BINNENLAND, Beroemd is ook het vergulde hoofd altaar, waar sinds 1173 de Fr.insche ko ningen (behalve Hendrik IV), tot Lode- wijk XVI en Karei X door den aartsbis schop-primaat gekroond en uit de heili ge Ampalla gezalfd werden. Verder bevat de kathedraal tal van kunstschatten en relikwieën, die een hoo- ge waarde hebben. De slag aan de Marne. Een correspondent van de Times zendt .VÓt,$ézanne een verhaal aan zijn blad, waar uit wy het, volgende ontleenen. Ik heb twee dagen besteed om dS streek door te reiten, waar 7 dagen de strijd aan de Marne had gewoed. Dit gevechtsterrein strekt zich uit van Meaux tot Vitfj le Fran cois, heeft den vorin van een halven cirke en wordt begrensd door de Marne en door sneden door verschillende kleine rivieren waarvan de Grand Marin en de Petit Mo rin de voornaamste zijn. Voor het krijgsbedrijf is het middenge deelte van deze streek het belangrijkst. Dit terrein was voornamelijk het doel van mijn onderzoek en hier zsg ik een tooneel van zoo afschuwelijke verwoesting, dat. ik het nauwelijks tot mij kon laten doordriugen. Om SéianDe heen, welke stad zelf ver- wonderlykerwijze is gespaard gebleven, don derde dagen lang onophoudelijk het kanon eu de nachten waren afschuwelijk door het gelnid van de machinegeweren en het dreunen van de zware artillerie. De kam van de liefelijke heuvels ten Zuiden van de Marne schenen den sleutel van Parijs te zijn, van daar de enorme offers die werden gebracht om deze heuvels te nemen en te hernemen. Na vier dagen en vier nachten vechten waren de Eranschen in het bezit vau dit stokje grondde Duitschers waren terug getrokken en dat wel vrij haastig, te oor- deelen naar wat zij hadden achtergelaten. De verliezen waren aan beide zijden haast onmetelijk groot. Zelfs nu nog, een volle week na den slag, slapen velen van Dultschland's zo nen op de open vlakte en in de loop graven hun laatsten slaap op de plaats waar zij waren gevallen, onder heggen, waar zij, door een geweerkogel of gra naatscherf gewond, waren heengekropen, of waar zij, naar het scheen, tevergeefs dekking hadden gezocht voor de woeste aanvallen der Turco's, die nog steeds even handig met het mes omgaan als vooriieen, cd In het heetst van het ge vecht hun geweer, als hinderlijke over bodigheid, wegwerpen. Duitsche gevangenen worden gebruikt om de lijken van hun kameraden te be graven. Gistermiddag zag ik er zestig met dat lugubere werk bezig. Over het grootste deel van het slag veld zijn de dooden natnurlijk begraveo, voor zoover zij in de loopgraven, op de wegen zijn gevallen. Maar een groot deel van het terrein is met bosch be dekt. Honderden gewonden, Franschen zoowel als Diiltschers, hebben zich naar deze bosschen gesleept en zijn daar ge storven. Daar het struikgewas dicht is, is zeer moeilijk hier de lijken te vinden. Lange lijnen van onlangs opgedolven bruine aarde in de stoppelvelden teeke- ncn de graven van de slachtoffers af. Vele van die grafdijken zijn meer dan 100 meter lang en, daar de dooden schouder aan schouder ziju gelegd, som tijds zelfs in lagen, kan men zich hieruit eenigszins eeu denkbeeld vormen van de slachting, die aan de Marne heeft plaats gehad. Gisterochtend vroeg zag ik een for- schen boerenjongeling vreedzaam bezig het veld om te ploegen, niet ver van een dozijn van zulke aardhopen als ik heb beschreven. Wellicht is thans reeds zijn ploegschaar over die naamlooze graven heengegaan. Misschien heeft hij de gra ven vermeden, waar een klein houten kruis op staat, vervaardigd uit takken van het bosch in de nabijheid en soms om wonden met de kleuren van de Fransche vlag. Eenige boeren, die naar hun halfver brande dorpen zijn teruggekeerd, leggen er bloemen op, dahlia's, zonnebloemen of wilde rozen. Buitengewoon vinnig is er gevochten bij het oude kasteel van Mondumeut, op een hoogte, van 10 K.M. ten Oosten van