Advertentiên. Overledersn ij ders Stanzer gevraagd. Inboedel. Deurwaarder Gerris Notaris Janser Notaris Canters N otaris Canters 1 I Ed. van Tilburg WAt&WUK HET ZUIDEN Notaris Jansen Notaris Canters Firma Wed. Tislen Eau de Cologne en Parfumeriën VERE ÏÏA I BINNENLAND? EEN JONGEN A P. C, ROOTHAERT Ingezonden Stukken. gevraagd Vast werk, flink loon. Verkoopen Vanaf Heden publiek verkoopen. Bericht »van Inzet. f 1430.— verkoopen 60 en 40 cent. JAC. SARS. Cuisinier. Confiseur, Stoom-biljartfabriek publiek verkoopen verkoopen Bra Verkrijgbaar bij Boldoot. en Sanders. Eau de cologne no. 4711 Johan Marie Farina Eau de cologne. Vis< bet niet gaat om de laatste 10 jaar te nemen. Hierna ontstaat een verwarde discussie die hoofdzakelijk loopt over het in door snede nemen van 10 jaar om een prijs van het land te kunnen bepalen. De Voorzitter wijst er op dat Ged. Staten er bovendien op wijzen, dat de opbrengst naar de laatste vier jaar moet worden genomen. A. F. Mommersteeg. Gij moet niet werken met een opgaaf van 1911, dat lijkt op niets. C. Wagenberg. Is het veel moeiten dat u die cijfers eens opzoekt. Van Buul. Zou 't een feit zijn, dat de mindere opbrengst van 't Ven ligt aan het kanaal Als dat het geval is, zou men er dan wel weiland van kunnen maken. Voorzitter. Er is een groot verschil tusschen bouw- en hooiland. Wagenberg. Nu er hier over toe standen van jaren geleden wordt ge sproken, herinner ik mij nog levendig het dispuut wat toen is gehouden over den Meerheuvel. Ik zelf heb toen een be rekening gemaakt en heb toen bevonden dat aan eene zijde, ik zal maar zeggen aan uwe zijde te veel optimisme was en aan de andere zijde te veel gereser veerdheid. Ofschoon ik het toen naar de andere zijde, dat wil ik eeilijk zeggen, het meest berekende, kwam ik toch tot de conclusie, dat het voor de gemeente geen schadepost was en nu heden kan men zeker zeggen dat het geen schade post voor de gemeente is geweest. Welk doel zou de Voorzitter kunnen hebben omdat mijnheer Mommersteeg zoo zegt dat dit alles het zoet gefluit is van den vogelaar, welk doel kan het Dag. Be stuur hebben zich zoo voor te doen. Het was voor haar toch veel gemakkelijker als 't zich niet zooveel werk op den hals haal de. Maars Voorzitters optimisme strekt de gemeente tot voordeel en het is in hem de te prijzen zonder dat hij er persoonlijke eer bij inlegt, dat hij de gemeente zoo vooruit helpt. Doch bij alle oneenigheid die er hier heeft geheerscht of heerscht is dit een uniek feit dat men't thans over een zeer groote zaak algemeen eens is Is het nu niet de geschikte tijd en ge legenheid om alle oneenigheid opzij te zetten, want al die ruzie kan niet anders strekken dan tot nadeel onzer gemeente. Ik. kom terug op het voorstel dat ik ge daan heb om 30 H. A. te gaan ver beteren en het le jaar in gras te bren gen. (Bravo's) A. F. Mommersteeg. De heer Wagen berg is geen bevoegd oordeelaar, die weet van die zaken niets af en ik hecht niet de minste waarde aan zijn gecijfer. De rest van wat hij heeft gezegd zijn kasteelen in de lucht. Er is hier al zoo dikwijls gezegd dit en dat is ter verbe tering der financiën. Voorzitter. Het spijt me, dat uw ant woord niet in den geest en zId is als de heer Wagenberg zich heeft uitgela ten. Zoo gaarne zou ik met hem zien. dat er eensgezindheid in den raad komt en dat dit du, nu wij een zoo gewichtig besluit nemen, nog zou intreden. Het spijt mij dat de heer Mommersteeg woor den bezigt als die weet er niets van. Dergelijke uitdrukkingen zijn