Derde Blad. Dl /ee II Provinciaal Nieuws. m NUMMER 36 ZONDAG 3 MEI Waalwiik, 2 Mei 1914. Koopt niet In den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Hubertus hij voor bij de firma drogisterij en 5-° i- 1.2 1.3 a, 2.1 2,8 3.2 3.4 4,- 4,2 4.8 5.3 7,- Jubileum. Gisteren, 1 Mei, herdacht Verhoeven den dag, waarop 12'/2 jaar In dienst trad P. J. van Gils apotheek alhier. Door den firmant den heer H. Zee- gers van de Poll werd den jubilaris, die in al die jaren uitmuntte door ijver en getrouwe plichtsbetrachting en die, ge zien z'n jeugdigen leeftijd der firma nog lang zal kunnen dienen, een prachtig herinneringsgeschenk aangeboden. Ook wij feiiciteeren den jubilaris van harte. W. V. V. Waalwijk Vooruit. Morgen speelt W. V. te Valkenswaard den tweeden wedstrijd om het kampioen schap der Zuidelijke 3e klasse. Wordt gewonnen of gelijk gespeeld,'.zoo kan W. V. zich kampioen der geheele Zuidelijke 3e klasse noemen. E. M. M. II (Vlissin- gen) neemt geen deel aan de kampioen wedstrijden, omdat haar le elftal in de 2e klasse spelend, het 2e toch niet pro- moveeren kan. Na Zondag beginnen dan direct de promotie-wedstrijden. Het programma hiervoor luidt als volgt 10 Mei Zeeland Vooruit W. V. te Goes. 17 Mei - W. V. Venlo te Waalwyk. 2l Mei W. V. Zeelaud Vooruit te Waalw. 24 Mei Venlo W. V. te Venlo. Valkenswaard is vast van plan morgen revanche te nemen. Zij beweert, dat geel-zwart met flinke cijfers geklopt zal worden. Wij zijn hier nu echter niet zoozeer bevreesd en verwachten mor genavond de kampioenen te Waalwijk te kunnen begroeten. WaalwijkVooruit 2 speelt morgen op het terrein alhier tegen het het 2e elftal van B. V. V. (Bosch). Aanvang half drie. '.te. 103 PisuisseBlok 2 ijl. Genoten, in den volslen zin des woords hebben de zeer velen van hier en elders, die Donderdag j.l. in Musis Sacrum de soirée, gegeven door bovengenoemd tweetal hebben bijgewoond. Reeds hun optreden in het costuum der troubadours ook wel minstreels of minnezangers ge- heeten,was een bekoring voor het oog,die weldra den lachlust wekte, toen op leuke manier door eerstgenoemde werd uitge legd, waarom juist dat pakje gekozen was. Na als inleiding, eene korte ver klaring van het z.g. „Chanson populaire" gegeven te hebben, kregen wij een serie oud-Fransche, Duitsche, Hollandsche en Engelsche liederen te hooren, die een en al bekoring waren voor oor en oog. Ook voor het oog, want zelden zagen wij de muzikale voordracht zoo uitmuntend gesteund door houding en gebaren. De artist ging op in zijn werk, en wist het zoo natuurlijk uit te beelden, dat zelfs zij, die den vreemden tekst in het geheel niet of slechts ten deele ver stonden, toch den hoofdinhoud, de strekking er van voldoende begrepen. Wel een eigenaardige plaats neemt dit genre muziek inte goed voor straatzang, niet kunstig genoeg voor een concert. Verbeter de talrijke louten in taal en muziek ende bekoring, het eigenaardige, het typische is er af. Zoo zong eenmaal het volk in vreugde en droefheid, zoo werden liefde en haat en al datgene, wat 's menschen hart be roeren kan op ongekunstelde wijze ver tolkt. Het zou een aangename taak zijn de vele liederen als: „Fanchette", Bonsoir Madame la Lune", Ein „Weib", „Mad Willy, Oud-Weversliedeke", Lapper Krispijn enz. enz. elk afzonderlijk te be spreken, ten volle als zij dat verdienen, doch wij zouden dan te breedvoerig worden. Liever raden wij daarom allen ~n aan naar den heer Pisuisse te gaan (jaill luisteren, doch ook naar den heerBlok- j zijl die werkelijk een kunstenaar „pur sang" blijkt te zijn. Zonder muziek vóór ••il' zich al die liederen en zangwijzen te begeleiden, op een wijze, boven onzen lof verheven, is een werk, dat elks be wondering wel moet afdwingen, Een enthousiastisch lied: „De Gilde