Sézanne gelegen. Ongelukkigerwijze werd dit overblijfsel van de bouwkuust uit den tijd van Lodewijk XIV zoowel door bondgenooten als door de Duit schers als een stategische positie van beteekenis beschouwd. Naar het Oosten ziet men van het kasteel uit een uitgestrekt dal, dat heel in het groot den vorm van een Grieksche lamp heeft, op den bodem ligt het be faamde moeras van St. Gond. Vcrde.op zijn de droge, kale heuvels van Epernay, Reims en Champagne, en heel ver de hoogten van het Argonnerwuud. Naar het Westen ziet men de vruchtbare lan douwen, die zich tot Parijs uitstrekken, en waar hier en daar lage groene heuvels uitsteken. Het bezit van Mondumeut was dus zoowel voor het verdedigende als hét aanvallende leger een punt van ge wicht. Er is hier heet gevochten, meneer, zei een boer, die te oad was om zijn dorp te ver laten, het was zoo heet als een oven. Ten- gevolge van een vreeselijken aanval, die hen op groote verliezen kwam te staan, raakten de Duitschers in bet bezit van het kasteel, maar niet voor langen tijd. Da Fransche kanonnen deden hou vernielend werk en er zijn nu nog allerlei teekenen, dat er «nan tegen man gevochten is in den tuin, waar geraninmbedden in geïmproviseer de dekkingen werden veranderd. Frafische infanteristen hadden blijkbaar de bressen in de muren bestormd en waren door de venters naar binnen gegaan. Welke fooneelen zich in het kasteel hebben afgespeeld, weet nie mand dan de weinige strijders, die io leven zijn gebleven, maar er moet een vreeselijke slachting hebben plaats gevonden. Den tweeden dag deden de Duitschers een nieuwen aanysl op het halfverwoeste kasteel en dwongen de Franschen het te ontruimen, maar na csd p*uze vermeester en de Franschen het weer. Maar de krscht vau de Duitschers was nog niet gebroken, zij kwamen terug uit het dal en veroverden de stelling voor de derds maal. In de meening dat de Franschen definitief verjaagd waren, maakten zij het zich in de ruïnen zoo ge makkelijk mogelijk en lieten om kanonneu vragen, wederom kwamen de Franschen terng met groote macht, en dreven de Duitschers na een dag vechtens voor goed uit het kas teel. Italië en 't Drievoudig Verbond. In ons vorig nummer hadden we een bericht dat Italië partij zou kiezen tegen zijn bondgenooten. Dit is niet bev .stigd, maar wel komen er berichten, die zulks tegenspreken. De Popoio Romano, die van het be gin van den oorlog regeering en volk van Italië heeft bezworen, trouw te blij ven aan het Drievoudig Verbond, schrijft in een hoofdartikel Van demagogische zijde wordt her haaldelijk voorgesteld, het bondgenoot schap dat 35 jaar heeft bestaan en onder goedkeuring van Kamer en Senaat is verlengd, te verbreken. Italië zou daar door trouwbreuk plegen en zijn bond genooten, zoowel als zijn eigen volk smadelijk verraden. Als het zoo handel de zou de wereld het recht hebben Italfë buiten de gemeenschap der be schaafde volken te sluiten. De volksmenners die Italië tot trouw breuk willen drijven, stellen zich aan als groote staatslieden, doch in werke lijkheid zijn zij hazardspelers, die de kroon en de toekomst van Italië op het spel zetten. Geen staatsman, nog min der een rcgcering, die niet aller achting wil verliezen, zal ooit overwegen een bondgenoot in moeilijke tijden te over vallen. Voorts komt het blad op tegen uitin gen in een deel der pers, dat onder buitenlandschen invloed de regeeiing wil bewegen zich tegen Oostenrijk te keeren en betoogt dat die invloed op eigen voordeel uit is eu om Italië's be langen zich niet bekommert. De Berlijnsche correspondent van het Giornale d'Italia schrijft in dezelfden geest. Op grond van de diplomatieke bescheiden over de voorgeschiedenis van dezen oorlog, acht hij het vast staande dat Rusland door zijn mobilisa tie tegen Oostenrijk, Duitschland tot den oorlog heeft gedwongen. Duitschland weet, dat de ondergang