niet bevor derlijk voor den vrede. Voor wat den heer Wagenberg aan mijn adres heeft gezegd, zeg ik hem dank. Ik wensch niets liever dan vrede en eendracht. De raad van Vlijmen is in de laatste maand bekend geworden als een unicum, waar van ik niet de oorzaak ben. Ik tracht steeds de kalmte te bewaren en in het belang van de goede zaak hoop ik dat er vrede moge komen, dat de twee vaak zeer scherp tegenover elkaar staande partijen mogen samensmelten. Moge dit besluit het eerste zijn in de goede rich ting en moge allen zich met de woorden van den heer Wagenberg en mij vereeni gen. Laten wij toch bedenken dat, hoe vredelievender wij werken, hoe beter de belangen van de gemeente zullen kunnen worden behartigd. Mocht er in den raad al eens een woordje vallen, soit, is de vergadering echter afgeloopen reikt el kaar dan weer de hand toe en behan delt elkaar als mensch en vriend. (Bravo's) A. F. Mommersteeg. U laat het voorko men alsof de schuld der oneenigheid aan de zijde van onze partij ligt. Voorzitter. Pardon, ik spreek van twee partijen, die beide schuld hebben. A. F. Mommersteeg. Als js doör C. Wagenberg voor de voeten wordt ge worpen dat je door omkooperij in den raad bent geworpen, dan Verwondert het mij niets als daar tegen ernstig wordt geprotesteerd. Ik begrijp het niet, hij keurt wel de geloofsbrieven goed er zegt dat men door omkooperij in den raad is gekomen. Dat is alles behalve bevorder lijk voor de eensgezindheid. Voorts zeg ik hiér wat ik denk te moeten zeggen. U hebt mij ook eens verweten dat ik naar mijn eigen zak werk, dat komt niet te pas. Als ik als particulier banden aanleg, dan heeft niemand daar iets mee te maken, dat zijn mijn eigen zaken. Voorzitter. Ik zal daar verder niet op ingaan. Weth. Boom zegt dat de heer Mom- mersteeg tot driemaal toe heeft herhaald, dat de bewerking van den Meerheuvel en Zilverkampen een schadepost zijn voor de gemeente en hem daarvan een verwijt maakt. Spreker zal heel beschei den in zijD antwoord zijn en alleen zeg gen, wat hij al meer heeft gezegd, n.l. dat eerst over een jaar of tien kan ge zegd worden of het een schadepost zal zijn. Tot heden geloof ik, zegt spreker, dat het nog geen schadepost is. A. F. Mommersteeg. De schadepost is er al. Gaat eens kijken hoe de Meer heuvel er bijligt. Weth. Boom zegt dat de Meerheuve niet slecht is en dat men hem daar geen verwijt van kan maken. A. F. Mommersteeg. Ik maak je er geen verwijt van. Weth. Boom. Ik geef toe dat het land afgeblunderd had moeten worden, doch men mag toch zeker niet vergeten dat het proeven zijn die men heeft moeten nemen. Ik wil niets van u zeggen. Maar u is zelf voorzitter van een Waterschap en zegt nu eens dat de polder besluit een groot werk onderhanden te nemen. Nadat het gereed is gekomen, ziet men dat dat bet op een andere manier beter tot zijn recht zou zijn gekomen, zou het dan billijk zijn dat men u daar een ver wijt van maakt. A. F. Mommersteeg. Weet je iets van mij te zeggen omtrent het Water schap. Weth. Boom. Ik zeg niets, ik zeg al leen als zoo iets zou gebeuren. A. F. Mommersteeg. Ik heb u daar destijds voor gewaarschuwd. Ik heb ge zegd dat het land er niet voor geschikt is. Weth. Boom. Ik heb gezegd dat het minder geschikt is voor banden. A.F. Mommersteeg. Dan had je dat niet moeten voorstellen. Weth. Boom. Dat heb ik niet voor gesteld. A. F. Mommersteeg. Dat heb je wel voorgesteld. Weth. Boom verzoekt de Voorzitter de notulen te willen nazien. De Voorzitter geeft daar gevolg aan doch het blijkt dat het