Summer 89 Donderdag 6 November 1913 36e Jaargang Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Waalwijksche Stoomdfukkenj AntoonTielen, Eerste Blad. SUNLIGHT V Gemeenteraadsvergadering. )it nummer bestaat uit TWEE bladen. FEUILLETON. Telefoonnummer 38. Telegram-AdresECHO. De Sunlightzeep is absoluut zuiver en vrij van schadelijke bestanddeelen. Zij is goedkoop, overal verkrijgbaar en hare ongeëvenaarde uit muntende kwaliteit beantwoordt ten volle aan de strengste eischen van hygiene en zuiverheid. Daar om is zij onmisbaar in ieder wel geordend huishouden. SUNLIGHT RAAMSDONK. 30g en- ing van ids iter >or- pu il.... ren ÏDd de dat er :rd. De Echo van het Zuiden, IVaalwüksrbe en Langstraatscbe Courant. Dit Blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 8 maanden f0."6. Franco per post door het geheele rijk f 0.90. Brieven, ingezonden stukken, gelden eni., franco te zenden aan den Uitgever. UITGAVE: Advertentiën 1—7 regels f 0.60daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën 8 maal ter plaatsing opgegeven worden 2 maal berekend. Voor plaatsing van een groot aantal regels en advertenties bij abonnement worden speciale zeer voordeeMge ccnOac gesloten. Reclames 15 cent per regel. GEWAARBORGD ÖNVERVALSCHT ZONDER SCHADELIJKE BESTANDDEELEN GEDEPONEERD) L 381 Openbare vergadering van den raad zer gemeente op Maandag 3 Novem- ir des voormiddags ten 10 uur. Tan „DE ECHO VAN HET ZUIDEN.' - Wanneer gij onder »wedden« verstaat, I ik eenige paarden aan de wedrennen heb ;n deelnemen, dan moet ik mijn schuld be nnen. Op geheel anderen toon ging hij voort - Luister naar mij, Alice, ik bevind mij een ernstige verlegenheid, waaruit gij mij Ipen moet. Zij antwoordde niet en na een paoze ging voort - Die vijftig duizend pond hebben my chts gedeeltelijk, lang niet geheel uit de toielijkheden geholpen, en daarom besloot bij de laatste wedreunen te Newmarket gmaals mijn gelnk te beproeven en wanneer was geslaagd, dan zou ik een groote som vonnen bebbeD, maar ik verloor, door het »d verraad van een jockey en geraakte irdoor nog dieper in de schulden, dan ik Hls te voren was en dat zijn eereschuldeD, •ce, die ik betalen moet, wil ik niet voor ijd miju goeden naam in de maalschappy "liezen. Lady Carlyon bleef nog altijd zwygen en een korte pauze voer hy voort - Thans heb ik weer een paard algericht, I bepaald bij den eerstvolgenden wedren noen moet, maar inmiddels moet ik betalen 't ik schnldig ben en de eeDige mogelybheid ertoe biedt mij een hypotheek op een ge- site van uw goederen. Ik zal die aflossen, odra ik het geld heb, daar geef ik u myn woord op. Lady Carlyon vertrok haar mond tot een attend lacbje, het eerewoord van sir Ascot 'diende niet veel vertrouwen. - Gij moet mij tijd geven om de zaak in '"•weging te nemeD, antwoordde zij. Voorzitter F.delAchtb. heer Ridder de van der Schueren. Klokslag 10 uur opent de Voorzitter de vergadering afwezig zijn de heeren van den Heuvel, Dorrenboom en De Bont. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde a. Mededeeling van proces-verbaal van kasopneming. De boeken zijn in orde bevonden en in kas was f 8558.5972- b. Een schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring invoering van jaarmarkten. c. Schrijven van den Alg. Ned. Wiel- rijdersbond, houdende verzoek maat regelen te willen nemen, dat door houders van paarden geen gebruik ge maakt wordt van kalkoenen. d. Schrijven van de kinderen der hoogste klasse van de School der Eerw. Zusters houdende dankbetuiging voor de verleende