I WAARSCHUWING Leo Sikkers 3 KIBÏÏWS ÏÏ1T EEÏÏSEÏH Laatste Berichten. De Oetober-maand. Kleine Advertentiën. Advertentiën Commissie- Handel" G.IJSSELSTIJN J. C. WINKEL, DEUNEN, 4817 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Correspondentie. 7v 1 IOEDEREN-en DRUKWERKEN-PAKPAPIEREN WINKEL1AKKEN ENZ. ïsIatuurvOollei Ondergoederen Jansen aTilanus a en dings- mi dnl heer HT gehouden elanden van11 ineene Otnkadin^ komtVerkiezing stuur in plaats vt: d. Geld. Het onderzoek van ue verTofgaugers der Landweer dezer gemeeDte zal gehouden wor den in de openbare school alhier op Dinsdag 11 Nqv. 1913 voor de lichting 1913 om 12 uur voormiddags, voor de lichtingen 1907 tot en met 1909 om 1 uur en voor de lichtingen 1910 tot en met 1912 om 2 uur namiddags. Ingevolge Koninklijk Besluit van 25 Juni 1913 voldoet de openbare school dezer gemeente niet meer aan de eischen en za zij ingevolge aanschrijving van den Heer Districts-schoolopziener nog voor 1 Januari 1914 moeten worden verbouwd. Naar wij veruemen kan de aanbesteding van dit werk spoedig worden tegemoet gezien. In verband met de bij de laatst ge houden stemming voor leden van den Raad dezer gemeente plaats gehad hebbende om- kooperij van kiezers zijn naar wij vernemen een tiental personen gedagvaard om a.s. Maandag voor den Rechter van Instructie te verschijnen. Door den tusscheupersoon der Inva liditeitswet alhier zijn ruim 60 aanvragen om rente bedoelt bij artikel 369 dier wet ingediend. Ook in onze gemeente zullen dus heel wat oudjes van genoemde wet profiteeren. Dinsdagavond werd in de openbareschool alhier door den Rijkstuinbouwleeraar voor Noordbrabant, den WEG. Heer E. Snellen de in deze gemeente opgerichte tuinbouw- cursus geopend. In zijn openingswoord be toogde ZEdGest. het nut van tuinbouwon- derwijs voor deze streek en spoorde hij de deelnemers van den curcus, aan getrouw de lesseD te volgeD, Ook het hoofd van den cursus, de lieer H. van der Linden en de practicus aan den cursus verbonden, de heer Jac. -Van Esch, gediplomeerd tuinbouwkundige en bloemist te Vucht richtten eenige woorden tot de deelnemers om in het kort uiteen te zetten in welke zaken gedurende de wintermaanden les zou worden gegeven. Van het bestuur der tuinbouwvereeniging alhier waren bij de opening tegenwoordig de heeren M. van Giersbergen, P. J. Van Hout, M. de Vaan Wz. en Joh. Van Wagenberg, welke laatste mede in eene korte toespraak het belang van goed tuinbouwonderwijs voor deze ge meente deed uitkomen. Waar het tuinieren de menschen hier in het bloed zit, hoopte bij dat door den cursus de tuinbouw in deze gemeente in nieuwe banen zou worden ge leid en eerlang de tuinbouw in deze plaats en omgeving op even hoogen trap van ont wikkeling zou komen staan als in andere tuinbouwcentra van ons land. De heer Wa genberg dankte den heer Snellen voor zijn werken ten bate dezer streek, welk ijveren ten zeerste bevorderlijk zou zyn aan den tuinbouw. SPRANG. Woensdagavond ontdekte zekere D. de R. van zijn werk komende dat een hooiberg op het erf van den landbouwer J. W. gedeeltelijk in brand stond. IJlings waarschuwde hij den eigenaar, zoodat het vuur nog bijtijds kon worden gebluscht. Gelukkig, daar meer hooi en stroo in de nabijheid stond en met den feilen wind het vuur gemakkelijk ook de rieten daken van de in de nabijheid staande huizen had kunnen aantasten en alsdan de schade niet te over- zien zou zijn geweest. "ie Xnde- het kind filing te Sprang *re dorpsgenoot, de heer 1, thans onderwijzer te Haar* gelijke betrekking benoemd in VRIJH.