„Publiciteit is Geld." KISÏÏWS"ïïÏT~iBBÏÏSDBH. Telegrammen. nieuwTuit KAATSHEUVEL, Ingezonden Stukken. Sport. Handelsberichten. Korte berichten. Kleine Advertentiën. De vorst van Zondagnacht heeft n de aardappelen, die reeds zoo mooi ■komen, nogal schade aangericht. Op mmige akkers zijn ze totaal afgevroren. Zekere A. de W. alhier werd denmorgen dood te bed gevonden. :n hartverlamming had een einde aan jeugdig leven gemaakt. BESOIJEN. Door de Stemgerech- fde ingelanden van den Binnenpolder n Besoijen werd herkozen tot lid van t Dagelijksch Bestuur de heer W. F. erkx. De heer P. Gijzen te Waalwijk lontair ter Secretarie alhier is benoemd t ambtenaar ter Secretarie te Amster- m, afdeeling bevolking. In de vergadering van Stemge- chtigde ingelanden van het Water- hap »de Waarden" werd tot Voorzitter rkozen de heer B. Verhoeven, Wet- mder te Sprang. Openbare vergadering van den meenteraad op Vrijdag 8 Mei a.s. des m. 6 uur. SPRANG. Gisterenavond omstreeks uur zijn twee huizen bewoond door gezinnen J. U. en C. N. afgebrand, e brand ontstond in het achterhuis bij waarvan het rietendak in een oogwenk lichtelaaie stond en in weinig tijd idden de vlammen zich door den vrij achtigen wind aangemoedigd, ook eegedeeld aan het aangrenzend huis, it eveneens spoedig in lichte laaie stond. Met veel moeite slaagde de brandweer in het huis van den heer Maat waarin :t hulppostkantoor gevestigd is, dat nstig werd bedreigd, te behouden. Van de meubelen van' U. is niets innen gered worden, wel de inboedel ;n C. N die .eerst den vorigen dag er as komen wonen. Zaterdagavond geraakte het 6-jarige >ontje van D. S. alh. onder een rijtuig, et rad ging den kleine over den schou- ;r, die werd gekneusd. Overigens liep ;t ongeluk betrekkelijk goed af. VRIJ H.-C APPEL. Spoedeischende lenbare vergadering van den raad der ;meente Vrijhoeven-Cappel, op Maan- ig 4 Mei des voormidd'gs te 11V2 uur. Voorzitter Baron van Heeckeren van /aliën. Om 111 /2 uur opent de Voorzitter de ïrgadering, alle leden zijn tegenwoordig. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Deze worden voor kennisgeving aan- enomen. Overgegaan wordt tot punt 2. Er is 1. een telegram ingekomen, waaruit lijkt, dat de Heer A. J. de Bruiin, be- oemd tot burgemeester van Ellemeet en Ikerzee, voor de op hem uitgebrachte enoeming als secretaris-ontvanger dezer emeente bedankt. Daarna wordt overgegaan tot het laatste unt der agenda, n.l. de benoeming van 1 en nieuwen secretaris-ontvanger. B en V. stellen den raad voor een oproeping doen. Hierop volgt een warme dis- ussie waaruit blijkt, dat de meeningen eer verschillend zijn, te meer daar som- ïigen over wenschen te gaan tot een irecte benoeming, aangezien er huns ïziens reeds goede candidaten hunne tukken hebben ingezonden en men oodoende zoo vlug mogelijk voorzien ou zijn. Dit punt wordt in rondvraag ebracht met het gevolg, dat de meer- erheid voor oproeping is. Besloten rordt om in de oproeping te plaatsen, at stukken moeten worden ingezonden oor 14 Mei e.k. Niets meer aan de orde en niemand ,et woord nog verlangende, sluit de /oorzit-.er de vergadering. RAAMSDONK (DORP.) Aan de toomzuivelfabriek is in April verwerkt 66,557 L melk. Het N. O. Feestcomité van 1913 loudt morgenavond bij Mej. Floris een -ergadering ter bespreking van even- ueele feestelijkheden ter gelegenheid 'an het huwelijk van den Edelachtbaren leer Burgemeester met Baronesse van /oorst tot Voorst. Het feestcomité ti l'veer vergadert heden avond met het- :elfde doel in café van den heer A. P. ie Reijer. WASPIK. Zondag 1.1. werden op het errein van Brabantia alhier de serie- vedstrijden voortgezet. 