viert" waarvan het refrein, door alle aanwezigen werd medegezongen, was het slot van dezen genotvollen, leerrij ken avond, waarvan de herinnering lang zal bijblijven. BD. tspeciéi ander Corre» Een woord van dank mag hier niet onthouden worden aan den heerGerris- Simons. die door dit artisten-paar te en- gageeren, zeer velen aan zich heeft ver plicht. Ooftteelt. Zondag a.s. brengen de leerlingen v. d. tuinbouwwintercursus te Oosterhout onder leiding hunner Onderwijzers de Heeren de Bakker uit Oosterhout en van Roosmalen te Waalwijk een bezoek aan den „Eersten Waalwijkschen Vruchten- tuin" om den prachtigen bloei der pas 2 jaar geleden door den Ned. Pom. Ver. geplante vruchtboomen in hun volle pracht te zien en de Westlandsche Drui- venserre waarin dit jaar heel wat druiven verwacht worden, in oogenschouw te nemen. Daarna wordt een bezoek ge bracht aan de boomgaarden te Eethen en Drongelen en aan den proeftuin aldaar van de Nederl. Pomol. Ver. circa 1 HA. groot en dit jaar beplant. Zoo mogelijk hoopt men nog tijd over te hebben om de warenhuizen in de kweekerij „Pomona" alhier te bezich tigen. Bij gunstig weer zal dit voor de leerlingen een leerzame dag zijn. Belangstellenden kunnen zich aanslui ten en een fietstocht medemaken om den prachtigen bloei der vruchtboomenin 't Land van Heusden en Altena te bezich tigen. Bijeenkomst des namiddags om 2 uur bij den beambte der Pomol. Ver. van Roosmalen aan de Burg. v..d. Klok- kenlaan alhier. De Heer C. Witlox alhier is in de laatst gehouden algemeene vergadering gekozen tot bestuurslid van de veilings- vereeniging 's Bosch en Omstreken. Posterijen. Aan het post- en telegraafkantoor alhier is de zomerdienstregeling tegen betaling van 5 cent verkrijgbaar. Aan het post- en telegraafkantoor alhier zijn tegen betaling van 30 cent verkrijgbaar strooken bevattende 10 briefkaarten. Paardenfokkerij. Door de provinciale Regelingscom missie voor de Paardenfokkerij in N. Brabant zijn voor de nog te houden keuringen en concoursen in 1914 de vol gende bedragen beschikbaar gesteld. Premiën voor stamvaders en voor af stammelingen f2500. Onderhoudsbijdragen voor in te voe ren halfjarige merrieveulens, alleen voor de keuringplaatsen Eindhoven, Oss, Mill Ginneken en 's Bosch, f 4000. Voor keuring van merriën van twee en drie jaar en van merriën van 18jaar, te houden in ieder der keuringsplaatsen, op elke keuringsplaats f 3000.-'-. Centrale keuring van twee- en drieja rige en van vier tot achtjarige merriëD (twee dagen) type tuig- en trekpaard, f4375.—. Prijzen voor in deze provincie te hou den concoursen van aangespannen heng sten en merriën, flOOO. ELSHOUT. Onze dorpsgenoot, de Heer Johannes Vermeulen, eertijds on bezoldigd Rijksveldwachter op de heer lijkheid der Heeren Verhoeven te Heus den, is dezer dagen benoemd als onbe zoldigd rijksveldwachter in de gemeente Asten. HERPT. De echtelieden Franciscus de Hart en Maria van Geffén hopen a.s. Zondag 3 Mei hun 50-jarlge echt- vereenigiDg te herdenken. De brave oud jes, resp. 88 en 73 jaren oud, doen nog steeds hun bezigheden. Het zal hun ze ker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. De aardappelen zijn meest opge ruimd. Wie ze nog heeft, maakt een hoogen prijs. Men betaalt f4.75 a f5 per H.L. VLIJMEN. 