DE 8KIÏÏWS ÏÏIT HBÏÏSBM. Gemang-d Nieuws. Handelsberichten, iedere DE OVERZEESCHE HYPOTHEEKBANK 111 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken. Kerknieuw.*. &P9RT. Rijkspostspaarbank. gezeteld te Heusden, Stokpaardjes- LS"-Zeep 1De Dienaar, die bij ÖTgLclC ziueert is bCijdat men die crème begeert ■I PCT. PA N D- BRIEVEN. TE ROTTERDAM. GEPLAATST KAPITAAL f 1.000.000.-. I t' Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek afschrijving hoofdelijken mslag. 3. Benoeming onderwijzer in de Nieuw- Iraat. 4. Vaststelling staat hondenbelasting li"- ver 1913. 5. Vaststelling staat hoofdei, omslag ver 1913. (Verslag volgend nummer.) De heer A. J. de R. vond Woens- ag een zijner beste veulens dood in en stal liggen. Ook enkele dagen te oren trof hem zoo'n schadepost. Ver- ïoed wordt, dat er een besmettelijke ekte onder de veulens heerscht. Donderdagmiddag brak de ijzeren )e van den molen toebehoorende aan i. Mouthaan te Nieuwevaart, doormid- eo. De materieele schade is zeer groot, •orzaak onbekend. J.l. Vrijdagmorgen had de heer K., 1 ïelkrijder voor de Coöperatieve Stoom- 1 jivelfabriek »De Toekomst* een erg 1 ngeval.Terwijl hij op den Loonschendijk ezig was met het laden van melkbussen I rak geheel onverwacht het paardentuig mgevolge waarvan de kar wipte en een artij melk op den weg terecht kwam. CAPELLE. Hedenmorgen ongeveer 2 uur ontstond brand in de schuur van 1 en heer Verhoeven op de Hoogevaart. een oogwenk stond het met riet ge- ekte perceel in lichte laaie. Weldra eelden de vlammen zich mede aan een ooimijt welke eveneens spoedig invlam- ïen opging. Door het krachtig optreden van het ersoneel en het spoedig aanwezig zijn an de brandweer wist men het woon- uis en de stallen te behouden. Ruim 30.000 pond hooi is Verbrand. Oorzaak onbekend. rNaar wij vernemen Is onze ge- ieente aangewezen als standplaats voor en rijksveldwachter. In de hedenmorgen gehouden raads- ergadering is de heer J. Bos, enoemd tot onderwijzer aan de open are school in de Nieuwstraat. Geslaagd. Qoze oud-stadgeooote Mej. C. Liefaert slaagde dezer dagen voor het derde ge deelte van haar examen voor ziekenver pleegster, waardoor zij nu in 't bezit is van het volledige diploma. Ongeval. Vrijdagmiddag had een dekknccht van een der Heusdensche trambooten het ongeluk tusschen 'de buffers bekneld te geraken van een rangeerende tram, waarbij hij ernstig letsel opliep, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Per eerstvolgende gelegenheid werd hij per tram vervoerd naar zijn woning in Besoijen. Stand Concours Naar we vernemen is het hoogste aantal punten, dat behaald is op het kegelconcours in de Buitensociteit tot heden slechts 36, zoodai er voor gega digden nog kans in overvloed is een hooger aantal te verwerven. De datum van sluiting is vastgesteld op 27 Mei. I': VRIJH.-CAPPEL. Bij het z.g. bokje pringen viel de achtjarige H. v. d. Dodanig, dat hij zijn arm brak. Er hebben zich alhier 14 sollici inten aangemeld naar de betrekking an Secretaris-Ontvanger dezer gemeen A De Burgemeester dezer gemeente V. H. Baron van Heeckeren van Waliën al over twee maanden deze plaats ver- iten om zich te vestigen in de omstreken an Arnhem. Voorwaar een groot verlies oor deze gemeente. De heer Ds. Brummelkamp die I inds Februari wegens ziekte verhinderd de gemeente te dienen is deze week m aar Gelderland vertrokken tot herstel j. an gezondheid. WASPIK. De heer S. kreeg in de 1 mederij van den heer v. B. alhier zoo'n waar stuk ijzer op zijn