Tweede Blad. BIN NENL AND. DE RECHTMATIGE ERFGENAAM, FEUILLETON. Provinciaal Nieuws. 1000. 44 NUMMER 5 DONDERDAG 15 JANUARI 37e JAARGANG. De Echo ra het Zniaen 50t Overtreding der loterijwet. Naar het H b 1 d. verneemt, is giste renmiddag door de politie procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der loterijwet tegen de houders der te Am sterdam gevestigde kantoren van »Lotisi- co* en andere gelijksoortige onderne mingen, welker bedrijf gegrond is op de trekkingen der Staatsloterij. Klokke twee uur de tijd vastgesteld voor het optreden der politie kwam een inspecteur van politie met twee rechercheurs het bijkantoor van «Lotislco* Frederiksplein 3 bii de Utrechtschestraat binnen en maakte er het doel vao zijn komst bekend. De directeur van het bijkantoor en het personeel verleenden de politiemannen alle medewerking bij hun onderzoek. Boeken, bescheiden paperassen van al lerlei aard werden in beslag genomen en per handkar gebracht naar het po litiebureau Stadhouderkade. Om alles te kunnen bergen was door een der re chercheurs zelf een groote waschmand gerequireerd. Ook de kas en de geldtrommels werden in beslag genomen. De actie strekte zich, voor zoover het blad kon nagaan, uit over de volgende maatschappijen: «Tijdgeest*, »Fortuna«, >Het Witte Kruis* en «Prinses Juliana*. Het aantal processen-verbaal, dat alleen in Amsterdam zal worden opge maakt wegens overtreding der Loterijwet door houders van bijkantoren enz. van Lotisico en andere ondernemingen, wordt op eenige honderden geschat. Niet alleen de houders van bijkantoren werden be zocht, doch ook agenten, sub-agenten en wederverkoopers. In de van Lennepbuurt bracht de politie een bezoek aan niet minder dan een vijftigtalwinkels (meest van barbiers), terwijl het aantal in Mulderpoort zelfs het dubbele moet hebben bedragen. Men kan dan ook gerust van een razzia spreken. De inbeslagneming was gegrond op art. 8bis der Loterijwet. De actie geschiedde op last van den minister van Justitie, die blijkbaar van meening is, dat krachtiger dan tot dusverre tegen deze ondernemingen moet worden op getreden. Ook in Den Haag, 's Bosch, Tiburg en elders hadden op het zelfde tijdstip inbeslagneming en proces-verbaal plaats. Albanië. Meer dan 100 officieren van het leger hier te lande, moet zich opgegeven heb ben als genegen om naar Albanië te gaan. Thans is uitgemaakt, dat er naast de in Albanië te genieten traktementen geen Nederlandsch traktement zal worden uitbetaalt. Het aanwijzen van de officieren, die daarheen zullen gaan, wacht nog op de regeling van enkele ondergeschikte zaken zooals kosten voor eerste uitrustiug, de overtocht enz en door wie deze kosten zullen gedragen worden. Er zullen naar men verneemt 12 of ficieren van het Nederlandsche en 8 van het Indische leger naar Albanië vertrek- Vah „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." ken. De twee hoofd-officieren de Vee en Thompson, die er thans reeds zijn hebben al druk werk met den staatsgreep die Essad pache gepoogd heeft om zelf op den troon te komen met behulp der Mohamedaaen. Alle aanvallen zijn echter onder hun bevel afgeslagen en men is zeer met deze Nederlanders ingenomen. Waalwijk, 14 Januari 1914. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. 