BINNENLAND. De Duitschers in Frankrijk en Belgié. PARIJS, 1 Deeember. (Reuter.) De of- ficleele kennisgeving van vanmiddag 3 uur luidt In België hebben de Dultschers den 30sten November een vrij hevig kanon vuur op de stellingen der bondgenonten gericht, doch geen infanterieaanval on dernomen. Ten noorden van Atrecht is de vijand een vrij groote bedrijvigheid willen ont wikkelen. Ia ArgODne duren de gevechten voort de toestand is er onveranderd. Uit Woevre en de Vogezen is niets van belang te melden. Van hei DuitschOostenrijksch- Russische gevechtsterrein. BERLIJN, 1 December. (Wolff.) Amb telijke mededeeÜng van hedenmorgen uit het groote hoofdkwartier In Oost-Pruisen en Zuid-Polen is het over het algemeen kalm geweest. In Noord-Polen ten Z. van den Weichsel is, doordat wij partij hebben gettokken van de gisteren gemelde voordeelen, de oorlogsbuit toegenomen. Het aantal ge vangenen is tot ongeveer 9500 vermeer derd en het aantal genomen kanonnen met 18 toegenomen. Bovendien zijn 26 machine-geweren in onze handen gevallen. Van het Oostelijk front. BERLIJN, 1 Dec,(Wolff.) Ollicieele mede- deeling van het groote hoofdkwartier In verband met het bericht van 29 Nov, van den Rassischen generalen staf wordt over een reeds enkele dagen geleden ge beurde episode in de voor de Duitsche wa penen met zoo reel succes geleverde gevechten bij Lodz gemeld De Duiteche troepen, die in de streek ten oosten van Lodz op uen rechterflank en in den rug der Russen streden, werden op hun beurt weer door sterke van het oosten en zuiden opereereude Russische strijdkrachten ernstig in den rug bedreigd. De Duitschers voerden in het gezicht van den voor bun front staauden vijand een zwenking uit en sloegen zich in een verbitterden driedaagschen strijd door den reeds gesloten ring van vijanden heeD. Daarbij namen zij nog 42,000 Rnssen ge- vaugen en vermeesterden 25 stukken geschut, zonder zelf één kanon te verliezen. Bijna al hun eigen gewonden hebben zij boven dien kunnen meevoereü. Hun verliezen waren,^in overeenstemming met den toestand waarin zij zich bevonden, natuurlijk niet gering, maar toch volstrekt niet reusachtig. Dit is voorzeker een der schoonste krijgs verrichtingen van den geheelen veldtocht. Voorts meldt het groote hoofdkwartier Z. M. de Keizer heeft gisteren bij Gum- binneu en Darkehroen onze troepen in Oost- Pruisen en hun stellingen bezocht. WEENEN, 1 Dec. (Wolff.) De generale staf deelt vanmiddag officieel mede Op ons front in West-Galicië en Russisch Polen is het ook gisieren over 't algemeen rustig geweest. Voor Przernjsl is de vijand bij een poging om de uiterste veldversterkingen der vesting te naderen, door een tegenaanval der bezetting teruggeslagen. De gevechten in de Karpathen duren voort. De tsaar naar het front. ST. PDTEVSBURG, 1 December. (P. P.-A.) Vanochtend om 10 uur is de Tsaar naar het oorlogsterrein vertrokken. De Oostenrijkers in Servië. WEENEN, 1 Deo. (Wolfl.) Naar officieel wordt medegedeeld is op het Zuidelijk oor logsterrein weer een faze van de krijgsver richtingen tot een goed einde gebracht. De Serviërs die mei alle beschikbare strijd krachten ten oosten van de Kolubara en de Ljig verscheiden dagen den hardnekkigsten tegenstand hadden geboden en herhaaldelijk getracht tot het offensief over te gaaD, zijn op de geheele linie teruggeworpen en thans in vollen aftocht. Zij hebben ook in de laatste dagen aanzienlijke verliezen geleden; zoo hebben onze troepen op het gevechtsterrein van Konatice ongeveer 800 onbegraven lijken gevonden. Ook door het groote asntal in onze handen gevallen gevangene^ en het aanmerkelijke verlies van oorlogsmaterieel zijn de Serviërs ten zeers e verzwakt. Sedert het begin van ons laatste offensief hebben wij n.l, meer dan 19,000 Serviërs gevangen ge nomen, 47 machinegeweren, 46 kannonen en veel ander oorlogsbuit buitgemaakt. De Duitschers in Antwerpen. De >Tel.