- C G, ÖÏÏWS UIT E1ÏÏSDIN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL i De dag zelf werd geopend met een plechtige H. Mis. Vele ingezetenen hebben hun gebed vereenigd met dat van den jubilaris om God te bedanken voor al het goede in die 25 jaar ge geven en te smeeken dat de burge meester nog tal van jaren voor deze gemeente moge gespaard blijven. Van alle huizen wapperde het na tionale dundoek. Om 11 uur werd een openbare ver gadering gehouden. De raadzaal was door de kundige hand van den heer C. van Dongen smaakvol met groenen bloemen versierd. Klokslag 11 uur opent de Voorzitter de vergadering; aanwezig waren alle leden. Voorzitter. Ik heet u allen welkom en stel voor de lezing van de notulen VLIJMEN. De tooneeluitvoering Zondag door »L. A. U.* in de zaal van den heer Adr. de Vaan alhier gegeven is zooals wij verwacht hadden een groot succes geweest voor de genoemde too- neelvereenlging. Een overtalrijk publiek woonde de uitvoering bij en heeft zonder twijlel genoten en van de opvoering van het treurspel >Simon Turchl* en van het blijspel »Grooten stelen en kleinen stelen* Behoudens eenige vlekjes, welke zelfs ook wel het spel van beroepstooneel spelers aankleven, mogen wij het spel onzer dilettanten onverbeterlijk noemen en legde dit getuigenis af van de ern stige studie, welke de spelers van de hun toegedachte rollen gemaakt hadden. Tot het succes heeft zeker ook bijge dragen de fraaie muziek, waarmede de pianist de heer Boumaa uit Engelen de pauzen aanvulde en verder doch niet minder de voortreffelijk en kundige costumeerlng en grimeering, die aan de heeren Nieuwenhuizen te Rotterdam en Klinkhamer te 's Bosch te danken zijn. De Burgemeester van Vlijmen over wegende, dat het in verband met de tegenwoordige critieke tijdsomstandig heden in 't belang der openbare orde moet worden geacht het maskeeren gedurende de ophanden zijnde carnavals dagen te verbieden. Gelet op art. 41 deralgemeene plaatse lijke politieverordening voor deze ge meente. Besluit In het belang der openbare orde in deze gemeente in het algemeen te ver bieden zich op 14, 15 en 16 Februari 1915 zijnde de carnavalsdagen gemas kerd of op eenige andere wijze onken baar gemaakt te vertoonen op straten oi wegen of in voor het publiek toe gankelijke localiteiten, onder uitdrukke lijke lastgeving aan de beambteo van politie, dat wanneer iemand gedurende die dagen gemaskerd of onkenbaar ge maakt op straten of wegen of in ge noemde localiteiten wordt aangetroffen ontmaskering onmiddellijk moet worden geeischt en procesverbaal moet worden opgemaakt. Voor de lichting 1916 hebben zich in de afgeloopen maand Januari 27 jon gelingen dezer gemeente ter inschrijving aangemeld. 16 Februari a.s. zullen de volgende dienstplichtigen dezer gemeente te Til burg worden ingelijfd J. van den Berk, A. J. van Halder, W. van Helvoort, J. J. W. van Hout, W. A. Libregts allen bij de 2e Comp. 2e Bat. 17 Reg. Infanterie en W. van Ravesteijn bij het 2e Bat. Reg. Grena diers. Voor de Belgische vluchtelingen, welke in onze gemeente verblijven is heden een kist kleeren aangekomen welke door de zorg van het Hoofd der ge meente aan de belanghebbenden zullen worden uitgereikt. Naar wij hoorden vertoeven nog een 70-tal vluchtelingen in Vlijmen, a.s. Maandag vertrekt weder een gezin uit 5 personen bestaande naar Engeland. Het echtpaar de heer Am. van Asseldonk en Mej. E. Verschuren hoopt op 16 Febr. a.s hun gouden bruiloft te vieren. Zal de feestviering met het oog op de benarde tijdsomstandigheden wel beperkt blijven tot den familiekring, zeker zullen de eenvoudige, eerzame oudjes op dien dag toch ook van de zijde der gemeentenaren talrijke blijken van belangstelling ontvangen. Verschillende zandwegen en voet paden in onze gemeente worden thans door de gemeentearbeiders verhard, waartoe met volle karren het kolengruis en slakken uit de stad worden aange- - voerd. Is onze gemeente al sedert jaren in het bezit van een goed, uitgebreid wegennet, het tegenwoordige gemeente bestuur komt den lof toe, dat het voor een goed onderhoud dier wegen zorg draagt. Werd in het laatst der vorige week den heer G. uit den Bosch tijdens diens kort bezoek bij den heer J. Pulles alhier zijn rijwiel gekaapt, tot heden is het nog niet gelukt den dader van dien diefstal of het vermiste rijwiel op te Sporen, zoodat het er naar begint te lijken dat de hter G. zijn eigendom niet meer terug zal zien. Loop der bevolking in 1914 Op 1 Jan. 1914 bestond de bevolking onzer gemeente uit 1861 m. en 1761 vr. totaal 3622 vermeerderd gedurende het jaar door vestiging met 65 m. en 75 vr. door geboorte met 69 m. en 60 vr. Totale vermeeidering 134 m. en 135 vr. is 269 Vermindering door overlijden met 36 m. en ö0 vr. en door vertrek met 72 m. en 85 vr. totale vermindering 108 en 115 vr. is 223. Bevolking op 1 Jan. 1915. 