Telegrammen van liedenmidd ig. fflBÏÏWS ÏÏÏT HIÜSSlH- Handelsberichten, NIEUWS UIT KAATSÉ VEL de Scheldedam aan te leggen onder een breedte der verharding van 5 M.. zulks onder inbegrip van het te maken rijwiel pad en voorts die bestrating te doen bestaan uit gewalsten steenslag met op pervlakte teering. Getracht zal worden door het verwerken van keien met vlakken kop zooveel doenlijk aan hun verlangen tegemoet te komen. In een onzer vorige nummers heb ben we het desbetreffend koninklijk be sluit medegedeeld. Om nu voor het in werking treden daarvan een eigen-cen trale voor electriciteit te hebben, heeft de gemeenteraad van Breda, na geheime zlttiüg Zaterdagmiddag met algemeene stemmen aangenomen direct een eigen centrale te stichten, een tijdelijk direc teur benoemd en Zaterdagavomd draaide men op een terrein der gasfabriek met een locomobieltje en leverde voor een paar lampen licht. In den Bosch is Zaterdagavond 't zelfde besloten en Maandag is de centrale geopend in 't abattoir er is er aan twee menschen licht geleverd. Hoe deze geschiedenis zal afloopen, weet men niet, een mooi punt voor juristerij, daar men denkt dat men het besluit omtrent het vragen van vergun ning aan Ged. Staten terugwerkende kracht zal trachten te geven b.v. tot 1 November. Dit ware dan toch de anto- nomie der gemeenteraden al zeer aan banden leggen. Maar dat is zeker als Breda, Den Bosch en mogelijk Eindho ven buiten de Prov. Centr. blijven zal het voor de overige gemeenten heel wat duur der uitkomen. W. V. V. Waalwijk Vooruit", Zondag a. S. speelt W, V. op 't ter rein alhier een vriendschappelijken wed strijd tegen Wiihelmina II ('s Bosch). Doordat den Berg en Wiihelmina uit de compelitieafdeeling getreden zijn is deze afdeeling opgeheven. De N. V. B. heeft nu aan W V. voorgesteld zich in afdeeling B te laten indeelen met Wiihelmina I N. A. C. (Breda) Eindhoven Willem II De Valk en Helmond. Hedenavond vergadert de Vereenioing 0m een besluit in deze te nemen. Een fusie. Maandagmiddag werd te Tilburg in lTndustrie, eene druk bezochte algemee ne vergadering van den R. K. Provin cialen Bond van Boekdrukkerijen in Noord-Brabant gehouden. Het voor naamste punt der agenda was het ver zoek van den Bond van R. K. Drukkers patroons in Nederland te Utrecht, om deze twee vereenigingen ineen te smelten. Met algemeene stemmen werd in be ginsel daartoe besloten en aan het be stuur, bijgestaan door cene commissie van drie leden, nl. de heeren G. Teu- lings, L. Stokvis te 's Bosch enJanTie- len te Waalwijk, opgedragen met eene commissie uit bovengenoemde vereeni- ging te beraadslagen over de grondsla gen, waarop deze fusie zal tot stand komen. Nog werd een besluit genomen tot bescherming van elkanders periodieke uitgaven. BAARDWIJK, Door zijne D. II, den Bisschop van 's Bosch, is Maandag benoemd tot pastoor onzer parochie de WelEerw. Heer B. P. van KriekeD,. thans kapelaan te Gtffeu. Moge onze nieuwen herder de voetstappen van zijn voorganger drukken. BESOIJEN. De vorige week Zaterdag werd bij de gemeente-politie door M. H. aangifte gedaan, dat zekere juffrouw Jansen uit baldadigheid bij hem eenige emmers water door het kelder raam had gesmeten. Daar verschil'ende personen hlervangetulgen waren i.