hand, dat deze rnstlg gekneusd werd. Onmiddellijk ïoest hij zich onder geneeskundige be andeliog stellen en zal de eerste dagen ijne werkzaamheden niet kunnen her- 'f atten. f Voor de nieuwe R K. pastorie ai- ier is een fraai ijzeren hek geplaatst. Vanneer het daardoor afgesloten bloem j Botje nu in orde gebracht is, zal het rootsche gebouw nog beter tot zijn recht omen. RAAMSDONK(DORP). Gisteren vier- 'j en de heer P. Broers en echtgenoote nder groote belangstelling hun 25-jarig uwelijksfeest. Het moge den heer Broers egeven zijn nog lange jaren zijne be- rekking van gemeentebode te bekleeden ir n eenmaal met zijn Zilveren Bruid het (i Jouden huwelijksfeest te vieren. 1 Gisterenavond kwam G. Pols in de »r lapierfabriek met de hand tusschen de ■i ïachine, zoodat 4 vingers geheel of »r. gedeeltelijk verbrijzeld werden. De patient •i' /erd per rijtuig naar Dr. Quirijns ver- oerd en vertoeft thans in het R K. Jasthuis, waar Dr. Dissel de hand ver- Ier zal behandelen f B. en W. zullen op Dinsdag *19 lei a s. des namiddags om 3 uur ten jemeentehuize publiek verpachten het •rasgewas over 1913 z.g. Rietbosch en Ie zijbermen van verschillende gemeen- ewegen en voetpaden. Op den Nieuwen Maasmond worden I lagelijks van 25 tot 30 zalmen gevangen. GEERTRUIDENBERG. Tot station- hef alhier is benoemd de heer Carbasier lit Mariènberg. Heusden, 15 Mei 1914. Zeldzaam wild. Eergisteren vertoonde zich in de na- )iiheid der stad een hert, sommigen be- veren er zelfs twee gezien te hebben :n wel een koppel. Wie weet, worden ir in de toekomst in deze streken geen ïertenjachten georganiseerd. Kaatsheuvel, 16 Mei 1914. Nieuwe zusterschool.* Op Dinsdag 26 Mei a.s. zullen de Eerw. Zusters het nieuwe klooster in de par. Berkdijk betrekken. De schoolmeubelen zijn reeds aangekomen, zoodat op 1 Juni het bijzonder onderwijs voor de meisjes in drie klassen zal kunnen beginnen. Ook de bewaarschool zal spoedig ge opend worden. Een woord van hulde aan pastoor Eras is hier niet misplaatst voor het heerlijk geschenk, dat hij in dezen vorm aan zijn parochie deed, bij gelegenheid van zijn zilveren Priester feest op 26 Mei van het vorig jaar. Mo ge het hem gegeven,zijn nog vele jaren hiervan de geestelijke vruchten te pluk ken, want ongetwijfeld zal deze heerlijke stichting strekken tot geestelijk welzijn van Berkdijks jeugd. Muzikale wandeling A.s. Zondag 17 Mei zal onze Harmo nie Apollo een muzikale wandeling door ons dorp maken over den Horst en misschien ook den Roestelberg bezoe- ken. k Bij die gelegenheid zullen de boeten- gelden van de werkende leden worden opgemaakt. Omtrent 4 uur zal de tocht beginnen, waarbij de voornaamste cafés zullen worden bezocht. Wanneer het weer wat meewerkt, staat den leden een gezellige wandeling te wachten. Lijkschouwing Bij de lijkschouwing deze week ge houden bij den 26 jarigen zoon van J. v. d. Pas in de par. Berkdijk, is geble ken dat deze gestorven is tengevolge van een nieraandoening, zooals ook des tijds door den behandelenden geneesheer Dr de Both was geconstateerd. In hoeverre deze kwaal in verband staat met het ongeval, dat dezen persoon eertijds overkwam tengevolge waarvan diens hand is geamputeerd, zal door de deskundigen moeten worden uitgemaakt. De ontleding en schouwing van het op gegraven lijk duurde ruim 2 uur waarna het weder werd ter aarde besteld Dit zeldzaam voorkomend geval wordt na tuurlijk druk besproken. Festival Loon-op-zand. Onze beide Harmonieën zullen op het a.s. festival van Sophia's Vereeniging