vast werk. Eau d Huisschilderszaak. Een prima Plakster enkele Stiksters. agenten HJ G. K\i5jpers.fe Fijne PL/ T afelbeschuiten. Advertentiën. hooge stukloonen, Fi EEN JONGEN Schilderszaak net Meisje gevraagd Voor direct gevraagd Positie EN c Nic. van Krieken Co. Vrjjhoeven-Cappel in Sport. Jongens en Meisjes Verl B( Eau Joh* Maken bekend Voor direct gevraagd Soliede Levensverzeke ring Mij. vraagt actieve tegen salaris en provisie TE KOOP contant ~st Specialiteit in 5596 luid,' i wordt gevolgd en wanneer jaarlijks een verslag wordt ingezonden. Simonis de Kok. Ik zou als voorwaar den stellen indien in Raamsdooksveer de cursus zal worden gegeven. M. Zijlmans. Dat wordt door den inspecteur van het onderwijs aangewezen. Voorzitter. Het onderwijzend personeel wel, maar waar de cursussen zullen worden gehouden niet. Simonis de Kok. In Kaatsheuvel heb ben ze toezegging gedaan meer subsidie te geven indien daar een cursus zal worden gegeven, doch ik geloof, dat dit niet kan en dat deze in Waalwijk zal worden gehouden. Voorzitter. Ik kan met zeer veel ge noegen uw voorstel onderschrijven. Lankhuijzen. Ik zou haast zeggen, dat het hier eerder thuis behoort dan in Geertruldenberg. Ze zullen hier meer subsidie krijgen- Zijlmans. Ik ga in veel met wat gezegd is mee, doch de te verleenen subsidie afhankelijk te stellen van het al ot niet hier krijgen van een cursus, kan ik niet goedvinden. Die cursussen zijn van veel te groot nut. Ik zou eerst al het moge lijke in het werk stellen om ze hier te krijgen, gaat dat echter tengevolge \an omstandigheden niet, dan zou ik toch de gevraagde subsidie verleenen. Simonis de Kok. Ze kunnen de cursus hier zeker zoo goed geven als in Geer- truidenberg, wij zijn ook aangesloten aan tram en spoor Lankhuijzen, Het komt mij ook voor, dat wij meer recht hebben dan Geer- truidenberg. Simonis de Kok- Er bestaat geen enkel practisch bezwaar den cursus hier te doen houden. Ik zou daarom de subsidie daar wel van afhankelijk stellen. Timmermans. De heer Zijlmans erkent wel de billijkheid dat hier een cursus wördt gegeven, logisch genomen kan dat ook niet anders- Ik stel echter voor een en ander aan B. en W. over te laten. Met algemeene stemmen woidt daar toe besloten. ,('t Slot in htt volge?id nummer). DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 31 October des voormiddags ten 9'/2 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Van Hon- sewijk. Ruim half tien opent de Voorzitter de vergadering. Aan de orde 1. Vaststelling gem. rekening dienst 1912. De rekening bedraagt in ontvangsten f 18770,37'/a en 'n uitgaven f 17570,20 alzoo een batig saldo van f 1020,17ƒ2- Zonder bespreking wordt deze reke ning vastgesteld. 2. Aanbieding gem. begrooting dienst 1914. De Voorzitter verzoekt de Commissie van onderzoek haar verslag dien aan gaande uit te willen brengen. De heer van Beurden zegt dat de Commissie op 't oogenblik slecht ver tegenwoordigd is. Behoudens eenige opmerkingen, door den heer v. Beurden namens de Commissie gemaakt, welke echter door den Voorzitter nader worden toegelicht, wordt de gemeente begroo ting dienst 1914 vastgesteld in ontvangst en in uitgaaf op een bedrag van f 18231.17. 3. Opheffing van het Burg. Armbe stuur- De Voorzitter stelt namens B. en W- voor het Burg. Armbestuur op te heffen en zullen dan de gelden worden beheerd door eene Commissie bestaande uit 3 leden, terwijl dan een gemeente-ambte naar als administrateur zal worden toe gevoegd. Voorts zullen de inkomsten van het Burg. Armbestuur jaarlijks aan de bestaande gemeentelijke instellingen worden verdeeld. Het lid van Beurden vraagt nog of nu, indien hij het goed begrijpt, het Burg. Armbestuur eene Commissie wordt. Op bevestigend antwoord van den Voorzitter wordt hiertoe nu met alge meene stemmen besloten. 