-CAPPEL. Het onderzoek van de verlofgangers der landweer zal voor deze gemeente plaats hebben te Kaatsheuvel in de openbare school op Vrijdag 21 November 1913, des voorm. te 11 uur voor de lichting 1913 en de» namiddags te l'/s uur voor de lichtingen 1907 tot en met 1912, Aangeplakt publicatie in zake rijks- postduivendienst. Kennisneming hiervan door lotelingen der lichting 1914 dringend aan bevolen. Door het thans bestaande feestcomité is definitief vastgesteld dat de N.O. feesten voor deze gemeente zullen gevierd worden op Donderdag 16 Oct. e.k. Dachten we eerst, dat dit feest zich enkel beperken zou tot een kinderfeest, nu zal volgens inlichtingen het feest schitterend zijn. Voormiddags zal het comité zorgen dat de kinderen uit de gemeente op hunne wijze kunnen genieten, terwijl smiddags te c.a. half twee voor jongens en meisjes van ver schillenden leeftijd volksspelen zullen gehou den worden, op het van ouds bekende feest terrein tegenover het raadhuis. Des avonds zal een flinke lichtstoet georganiseerd wor den, opgeluisterd door muziek, trekkende door de gemeente en tenslotte zal door een der Kaatsheuveleche Harmoniën een concert gegeven worden op het prachtig verlichte en versierde feestterrein. Benevens dit alles zullen ook de buurt-commissies het hunne bijdragen om mede te werken tot een gezellig feest. Pogingen zijn reeds met goede resul taten aangewend voor het plaatsen van eere- bogen en straatversiering. En last not least wordt van ieder der ingezetenen verwacht, door gevelversiering en illuminatie te toonen, mede te willen werken tot hel welslagen van dit feest en in de rij der voorgegane feestvierende gemeenten niet het minst te zul len zijnwe zallen laten zien door vlag en wimpel, dat er ook hier Oranjebloed door de aderen vloeit, niet door liederen, die zedekwetsend zijn, voor echte Vader- landsche liederen. WASPIK. Zondag, 12 Oct. a.«. zal Bra- bantia alhier haar eersten competitiewedstrijd spelen tegen ,/Oosterhout" uit Oosterhout. Daar onze voetbalclub reeds twee seizoens het kampioenschap behaald heeft, is het jammer, dat ze dit jaar met vijf invallers van het tweede spelen moet. Brab. heeft nTTT vijf beste krachten verloren, J. v. d. Hoek. W. Zijlmans, J. v. Evurens en L. v. d. Waals. De groenzwarten zullen dus moeten aanpakken, willen ze niet onder op iet ranglijstje komen. De wedstrijd z»l Zondag a.s. gespeeld worden op het terrein van Brabantia om ïalf drie. Scheidsrechter W. Wilhelm van Waalwijk. De voerman II. A. viel gisteren van de hooiladder. Met ontwrichten schouder werd hij opgenomen. Hjj zal de eerste dagen zijn werkzaamheden wel niet kunnen ver richten. RAAMSDONK(DORP.) Woensdagavond gaf het duo de Bout uit Dongen bij J. Boons voor het Gilde St. Bavo een welgeslaagde uitvoering. Kees had met z'n nummers veel succes en werd telkens luide toegejuicht door het overtalryk publiek. De soldaat J. Z. stak C. K. met de lajonet, zoodat deze zich onder behandeling !aid, Ktden, v. KTfplaats. heeft het onaf- 'ardige wijze gevierd, e was in feestgewaac !£e eerebogen waren opge- begon met klokgelui en na Te den heer Bos, werd een mooie ihouden. De verschillende volks- op het feestterrein, daartoe welwil- W? afgestaan door den heer Bol', liepen goed van stapel. Er heerschte een echte feeststemming. Geen wanklank werd gehoord. Een woord van dank aan allen, die heb ben medegewerkt om het feest zoo te doen slagen, inzonderheid aan het muziekkorps, dat zich zoo uitstekend van zijne zware taak heeft gekweten. BA BILONIËN BROEK. Door den heer A. Heijmans te Capelle werd op de 1.1. gehouden paardenmarkt te Almkerk aan den heer Ard. Straver Wz. alhier, een anderhalf jarige vos merrie verkocht voor den prijs