1.1. Vrijdag 24 April, werd in het patronaatsgebouw een algemeene vergadering van den Boerenbond ge houden, welke ondanks de belangrijkheid van het onderwerp dat ter sprake zou komen niet bijster druk bezocht was. Wij schatten het aantal aanwezigen op circa 80er hadden er zeker 2,3 maal zooveel moeten zijn. De voorzitter open de ongeveer 8 uur de vergadering en deelde mede, dat de Zeereerw- Heer Roes mede als spreker voor dezen avond aan gekondigd verhinderd was aanwezig te zijn. Er zou dezen avond over de Veiling gesproken worden en de heer Boom hoopte dat deze samenkomst er toe zou leiden, dat we dit jaar nog in Vlijmen een begin zouden kunnen maken roet de veiling van groenten en fruit. Voor uiteenzetting van het noodige en nuttige eener veiling gaf daarop de voorzitter 't woord aan den heer Snellen, Rijkstuin- bouwleeraar 's Hertogenbosch. De heer Snellen het woord nemende begon ook met zijn leedwezen te betui gen over de afwezigheid van den Z. Eerw. Heer Roes, de man van het landbouw- blaadje >Rust roest.Hij was ervan overtuigd, dat wanneer de heer Roes in deze vergadering had kunnen tegen- 37e JAARGANG. I woordig zijn, deze met warmte de op richting eener veiling zou hebben aan bevolen. Spreker zou nu zelf probeeren, de zaak uit te legger. Het veilingswezen is niet iets nieuws, ook niet voor deze gemeente. Voor eeni- ge jaren geleden is hier, zooals spreker heeft hooren vertelleD, reeds op kleine schaal geveild, maar is door tegenwer king deze veiling weder na een kortston dig bestaan opgeheven. Dat men thans weder pogingen aan wendt om tot een veiling te geraken is niet voor de aardigheid, maar deze zaak wordt weder aangepakt om tot verbete ring van den economischen toestand te komen. Het commissionairsstelsel bestaat hier nog met al de gebreken, 'welke het aankleven, terwijl overal elder^ in den lande dat stelsel verdreven is' en men aan veilingen de geteelde producten verkoopt. Als gevolg van die veilingen ziet men ook in de streken, waar ze opgericht werden de tuinbouw in korten tijd zeer vooruitgaan, terwijl men hier in het tuindersbedtijf op dezelfde hoogte is gebleven. De vereeniging tot bevor dering van den tulubouw voor Vlijmen en omstreken heeft, de wenschelijkheid van de tot stand koming eener veiling alhier inziende, de zaak weder aangepakt en was reeds zoover gevorderd, dat zij een exploitant in de de firma Van Wa genberg-Festen gevondeD had, aan wien de exploitatie der veiling zou worden overgedragen. Het ontwerp-contract was reeds gereed. Eene bijeenkomst, welke op verlangen van den heer Van Wagen berg met de andere groenten- en fruit- koopers uit deze en omliggende gemeen ten werd gehouden om tot overeenstem ming tckomen had tweeëtlei resultaat. Op de bijeenkomst zelf waren de genoodig- den voor de oprichting eener veiling, doch na afloop der vergadering waren ze er glad tegen. Toen is gevolgd de vergadering te Nieuwkuijk, waar bijeen kwamen de besturen met hunne adviseurs der Boerenbonden van Vlijmen, Nieuw kuijk, Drunen, Herpt en Haarsteeg en op deze vergadering is besloten o. m, met alle kracht te ijveren voor de oprich ting eener veiling alhier. In al de genoemde plaatsen zullen tuin- bouwvereetflgingen onder patronaat der Boerenbonden worden opgericht, terwijl de reeds bestaande tuiabouwvereeniging te Vlijmen om de samenwerking tusschen de verschillende plaatselijke vereenigin- gen mogelijk te maken wordt omgezet in eene Katholieke vereeniging. In de genoemde plaatsen zullen verder zoo spoedig mogelijk lezingen over de veiling gehouden worden en de vergadering hier thans belegd is de eerste, die tot dit doel bijeengeroepen is. Spreker is overtuigd,-dat er bezwaren tegen de veiling zullen worden aange voerd, hij zal die welke hem bektnd verschillende dorpen belegd van de Boerenbonds-afdeelingen, en welke or ganisatie in deze streek is machtiger dan de Boerenbond. Maar zegt de heer Snellen, met aanvoer van producten al leen zijn wij er nog Diet. Groote kosten moeten gemaakt worden voor bouwen van een veillagslokaal, voor aanschaften van verpakkingsmateriaal (liefst uniform-) voor het voeren der administratie, voor betaling der personen, die aan de veiling werkzaam zijn. En nu zijn we zoo ge lukkig de vergadering te kunnen