tractatie bij de Onafhan kelijkheidsfeesten. e. Schrijven van de Broodbakkers- vereeniging »Ons Belang.» Adressanten verzoeken, tengevolge van de in werking getreden verbruiksveror- dening, of de raad een onderhoud wil toestaan met drie onpartijdige bakkers uit andere gemeenten aan te wijzen. Schriftelijk de bezwaren mede deelen gaat niet. Voorzitter. Ik stel voor dit schrijven te verwijzen naar B. en W. en de com missie van onderzoek. Simonis de Kok. In geheime verga dering wensch ik hier even op terug te komen. Aldus wordt besloten. f. Schrijven van het spoorweg-Comité voor het Land van Altena, houdende verzoek om een bijdrage van 1 cent per inwoner. Voorzitter, Ik stel voor dit verzoek in handen te stellen van B. en W. Aldus wordt besloten. 2. Voorstel van B. en W. tot niet inwilliging van het verzoek van Evert Rutters om ontheffing van hondenbe lasting. Voorzitter. In verband met de bestaan de verordening stellen B. en W. dit voor. Daar is geen overweging toe noodig, hernam bij. De hoofdzaak is, dut ik het wensch, dat ik het eisch en dat moet voor u, als een gehoorzame gade, voldoende zyn. Ik heb nog andere plichten, zeide zy ernstig, ik moot ook aan myn kind denken. En hem stelt gij boven uw echtgenoot. Gij zijt inderdaad een merkwaardige vrouw. Gij zult mij er nog toe brengen te wenschen, dat hy nooit geboren was riep bij uit. Alice werd doodsbleek en wendde het ge laat af. Sir Ascot zag terstond in, dat hij een ver keerden weg insloeg. Kom, kom Alice, zeide hij, terwijl hij zijn hand op haar arm legde, ik wil u geen verdriet aandoen, maar ge zult moeten erken nen dat het hard voor mij is, het kind in alles boven my te zien voortrekken. Ik moet aan zijn toekomst denben, wan neer u dat onverschillig is. zeide zy. Dwaasheid, een vader kan niet onver schillig voor zijn kind zijn, spreek dus zoo niet, hernam sir Ascot. Maar om op ons onderwerp terug te komun, wilt gij heden aan mr. Baylish schrij ven, dat hij de uoodige maatregelen tot een hypotheek moet nemen Ik zal hem schrijven, antwoordde zy met zekere terughoudendheid, die hij niet op merkte. Dat is goed. Hij stond op en ging naar de deur, doch daar eekomen keerde hij zich om en zeide Dat is waar ook, ik wilde u nog iets zeggengisteravond heb ik by Molinenx een ouden vriend van u ontmoetraad eens wien Ik weet het niet, antwoordde zij onver schillig. Nu, raad eens Hoe zou ik dat kunnen raden, ik heb zooveel kennissen. Ik sprak niet van een kennis, de man, dien ik bedoel, is iets meer dan dat. Een vurigff blos bedekte het schoone gelaat van Alice bij deze veelbeteekenende woorden, maar zij zeide niets en keek bem alleen vra gend aan. Ik zie dat ge reeds vermoedt, wien ik bedoel, hernam hij, laitenant Stuart of eigen- Aldus wordt besloten. 3. Nader voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit van 24 Maart 1906 no. 3, betreffende berging, van patronen in de Marechausseekazerne. Voorzitter. Er is een schrijven inge komen van de brandweer. Uit het schrij ven, dat door den Voorzitter wordt voor gelezen, blijkt dat het bestuur met be langstelling het verslag van de vorige vergadering in »De Echo van het Zuiden» heeft gelezen,. De berging van patronen is meermalen een onderwerp van be spreking in de vergaderingen geweest en dikwijls is er op gewezen, dat het bij brand een groot gevaar oplevert. Met de groote brand in 1909 is het gevaar groot geweest. Nu de gemeente niet verplicht is de patroneD te laten bergen, dringt zij er op aan de patronen zoo spoedig mogelijk te laten