Handelsberichten, Notaris Canters Een geheelen INBOEDEL BW zij die zich tegen 1 October abonneeren ontvangen het blad met zijn belangrijk oorlogsnieuws, en vele telegrammen, gedurende September GRATIS. mr*ABONNEERT U DUS Wi op Waal wij ksche en Langstraatsehe Courant. WAAROM De Echo van het Zuiden OE Telegrammen van heden. EN Handelsberichten. Advertentiën. verkoopen: Schoenen, lederf Daarbij is de prijs zeer laag, nl. 7S cent per kwartaal of 6 cent per weekfranco per post 90 cent. Daarenboven een prachtig Zondagsblad van 3 cent per week. Men stelle dus niet uit, maar abonneere zich thans reeds, dan leest men het blad bijna een maand gratis. Men zende nevenstaande bon direct op aan 't bureau te Waalwijk of men stelle het den loopers ter hand. DE ADMINISTRATIE. Telegrammen. gezeteld te Heusden, e voorts omhelst hij alle zonen der Kerk. En hij wil niets nalaten, dat het eind van deze ramp kan brengen. Gelijk Paus Pius X het reeds deed, beveelt Paus Benedictus alle kinderen ,der Kerk, vooral hen die tot een gees telijke orde behooren, aan God in het openbaar leven en binnenskamers te smeeken, dat de oorlog moge ophouden. Aan het Russisch- Oostenrijksehe front. St. PETERSBURG (Petrograd), 11 September (Pet. Tel. Ag.) De groote generale staf deelt mede Het succes, dat de Russische troepen den 9den dezer op het Oostenrijksch- Duitsche leger In de streek bij Krasnik hebben behaald, ontwikkelt zich snel. De hevige gevechten aan het front Tomasjof over Rawa-roeska tot aan de Dnjester duren voort. Aan het Russisch-Oostenrijksehe front. St. PETERSBURG (Petrograd), 11 September. (Pet. Tel. Ag.) Van het Wes telijk oorlogsterrein overgebrachte Dult- sche troepen hebben zich aan de rivier de Alle (prov. Oost-Pruisen) geconcen treerd, vanwaar zij hun opmarsch in Oostelijke richting zijn aangevangen. Het zijn groote kolonnes, die tusschen de Mazoerische meren oprukken. De Russische troepen van de voor hoede zijn naar het Oosten teruggetrok ken, de voorwaartsche beweging van den vijand belemmerende. De Duitsche vloot in de Oostzee. LONDEN, 11 September. (Reuter) De Daily Telegraph verneemt dd. 9 dezer uit Stockholm De Duitsche vloot Is eindelijk voor den dag gekomen. Maandag is een Duitsch smaldeel ge zien tusschen Gotskan Sandö en Koppar- stenarne (ten N. v/h eiland Gotland.) Gisteren (Dinsdag) heeft men een vloot van 31 groote Duitsche oorlogs schepen in Oostelijke richting zien stoo- men. Eergisteren (Maandag) is een Duitsch smaldeel van 4 slagschepen en 3 krui sers gezien ten Z.O. van Stockholm, va- rendende in N.O. richting. LONDEN, 11 September. (Reuter) Een telegram aan de Murning Post uit Ko penhagen bevestigt de bewegingen van de Duitsche vloot in de Oostzee. Aan het Duitsch-Russisch front. BERLIJN, 11 September. (Wolft.) De generale staf deelt mede dat het 22e Russische legerkorps uit Finland een poging heeft gedaan om over Lyck (in Masurenland, Oost-Pruisen, bij de Rus sische grens) in den strijd ln te grijpen. Het is bij Lyck verslagen* De" Duitschers in België. ANTWERPEN, 11 September, (Havas)' /'Officieel.) De proviciën Antwerpen en Limburg zijn geheel van de Duitschers gezuiverd, evenals bijna geheel Oost- Vlaanderen. onze troepen hebben Dendermonde weder bezet. Gisteren is in den omtrek van die stad het laatste gevecht geleverd, dat den vijand op ernstige verliezen is