Een prima Plakster enkele Stiksters. WAARSCHUWING Leo Sikkers BI1ÏÏWS ÏÏIT HBÏÏSD3H Reclame, Burgsrlijkaa Staal, Handelsberichten. Advertentiën. DRUNEN, 4817 fflluWSÜTf KAATSHEUVEL. Ingezonden Stukken. BEEGHAMS P1UEN Voor direct gevraagd DRUKWERKEN-PAKPAPIEREN WINKELZAKKEN ENL naar Nieuwkuik den Zwaausweg in deze gemeente even gepasseerd was, kwam hij in botsing met een beladen handwagen, welke door L. Valeutiju en diens vrouw van voor hun woning naar vrijer plaats werd vervoerd. Door den schok brak de as van den wagen en werd deze verder nog gedeeltelijk ver nield, terwijl ook man en vrouw zicb gevoelig bezeerden. Naar wij hoorden moet Valentijn door opsteken der hand den machinist van den naderenden tram gewaarschuwd hebben dat de weg niet vrij was, zoodat volgens zeggen van getuigen nog wel gelegenbeic bestond tot remmen om zoo de botsing te vermijden. Mogelijk heeft de machinist dit sein niet gezien of gedacht den wagen, welke zioh op een korten afstand van de tramrails bevond, ongehinderd te kunnen passeeren 't Is in ieder geval een leelijk schadepostje voor Valentijn. HERPT. Woensdagmorgen t« circa 8 uur overleed alhier de heer C. Kerkhofs, gedu rende bijna een kwart eeuw hoofd der open bare school alhier. De overledene bereikte den leeftijd van pas 50 jaren. Bij was een man van een ijzersterk gestel en wij hadden hem nog vele jaren levenstoegedacht. God beschikte het echter anders. Voor een drietal maanden werd hij ernstig ongesteld. En hoewel die ongesteldheid aan vankelijk week, vervolde toch sinds eenigen tijd baDge vrees ons hart, dat hij niet meer geheel zou herstellen. Nog tweemaal begsf hij zich Zondag jl. naar de R. K. Kerk, alwaar hij organist was. Zondagnacht verergerde plotseling zijn toestand en heden reeds heeft hij het tijde lijk met het eeuwige verwisseld. Zoo is dan ons alom geacht hoofd der school voor altijd van ons weg. Weldra zou hij zijn 25-jarig ambtsjabilé als hoofd der school alhier hebben herdacht. Het heeft niet zoo mogen zijn. Gedurende die kwart eeuw wijdde hij zijn beste krachten aan de opvoeding en ontwik keling onzer jeugd en geen inwoöer zal willen ontkenneD, dat Herpt den heer Kerk hofs veel verschuldigd is. Ook buiten de school verleende hij gaarne zijne diensten en velen die kwamen raad plegen, verzekerd als ay waren vau zijne hulpvaardigheid. Hoewel hij als vreemdeling hier kwam, had hij door zijn iunemend vriendelijk en humaan karakter spoedig de harten voor zich veroverd. Zijn naam had een goeden klank onder ons verworven. Zijne gedachtenis zal bij ons in eere blijve De familie draagt rouw over den man aan wien allen met liefde hingen. Zij God de treurende weduwe en nog jeugdige kinderen nabij en waar alle men- schelijke troostwoorden falen, giet God bal sem in de geslagen wonde. Hij ruste in vrede 1 31 Oct. Hedenmorgen had onder groole belaugstelling de plechtige ter aarde bestel ling plaats van wijlen den Heer C. Kerk hofs. De fanfare der II. Familie uit Heusden, waarvan de overledene directeur was, luis terde deze plechtigheid met treurmuziek op. De leerlingen der oudste klassen volgden de lijkbaar om hun aller vriend de laatste eer mede te bewijzen en het was velen hun ner aan te zien hoe lief zij hun meester hadden. HAARSTEEG. Aan den door het kruis boogschuttersgezelschap