in Loon-op-Zand uitkomen. Het kon. Mu ziekgezelschap »Euphonia» metSoldaten- leben van Keler Bela en Traviata van Verdi. De Kon. Harm. ,»ApoUo> met Ludo- matichello en Ballet Espagnole. Klankbord Boven de predikstoel in onze nieuwe cerk is deze week door den bekenden Pater Jesuit de Groot uit Nijmegen een groot klankbord geplaatst. Tot nog toe kon. men niet overal 't gesc rokene-van af den kansel verstaan, nu is het zacht ste spreken voldoende om tot in de ui terste hoeken gevolgd te kuupen worden. Een mooie verbetering dus. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) met onszelf." Ja, dat'heb je, als je een tegenstander iets toegeeft, vanzelf. Ken de .S". en L. dat niet O jawel. En om dat even mede te deelen, ko men wij nog met enkele woorden terug op hare repliek. Geconstateerd kunnen nu twee dingen lo Dat de redactie spijt heeft, het gewraakte stuk tegen de Firma Tielen opgenomen te hebben zij zegt het zelf. Jammer maar, dat de motieven voor dat berouw nu juist geen christelijke zijn, maar alleen bestaan in animositeit tegen de Firma. 2o. Dat de R. K. Prov. Bond van Boekdrukkerijen de firma Tielen niet behoeft te royeeren, waarvan die Bond zeker gaarne acte zal nemen. Ons dunkt, het resultaat der gedach- tenwisseling is voor de Firma Tielen zeer bevredigend. Aan het verzoek nog iets te geven, voor 't laatst. over deze kwestie voldoen wij thans Red. RK. Schooltereenïging onze Mijnstreek. Met groote voldoening mogen wij op de afgeloopen week terugzien. Met den bouw der Protestantsche School te Heerlen is men druk bezig, zij zal binnenkort gereed zijn. Zoover zijn wij helaas nog niet, maar wij ko men toch nader bij ons doel, de op-' richting nog dit jaar van ten minste drie katholieke jongensscholen in het mijndistrict. Verleden Zondag preekten wij in de parochie Venraayï wij collecteerden er de zeer belangrijke som van ruim f900. Nog kwamen, behalve meerdere klei nere bedragen, aanzienlijke sommen in als500 uit Helmond en 100 uit Rot terdam. Aan al onze weldoeners dank Van hoeveel gewicht de katholieke scholen injiet mijndistrict zijn leert ons o.a. nog weer eens het socialistische „Volk". Daar worden (no. 4294) onder het motto „onze tegenstanders in 1913" als zoodanig genoemd de patronaten en de R K', Schoolvereeniging onze Mijn streek Katholieken, knoopt U deze bekente nis in het oor. Geen krachtiger dam tegen het opstuwend socialisme in de mijnstreek, dan de katholieke school. Velen kunnen en willen ons helpen laten ze het spoedig doen. A.s. Zondag gaan we naar Voeren- daal, waar een nieuw parochiaal Comité tot stichting eener school wordt opge richt, Buggenum, Bunde en Geselle. Dr. VAN GILS, R. K. Pr. De collectie in de parochie Venraay bracht verleden Zondag op f903, aldus verdeeld Groote kerk f421, Leuven 125. Paters kerk 151, Oostrum 103. Merselo 103. Reeds tevoren waren f 100 uit Ven- raaij ingekomen, zoodat deze plaats ruim f 1000 schonk. Prachtig! Geachte Redactie. Op mijn verzoek, waart U zoo wel willend, de beide vorige artikeltjes uit het «PatrooDsblad» over te nemen. -Wilt U dan ook als «slot», dit laatste plaatsen uit bovengenoemd blad, waar voor mijn dank.