't Eerst speelde Brabantia II en Nooit jedacht van Baardwijk. Stand 41 voor Irabantia. Daarna kwamen in 't veld Olympia >/an Vlijmen en Wilhelmina van Dongen. Deze match won Olympia met 43. Het grootste gedeelte van het publiek echter protesteerde hiertegen, beweren de, dat de scheidsrechter aan Olympia een onverdiend puntje had toegekend. Na een half uur rust kwam nu in de finale Olympia uit tegen Brabantia II. Alhoewel de tijd tot tweemaal toe ver lengd werd, bleven in deze match de beide goals blank, zoodat ten slotte bij het invallen der duisternis geloot werd, waarbij Brabantia den eersten en Olympia den tweeden prijs kreeg. In de laatste match gaven beide par tijen een zeer kranig spel te zien, zoodat het talrijke pub'iek werkelijk van dezen wedstrijd genoot. Mej. Z. alhier kwam 1.1. Zondag te Baardwijk zoo ODgelukkig van haar fiets te vallen, dat zij in een naastbij- zijnde café moest worden binnengedra gen en later per rijtuig naar huis ge bracht moest worden. Ze had haar lin kerbeen zoo ernstig bezeerd, dat ze nog verschillende dagen heugenis van dit fietstochtje zal hebben. DUSSEN. De veehandelaar van B., welke als verdacht van brandstichting was aangehouden, is Zaterdag weer op vrije voeten gesteld. 't Was Zaterdagavond omstreeks half elf. 't Was evenals gewoon stil in een zekere buurt van ons zoo geheel rustig dorpje. Opeens klinkt door de voor deze buurt reeds nachtelijke stilte een hevig stemmenrumoer. Duidelijk worden uit het stemmengewoel de woor den >hij zal kapot, hij moet kapot* ge hoord. Een achtervolging begint dwars door het bouwland, totdat men eindelijk weer op den weg terecht kwam. Steeds hoort men nog het verward geroep van stemmen. Rust anders deze buurt reeds in Morpheus armen, thans bleek dit niet het geval. Enkele buurtbewoners door het rumoer opmerkzaam gemaakt, gingen naar buiten om te zien wat er te doen was en misschien wel zoo noodig de vechtenden te scheiden. Immers de woor den hij moet kapot, hij zal kapot* deden aan een hevige vechtpartij den ken. Toen men buiten kwam, was er ech ter niets te zien dan drie jongelui, welke naar het scheen het best met elkaar eens waren- Immers al pratende en la chende kwamen zij naderbij. Wat bleek nu Deze drie jongelui welke in eene genoeglijke Zaterdagavond- stemming huiswaarts keerden, kwamen overeen, zich te houden aisof zij hevig met elkaar aan het twisten waren en zoodoende eens een flinke opschudding in deze zoo stille buurt teweeg te bren gen, waarin zij dan ook prachtig slaagden. Voor de grappenmakers was het mis schien wel goed dat geen politie in de nabijheid was en voor onze overige rus tige dorpsbewoners een leer om zich niet te spoedig van de wijs te laten brengen Diefstal. DONGEN, 1 Mei. In de schoenfabriek van J. L, schijnt leer ont vreemd te zijn. Althans A. K is ver dacht van heling en er waren termen aanwezig om hem in verzekerde bewaring te nemen. Door de maréchaussées werd hij naar Rijen getransporteerd. Kaatsheuvel, 5 Mei 1914. Orelio-avond. Genoten is er Maandag-avond in de con certzaal van het Kon. Muziekgezelschap „Enphonia". Genoten door allen die tegen woordig waren op den Orelio-fond. Had 't aaDlal bezoekers grooter kunnen zijn, ocb, we weten 'l voor iets nieuws zijn alle menschen al niet direct te vinden de heeren die gekomen waren, 't zij dan om te komen hooren uit nieuwsgierigheid, uit belangstelling of uit een pvertuigd-zijn-bij— ondervinding van iets goeds te hooren, heb ben geprofileerd, want Orelio heeft ons laten profiteeren. Zijn uitvoeringen werden door een applaus dat telkens crescendo ging gevolgd, want heeft ook ouderdom bij den grooien zanger zich wel eenigsziu8 doen gevoelen, voor beelden van zulk een machtig sonoor geluid bij zulk een hoogst intelligente voordracht op zulken leeftijd zijn hoogst zeldzaam zoo niet eenig. 