komen te staan en voor hen in een be sliste nederlaag is'geëindigd. Een Duitsche colonne, welke van Melle naar Audenaerde en St. Truyen trok, trachtte in den nacht een terug- keerende beweging in noordelijke rich ting te ondernemen, doch werd ter hoogte van Eenaeme (bij Audenaerde) tot staan gebracht. De vijand trok daarna terug naar het Zuiden. De verrichtingen van ons veldleger tegen de Duitsche troepen, die voorde versterkte stelling van Antwerpen liggen, zoomede de gisteren vermelde operaties, waarvan het eerste resultaat was de herneming van Aerschot, zijn heden stelselmatig voortgezet. Ons leger te blijven vooruitrukken en heeft den Duitschers aanzienlijke ver liezen toegebracht door het optreden van onze artillerie en bijzonder van onze veldstukken van zwaar kaliber, wier uitwerking zeer groot was. De Duitschers in Frankrijk. PARIJS, 11 September. Het officieele communiqué van Vrijdagmiddag bevat de volgende bijzonderheden over de krijgsver richtingen sedert den 6en dezer op het front ParijsVerdun De eerste faze van den veldslag aan de Marne is ten voordeele van de boodgenooten beslist, daar de rechtervleugel en het centrum der Duitschers thans in vollen aftocht zijn. De toestand op deo Franschen rechtervleugel, in de Vogezen en voor NaEcy, dat dé Duitschers met enkele zware belegerings- kanoonen hebben getracht te bombardeeren, is onveranderd. De algemeene toestand heeft derhalve sedert enkele dagen een geheel ander aanzien gekregeD, zoowel uit een stra tegisch als uit een taktisch oogpunt. Niet alleen hebben de bondgenooten den opmarsch der Duitschers, dien dezen zegenvierend waanden, tegengehouden doch de vijand is op bijna alle punten voor onze troepen teruggeweken. PARIJS, 11 September. (Part.) Uit het communiqué van hedenmiddag blijkt nog dat de Duitsche rechtervleugel (het leger van maarschalk von Kluck) 75 K.M. is is teruggetrokken. Het centrum is teruggeweken na ver bitterde gevechten in de streek ten Noor den van Sézanne en Vitry le Frangois. Waalwijk, 11 Sept. 1914. te Drunen zaMaandag 14 Septem ber 1914 vóérm. 8V8 uur, ten 8»erf- huize van FRANS VAN DE WIEL naby den Overlaat te Drunen, teB verzoeke der erfgenamen, contant wnartoe behoorenkabinet, tafels, stoelen, een kook kachel, een staande kachel, een hangklok, linnenkastje, spiegels, schilderijen, glas- en aardewerk, potten, pan nen en allerlei keukengerief en eenige kippen. Den geheelen inventaris van een kruidenierswinkel, alsook eene bascole en grooten koffiemolen. Een voorraad 6908 leesten en Schoenmakers gereedschappen en hetgeen verder ten verkoop zal aan geboden worden. aar toi in di t beoc anmo ate hil dat zoov ir Is pen, an er enget :hikt Omdat dit blad net EENIGE blad is dat verschijnt in de Langstraat en omgeving. Omdat dit blad geeft artikelen over alle belangrijke vraagstukken van den dag op elk gebied. Omdat dit blad geeft goed verzorgde rubrieken Binnen- en Buitenland, Gemengd Nieuws enz. Omdat dit blad in* deze omstandigheden uitgebreide beschouwingen, brieven, berichten en telegrammen geeft over de* verschillen de oorlogen. Omdat dit blad bulletinsfgeeffc van alle belangrijke gebeurtenissen. Omdat dit blad heeft zeer uitgebreide rubrieken Provinciaal en Plaatselijk nieuws, uit alle dorpen uit de Langstraat en omgevingdus van elke plaats vindt men berichten. Omdat dit blad geeft