Gemeenteraadsvergadering. R. I. Dienstbode se Direct gevraagd Schildersknecht Notaris RANT publiek tellen en veikoopen; Dit blad kost slechts 6 cent. i.jz, Faillissement,,La Vau- queline" en J, F, Dalleu te Kaatsheuvel, Aanbesteding. LEDERWAREN, FIRMA WED. TiELEH. BUITENLAND. Notaris RANT IISJZiJET Notaris C. Knook het maken vanver- anderingen aan de openbare school aldaar, noodzake lijk volgens de be palingen van het Kon. besluit van 25 Juni 1912. ui.it liUiUiimiiUiuni Engeland. Albanië. Rusland. Klftine Advertentiën. 3. &UIJTSN, Te huur gevraagd, Gevraagd terstond staangeld te heffen een flinke bekend met 't vak. Vau goede getuigen voor zien. R. K. Vast werk. 6290 Leidschendam bij den Haag. Bericht ran Inzet. Loven en Maas. veilen en verkoopen langen eischt in Indië vóór alles mate- rieele bescherming. Dit hebben wij n»g onlangs vernomen uit den mond van den Javaan Noto Soeroto, toen deze de et hische zijde van het vraagstuk, het een- drachtigen in onderlinge waardeeriog samengaan van het Oostersche en Wes* tersche element in Indië, in warme be woordingen bepleitte. Maatregelen materieele en ideëele moeten worden getroffen vóór het te aat Is. Alle doeltreffende maatregelen van welken aard ook, die kunnen strekken tot verhooging van de weerkracht, het weerstandvermogen van Indië, zullen wij toejuichen. Als tot de maatregelen, die absoluut noodzakelijk moeten worden geacht, ook behoort uitbreiding van leger en vloot of, van een van beide, zullen wij ook die hebben te aanvaarden op gevaar af van militarisme en imperialis tische groot-doenerij te worden beticht. Doch dat deed men ons trouwens reeds bij voorbaat. Wij zijn het inmiddels volkomen eens met onze tegenstander, die zeide dat, hoe de verdediging van Indië te land en en te water behoort te worden gevoerd, met vrucht eerst zal kunnen worden be sproken, als voorstellen van de Regee ring ter tafel liggen. Het beoordeelen van de doeltreffend heid der door de Regeering in te dienen voorstellen op het stuk der defensie zullen wij echter hebben over te laten aan de deskundigen. Wij kunnen thans dus slechts afwach ten, nadat wij ons hebben gekweten van de taak de aandacht te vestigen op het belang, van het behoud van Indië ver bonden, zonder daarbij de stoffelijke zijde van dat belang voorbij te zien. Waartegen wij echter nog wenschen te waarschuwen met alle kracht, dat is tegen bet gevaar van zich te laten in slaap sussen met zuiver ideëele argumen ten, los van de materie. Dergelijke slaapdreuntjes zijn te ge vaarlijk naar mate zij schooner klinken.... goedkooper zijn. DUSSEN, Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 28 Maart de« voormiddags ten 10 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Van Hon- sewijk. Ongeveer 10.15 uur opent de Voor zitter de vergadering afwezig de heer P. de Wilt. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Voorzitter. Volgens het convocatie biljet zullen de 3 eerste punten van de agenda in geheime vergadering worden behandeld. Daar geen der leden daartegen eenig bezwaar heeft, schorst de Voorzitter de openbare vergadering. Na ongeveer anderhalf uur, wordt de vergadering heropend en besloten tot aankoop van grond voor de stichting van een openbare school va» C. van Vliet voor de som van f 6000. Verder wordt besloten de school te bouwen achter het nu bestaande woon huis en een geldleening aan te gaan groot f 10.000 tegen een rente hoogstens 4'/a met cen jaarlijksche aflossing van f 500 te beginnen in 1919. 