uitgeschreven wed strijd in komieke voordrachten op Zondag 9 November a.e. zal door de volgende heerea worden deelgenomen. Jos, v. Herwaarden, Litb. M. Marechal. Drunen, W. Kuijs, Herpt. A. v. Wordragen, Ammerzoden, F. v. Rijsinge, Stratum. W. v. Wijk, Nieuwkaik. J. IJpelaar, Drunen, Ons staat dus een genoegelijken avond te wachten. BESOIJEN. Op Zondag 2 Nov. zal onze voetbalver, een competitiewedstrijd spelen tegen Brabantia uit Waspik, het welk een spannenden strijd kan worden, aangezien beide van gelijke krachten zijn, zoodat we ons aan geen voorspelling durven wagen. Dus opgepast nationalen en laat U niet te veel op uwe overwinning van jl. Zondag betrouwen, want van ondervinding weet ge dat Brabantia geen katje is om zonder hand schoenen aan te pakken. Aanvang 2 uur. SPRANG. Tot leden van het kiescollege der Ned. Heiv. Gemeente zijn Woensdag 11, gekozen de heeren J. v. d. Schans en M. Zwart met resp. 47 en 50 van de 58 uit. gebrachte stemmen. Omtrent de opening der Chr. School op a.8. Maandag vernemen we nog dat 's morgens de kinderen zullen worden ont haald, terwijl de opening 's namiddags zal plaats hebben. Des avonds zal godsdienst oefening worden gehouden in de Hervormde Kerk. In den nacht van Dinsdag op Woens dag jl. zijn uit den slagerswinkel van D. v. D. op het Oosteinde door opschuiving van een raam eenige ponden worst en zult ontvreemd. De daders zijn onbekend. In onze gemeente zijn naar we ver nemen. 46 personen die in aanmerking ko men voor het ontvangen van ouderdomsrente. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De feestcom missie te dezer plaatse verzoekt ons melding te maken, dat zij jl. Woensdagavond 29 dezer in Ijare laatste vergadering tot on- binding van het comité is overgegaan en hare boeken van inkomsten en uitgaven op order gebracht heeft benevens dat vanaf heden, gedurende een drietal dagen, deze voor ieder belanghebbende ter inzage liggen bij den heer J. C. v. d. Waals, alhier. Met de werkzaamheden tot uitbreiding van het Emplacement en het leggen van een dubbel spoor aan het station Kaatsheuvel- Capelle is reeds een begin gemaakt. Het zoontje van J. G. alhier, werd, toen het Donderdagmorgen van de school uit de Heistraat huiswaarts keerde, door een fietser aangereden, dat geneeskundige hnlp noodzakelijk bleek. Zoo we hoorden heeft de wielrijder geen schold, doch is het geval beslist een ongeluk. WASPIK. De achtste leerling van onzen geachten stationschef, de surnumerair A. M. Jonker slaagde op 27 dezer voor het examen van Klerk-Telegrafht te Utrecht gehouden. Van het dak der in aanbouw zijnde nieuwe pastorie wappert reeds de driekleur. Zoover we er reeds over kunnen oordeelen wordt het een grootscb, trotsch gebouw, een waar sieraad voor onze gemeente. RAAMSDONK. Bij de Maandag j l. te Raamsdonksveer gehouden rundveemarkt waren aangevoerd ongeveer 160 stnks. Uitgeloofd werden 12 premiëu ad f2.50. Deze vielen ten deel aan P. in 't Groen P. B. de Bont J. H. Kamp D. de Bruin B. de Bont A. van Laarhoven J. C. Schoenmakers1 u A. de Broiin M. Tb. de Bruin B. van Achterberg P. fl. Kommers Vergadering te Oo8terhout, Raamsdonk, No. 2. 8. 11. 29. 41. 43. 55. 59. 61. 72. 78. 89. van den Gemeenteraad van Raamsdonk op Maandag 3 November 1913 des voormiddags om 10 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot niet in williging van het verzoek van Evert Rutters om ontheffing van hondenbelasting. 