BINNENLAND. Verschillende Berichten. voor langen tijd vernield. Het water staat ten deele tot boven manshoogte. Onze troepen zijn uit het overstroomde gebied getrokken zonder verlies aan manschappen, paarden, kanonnen en voertuigen. Onze aanval op Yperen maakt vor deringen. Meer dan 2300 man, meest Engelschen, werden gevangen genomen en verscheidene machinegeweren buit gemaakt. In de streek ten Westen van Royé, hadden verbitterde gevechten plaats, die aan beide zijden met groote verliezen gepaard gingen, maar geen verandering in den daar bestaanden toestand brach ten. Wij verloren daarbij in een dorps gevecht eenige honderden manschappen aan vermisten en twee stukken geschut. Een goed resultaat hadden onze aan vallen aan de Aisne, ten Oosten van Soissons. Onze troepen veroverden stormenderhand, ondanks deu heftigen vijandelijken tegenstand, verscheidene sterk verschanste stellingen, namen Cha- vonne en Soupir in, maakten meer dan 1000 Fransche gevangenen en verover den drie kanonnen en vier machine geweren. Naast de kathedraal van Soissons brachten de Franschen een zwaie batterij in stelling, waarvan de uitzichtposten op den kathedraaltoren gezien werden. De gevolgen van een zoodanige handelwijze, stelselmatig toegepast, liggen voor de hand. Tusschen Toul en Verdun werden verscheiden aanvallen van de Franschen afgeslagen. De Franschen droegen ge deeltelijk Duitsche jassen en helmen In de Vogezen, in de buurt van Mar- klrch, werd een aanval der Franschen afgeslagen. Ónze troepen gingen tot den tegenaanval over. De operaties in Belgie en Frankrijk, PARIJS, 3 Nov. (R.O.) Het ofticieele communique van hedenmiddag 3 unr luidt Op onzen linkervleugel schijnt de vij and aan de linkeroever van de Yser vlak voor Dixmuiden geheel verlaten te hebben. Verkenningstroepen van de verbonden legers, welke op de straat wegen in de onder water gezette stre ken voortrukken, hebben de overgangen over de Yser zonder groote moeilijkhe den bezet. Onze opmarscb is vooral merkbaar ten Zuiden van Dixmuiden en bij Ghe- luvelt. In de streek ten Noorden van de Lys hebben wij ons front, niettegenstaande de geweldige aanvallen van den vijand met groote troepenmachten overal kunnen herstellen. Tegen den avond werden nieuwe Duitsche aanvallen op de voorstad van Arras, Lihons en Quesnoy in Santerre afgeslagen. In ons centrum zijn wij een weinig vooruitgerukt in de streek van de Aisne en ten Oosten van het front de l'Aigle. Aan de laatste berichten, betreffende den toestand ten Oosten van Vailly, moet nog toegevoegd worden, dat onze troepen, die positie genomen hadden tegen de hoogten ten Noorden van de dorpen Chavonne en Soupir, zich moes ten terugtrekken naar de meer Oostelijk gelegen vallei. Wij hebben onze positie behouden bij Boury en Cornin op den rechteroever der rivier. Nieuwe Duitsche aanvallen in Argonne zijn tot staan gebracht. Wij blijven voortrukken ten Noord- Westen van Pont a Mousson. ,'iPp onzen rechtervleugel vallen enkele kleine operaties langs de Seille te con- scateeren, welke voor onze legers gun stig waren. Het optreden van Turkije. FRANKFURT, 3 Nov. (W.B.) Uit Constantinopel wordt gemeldtHeden avond, na zonsondergang, opende een uit Engelsche en Fransche schepen be staande escader, op een afstand van 15 K.M., een bombardement op de forten der Dardanelles Het vuur, dat door de Turksche forten beantwoord werd, duur de 20 minuten, doch richtte geen schade aan. Van het Oostelijk Oorlogstooneel. BERLIJN, 3 Nov. (W. BDe groote generale stat meldde hedenmorgen •In het Oosten zijn de operaties nog in staat van ontwikkeling. Botsingen hebben niet plaats gehad. Om des te gemakkelijker een brug, welke geheel gereed was om opgeblazen te worden, te veroveren, dreven de troepen van de eerste Siberische armee den lsten November de burgerlijke be- volkipg voor zich uit. Het optreden van Turkije. WEENEN, 3 Nov. (W. B.)De»Neue Freie Presse" verneemt