11. Keukenmeid, OPPASSEND, FLINK PERSOON HET Z UI DEIN Pfoyinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Brabant. Woensdag 4 Maart a.s. Notaris Jansen Notaris Canters Afbraak te koop De N. van Blerk, BUITENLAND™ Kleine Advertentiën. Advertentiën, Fabrieksarbeider Vlugge jongen Inplakker. S029 A P. C, F00THAER1 Centrale Keuringen ATTENTIE Kenners roemen om strjjd. Reusing's Worst en fijne Vleesch- waren, perpond. J. Reusing Jr. Van Blerk's BRANDKASTEN. ■TTTTWWTWirWTWWTI Engeland, België. Zweden. Albanië. Japan. bekwaam on vluer gevraagd aan de Stoom- schoenfabriek WEI). D. P. de 80OY s Herto genbosch. J aarlij ksche Houtverkoopingen. verkoopen verkoopen contant. Nico van Krieken Co., Bloopers te Drunen. door Ph Mevrouw VERHOEVEN-Ma- lijïgré te Heusden vraagt half Maart of later een zindelijk kunnende werkende en van goede getuigen voorzien. Wasch buitenshuis. Loon f130.- en verval. 6004 Op een Zoollederfabriek, ge mengde looiing, wordt voor ter stond of later gevraagd een geschikt om als meesterknecht op te treden. Bekendheid met de Vache-looierij strekt tot aan be veling, doch is geen eisch. Voor direct gevraagd een handig (liefst goed vakman) om de Good year binnennaai-machine te leeren. Verder een voor de Schiftmachine en een Waar zegt de Uiteever. Stoom-bi Ij artfabriek TILBURG. Neem onze geruischlooze bil jarts, geen trilling, geen bandge luid, absolute stabiliteit. Gegarandeerd loon f 11,per week. Vast werk. 6075 De aangekondigde 6026 te Breda zullen niet plaats hebben op Dinsdag 3 Maart maar op Heeren Handelsreizigers Een groote partij timmersparren, heicsparren, hop-eD boonstaken, mustard, snoeiling, zwaar eiken en ander schaarhout enz. Circa 25 koopen mooi eiken schaarhout op struik en ongeveer 40 koopen gehakte masten sparren snoeiling enz. 23 koopen Iepeboomen staande ter weerszijde van den weg, die loopt langs de zuidzijde van den Staatsspoorweg. Naast de R.K.Kerk te Kaatsheuvel. Een groote partij Waal- en lJsselsteen, een partij riet, plankeD, ribben, deuren,, ramen, opleggers, rietvorsten enz. Alles te bezichtigen en te koop op het verkoopers terrein. Beste Zolderribben (lenete 8-10 Meter) ramen met hardsteenen dorpels, Glazendeuren en Port- briséedeuren. WINKELIERS vraagt Inkoops-Prijscourant DPTE Aanv Brandkastenfabriek. TILBURG Voorzitter. B. en W. stellen voor bij het Alg. Burg. Armbestuur eene tijde lijke geldleening aan te gaan groot f 1800. Aldus wordt besloten. 8. Af- en overschrijving. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. 9. Adres van G. Honings, houdende verzoek het bedrag voor onderhoud van zijn fiets te verhoogen. Adressant wijst er op dat de veld wachter in Capelle daarvoor een ver goeding geniet van f 25 per jaar en die van 's Gravemoer 115. Verder wijst hij er op, dat het voor een veldwachter van groot nut is als hij over een fiets heeft te beschikken. Voor f 5 kan hij echter zijn fiets niet onderhouden. Voorzitter. B. en W. stellen voor het bedrag op f 10 te brengen en het bedrag alzoo met f 5 te verhoogen. Teunen. Is de veldwachter in Capelle met het pensioenfonds ook zoo goed toegedacht als hier. Voorzitter. Het gaat nu niet over pen sioensbijdragen. Het gaat over de on derhoudsbijdrage van de fiets. Teunen. Dat weet ik wel, doch in verband hiermede vraag ik ot de veld wachter inzake het pensioenfonds ook zoo goed is bedacht als hier. Voorzitter. Ik weet het niet. Klaassen. Ik geloof niet dat het hier zoo druk is. In Capelle is maar één veld wachter. Als hij hier ook alleen was, zou het iets anders zijn. Al moest hij dan alle 2 jaar een nieuwe hebben. Het voorstel in omvraag gebracht wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Zijlmans, Kamp, H. Langerwerf, Teunen, Klaas sen en Ruitenberg, voor de heeren de Bont, Lankhuijzen en Smeur. 