« verneemt uit Antwerpen Een feit, dat in de Antwerpsche handelswereld een enorme opschudding verwekt, heeft zich in den loop der vo rige week alhier voorgedaan. Daar het een firma betreft, die in Nederland zeer goed bekend is, en aan welker hoofd zelfs een geboren Neder- ander staat, zoo zal het feit voor Ne derland wel een zeer groot belang aan bieden Men weet, dat de gelden der Natio nale Bank en de rijksschatkist bijtijds naar Londen zijn overgebracht. De Duitschers hebben echter nooit kunnen gelooven, dat de regeering tot haar laatsten cent uit het land zou ge zonden hebben, en zich steeds inge beeld, dat een deel van de schatkist in een privaat bankhuis is belegd. Nu moet, naar het schijnt, vanuit Berlijn aan het Duitsche gouvernement te Brussel gemeld zijn, dat een deel van der Belgische rijksmiddelen in bewaring gegeven was aan de firma Ed. Bunge. De heer Ed. Bunge is een Nederlan der van geboorte, maar hij was een der voornaamste medewerkers van koning Leopold II voor de uitbating van den Congo-Vrijstait en ook na de overna me van dezen Staat door België heeft hij in de kolonie reusachtige belangen behouden. Om déze en andere redenen kon den Duitschers deze mededeellng uit Berlijn als niet zoo heelemaal on waarschijnlijk voorkomen. In ieder gevaleen dag of tien geleden drongen verschillende officieren, door een vrij sterke wacht soldaten vergezeld, het prachtgebouw van Bunge in de Arembergstraat binnen en beva len, dat niemand meer het lokaal mocht verlaten. Zelfs de vreemde bezoekers niet, die er op dat oogenblik vóór de loketten stonden. Deze laatsten werden in een der wachtkamers opgesloten, terwijl al de oversten en beambten der firma aan een uiterst streng onderzoek onderworpen werden, dat aan de zijde der Duitschers met de grootste brutaliteit geschiedde. Als dat spelletje zoo twee volle uren geduurd had, werden de personen, die niet tot het personeel van het huis be hoorden, losgelaten de bureeloversten en bedienden werden echter in verze kerde bewaring gehouden tot het eerste onderzoek der boeken afgeloopen was. Dat duurde twee volle dagen, en al dien tijd werd het den gevangenen Diet toegestaan, het lokaal te verlaten om voedsel of rust te gaan nemen I Met dat onderzoek waren de Duit sche officieren allen specialisten in comptabiliteit, misschien nog in geen week klaargekomen, bad het personeel van het huis hen niet zoo gewillig ge holpen. Dat konden die menschen ge rust doen, want ze hadden volstrekt niets te verbergen. Gaandeweg werden de Duitschers wel beleefder, maar het einde was toch, dat ze op al de brandkasten de zegels leg- deo, en al de boeken meenamtD, om ze te overhandigen aan iemand, die een verslag zou maken voor Berlijn. En wie bleek nu inderdaad die He- mand* te zijn? De Directeur van het filiaal van de >Disconto Gesellschaft* van Berlijn, dat pas enkele maanden vóór het uitbreken van den oorlog te Antwerpen werd op gericht Al méér dan een volle week snuffelt deze nu in de boeken van een zijner machtigste concurrenten en put er bij volle handen allerlei inlichtingen uit, die zijn bank van onmetelijken dienst kun nen zijn. Intusschen staat in het huis Bunge natuurlijk het gansche bedrijf stop. De patroon beschikt er zelfs over geen geld, om zijn personeel te betalen, en is reeds verplicht geweest, enkele bedienden te ontslaan I.. Na de overgave, van de Noord- Oostelijke forten van Anhverpen. Een bijzondere medewerker schrijft aan de N. R. Ct. Men zal zich herjnneren, dat de Noord oostelijk gelegen forten van de Antwerp sche vesting, t.w. de forten van Schooten, Brasschaet, Stabroeck, zonder verdedi ging aan de Duitschers zijn overgelaten, en dat de manschappen der bezetting met hun officieren eenvoudig over de Nederlandsche grens zijn gekomen. Over dit feit heeft de Nederlandsche pers toen bevreemding uitgesproken en enkele bladen