24) Naar Carlyon Chase Alica zal my wol voorloopig bij baar in bnis willen nemen, dat weet ik zeker, over mij behoeft ge n dus niet oDgernst te maken, ging zij met een vroolijk lacbjs voort, ik zal wel terecht komen. Ik ben mijn gebeele leven voor een gelukskind gebonden en dat zal na ook wel weer bewaar heid worden. Hoe droevig en somber alles er nu ook mogen uitzien, ik ben er toch van overtuigd, dat bet ook voor ons weer helder zal worden, wanneer wij er maar geduldig op wachten. Maar dat wachten begon Hubert. Kan zeer moeilyk en vol bezwaren zijn, vnlde Arline aan, ik weet bet wel, maar toch kon alles nog erger wezen. Zij spraken nog een oogenblik met elkaor en toen namen zij afscheid bet was een laDg en moeielijk afecheid, want beiden ge voelden hoe bitter deze scheiding was. Arline keerde langs den straatweg terng en vertrad de dorre bladeren die ond^r baar voe ten kraakten. De zon ging reeds onder en een bijna bloedrood schijnsel drong door de takken. Het meisje was in treurig gepeins verdiept en sloeg weinig acht op hetgeen baar omringde, maar plotseling boorde z<i snel galoppeerende hoefilageD en eenige oogenblikken later zag zij lord Cliffe naderen op een woest hollend paard, waarover hij alle macht scheen verloren te hebben wel" had hij de tengels nog in de hand, maar by scheen niet meer in staats de dolle vaart van bet dier te temperen en het was alsof bq zich sleobts met moeite in het zadel hield. Hij snelde in duizelingwekkende vaart Arline voorbij, zonder baar te zien, en zij bleef in R. K. Groene Kruis Door Z. D. II. Mgr. W. v. d Ven is de Bisschoppelijke goedkeuring verleend aan de Statuten der vereeniging R. K. Groene Kruis voor Waalwijk en Besoijen en is benoemd tot adviseur, de ZEerw. Heer L Brans, pastoor. Waalwijks Belang De algemeene jaarvergadering der ver eeniging «Waalwijks Belang» zal ge houden worden op Maandag 36 Februari des avonds 8'/a uur in het hotel Verwlel. Reeds meermalen werd door het bestuur der vereeniging «Waalwijks Belang» de aandacht der directie van de Tramweg-Mij. .Hollandsche Buurtspoor wegen» te Tilburg, gevestigd op het feit dat de tram juist blijft staan vlak voor de Mr. van Coothstraat en de Stations straat, waardoor veel last voor de passTge en ook gevaar ontstaat. Dit euvel ware door een kleinigheid te vervangen door de trams die in de richting Bosch gaan iets vroeger aan bedoelde halten te laten stoppen en in de richting Tilburg een eindje verder door te trekken. Dan ware alle last en gevaar voorkomen. Waalwijks Belang kreeg daarop echter geen enkel antwoord van de zijde der Directie, noch werd aan dit klein verzoek voldaan. Het bestuur van W. B. heeft er nu de aandacht van den Burgemeester als hoofd der politie op gevestigd. Hopelijk zal dit meer succes hebben. Ijs. Nu de Buitenpolder weer voor een gedeelte achter onze gemeente is geïnun deerd, is er alle kans, als de vorst blijft aanhouden, dat we vlak bij de deur flinke ijsbanen krijgen. Het ware toch te hopen dat nog eens flink van deze sport geprofiteerd kon worden. Men kent haast geen ijs-winters meer. Bakercursus. Het kan misschien zijn nut hebben, nog eens 'e herinneren aan den baker cursus, die Donderdag 15 JaB. begint Nog bestaat de gelegenheid zich daar voor aan te geven. Laten toch alle bakers hiervan piofiteeren. Daar valt voor haar veel te leeren. Wie deze gelegenheid ongebruikt laten voorbijgaan, hebben geen recht te klagen, dat zij verdrongen worden door meer geschool de verpleging