'f Was als stond daar uog de groots opera-zanger van 30 40 jaren voor ons, als we hem de Proloog aus Paljas de aria aus dom Carlos van Verdi en vooral de Torriador-coupletten aus Carmen hoorden voordragen, 't Wa«. els hoorden we nog den krachtigen man, den eenigste, wien reeds tydens zijn leven de groote eer te beurt viel van een standbeeld van zich zelf te zien geplaatst in het Rijksmuseum. Doch niet alleen in zijn aria's uit de groote opera's, waarmede bij juist zijn naam verdiend heeft ook in zijn Hol- landsche en Fransche liederen bekoort hij ons. De eerste Kus, Jonge liefde en Penté-. d'Antomne. Het toppuDt bereikte dit echter in ,Mijn eerste* van Bern. Zweerts het lijflied van den grooten maD, zijn harte lied, dat zooals bij zeide inel 't hart gecompo neerd wa8, doch dat ook met het hart ge zongen werd. //In 't Woud* van Pb. Loots was al even keurig en atgewerkt. Weer iets anders liet de kuustenaar ons hooren in de comische nummertjes //Mijn lieveke herinnert gij 't u", van onze groote liederen componiste Ca'.h. v. Reuneshet Kwezelke, het oude Turnhoutsche liedje vau Gevaerf, dat ons evenals het slotnummer //Kermis te Rupélmonde" van Emilj Hulle- broek even liet zien, dat ook de groote opera zanger eu draraateur een hoogst bevallige „komiker* is. Jammer dat nog niet meerderen genoten hebben van den mooien zang, van de keu rige voordracht, doch we zijn overtuigd Orelio hier terug te zien eu het dankbare publiek van Maandagavond, zal wel zulk een propaganda maken voor een volgenden Orelio- avond, dat de groote man dan komt zin gen voor een overvolle zaal. 't Is voor ons allen een genot vollen, leerrijken avond geweest, die l«ng in ons geheugen zal blijven. Nieuwe School. Dat het hoog tijd wordt dat de plannen voor een nieuwe school baast uitgevoerd worden, blijkt wel uit bet feif, dat bij de aanneming van nieuwe leerlingen voorschool I, het leerlingen aanlal in de eerste klas niet minder dan 72 bedroeg. Bij plaategebrek zijn een twintigtal jon- gens naar de school in den Berkdijk over geplaatst. 't Wordt dus tijd, dat er in den school- nood voorzien wordt. Heusden, 5 Mei 1914. Een betreurd heengaan. Kerngezond kwam Mevr. J. v. Dieteu, Zondag nit de vroegmis thuis en Dog geen half uur daarna bleef zij aan de koffietafel plotseling dood. Treft dit onverwacht over lijden de gebeele stad momenteel, velen zullen ook in komende dagen het verlies betreuren van haar, die een der groo'ste weldoensters was, zij het dan ook in stilte. De Kermis. Biedt de kermis voor de jeugd niet bijster veel aan, voor de grooteren is er ruimschoots gelegenheid zich te vei maken. In de koffie huizen vindt elk «Watwils». Hier is het bal, daar soirée amusante, elders vocaal concert etc. Het merst van al trekt misschien wel de Schouwburg van dhr. Bakker, waar tot en met Zondag eiken avond op verdienstelijke wijze een pakkeud drama wordt opgevoerd. Achtereenvolgens komen nog te beginnen met heden (Woensdag) Quo Vadis? De Voddenraper van Parijs, De zoon van de bedelares, Eigen Haard (blij-pel) en ,,Gliick auf of de slachtoffers van den mijnramp. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redacteur. Onderstaande twee artikeltjes vond ik iö' het >Patroonsblad« van j.l. Vrijdag. U zoudt mij en velen een genoegen doen door ze in uw geacht blad over te druk ken. Bij voorbaat dank. Een fabrikant. De Oisterwijksche Kwestie. Wij meenden dat het schrijven van den E. H. Hoofdadviseur van den R.K. Lederbewerkersbond niet opnieuw be hoefde weerlegd, als zijnde of een her baling of eene ontwijking van de afge dane kwestie. Daarbij het is een nutteloos trachten iemand te overtuigen, die niet overtuigd wil worden. Op verzoek echter, nogmaals, maar nu voor het laatst Het scheidsgerecht, ingesteld met het doel de heele kwestie te beëindigen, had deze vraag en déze alléén, te beantwoor den en wel eenvoudig met ja of neen Geschiedde het ontslag van den werk man door de Firma uit rancune Beantwoord bij meerderheid van stem men Neen. Formuleering van het antwoord Het is niet klaarblijkelijk etc. Hieruit nu volgt dat de bedoeling der uitspraak is den patroon volkomen recht toe te kennen zijn werkman te ontslaan dat de formuleering van deze bedoeling met de bedoeling zelve niet kan in strijd zijn, en ook niet in strijd is volgens het gewene systeem van probalisme waar mede de E. Heer natuurlijk Diet zijne lezers behoefde lastig te vallen, doch alleen maar even zich zeiven dat aan de tweede alinea der formule geen beteekenis mag gehecht worden, strijdig met de eerste, d.i. strijdig met het eenmaal erkende recht. Dat het eene ontwijking der quaestie is ter sprake te brtngen het al of niet aan wezig zijn van stagnatie, zijnde alléén en uitsluitend in het geding het al of niet aanwezig zijn van rancune. Ziehier de strakke, logische lijn. Houd die nu goed vast en vertrouw niet op ge moedswendingen bij principieele quaes- ties. De Hoofdadviseur schijnt echter meer smaak te vinden in gezellige nevenpraat- jes, bij wijze van hors d oeuvre wij wil len Z. E. gaarne ook hierop tracteeren lo. Schrijver verwijt ons dat wij de vormen kwetsen en haalt als voorbeeld aan het wiliekeurig gebruik van »Wij« en »Ik", Gelukkig maar dat wij geen personen of zaken kwetsen. Enfin, we zullen den letterzetter hierop attent maken en ver heugen ons intusschen om de nauwkeurig heid waarmede ons artikel letter voor letter bestudeerd is. 2o. Aan den eenen kant staat de R.K. werkliedenorganisatie, als zoodanig, met haar bruut stakingsdreigementaan den anderen kant niet de R.K. patroons bond als zoodanig, neen, maar slechts een lid daarvan, individueel, dat etc. Wij hadden bijna weer die oude weeg schaal voor den dag gehaald. 3o. Niet »het voorzichtig college*, niet >Z. H. Pius X«, waarachtig niet, neen maar de hoofdadviseur zelf kittelde onze lachspieren 1 Foei 1 Als we schrijver zien, nu eens on- noodige komplimentjes makend voor den voorzitter van het scheidsgerecht, dan weer stilletjes uit den weg springend voor de roede van onzen hoofdredacteur van Het Patioonsblad, dan weer wegwip- pend van het rancune-vraagstuk naar eene stagnatie-questie, ja dan meenen we Z. E. bezig te zien boompje te wis selen en schuileitje te spelen. 4o. >Het Patroonsblad schreef reeds te voren vrijwel gerust te zijn op de uitspraak*. Juist een bewijs voor zijn goed geweten. De werklieden schreven trouwens het zelfde in de N. Tilb. Crt »Een der Patroon-arbiters verdacht reeds vooraf een der arbeider-arbiters als zullende stemmen ten gunste der arbeiders.* Welnu dat pleitte voor zijn menschen- kennis. »Een der patroon-arbiters merkte op, dat het op de patroonsorganisatie in Oisterwijk, slechten Indruk zou maken, indien niet een principieele uitspraak gedaan werd.* Bravo dus voor onzen adviseur en de hem volgende patroons dat blijken hier menschen van principe te zijn en tevens van doorzichtimmers indien men nu nog tracht de duidelijke uitspraak te vertroebelen, wat zou er dan niet gemodderd zijn Conclusie Voor de ontroering in de laatste alinea zouden ook wij iets gevoeld hebben indien schrijver zich werkelijk eenvoudig metterdaad onderworpen had aan het scheidsgerechtnu denken we echter onwilUekeurig aan krokodillen tranen. Hee Bestuur van den R. K. Pali oonsbond, Oisterwijk, 20 April 1914. Wel malsch Het laatste nummer van De Schoen en Lederbewerker