verwij deren, vooral nu die enorme voorraad kruit boven in het gebouw moet worden geborgen en het hemelvuur eerder kan raken. De brandweer wijst er verder nog op dat de omliggende menschen daar- door allemaal hun premie hebben zien verhoogd. De Voorzitter deelt nog mede dat hij naar de brandassArantie heeft geschreven of de premie zal worden verhoogd. De maatschappij heeft daarop teruggeant- woord dat dit niet het geval is. Voorzitter. Naar aanleiding van het gezegde van den heel M. Zijlmans in de vorige vergadering heb ik persoon lijk nog een onderzoek ingesteld of bij weigering de gemeente er nadeelige gevolgen van zou ondervinden. Ik kan de heeren mededeelen dat dit absoluut niet het geval is. Die berging v?n pa tronen staat in geenerlei verband met het wapen. Timmermans. Wanneer is het contract afgeloopen. Voorziter. Dat kunnen wij ten allen tijde opzeggen, 6 maanden van te voren moeten wij waarschuwen. Hierna wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangeno men. 4. Ontwerp verordening tot wijziging van de verkeersverordening. In de bestaande verordening wordt tusschen artikel 57 en 58 ingevoegd dat schippers die hier 's winters zonder te lijk kapitein Stuart, want hij is kort geleden bevorderd. Hij is zeer veranderd, ziet er veel ouder uit, dan toen ik bem de laatste maal zag. En en bebt gij hem gesproken vroeg zij met bevende lippen. Ik kon bem niet ontwijken, want mrs. Molineux bracht hem en Hubert Clifle met mij te zamen. Ik geloof dat hy en Olitt'e nog altijd dikke vrienden zijn. Toen zij alleen was bleef Alioe onbeweeg lijk op baar stoel zitten en drnkte baar han den tegen baar borst. Haar hart klopte on stuimig en berinneringen die zy tot dusverre met kracht onderdrukt bad, bestormden baar met onrustbarende hbftigheid. Zy bad wel met zichzelf gestreden en gemeend dat het haar gelukt was, baar liefde voor Basil Stuart uit baar hart te rakken en ziedaar, alleen bij het noemen van zijn naam, bij de gedachte dat hij in baar nabijheid was, ontvlamde al baar liefde met vernieuwde kracht, hoewel zij de vrouw van een ander en de moeder van zyn kind was. Zy viel in baar stoel achterover en bedekte het gelaat met de handen. VIERDE HOOFDSTUK. Clifle Conrt straalde in een zee van licht en in het prachtige blauwe salon waren Hu- bert Clifle en zijn oom byeon en verwachtten, in onberispelijke galakleeding de gasten die op bet diner genoodigd waren. De beide heeren hadden een tijdlang zwij gend naast eikander gestaan, totdat lord Clifle eensklaps zeide, toen hy bemerkte dat op bet gelaat van zijn neef eeu ernstige verlegenheid uitgedrukt lag Wat scheelt er aan, Hubert? Is er in bet arrangement van de tafel iets dat gij an ders zoudt wenschen O neen, volstrekt niet maar ik herinner my daar juist, dat wij misschien een hoogst onaangename ontmoeting zullen bijwonen, ant woordde Hubert. Hoe dat? Ik ontmoette gisteren Stuart en verzocht hem, waarbij ik geheel en al vergat, dat wij sir en lady Carlyon ook gunoodigd hadden, lossen of te laden de haven binnenko men geen havengeldbehoeven te betalen. Wordt aangenomen. Voorzitter. Ik stel voor de punten: 5. Ontwerp verordening op de heffing en invordering eener bijzondere belasting wegens onderhoud van straten en wegen eD de kosten der straatverlichting. 6. Ontwerp verordening tot regeling van het verhaal wegens bijdrage voor pensioenen voor degemeenteambUnaren. 7. Ontwerp besluit tot voorloopige regeling van den pensioensgrondslag van alle op 1 October 1913 in dienst zijnde gemeente-ambtenareo. 