uit den vreemde. onbeschrijfelyken angst staan, want zij zag terstond bet gevaar in, dat den lord bedreigde Het paard dat hy bereed, bad bij eerst kort geleden gekocht en bet nog nooit dnrven be stijgen Hubert bad het eens bereden en ver klaard dat bet een gevaarlijk dier was. betgeen slacbts door een zeer bekwameD rniter in be dwang gebonden kon wordeD, Nu kon lord Cliff-» wel voor een bekwaam rniter doorgaan, maar bet was duidelijk dat hy met dit dier zijn kracht overschat had en dat, wanneer er niet iemand kwam die het paard tot staan bracht, het zfjn rniter zeker zoo afwerpen. Aan den eenen kant was de straatweg door het boscb begrensd, terwijl aan den anderen en diepe rotskloof was, waarvoor slechts een lage hek stond. Dit pnnt van den weg was altijd voor zeer gevaarlijk gebonden, maar daar er nog nooit een ongeluk was gebeard, had men niets ge daan om het gevaarlijke van deze plaats een weioig weg te nemen. Arline bleef staan en luisterde nsar de hoefslagen, in het onzekere wat zy doen zon. Het was niet te verwachten dat de lord iemand zon ontmoeten, die bet dier in zijn woeste vaart kon tegenhouden, want het was tegen den avond en de straatweg werd vooral in dit jaargetijde weinig gebruikt. Naar het slot te snellen om daar hulp te halen zou geheel en al outteloos zyn geweest omdat daartoe veel te veel tijd noodig was en toch kon Arline er niet toe besluiten, lord Cliffy aan zijn lot over te laten. Zy keerde z<ch dus om eo liep zoo snel zij kon op de ro'skloof toe. Tood zij aan den rand daarvan gekomen was, bleef zij ademloos staaD om te luisteren. Zij kon g«en ander gelnid vernemen, dan het bruisen van een waterval, die diep beneden daar in het dal nederstortte. 2y zag om zich heen, maar nergens was een lev-nd wezen te bespeuren en eindelijk waagde zy zich aan den rand van den afgrond en zag naar beneden. Daar aanschouwde zij iets. wat zij nooit nooit zoa kunnen vergeteD. Lord Cliffe lag in de diepte, naast zijn paard op den grond met gebroken ledematen, zijn bleek, strak gelaat naar den avondhemel gekeerd. (jevonden een infanteristen-sabelkwast. Terug te bekomen aan het bureau van politie alhier. Circus. Naar wij vernemen is door het groote Duitsche circus Herman Althoff, welks teDt eene reuzen-oppervlakte bedraagt van 75 bij 46 Meter, bij het gemeente bestuur aanvraag gedaan om hier ge durende eenige dagen voorstellingen te mogen geven. Paardenfokkerij. Maandagavond had in het Hotel Ver- wiel alhier eene bijeenkomst plaats van paardenfokkers en houders van paarden uit het Land van Heusden eD Altena en de Langstraat. Door den heer A. W. Heidema, Hoofdinspecteur der Nationale Vereeniging tot bevordering der paarden fokkerij in Nederland, werd eene lezing gehouden over de staatsbemoeiingen Inzake paardenfokkerij. Spreker begon met er op te wijzen dat de Vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland Id 1917. is opgericht en dat alstoen ook in werking zijn getreden 2 stamboeken een voor het type tuigpaard en een voor het Belgisch trekpaard. Van de oude stamboeken is alleen aangehouden een veulenstamboek. Vervolgens zet spreker uiteen de wijze van werken der stamboeken. Daarbij krijgt hij gelegenheid te do n uitkomen dat het gewenscht ja noodzakelijk is dat eenvormigheid komt in de stamboeken. Daarna behandelt sprekei de vraag wat de regeering doet ter verbetering van