hebben het zelfs niet kunnen billijken. Ook koning Albert en zijn generale staf moeten er verstoord over zijn geweest, want enkele dagen geleden zijn bij koninklijk besluit aan de verant woordelijke officieren hun militaire eere- teekens ontnomen, daar zij de Nederland sche grens zijn over gegaan, zonder er door den vijand toe gedwongen tc zijn. Het feit dezer overgave is, van zuiver militair standpunt gezien niet zeer schit terend, maar, op grond van hetgeen ik over het gebeurde weet, dat deze offi cieren geenszins bij gebrek aan moed aldus hebben gehandeld, maar in om standigheden en na overwegingen, welke naar alle waarschijnlijkheid hun militaire positie te zijner tijde volledig goed kun nen maken. Immers, bij de onderhande lingen, welke tussclien generaal Von Beseier en de vertegenwoordigers van de burgelijke overheid der stad Antwer pen, op den dag, dat de Duitsche troe pen hun intocht in de stad hielden, zijn gevoerd, is als uitdrukkelijke voorwaar de voor een staking van het bombarde ment der stad Antwerpen, door Von Beseier de eisch gesteld, dat de nog overblijvende forten zich vooraleer 24 uur waren verstreken, zouden overgeven. Liever dan deze forten met verlies van manschappen in te nemen, zou hij de stad in gruizel leggen 'Deze bood schap werd doortden heer Franck aan de commandanten der forten bij nacht overgebracht en tevens werd hun in overweging gegeven of het aannemelijk was een stad als Anlwerpen geheel op te pfferen, wanneer althans geen enkel militair voordeel door het verzet te ver krijgen zou^zijn En dat dit laatste het geval was, schijnt geen twijfel te lijden. Het Belgische leger was weggetrokken, de stad ingenomen, de overblijvende forten konden slechts weinige uren aan het zwaar geschut weerstand bieden. Voorwaar een zeer pijnlijk alternatief voorde verantwoordelijke bevelvoerders, welke daarenboven van iedere gemeen schap met het oppercommando waren afgesneden. En zij hebben gemeend, hun forten te moeten prijsgeven, na ze zooveel mogelijk te hebben onbruikbaar gemaakt. Een der commandanten, kapi tein Hans, bevelhebber over het fort Brasschaet, heeft zich met zijn fort in de lucht laten vliegen. Het geval, waarin deze officieren zich hebben bevonden, is wel een van de pijnlijkste, waarin een officier kan wor den geplaatst. De strijd in België cn Noord-F? ankrijk. Een der bijz. berichtgevers van het Hbl. seint uit Sluis Sedert eenlge dagen is het gevecht in den sector, gevormd door de Yser en de Leie opnieuw begonnen, een gevecht, heviger en woester dan de voorgaande. Niet minder dan 120.000 man Duitsche troepeD, waarvan het meerendeel in nle.iwe grijze winteruniformen, werden reeds naar Yperen gezonden om een laatste en krachtige poging te doen tot het innemen van die plaats, die hun den koristen weg naar Calais verspert. Het aantal bezettingstroepen in Vlaan deren is ook tot een minimum gebracht, daar de anderen te velde moeten trek ken om den verderen voortgang der geallieerden te Zonnebeeke en Lange- marck, ten N.N.O. van Yperen gelegen te stuiten. Gisteienmiddag te ongeveer 3 uur, juist toen ik bij den Duitschen wacht post was, om naar mijn toelating in België te vragen, klonken plotseling ee- nige kanonschoten. Fluks beklom ik den toren te St. Anna Termuiden. Het bleek daar dat de schoten kwamen uit de richting Heyst. Nog drie maal werd het vuren herhaald. De oude toren te St. Anna Termuiden daverde op zijn grond- gesten. Vermoedelijk werd weer op de haven van Zeebrugge geschoten. De correspondent van de Tel. te Sluis meldt echter, dat er van een bombarde ment geen sprake is. De Duitschers hebben nieuw marine- geschut aan de kust geplaatst en dit beproefd of >ingeschossen«, zooals een soldaat het noemde. Dit geschut moet tusschen Heyst en Duinkerken staan. Vandaar dat de slagen hier zoo goed vernomen konden worden. Er zijn ook nieuwe troepen naar