* EEN FABRIKANT. Slot. De Schoenen Lederbewerker, die nog nooit ongelijk bekende, voorzoover wij ons herinneren kunnen, vindt ons blad taai, omdat wij vasthouden aan ons oor deel, dat het stukje, in dat blad opge nomen tegen de Firma Tielen, niet malsch is afgestraft door de R K. Typo's, bij die firma werkzaam, en die taaiheid wordt ons toegedicht ofschoon wij der redactie toegaven, dat die afstraffing wél malsch is geweest- Nu beschuldigt zij ons van tegenspraak Nader ineldt men Z. D. H. heeft een onrus'igen nacht, gehad. Verbetering van den toestand kan niet worden gfkonstateerd. Begrafenis van den doodgcschotcne te Arnhem. De Arnh. Ct. verneemt dat het sectie- onderzoek op het lijk van v. d. Post, uit Amsterdam, heeft aangetoond, dat de kogel door het voorhoofd in de her senen is gedrongen en dat de ontstane wond den dood van den getroffene moest tengevolge hebben. De kogel is gevonden De sectie is verricht door de doctoren Buddingh De Voogd en Wijn. Woensdagmiddag had op Moscona in tegenwoordigheid van duizenden, de ter aardebestelling plaats. Eerst sprak de heer L M. Hermans, daarna een zwager van den overledene, die zeer bewogen schetste, hoe diep de familie door het treurige voorval, waardoor een oppassend jongmensch van 22 jaar in den dood gedreven werd, is getroffen. ^preker hoopt, dat het gansche publiek zal meewerken om de familie te steunen, teneinde de zaak onderzocht te krijgen. Ouders heeft de ongelukkige niet meer, wie zal dus anders voor hem opkomen, dan wij, zijn nabestaanden. Spreker doet een ernstig beroep op het publiek, vooral op hen, die getuigen waren van het noodlottige voorval, om alles aan het licht te willen brengen, wat men weet, opdat er tenminste een rechtsgeding kome, waarop later kan worden gewezen en waarvan men kan zeggen: »Er is recht gedaan». Er werd geen oogenblik de rust ver stoord. Het publiek was zeer onder den indruk en had innig medelijden met de verloofde van het slachtoffer. Er waren twee kransen van de bewoners der buurt waar het droevig feit voorviel. Het Gymnasium 'te Katwijk afgebrand. Donderdagavond te ongeveer kwart voor acht werd in de afdeeling Kleinenburg van het R. K. Gymnasium te Katwijk a.d. Rijn in een der bovenvertrekken brand ontdekt. Weldra sloegen de vlam men uit de afdeeling Kleinenburg naar buiten en stond het in lichte laaie. De jongens waren nog niet te bed en spoed den zich naar buiten. De stoomspuit uit Katwijk aan Zee, de brandspuit van Katwijk aan den Rijn, benevens de brandbiuschmiddelen der inrichting zelf werden in werking gesteld doch wisten van Kleinenburg waarin de slaapzalen en de speel- en gymnastiek zalen gevestigd zijn, niets te redden, even als ook van Middenburg. Alleen het hoofdgebouw, Grootenburg genaamd, en de kostbare kapel zijn bewaard gebleven, dank zij de gunstige wind die van deze gebouwen afwoei. Daarop was dan ook het werken der brandweer gericht eo het is haar gelukt. Een twee honderd man van de in het kamp liggende troepen onder bevel van de majoor van het 2e bataljon 15e re giment waakte met de politie voor de orde, waartoe de luit.-kol. Olree hen ter beschikking had gesteld. De leerlingen, in het geheel ongeveer 200, vertrokken voor zooveel nog naar huis. Te ruim elf uur was, volgens het Hbld. het voorste gedeelte uitgebrand cn be hoefde men voor de andere deelen niet meer bevreesd te zijn. De schade is zeer groot, vooral door het museum voor natuurlijke historie. Gebouwen en inventaris zijn echter verzekerd Moord te Wouw. A Gisternacht is een boerenknecht H.» werkzaam bij den landbouwer O. te Wouw die in de buurt woonde waar ze den vermoorde Groenendijk hebben gevonden, door de Rijkspolitie van zijn 3ed gehaald en mede naar Rosendaal genomen en naar Breda gebracht. Op dien persoon schijnt de politie vermoe dens te hebben aangaande den gepleeg- den