de paardenfokkerij in ons land. Er is een verplichte keuring, doch deze werkt nog niet goed, wijl er veel te veel juryleden zijn. Ook is de ver plichte keuring een dwang te noemen, waar de paardenfokkers weinig mede gebaat zijn. Er moet voorlichting komen, dat is het wat ontbreekt. Zooals bij de zuivelbereiding en de landbouw moeten er ook voor da paardenfokkers consu lenten komen die ons kunnen voorlichten. Zoo ook moet van uit rijksdekhengsten- veulendepöt te Bergen-op-Zoom groote voorlichting uitgaan. Nu heeft men er betrekkelijk weinig aan. Over de groote ervaring die daar wordt opgedaan kpn een schat van inlichtingen komen. Daar moet het heen, daar moet de Regeering toe worden gebracht. Na de lezing, die ruim anderhalf uur duurde, werden verschillende vragen gesteld die alle werden beantwoord. Een schitterende overwinning behaalde Zondag j I. het 2e. elftal van Waal wijk Vooruit op het Besoijensche rood-wit- blauw. Ondanks de zoo-spelling van den Besoyenschen correspondent, <!at R.W.B. we een kleine overwinning zou behalen, zege vierden de geelzwarten met 40 en we verdiend. Het was de eerste maal, dat we onze reserveploeg san het werk zagen en we willen er direct by oegen, datnnze kennir- m«kiog een aangename was. Waarlijk wij hadden »ulk overlegd sp?l niet verwacht Vooral op zoo'n keiha'd en glad veld, meenden we een onbesuisd getrap te zullen zien, maar tot ons genoegen constateerden we, dat er bij W.V. IL beslist spel inzet. De talrijke aanvallen na rost waren weldoordacht en de voorzetten van den reckts-buiten Kroot waaruit A. de Grasff tweemaal zeer mooi doelpuntte, waren Z( er goed. Het derde puntje kwam door ren ferm schot van W. de Graaft', terwijl Kroot 'net vierde voor zijn rekening nam, In het 2e elftal schuilen krachten, die na nog wat meerdere routine te hebben op gedaan zich goed in het Ie elftal zouden aanpassen. Flink oefenen en zich op tactisch spel toeleggen zij de leuze. Jammer wis het, dat een der Besoijeusche spelers, blijkbaar door de overmacht van W.V. wat zenuwachtig geworden, trachtte, door woest onzinnig optreden, het spel te forceeren; zijn p^rtijgenooten keurden dit echter at, zoodat de club geen blaam treft. Over den wedsuijd kunnen we kort zijn. Vóór rust waren de partijen aan elkaar ge waagd en voelden de spelers cichjop het gladde veld niet thuis, zoodat er weinig fraais gpgeven werd en de score blank bleef. Na de hervatting was W.V. in de mee» derheid. De enkele uitvallen van R.W.B. werden door de solied spelende geel-zwaite verdediging onschadelijk gemaakt, terwijl de voorhoede vier gaten in het vijandelijk doel boorde. Toeslag Onderzvijzers. Dat dikwijls een eigenaardige inter pretatie aan een wetsbepaling wordt ge geven is bekend. Al is deze dikwijls ook onhoudbaar, men legt er zich bij neer, omdat men bij protest toch meestal nul op zijn request krijgt. Slimmer wordt het evenwel als soms het financieel belang van den een of ander daarbij betrokken wordt zooals in het volgende gevalDoor minister Cort van der Linden is voor eenlgen tijd te kennen gegeven dat het toeslagwetje en in verband daar mede art- 26 alinea 8 der onderwijswet in dien zin moet worden uitgelegd Genoemd wetje en ook art. 26, 8e lid der onderwijswet zeggen o. a. dat een weduwnaar met inwonende minderjarige kinderen toeslag oftegemoetkomingkrijgt Een onderwijzer weduwnaar met één kind