4. Verpachting van land nabij de O. L. school in wijk C. De Voorzitter stelt voor dit land bij openbare inschrijving te verpachten. Hiertoe wordt na eenige discussie be sloten. 5. Vaststelling der algem. plaatselijke politie-verordening. De Voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten eenige aanmerkingen zijn gemaakt. Nadat de Secretaris de verschillende punten heeft voorgelezen welke moeten worder gewijzigd, worden deze zonder bespreking vastgesteld 6. Benoeming van hoofden en onder wijzers voor het herhalingsonderwijs. Voor wijk A. wordt met algemeene stemmen gekozen als hoofd der school en onderwijzer de h :er Michaël terwijl voor de meisjesschool wordt gekozen Mej Korsten. Wijk B. Als hoofd der school en onderwijzer de heer v. Gooi. Wijk Binnen, hoofd der school en on derwijzer de heer Vroom. Wijk C. de heer Broeders. 7. Vaststelling pensioenbijdragen voor de gemeente-ambtenaren. Na eenige discussie wordt besloten dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. 8. Schoolbouw wijk B- De Voorzitter zegt dat de school in wijk B. niet voldoet aan de eischen. Het is duidelijk te zien dat algeheele ver nieuwing noodzakelijk is, daar ik bij mijn jongste bezoek de school nauw keurig heb opgenomen. Het lid van Steen stelt voor dit punt uit te stellen tot eene volgende verga- dericg, daar de raad nu niet voltallig is. Het lid van Beurden vraagt of er nu niets van te zeggen valt. De Voorzitter antwoordt, dat er nu gebouwd moet worden, wijl anders de bijdrage van 't rijk wordt onthouden. Het lid v. Beurden vraagt of het niet 't beste was de school binnen aan den dijk te bouwen. Het lid van Steen zegt, dat hiervoor dingen mee en tegen zijn. Na alles goed overwogen te hebben, was 't wel het beste een school te bouwen. Het lid v. Beurden maakt de opmer king, dat de heer van Steen dan toch van idee veranderd is. De heer van Steen zegt, dat de Pastoor indertijd van plan was zelf eene school te bouwen, daar ze dan een onderwijzer zouden kiijgen van hun kant. De heer van Steen zegt verder, dat er gebouwd zal moeten worden, daar men anders geen subsidie krijgt. 't Hoofd van de school wordt door het rijk betaald, zoodat de gemeente er hier geen last van heeft. Het lid de Wilt zegt, dat het voor het gemak van de kinderen beter was, indien er 2 scholen zouden zijn, want nu gaan ze waar ze willen. Het lid Leemans is van meening, dat het eenigste bezwaar is dat we hier tus- schen twee vuren staan. Het lid F. v. d. Pluijm zegt nog, dat de gemeente gerust kan rekenen op 15000 gulden voor de verbouwing. Besloten wordt ook dit punt aan te houden tot eene volgende vergadering. 9. Watervoorziening. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. de Commissie een ontwerp zullen laten opmaken wat betreft de drinkwater voorziening. "Het lid v. Honsewijk is er voor om eerst te vragen wat de eventueele kosten zouden zijn. De Voorzitter zegt, dat de kosten te Werkendam 73.000 gulden en te Waal wijk 85.000 gulden bedroegen. Aldus wordt besloten. 10. Ingekomen stukken. Schrijven van de Hanzebank waarin wordt te kennen gegeven, dat zij de leening niet kunnen voort zetten, dan tegen eene rente van 4'/2 °/0. De Voorzitter stelt voor van deze leening f 2000,— gulden aftelossenen het restant dan te behouden tegen eene rente van 4'/2°/o- Zonder bespreking wordt hiertoe be sloten. Procesverbaal van Kasopneming bij den gemeente-ontvanger. De Voorzitter deelt mede, dat op 7 October 1.1. bij den gemeente-ontvanger de kas is opgenomeD, dat de boeken regelmatig zijn bijgehouden en dat het bedrag f 745.85'/2 