k Derde Blad. Uit de Hootdstadf ien. Reclame. Provinciaal Nieuws. den >rden etten n kken en leren NUMMER 4 ZONDAG U JANUARI 37e JAARGANG. onge- ook niet Q (Nadruk verboden.) Tot mijD spijt was ik wegens steldheid ja. wie zou dit worden in ons land van grachten en moe rassen, in dit land van steeds varieerende temperatuur, die je minstens 2 maal per jaar, zij het al niet eenige weken van rheumathiek-lijden, dan toch een hevige verkoudheid berokkent, en waar het weer in December je den eenen dag doet denken aan den lieven zomer, ter wijl de volgende dag je de >koude< werkelijkheid doet gevoelen verhin derd de geregelde verschijning mijner brieven voor eenigen tijd te verbreken. Thans, nu ik me weer hersteld gevoel, zal ik, zooals afgesproken, als eerste deel van dezen brief eens schrijven over het type-Bosschenaar. Of het er aan ligt, dat ik >'m misschien nog te pakken heb« of om andere reden, ik weet het niet (al is het ook waar, dat een journalist zich evenmin door invloeden van buiten als van binnen mag laten leiden in zijn beoordeeliogen, dochook hij is mensch) maar ik ben niet zoo bijster optimistisch tegenover hem gestemd. Ik vermoed, dat het komt, omdat ik een hekel heb aan menschen zonder energie, aan menschen zonder opbouwende wils kracht. En zoo'n mensch is de Bossche- naar-van-heden. Het lijkt wel, of alle fut er bij hem uit is. Neen, we moesten hier eens wat mannetjes hebben van het slag, als een Chanteloup. Dat is 'n ke rel met durf in z'n lijf, dat is een man met energie, die -de heele wereld heeft doen verstomd staan energie, die heden ten dage een levensvereischte is. Een nurks noeme deze vorm van energie vermetele waaghalzerij. Soit. Maar hoe zal hij dan noemen die energie, waaruit „voortsproot de tot-stand-koming van die 'reuzenzaken in de groote steden. Ziet eens zulk een gebouw als de alom be kkende Bijenkorf. Zij, die dit reuzenge- "bouw hebben doen verrijzen, zijn men schen geweest met energie, die gesteund door den kapitaal-krachtige een gebouw hebben opgericht, dat zich aanpast aan den huidigen tijdgeest. De mensch-van- heden wil overbluft worden door uit- wendigen schijn en grootdoenerij. Welnu hebben zij gezegd, laat ons een reuzen- gebouw optrekken, ein noch nie dage- wesenes en wij zullen succes hebben. En zij hebben zich niet vergist. Schril steken hiertegen af de Bossche zakenmenschen. Zij (een klein getal uit gezonderd) hebben zich niet weten te richten naar den gebiedenden eisch van den huldigen toestand. Zij zijn gebleven wat en wie zij waren met het onvermij delijk gevolg, dat hunne zaken zijn gaan kwijnen. De tijden toch zijn voorbij, dat men alleen zijn lokoopen deed in win kels, waarop de stempel der degelijk heid het uithangbord verving. Neen, die tijd is vorüber. Het moet er thans in die winkels luxueus uitzien, van uit de verte moeten de fel-verlichte vitrines de aandacht reeds trekken. Op degelijke waar wordt niet meer gelet. En al zou men dat zoo grif niet toegeven, maar het is een feit het publiek wil ook niet meer bediend worden door be jaarden, het koopt liever van frissche, levenslustige, flux-de-bouche jongelui dan van vergrijsden in den dienst. En toch er zijn hier nog tal van winkels, die 's avonds schamel door petroleum lampen of een enkel gaspitje verlicht zijn en waar het personeel Abra(ha)m reeds lang gezien heeft. Dit is vooral het geval in de manufactuur-winkels. Ook de toestand van den kruideniers- winkel-van-ouds is alles behalve roos kleurig. Ik zeg de kruideniers-winkels- van-ouds. Vroeger waren dit de winkels, thans zijn ze door de »vreemde< ver drongen. Vroeger werd daar geld ver diend, waaraan de tegenwoordige gene ratie het dankt, dat zij het tot-nu-toe heeft kunnen bolwerken maar intusschen wordt het duit-voor-duit gepotte geld hunner vaders opgeteerd. Te meer jam mer is dat bij de wetenschap, dat al dat geld niet van zelf binnen gekomen is, doch er is voor gezwoegd. Het oude Bossche