moord. De aangehoudene heeft nog geen be kentenis gedaan, doch geeft toe, dat hij in den bewusten nacht en op het uur dat de misdaad moet gepleegd zijn, ter plaatse is geweest. Waar in Eindhoven nog nooit een dergelij ke ontmoeting heeft plaats pehad, zal deze wedstrijd zeker met belangstelling door da sportwereld worden tegemoet gezien. A's één en ander nu maar met goed weder begODstigd wordt. Om het kampioenschap van Nederland- Als data voor de volgende wedstrijden ora het kampioenschap van Nederland zijn thans definitief vastgesteld 21 Mri Willem 11Vitesse. 24 Mei; VitesseWillem II 31 Mei: II. V. V.—Vitesse. De Engelschen komen. Op verschllende plaatsen in den omtrek van Eindhoven zagen we biljetten aangeplakt waarop het bovenstaande vermeid stond. Wat was de bedoeling hiervan Al spoedig vernamen wij nit betrouwbare bron, dut er op den tweeden Pinksterdag op het terrein van Philips' Sportvsreeniging een Internatiouale Voetbalwedstrijd gebonden zal worden tnsschen Willen II, Kampioen Zuide lijk le klasse en één der sterkste Engelscbe Amateurs eltallen. Verder vernamen wij, dat er voor den aanvang der wedstrijd die door muziek wordt opgeluisterd, athletieche demon straties gegeven zullen worden door de heeren Ploeger en Van Leeuwen uit Amsterdam als: Speerwerpen, discuswerpen, bogelstooten en hoogspringen Waalwijk, 15 Mei 1914. Bessten weinig aanvoer. Kal'koeien f 210 tot f 2S5. Weikoeien f000 tot f000. Pinken f 00 tot f 000. Vaarzen i 150 tot f 240. Kalveren f00 tot f 00. Varkens 95 stuks f 7 tot f 12. Lammeren 75 stuks f7 tot f 14. Biggen 000 stuks f0 tot f 00. De- prijs der boter was heden van 1,19 tot f 1,27. Aangevoerd 230 K.G. Eieren 3'/a a 4*/a cent per stuk. KAATSHEUVEL, 8 Mei. Heden was de prijs der boterHoogste prijs 1,32 Middelprijs f 1,80. Laagste prijs t 1,28 Eieren 3'/j ct per stuk. Aan het postkantoor KAATSHEUVEL en de daaronder ressorteerende hulppostkan foren, werd gedurende de maaod April 1914: Ingelegd f 9968,58. Terugbetaald f 8120,83. Uitgegeven werden 10 Dieuwe boekjes. o Aan het hnlppostkantoor VRIJHOEVEN CAPPEL werd gedurende de maand April 1914: Ingelegd f 440f,50. ontvangt klachteu ove ondewerpea, de volksgezondheid betreffende, en verstekt dienaangaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt II. PRINSEN, te Haasteeg, V si Iter. W. C. STAL, te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCH, te Almkek. J. A. J. VAN HEIJST, te Baadwij*. W. F. HILWIG, te Heusden. J. J. MONNÉE, te Woudichem. B. C. E. VAN STEENBERGEN, te Wekendam. H. J. VAN EGGELEN, te Heusden 1376 Secretaris. amc heelt gaarne een zacht rein gezicht, een jeugdig Irisch uiterlijk, en een mooi teint. Dit alles geeft: van Bergmann Co., Arnhem Fabrieksmerk: .Stokpaardjes" alleen echt in rood-gele fhollandsche) verpakking. Prijs 40 cent per stuk. Verder maakt het Stokpaardjes-Leiienmeik-Cream roode, ruwe en opengesprongen huid in een nacht blank-en fluweelzacht. Tube 35 cent bij: GEEFT 6 PCT. PANDBRIEVEN UIT. THANS TOT DEN KOERS VAN 100>/2 PCT. IN STUKKEN VAN flOOO.-, föOO.-, f 250.-, flOO.-EN f50.-ONDER CONTRoLE VAN HET ALGEMEEN ADMINISTRATIE- EN TRUSTKANTOOR TE ROTTERDAM. VERKRIJGBAAR TEN KANTORE DER BANK EN BIJ ALLE 8ANK1ERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN. CO ■rfi CO Wie 12 verschillende hB. C. adver.euties uitknipt en aan de ERDAL-FABRIEK, Amsterdam (met 5 ets. port) inzendt, ontvangt gratie de geheele serie artistieke sluitzegels."

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 10