2. Vergoeding voor het brandspuit huisje in wijk C. Wordt besloten aan Leemans f 32.50 vergoeding te verleenen. F. v. d. Pluijm. Is er aangaande de waterleiding geen enkel bericht meer ingekomen. Voorzitter. Neen, nadat door ons het rapport is opgezonden van de com missie uit den raad benoemd, hebben wij niets meer gehoord, L. v. d. Pluijm. Mijnheer de Voor zitter, het wil «r bij mij nog maar niet in dat de gemeente de weg naar Hank, die van de polder is, moet onderhouden. Zou er niet een middeaweg zijn te vinden. Voorzitter. Dat is vroeger zoo ge daan. Da polder en de Provincie hebben ze aangelegd en wij moeten hem onder houden. L. v. d. Pluijm. Als onze voorgan gers iets niet goed hebben gedaan, dan moeten wij trachten het te verbeteren. Ik hoop dat u het Is in uw gedachten zal houden. Voorzitter. Die kwestie is al eens meer besproken. De gemeente zou subsidie aan de polder vragen ofwel wij moesten kunnen beschikken over het grasjjewas. L. v. d. Pluijm. Zoo iets is ook mijn bedoeling. Ik wil niet hebben dat die arme polder alles moet betalen. Van Beurden. Onze voorgangers hebben vroeger de school ook niet in de goede richting geplaatst, wij verbe teren dat nu, zoo zou ook met den weg gedaan kunnen worden. Van Honsewijk. H-t beste zou zijn aan de polder een adres te zenden. Voorzitter. Wij hebbe» al eens voor gesteld om 10 ceDt daarvoor per bunder te heffen, doch toen heeft J. Verbeek, ik zal namen noemen, alles afgeloopen om daar tegen te stemmen. Hij zei als er iets gebeuren moest, dat de gemeente dat daa maar moest doen, want die is rijk geDoeg. Van Beurden. Alles kan niet ineens gebeuren, doch u zou bij gelegenheid er eens op kunnen wijzen. Voorzitter. Wij kunnen nog eens een adres zenden. L. v. d. Pluijm. Dat zou ik zeker doeD, daarmede geven wij niets toe. Aldus wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Het einde der Crisis. Een onverwacht en verrassend maar voldoenend slot tevens heeft het politieke drama gevonden, dat zich tengevolge van de Ulsterkwestie en meer nog ten gevolge van het »afschuwelijke misver stand*, door minister Seely gewekt, te Londen afspeelde. Minister-president Asquith legde gis tere» in het Lagerhuis, aan het slot gekomen van de beantwoording der 25 vragen, die tot hem gericht waren, de opzienwekkende verklaring af, dat mini ster Seely en de generaals French en Ewart hun posten verlieten »n dat hij, Asquith, de portefeuille van oorlog over nemen zou. Een verrassend maar voldoendend slot van het drama noemden wij de onver wachte wending, die de gebeurtenissen aldus genomen hebben. Verrassend doordat slechts zeer weiaigen een der gelijke ontwikkeling der feiten voorzien zullen hebben en men Vrij algemeen erop rekende, dat sir French en Ewart hun aangeboden ontslag zouden terug trekken voldoenend omdat door het slot de crisis definitief en beslist wordt beëindigd. Reeds vroeger is erop gewezen, dat, een heengaan van minister Seely en een aftreden ook van de beide generaals die 't aangevulde document, dat de aan leiding gaf tot 't »misverstand« onder- teekenden, tactischer wazen zou dan een handhaven van die autoriteiten. Wel zou zulk een heengaan aan de regeering zeer zware ofiers kosten en haar berooven van een paar gezagvolle militaire krach ten en het leger van een paar invloed rijke en zeer populaire mannen, maar van den anderen kant zou haar positie tegenover het land „;»eheel zuiver zijn zou zij metterdaad