10. Schrijven van den heer H. de Jong houdende verzoek hem in beginsel con cessie te verleenen tot het aanleggen en exploiteeren van een waterleiding. Subsidie of garantie behoeft hij niet te hebben. Bovendien zal de waterleiding worden aangelegd naar een door den raad goed te keuren plan, terwijl het tarief in overleg zal worden vastgesteld. In l'/a jaar tijd zal het bedrijf in werking worden gesteld. Ruitenberg. Het is een mooi voorstel. H. Langerwerf. Wat vraagt hij per liter water. Voorzitter. Ik moet u nog mededeelen dat hij als voorwaarde vaststelt dat wij de inwoners verplichten aan te sluiten. Dit zegt echter niets want men behoeft geen water te gebruiken als men niet wil. Met algemeene stemmen wordt be sloten voorloopig concessie te verleenen. Hierna gaat de raad over in geheime vergadering ter behandeling van een verzoek van den heer A. Pruijssers en de onderwijzers. De onderwijzers vragen in een adres om gelijk gesteld te worden met de overige ambtenaren iozake het pensioen fonds. Na heropening werd met 8 tegen 1 stem besloten afwijzend op de verzoek schriften te besluiten. Hierna werd de vergadering gesloten. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 7 Febiu- ari des morgeus ten 10 uur. Voorzitter. Edelachtb. heer Ridder de van der Schueren. Klokslag 10 uur opent de Voorzitter de vergaderingafwezig de heer van den Henvel. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde I. Ingekomen stukken. a. Proces verbaal van kasopneming. In kas was f 9775,907a terwijl de boeken in orde werden bevonden. b. Schrijven van Ged. Staten houden de goedkeunog suppl. kohier hoofd, omslag en hondenbelasting. c. Schrijven van Ged. Staten, houden de goedkeuring begrooting 1914 op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f40535,04'/,. d. Kon. Goedkeuring van de veror dening tot heffing van belasting tot onderhoud en verbetering van straten en wegen. e. Verslagen van de Commissie tot wering ven schoolverzuim in Raams- donksveer en Raamsdonk(Dorp). Wordt voor kennisgeving aangeno men. 3. Aanwijzing van het onderwijzend peraoneel voor het herhalingsonderwijs voor den zomercursus 1914. Worden benoemd voor Raamsdonk (Dorp) den heer Willemse en voor het Veer de heeren Snijers en Kolsteren. 4. Benoeming onderwijzer aan de school op het Veer (op de voordracht staan no. 1 mej. Antonetta Snijers en no. 2 den heer A. J. van Onzenoort. Timmermans. Hoeveel sollicitanten zijn er geweest. Voorzitter. Slechts twee. Hierna wordt de vergadering geschorst. Na heropening wordt benoemd mej. A. C. A. Snijers. De heer A. J. van Onzenoort verkreeg 1 stem. 5. Adres van de Vereeniging •Am bachtsschool voor Oosterhout en Om- streken* houdende verzoek om jaarlijk- sche tegemoetkoming in de kosten van het tot stand brengen en onderhouden der ambachtsschoolmet ontwerp be sluit. De vereeniging geeft te kennen dat zij voorloopig het timmer- en smidsvak wil onderwijzen. Voorzitter. B. en W. stellen voor tot wederopzegging toe een subsidie te verleenen van voor ieder leerling die de school bezoekt f 10 tot een maximum bedrag van f 100. De leerlingen zullen echter niet meer schoolgeld behoeven te betalen dan die van Oosterhout. Zijlmans. Is het u al bekend dat er jongelui de school zullen gaan bezoe ken. Voorzitter. Neen. Vermoedelijk zal nog niemand op de hoogte zijn. Timmermans. Is het u ook bekend wat andere gemeenten in deze doen. Voorzitter. Neen, dat weet ik niet. Timmermans. Het komt mij voor, dat het van B. W. goed zou zijn geweest, indien ze zich eerst op de hoogte had den gesteld wat andere gemeenten in deze doen. Voorzitter. Ik heb daarvan nog niets gehoord of gelezen. Timmermans. Van wie gaat het uit. Zijn de heeren u bekend. Voorzitter. Het is eene vereeniging die voor eenige jaren geleden al met de oprichting is bezig geweest. Althans ik vermoed, dat het dezelfde heeren zijn. Een mijnheer Franken is voorzitter, als ik mij niet vergis. Timmermans. Het gaat dus niet van de gemeente uit. Lankhuijzen. Het