besluit een ge volg is van eene discussie, zoodat niet kan worden geconstateerd wie vooi- steller is geweest. De Vaan merkt op dat de wei daar ook leelijk is stuk geloopen. Hij dacht nog toen hij het heeft gezien, >jonge jonge wat is dat zund«< De gemeenteopzichter merkt op dat het tengevolge van de groote droogte is gekomen. De Voorzitter zegt dat iedereen wel eens kan falen. Hij vindt het daarom klein om wethouder Boom, nu er iets nog bui ten zijn schuld, is mislukt te beleedigen Aan hem toch hebben wij te danken, dat zooveel landerijen zijn verbeterd. Aan zijn werken toch is het te danken, dat zooveel landerijen meer en meer zijn gaan opbrengen. Dat kleine bedrag dat hij ontvangt is geen belooning in ver houding tot hetgeen hij er voor doet, want als men het per uur moest gaan rekenen zou hij nog geen 2 cent per uur hebben. En dan telkens, als men maar denkt het te kunnen doen, hem h*'er een trap geven, dat is kleinenon verdiend. Ik breng hem een pluimpje voor het vele dat hij voor de gemeente doet. Na nog eenige discussie worJt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter spreekt nogmaals den wensch uit, dat de eerste stap tot den vrede door dit werk zal zijn gezet. Thans moeten wij een commissie voor toezicht op die landerijen benoemen. Kunnen de heeren het goedvinden, dat ik eenige leden aanwijs b. v. de heeren De Vaan, Van Halder en v. Engelen. L. Mommersteeg. Ik zou daar voor stemmen. Bij stemming worden benoemd de heeren J. v. Engelen en M. de Vaan. (Een eerste stap ter verkrijging van den vrede). Hierna deelt de Voorzitter nog mede, dat tengevolge van de besprekingen die in de laatste vergadering hebben plaats gehad over fokstieren, een lezing heeft plaats gehad om te komen tot oprichting van een vereeniging. Binnenkort zal nog-, maals een vergadering worden gehouden en hij hoopt dat allen zullen medewerken opdat eene dergelijke vereeniging spoe dig tot stand zal kunnen worden ge bracht. Hierna wordt de vergadering gesloten Aantal uitgebrachte geldige stemmen 8008. Aantal kiezers 16,038. Daarvan verkregen de heerenmr. J. Déking Dura (V.-L.) 5618 en W. de Vlugt (A.-R.) 2390 stemmen, zoodat gekozen is mr. Déking Dura. Bij de stemming op 21 dezer verkreeg de heer Dékiog Dura 3829 stemmen, de heer De Vlugt 2443 en de heer Loopuit 2181 stemmen. DELFT. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van de Prov. Staten in het district Del't, "waren uit gebracht 3377 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren Mr. M. J. C. Kolk man (R. K.) 2383 en de heer S. P. Baart (S. D. A. P.) 994 stemmen, zoodat gekozen is de heer KOLKMAN. GOUDA. Gisteren werden volgens de >Tel.> officieel caudidaat gesteld in de vacature-Vingerling (a. r.) de heeren jhr. mr. W. O. L C. van Doorn (lib.) 's Gra- venhage, A. Dijkgraaf (S. D.) Schoon hoven, L- U-Jongenburger (A. R.) Gouda dr. E. A. Keuchenius, (Christ.-Hist.J ScheveningenG. Roos, (vrij-A.-R.), Nieuwerkerk a. d. IJsel. De Neder lands che Handels-Hoogeschool te Rotterdam. Ook de minister van Landbouw, Nij* verheid en Handel, mr. Treub, zal tegen woordig zijn bij de opening van de Nederlandsche handelshoogeschool te Rotterdam, op Zaterdag 8 November eM. Baiten verantwoordelijkheid der Redaciie.) Vrijhoeven-Cappel, 27 Oct. 1913. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van de ingezonden stukken in twee Uwer laatste bladen uit deze gemeente, en geteekend N. en N. N. wil ik door middel van Uw blad even meedeelen de onjuistheid van hun geschrijf voor wat betreft de laksheid van het Gemeentebestuur inzake de viering van het feest van Neerlands 100 jarige onafhankelijkheid. Met verwondering las ik dat die heeren zoo brutaalweg neer durven schrijveD, dat op de subsidie aanvraag van f 25 aan den Gemeenteraad afwijzend is be schikt, daar er sinds in circa geen 3 maanden een raadsvergadering is ge houden en er alzoo over voornoemde subsidie aanvrage thans nog geen be slissing is genomen. Hun geschrijf daar over is dus niets dan leugentaal. Ik meen niet te veel te zeggen wanneer ik hun den raad geef alvorens weer de pen op te nemen ter bevoegder plaatse te in- formeeren of hefgeen in hun brein op komt of wat ze hooren zeggen, waarheid bevat. Dat de raadsleden het feest goed ge zind waren blijkt wel hieruit dat ieder hunner uit eigen privé voor het feest geofferd heeft en de raadsleden (land bouwers) ieder volgens een bericht in de >Echo« melk voor de schoolkinderen cadeau gaven. Tenslotte wil ik er nog.even op wijzen dat de feestcommissie wel zoo vriendelijk zal willen zijn, mede uit een verantwoor delijkheidsgevoel, de boeken van ont vangsten en uitgaven terinzage te leggen voor de ingezetenen, opdat de menschen dan kunnen zien waar hun penningen zijn gebleven. Ontvang mijn dank voor de verleende plaatsruimte, M. de R. X. TJij bescbikkiug der Arrondissement 13 Rechtbank te 'e-Hertogenbosch van 25 October 1913 is aan de Naamlooze Ven nootschap „La Vauqueline* gevestigd en kantoor houdende te Brussel en te Kaats heuvel, verleend voorloopige snrséance van betaling, met benoeming van den Heer Mr. G. M. J. KOLFSCHOTEN, Advocaat en Procureur, wonende te s Hertogenbosch, tot bewindvoerder, en den Heer M. VAN LOON- ERA8, wouende te Waalwijk, als deskundige, 's-Hertogenbosch, den 25 Oct. 1913. De Griffier der Arrondissements- Recbtbank te 's Hertogenbosch, H. LÜBBERS. 5470 bij de Naaml. Venn. T. M. VAN GRINSVEN'S Sfoom-Schoenen- en Lederfabriek, te 's-Bosch. 5<69 Bij de firma H. G. DIJKMANS Co. te Eindhoven wordt voor direct een bekwaam 5472 te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize van Mpj'. MARIA DE BREE te Waalwijk a.d. Groo testraat op Donderdag 30 October a.s. voorin. 10 uur, a contant Een gedeeltelijken INBOEDEL, waaronder Kasten, Tafels, Stoelen en verder Meubilair, Keukenge- rief, alsmede Jalouziën, Zonne schermen, Winkelopstand met laden en toonbank, Winkeltrap pen en eenige restanten Winkel goederen. Te bezichtigen Woensdag 29 Oct., 'a nam. van 2 tot 5 uur. 544,7 Ter Waalwijksche Stoomdruk kerij wordt voor direct gevraagd voor verschillende werkzaamhe den en om geleidelijk in 't vak te worden opgeleid. 5409 wederom dagelijks versch ver krijgbaar, mijne van ouds bekende overheerlijke te Waalwijk, 54? zal namens de Erven van ANTONEïf VAN REE, op Maandag 10 November 1913 des voom 10 uur ten sierfhuize eenigen INBOEDEl om contant geld. Des avonds ten 7 uur ten koffiehuis van JAN FRANSEN, te Waalwijk, bij inj( Twee woningen met erf 6] tuin. gunstig gelegen, aldaar i de Stationstraat, Sectie B. num mers 1753 en 1754 groot 3,5 aren. De eene woniüg is verhuurd voor fo per week. Aanvaarding bij de betaling der koopi0| op niteriijk 5 Januari 1914. De toeslag heeft plaats op Maandag November daarna terzelfder uur en plg&t te Drunen, bericht bij deze, dat het vastgoed van Wed. en Erven vnn den Heer MARIl' DANIËL VAN MIEROP is ingezet Toeslag Vrijdag 7/ October 1013 bij FRAK VAN DELFT te DruueD. 