mede- deelen, dat we de firma Van Wagenberg bereid hebben gevonden de leiding der zaak onder controle der Vereenigingen op zich te nemen, 't Wordt dus.eene veiling als in Eist. Geen veiling, die evenwel zoo goed gaat als daar. Waren er voor 10 jaren 300 leden nu zijo er aan deze veiling 1000 leden aanvoerders. Ook daar is de exploitant de heer Vinck een machtige steun voor den bloei der veiling. Door de overdracht der exploitatie zijn de vereenigingen van alle risico af, die komen voor de firma Van Wagen berg, welke voor de kosten, welke zij dient te maken 5 pCt. van den omzet zal genieten, niet te betalen, evenwel door de leveranciers maar door de koo- pers aan de veiling. Een procent van den omzet komt evenwel weder aan de besturen der vereenigingen, welk bedrag in verhouding van den aanvoer en ver koop aan de veiling iu de kassen der vereenigingen terugvloeit. Dit is ook een belangrijke factor om de veiling te steunen. Dit geld toch wordt door de vereeniging gebruikt om den tuFbouw vooruit te helpen door het aanleggen van bakken, inrichten van proefvelden, uitdeelen van zaaizaad, planten, boom pjes enz. door het geven van theoretisch en practisch tuinhouwonderwijs, enz. Om nu aan de veiling te kunnen leveren, om deel te kunnen hebben aan de op gesomde voordeelen wordt a'leen ge vraagd om lid te worden van de bestaau- de tuinbouwvereeniging welk lidmaat schap slechts 50 cent kost. Met eene hartelijke opwekking tot de aanwezigen om als lid tot de tuinbouw vereeniging toe te treden en propaganda te maken voor den vereeniging eindigde de heer Snellen zijn lezing. Ook de Zeer. Eerwaarde Heer Pastoor, adviseur van, den Boerenbond, zijne instemming be tuigende met het gesprokene spoorde de telers aan krachtig mede te werken aan de tot standkoming der veiling, wel ke hij voor Vlijmen eene noodzakelijke instelling achite. De Edelachtbare heer Burgemeester voerde nog even het woord om den heer Snellen dank te brengen voor zijn werken in het belang dezer streek en nadat nog eenige vrageD uit de vergadering gedaan beantwoord waren, werd deze vergadering door den weergeven maar noodigt de aanwezigen j voorzitter den Heer M. H. Boom met den uit, zoo zij bezwaren hebben daarmede eerlijk voor den dag te komen. Dat het veilingswezen niet nieuw is hebben we reeds gezegd, 't Is meer dan 20 jaar geleden, dat de eerste veiling werd gesticht en sedert hebben zij zich meer en meer over het land verspreid. De bloei der veilingen wordt door spre ker verder met een paar voorbeelden aangetoond. De omzet aan de veilingen is in de laatste 7 jaren van 6 millioen tot 16 millioen gestegen, dus meer dan verdubbeld. Op eene plaats werden 9 H. H. land aangekocht tegen een prijs van 8009 gulden den bunder om daarop nieuwe veilingsgebouwen te zetten en vaarten aan te leggen. Hierna somt spreker eenige voordee len van de veiling op. Ten eerste zegt hij hebben wij hier vrije concurrentie der kooplui. Ieder kooper heeft evenveel recht om te koopen. Spreker geeft hier eene uiteenzetting van het systeem van electrlsch veilen, welke uiteenzetting we in ons verslag niet opnemen om het niet te groot te makeD. Een veiling trekt bovendien koopers. Zooals de hande' thans hier is, weet ieder wel dat vreem de koopers hier niet makkelijk binoen komen, ze worden geweerd en iedere onderdrukking van den vrijen handel is in het nadeel der producenten. Op eene veiling maken de beste producten ook den besten prijs, minder qualiteit doet minder geld en slechte waar kan men n het geheel niet kwijt; maar deze moet ook geweerd worden en zoo is de veiling dus mede oorzaak dat bij ieder lust en ijver ontstaat om goede producten te telen, met goede kwaliteiten voor den dag te komen. Is het dan voor de telers ontegenzeggelijk