van Oostenrijk zijn eigen ondergaDg zou beteekeneu en het heeft zich derhalve genoodzaakt ge zien, zijn bondgenoot met alle kracht te steunen. Duitschland's ondergang zegt de correspondent verder zou zeker die van Italië u\ zich sleepen. Over de houding van Engeland is deze journalist slecht te spreken. Enge land werpt zich nu op tot beschermer van kleine staten, doch sedert wanneer vraagt hij is Engeland zoo week hartig geworden Sedert het in vredes tijd Kopenhagen aanviel en de Deen- sche vloot vernietigde Sedert het de onafhankelijkheid der Boerenrepublieken aantastte De bescherming van België door Engeland en van Servië door Rus-, land noemt hij voorwendsels om Duitsch land, waarom een «net van samenzwe ring was gespannen", te kunnen nekken. De toestand in Oostenrijk. De correspondent van de N. Rott. Ct. schrijft uit Oostenrijk over den toestand van 't leger aldaar. Maar, zooais gezegd, het doel van mijn reis was niet alleen te onderzoeken hoe de gevangenen hier zijn ondergebracht, maar meer nog om de zoo tegenstrijdige oorlogsberichten te controleeren. Ik heb hier het volk zien feestvieren na de over winningen van de" generaals Dankl en Auffeoberg, en zag nu in de Nederland- sche couranten uit de officieele berichten van den Russischen generalen staf dat dat maar kleine schermutselingen tus- schen de voorposten zijn geweest. Van daag is mij gebleken dat generaal Höt- zendorf althans wat het aantal gevan genen betreft de waarfcei 1 heeft ge zegd en niets heeft overdreven; 41,000 Russische gevangeneu zijn in Hongarije dat staat vast, en zooveel heeft de ge nerale staf ook opgegeven. Van die 41000 zijn er evenwel en dat is van belang 10,000 in de vorige week gevangen genomen, toen het Oostenrijksch-Hon- gaarsche leger zich voor de overmacht terug trok om, zooals het heette, l?eter verdedigbare posities in te nemen. Of hier dus van een vlucht sprake is zooals men het in Rusland doet voor komen is nog de vraag. Want ook het veroverde Russische ge schut werd meegenomen 1 Driehonderd Russische en andere kanonnen werden buitgemaaktook dat staat vast, waot zij ziju te Weenen, Praag, Krakau en hier voor een ieder tentoongesteld en te tellen, met uitzondering van 41 stuk, die 't Oosteorijksch-Hongaarsche leger bij Lem- berg veroverde en die eerst hedenavond hier zijn aangek imen en morgen worden gelost. Maar hoe staat het nu eigenlijk met 't reusachtige aantal gevangenen, waar van in de officieele mededeelingen van den Russischeu generalen staf sprake is De officier van gezondheid in 't kamp van Esztergom, die in Lemberg aan 't froat was, verzekerde mij dat méér dan de helft was gelogeD, en dat van de rest Dog het groote aantal gewonden moet worden afgetrokken, dat in Lemberg en de omliggende plaatsen in de militaire ziekenhuizen en veldlazaretten werd ver pleegd en volgens de bepalingen van de conventie van Geneve aan de goede zor gen van 't Russische leger werd overge geven. Dat aantal schatte mijn zegsman op 7 tot 10,000. De venvoesting van Dendermonde. Hoezeer de Duitschers nu weer deze Belgische stad voorgoed geschonden hebben, blijkt uit het relaas, dat het «Handelsbl. v. Antwerpen1 ervan geeft Dendermonde, gelegen aan de uit monding van den Dender in de Schelde is een der oudste steden van België, ge tuigen de verschillende gebouwen van ouden datum. Oader deze is de O. L. Vrouwekerk, gebouwd ia 1105, in de 14e eeuw her opgebouwd. De toren werd ten jare 1388 voltooid. Verder zijn verwoest de kerk van St. Gilles en die der Benedictijnen, het bekende stadhuis, het Belfort, orde Lakenhalte in 1337 gebouwd, het z.g. Vleeschhuis waar een museum werd ge houden, met zeer ve'.e mooie schilderijen. De Duitschers in België. ANTWERPEN, 21 Sept. De oorlogs correspondent van de „Nieuwe Gazet" schrijft Donderdagmorgen kwam een compag nie vijandelijke wielrijders uit de