men dus zeggen zal dus recht op zou f 50.woningtoeslag of tegemoetkoming hebben. Mis poes. De minister oordeelt, dat zoo'n onderwijzer geen aanspraak kan doen gelden. In de wet staat «kinderen.» Van »ééa kind» wordt niet gesproken. En voor »één kind» kan nimmer »kinderen» worden gelezen. Zoo klaar als een klontje. Maar de minister schijnt dit telsommetje evenwel nog eens nagerekend te hebben. Het verheugt ons voor belanghebbende onderwijzers te kunoen mededeelen, dat de Minister op zijn onhoudbare interpre tatie is teruggekomen en heeft te kennen gegeven, dat ten aanzien In de tegemoet koming van f50.'sjaars, tot dusver niet uitgekeerd aan onderwijzers, weduw naar met niet meer dan één wettig kind, in de toekomst de ruimere uitlegging zal worden aanvaard. De onderwijzers, die door de aanvankelijke beslissing schade leden, zullen alsnog in het genot van de hierbedoelde tegemoetkoming worden gesteld. BESOIJEN. De bevolking der ge meente bedroeg op 31 December 1912 887 m. en 857 vr., totaal 1744. Er wer den geboren 35 m. en 22 vr. Overleden 13 m. en 17 vr. Gevestigd 90 m. en 89 vr. Vertrokken 122 m. en 109 vr. Be volking op 31 Dec. 1913 877 m. en 842 vr., totaal 1719. SPRANG. Naar we vernemen gaat het leerlingen-aantal der Chr. School al hier zoodanig vooruit (ook van kinderen buiten onze gemeente) dat reeds spoedig een vierde lokaal zal worden bijgebouwd. CAPELLE. De opj.l. Donderdagavond gehouden Zendingscollecte in de Herv. Kerk alhier heeft f 23.70 opgebracht. WASPIK. Zondagavond 1.1. gaf de harrronte alhier eene uitvoering met me dewerking van het operettegezelschap Entre Nous. De verschillende nummers werden zeer correct uitgevoerd en oogst ten den bijval in van al de aanwezigen, die jammer genoeg niet overtalrijk wa ren. De operette Dokter Theobald viel bijzonder in den smaak, zoowel wat de zang betreft als het spel. Overvoldaan keerden allen huiswaarts. De afwezigen hebben veel gemist. De bewaarscholen en de aanvangs- klasse der openbare en bijzondere scho len alhier zijn voorloopig gesloten wegens het uitbreken der mazelen. Hopen we dat de ziekte spoedig ge weken moge zijn en het onderwijs weer zijD gewonen gang kunne gaan. RAAMSDONK(DORP). Bij den heer S. Lankhulzen lag gistermorgen een beste koe dood in den stal. Het armenbrood is voor 't Veer aangenomen door H. Elemans. Vrouw de W. van R'veer viel zoo hard op De Bergen, dat zij den pols brak. Dr. Lips verleende hulp. Het paard van voerman Fens uit Wagenberg ging op hol en rende bij P. Heere de steeg in, waar F. het dier tot staan bracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De jeugd profiteert hier druk van bet ijsvermaak. De spoorsloot is met een dikke ijslaag bedekt en biedt den kleu ters een geschikte baan voor de beoe fening der gezonde wintersport. DUSSEN. Gisteren sloeg het paard van zekeren C. K. doordat het schrok op hol. Na een eind voortgehold te heb ben liep het rad van de kar waardoor deze omsloeg. De voerman bracht het er wonderlijk met den schrik af. De materleele schade was echter nog al groot. Vrijdag 16 Jan. a.s zullen te Geer- truidenberg worden ingelijfd voor het 17e regiment infanterie te 's Hertogen bosch B. van Daalen, P. C. van Mlerlo, J. Th. van der Pluijm Pzn., J. Schouten, L. Penulnx, J. J. Hompus en L. de Wit. Loop der bevolking der gemeente Dussen. Aantal inwoners op 31 Decem ber 1912. Vermeerdering door vestiging 146 (62 m. en 84 v.) geboorten 112 (53 m. en 59 v.) Vermeerdering 258 (115 m. en 143 v.) Vermindering door vertrek 142 (61 m. en 81 v.) overlijden 63 (34 m en 29 v.) Vermindering Vermeerdering Vermindering Totale vermeerder. 