bewijzen, dat zij ge- I heel vreemd was aan het »misverstand«, I door de houding vau Seely in het leven geroepen. Door een handhaven van den minister en deEgeneraals zou het vermoeden nog kunnen blijven voortbestaan, dat de regeering de valsche opvattingen omtrent de positie van het leger, die uit bet optreden van Seely voortvloeiden, feite lijk toch erkende en erin berustte. Door het aftreden van de »scbuldigen<, is nu de crisis, die uit het >misverstand« voortvloeide, geheel beëindigd en denni- tief en voor goed besloten. Voldoende is het einde der crisis ook door het echte bravourstukje van Asquith om zélf de portefeuille van oorlog te aanvaarden. Hij, de man, die tegenover de verkeerde opvattingen waartoe Seely's optreden leidde, de juiste positie om schreef, die de regeering tegenover het leger heeft in te nemen èn daardoor weer de geschokte beginselen met alle beslistheid recht* zette, moet bij zijn partijgenooten vooral het vertrouwen wel hebben, zoo noodig om de kwade ge volgen, die uit de crisis nog zullen voortvloeien te doen verdwijnen. De regeeringspartijen hebbe» nu de zekerheid dat tegenover het leger en de onwillige officieren het eenig-juiste stand punt zal worden gehandhaafd doordat degene die dat standpunt juist met zoo veel scherpte aaagaf, de opperste leiding van het legerbestuur op zich genomen heeft. Dit bravourstukje van Asquith zal hem ongetwijfel ook wel de noodige popula riteit geven, welke hem bij de herkiezing in zijn district, waaraan hij zich onder worpen heeft, verschillende Lager huisleden waren van meening, dat dit niet noodig was, de overwinning moet brengen. Asquith >zit« voor East Fife, waar hij bij de vorige verkiezing met een meerderheid van 1799 stemmen gekozen werd. De verkiezingscampagne zal ongetwijfeld verbitterd zijn, maar de zege van den premier en minister van oorlog is natuurlijk zoo goed als ver zekerd. In unionistische kringen was men gisteren na afloop van de Lagerhuiszit ting van meening, dat het kabinet door het aftreden van Seely en de generaals zoo verzwakt zou zijn, dat het niet meer in staat zou kunnen wezen om de Home- rule-bill door middel van de parlementact tot stand te brengen. Eerder dunkt ons, dat de verzwakking, die het kabinet ondergaan heeft, zijn positie eer heeft versterkt en bevestigd. Naar verluidt zal de vorst van Alba nië binnenkort met toestemming der mogendheden tot koning worden uitge roepen. In het Zuiden hebben de gendarmes het nog steeds aan den stok met de Epiroten. De Albaneesche regeering beklaagde zich bij de mogendheden, dat Griekenland, nu het zijn geregelde troepen uit Epirus heeft teruggetrokken, er gewapende benden heenzendt. Ach- med Bey, aanvoerder der ongeregelde Albaneesche troepen in Erseka, heeft den heiligen bataillons"aangezegd,dat zij hun opmarsch naar Erseka moeten sta ken, anders zou hij hen aanvallen en vernietigen en zijn vervolging uitstrek ken tot de Christelijke bevolking. De aanvoerder van de heilige bataillons antwoordde slechts Wij komen. Er ont stond nu tusschen beide partijen een hevige strijd, die in het voordeel der heilige bataillons moet zijn geëindigd, daar d«*ze versterkingen kregen. De Neue FreiePresse meent te we ten, dat majoor Thomson binnenkort naar Epirus zal terugkeeren, om daar te onderhandelen met Zografos. Volgens de Reichspost is de uitslag der eerste onderhandelingen tusschen Albaneezen en Epiroten zoo positief geweest, dat men hopen mag op de mogelijkheid een