richting van Schrieck in de gemeente Tremcloo binnen gereden. Zij maakte er halt en begon het dorp op verschillende plaat sen in brand te steken, terwijl de be volking als zinneloos vau schrik langs alle kanten wegvluchtte. Niets mocht uit de brandende huizen gered worden de boeren moesten hun hoeven in vlammen zien opgaan, terwijl zij erbij stonden. Het is onmogelijk, het verschrikkelijk tooneel te beschrijven, dat zich in deze rustige gemeente bipnen een paar uur afspeelde. In minder dan geen tijd ston den 220 huizen in brand. Enkele be woners, die nog in de straat gevonden werden, werden meegesleurd la de rich ting van Rotselaer, dat insgelijks gedeel telijk door het vuur vernield werd. De oorlog ter zee. Reuter seint uit Calcotta dat 21 dezer Officieren en manscbapp n van de schepen, door den Duitschen kraiser Embden in de golf van BeDgalen in den grond geboord, zijn hier vanmiddag aangekomen. Zij prijzen de hoffelijkheid waarmede de Duitschers hen hebben behandeld. Den 1 Oen vermeesterde de Emden het s.s. Indus, dat door kanon schoten in den groud werd geboord, nadat de opvarenden op de Embden waren over gebracht. De kruiser onderschepte alle draadlooze telegrammen over de schepen, die de haven verlieten, en wist daardoor waar ze zich in de Golf van Bengalen bevonden. Het s.s. Kabiuga is in den nacht van den llen op den twaalfden dezer genomen en twee uur later het s.s. Killin. Denzelfden nacht kwamen nog drie andere stoomschepen in zicht, maar daarop is geen jacht ge maakt. De Killin is den volgenden ochtend in den grond geboord. Den twaalfden tegen den middag n«m de Embden het s.s. Diplomat, dat later in den grond is geboord. Hat Italiaansche stoomschip Lorndano werd denzelfden dag genomen, doch later vrijgelaten. Gisteravond is het te Calcutta aangeko men en beeft tijdens zijn reis tal van an dere schepen gewaarschuwd, die daarop zijn teruggekeerd. Overste von Reuter. Naar Berlijnsche bladen meldec, ontving de ,/Kobarger Zeitung" van de in Koburg levende zuster vsn overste von Renter de mededeeling dat het gerucht over den dood van dezen officier onjuist is. Misschien is het gerucht wel duardoor ontstaan, omdat^ volgens het ver haal van gewonde officieren het paard van overste von Reuter neergeschoten werd. Japa?ische torpedoboot in den grond geboord. LONDEN, 22 September. Volgens een telegram nit Peking is gister uit Bimo be richt ontvangen, dat een Duitsche kruiser ter hoogte van Kiaa-etn Japansche torpedo boot in den groud heeft geboord. De Engelsche admiraliteit maakt be kend, dat een Australische duikboot de AE 1 met 35 man verloren is. Men heeft haar, volgens een Reuter-telegram uit Melbourne, het laatst den 14en dezer gezien toeo zij van een patroeljevaart terugkeerde. Men vermoedt, dat zij ge zonken is tengevolge van een ongeluk en niet in een gevecht. Bommen boven Maastricht geworpen. Onze correspondent te Maastricht seint ons Hedenmorgen om halfnegen vloog op zeer groote hoogte boven onze stad op de Nederlandsch-Belgische grens een vliegmachine van onbekende nationaliteit. Op hetzelfde oogenblik is in den tuin van een huis aan de Brusselsche straat, bewoond door jhr. Graafland pn den heer Krekelberg, EEN BOM GEWOR PEN, DIE ONTPLOFTE. Vermoedelijk is de bom bij vergissing of per ongeluk naar beneden gevallen. Er werd groote stoffelijke schade aan gericht. Er hadden gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats. Het projectiel bleek te zijn een gra naatkartets, waarvan, de ontstekingsbuis ter plaatse is gevonden en door de Neder- landsche autoriteiten in beslag werd ge nomen. De ruiten van het huis en de deuren werden verbrijzeld. Sigaren voor Militairen. De commissie voor de inzameling van gelden tot verstrekking van sigaren en tabak aan onze militairen te velde en in versterkte plaatsen, hield dezer dagen hare tweede algemeene