uit welingelichte Turksche bron, dat volgens hier aan het Turksche gezantschap ontvangen berichten, het gevecht in de Zwarte Zee veel Jernstiger geweest is dan de eerst door Russische oorlogsschepen bespied, en vervolgens achtervolgd. Spoedig daarop gingen de Russische oorlogs schepen tot den aanval op de Turk sche vloot over. In den strijd tegen de Russische vloot onderscheidde zich vooral het linieschip «Torgud Reiss». De succes sen van de Turksche vloot kunnen als volgt worden saamgevat. Vijf Russische oorlogsschepen zijn in den grond ge boord en 16 transportschepen tot zin ken gebracht. Op de transportschepen bevonden zich, zooals de gevangengenomen Russische ma riniers mededeelden, niet minder dan 1700 mijneD, die in de Zwarte Zee moesten wor den gezaaid. Reeds uit dit feit blijkt de vij andige bedoeling der Rnssiscbe vloot. Bij de beschieting der havens zyn 55 magazijnen met petroleum en graan ver woest, en wel vijftig te Sebastopol en No- vorossisk en vijf te Odessa. BERLIJN, 3 November. (Evan Duitsche zijde.) Uit Sofia verneemt de Vossische Ztg., dat de Turken het groote Russische oorlogschip Sinope in den grond geboord hebben. CONSTANTINOPEL, 3 November. [W. B.] Naar verluidt, zyn de havenautoriteiten be— ffoonen beslag te leggen op de vyande ijke Engelsche en FranBcbe handelsschepen, welke zich in de haven bevinden. Londen, 3 Nov. (R. O.) Het persbureau pu bliceert een telegram van den Engelsehen con sul te Mobammerah in Perzië, meldend, dat de consul van Basrah en verschillende Engel sche handelaars door de Turken gevangen genomen zyn. Gisteren en hedennacht hoorde men in Antwerpen hevig geschutvuur komen de uit de richting Lockeren. De toestand daar blijft onveranderd. Onder de Duit sche soldaten heerschte een zeer gedrukte stemming en gevallen van desertie komen herhaaldelijk voor. Muziek, zooals voor een paar weken, wordt niet meer gehoord. De Duitschers treden op als bewakers der stad, gedragen zich steeds ordelijk, maar zien er geenszins als overwinnaars uit. Door de burgerij worden zij zooveel mogelijk genegeerd, Vragen zij inlich tingen, dan worden die niet begrepen of zakelijk, maar zeer beleefd beantwoord. Verschillende Duitsche militairen, die ik sprak, vertelden mij, dat het hun in Antwerpen in 't geheel niet bevalt en zij dolgraag van alle overwinningen wil den afzien, als ze niet meer behoefden te blijven en konden terugkeeren. Zij klagen er over, dat men in Antwerpen zoo koel tegen hen was en dat de prijzen der waren in de café's eoz. zoo bijzonder hoog waren. Als overwinnaars zagen zij er in geen geval uit. Msb. Volgens een berichtgever van de Times in Noord Frankrijk is er thans veel meer kans op dat de bondgenooten Oostende zullen bereiken dan dat de Duitschers te Calais komen. Indien de bondgenooten het winneo aan de Yser, dan moet Oostende noodzakelijkerwijze vallen, want het is niet versterkt, slechts zwak bezet. In een beschouwing over den toestand zegt de Times echter dat de verhalen, als zouden de bondgenooten Oostende naderen gten geloof verdienen of dat de Duitschers op den terugtocht zouden zijn. De bondgenooten houden stand, brengen hevige verliezen aan de Duit schers toe en winnen van tijd tot tijd een paar mijlen velddoch niets wijst er op dat de Duitschers aan het terug trekken zouden zijn. Indien de Duitschers zware verliezen lijden, brengen zij die ook aan de bondgenooten toe. De krijgsoperaties der Russen. De Russische legatie te 's Gravenhage heeft de volgende mededeeling ontvan gen omtrent de krijgsverrichtingen der Russische legers I. Aan de overzijde van de Weichsel is het geheele gouvernement Warschau gezuiverd van vijandelijke strijdkrachten, wier achterhoeden door de Russische troepen teruggedrongen worden op het front Lodz-Zavihost. De krijgsbuit, door de Russische troe pen bemachtigd, omval o.a. parken am munitie, zware artillerie en vliegtuigen. Op 29 October