8. Voorstel van B. en W. om Gede puteerde staten te verzoeken, het pre sentiegeld der Raadsleden voor het bij wonen der zittingen van den Raad te verhoogen. 9. Voorstel van B. en W. om het ophalen van het straatvuil voor den tijd van 2 achtereenvolgende jaren onder hands aau te besteden aan P. van Leeu wen alhier voor de som van f200. 10. Voorstel van B. en W. tot inwil liging van het verzoek van het hoofd bestuur van de Hanze-Gilden in het Dekenaat van Geeitruidenberg om eene subsidie uit de gemeentekas van 1.12 ct per inwoner dezer gemeente ten dienste van het ambachtsonderwijs. 11. Alsvoor tot aankoop van een brandspuit. te behandelen tusschen punt 12. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1914 en dan verzoek ik den rap porteur van de commissie verslag uit te brengen van hare bevindingen. De heer Timmermans brengt eerst dank aan B. en W. voor de wijze waar op zij de begrooting hebben samengesteld zoodat geen verhooging van belasting behoeft plaats te hebben. In de commissie is er verder over ge sproken om de heffing en invordering eener bijzondere belasting wegens on derhoud van straten en wegen en de kosten der straatverlichting te doen ver vallen en het bedrag, dat daaruit voort komt, f785, nog uit den Hoofd Omslag te halen. De meerderheid van de Com missie was er echter voor om den toe stand te bestendigen. De Commissie heeft vernomen dat van B. en W. een voorstel zal uitgaan om van avond hier te komen en ongelukkigerwijze heeft hij het aangenomen. Waarom zegt gy ongelukkigerwijze, Hu- bert Wel, gij weet toch dat hy en lady Car lyon eenmaal met eikaar verloofd zijn geweest en ik vrees maar el te zeer, dat een ontmoe ting tn8schen hen niet aargenaam zal wezen. Ik geloof niet dat wij voor onaangenaam heden te vreezen hebben, merkte lord Clifle anD. Staart is een man van de wereld, die zich wel zal weten le beheerschen en ook lady Carlyon is te wel opgevoed om niet meesteres over haar aandoeningen te kunnen blijven. Op hetzelfde oogenblik trad gravin Clarice de Roubaix binnen. Zy was in den vollen glaDS barer schoonheid en alles wat de kunst vermocht te doen om die te verhoogen, was rnimschoots aangewend. Zij droeg een kleed van elpenbeenkleurig atlas, dat met een schat van paarlen was ge stikt en rijk met kantwerk omzet. Donkerroods rozen prijkten op baar borst, en in baar overvloedig, glanzend zwart haar en baar marmerblank gelaat werd door een zacht blosje gekleurd en tusschen haar roode, volle, misschien wat te volle lippen kwamen kleine regelmatige, ivoorwitte tandjes te voor schijn. Met een glimlach om den mond naderde zij de beide heereD. Moet ik dan weikelijk hedenavond de plaats van gastvrouw bekleeden? vroeg zij. Lord Clifle nam haar hand en drukte die aan zijne lippen, waarop hij antwoordde Natuurlijk, wie zou daar beter toe ge schikt zijn? Zij maakte een allerliefste sierlijke bniging. Wat zijt gij toch een vleier, oom Ever- ard, zeide zij. Gij zondt my bijna doen geloo- V6D, dat ik nog in Frankrijk was. Daarop wendde zij zich tot Hubert En hoe bevalt n mijn toilet, lieve neef? vroeg zij. Ik heb het direct van Parijs laten komen. Lord Clifle haastte zich voor hera te ant woorden Hij heeft nog geen tijd gehad, om aan het toilet te denken, zeide hij. Zyn oogon zijn nog niet van het gelaat der draagster afge- Ged. Staten te verzoeken het presentie geld van de leden van den raad van t 16 op 125 te brengen. Welke de be weegreden zijn die B. en W. geleid heb ben dit voorstel te doen weten wij niet, doch