deze zijde gekomen, wel een bewijs, dat de Duitschers op hun hoede zijn tegen actie der Engelschen. Ik zag Blankenberghe en Zeebrugge, waar schcorsteenen van de cokesfabrlek rookten. De fabriek was dus In werking. Heyst, Duinkerken en Knocke zijn zoo rustig als op gewone herfstdagen. Al de aangekomen troepen te Brugge zijn nu vertrokken, gedeeltelijk in de richting van de Yser, gedeeltelijk naar de kust aan deze zijde. De oogenblikkelijken toestand. Keizer Wilhelm is dus Zondagnacht, na al zijn gunstbewijzen en gelukwen- schen aan de Duitsche generaals, die zich daar in verhouding tot de te erkennen operatiemoeilijkheden voor de Duitschers wèl onderscheiden hebben, telegrafisch te hebben vooruitgezonden, persoonlijk van het Westelijk naar het Oostelijk oorlogsterrein gegaan. En ko ning George is gisteren op het Westelijk oorlogsterrein in een ongenoemde plaats in Noord-Frankrijk aangekomen. Of de reizen van deze vorstelijke per sonen en hun verschijnen op de verschil lende gevechtsterreinen een nieuwe aan duiding soms is van de overwegende belangrijkheid, die de operaties op het Westelijk front nu gaan krijgen voor de verbondenen en welke die op het Ooste lijk oorlogsterrein reeds gekregen hebben voor de landen, door den >Kaiser« ver tegenwoordigd Gisteren wezen wij erop, dat met het oog op de belangrijke verschuivingen van Duitsche troepen van West naar Oost die zelfs de minst diepzinnige strateeg en wie bezondigt zich in deze dageD al niet aan strategische diepzinnigheden voor vaststaand zou veronderstellen, het oogenblik voor de verbondenen ge komen was om op het Westelijk oorlogs- terrein het offensief te hervatten. Een eerste aanwijzing voor dit gebruik maken van het,goede oogenblik voor de verbondenen zou men dan vinden in de mededeellng In het voorlaatste Fran- sche communiqué, dat de verbondenen op enkele puntenln België >avanceerden«, terwijl de Duitschers een verdedigende houding aannemen, hetgeen tot dusver langs de Yser hun gewoonte niet was. Ze zouden dus door hun optreden be wijzen, dat met de belangrijke troepen machten de belangrijkheid van den strijd voor de Duitschers van West naar Oost verplaatst zou zijn. Wij dienen er echter op te wijzen, dat er ook zeer diepzinnige strategen zijn, die deze meeDing niet deelen en die de •peraties op het Westelijk oorlogsterrein als de meest overwegende blijven be schouwen. Zoo de mil taire medewerker van de >Times«, die in het jongste num mer van zijn blad verzekert, dat de hoofd macht der Duitsche troepen nog steeds in het Westen is gelegerd. Hij meldt, dat verleden week op het Westelijk oorlogsterrein nog 20 tot 21 van de oorspronkelijk 25 actieve Duit sche legerkorpsen stonden, met 16 re serve-legerkorpsen en minstens 7 korp sen, gevormd uit landweer- en land- storm-afdeeÜDgen. Dat maakt, \olgens den medewerker, 44 korpsen in totaal, waaraan dan nog moeten worden toe gevoegd de mariDe- en landstorm-af- deelingen, die de verbindingslijnen be waken en België bezetten. Deze 44 legerkorpsen, waarvan de me dewerker uitvoerig de veronderstelde samenstelling geeft, zouden met cavalerie een troepenmacht vormen van 2.000.000 man, als 2ij op volle sterkte waren. De verliezen van de Duitschers in het Wes ten moeten geraamd worden op een millioen man, en het is zeker, zoo gaat de schrijver door, dat bij verschillende afdeelingen een geruimen tijd het effec tief aanmerkelijk verlaagd zal geweest zijn. Maar met de massa's mannen in depó% met de nieuwe lichtingen en de vrijwilligers, was Duitschland in staat versche mannen en jongelingen te zen den om de gaten aan te vullen. Wij houden dus, vervolgt de mede werker 3.000.000 van de 4.000.000 ge trainde Duitschers vast, of liever heb ben ze vastgehouden, zoodat voor Rus land nog slechts een millioen overbleef. Wij onderschatten Rusland's groote taak niet, sinds dit te strijden heeft ook