| Vfta deze nieuwe plagerij proces-verbaal we gens baldadigheid opgemaakt. SPRANG. De op Zondag 22 November gehouden Unie-collecte in de Gereformeerde kerk alhier heeft f 0.91 opgebracht. CAPELLE. Vrijdag j.l. ontstond er begin van brand in een bij de kerk staande loods. De klokluider wist uitbreiding te voorkomen, J. Le Sage viel Zaterdag onder het spelen in de haven. Zijn broer. D. haalde hem eruit. De vluchtelingen alhier zijn van uit des Burgemeesters villa getransporteerd naar eeu wooing in het Dorp. Het plan was eerst om hen naar een vluchtelingenkamp te vervoeren. Dit voornemen liet men echter terstond varen, toen eenige leden van het comité zoo'n kamp waren wezen in oogen- schouw nemen. Het aantal vluchtelingen bedraagt nog 72. Enkele dames collecteeren in de ge meente voor Kerstgeschenken voor de solda ten. Ongeveer f 25.ia reeds opgehaald. Was de zangvereeniging H't Roze- knopje* eerst voornemens om een uitvoering ten bate van de werkloozau in deze ge meente te geven, 1.1. Zaterdag werd besloten de opbrengst der uitvoering voor de kas de werkloozen in deze gemeente te geven. 1.1. Zaterdag werd besloten de opbrengst der te bestemmen, omdat alhier nog gein werkloosheid bestaat. Mocht deze onverhoopt nog ontstaan, zoo zal de tweede uitvoering voor dat doel wor den gegeven. R A AMS DON K( DORP.) Zondag werd alhier gearresteerd J. de W„ verdacht van diefstal van het onlangs alhier ontvreemde rij wiel. De 9jarige W. Bouwens brandde de knie zoo hevig, aan de kachel, dat het hem onmogelijk is te loopeu. Bij enkele onzer Fortbewoners begint men zoo na en dan een kippetje te missen. Wij raden onzen geachten dorpsgenooten op 't Fort wel aan, hun bontjes zoo ving mo gelijk zelf op ie snullen, liever dan ze door meusch of dier te laten ontvreemden. Door de dames Van Iersel wordt alhier een collecte gehouden voor de uitreiking van kerstgeschenken aan de militairen. Moge haar liefdadig werk met gunstigen uitslag bekroond worden. RAA.MSDONRSVEER, Vergadering der Raamsdonksvi'ersche IJsclub op Woeusdag 2 December 'a avouds half acht in het hotel yDe Witte Leeuw*. Agenda Verslag van den Secretaris over het afgeloopen jaar. 2. Rekening en verantwoording door den Penningmeester. 8. Verkiezing van den Secretaris wegens periodieke aftrediog. 4. Rondvraag en Sluiting. Tot leden der Kamer van Koophandel eu Fabrieken te Raamsdonk zijn herkozen de aftredende ledön W. Martens, D. v. d. Waals en P. A. van Dongen. Naar we vernemen zal de Raamsdouks- veersche IJsclub dit jaar haar banen hebben nabij het terrein van de Stoomboot-onder neming M. Verschure en Zo. Reeds zijn de voorbereidselen tot onder- waterzeitiug gemaakt. Maandag had >e Oosterhout een ernstig ongeluk plaats. De vrachtwagen van den heer Stadhouders te O'hout we;d ter hoogte van het Wilhelminakanaal aangeredeu door eeu militaire auto, met het gevolg dat Stad houders van de wagen werd geslingerd en met zijn hoofd op de rails terecht kwam. Levenloos werd hij opgenomen. De over ledene was weduwnaar en vader van tien kinderen. De bestuurder der auto had geen schuld aau het ongeval. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag 1.1. zijn aan de suikerfabriek Statendam de laatste bieten verwerkt. DUSSEN. Vrijdag 4 December e. k. ver gadering van den gemeenteraad alhier des n/m ten vier uur. VRIJHOEVEN-CAPELLE. In de maand November werden er op 't Hulptelegraaf en Telefoonkantoor te Vrijhoeven-Capelle 88 telegrammen behandeld, waarvan 44 ver zonden en 44 ontvangen. Van uit de openbare spreekcel, werden 24 gesprekken gevoerd en 6 telefoon oproepberichten ont vangen. WASPIK. Zondag 1.1. bezocht een zekere v. d. V., vóór eenigeu tijd van Uier naar Kaatsheuvel vertrokken, zijne Waspiksche kennissen. Bij zoo'n bezoek wordt natuurlijk gedronken. In 't begin vaa den avond was men dau ook een beetje sip en maakte onderling wat ruzie, welke echter niet tot handtastelijkheden oversloeg. Op 't Vaartje bemoeide A. B. van hier zich met het troepje, ofschoon hij er niets mee had nit te staan. Hij nam een stuk hout en sloeg daarmee v. d. V. zoo geducht op 't hoofd, dat deze ineenzeeg. Bewusteloos werd de getroffene bij zijn vader binnengedragen. Zijn toestand bleek zoo ernstig, dat direct