onpartijdige Gemeenteraadsverslagen, opgenomen door eigen verslaggevers van de gemeenten Waalwijk, Baardwijk, Drunen, Elshout, Heusden, Hedikhuijzen, Vlijmen, Besoijen, Sprang, Vrij hoeven-Cappel, Loonopzand, Capelle, Waspik, Raamsdonk, Dussen, Drongelen enz. Umdat dit blad steeds plaats inruimt voor ingezonden stukken, waarin plaatselijke toestanden worden besproken, behandeld en becritiseerd. Omdat dit blad alles geeft wat men van een gewestelijk blad in eenig opzicht kan verlangen. ■Hi.ill.ill. De onderge teekend e abonneert zich op Zondagsblad. Naam: Woonplaats: Hedenmiddag. DEN HAAG. Hedenochend is te 's Gra- venhage plotseling overledenAristarhi, sedert 30 December 1909 gezant van Turkije bij het Nederlandsche Hof. De gezant heeft eenigen tijd geleden eene operatie onder gaan. BERLIJN. De Duitsche consul in Egypte seint dd. 11 Sept.: Morgen moeten de Duitsche en Oosten rijksehe consul Egypte verlaten. De overige Duitschers staan onder scherp toezicht der politie en men gelooft dat deze eerstdaags ook uit het land zullen worden gezet, want Engeland vreest dat zij de inboorlingen over den werkelijken oorlogstoestand zullen inlichten. Dit telegram wordt aangevuld door een ambtelijke mededeeling van de Duitsche legatie te Peking. Japan heeft aan de Chineesche regeering ambtelijk het uitbreken van de revolutie in Eng. Indië gemeld. Japan door Engeland aangezocht om militaire ondersteuning in Indië heeft deze hulp toegezegd, doch heeft zeer bezwarende condities gesteld. 1. Vrijen toegang voor de Japanners tot de Britsche bezittingen aan de Stille Zuid zee. 2e. Een leening van 200 millioen dollar. 3e. De viije handel in China. Engeland heeft deze voorwaarden aange- men. LONDEN. De Londensche bladen melden dat de troep der geallieerden 60 mijlen ten N. O. van Parijs een overmachtigen vijand hebben afgesneden en verslagen. Er werden 6000 gevangen gemaakt en 15 kanonnen veroverd. Hoewel ook de verliezen der bondgenooten ernstig zijn, zijn zij niet in vergelijking met die der Duitschers* Gisteren is er vrij hevig gevochten in de omstreken van Grembergen en Dendermon de. De Duitschers moesten terugtrekken met achterlaten van 30 gevangenen. Zij heb ben de stad verwoest. ontvangt klachten over onderwerpen, de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt H. PRIN8EN,te Haarsteeg, Voorzitter. W. C. STAL, te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCH, te Almkerk. J. A. J. VAN HEIJST, te Baardwijk. W. F. HILWIG, te Heusden. J. J. MONNÉE, te Woadrichem. B. C. E. VAN STEENBERGEN, Werkendam. H. J. VAN EG GELEN, te Heusden 8716 Secretaris. Beesten 75, vluggen handel. Kalfkoeien f 155 o f 240. Vaarzen f 130 èi f 210. Varkens f 20, a f 61/, tot 8. Lammeren 00 stuks f0 tot 100. De prijs der boter was heden van 11,17 tot f Aangevoerd 180 K.G. Eieren 5 a 5'/j cent per stuk. KAATSHEUVEL, 10 Sept. Heden was de prijs der boter: Hoogste priis 1.30. Middel prijs 1 1,35. Laagste prijs 1 1,23 Eieren 41/, ct per stuk. DUSSEN, 10 Sept De prijs der boter was heden f 1,32 tot f 1 50 Aanvoer 148 Kilo. Zetting 1 1,48 Eieren 11 20'de 26 stuks. BESOIJEN 8 Sept. De prijs der boter was heden op de markt Uoogste prijs 1 1,35. Laagste prijs t 1,30. Eieren 4'/j 5 cent per stuk. jj£: Het leesseizoen breekt wl De Ecko van bet Znideo

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 7