3. Nader voorstel van B. en W. tot in trekking van het Raadsbesluit van 24 Maart 1906 No. 8, betreffende berging van patro nen in de Marechausseekazerne. 4. Ontwerp verordening tot wijziging van de verkeersverordening. 5. Ontwerp verordening op de heffing en invordering eener bijzondere belasting we gens onderhoud van straten~en wegen en de kosten der straatverlichting. 6. Ontwerp verordening tot regeling van het verhaal wegens bijdrage voor de pensi oenen voor de gemeenteambtenaren. 7. Ontwerp besluit tot voorloopige rege ling van den pensioensgrondslag van alle op 1 October 1918 in dienst zijnde ge meenteambtenaren. 8. Voorstel van B en W. om Gedepu teerde Staten te verzoeken, het presentiegeld der Raadsleden voor het bijwonen der zit tingen van den Raad te verhoogen. 9. Voorstel van B. en W. om het opha- en van bet straatvnil voor den lijd van 2 achtereenvolgende jaren onderhands aan te besteden aan P. van Leeuwen alhier voor de rom van f 200. 10. Voorstel van B. en W. tot inwilli ging van het verzoek van het hoofdbestuur van de Hanze-Gilden in het Dekenaat van Geertruidenberg om eene snbsidie uit de Gemeentekas van 1.12 cent per inwoner dezer Gemeente ten dienste van het am- jachtsonderwijs. 11. Alsvoor tot aankoop van een brand spuit.. 12. Vaststelling gemeeutebegrooting dienst 1914. 18. Idem begrooting van het burgerlijk armbestuur dienst 1914. 14. Ontwerp beslnit tot vaststelling rooi- ijn aan de Oostzijde van den Stadsweg en den afvoer van menagewater. 15. Aanwijzing van het onderwijzend per soneel voor bet herhalingsonderwijs voor den wintercursus 1918/1914. 16. Benoeming van een lid in de school commissie wegens periodieke aftreding van den heer A. W. J. van Iersel. 17. Alsvoor van een lid in het Burger lijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van den beer J. B. Zijlmans. 18. Benoeming leden van de Marktcom- missie. 19. Ontwerp besluit tot wijziging van de gemeeutebegrooting dienst 1913. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Dassen op Vrijdag 31 October 1913 des voormiddags te 9'/2 uur. Te behandelen 1. Vaststelling geraeenterekening dienst 1912. 2. Aanbieding gemeentebegrootiDg dienst 1914. 3. Opheffiog van het Burg. Armbestuur. 4. Verpachting van land nabij de O. L. School in wijk C. 5. Vaststelling der alg. plaatselijke poli tieverordening. 6. Benoeming van hoofden en onderwij zers voor het herh. onderwijs. 7. Vaststelling pensioensbijdragen voor de gemeenteambtenaren. 8. Schoolbouw wijk B. 9. Watervoorziening. 10. Ingekomen stukken. MEEUWEN. Donderdag j.l. hield de heer A. Struif, zuivelconsulent, bij de Gebr de Graaff alhier, voor een nogal talrijk publiek, eeue lezing over //Fok- en Con- trolevereenigingen. Het doel dezer lezing was tot oprichting esner zoodauige vereeni- ging te geraken. Door den heer Slrnif werd, nadat de vergadering door den heer D. van Campen in zijn kwaliteit van voorzitter van de afdeeling Heusden der Noord-Brabantsche Maatschappij vau Landbouw met een kort woord was geopend, gesproken over hetgeen vereischt wordt voor de oprichting eener fok- en controlevereeniging en hoe men door onderlinge samenwerking daartoe kan komen, terwijl daarna door hem