze gemeente gevestigd. en v« guBtra Week psrek rondg afgew verob De Men 1 was 0 heid d ontvlo Ond kennif Wai zij aai baron Ern Ven Sabrai en iü staand rtnd r draak De I gevoel hij ooi aanvat de tw( En 1 doet b beveD En schilde banger trokke Wat ^■—awni 1 mmemmamm-*mmm -yn 18)

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6