geestelijke en geneeskundige hulp werd in geroepen. Hedenmorgen wrb echter direct levensgevaar geweken, maar blijft de toe stand nog ernstig. A. B. is heden door de rijkspolitie ge. haald om naar 's Bosch te worden over e- bracht. RAAMSDONKSVEER. Het voorloopig Comité tot oplichting van een Afd. van het Groene kruis zal biunenkort de leden op roepen teneinde een definitief Bestuur té kiezen en over te gaan tot het aanstellen van een wijkzuster en aauscbi-ffdu van vel schillende verplegingsartikelcn. De prijzen ter graanbenrs ia het hotel van A. de Reijer bestee i waren als volgt Tarwe f 11,60. Rogge f 9,50. Haver f 12,50. Booneu f 11,25. Mbï« f 10, Ds. C. H. Nolke, Herv. Pred. te Hattero, die toezegging van beroep als Herder eu Leeraar dezer gemeente ODtviug, hoopt, naar men ous mededeelde, a.s. Dinsdag deB avouds voor de gemeente op te treden. Zuster E. Hieber, die gedurende enkele jaren zich alhier zeer verdienstelijk heeft gemaakt als ziekenverpleegster, zal weldra de gemeente verlaten teneinde te Nijmegen in particuliere betrekking te tredeu. DUSSEN. Naar wij met zekerheid vei- uemeu, hebbeu hier zich reeds verBcheideue gevallen van mazelen voorgedaan onder de kinderen, waarbij zich longontsteking ver toond. Gelukkig heeft deze ziekte tot dusver nog geen slachtoffers geëiecht. Heusden, 2 Dec. 1914. Kerstgeschenk voor Militairen. Dank zij het opwekkend woord vau onzen Burgervader en de welwillendheid vau een viertal jonge Dames, die zich de moeite getroostten tot het houden eeuer collecte voor bovengenoemd doei, kan van uit onze Gemeente aan het Hoofd-comi 6 ter hand worden gesteld het niet onaanzienlijke be drag van f 80. Gezellig avondje. V oor twee weken herdacht de heei G. R. den dag, waarop hij voor. 25 jaren wag ge huwd, by welke gelegenheid de Harmonie als blijk van sympathie een serenade wenschte te brengen. Verschillende omstan digheden leidden er toe, dat de jubilaris vau het huldebewijs moest afzien. Hij heeft zich echter niet onbetuigd gelaten, want Maandagavond uoodigde hij alle werkende leden met hun bestuur in 't hotel //Con- cordia*. Zooals begrijpelijk is, droeg ieder er het zyue toe bij aau de bijeenkomst zoo gezellig mogelijk te doen zijn en den gulluu gastheer naar waarde te huidige». Kaatsheuvel, 2 Dec. 1914. Berichten uit Kaatsheuvel eerst onder het afdrukken ontvangen. RED. PETROGRAD. (Offic.) Het Russische offensief ten N. van Lowltz had succes. De actie bij Lodz Ontaardde tot een veerkrachtig artilleriegevecht. Op den inkervleugel hadden verkenningen plaats welke een concentratie van Duitsche strijdkrachten tusschen Kalisj en Sieradz aantoonde. Deze troepen zijn waarschijn lijk uit het Westen aangevoerd. Op 30 November begon de vijand t offensief vanuit Sieradz en nabij Loska. In Zuid-Polen werd Sljersof ge nomen. PARIJS. Communiqué van 11 uur In België heeft de Duitsche infanterie getracht zijn loopgraven ten Z. van Dix- schoten te verlaten, zonder succes even wel. Als gevolg van een vrij hevig ge vecht hebben wij het kasteel en het park van Vernelles genomen. In Argonne zijn we aanmerkelijk voor uit gegaan en in het bosch van La Brurieoverigens van het front geen nieuws. BERLIJN (Amtbelijk). In het W. zijn kleine aanvallen van den vijand afge slagen. In het Argonnerwoud werd door een Wurtemburgsch infanterieregiment een sterk steunpunt genomen, waarbij 2 officieren en 300 man gevangengenomen werden. In O. Pruisen Is niets nieuws te vermelden. In N. Polen heeft de strijd een geregelden vooruitgang. In Z. Polen zijn vijandelijke aanvallen afge slagen. BBSOIJEN 1 Dec. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,58. Laagste prijs 1 1,40. Eieren 81/» a 9'/a cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 6