het doel, de werking en de voorwaarden, waaraan degeen die zich bij fok- en controlevereeni- gingen aansluiten moeten voldoen, het nut en de voordeelen welke zoodanige vereeni- gingen afwerpen, werd uiteengezet, waarna door spreker- de oprichting eener zoodanige vereeniging als in het belang van de vee houders, ten zeerste werd aanbevolen. Na atloop van deze voor de verschillende veehouders zoo leerzame lezing, werd gele genheid gegeven tot het doen van vrageü, waarvan door verscheidene personen werd gebruik gemaakt. Enkele personen gaven daarna het voor nemen te kennen tot oprichting eener zoo danige vereeniging te willen overgaan, waarna door hen in een meer beperkten kring werd vergaderd. Naar wij vernemen is echter tot heden nog geen fok- of controlevereeniging opge richt. De weikman L. kreeg op de stoomdrijf- riemenfabriek alhier een slag van de kruk eener machine, waardoor zijn been ernstig verwond weid. Dr. Smits verleende direct de noodige geneeskundige hulp. Het zal nog wel een poosje duren, eer L, zijn werk kan hervatten. St. Crt. no. 253 bevat de statuten van de scheepvaart-maatschappij Desidero, te Waspik. Doelhet in eigendom hebben en exploiteeren van een sleepschip. Duur tot 3 Oct. 1963. Kapitaal: f 3000, ver deeld in 6 aandeeleD van f 500, alle ge plaatst en volgestort. Het bestuur is opge dragen aan een directeur. Voor de eerste maal is tot directeur benoemd de beer A. A. C. Pols, schipper te Waspik. Voorts de Statuten van de scheepvaart maatschappij Risico II te Waspik, Doel als voor. Voor de eerste maal is tot directeur benoemd de heer Th. A. Pols, schipper te Waspik. RAAMSDONKSVEER. Dinsdag zwol de hand van arbeider W. zoodanig op, dat men het noodig achtte geneeskundige hulp in te roepen. Dr. Quirijns constateerde bloedver giftiging. De najaarsmarkt voor paarden zal Zaterdag 15 November gehouden worden. Wederom zijn tien premiën, elk groot f 2.50, beschikbaar gesteld, welke bij loting zullen worden uitgereikt. Zaterdag geraakte de werkman B. V. op de scheepswerf der firma Rnitenberg met zijn hand tusscben de schaafmachine, waarbij hem een top vau den viDger werd afgesne den. Dr. v. d. Wiel verleende medische hulp. GEERTRUIDENBERG. Sparta trekt Zon dag a.s. naar Breda, om aldaar 't Zesde U te gaan bestrijden. Waarschijnlijk zal 't Zesde II volledig verschijnen, daar voor haar eerste elftal geen wedstrijd op 't program staat. Sparta zal het wederom zonder Jos. moeten slelleD. DUSSEN. Dezer dagen hadden twee uit tegenovergestelde richting komende fietsers het ongeluk tegen elkander te rijden. De een bracht het er zonder letsel of schade af. De ander, iemand uit Rasmsdonk werd het voorwiel geheel in elkander gedrnkt, en bekwam zelf ook enkele lichte kwetsuren. ELSHOUT. Bij het te Utreoht afgeno men examen voor telegrafist slaagde ook de Heer J. v. d. Berg. Sinds eenige jaren geëmployeerde aan station Drunen-Heusden. Onzen gelukwensch deu geslaagde. Kaatsheuvel, 31 Oct. 1913. Ontslagname. De heer P. Couwenberg, gemeente ontvanger alhier, heeft als zoodanig te gen 1 Januari 1914 zijn ontslag aange vraagd. Herhalingsondenvijs. De lessen aan den herhalingscursus zullen in plaats van Maandag 3 Nov. op Dinsdag 4 Nov. geopend worden. Abnormaliteit. Dezer dagen is mei het aardappelen rooien in den Berkdijk bij