in hun belang de op richting eener veiling te helpen bevor deren, ook de commissionairs behoeven niet te vreezen, dat de oprichting eener veiling hen finantieel al schaden. Zij toch kunnen aan deze veiling toch ook koopen. De heer Snellen had gehoord, dat commissionairs de meening opperden, dat hunne lastgevers van geen koopen aan veilingen wilden weten, maar de heer Snellen, die pas een onderhoud gevoerd had met deze patroons kon hier vertellen, dat ze allen voor de oprichting der veiling waren. Als er dan van geen kant vrees behoeft te bestaan voor de veiling, dan mogen wij U ook vragen de zaak te steunen, door eendrachtig samen te werken. We moeten kunneo rekenen op een flinken aanvoer immers, daarvoor zijn de vergaderingen in de gebruikelijken groet gesloten. Zaterdagmiddag speelde de op het patronaat domicilie hebbende voetbalclub Hercules» een vriendschappelijken wed strijd tegen een elftal gevormd uit de met vacantle in onze gemeente verblijf vende kostschoolleerlingen. Van belde zijden werd dapper om de overwinning gestredeo, maar de studenten bleken de baas. Deze toch wisten hun doel zuiver te houden, terwijl Hercules den bal 2 maal in zijn net zag belanden. Wij verzuimden in ons verslag over de vergadering van den Boerenbond op Vrijdag 24 April 1.1. te vermelden; dat mede op die vergadering tegenwoor dig was de heer Walter uit's-Hertogenr bosch, die wanneer de veiling hier tot stand komt als veilingmeester daarvan zal optreden. De voorzitter stelde op 't einde der vergadering den heer Walter aan de aanwezigen voor als de man, die aan het hoofd der Bossche veiling staande met hart en ziel voor den bloei dezer veiling gewerkt had, practisch en theoretisch in zake veilingwezen be kwaam was en wien dus veilig de taak van veilingmeester aan de veiling hier ter plaatse kon worden toevertrouwd. ZD. H. de Bisschop van '-sHertogen- bosch heeft tot kerkmeester onzer pa rochie herbenoemd de heeren P. van Heesbeen en Adr,. Font-Freide. Het banden schillen, dat andere jaren aan zoo vele handen werk geeft, heeft jammer genoeg dit jaar in onze gemeente heel wat minder werk ver schaft. Oorzaak hiervan is dat de fabri kanten voordeeliger het geschilde hout uit den vreemde kunnen betrekken. Wie de kolossale mijten banden op de erven der mandenmakersbazen ziet, krijgt een denkbeeld van den omvang der man denindustrie in deze gemeente en de hoog opgeladen wagens met manden, welke bijna dagelijks onze gemeente worden uitgevoerd kunnen mede getui gen van den bloei der mandenmakerij, welke welvaart in onze plaats brengt. De firma Verbunt- van Overbeek te Waalwijk heeft ten huize van den heer Joh. van Halder-van Gogh een fi liaal harer zaak gevestigd. Prijscouran ten op ruime schaal verspreid, hebben de ingezetenen reeds in kennis gesteld welke waren en welke artikelen in de nieuwe zaak te verkrijgen zijn. Wij heb ben er een kijkje genomen en mogen wel zeggen dat Vlijmen een mooie winkel rijker is geworden. De hopcultuur welke voor circa 30 jaren in onze gemeente en aangren zende plaatsen bij de zeer hooge prijzen, welke toe 1 de hop gold, eene zeer loo- nende teelt was, maar in de daarop volgende jaren bij daling, sterke daling der p ijzen gaandeweg werd ingekrom pen en bijna uitstierf schijnt thans we der, te oordeelen naar het toenemende aantal hopstaken, die zich 15 tot 20 voet hoog in de lucht verheffen, meer en meer door onze boeren gedreven te gaan worden. De tamelijk hooge prijzen der laatste jaren verlokken zeker menig land bouwer weder eens zijn geluk te gaan beproeven met deze teelt en niet onmo gelijk dat sommige onder hen nog eens verwachten het liedje te zullen mogen aanheffen, aan ouden van dagen wel bekend „Hop, hop, hop, honderd gulden geldt de hop. Maar ook bij minder prij zen zien wij, zoo ze slechts nog eenige jaren stand houden weer heel wat grond in onze gemeente voor de hopteelt be stemmen en in de toekomst klinkt ons in het voorjaar uit den hopmeuk weder het vroolijk gezang de hop plukkende jongens en meisjes tegen en wordt de hoplast weder in alle vroolijkheid met rijstepap, maar zonder het glas brande wijn gevierd. 