is in de streek van Tarlova de terugtocht der Oostenrijksche strijdkrachten afgesneden door Russische troepen, die de Welehsel waren overge trokken ten zuiden van Josephow. Tus schen twee vuren genomen, leed de vij and zware verliezen aan dooden en ge wonden en moest hij duizend krijgsge vangenen achterlaten. II. In Oost-Pruisen blijft het Russische leger de hardnekkige aanvallen der Duitsche troepen in de streek van Ba- kalerjevo met goed gevolg afslaan. De Russische generale staf meldt Aan de overzijde van de Weichel zijn wij zegevierend over het geheele front vooruitgerukt en hebben de plaatsen Petrokow, Opochna en Pjarow bezet. In de gevechten,"welke op den weg naar Opatow zijn geleverd, hebben wij 409 krijggevangenen gemaakt, mitrail leuses, couvooien en munitie buitge maakt. Aan de San, nabij Lezachovo, heeft een Russisch regiment een aanval ge daan op een naburig hulpfort en er 5 ofticieree en 500 soldaten gevangen ge nomen en mitrailleuses buitgemaakt. Een vijandelijke colonne, welke van de Karpathen was afgedaald en zich nabij Nauvorna had versterkt, is door Russi sche troepen aangevallen en verdreven. En van het Oost-Pruisische front De Russische troepen maken vorde ringen in het gebied van Vladislavow en het bosch van Romentigen. De vijand heeft zijn aanvallen in den omtrek van Bakalarjevo gestaakt, Uit Oostenrijksche bron wordt gemeld Dichtbij deGallsch-Boekowinische grens ten noorden vau Kuty is gisteren (Vrij dag) een Russische colonne van alle wapens verslagen. In Mlddea-Galicië handhaven onze troepen zich in de veroverde posities ten noordoosten van Turka, bij Stary Sambor ten oosten van Przemysl en aan de Beneden-San. In de buurt van Niske zijn eenige vijandelijke aanvallen afgeslagen. Daar en bij Skole en Stary Sambor werden honderden Russen gevangengenomen. Ook Vrijdag werd in Russisch Polen niet gestreden.* Een later Oostenrijksch bericht zegt In Russisch-Polen ontwikkelen zich nieuwe gevechten. De aanvallen op onze stellingen werden teruggeslagen en eenige vijandelijke detachementen vernietigd. De verbitterde slag, die verscheidene dagen geduurd heeft ten noordoosten van Toerka en ten zuiden van Stary Sambor, heeft gisteren (Zaterdag) tot een volledige overwinning van onze wa penen geleid. De vijandelijke troepen, twee divisies infanterie en een brigade scherpschutters werden uit al hm stellin gen geworpen. Te Czernowitz handhaven onzen troe- zich. Het vooral op het verblijf van dea aartsbisschop gerichte artillerievuur der Russen bleef zonder uitwerking van be- teekenis. De slag om Yperen. De correspondent van de Times in noordelijk Frankrijk beschrijit in een telegram van Zondag de gevechten aan de Yser en om Yperen. De n her mes" in den grond geboord. Een Duitsche onderzeëer heeft Zater dag in het Kanaal den ouden kruiser Hermes* die van Duinkerken terug kwam, dooi een torpedo in den' grond geboord. Het verlies is niet van groote militaire beteekenls. De >Hermes< was van stapel geloopen in 1896. Het schip had een waterver- plaatslng van 5700 ton en een snelheid van 19.5 tot 20.5 knoopen. De bewape ning bestond uit elf kanonnen van 15 c.M., acht van 7,5 c.M. en één van 4.5. Het* schip zou binnenkort buiten dienst worden gesteld, en was. in den laatsteo tijd gebruikt voor het vervoeren van wa tervliegtuigen. De bemanning bedroeg 480 man. Het schip bleef oog 45 minu ten boven water en zonk daarna andere schepen redden de bemanning; veertig man ontbreken. De herovering van Dixmuiden. Een van de mooiste wapenfeiten van de vorige week zoo seint een corres pondent van de Daily Mail was de herovering van Dixmuiden op de Duit schers door het 12de Belgische regiment infanterie. Na deze overwinning marcheerde het regiment Veurne met de muziek voorop binuen. De kolonel van het regiment bood het vaandel aan koning Albert aan, die het daarop zelf met de Leopolsorde versierde. De jongste daad van de *Emden