de commissie meent ook dat het vele verzuim moet worden vergoed. Door Burg. en Wetb. is op de be- grooting een post van f 200 gebracht voor aankoop van meubelen voor het raadhuis. In verband met de oprichting van een spaarbank wenschen B. en W. een brandkastje te koopen. De commis sie meent echter, dat deze stukken voor- loopig wel in de groote brandkast op de secretarie staande, kunnen worden geborgen en stelt voor deze post met f 100 te verminderen. Aldus wordt besloten. Timmermans. De post onderhoud van den toren, van poorten, kazernen en dergelijke gebouwen voor den openbaren dienst bestemd, is door B. en W. ge bracht op f 855 dit komt omdat daar onder begrepen is f 770 voor het bij bouwen van een kamer aan de kazerne. B. en W. zullen echter trachten van het Rijk daarin eenige vergoeding te ver krijgen. Voor het ophalen van het straatvuil hebben B. en W. f 225 op de begrooting gebracht. Aangezien echter van Leeuwen het weer voor f 200 wil doen, stelt de commissie voor dit bedrag met t 25 te verminderen. Daartoe wordt met algemeene stem men besloten. Door het overlijden van den heer Kommers is er een onderwijzer minder en aangezien het aantal leerlingen sterk daalt, is aanstelling van een andere onder wijzer niet noodig. Daarom stelt de commissie voor die post met f 675 te verlagen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Voor subsidie aan vakscholen, land- bouwcursus enz. is f 680 op de begroo ting gebracht. De commissie stelt voor, ingevolge het verzoek van het hoofd bestuur van de Hanze-Gilden dit bedrag te brengen op f 755. Voorzitter. B. en W. stellen voor sub sidie daaraan te verleenen mits door 10 leerlingen uit deze gemeente de cursus wend, dat kan ik getuigen. Waarom laat ge hem dan niet voor zich zelf spreken, kan hij het misschien niet vroeg de gravin, terwijl zij haar groote zwarte oo- gen op Hubert liet rusten. Mijn oom laat mij zelfs niet aan bet woord komen, zeide Hnbert lachend Daar hij echter mijn gevoel van bewondering zoo juist heeft uitgedrukt, kan ik er hem geen verwijt van maken, dat hij mij de woorden uii den mond genomen heeft. En was dat werkelijk uw gevoelen vroeg zij. Lord Clifle liet hen alleen, ging naar het venster, opende dit en zag naar buiten. Zeker, antwoordde Hubert. Houdt gy mij dan misschien voor zoo ongevoelig, dat gij er aan twijfelt, nicht Clarice? Dat weet ik niet, maar ik geloof dat gij nogal raoeielijk te voldoe» zijt. Ben ik dat werkelijk Dan moet ge myn bewondering daarom des te hooger schat ten. Later, toen da gasten kwamen, toonde zij zich een voorbeeldige gastvrouw en bracht door haar voorname, bevallige manieren ie dereen in opgetogenheid en verrukking. Sir Ascot Carlyon hield zich, voor men aan tafel ging, zooveel mogelijk in haar nabijheid op, terwyl zijn vrouw er de voorkeur aan gaf, zich aan een geopend venster te zetten - waar Hubert weldra by haar kwam en met haar een gesprek aanknoopte. Ik heb ODlangs aan het station in het geheel geer afscheid van n kunnen nemen, zeide hij. Toon ik mijn nicht nit de coupé had geholpen, keek ik Daar u rond, maar gij waart verdwenen. Ja, ik ben terstond naar huis gereden, omdat misB Lester, mijn vriendin, eenigszine vermoeid van de reiB was. Zy is dus aangekomen Zeker. Eu is zij nog by u Ja, maar zij wil niet lang bij mij blijven, zy Btaat er op zelf haar brood te verdienen, en ik heb baar moeten beloven een betrekking voor haar te zoeken. Zoudt gij misschien ieta geschikts weten? (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 1