vergadering. De voorzitfer, luitenant-generaal b. d. W. G. F. Snijders, gaf een overzicht van hetgeen door het bestuur tot nu toe is verricht en van de daarbij ver kregen uitkomsten. De hoofdsom der totdusver ontvangen giften is aangewend tot het bestellen van pakjes sigaren (12 stuks) en sigaren met tabak (7 stuks plus 1 II.G. rooktabak), elk bestemd vóór één militair. Ook werden een aantal doozen sigaretten resp. zonder en met bijvoeging van een pakje tabak aangeschaft. Het aantal in pakjes verwerkte, ten deele ook ten ge schenke ontvangen sigaren, bedroeg ruim 220.000 stuks, terwijl ongeveer 680 K.g. tabak was aangekocht. Met inbegrip van de sigaretten enz. is die hoeveelheid toereikend om 23.000 militairen ieder één pakje te voorzien. Aan ruim 17.000 onderofficieren en soldaten zijn of worden eerstdaags de pakjes aangeboden. het lezen van dagbladen door militairen De Minister van Oorlog heeftnaar aanleiding dat het schijnt dat door som mige chefs de lezing van het dagblad >Het Volk* aan hunne ondergeschikten wordt bemoeilijkt of verboden onder de aandacht van alle commandanten van leger en landweer gebracht, dat er geen enkele reden bestaat om onder de tegenwoordige omstandigheden ten aan zien van dag- en andere bladen een an dere gedragslijn te volgen dan in nor male tijden geschiedt. Men meldt ons uit Arnhem In verband met een bericht over de aanhouding te Dinxperlo van iemand die meel trachtte uit te voeren, wordt ons meegedeeld, dat de betrokken persoon een Duitsche molenaar uit Suedcrwick is. Deze had 4800 K.G. gruttemeel aan gegeven dat evenwel bij onderzoek ver mengd bleek met rijstdoppen en tarwe meel De partij werd in beslag genomen en de zaak in handen der justitie gesteld. Onze Koloniale Marine Mr. van Deventer schat in De Gids de som gelds, die ons de in- Indië zoo gewenschte vloot van slagschepen, met bijbehooren zou kunnen geven, op rond f 250 mlllicen. Van deze f 250 millioen acht hij, dat de Nederlanders, die uit Indië hun winst trekken, er 100 konden geven. Endaar de inlanders zijns inziens geen cent mogen dokken, vraagt hij 150 millioen op eenmaal van de Nederlanders, die meer dan f 50.000 bezitten, en dan alleen van dit meerdere. Dit zou z. i. op 3°/0 tot 5°/o neerkomen. Over veel in dit artikel verheugen we ons, aldus de Standaard De schrijver is vol vuur en ijver. Hij wil spoed maken. Hij wil voor millioenen uitgeven. En hij ziet in, dat onze gewone financiën het niet kunnen bolwerken. Toch vreezen we, dat hij nog veelte weinig spoed er achter zet. De 8 slag schepen moeten er opeens, allen tegelijk komen. Ook vragen we of wat nu voorvalt niet toont, 'dat we zelf moeten kunnen bouwen. Niet de eerste maal, maar voor latere continueering. Ook gelooven we dat hij te laag rekent. Met die f250 millioen, dekt hij alleen wat nu noodig zal zijn, en niet wat daar na ons aan uitgaven wacht. Het zal daarom noodig zijn, van meet af op Marine een hooger bedrag voor alle jaren te leggen, dat wat daarna komt, insluit. Journalistiek. 'S BOSCH, 20 September. Op 1 Oc tober a.s. zal de Heer J. B. Vesters, hoofdredacteur van >Het Huisgezin», den dag herdenken, waarop hij voor een kwarteeuw zijne intrede deed in de jour- nalistiek. Wegens de tijdsomstandigheden zal het feest slechts in infiemen kring wor den herdacht. Albanië. De Nederlandsche officieren, de hee- ren Verhulst en Reimers, die zich nog steeds in gevangenschap in Albanië be vonden, zijn den 21en dezer te Durazzo aangekomen, vanwaar zij den volgenden dag de reis naar Nederland zouden on dernemen. Bovenstaand verblijdend bericht is aan het departement van Buitenlandsche za ken bijna gelijktijdig ontvangen namens de Italiaansche, Oostenrijk-Hongaarsche en Roemeensche regeeringen. Met dank baarheid moge worden herinnerd aan de onvermoeide pogingen, die vanwege de genoemde regeeringen in het werk zijn ge steld om de bevrijding van onze officie ren te bewerken. Lichting 1915. Naar men verneemt, hebben de mili ciens van de lichting 1915, na de be krachtiging der wet, die hun vervroegde oproeping mogelijk maakte, een waar schuwing ontvangen, dat zij kans hadden vroeger te worden opgeroepen. De toe stand is thans echter zoo, dat die kans veel geringer is geworden. Vermoedelijk zullen zij op den gewo nen tijd voor het vervullen hunner mi litaire plichten onder de wapenen moe ten komen. De kwestie betreffende den suikeruitvoer Naar de >Tel.