geslacht kenmerkte zich naast godsdienstzin door een bijzondere dege lijkheid en werkzaamheid, wars van al len opsmuk en verspilling, waardoor al leen die rijkdom verkregen kon worden. Hiermede wil ik aan den huidigen Bos- schen wlnkels'and geen brevet van lui heid en overdadige weelde uitreiken Verre van dat. De wil is er maar: de spirit ontbreekt. Indachtig de woorden critiek is goed, mits opbouwend bedoeld, maak ik hier de woorden, die ik eens hoorde van iemand, die het weten kon, tot de mijne De Bossche handel vereenige zich en hij zal een nieuw tijdperk van bloei be leven. Het geld is er plenty om een reuzenzaak te beginnen, waarin elk on derdeel is ondergebracht, zooals we dat in de bultenlandsche steden reeds veel vuldig aantreffen. Ik bedoel, dat de ver schillende kruideniers b.v. één winkel beginnen, waarin elk hunner één onder deel inbrengt, zoo verzorgt b.v. een de afdeeling suiker, de ander de afdeeling rijst, een derde de afdeeling koffie en zoo voort. Dan is concurrentie niet meer noodig en zullen anderen het wel laten zaken in deze stad te vestigen. Of dit thans geschiedt. Helaas te veel en op allerlei gebied En zij pakken ineens flink aan. Vennootschappen, met vreemd kapitaal en arbeidskrachten hebben in den Bosch het terrein vrij gevonden om er hunne winkels te vestigen en oi ze rendeeren men moet 's avonds er maar eens een kijkje nemen, er zijn haast geen handen genoeg om de kooplusti gen te bedienen. En steeds rr eer en meer breiden deze zaken zich uit. Een groote manufacturenzaak (verschoon mij lezer dat ik geen naam noem, al deed ik duidelijkheidshalve dat ook graag, doch ik heb me uit principe eens vooral voorgenomen in mijn brieven nimmer namen te noemen) is door aankoop successievelijk eigenares geworden van een heele huizenrij, die thans is her schapen in een modepaleis en dat in minder dan 5 jaren tijd, dat spreekt voor zich. En van al het geld, dat daar be- besteed wordt, blijft bijna niets in den Bosch, doch gaat alles naar den vreemde. Het gevolg van deze malaise in de zakenwereld is, dat dit zich in het ge- heele Bossche leven doet gevoelen, alles ondervindt hiervan den tegenslag. Er heerscht een echte Jan Salie-geest on der de bevolking. Wilt ge bewijzen Vraag maar eens aan een Bosch Be lang man, hoe hem de medewerking der Bossche burgerij bekomen is bij de po gingen om alhier de onafhankelijkheids feesten te vieren. Dus nog eens, oud-Bossche nering doenden, vereenigt TJ, want doet gij dat niet, dan voorspel ik U, dat voor wij 10 jaren ouder zijn gij noodgedwongen uit het zakenleven zult moeten uittreden. Nu eens over iets anders We hebben hier in den Raad, in verloop van veer tien dagen 2 eigenaardige zaken aan hangig gehad de eene betrof de vraag of de Raad op een eenmaal genomen besluit mag terugkomen door het in te trekken, en de andere de al of niet schorsing van een lid van den Raad, dat geleverd had, ingevolge een con tract van aanbesteding, dat door hem met de gemeente was aangegaan vóór zijne benoeming tot raadslid. Hoewel in een vorige vergadering be sloten wes een klerk aan te stellen ten kantore van den gemeenteontvanger stelden in een volgende vergadering eenige leden voor dit besluit in te trek ken (het voorstel daartoe luidde wel eenigszins anders, maar ik heb nu een maal de kwade gewoonte om tusschen de regels door te lezen). Gelukkig ging de Raad op dit onrechtmatige voorstel niet in. Waar zou het ook heengaan met de betrouwbaarheid van een college als dat een besluit op den eenen dag ge nomen, den volgenden dag weer zou intrekken (mogelijk op aansporen van hen, die eerst tegen stemdeD, de min derheid dus), Zeker geen enkele wets bepaling verzet zich hiertegen en het is beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald, doch men voélt het, zoo iets druischt tegen alle recht in een college mag het belang van de(n) betrokkene(n) niet over het hoofd zien, als tenminste geen redenen van overwegenden