grondslag voor een overeenkomst te vinden. Naar de Times uit Durazzo ver neemt, zal Waratassi de prefect van Korfoe, te Durazzo komen om een vergelqk nopens Epirus te treffen nu de poging van majoor Thomson in dezen mislukt is. Thomson had te Korfoe Waratassi ontmoet, die als bemiddelaar optrad van de voorloopige regeering van Epirus en hem groote concessies gedaan. Zijn voorstel kwam bijna overeen met het instellen van een personeele unie, maar zoodra de regeering te Durazzo Thomson terugriep, trok Thomson de concessie in. De Epiroten nemen geen genoegen met nieuwe voorstellen. Epi rus schijnt verder buiten het bereik van Albanië dan ooit. Roemeensch bezoek. De kroonprins en de kroonprinses van Roemenië met hun zoon Carol zijn te Tsarkoje Selo aangekomen en door den tsaar en de tsarina begroet. Zij wonen gedurende hun Petersburgsche verblijf in het Alexanderpaleis. Het bezoek en de aanstaande verloving van prins Ca rol met de tweede dochter van den tsaar zijn een bewijs, hoezeer Rusland toena dering zoekt tot Roemenie, zeer tot misnoegen van OostenrijkHongarije en het Drievoudig Verbond inliet algemeen. Meid-Huishoudster. Gevraagd eene R. K. MEID-HUIS- HOUDSTER tusschen 30 40 jaar, eenigszins op de hoogte met melken. Genegen in Café behulpzaam te zijn in diensttreding Mei a.s. Franco brieven onder letter J. aan den Boekhandel van N. SPOOR, Hoogstraat, Hiusdbn. 6262 Een net Dagmeisje gevraagd. Waar zegt de Uitgever. 6282 Direct bekwame ZWIKKERS gevraagd bij 6292 J. KROL-vam Hulten, Baardwijk. Meer en meer wordt de waarde van adverteeren in ons blad erkend. Vooral de »Kleine Adverten ties4 geven zeer billijke en goede publiciteit. ADVERTENTIES. Ridder en Mevronw DE VAN DER SCHÜEREN-Vos Wail geven kennis van de geboorte eener DOCHTER. 6281 Bimmel, 28 Maart 1914. De Heer en Mevrouw ALPHONS BOGAERS-Witlox geven kennis van de geboorte van hunren Zoon JOSEPH. 6293 Helmond, jo Maart 1914. Voor de bewyzeu van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen broeder en behuwdbroeder den H»ek betuigen wij onzen dank. C. C. TOM-Luijtbn. I. TOM. 6286 Waalwijk, 1 April 1914. Bij Jonggehuwden wordt voor Nij megen tegen 1 Mei gevraagd een van goede getuigen voorzien. Con dities nader overeentekomen. 6283 Brieven franco onder nummer der advertentie bureau dezer courant. om met 1 Mei a.s. te be trekken, voor klein gezin. Brieven onder nummer der ad vertentie aan bet Bareau van dit blad. 6256 loon 25 cent per uur met aangenomen werk. Adres Gebr. PAANS, Scheeps bouwers, Roodevaart bij de Moer dijk. 6280 Ml Bij deze hebben ondergeteekenden de eer U mede te deelen, dat door hen, Vereenigde Fabrikantrn van Mi neraalwater en Bierhandelaren te Waalwijk en Omstreken, besloten is met ingang van 31 Maart ijl, van elke Kogelflesch, schi oef- flesch Syphonflesch of Bier- flesch, die zij afgeven of ver zenden. Ze zijü, tot hun leedwezeD, door het groote tesscheuverliesgedwon gen geworden totjdien maatregel over te gaan, en vertrouweD, dat hunne afnemers willen mede-werken om dezen maatregel zoo spoedig mogelijk aigemeeD ingang te doen vinden. Zich bij voortduring in Uwe wel willendheid aanbevelende teekenen zij zich Hoogachtend, E. J. RUBBENS, Waspik. A, REKER8, Drnnen. C. v. NIEUWKUIJK, Vlijmen. J. A. CORMAN, Vlijmen. J. v. DOMMELEN, Capelle. P. J. SCHELLEK ENS, Kaatsheuvel. MAX. GOVAFRTS, Waalwijk. D. VEI.THOVEN, Waalwijk. J. J DE VRIES, Baardwijk. INN. LOMBARTS, Kaatsheuvel ADRES: J. F. BLEIJS, Do oni. goed., prov. ge veild v. d. Fam. HOUBEN te Tilburg en gelegen to Loonopzand zijn ingezet Koop 4 f 1200.koop 8 f 2850.koop lO f 6800.