Over het optreden van den Duitschen kruiser >Emden* op de reede van Poeioe Pinang, de groote Engelsche haven aan de kust van Malakka, wordt in de Times het volgende medegedeeld De kapitein van de >Emden* had de gedachte van Radyard Kipling verwezen lijkt en zijn schip vermomd door er een vierden schoorsteen op te plaatsen. In de duisternis passeerde de >Emden«, die voor een schip 'dëtf(geallieerdën gehou den werd, de wachtschepen en gaf geen antwoord op de signalentöè^^Vollen stoom stevende de >Emden* naar de >Semtsjoeg< opende het vuur en zond een torpedo af, die het Russische schip in den boeg trof. De „Semtsjoeg", die onmiddelijk het vuur opende, werd ech ter door een tweede torpedo getroffen onder de waterlijn en zonk onmiddelijk. Het verlies van de „Semtsjoeg* werd eerst Zaterdagmorgen te Petrograd be kend, toen de bladen het officieele be richt van Admira'l Jerram publiceerden. De „Semtsjoeg" had onder de beve len van den Engelschen admiraal goede diensten gedaan door het vergezellen van de troepenschepen. Bij het onder gaan van de „Semtsjoeg" werden 86 man verloren van de geredden zijn 3 officieren en 112 man gekwetst. De Times voegt aan dit bericht toe. Hoe het mogelijk was, dat de sche pen op de reede van Penang liggend, de >Emden< zelfs vermomd als het schip was, de ligplaats der oorlogssche pen lieten naderen, zonder onderzoek, is niet duidelijk. Vooral daar een Fransche torpedoja ger die naar gemeld is ook gezonken is, in de nabijheid van het Russische schip lag, is het onbegrijpelijk dat de „Emden* onverhoeds kon aan vallen. De vermomming van de fEmden* en zelfs het voeren ven de valsche vlag wat in sommige berichten wordt gemeld was, naar de Times opmerkt volko men geoorloofd, als die vlag werd neer gehaald voordat het vuur geopend werd, en iets anders is niet te verwachten van een officier als kapitein Von Müller. Volgens de Japansche berichten is ook een Fransche torpedojager op de reede gezonkende Times wist nog niet welke boot dit was. Uit de sedert ontvangen berichten blijkt dit te zijn de „Mosquet" die zich haastte op het ka nonvuur af te gaaü, doch die in den ongelijken strijd in den grond werd ge boord. •- ^niv De Times meent dat de „Emden" gebrek begint te krijgen aarftbünitie en daarom niet, als te Madras, de stad Pe nang beschoot. Auto- en fietstochten in België. Niettegenstaande onlangs in de pers een waarschuwing werd opgenomen, dat wielrijders en automobilisten, die voor hun genoegen naar België gaan, zich aan moeilijkheden vanwege de Duitsche autoriteiten blootstellen, schijnen verschil lende personen daarmede geen rekening te houdeo en worden er blijkens een dagbladbericht zelfs automobieltochten naar België georganiseerd. Nogmaals wordt er de aandacht op ge vestigd, dat zij, die in strijd met het desbetreffende verbod der Duitsche auto riteiten handelen, dat geheel op eigen verantwoordelijkheid doen en dat het voor den vertegenwoordiger derNederlandsche Regeering te Brussel in zoodanige geval len zeer monilijk zou wezen hen te be schermen. Intusschen laat de Regeering te be- voegder plaatse inlichtingen inwinnen, hoe zij die werkelijk voor hun zaken België wenschen te bezoeken, zich ze kerheid kunnen verschaffen geen moel- iijdheden te zullen ondervinden. H. M. de Koningin en de Belgische vluch telingen. Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd, mij op te dragen, openlijk uit te spreken, dat Hare Majesteit diep ge troffen is door de talrijke uitingen van dankbaarheid, door Belgische uitgewe kenen tot Haar gericht, voor de hulp en steun, alom in Nederland ondevonden. Hare Majesteit betuigt voor die ge voelens Haar hooge waardeering. Het is Hare Majesteit een voldoening, te ontwaren met hoeveel liefde het ge heele Nederlandsche volk zich gewijd heeft aan de vervulling van de plichten geboden door gastvrijheid en mensche- lijk medegevoel. De Minister van Binnenl. Zaken. CORT