aard a>nwezig zijn, die intrekking noodzakelijk maken. Als een stemming eenmaal heeft plaats gehad, behoort de minderheid zich (hoewel begrijpelijkerwijze ongaarne) daarbij neer te leggen. Hetzelfde zien gebeuren bij de Rechtbank. Een kleine reprise van het geval kr'eg men toen het ging over het bepalen van het trac- tement van den door B. en W. benoem den keurmeester op eet- en drinkwaren en gebiuiksartikelen, en de benoemde heeft wellicht eenige bange oogenblik- ken doorleefd, toen het voorstel kwam om den uitgetrokken begrootingspost niet te voteeren. Dat zag er bijna mooi uit. Er was iemand benoemd (of dit al dan niet de voor deze betrekking aan gewezen persoon is, laat ik buiten be schouwing 1 i en nu gingen er stemmen op om geen post voor zijn salarleering uit te trekken. Na veel geharrewar hapte de Raad gelukkig eindelijk toe. De sluizen der welsprekendheid (ja men is hier in den laatsten lijd in den Raad welsprekend, niet minder dan vijf volle avonden heeft men er over gedaan om het begrootingsmenu te verwerken ik kan me nog goed herinneren, dat men vroeger daaraan op zijn hoogst een avondje besteedde) werden wagenwijd opengezet, toen in de vergadering van 17 December j.l. aan de orde kwam een verzoek van een raadslid tot verbreking van zijn contract tot levering van steen kolen aan de gemeente, aangegaan vóór zijne benoeming tot raadslid. Wat even wel een eigenaardig cachet aan de zaak geeft, bijna geen enkel woord werd over dit alles gerept, maar wel ging 't er heftig toe over de vraag, die er zich als vanzelf aan vastknoopte, of dat raids- lid, dat ondanks zijn verkiezing en zit ting nemen als raadslid, doorgegaan was met het leveren van steenkolen, niet in strijd had gehandeld met artikel 24 der Gemeentewet en niet overeenkomstig art. 26 dier wet behoorde geschorst te wor den. Op >meester«-lijke wijze werd de ha chelijke positie van dat raadslid gered en kwam men tot de conclusie, dat hij niet gezondigd had tegen de Gemeen tewet. Deze beslissing van een Raad als de onze, waarin toch zooveel rechts geleerden zitting hebben, baart verwon dering. Wat moet men dan van die ko ninklijke beslissingen denken, waar toch op advies van den Raad van State (en die weet 't toch wel 11) in soortgelijke gevallen werd beslist, dat wel degelijk in strijd werd gehandeld met de Gemeen tewet. Er werd besloten te verklaren, dat bet raadslid niet in strijd had gehandeld met de wet, maar wat het mooiste is, dat lid werd toch ontheven van zijn verbindte- nis. Hoe is dat te rijmen Als er dan geen overtreding gepleegd is, dan be hoeft ook het middel niet weggenomen te worden, waardoor de overtreding kon gepleegd zijn. En het betrokken raads lid was blijkbaar door deze uitspraak zoo in zijn hum, dat hij vergat zijn ver zoek om verbreking van het contract, als hij dan toch niet gezondigd had, in te trekken. BOSSCHENAAR. schouwingen over de begrooting, wees het lid dr. Woltering, sprekende over de school van Beeldende Kunsten, op de belangrijke inzending van de teeken- school te Waalwijk op de tentoonstel ling te Tilburg, die veel beter was dan die van de school te 's Bosch. Werkelijk wel vleiend voor onze school. Nierzand, Niergruis, Nier- en Blaassteen. Wanneer de nieren niet in orde zijn, kan het zich voordoen, dat het urinezuur, he - welk dan niet nit het lichaam wordt «erwij- rd, zich afzet in de niereD of het nierbekken. Naar gelang van de grootte dezer afzettingen «preekt men van nierzand, gruis of steen. Zoolang de nieren niet goed werKen, ver meerdert de afzetting oo de reeds gevormde stukjes voortdurend en kannen deze zich tot een aanzienlijke grootte ontwikkelen. Nier- zand en gruis knunen met de urine het li chaam verlaten. Grootere stokjes blijven dik wijls in de hHas achter en vormen blaasstee- ne". Ook kunnen zij verstopping der urine wegen veroorzaken en menigmaal wordt een operatie noodzakelijk. Het is daarom van veel gewicht in te grijpen, zoodra