A. v. Beers Zijlmans op de Roei een aardappel ge vonden, die 24 c.M. lang en van 5 tot 9 c.M. in doorsnede was. De kolossus woog bijna een K.G. De vrucht was daarbij glad en langwer pig rond, dus wel een abnormaliteit in de aardappelwereld. Luchtballon. Donderdag namiddag tusschen vier en half vijf uur dreef een groote luchtbal lon in Noordelijke richting over onze ge meente. Dat het gevaarte veel bekijks had juist na school- en onder schafttijd is wel te denken. Duidelijk was het Heusden, 31 Oct. 1913 In Memoriam De Fanfare der H. Familie heeft een groot verlies te betreuren. Haar Direc teur, de Weled. Heer C Kerkhofs, die van af haar oprichting zijn beste krach ten aan haar wijdde, ontsliep Woensdag morgen na een betrekkelijk kortstondi ge ziekte. Ongetwijfeld zal deze ver eeniging, waarvan hij om zoo te zeg gen de ziel was, zeer veel aan hem ver liezen, zoo om zijn talent als om de hartelijke wijze, waarop hij met de wer kende leden kon omgaan. Hij rustte In vrede. Bevorderd. De Heer Hoekstra, brigadecomman dant der Kon. Marechaussee te dezer stede is met ingang van heden van bri gadier tot wachtmeester bevorderd een promotie die ieder hem van harte zal gunnen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redaciie.) Mijnheer de Redacteur Met belangstelling las ik uw artikeltje over de Handelsschool. Aan 't slot wordt de vraag gesteld, waar blijft de, als 't ware beloofde, R.K. Handelsschool. Ik zou er nog aan toe willen voegen, waar blijft de R. K. Land- bouwwinterschool, die we in navolging van Boxtel zouden k'ijgen voor de Lang straat en omgeving, of was er ook geen sprake van de stichting eener R. K. Tuinbouwwinterschool, werkelijk wel op zijn tijd en plaats zou zijn, nu in Waal wijk, de Langstraat en omgeving zooveel aan tuin- en ooftbouw gedaan wordt, en de grond er zoo -bij uitstek geschikt voor blijkt. Hoogachtend WAALWIJKER. Vrijhoeven Cappel 30 Oct. '13. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s. v. p. nog even een enkel woord naar aanleiding van wat thans zekere X te zeggen heeft. De schrijvers van de laatste ingezon den stukken hebben leugentaal ver kondigd. Welaan dan De aanvrage van schuitje en het daaronder hangende touw met anker te zien. Velen zelfs zagen personen in het schuitje. Wellicht Is 't weer een dier Belgische luchtreizigers, die den laatsten tijd her haaldelijk over Noord-Brabant drijven. Ge?nee?iteraadsvergaderi?ig Woensdag a.s. houdt de raad onzer gemeente een openbare vergadering. Op de agenda komen voor Beeediglng van den nieuwbenoemden secretaris. Aanbieding der gemeentebe- grooting, en benoeming van een ge meenteontvanger tegen 1 Januari 1914. (vacature P. Couwenberg.) Winlerconccrten Het Kon. Muz. gezelschap Euphonia zal allerwaarschijnlijkst Zondag 9 Nov. zijn eerste winterconcert geven. De Kon. Harm. Apollo den daaropvolgenden Zon dag 16 Nov. Stop gezet. De Stoomschoenfabriek der N. V. La Vauqueline wordt Vrijdagavond stop gezet. Laten we hopen, dat de arbeiders, vooral nu tegen den winter, niet te lang buiten werk zijn, daar anders bij velen armoede voor de deur staat. Gouden bruiloft A.s. Dinsdag 4 Nov. zal in de par. Berkdijk het gouden huwelijksfeest her dacht worden van 't echtpaar Gerrit v. Zelst-de Kok op de Rechtvaart. Een buurtcommissie heeft zich ge vormd, om dit feest zoo luisterrijk mo gelijk te vieren en versieringen aan te jrengen. 