5431 te Drunen zal Maandag 3 Nov omber 1913, nam, k 6 uur bij H. D ELM.VNS Vlijmen dadelijk oa afloop der verkuopwg vau Nc taris Tacx. Voor deu Heer THEODOOR VAN DER AA Vier koopen éénjarie bandhou in het Meerland te Vlijmen No, 1 naast het land van den Arme Twee koopen tweejarig band hout op het Brugland in de Zeg gelaars, genaamd „de Spie". Voor den Heer JOH. PETR. DE WILT Vier koopen eenjarig bandhout op het land afkomstig van de familie van Calker, gelegen in de Sompen bij den Watermolen te Haarsteeg. Het zijn vier dammen. De langste das ia nummer één en zoo vervolgens. 70 aren eenjarig bandhout ii het Herptsche Veld, aan het einde van de Watersteeg. 5451 Voor de GEMEENTE DRUNEN. 2 koopen in het nieuw inge- nomen. De Kamerverkiezing in Amsterdam III. Gisteren zijn ten stadhuize te Amsterdam officieel candidaat gesteld voor het lid maatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor Amsterdam III, vacature-Henri Polak, de heeren. C. J. KUIJPER (R. K.) J. OUDEGEEST (S. D. A. P.) P. OTTO (U. L.) D. WIJNKOOP (S. D. P.) I)e stemming is bepaald op Dinsdag 4 November as. de herstemming, zoo noodig op Dinsdag 11 November a. s. Statenverkiezing. AMSTERDAM. De gisteren in district V gehouden herstemming voor een lid de Prov. Staten (vacuture-prof. Josephus Titta) heeft den volgenden uitslag De Heer en Mevrouw A. C. OERLEMANS- Rectbr geven kennis van de geboorte van hun Zoon HERMAN COR. 5471 Vrijhoeven-Cappel27 October 1913. ONDERTROUWD Johannes W. Teunen en Wilhelmina H. Faardekooper. Waspik - 29 October 1913. 5473 BussHm Huwelijksvoltrekking 20 Nov. te Bussum. f t Heden overleed te Reuver, t voorzien van de laatste H. H. Sacramenten onze innig geliefde Vader de Weledelgestr. Heer Franci8cus Wilhelmus Vogels, op den leeftijd van 66 jaren. L. VAN GILS-Vogbls. 5475 J. VAN GILS. Waalwijk28 October 1913. Eenige kennisgeving. Beleefd Aanbevelend. TILBURG. Neem onze geruischlooze bil- larts, geen trilling, geen bandge luid, absolute stabiliteit. te Waalwijk zal ten verzoeke van A. VAN DE LEUR te Haarsteeg Koop 1. Landbouwerswoning, stal, schuur, tuip, bouwland en op gaande boomen teHaar- steeg Sectie C 934, 933, 131 en 132a samen groot 39,70 aren. Verhuurd aan A. de Vaan tot 1 Mei 1914 voor f 160,per jaai. Koop 2. Hooiland onder Vlymen, genaamd //de Geer" Sectie C 244 groot 25,20 aren. Koop 3. Weiland ouder Herpt, ia //-het Herptsche Veld* Sectie C 471 groot 44,30 aren. Verhuurd aan M. v. Beijnen tot 15 No vember 1914 voor f 45.— per jaar. Koop 4. Hakhout en boomen onder Haar steeg— Hedikhuizen ter plaatse „de Hoeve* Sectie C 85 groot 15 aren. Koopen 2 en 4 te aanvaarden bij de be taling op 29 December 1913. Inzet en toeslag geschieden te Haarsteeg ten herberge van A. Kooien op Maandagen 3 en 17 November 1913 's avonds 6 unr/ te Drunen zal Zaterdag 8 November 1913 bij inze: en Zaterdag 13 November 1913 bij toeslag telkens voorm. half elf precies, in het „Wi pen van Amsterdam* te Heusd6n 1 Onder de gemeente Veen Een perceel Hooiland in h Pompveld Sectie B nummer 14 groot 2.67.00 H.A. Opzichter Willem Lakerveld Pzn. te Alt burg. Dadelijk te aanvaarden na betaling de: kooppenningen. Betaling zes weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor den koo per van 1 Januari 1914 af. 5458 Vn iac der ger het en te en sm< kee 3 vei ge br ke f3. AK WAALWIJK. in de bekende merken van 5450 ALSOOK DE EN DE maakt natte kelders en vochtige muren volkomen waterdicht en kurkdroog. 5886 HESBI HM ALEI IMHOFE, Iulichtiig, Prospectus C. gratis. Hede Wi] ROTTERDAM GR. DRAAISTMG

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 2