gy verschijnselen van boven genoemde ziekte opmerkt, als een ge -oel van zwaarte en drukking in de lendenen, zoodat uaen te dezer hoogte behoefte aan steou heeft bij het loopen en zitten, De urine laat een fijn zaud achter en de nachturioe is dik en bevat een rood bezinksel. Het water komt soms druppelsgewijze, onophoudelijk heeft uaen aandrang en een branderige pijn in den rug van boven naar beneden en gericht naar de blaasstreek. Begint nog beden roet het gebmik van Roster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale niergpneesmiddel, hetwelk aan de nieren haar oude kracht hergeeft en haar In staat stelt om de onzuiverheden, welke uw lijden veroorzaken, af te voereD. Zij grijpen uw kwaal in haar wortels aan. Te Waalwijk verkrijgbaar bij Wed.Orle- Dnmonlin, Markt. Toezending geschiedt fran co naoo tv. v. postwissel h f 1.75 voor één, of f 10- voor zes doezen. Eischt de echte Foster's Rugpiju Nieren Pillen, weigert elke doos die niet voor zien Is van nevenstaand handelsmerk. 5901 Waalwiik, 10 Januari 1914. Koopt niet In den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en e v e n goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Feestavond. Liedertafel. Maandag j.l. hadden de leden der lie dertafel Oefening en Vermaak, ruim 50 in getal, een bij uitstek gezelligen avond. Om 8'/2 uur kwamen allen in Musis Sa crum bij elkaar. Nadat door den heer Prlncen, voorzitter der regelingscommis sie, het leuke reglement van orde was voorgelezen, begon de onderlinge wed strijd in solo's, duq's, terzetteD, kwar tetten, komische scènes enz Tijdens het keurige souper, dat de keuken van den heer A. Gerris-Simons alle eer aandeed, had de stemming over de prijzen plaats, die den overwinnaars met een hartelijk woord werden ter hand gesteld. Overvoldaan verlieten allen na afloop de zaal. W. V. V. Waalwijk Vooruit. Morgen speelt W.V. haar 9e compe titiewedstrijd op het terrein alhier tegeB N.A.C. II. Wij schreven en herhalen, dat W.V. er nu alles op moet zetten om het doelgemiddelde te verbeteren Daarom mag morgen het idee we win- hen toch wel< niet voorzitten, maar moet er van begin tot eind uitstekend gespeeld en... gedoelpunt worden. Aanvang half drie. Waalwijk Vooruil II speelt te Besoijen tegen R.W.B. Gevonden. Een witzijden kinder-handtaschje. Te bevragen aan 't bureau van dit blad. Slaking te Tilburg. Naar wij in de N. Rott. Ct. lezen is er aan de stoomschoen'abriek van den heer Blankers te Tilburg, wegens een loonkwestie door 170 arbeiders 't werk gestaakt De Nieuwe Tilburgsche Courant spreekt het bovenstaande bericht tegen en zegt: Wel heerscht er onder de arbeiders ontevredenheid over het volgens hen ongemotiveerde ontslaan van een paar werklieden, doch tot het neerleggen van het werk is het nog niet gekomen. Een staking tracht men van arbeiders zijde nog te voorkomen, door het be- oordeelen van de grieven aan een arbilrage-commissie te onderwerpen. Aan patroonszijde schijnt dit evenwel tot nu toe nog geen-succes gehad te hebben. De sociale cursus. Waar men er allerwegen naar streeft de maatschappelijke misstanden zoo goed mogelijk weg te ruimen, mag een dui delijk inzicht in deze actie niet als over bodig beschouwd worden voor degenen, die werkelijk »up-to-date< willen zijn. In hooge mate actueel en ontwikke lend is een duidelijk begrip van 't we zen dier strevingen, bovendien van zeer groot nut voor allen, daar die kennis steeds aanspoort tot medewerking, om den socialen toestai d te verbeteren in eigen en anderer belang, om 't bewust zijn wakker te roepen, dat de mensch niet slechts als Individu, maar ook als maatschappelijk wezen zijn leven dient te regelen, en dit steeds in volkomen har monie met de moraal. 