met de Oostenrijkers en de Turken, in Ga- licië en Armenië, maar de verbondenen hebben hen ontlast van den voornaam- sten Duitschen druk en als een mag neet de beste Duitsche troepen aange trokken. Buiten het 1ste, 11de, 17de en 20ste legerkorps zijn geen van de oorspron kelijke actieve legerkorpsen strijdend in Rusland. De troepen, die naar het Oos ten gingen waren, behalve het 11de, reserve-formaties. De Duitschers hebben altijd een lage meening gehad van de Russische troepen en vooral tweede en derde klas troepen tegen hen uitgezon den. Tot zoover de man van de «Times», wiens oordeel misschien wel beïnvloed wordt door de vrees, dat de praestaties van de Russen op het Oostelijk oorlogs- terrein misschien eens hooger aange slagen mochten worden dan die van de Engelsche troepen op het Westelijk. Tot dusver behoeft daarvoor echter weinig vrees te bestaan. Want met den dag wordt het duidelijker, dat de Na poleon-victorie der Russen zich bepaald hetfc tot het afweren van het omsinge- lingsgevaar, dat hun troepen bedreigde. Uit het laatste communiqué valt zelfs weer op te maken, dat de Duitsche troepen op hun beurt het offensief her vat zouden hebben. Opmerkelijk is het ook, hoe in het laatste Russische communiqué wel de verliezen van de Oosteurijksche troepen worden opgesomd, en deze blijken aanmerkelijk grooter dan men verwach ten zou, maar met geen woord ge rept wordt van de Duitsche verliezen. Het bericht van de «Daily Chronicle», dat Krakau reeds beschoten worden zou, vermelden wij alleen met het noodige voorbehoud. De betrouwbaarheid van het genoemde orgaan is in den laatsten tijd niet al te hecht gebleken. Over den strijd in de Karpaten schor ten wij, gezien de gedeeltelijke tegen strijdigheid der Russische en Oosten- rijksche berichten, ons oordeel voorloo- pig nog maar op. Mogelijk is het, dat de vooruit gezwermde Russische troepen bij Homonna zijn teruggedreven, maar dat nieuwe troepenmachten een victorie bevochten hebben tegenover de Oosten- rijksche troepen, die de voornaamste passen bewaakten en de toegangen tot het comitaat Zaros en het Westelijk deel van het comitaat Zemplen. De strijd zou zoo het karakter krijgen van een spel letje hier er uit en daar er in. Ia Servië vorderen de Oostenrijkers langzaam maar zeker. Met de bezetting van Uzitsche, vroeger reeds gemeld en van den belangrijken pas tusschen Val- jewo en Tschatschak naderen de Oos tenrijkers reeds de Morawa-linie, waai- van zooals men weet, Kragujevac, in de groote bocht van die rivier gelegen, het middenpunt is. Generaal Bojovic zou als zondenbok voor het ongunstige ver loop der operaties voor Servië reeds gevallen zijn. Of echter meer dan de persoon van zijn opvolger, het verloop der gebeurtenissen in Galicië en rondom Krakau 2ijn invloed niet hebben zal op het Servische oorlogsterrein, door de noodzakelijkheid van het onttrekken van Oostenrijksche strijdkrachten Msbl. Leeningsontwerf. De N. Tilb. Ct., het orgaan van het Kamerlid Arts, wijst in verband met sommige llnksche uitlatingen, zoo be slist mogelijk de bewering af. dat het leeniogsontwerp een wensch der rech terzijde is. Er zullen er onder rechts zeker zijn, die het ontwerp aannemelijk vinden er zullen er ook zijn en misschien meer deren, die thans geen crisis wenschen, zich bij 't voorstel zullen neerleggen maar er zijn er ook beslist, die het ontwerp niet wetischelijk achten en die er tegen blijven strijden. Men heeft het toch uit onze recht- sche bladen, vooral uit de katholieke, genoeg kunnen lezen, hoe groot de af keer van de voorgestelde regeling on der ons is. Om het zoete winstje. De Tel. vertelt, dat kort na het uitbre ken van den ooriog de groote cacaofa brieken hier te lande reusachtige bestel lingen uit Duitschland kregen. Al wat cacao was, is verkocht. Daarna verkocht men wat geen cacao waszaagsel tn cacao-doppen. En tegen fancy-prijzen. Spoedig