behelst veel merkwaar digs. Behalve eene redeneering over de Arbitrage te Oisterwijk, welke redenee ring o.i. kant noch wal raakt, geeft het blad ook een antwoord op ons artikeltje >Niet malsch.» Een antwoord als van een kruidje-roer-mij-niet, dat een tik op zijn takjes heeft gekregen. Een antwoord dat tintelt van hartstochtelijken strijd lust. Ons goed. De Schoen- en Lederbewer ker is nu eenmaal een vogeltje, dat scherp en schril gebekt is. Laat het dus ook zoo zingen. Wij mogen dat wel. Het blad begint met ons te verwijten, dat wij er steeds scherpzinnig op toezien, of niet ergens een of andere fout bij de werklieden te bespeuren valt. Ocharme, geachte Redactie, denk dat niet. Als 't ons daarom te doen was, zou er heel wat arders komen kijken. Tegen ééne aanmerking, welke wij mee nen nu en dan te moeten maken, houden wij er minstens tien terug. U schijnt er geen begrip van te hebben,hoe vaak ons dergelijke fouten of misvattingen ter oore komen, hoe menig slakje kruipt in de organen der vakorganisaties, dat wel ver diende, dat er wat zout op werd gelegd. Nee, heusch, vitten om te vitten zou ons te veel tijd en te veel plaats kosten. En wij weten ook wel, zelfs zonder dat de S. en L. ons daarop attent maakt, hoever onze verantwoordelijkheid gaat. Wees ;erust. En nu de zaak in kwestie. Wij bedoelen het feit, dat het bestuur van de aid. Waalwijk van den R. K Gratlschen Bond een niet zoo malsche reprimande toediende aan een stuk tegen de firma Tielen aldaar, welk stuk voor kwam in den Schoen- en Lederbeiveiker. De Redactie teekent er protest tegen aan, dat wij 't voorstelden, als ware het geïncrimineerde stuk van de Redactie- zelve-geweest. Inderdaad, daarin heeft zij gelijk. Het bewuste stuk staat er als herkomstig uit Druntn. Wij nemen daar nota van en willen dus terugnemen alles, wat den Indruk zou kunnen vestigen, als hadde de Redactie zelve dat misselijk stukje tegen de Firma Tielen geschreven. Maar de vergissing is verklaarbaar. Uit zooveel, wat De Schoen- en Lederbewerker vroeger schreef, is 't wel te vermoeden, dat zij met ingenomenheid dat stukje te gen de Firma Tielen opnam. De animo siteit tegen die Firma Is groot sedert lang. Zij gaat zelfs zoover, dat de Re dactie thans, in hetzelfde nummer, in hetzelfde artikel, waarin zij zich tegen aanwrijving van dat artikel verdedigt, feitelijk duidelijk door de regels laat lezeo, dat die aanval op de Firma Tielen toch maar verdiend was. Zelfs doet zij nu werkelijk een uitstapje op het gebied eener andere organisatie, en zou zelfs willen, dat de Firma Tielen geen lid mocht zijn van den R. K. Prov. Bond van Boekdrukkerijen in N.-Brabant. De Redactie zegt dus, niet zonder boos gebaar, dat zij dat hatelijke stukje niet schreef; maar intusschen kan ieder lezer tusschen de regels de bevestiging vinden, dat zij er toch wel mee instemt Zij wil niet op zich laten slaan het verwijt der typo's, dat zij zich met de zaken van andere organisaties bemoeit, maar intusschen insinueert zij, dat de drukkersbond de Firma Tielen niet moest willen, laat zich dus, evenals haar mede werker, verleiden, om op eens anders terrein te komen adviseeren. 't Is dus met de eene hand terugnemen, wat men met de andere geeft. Wie er zoo voor staat, moest zijn on schuld niet zoo torenhoog uitroepen. (Patrconsblad). *Wy Irebben bovenstaande artikelen natnur- lijk ook reeds in bet «Patroonsblad'' gelezen en badden ze Zaterdag reeds kannen opnemen, dat lag echter niet in onze bedoeling, lo om dat wy over deze kwesties zelf niets geschreveu hebben en ten 2o omdat wij voor ons, het geschryf in zeker orgaan altijd of byna altijd negeereD. Te meer thans waar het gedeeltelyk ons zelf betreft. Het Nederlandsch Elftal. Rivierberichtcn Elftal vooi Denemarken. Men seint ons Göbel, die als doelverdediger gekozen was voor den wedstrijd Denemarken— Holland te Kopenhagen heeft om studie redenen bedankt. In zijn plaats is door de elftal-com missie als zoodanig aangewezen Van He- mert van D. F. C. Wie de waarde dezer woorden begrijpt, zorge voor een flinke en doeltreffende reclame. TE KOOP Winkelopstand, Winkelbank, Gasiamp, enz. Aurës Wed, VAN IERSEL tegen over Hotel Ver«i>!, G;ootestraat, Waalwijk. 