V. D. LINDEN, Een rijksleening van 250.000.000 gulden. Men meldt uit Den Haag aan deTe- legr. sib In aansluiting met reeds vroeger in verband hiermede gedane mededeelin- gen, vernemen we, dat reeds einde Sep tember financleele adviseurs een confe rentie hadden met Minister Bertling, over het plan eener leening, terwijl daarop begin October aan het Ministerie van Binnenl. Zaken een bijeenkomst plaats had van de Ministers Cort v. d. Linden, Treub en Bertling, met alle groote Ne derlandsche bankiers, in het bijzonder die, welke reeds vroeger een Neder landsche leening overnamen. Aan deze bankiers werd de vraag voorgelegd of het volgens hun meening thans mogelijk zou zijn een leening te sluiten, die veel grooter zou zijn dsn de bedragen, die de Regeering gewoon lijk leent en, zoo mogelijk, 250 millioen zou moeten bedragen. Met het oog op de tijdsomstandighe den en op grond van het feit, dat thans de medewerking vaD Engeland en Frank rijk zou worden gemist, welke landen doorgaans voor groote bedragen in Ne derlandsche leeningen deelnemen, ver klaarden de bankiers, dat een plaatsing van een dergelijk groot bedrag in ons land voor dit oogenblik zeer moeielijk, zoo niet onmogelijk zou zijn, tenzij een drang tot deelneming van Regeerlngs- wege werd uitgeoefend. Duidelijk bleek daarbij, dat de Regee ring de consolidatie der steeds aangroei ende vlottende schuld in een vast^lee- niog verlangde en zoo noodlg tqt "bij zondere maatregelen zou overgaan, om dat doel te bereiken. Minister Treub heeft bl^jcba^r dit hoogst belangrijke onderwerp na zyn op treden met ernst ter hand genomen, tengevolge waarvan Z.E. te dezer zak; ook gehoord beeft eenige bestuursleden van de drie effectenvereenigingen, zoo mede 15 vertegenwoordigers! vajn ver zekeringsmaatschappijen, teneinde öok hun advies te hooren. Vrijdagavond had aan het Ministerie van Financiën een gewichtige bespreking over deze zaak plaats tusschen de Mi nisters Cort v. d. Linden en Treub en de heeren C. J. K. Van Aalst, mr. F. S. v. Nierop en mr. G. Vissering. Zijn wij goed ingelicht, dan zou de Minister thans tot een definitief plan ge komen zijn, dat weliswaar vrijheid laat tot inschrijving op de leening, doch te vens bij nlet-voldoende deelneming maat regelen bevat, die het bijeenkomen der benoodigde gelden desondanks waarbor gen. De rente zal waarschijnlijk 5*/» be dragen. Omtrent de plannen inzake een oor- logsleening van 250 millioen, meldt het Hbld., dat het in de bedoeling ligt, aan de regeering machtiging te verleenen, om, voor zoover de vrijwillige deelne ming aan de leeiing tekort schiet, de hoogst aangeslagenen in de vermogens belasting te verplichten aan de leening deel te nemen op de basis van hun vermogen. De rente over dit gedwongen gedeelte zal lager zijn dan voor het vrijwillige gedeelte, om aldus de animo voor vrijwillige deelneming te bevor deren. Is het blad goed ingelicht, dan zullen in ieder geval vermogens beneden de 50,000 gulden worden vrijgelaten. Nog deze maand verwacht men, dat het desbetreffende wetsontwerp door de Staten-Generaal zal kunnen goedgekeurd zijn. De openstelling zou dan in De cember geschieden. Uitvoerrechten. Ons bericht omtrent de plannen van een te heffen uitvoerrecht behoeft eenige aanvulling. De bedoeling is o.l., naar ons wordt medegedeeld, geenszins,, een uit voerrecht te heffen op alle artikelen, maar alleen op die, welke ten gevolge van den oorlog abnormaal in prijs zijn gestegen. Bovendien zal er voor worden gezorgd, dat degenen, wier product wel in waarde gestegen is maar die toch daardoor geen winst behalen, omdat ook hun productie kosten zijn verhoogd, van de belasting zullen kunnen worden ontheven. De bedoeling is uitsluitend hen te tref fen, die door de buitengewone omstan digheden bijzondere voordeelen behalen. N. R. Ct. Belgische kinderen, y u Li ft b i. - Het R. K. Huisvestingcomité, secreta riaat Drie-Octoberstraat te