53 23 n>. en 205 (95 m. en 110 v.) 258 (115 m. en 153 v.) 205 95 m. en 110 v.) De vloek von lady Hildred had zich nogmaals aan een telg uit dit geslacht verwezenlijkt. Everard Cliffe was een gewelddadigen dood gestorven. ACHTTIENDE HOOFDSTUK. Cliffe Court was in rouwhet lijk van den lord was naar het kasteel gebraobt en voor loopig in de slaapkamer neergelegd in 't groote ledikant, waar het zon maten totdat het in de doodskist zon gelegd worden, waarin het stoffelijk overschot van den trotscben lord Cliffe naar den grafkelder zijner voorvaderen zon uedraeen worden. Het noodlottig einde van den heer van Cliffe Court baarde in den geheelen omtrek groot opzien en men deed tallooze angstige vragen en sprak evenzooveel vermoedens, nit maar men kon met zekerheid ni-ts aoders z-ggen, dan dat hy ondanks de waarschuwing van zyn rijknecht, met het wilde paard zonder geleide was nitgereden iets wat bovendien geheel tegen zijo gewoonte was en dat bij blijkbaar, want alle bedienden hadden het waargenomen, in een opgewonden toestand verkeerde. Voordat hij was uitgereden, had lord Cliffe e»n lang onderbond gehad met de gravin De Roubaix en aan het einde daarvan tegen haar de opmerking gemaakt, dat hij zich zeer op gewonden gevoelde en dat het eenige wat hem goed zon kannen doen, een flinke rit was, die ny dan ook terstond wilde ondernemen. Om die reden bad hy ook waarschijnlijk in plaats van zyn gewone rijpaard, het wilde ros nitgekosen. Hoe bet dier schichtig was geworden, dat ion du wel altyd een geheim blijven, want de eenige mond die bet bad kannen zeggen, was voor eeuwig gesloten. Dokter Fletcher verklaarde dat ros en rniter oogeüblikkelyk dood geweest waren, zoodat lord Cliffe voor 't miust niet geleden had Het bericht verspreidde zich als een loopend vunr en bereikte ook Hubert, die algemeen voor den nieowe landheer werd gebonden en van wien men zich in het beste voorstelde. Hubert was bij kapitein Staart, toen hy het bericht van den onverwaebten dood van lord Cliffe vernam. Terstond was elke gedachte aan de hartvochtigheid van den man, dien hij steeds a's zijn oom beschonwd had, verdwenen en hy snelde terstond naar Cliffe Court om nog een maal een blik te werpeD op het gelaat, dat nn weldra aan alle menschelijke oogen zoo onttrok ken worden. Toen hy op Cliffe Court kwam, heerschte daar, zooals men licht kan begrijpen, eene buitengewone opschudding, en in de groote zaal vond Hnbert de gravin de Roubaix, die aan een bediende bevelen gaf, terwijl dokter Fletcher er by stond. De gravin kwam Hnbert tegemoet en versperde hem den weg, toen by verder wilde gaan. Waar gaat gij heen? vroeg zij, terwyl een boosaardig dreigende blik bem Dit haar zwarte oogec, trof. Naar boven, om het lijk van mijn oom te zien. De denr van zijn kamer is afgesloten en ik heb de strengste bevelen gegeven, dat nie mand die kamer mag betredeD, tenmiDBtevan avond niet, antwoordde zij op kalmon, hoog- hartigen toon. Dokter Fletcher en de dienstboden, die in de groote zaal bijeen waren, keeken verwonderd op over den toon, dien zij teeen Hubert aan sloeg- Zij was wel de nicht van den