6474 Dagelijks te bekomen versche Asperges en Aardbeien bij Vrouw VAN. MUILEKOM, Baardwijk. 6473 Na men echter van geachte zijde ons znlks verzoekt en er zelfs op aandringt, wilLn w.i wel aan dit verzoek voldoen. RED. Het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd Denemarken—Nederland op 17 Mei a.s. is thao9 als volgt samengesteld DoelGöbel. Recht achter: Wijnveldt. Linksachter: Ëouman. RechtemiddenVan der Nagel Spil: De Korver. Linksmidden: Boutmy. Recht buiten: Noorduyn Rechtsbinnen: De Groot. Middenvoor: Buitenweg. Linksbinnen Vos. Linkebuiten D. Keesier. Zjo men ziet das 3 nieuwe spelers in vergelijking met bet elftal dat tegen België en Duitechland speelde, terwijl men het plaatsen van D. Kessler op de linksbuitenplaats wel als de vierde verande ring kan beschouwen BESOIJEN, 4 Mei De piijs der boter was heden op de markt Uoogete prijs 1 1.34. Laagste prijs 1 1,25 Eieren 3'/ja 4 cent per stnk. ywir— mnsw—M—1 'Wil' tWMpUUlKUWüsfc Op 5 Mei. in Meters in cM 's'Hertogenbosch 2.19 A. P. wa«i 1 Crèvecoeur (Dieze) 2.12 val j 2 Crèvecoeur (Maas) 1.65 was 12 St Ar.drieS (Maas) 2 22 N. A P val 2 St Andries (Waal) 4.12 val Venlo10.38 val 10 Maastricht. 42.10 waj 2 Keulen2 53 boven nul, was 8 Op 4 Mei. in Meters in cM Arnhem1.93 A P. val 2 Grave6.76 was 2 Te Tilburg woedde Zaterdagavond een heide brand, waarbij een groote oppervlakte eigendom der gemeente werd verwoest. Zondag woedde ten noorden van Groenlo een omvangrijke heide— en boschbrand. Vee hout- ging verloren. Te Nieuwendijk, bij Goriuchem, heeft zich een geval van slaapziekte voorgedaan. De land bouwer C. Walraven heeft 4 dügeD geslapen. Nu is hij ontwaakt, echter geheel van streek. Men vermoedt, dat de raao geheel lam is gewor den. De stad Skala staat in brand. Driehonderd huizen staan in vlammen er zijn een aantal menschenlevens te betreuren. Tengevolge van de staking van officieren en machinisten der handelsvloot liggen te Bilbao 120 schepen stil, te Gyon 15, teSeollo 2,en te Huelva 2. De federatie van havenarbeiders verzekerde den Gen Mei ook de staking de proclaueeren, indien het conflict dan niet is opgelost. Den 5 jarigen Struik uit de Houlrijkstraat 65, Amsterdam, werd door een zandlrein een been algereden. De gehuwde arbeider H. Elderman uit Mid- wolda, werd Vrijdag te Scheemda dooreen wild geworden koe op de horens genomen en wegge slingerd. In de kleine gemeente Losser werden (oaar het Hbl. meldt) voor een bruiloft, de vorige week gevieid, niet minder dan 2C0 L. jenever eu 100L. bier iDgeslageD. Een 8U jarig heer op 't Rokin te Amsterdam is door 4 bandieten van zijn portefeuille met 1175 beroofd. Een partij ondergoederen ter waarde van t 300 gestolen te Amsterdam. Een heer iü de kerk te Amsterdam een beurs met i 40 ontrold. De 81 jarige D te Dantumawo"de (Friesland) die voor eenige dagen bij het vuui aanmaken in brand geraakte is aan de gevolgen overleder. Hedenmorgen is G v d H bij het scheppen van vlocdwater in de Nieuwe haven te Werkendam van de steerglooiing gegleden en verdronken. Gisternamiddag is het zesjarige dochteitje van den wagenmaker O te Boxem in de Boxumervaart gevallen en verdronken. t

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 6