van f 425. Aangezien dit paard een afstammeling is van den zwaar eu elegant gebonden hengst *Frits VI", eigenaar A. de Gr as ff alhier, strekt dit tot bewijs dat van voorgenoemden hengst pracht-exemplareu worden voortge bracht. (Hill.) Zoowel de burgerlijke als de kerkelijke gemeente leed een gevoelig ver lies door het overlijden van Abraham Straver, wiens nagedachtenis dankbaar in eere zal blijven. In leven was hij wethouder dezer gemeente, secretaris van het polderbestuur //Den Hill", eerst diaken daarna oudeiling en president-kerkvoogd van de Ned. Ilerv. Gemeente. P. N. Kaatsheuvel, 11 Oct. 1913* Kon. Harm. 4Apollo.* De Kon. Harmonie Apollo" geeft Zondag 12 October haar laatste zomer-uitvoering in den vorm van een matinée, 's middags om 12 uur in de bovenzaal van den Heer A. Snoeren. We twijfelen er niet aan of dit matinée zal op waardige wijze de rij van zomeruitvoeringen sluiten, die deze Harmonie gegeven heeft. Verlof verleend. Door B. en W. van Loon-op-Zand is aan den heer C. Kroot verlof verleend lot uit breiding van zijn schoenfabriek en 't plaatsen van een gasmotor. Aan den Heer A. J. A. Baeten is verlof verleend tot uitbreiding zijner leerlooierij en het plaatsen van t.en stoommachine voor zijn bedrijf, Reclame. Vrijdagmiddag passeerde hier //de wan delende Reclame" van den //Hulskamp." De //Marker" in zijn eigenaardig plunje, kwam van Besoijen en zette zijn reis over Doügen voort naar Parijs. De geheele weg moet te voet worden afgelegd en de man moet voor zien in zijn onderhoud door verkoopen van prentbriefkaarten. Een groote Hulskamp kruik is zijn eenige bage. Een zonderlinge reclame, die niet altijd met vriendelijke oogen zal bekeken worden, vooral op plaatsen waar veel gedaan wordt aan drankbestrijding. Kon Muziekgezelschap 4 Euphonia. Het Kon. Muziekgezelschap //Euphonia" houdt Maandag 13 October zijn jaarlij'tsche algemeene vergadering. Op de agenda staat Verslag over het iaar 19121913 en Ver kiezing van periodiek afgetreden bestuurs lede a. Naar de Missie. A. s. Maandag vertrekt de Eerw. Broeder J. v. d. Hout van de Congregatie der Witte Paters van St. Charles te. Bokstel, naar het noviciaat in Algiers, om dan na gebleken geschiktheid verder de binnenlanden van Afrika in te trekken als broeder-missionaris. We wenechen zijn Eerw. een goede reis en een zegenrijken arbeid in het zwarte werelddeel Studie. Na de groote drukte van concours, kermis en eigen festiviteiten, na de drukte van con cert geven hier en concert geven daar krijgen crden door de Feest ien optocht en gevelver- fde en toegekende prijzen in Wed. Smits onder veel belang- aan de betrokken vereenigingen, 'ii of particulieren uitgereikt. Met een passend woord opende de voor zitter de vergadering, waarna telkens met een voorafgehouden speech van een der heeren van de Feestcommissie de prijzen werden uitgereikt. Komt nu ook de goedkeuring van Ged. Staten voor de subsidie der gemeente af, dau kunnen de kinderen ook hun tweede tractatie ontvangen en zijn de N.O. feesten op onze plaats ten einde. Gouden feest. LOON OP ZAND. 6. Oct. De vereeniging //Nieuw Crispijn" vier de gisteren namiddag een voorfeest. Te 4 uur werd er een optocht opgesteld, waarin een praalwagen met bruidjes en een open landauer. Hierin had de hoofdman de heer Ligtenberg plaats genomen, die van de op richting der gilde af lid is geweest en thans met het gezelschap zijn gouden feest vierde Het bestuur zat bij den jabilaris. De So- phiaVvereeniging ging vooraf en onder de lustige tonen der muziek trok de.stoetdaar de straten en langs het kasteel, waar ter eere der hoogwelgeb. familie Verheijen de beide