overleden lord, maar zoo eensklaps de meesteres te spelen, scheen ban toch een verregaande aanmatiging toe, De geneesheer, dio zijn last niet kon be dwingen baar een kleine terechtwijzing te geven merkte op Myo waarde gravin, gy schijnt te verpeten dat gy tot den tegenwoordigen lord Cliffe spreekt. Gy solt wel zoo goed zijn mijn tus- 8cbenkomst te verontschuldigen, maar ik geloof waarlijk, dat gy te ver gaat. Zy keerde zich tot hem en wierp den ouden dokter een trotscheo, toornigen blik toe Gy zyt bet, die te ver gaat, dokter Fletcher, ik niet, antwoordde zy, ik vergeet volstrekt niets, want van dit oogenblik af ben ik de eenige en onbeperkte meesteres van dit kasteel. Ongetwijfeld zijt gy daar verbaasd over maar wanneer gy mijn woorden geen geloof wilt schenken, dan verwijs ik u naar dezen heer, die tot dusverre bekend stond onder den 33 v.) De bevolkiDg dezer gemeente bestoad op 31 Dec. 1913 alzoo uit 3395 (1716 m. en 1679 v.) en 53 (20 m. en 33 v.) is 3448 L736 m. en 1712 v.) R'VEER, 13 Januari. Zaterdag kwam de beer J. 8. op den weg van R'veer naar Oosterhout met z'n auto in botsing met iwee zigeunerwagens. De auto werd leelyk beschadigd. De zigeuners traden op de wel bekende manier op, eerst moestalles grondig onderzocht wordeu, voordat J. 8. z'n reis kou voortzetten. Het opgevoerde tooneelstnk ^Gekrui- sigd* trok Zondag j.l. zooveel publiek, dat verscbeidenen geen plaats konden viuden in het Verenigingsgebouw. Het bestuur der Vereeniging /Excelsior" besloot daaiom het drama nog eeus op te voe en en wel op Zmdag 18 Januari. naam van Hubert Cliffe. De dokter wendde zich tot den jongen man, die tot nog toe Diet goweteD bad of Clarice al dan niet keDDis droog van de onthnlliugen, die bem gedaan waren. TbaDS was alle twijfel opgeheven en bet was duidelijk, dat zij het niet alleen wist, maar ook vast voornemens was elk voordeel uit haar bekendheid met de omstandigheden te trekken, ja nog meer dan dat, het feit dat Hubert tegenover zijn oom beslist had geweigeid haar te tronwen, bad baar eigenliefde zoo diep ge krenkt, dat zij besloten was hem zijn veran derden toestand zoo bitter mogelyk te doen gevoelen, waar zy dat maar kon. Het ware karakter van deze vrouw, ijdel en hoogmoedig, aanmatigend eD wraakzuchtig, kwam door deze veranderde omstaodigheden eerst volkomen in het daglicht en bet was dnidelyk, dat zij van de macht en heerschappij, die haar zoo on verwacht te beurt gevallen was, een onbeperkt gebruik zon maken. Weet gy wat zy bedoelt, Hnbert vroeg dokter Fletscher, die den jongeu man van zijn vroegste kindsheid af kende en hem bijna als een zoon liefhad. Ik weet het. En dnlt gy dat zy hier in het kasteel baar macht zoo onbeperkt laat gelden Ik heb de macht niet, het haar te belet ten, dokter Fletcher, want zij heelt het recht zoo te handelen als zij gedaan heeft, antwoordde Hnbert snel, evenwel kon ik mij zelfs onder deze omstandigheden Diet voorstellen, dat men mij den toegang tot de kamer van rayn oom zou weigeren. Maar wat moet dat alles toch beteekenen Ik begryp er niets van riep de geneesheer nit, terwyl by nn eens den een, dan weer de andere aankeek en de dienstboden niet bij muebte hnn nieuwsgierigheid te bedwingen, met wijdgeopende oogen bleven staan. Uw oom zal toch geen testament gemaakt hebbeD, waarbij by u onterft? Neen. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 5