ook aanwezig was. Wordt voor kennisgevingaangenomen. Schrijven van den directeur-generaal, dat er geen bezwaar bestaat tot oprich ting van 'n hulptelefoonkantoor te Hank. Wordt eveneens voor kennisgeving aangènomen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheim comité tot behandeling van reclames Hoofdelijken Omslag. SPRANG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 4 November des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Meijer. Ongeveer kwart over zeven opent de Voorzitter de vergadering. Afwezig de heer Maijers. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing door den Secre taris, onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring van de rekening 1912 welke bedraagt in ontvangst f 10653.53'/2 en in uitgaaf f 10423.99 alzoo een batig slot van f 229,54'ƒ2- b. Schrijven inhoudende dat aan de gemeente eene buitengewone subsidie wordt toegestaan van f 900. c Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring om eene geldleening aan te gaan van f 800. d. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring tot wijziging van de bouw verordening. e. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring van af- en overschrijving van den post groot f 55, welke bestemd is geweest voor het schoolfeest. f. Op 29 September 1913 is bij den gemeente-ontvanger de kas opgenomen en bleek dat de boeken steeds regel matig waren bijgehouden, terwijl het be drag f 65.65 ook aanwezig was- Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. 8. Begrooting van inkomsten en uit gaven van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1914. Nadat de Secretaris de verschillende posten heeft voorgelezen wordt deze met algemeene stemmen vastgesteld van inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 2679,45. 3. Vaststelling pensioenbijdragen ge meente ambtenaren. De Voorzitter deelt mede dat inge komen zijn de navolgende missiven. a. Schrijven van den Nederl. Bond van gemeente-ambtenaren. b. Schrijven van de Afd. Noord-Bra bant van den Nederl. Bond van ge meente-ambtenaren. c. Schrijven van het Hoofdbestuur van den Algem Politiebond. d. Schrijven van Ged. Staten. De Voorzitter zegt dat dit de ver schillende stukken zijn die zijn ingekomen betreffende de pensioenbijdragen der ge meente-ambtenaren. Al deze stukken komen hier op neer om het verhaal op de gemeenteambte naren zoo billijk mogelijk te doen ge schieden. B. W. stellen voor op de gemeente ambtenaren te verhalen het hoogste bedrag n.l. 3°/o tn °P die personen welke in tijdelijken dienst zijn 2Op weduwen en weezeo, mannelijke 5°/o en vrouwelijke l°/0- Voorts om de in koopsom niet te verhalen, en deze heele- maal door de gemeente te laten betalen Hierover kan de gemeente dan 40 jaar doen. Voor eigen pensioenen betaalt de ge meente 7°/o of ongeveer 170 gld. hiervan betalen de ambtenaren 3°/0 of 73 gld. Er blijft hier dus voor de gemeente f 97 over. Geheel op de ambtenaren te verhalen een bedrag van f 106, voor weduwen en weezen. De inkoopsom van vroegere jaren welke minstens 5°/0 of 48 gulden is door de gemeente te betalen. De ge- heele inkoopsom zal bedragen f 76.86 ongeveer, waarvan 27 of 28 gulden kan worden verhaald op de ambtenaren. Het voorstel van B. W- is nu het heele bedrag van de inkoopsom door de gemeente te laten betaleD, waar zij dan 40 jaar over kan doen. Hiervan gaat nog iets af, wijl de Burgemeester niet in het pensioenfonds meedeelt. Het voorstel in otpvraag gebracht wordt met algemeene stemmen aan genomen. 4. Vaststelling gemeente-begrootiug 1914. Nadat de Sec-etaris de verschillende punten heeft voorgelezen en nader toe gelicht, wordt deze met algemeene stem men vastgesteld in ontvangst en in uit gaaf op een bedrag van f 11027.41 /2. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering en gaat de raad over in geheim comité. beter doet zich met een andere plaats in het veld tevreden moet stellen, waar het ontwikkelen van een buitengewone snelheid zoozeer niet vereischt wordt. In de meeste gevallen echter zal men uit zich zelf al heel gauw op die plaats terecht komen, waarvoor men van huis uit aanleg heeft. Heeft hij eenmaal zijn juiste plaats op het veld gevonden dan moet hij zich er niet alleen toe bepalen het daarvoor vereischte spel zooveel mogelijk te vol maken, maar ook trachten het spel op andere plaatsen zooveel mogelijk mach tig zien te worden. Dit is een enorm voordeel, want juist doordat men de lasten en lusten van anderen kent, zal het gemakkelijk vallen zijn eigen spel daaraan aan te passen en zal men zijn medespelers beter kunnen steunen. En ten slotte zal men zoo noodig met even veel kans op succes op een andere plaats dan die men gewoonlijk bezet, kunnen inr vallen, zij 't ook, dat het hoofddoel steeds de verbetering van zijn eigen spel dient te zijn. Ieder middenspeler b v. moet ook achter kunnen spelen en tevens het voorwaartsspel volkomen machtig zijn, terwijl een voorhoede-man méér dan een elementair begrip van verdediging dient te hebben, 't Kan voorkomen, dat men op een heel andere plaats moet spelen dan men gewoonlijk doet, en hoe zal men zich dan kunnen redden, als men het spel op die plaats niet machtig is Ieder speler van het elftal moet, wan neer 't noodig is, ook in staat zijn om op elke willekeurige plaats te spelen. Een elftal, doordrongen van die beginselen, zal ook een volma vkt geheel zijn en niet elf bij elkaar geraapte voetballers. Een achter- en middenspeler moet het spel uit hetzelfde oogpunt kunnen beschou wen als een voorwaarts, want dan zal het hem veel gemakkelijker vallen den aapval te stuiten en een voorwaarts, die het backspel bij ondervinding kent, zal, als hij vrijwel met zekerheid gissen kan, wat de achterspeler doen zal, dezen laatste veel gemakkelijker voorbijkomen. Wendt men zich er aan zich in den ge- dachtengang van den tegenstander te verplaatsen, dan zal het, wat natuurlijk een groot belang is, des te gemakkelijker vallen diens aanvallen onschadelijk te maken. (Wordt vervolgd De voetbalkunst. Eenige algemeene opmerkingen. Velen denken, dat men om voetbal te spelen kan volstaan met een zeer opper vlakkige kennis van de spelregels, en dat dit zelf nog maar betrekkelijk is. In theo rie is hier wel wat voor te zeggen, want schoppen kan vrijwel ledereen. M ar tusschen „spelen" en „goed spelen is nog een verschil en het laatste kan men niet doen zonder tot in bijzonderheden met de grondbeginselen van het spel bekend te zijn. Wellicht zal 't den lezer overdreven toeschijnen, maar eene waar heid is het, dat hoe langer men speelt, des te meer men tot de conclusie komt, hoeveel er nog te leeren valt. Het is opmerkelijk, hoeveel menschen er zijn, die van kindsbeen af gespeeld hebben, en nog slechts weinig begrip hebben van het iutensieke van het spel en hoewel natuurlijk al doende een ze kere hoeveelheid kennis kan en ook zal worden opgedaan, is het toch eene onaantastbare waarheid, dat hij die het spel theoretisch vólkomen onder de knie heeft, het in de praktijk ongetwij feld van eerstgenoemden winnen zal. Niemand zal dwaas genoeg zijn om te beweren, dat men een spel uit een hand leiding leeren kan. maar een handleiding kan den toekomstigen internationaal den weg wijzen, dien hij zal hebben te bewan delen, en dat is zeker, dat veel bereikt kan worden, wanneer men de juiste manier weet waarop men zijn krachten moet aan