prijsmarschen werden geblazen, wat op hoogen prijs werd gesteld. In de zaal van den heer G. Wijtvliet werd de gouden feesteling hartelijk bij de terugkomst toegesproken en hem een gou den medaille vereerd. Nog lang bleef men gezellig bij elkaar om den volgenden dag het feest voort te zetten. Heusden, 11 Oct. '13. Muloschool. Nader blijkt, dat het nieuwbenoemde schoolhoofd, de Heer v. Alfeo niet reeds 1 Nov. zijn nieuwe taak kan beginnen, doch 1 Jan. e. k. Gelukkig is het onder wijs aan deze inrichting bij den Heer D. tijdelijk hoofd, in goede handen doch een teleurstelling zal deze tijding wel zijn voor de Teekenschool, daar hoogst waarschijnlijk de lessen in wiskunde tot genoemden datum achterwege zullen moeten blijven. Hersenschudding. Naar men ons mededeelt is in de Breestraat een meisje van een jaar of acht, zekere H. V. zoodanig gevallen, dat een geneesheer, wiens hulp was in geroepen, hersenschudding constateerde. De aanstaande Feesten. Het laat zich aanzien, dat er a. s. Woensdag en Donderdag alhier een feest stemming zal zijn, zooals in jaren niet. De gansche gemeente wedijvert, om er het hare er toe bij te brengen, dat de dagen van 15 en 16 Oct. 1913 zullen toonen, hoe een >ee?isgezind4 Heusden vermag iets degelijks tot stand te bren gen. Moge het feest in ieder opzicht slagen en vooral moge de hartelijke ver standhouding der laatste dagen van blij- venden aard zijn. Verdwaalde postduif. In tamelijk uitgeputten toestand is alhier aangekomen een blauwgrijze post duif, voorzien van een rooden ring en een zilveren waarop voorkomt: Turnhout 215713-W. z. Zij is terug te bekomen bij J. H. Verhoeven, hoofd der Openbare School. Nutslezing. Maandagavond treedt als spreker op in de afdeeling Heusden van de Maat schappij tot N. v. h. Algemeen, de Heer Ds. van Kleeff met het onderwerp Uit huizigheid. De bijeenkomst heeft plaats in Concordia om 8 uur n. m., terwijl de introductie vrij is. Men seint ons Schip in brand. LONDEN. Op het stoomschip >Vol- turno» op weg van Rotterdam naar Canada is Donderdag brand uitgebroken. Door draadlooze telegrammen werd om hulp verzocht. Het stoomschip >Cor- mania» bereikte de brandende »Volturno> tegen 12 uur, doch door den storm was iet onmogelijk om bij het brandende schip te komen. Terstond werden 6 reddingsbooten reddings- 'oor midder- Volturno» te naderen, brand is de ont- toomketel. hen aan boord, zijn allen hoor de stoombooten gered. er8chillende stukken o. a. een bijdrage "an den heer N. v.d. Hammen te Besoijen, moeten blijven liggen tot een volgend nummer. Redactie. Het nieuwe kwartaal zet magnifique in Van alle kanten komen de nieuwe abonné's weer binnenstroomen. 1 Komt, vrienden en helpers Nu nog eens de handen uit den mouw gestoken Nu niet rusten vooraleer ieder minstens ééu abonné bijgewonnen heeft. Dat kan ieder. Welnu, doe 't dan Endoe het nog vandaag. //DE ECHO VAN HET ZUIDEN" moet steeds hooger op. TE KOOP eenige in goeden staat zijnde JALOÜSIËN alsmede EEN POORT breed ongeveer 3,70 M. G'ooie Straat B. 271. 5405 vA - Toiletartikelen Parfumeriën Schoonmaakartikelen. Garen, band, enz. Staal waren. Galantéricir. - S enz. enz. enz. g Uitgebreide monster-col lectie ter bezichtiging te mijnen kantore. Voor directe aflevering voorraad beschikbaar. Concurreerende prijzen. VERTEGENWOORDIGER BESOIJEN. 3001 Eenmaal is het een uit gemaakte zaak dat het eenige adres is dat tegen Buitenland concurreert in KANTOORBOEKEN. CLICHE'S. zijn verkrijgbaar bij F. L. RATH te Waalwijk. 304 ipwnHawBHMMMXBmHamaMnMMMMMuaHRnMiai TEL.INT DE '■I 'ril.- VAN FRIEZENVEEN.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10