voorstel van B. en W. komt mij zeer goed voor. Zijn er geen leerlingen, dan wordt geen bijdrage verleend. Timmermans. Principieel kan ik er mij goed mee vereenigen, doch ik had het rationeel gevonden, indien B. en W. zich eerst wat meer op de hoogte had den gesteld, ook wat andere gemeenten doen. Slmonls (Wethouder). Dongen zal ge bruik maken van Tilburg.Van Oosterhout kunnen wij en Geertruldenberg alsook de Made gebruik maken En zooals het voorstel is, kan het nooit geen kwaad. Lankhuijzen. De gemeente Raamsdonk heeft zich toch naar geen andere ge meenten te regelen. Simonis (Wethouder). Wij moeten wat voor het onderwijs over hebben. Timmermans. Ik geloof wel dat, wan neer iemand veel voor onderwijs is en daar gaarne iets voor doet, het onder- geteekende is. Maar juist daarom zou ik eerst gaarne goed op de hoogte ge steld zijn. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. 6. Ontwerp besluit tot wijziging der gemeente-begrooting. Conform het voorstel van B. en W wordt besloten. 7. Idem dienst 1913. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. 8. Vaststelling primitief kohier onder- houdsbelasting, dienst 1914. Het totaal bedrag is f 792,76 tegen f 791,10 een vorig jaar. Voorzitter. In hoeveel termijnen zullen wij deze belasting laten betalen. Timmermans. Gezien er op de secre tarie toch al zooveel werk ia, zou ik het maar op een termijn stellen. 9. Vaststelling primitief kohier der belasting op de honden, dienst 1914. Timmermans. Ik heb de vraag al eens gesteld of deze belasting progressief kan worden geheven. Voorzitter. Volgens een ministerieele verklaring niet. Ik zal nog wel eens in- formeeren of deze minister van ziens wijze is veranderd. Timmermas. Als het kan, dan hoop ik, dat het zal gebeuren. De heer Simonis (Wethouder) wijst op de vele moeielijkheden die eene pro gressieve heffing zou veroorzaken. Het kohier wordt hierna vastgesteld op een bedrag van f 374. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering en gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van. 10. Ontwerp besluit op een verzoek schrift tegen den aanslag in den hoofde- lijken omslag, dienst 1913. Met eene belangrijke troonrede opende de koning het Lagerhuis. Hij hoopte op een spoedige algeheele vreedzame oplossing van de toestanden in den Balkan, en ver trouwde dat met goeden wil en samenwer king v&n alle partijen, de grondslagen ge legd zullen worden voor een duuriame schikking in verband met het bestuur van Ierland. In Brussel is wederom eene grootiche betooging der Vlamingen gehouden tegen de houding der regeeiing inzake de taalrechten der VlamiDgeu. Er spraken Albprik de Swarte, pastoor Hugo Verrüst en Aagust Vermeijlen. Alle a wijking van h>-» begi'-sel #ino»- deria.l, als eenige voertaal* werd ouder heftig protest afgewezen. Wjj hebbeD gemeld van de groote boe renbetooging voor de militaire wetten. Naar aanleiding van de rede die de koning tot de boeren heeft gehouden, heeft de regeeriog die niet alle eischen der militairen wil inwilligen, haar outslsg aangeboden. De koning zeide geen afstand te willen doen van zijn recht om zich tegenover 't Zweedsche volk vrij uit te spreken. De Prins van Wied is naar Rome ver trokken en legt daar bezoeken af bij den kouing. H» den bezoekt hij Z. II. den Pans, De Prins vertrekt van Rome naar Weenen om over Triëst naar Albanië te gaan, waar bij 24 dezer te Durazzo zal aankomen. De. prins gaat op een particulier jacht, dat de Albaneescbe vlag voert, geëscorteerd dooi een Italiaansch en Oostenrijks oorlogschip. Twee katholieke opperhoofden zullen den prins welkom gaan heeten, de muielcnao- sche hoofden weigerdeu den kroon aan te bieden aan een christen vorst. Overal worden heftige betoogingen ge bonden tegen het bekende vloot-schandaal. Gewapende politie-agenten hebben op de menigte iugeslaan. De marine-begrooting 1914-1915 is met 40 millioen yen verlaagd, en van het vloot-prograroma 1916-1917 is 30 millioen geschrapt. 