-, koop 13 3300 en koop 14 f 16000.— Finaal b. d. Wed. MARINUS Monumentstr. 10 te Tilburg 6 April *9*4' 6279 Notarissen. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Erven STEPHANUS TIMMERMANS te Sprang publiek 6260 ten koffiehnize van M. tam VUUREN aldaar, bij inzet op Dinsdag 7 April 1914 en bij toeslag Dinsdag 21 April daatna, telkens des avonds 7 uur Een uitmuntend perceel hooiland, binnen de Oude Straat te Capelle kad. Sectie D no. 439 groot 1.50.10 H.A. In eigen gebruik geweest. T« aan/aaiden in eigen gebruik hij de healing der kooppenningen 3 Jum 1914 en in lasten vanai 1 Juni a.s. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer H. J. LEVIE te Besoyen hij veiling op Woensdag 15 April 1914., ten koffL- huize van C. POT te Besoijen en bij toeslag op Woensdag 29 Aptil daarna ten knffiehuize vat» D. VAN DER ZAKEN aldaar, telkens om 7 uur des avonds Een heerenhuis met annex Magazijn en winkel bene vens schuurtje en tuin te Besoijen, kad. Sectie D No. 1241 groot 13 aren 40 cen tiaren. In 2 perceelen en wel Perceel 1. Het heerenhuis met tuin, Westelijk gedeelte groot 10 aren 30 centiaren. Perceel 2. Het Magazijn met win- kr 1, schuartje en ge,dedte tui", Oos telijk gedeelte groot 3 aren 10 ceutiaien. Bij den toeslag komen de percee len in massa. In eigen gebruik ge weest. Aanvaarding jn genot en lasten bij de betaling der kooppenningen 10 Jnni a.s. Een gedeelte der koopsom kan als le hypotheek op het verkochte gp. vestigd worden. 6288 te Andel bericht, dat de onroerende goederen en machineriëa te Kaat«- heuvel en Waalwijk, zijn ingezet en verhoogd ale volgt Koop 1. De Stoomfeerlooierij enz. op slechts f8000, Koop 2. Het Heerenhuis met tuin op slechts f5500. Koop 8. De Stoomschoenfabriek enz. op slechts f 3000. Koop 4. Het Heerenhuis met tuin op slechts f 3900. Koop 5. Het Huis met Fabrieksge bouw te Waalwijk op slechts f3100 Koop 6 en 6a de Machineriën be- hoorende bij koop 5 op slechts f 250.— Koop 725 en 7077 de Machi- nerië>» brhooreude bij koon 1 od slechts t 6197. Koop 2669 en 7880 de Machi neriën behoorende bij koop 8 op slechts f 6508. Toeslag blijft bepaald op Vrijdag j April 1914 om 12 uur inhetHfttel rüe Gouden Leeuw4 te Waalwijk, Tusscbentijdsche verhoogingen, welke ook schriftelijk woiden aan genomen, tegen genot van 10°/^ ten kantore v. d. Notaris. 6278 N.B. De koopers der fabrieksge bouwen hebben het recht van over name der bijbehoorende Machiner'ë'i, naar keuze, tegen vergoeding van 5°/0. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vrij hoeven— Cafpel zullen op Zaterdag; 4 April 1914 des voormiddags halt twaalf ten raadhuize publiek maakt natte kelders en voch tige muren volkomen water dicht en kurkdroog. UI HCISCK ALLI 1XÜ0FS, Inlichtingen, Prospectus C. gratis. 5886 Bestek en teekening liggen ter secretarie ter inzage. Aanwijzing op Zaterdag 4 April 1914 voormiddag tien uur. Vrij hoe ven-Cappe), 23 Maart 1914. Burgemeester en Wethouder», VAN HEECKEREN. De Secretaris, 6255 M. KUIPFRS. ONTVANGEN Eene geheel nieuwe rijke sorteering als Dameshandtaschjes in de nieuwste modellen, por tefeuilles, Sigarenkokers, Dames- en Heeren-porte- monnaies, rozenkrans-étui's zaknecessaires, actemappen, collegemappen, sousmains en schrijfmappen. AaDbevelend, BOTTERDAM. OB. DBA_AI8TEBO f.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2