Leiden, deelt mede dat er nog altijd een groot aantal plaatsen in Katholieke Nederlandsche gezinnen beschikbaar zijn voor uitgewe ken Belgische kinderen, voor zoover be treft lo. kinderen, die door' den oorlog ouderloos geworden zijn, of tëngëvdlge van de vlucht van hunne ouders ge* scheiden zijn; 2o. kinderen, wier vader of moeder wegens ziehte niet in staat zijn hunne ouderplicht behoorlijk te vervullen (in welk geval de kinderen zooveel mogelijk ondergebracht worden in dezelfde plaats waar de vader of de moeder verblijven;) 3o. kinderen, wier gevluchte ouders om dringende redenen verplicht zijn tijdelijk hunne kinderen hier achter te laten. In plaatsen waar dergelijke kinderen zijn, wende men zich tot ons Secretariaat Drie-Octoberstraat te Leiden, of tot de plaatselijke vertegenwoordiging van ons Comité Dr. EMILE VERVIERS, Secr. De dank der Belgen. De fBien Pablic* van Gent bevat een hoog gestemd artikel, waarin aan Nederland dank wordt gebracht voor de belaHglouze toewijding en de broederlijke genegenheid De Duitschers hebben, zoo zegt hij, groote troepen massa's door de vlakte van WestVlaan deren gezonden als stukken op een schaakbord. Elke zet van den vijand werd beantwoord deoi een tegenzet van de bondgenooteu. De bondge— nootsn ware verre in de minderheid, maar onder meesterlijke leiding waren zij steeds op het juiste oogenblik op de juiste plaats. Het Engelsche leger hield het centrum van de stelling aan de Aisne bezet. Aan de Aisne was het ver van zijn basis. In het Noorden heelt het nu echter zijn basis achter zich aan de kust. Dat was zonder twijfel de voornaamste reden voor de verandering van de stelling. De En gelschen kwamen juist bijtijds in het Noorden, om den opmarsch van den vijand naar de kust te keereo en moesten bij dien aanval het spit afbijten. Zij werden daarbij door hun Fransche en Belgisohe bondgenooten wakker gesteund. De bloedigste en verbitterete strijd van den oorlog woedt daar al een maand. En nog woedt hij met groote verbittering. De Dnitschers heb ben alle beschikbare troepen naar de slaglinie gebracht: versche rekruten en oudere reservisten geharde soldaten ven de Aisne en de oostelijke grens. Zij hebbeu hun kracht tegen de linies der bondgenooten verbruikt als golven tegen een rotsachtige kust. «Nu trekken de Duitschers terug. Dagen lang is het getijde van den slag langzaam teruggegaan, in oostelijke en noord oostelijke richting, van de kustlijn ai. Engel sche troepen hebben den vijand nit Langemarck (ten N. van Yperen, al eenige dagen geleden, verdreven. De bondgenooten zijn ten N. en O. van Rijssel doorgedrongen. Van de door hem gemelde bezetting van Rijsel zegt de correspondent woor delijk Het laatste bericht, dat mij berefkt, bevestigt het telegram in de Times van Zaterdag dat de bezetting van Rijsel door de bondgenooten meldde. Stellig 1s de stad door de Duitschers ontruimd. Ik heb goede redenen om aan te uemeD, dat zij na door de bondgenooten beset is.' De eerste poging om Galais over Pperen te bereiken is mislukt De Daitschers hebben, naar men verneemt, Zaterdag de poging hernieuwd en eenig tijdelijk succes behaald- Bij het aanbre ken van deu dag vielen zij de linies ten Z. van Yperen met een overweldigende overmacht aan Zij namen een van de vooruitgeschoven schansen met de bajonet en brachten in het gat een batterij in stelling- Hun granaatkartetsen sprongen op 410 M. van Yperen. De bewoners maakten aanstalten om de stad te verlaten. «Of de Duitschers een erostigen deuk in de linie der bondganootee ten Z. van Yperen hebben gemaakt is nog niet bekend.' Ook de aanval op de Fransah—Belgische linie tusschen Nieawpoort en Dixmuiden werd her nieuwd. Daarop werden de sluizen geopend en werd een groot gedeelte van het omliggende land onder water gezet. Men. zegt, dat de Duit schers nu zware kanonnen nit Lnik en Antwerpen aanvoeren.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2