'iwwuiBi—êl+mêbn—w—^m—ÉmasaMi—nammam» TE KOOP30 stuks prima zingende Seifert-Kan&rievogelsjonge manneu Adres J. BLOK-vAlf Hxisst, Besoijen. 5744 TE HUUR GEVRAAGD: Een gesloten of Winkelhuis met veel ruimte. Met 1 Mel. Lletst in de Grootcstraat te Waalwijk. Brieven bureau van dit blad onder No. ióio. 5998 GEVRAAGD een Bakkersknecht en een Net Dienstmeisje bij FRANS ROXS-v. DELFT, Besoijen. GROOT BILJART CONCOURS oF een nienw prima biljart. Geldprijzen. Aan vang 15 Februari, einde 24 Februari. 4 partijen 25 cent. Aanbevelend, GIJS VAN CAEM, Besoijen. Franco brieven met opgave van verlangd loon etc. onder letter H. aan het Bureau van dit blad, 4' 6024 begeven zich tegen woordig niet op reis, alvorens zich voorzien te hebben van een doos, inhoudende plm 400 Wybett-Ta- bietten. He beste middel tegen verkoudheid of heescbheid hebben zij daardoor direct bij de hand, z<5<5- dat hun stem, welke bij hen, nit den aard der zaak. veel te lijden heeft, daardoor ge spaard wordt en haar goeden en vollen klank blijfi behouden. Te bekomtn in alle Apothe ken en Drogisten h 60 cent per doos, 5591 te Waal wij k, zal ie. Ten verzoeke van de Heeren Timmermans q.q. aldaar. Op Vastenavond Maandag 23 Februari 1914, voorni. 10 uur precies op Plantloon en Achterste Hoeven: 6016 2e. Ten verzoeke van den Heer J. Bernard Timmermans Wz., te Waalwijk. Op Vastenavond Dinsdag 24. Februari 1914, voorin. 10 uur preciep, op Roestelberg: te Drnnen, z»l Dinsdag 24 Februari 1914voormiddags 81/, uur, te Baardwijk nabij de Staatsspoor weghalte Voor den Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk. Inlichtingen zijn te bekomen bij Jansen gemeente-opzichter te Baardwijk. Bijeenkomst aan de Staatsspoorweghalte e Baardwijk. 6012 Alsnog bij dtielfde aan huis: 6017 Voor Erwtensoep of Potage Gezonteu Kluifjes Ribjes en Kampstukjes invaatjeB van 6, 11 of 20 KGr. 0,28 Heele doorgaande varkeDB pooten 0,25 Pooten enkel vleezige stok ken 0,28 Halve varkenskoppen met kinnebak 0,25 Versche of gezouten kinne bak 0,80 Spek, vleesch en ribben dooreen 0,40 Versche Braadworst 0,45 Versche Hammen om zelf te zouten 0,40 Reusing's mager Delicatesse spek 0,55 Reasing's drooge Winterham 0,65 9 Heerlijke Rolham zonder been 0,75 Versche Rookworst met het loodje 0,60 Harde Boeren Metworst 0,70 Harde Blokworst 0,70 Echte Saucise de Bologne 0,90 Fijne Boterhammenworst 0,45 bij 5 pond 0,427», tyi 10 pond 1 40 Delicieuse Leverworst 0,30 Bloedworst 0,80 Dik vet of mager gerookt Spek 0,40 Dik vet of mager gezouten Spek 0,38 Ontbytspek ribjes nitgepeld 0,55 Versche Bladreuzel 0,45 Gesmolten Reuzel, in vaatjes van 6, 11 of 20 Kgr. 0,44 Gekookte Blaasham 0,90 Versche Hoofdkaas 0,30 Deliciens gerookt Rund- vleesch. Muisjes van 2 tot 5 Kgr. 0,95 Namuisjes 1 tot 8 Kgr. 0,90 Bovenbillen *.8 tot 10 Kgr. 0,90 Rondebillen 5 tot 12 Kgr. 0,85 Botjes of Hen van 2 tot 6 Kgr. 0,85 Reusing's heerlijke Lever pastei per groot blik 0,25 Gerookte Ossentongen, per stuk van f 1,50 tot 8,00 Ossentongen in gely per 1 Kgr. blik 1,50 Eerstequaliteit verschRund- vleeech. Dik Pollet vleesch 0,45 Schenkel vleesch 0,40 Braadstuk zonder been 0 60 Rollade 9 9 0,60 Lappen n n 0,55 Rosbief g 9 0,65 Biefstuk zonder rand of zpen 0,70 Runderbazen van 5 tot 6 pond 0,75 Ribstuk (fijne rib) met been 0,60 Ribstnk a zonder been 0,70 Versche Runder tongen prys naar gelang der groote. Heerlijke Rolpens 0,65 Zending rembours15 Kgr. halve vracht25 Kgrfranco naaste station van bestemming. BOXMEER (N.-B.) VLEESCHWARENFABR1EK. Telefoon No. 11. Voor Gestichten, Kloosters, Hotels en Restaurants noteeren wij verminderde prijzen. Op aanvrage zenden wij maandelijks franco onzen )pvoen Het [alen. chaffei prijscourant. 5989 Waarborgen tegen BRAND en INBRAAK Vraagt offerte. 1139

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2