wenden. Aangenomen dan, dat de pas begin nende speler gezond en sterk genoeg is want door kracht alleen wordt men geen eerste-klas-speler komt het er voor hem op aan nauwkeurig te weten in welk onderdeel van het spel hij zich zal hebben te bekwamen. Zelf kan hi daar zeer dikwijls niet over oordeelen, en het verstandigst is het daarvoor den raad van 'n geoefend speler in te roepen. Hij moet spelen op de plaats, waarvoor hij de meest aangeboren be- schiktheid bezit, en niet die kiezen welke niet overeen komt met zijn aanleg, wat zeggen wil, dat b.v. iemand, die niet bijzonder hard loopen kaD, niet moet trachten vleugelspeler te worden, maar f f Heden overleed te Russeignies f (België) na eene langdurige ziekte, meermalen voorzien van de H. H. Sacramenten, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante de Ekrw. Moeder MARIE ANTOINETTE iu de wereld Mejuffrouw 414 4BBI4N4 JOSBPIIliVl RCBBENS; in den ouderdom van 38 jareü. Uit aller naam, 5490 A. G. RUBBENS. Waalwijk, 30 Oct. 1913. TEGEN Op de Stroohulzenfabriek te Vrijhoeven-Cappel kunnen nog enkele geplaatst worden. Aanbiedingen ten kantore der Directie OERLE. MANS ZONEN. 8496 in de b Ter Waalwijksche Stoomdruk, kerij wordt voor direct gevraagd voor verschillende werkzaamhe den en om geleidelijk in 't vak te worden opgeleid. 5409 Ter overname aangeboden, een in volle werking zijnde bij gebrek aan opvolger in een welvarend dorp. De zaak heeft reeds 50 jaren een flink burger bestaan opgeleverd. Ook is men bereid het eerste jaar de zaak mede'te regelen. Vereischten zijn, R.K. en bij voor keur gehuwd, of een flinke knecht die zelf standig kan optreden. -fit-; Brieven franco aan het bureau "van dit blad onder no. der advertentie. 8487 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Baardwijk Gelet op artikel 15 der Algemeene Plaat selijke Politieverordening, vastgesteld door den Raad dier gemeente bij besluit van 8 Februari 1908, laatstelijk gewijzigd bij besluit van 8 October 1910 j dat door hen is geschut een zwartbonte hokkeling, welke ter plaatse genaamd de Veldsteeg, gelegen binnen deze gemeente, onbeheerd was aangetroffen. Baardwijk4. November 1913. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, De Burgemeester en Seoretaris Be De ei branding vember P. ran EN N. V. Stoomschoenenfabriek v.h. JOS. GROENEN, Besoijen. 8491 Wegens ziekte der tegenwoor dige een als noodhulp of voor vastloon naar bekwaamheid, bij P. C. M. BROÜMELS 8593 Markt, WAx\LWIJK. AdresFirma O. A. DON KERS, Baai d wijk. 84g6 Brieven onder letter A. bureau van dit blad. 8494 8492 J. A. J. VéiN HEIJST. De Wethouder, B. 8CHRIJNEE. De qroole repetitie behoeft niet uitge- /no A ..,ld «e worden mijBe heeren, wac- neer ge steeds ge wend zijt Wyberb Tabletten bij u Ie dragen, en daarvan eenige gebruikt indien gij vreest verkonden te zullen worden of waneer uwe stem heesch ilinkt. Er is geen beter middel voor het behoud van de stem. Talrijke getuigschrif ten spreken van de voortreffelijke werkiDg D0 der Wybert-Tabletten. Te bekomen in alls u No- Apotheken én Drogiste'ijen h 60 cent per doos. Depot Drunen Wed. J, Sikkers; in BUIJS Raamsdonksveer P. v. Laarhoven iu W*3' pik, Gez. Schenkels, 2 &598| jj| bij Sloopers te Drunen-: 5476 3 stel port-brisée deuren (3 M. hoog 1,60 M. bieed.) 1 beste buitendeur (Yooideur 3 glazen binnendeuren en verde ramen en ribben en ander gerief hout, alles zoo goed als nieuw, maakt natte kelders en vochtige muren volkomen waterdicht en kurkdroog. 0S86 HEIRl mm k ALKI 1MH0FE, Inlichting, Prospectus C. gratis. Koop Afv nieuw oud L stoom werk Aan Zeil van dan maten ter ROTTERDAM GH. DRAJLISTEIG i- 6DZ.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 2