« vermeemt, is een op lossing gevonden, in de kwestie, welke de suikerrafinadeurs en bietsuikerfabri kanten verdeeld hield. Alle partijen hebben goedgekeurd, dal van de productie van den aanstaanden oogst, 40 pet. voor de consumptie hiei te lande zal worden gereserveerd. Van de overige 60 pet. mogen 18 pet door fabrikanten en 42 pet. door raffi nadeurs worden uitgevoerd. Het spreekt vanzelf, dat dit verlo gegeven wordt, in den vorm van uit- voer- certificaten waarin men dus mis schien een afzonderlijken handel kan tegemoet zien. Een noodzakelijk Katholiek Liefdewerk. Katholieke Landgenooten. De nood, die door den oorlog gekomen is over vele huisgezinnen, welke huune haardsteden moesten ontvluchten, heeft de ondergeteekeuden er toe gebracht, eenige leiding te ge7eu aan den liefdadigheidszin van Katholiek Nederland, die in het zouder met het lot der hulpelooze kinder begaan is. Het geldt de vele ouderloos geworden en onverzorgd achtergebleven kinderen tijdelijk of voor goed op te nemen in Nederlandsche gezinnen en de vele kinderen die in gevaar verkeeren, korten tijd in ons Vaderlaud, d» door Gods zegen tot heden van den geese des oorlogs gespaard bleef, eene veilige schuilplaats aan te bieden. Waar de meeste kinderen van vluchte lingen katholiek zijn, spreekt het vanzelf, dat de beste schuilplaats in katholieke ge zinnen is, Ondergeteekenden hebben zich daarom vereenigd tot een comité, met het doel lo. bemiddeling te verleenen bij het zoeken naar passende gezinnen voor nitge weken en onverzorgd achtergebleven kinderen. 2o. de adressen in ontvangst te nemen van gezinnen, geuegen een kind op te nemen 80. indien de geldmiddelen het toelaten en de nood het noodig maakt kinderen uit geteisterde streken in veiligheid breugen. 4o. alle hiermee samenhaEgende werk zaamheden als het onderbrengen van aan staande kraamvrouwen en hare zuigelingen, het steunen van onderwijs en geestelijke hulp in de kampeD, enz. Reeds spontaan bereikten ons talrijke liefdadige aanvrag n om een kind op te nemen, terwijl het. Centraal Borrau dei K. S. A. te Leiden reeds de aandacht van de Diocesane en PI. comité's op deze hoogst gewichtige zaak gevestigd heeft.. Voor zoo ver er nog meerdere kiudeien in nood ver- keereD, houden wij ons aanbevolen voor meerdere aanvragen aan het adres van den laatst oDdergeteekende. Onnoodig te zeggen dat het bereiken van ons doel ook geld zal vorderen voor het verplaatsen der kinderen, voor eventueelf geueeskuodige verzorging van kinderen, voor het plaatsen in gestichten in geval Diet allen in gezinnen ondergebracht kunnen worden voor eventueele redding der kinderen. Z. D. H. Mgr. de Aartsbisschop van Utrecht was zoo goed het Beschermheer schap over dit Comité te aanvaarden. Wij hopen niet te vergeefs een beroep gedaan te hebben op den liefdadigheidszin van Katholiek Nederland en hopen dat gifle» rijkelijk en veelvuldig zullen inkomen. R. K. lluisvestings-Comité. Bestuur Z. D. H. Mgr. H. VAN DE WETERING, Aartsbisschop van Utrecht, Beschermheer. Mgr. A. F. Diepen, 's- Hertogen boscb President. Mevrouw A. Kellenaers-Damerau, Leiden vice-pres. Mr. P. J. M. Aalberse, Directeur K. S. A, Leiden. He voor daan der 1 -zijn - J- en p He kund A. A. Verd V_een Hc linge bekei Octo

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2