's Morgens om 8 uur zal het gouden paar zich kerkwaarts begeven, alwaar een plechtige H. Mis van dank zegging za' worden opgedragen, Moge dit feest in gepaste vroolijkheid gevierd worden. Oud Secr. Anten In den toestand van onzen oud secr. G. Anten, welke voor eenige maanden door een beroerte getroffen werd, be gint eenige beterschap te komen. De gedeeltelijke verlamming wordt iets min der. Althans in het been komt eeoige je wegingskracht. Een Eerw. Zuster is ter verpleging aanwezig. Moge hij nog geheel herstellen. Aardappeloogst. Nu de aardappeloogst op de meeste akkers is afgeloopen, hoort men aller- wege klagen over de mislukking daar van. De opbrengst blijft verre beneden de laaggestelde verwachting. Want laag was de verwachting. Immers, overal zag men op de aardappelvelden reeds vroeg het loof verdorren en ineenkrimpen. Men noemde dat hier de >krol« in de aard appelen. De opbrengst van al die akkers is allertreurigst. Voor vele onzer schoen makers een heele teleurstelling. subsidie is wel gevraagd doch moet nog behandeld worden. Wordt er nu even tueel op een eerstvolgende vergadering nog gunstig beschikt tot het geven van subsidie, dan kan dit voor een volgend- gelegenheid bewaard wordenechter vinden wij het dan toch wel wat voor. barig van leden der commissie, die pu bliciteit geven, van de aanvragen en... van de weigering. We waardeeren het feit, dat heeren raadsleden (landbouwers) zoo welwillend wa'en iets over te hebben voor de schooljeugd doch niet waar is, het, dat zij het feest zoo gezind waren, dat er zelfs geen vlag door uitgestoken werd. U nogmaals dankend, M. d. R. Hoogachtend N. N. JgIJ LICHTE aandoeningen aangewend, voorkomen eningen J rkomen J Lvaak zeer GEVAARLIJKE T ziekten. 502^^ m WAALWIJK. t f Heden overleed te Russeigriies t (België) na eene langdurige ziekte, meermalen voorzien van de H. H. Sacramenten, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante de Eerw. Moeder MARIE ANTOINETTE in de wereld Mejuffrouw ANNA ADRIANA JOSfiPIlINA RIBBENS, in den ouderdom van 38 jaren. Uit aller naara, 8490 A. G. RUBBENS. Waalwijk, 30 Oct. 1913. EN N. V. Stoomschoenenfabriek v.h. JOS. GROENEN, Besoijen. 8491 Waalwijk, 30 Oct. 1913. Beesten aangevoerd 55 stuks. Eenmaal is het een uit gemaakte zaak dat het eenige adres is dat tegen Buitenland concurreert in KANTOORBOEKEN. CLICHE'S r GEBOORTEN Johanna Henrica d ril, Klerx en van A. van Helvoirt Martina Adrian» Maria d v J. Th van der Sanden en van M van Rooij Adriana d v J W Ver hofstad en van J Kuijten. OVERLIJDEN: Antonetta van Ree oud 84jaren Cornelia Catharina Hamers oud 9 jaren Anns Cornelia van Merrienboer echtg. van J. van Ginneken oud 65 jaren. Norbertu» Josephus van Hoof oud 4 maanden. Kalfkoeien f 260 a f 335 Kalfvaarzen f 170 a f 270 Varkens 45 stuks f7,50 af 12,50 Boter aangevoerd 290 h'G. Boterprijzen f 1,24 tot f 1,36, Eieren 6a 8 cent. KAATSHEUVEL, 30 Oct. Heden was de prijs der boterHcogste prijs 1,39 Middelprijs f 1,35. Laagste prijs f 1,26a Eieren 7 ct. per stuk. DUSSEN, 30 Oct. Boterprijs per KG. fl,68 a f 1,79 Middelprij 1,78 Aanvoer 44 KG. Eieren i 1,70 per 26 stuks. - Wai t ik een deek oneu. Op geh( - Luit

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10