't Is daarom, dat het Plaatselijk Co mité der K. S. A. besloot al zijne le den in de gelegenheid te stellen, een cursus in dc Maatschappijleer te volgen, en 't geven van dien leergang op te dragen aan den WelEerw. Heer Lamb. Poell, die reeds op vele plaatsen elders met succes als docent optrad en nog steeds optreedt. Valt er nu juist niet te klagen over onvoldoende belangstelling, toch zou een drukkere opkomst dan tot nog toe plaats had, eerst kunnen bewijzen, dat er algemeen belangstelling is en daad werkelijke steun bestaat voor 't grootsche werk der K. S A, in Nederland, voor dat der K. S A. te Waalwijk en Be soijen in 't bijzonder. Wanneer men denken mocht cp dro ge, professorale wijze onderwezen te worden, can vergist men zich 1 Gezon de humor en scherts weet de geleerde docent overal door te vlechten, t geen er niet weinig toe bijdraagt om de vaak ingewikkelde stof duidelijk te maken. De voornaamste punten moeten nog behandeld worden en al ware bekend heid met de fundamenteele waarheden dezer wetenschap, welke in de vorige lessen behandeld zijn, geweoscht, de WelEerw. Heer Poell weet zijne voor drachten wel zoo in te richten, dat hij met korte herhaling van 't vroeger ge zegde, alles zal verhalen. Er volgen nog 3 lessen, waarvan de eerste is, Woens dag, 14 Januari a s. te kwart voor acht in de R K. Gildenbond. Na afloop der lessen te negen uur ge legenheid vragen te stellen. Paardenfokkerij. De lezing over staatsbemoeiingen in zake paardenfokkerij door den heer A. De Kapel der Eerw. Zusters. Zooals men weet werd bij gelegen heid van het gouden jubileum van Soeur Rosalia der jubilaresse, een geschenk aangeboden door den heer P. Wijten, in den vorm van de beschildering der kapel. Deze. vervaardigd door den heer Anton van Bokhoven te 's-Bosch, is thans gereed gekomen. Het >Huisgezin< geeft daarvan de volgende beschrijving De lichte hoofdtoon met vergalde contours wordt zeer harmonieus afgewisseld door zacht kleurige fresco's en week getinte arabesken. De gewelfde kruisbogen zijn omlijnd door f>l«ch getoetste ornamenten en de lieht gebogen grsden eindigen in met bloeiende rosetten versierde sluitsieenen. De in gedempte gleurgamma'sop rijzende Gothische venterramen schijnen zich nog hooger te verheffen boven de in statigen eenvoud geschilderde draperieën van den onderzijwand, terwijl de bovenmuren in melodieus intoneerenden toon getint en door strakke banden geëncadreerd het opwaarts rijzend gebouw een bijzonder fraai effect veileeren. In het hoogkoor zijn in den linker en rechter zijwand twee zeer treffende resco's aangebracht, voorstellende »De vermenigvuldiging der brooden door Christus en De manaregen ten tijde van Mo zes." Het hoofdaltaar is een sieriijk uitgevoerd kunst werk, prijkende met de fijn gepolychromeerde beeltenissen van het Kindje .lez is en de heilige Harten van Jezus en Maria. Ter weerszijden lijn g-plaatst de beelden van de H. Theresiaen A-i- tonius. De communiebank, een mooi stuk beeld bouwwerk is gelooid met twee knielende Enge len. Al deze beelden zijn uitgevoerd In wit met verguldsel. Eveneens dat van Maria en Jozel, welke links en rechts van het altaar op fraai geornamenteerde tronen zijn geplaatst. Op den achtergrond onder net zangkoor prijkt onder het kruisbeeld een Bijbelsche voorstelling in fresco, voorstellende de figuren van Christus en Petrus met het onderschrilt: ,Gij zijt Petrus de steenrots." Rondom de kapel, boven de kunstig geschilderde statie-», schilderde de heer Van Bok hoven de verschillende emblemen van het lij densmysterie, omgeven door de passiebloem, ter wijl in de triomfbogen de beeltenissen van den II. Geest en de H. Evangelisten als religieus en artisMeke symbolen zijn aangebracht. De geheele kapel met haar in goud gescbi'derd tabernakel met beeldengroepen der leerliogtn van Emaus en de eikenhouten bidbanken met zilveren opstanden, mag een sieraad van kerke lijke kunst worden genoemd, waarbij op de eerste plaats is getracht uaar eenvoud en zacht stemmende akkoorden, die met den siil aange naam harmonieeren Naast de voortreffelijke uitvoering van de schilderijen en polychromie waarvan vooral de tafereelen der fresco's uitmunten door goede teekening der figuren en natuurlijke gioepeering is de grootste verdienste van des heeren Van Bokhoven'e talent, dat het hier iets heeft ge schonken, dat zuiver in den kerkelijken toon is en daardoor een werk schiep, dat poëtisch stemt en dit bedehuis der eerw. 