's-HERTOGENBOSCH.In tegenspraak met het aan de 's-h Ct. ontleende be richt over opheffing van de sigaren makersstaking bij de firma Goulmy en Baar door de Federatie meldt het Hsgz., dat de Federatie met 146 stemmen voor, 7 blanco en 40 tegen besloten heeft tot het aangaan van eene nieuwe staking en wel om de erkenning van het ver- eenigingsrecht. Aanleiding tot dit besluit moet gelegen zijn in het feit, dat de heer Goulmy van zijn personeel een verklaring vordert, dat zij geen lid zijn of zullen worden eener anarchistische organisatie. Willen zij deze verklaring niet teekenen goed, maar dan blijven ze van de fabriek. Woensdag zijn aan den arbeid gegaan 6 Federatieleden, 2 van den Ned. Bond en 2 katholieke werkloozen gistermor gen 7 Federatie-leden en 1 katholieke werklooze. Het geheele sigarenmakerspersoneel bestaat thans uit 110 personen, waarvan een 25 gewezen Federatie-leden. DRUNEN. Op Zondag 3 Mei a. s. precies ten half twee uren namiddag zal in de zaal der jongensconcregatie de algemeene vergadering plaats hebben voor de leden, eereleden en belangstel lenden van de Sm' }osephvereeniging (Ziekenfonds), Voor de leden verplich tend op 10 cent boete. Een trouwe op komst wordt verlangd. CAPELLE. Maandagmiddag ontstond er brand in het schi urtje van den her bergier J. M. Boezer, welke evenwel door een vlug en doeltreffend optieden nog gebluscht kon worden. Toen M. v. Oosterhout aao het boo- mensnoeien was, viel opeens de aan een stok bevestigde, doch losgeraakte, snoei- bijtel naar omlaag, die in zijo handpalm terecht kwam en een gapende wond veroorzaakte. Dr. Kohier verleende hulp. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Onze dorps genoot, de heer A. J. de Bruijn, thans secretaris-ontvanger der gemeenten El» lemeet en Eikerzee is bij kon. besl. be noemd tot burgemeester dier gemeenten. Gedurende de maand April werd op 't hulppostkantoor te Vnjhoeven- Cappelin de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 4401.50, In 't zelfde tijdvak werden op 't hulp- tclegraaf- en telefoonkantoor 37 tele grammen behandeld, waarvan 17 ver zonden en 20 ontvangen. Vanuit de openbare spreekcel werden 41 gesprekken gevoerd en 1 telefoon oproepbericht ontvangen. Herhaalde malen werden in de Koesteeg de telegraafpalen beschadigd. Hoewel de politie uit omliggende dorpen er een waakzaam oog op houdt is het hun nog niet mogen gelukken de laffe daders op te sporen. WASPIK. De anderhalfjarige kleine van V. D. te Waspik Boven viel uit den sportwagen en kwam zoo ongelukkig te recht, dat het een hersenschudding opliep, aan de gevolgen waarvan het spoedig overleed. Mtj v. M. alhier had bij den schoon maak de ladder op tafel gezet en die beklommen. De ladder schoof uit, waar door Mej. v. M. viel en in den geopende kelder terecht kwam. Zij bezeerde zich zoo ernstig, dat ze de hulp van den ge- neesheer moest inroepeD. Bij A.v.Kemmeren te Waspik-Boven wierp een zeug 26 biggen. Hiermee heeft het dier beslist het fokrecord op zijn naam gebracht. RAAMSDONK. Ons bericht als zou er heden eene openbare vergadering van den raad onzer gemeente worden ge houden, berust op eene vergissing De 6 jarige N. Norbert viel in volle haven, doch werd gelukkig door den ha venmeester J. Snijders met een reddings boei gered. Het armebrood is heden middag aan® ■s De Echo van liet Zeiden EL.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 5