had men van dezen ondeugde lijken rommel genoeg en werden de invoer bepalingen verscherpt, zoodat al leen goede cacao kon worden ingevoerd. En die is thans op. Ook met de rubber werd in 't begin van den oorlog héél wat verdiend, on danks het feit, dat bijv. de aanwezige voorraden autobanden onder de controle van de verschillende stellingcommandan ten kwamen te staan. Dank zij de voort durend verscherpte bepalingen, werd 't echter steeds moeilijker, tusschen de mazen der wet door te sluipen. Tot de enkele trucs, die ook thans nog worden toegepast, behoort de volgendeMen gaat met zijn auto de grens overpa pieren behoorlijk in orde 'n Dubbelstel banden om ieder wiel, de noodige reser- ve-pneu's op den bak 'n flinke voorraad benzine, in één woord alles ingericht voor een verren tocht, en dan na enkele Uren keert men van zijn bulten- laudsche reis terug, 't Paar gehavende banden onder de carosserie, de benzine- nood ten top gestegen en in den zak een nier onaardig sommetje, als batig saldo van den tocht. Staatsspoor. Door den directeur generaal der Staatsspoor is een dienstorder aan het personeel gericht, over het geregeld te laat komen en vertrekken der S. S. trei nen, in tegenstelling met de H. S. M. treinen, die vrijwel altoos op tijd zijn. De dienstorder luidt Verscheidene reizigerstreinen vertra gen nog te veel door laden en lossen van goederen, en in- en uitzetten van wagens. Hierin moet verandering komen en daarom vestig ik met den meesten nadruk uw aandacht er op dat vertra- gin, en van die treinen door een en an der zijn te voorkomen. Als eerste eisch dient gesteld te wor den, dat een regelmatige treinenloop verkregen wordt. Station;.- en treinperso neel behooren in alle opzichten mede te werken. De goederen moeten doelmatig geladen worden, zoodat lossing vlug kan geschiedenhiervoor is noodig dat voldoende toezicht op de wijze van la den en lossen gehouden wordt. Het statlonspersoneel dient ten einde een vlugge treinbediening te verkrijgen voor zooveel dit mogelijk is, de behulp zame hand te bieden in het sluiten der portieren ook door juiste aanduiding aan den machinist waar de trein tot stilstand moet komen, kan in vele ge vallen de behandeling bespoedigd wor den. Er is op te letten, dat het publiek tijdig de wachtkamer verlaat en dat, vooral op de tusschenstations het voor lossen en laden aangewezen personeel zich bij binnenkomst (en niet op het laatste oogenblik) ter plaatse bevindt, waar verwacht kan worden dat de ba gagewagen kan komen te staan. Gere geld terugkeerende redenen van vertra gingen moeten ter kennis van de direc tie worden gebracht, opdat maatregelen ter verbetering kunnen worden genomeD. De stationschefs moeten zich persoon lijk overtuigen dat hun onderhebbend personeel in den geest van het boven staande werkt- Ten opzichte van 't per soneel dat te kort schiet zullen strenge maatregelen worden genomen. Tweede Kamer. Met groote voortvarendheid zet de commisie van rapporteurs voor het lee ning-ontwerp haar arbeid in zake het voorloopig verslag voort. Heden voormiddag zijn de rapporteurs daartoe wetr in vergadering bijeenge komen. De minister van financiën, de heer Treub, was ter deelneming aan de ze conferentie uitgenoodigd en was te genwoordig. Het streven is, het wetsontwerp zoo spoedig in staat van wijzen te brengen, dat het in de eerste helft dezer maand voor openbare beraadslaging gereed is. Het plan moet bestaan, om, mocht er in December geen tijd beschikbaar zijn om de Staatsbegrooting geheel of ge deeltelijk af te doen, de Tweede Kamer in Januari weer te laten bijeenkomen. Nederland en de oorlog. Treinverbinding met Antwerpen. In gevolge beschikking van de militai re autoriteiten te Antwerpen, mogen tot nader order van Roosendaal naar Ant- wepen C. S. dagelijks drie treinen Ioo- - L—J-

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2