'Zustes te Waal wijk maakte tot een kapel vol rellgieuse schoon heid in lijn en kleur. R. K. Groene Kruis. Naar wij vernemen zal het magazijn van het R. K. Groene Kruis, waarvoor men aan 't Gasthuis alhier eene zaal aan 't bouwen is, zoo mogelijk 15 Jan. a.s. worden geopend. Met de wijkverpleging, die is opge dragen aan de Eerw Zusters-ziekenver- pleegsters in de St. Antoniusparochie zal 1 Febr. begonnen worden. Het ledental dezer vereeniglng be draagt het belangrijke cijfer van om streeks 700. Met genoegen doen wij deze mede- deelingen, die zeker met groote ingeno menheid zullen worden vernomen. Wij wenschen der vereeniging gaarne alle succes toe met haar zegenrijk werk den zieke steun en hulp in zijn lijden te verschaffen. Onze Teekenschool. Het is zeker een loffelijk getuigschrift voor onze gemeente teekenschool, voor iïïïi.S.ïïdTOiS; wyHeïdefnan, ho^^spectettr,^! pUats om hire prestaties wordt geprezen. hebben in t Hotel Verw In hare laatste vergadering bij de be- dag ten o /2 uur precies, Wij moeten den schrijver opmer- keD, dat hij z>ch hier vergist, daar de Eerw. Zusters, zeer tot haar spijt, zich nog niet in een gebeeldhoude commu niebank, verheugen. DRUNEN. Op H. Driekoningen eindig de onder groote belangstelling het Barak - Concours gebonden bij den heer Jan v. d. Sanden alhier. De pryswinnaars zijn als volgt Voor de meest behaalde punten in 5 stooten. Ie prijs. Den heer Theo. Ravenstein te Drnnen met 93 punten. 2e prijs. Den heer P. Leijten te Waalwijk met 92 punten. 3e prijs. Den heer Ant, Ravenstein te Drnnen met 91 punten. Voor de minste punten behaald in 5 stooten. 4e prijs. Den heer A. Vos te Aalburg met 9 punten. 5e prijs. Den heer J. de Wit te Drunen met 27 punten. 6e prijs. Den heer Frits Brok te Drnnen met 27 punten. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat den le en 3e prijs in een gezin behaald zyn. Tot techDisch-adviseur van den Ned. R. K. Lederbewerkersbond is benorm'1, de hser Anioon van de Wief, alhier woonachtig. In den toestand van den Eerwaarden Overste van het Broederhuis is nog geen beterschap gekomen. Reeds véór enkele da gen zijn hem de laatste H. Sacramenten toegediend. Kalm geduldig en overgegeven aan Gods Wil lijdt nij de pij oen zijner he laas oogeneeslijkc ziekte. VLIJMEN. Vrijdag 16 Jan. a.s. 's mor gens 10 uur zullen te Breda voor het regiu eut Grenadiers worden ingelijfd de volgende miliciens uit onze gemeente R. van He'- voort, J. van de Wiel en J. Monimersteeg. Maandag 19 Jar». '«morgens 10 nar bij bet 17e Regiment Infanterie te V-Bosch de miliciens J. Heu»elings, H. Pijoenburgh, A. M. van Engelen, Chr. van Kessel, C. H. van Engelen, J. Vera, Th. van Bijnen, M. Kuijpers en M. van Esdouk, 8.8. Zondag bij gelegenheid der ^Gran- de Soi ée Amusante" te geven door de hand- boogichutterij „Buiten Verwachting" in de zaal van den heer G. van Wordragen-Ver- weg zullen wij weder mogen genieten van het optreden dei gunstig bekende duettisten, de H«er en Mevrouw Krijnen nit Breda. De laag gestelde entréeprijzen in aanmer king genomen durven wij verwachten dat geen plaatsje in de zaal onbezet zal blijven. De aanvang der soiree is gesteld op 7 uur terwijl '«morgens van li tot 1 nor gelegen heid bestaat plaatsen te bespreken tegen 10 cent extra per plaats. Maandag 12 Jan. a.«. is voer dege nen, die in 1895 zyn geboren meer in het bijzonder de gelegenheid opengesteld zich te doen inschriyven voor de militie der lichting 1915. HERPT. Op 6 Januari jl. gaf de Hand boogschutterij „Ons Genoegen", eene uit- I voering met medewerking van den zoo ge- De Echo van het Zuilen ?i KAR1C

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 9