1887 m. en 1781 vr. totaal 3682. In den loop van 1914 werden 21 huwelijken vol trokken. Levenloos geboren 3. A.s. Maandag viert het kruisboog gezelschap »Rust na Arbeid* bij den heer Adr. de Vaan zijn jaarlijkschen teerdag terwijl door de tooneeivereeni- _ing >L A. U.* op Maandag daaraan- volgende in het zelfde lokaal eenzelfde est wordt gevierd. BESOIIEN. a.s. Zondag 7 Februari zal de Baardwijksche voetbalclub »Quick" een vriendschapmatch spelen tegen >R. W. B.« op het terrein der laatsgenoem- de. SPRANG. De inlijving van 5 personen der lichting 1915 voor de Nat. Militie zal plaats hebben te Tilburg op 16 Fe- bruari a.s. j.l. Woensdag geraakte de 14 jarige de R. op de schoenfabriek van den heer v. d. Linden te Kaatsheuvel, met zijne hand tusschen de schuurmachine met 't gevolg dat een stuk van een vinger werd afgekneld, en geneeskundige hulp moest verleend worden. SPRANG. Mejnffrouw Maatjes, onderwijzeres aan de scbool voor cbr. volksonderwijs alhier, is in gelijke betrekkin* benoemd te UoogevePD. Naar wij vernemen beeft zij deze benoeming aangenomen en tegen I Mei a.«. baar ontslag bij bet schoolbestnnr alhier aangevraagd. Zaterdagavond 1.1. kwam de afdeeling «Ptttrimoninm" alhier in vergadering bijeeü. Nadat deze op gebruikelijke wijze was geo pend verkreeg J. v. d. Schans bet woord tot oitbreDgen van zijn rapport inzake een in gesteld onderzoek naar de werking van een werkeloos fonds. Bij de uiteenxetting drong spr. sterk aaD dat de afdeeling spoedig «alk een nnttige fonds zon opricbteD. Besloten werd dat de benoemde commissie in overleg met het bestanr pogingen zon aanwenden zulk oen fonds aan de orga nisatie te verbinden. Door bet bestuurslid C. Klootwijk Az»\ werd als onderwsrp ter bespreking ingeleid, «Waarom liefde kweeken voor het vereeni gingslaver?" waarop een aangename bespre king volgde. Deze druk bezochte vergadering wt-rd met dankgebed door den 2e Voorzitter geslotoD. VRIJH.-CAPPEL. Gisterenavond gaf de dezen winter alhier opgerichte Too- neelvereeniging Juliana hare eerste extra uitvoering in de zaal bij den heer J. Treffers alhier. De zaal was overvolvan de gekozen nummers van het programma die alle uitstekend zijn opgevoerd, viel No. 5 het meest in den smaak n.l. Het inhaolen van den nieuwen Burgemeester dat de lachspieren rog al opwekte. Ook de komiek de heer H. de Rooij uit Kaatsheuvel voldeed zeer goed. Hoogst voldaan gingen allen huiswaarts en hoopte eenieder dat zij ons weer met een avond je zullen verrassen. Hier kan worden bijgevoegd, dat tijdens de uitvoering twee uitnoodigingen zijn ingekomen om elders een uitvoering te geven. RAA MSDONK(DORP-) Aandestoom- zuivelfabriek is in de maand Januari ver werkt 232328V2 L' melk. Deze week is de pontonbrug te Keizersveer gereed gekomen. Ook bij hoogen waterstand kan men haar in 't vervolg gebruiken. Tegen een verlofhouder alhier is procesverbaal opgemaakt wegens het in voorraad hebben van sterken drank. De 8 jarige P. Kieboom klemde z'n vinger zoo hevig tusschen de deur, dat dr. Lips hem moest verbinden. In de gemeenten Raamsdonk en Geertruidenberg circuleerde deze week bij de caféhouders een adres om den heer A. van Ierse!, bierbrouwer alhier, te verzoeken den prijs van het bier op den vroegeren prijs te brengen. RAAMSDONKSVEER. Op de door de »Vereeniging tot verbetering van den Veeteelt* gehouden vergadering werd besloten die vereeniging te ontbinden. RAAMSDONKSVEER. Onze dor s- genoot, de heer A J. van der Waals, waarnemend hoofd der O L. School te Noordwijk aan Zee, is met ingang van 1 Maart benoemd tot onderwijzer aan de school voor M. U. L. O. te Noord- wijk-Binnen. Donderdag ging het gerucht, dat H. M. de Koningin' s middags een be zoek zou brengen bij de militairen aan het Keizersveer. Velen gingeD er heeo, doch wie er kwam, geen Koningin, zoo dat de nieuwsgierigen teleurgesteld huis waarts konden keeren. Vrijdag passeerden hier een hon derdtal huzaren per fiets. Op het Kruis- pad werd rust gecommandeerd, 't Is te begrijpen, dat de in de buurt zijnde winkels en café's wenschen dat er eiken dag zoo'n troepje onze gemeente komt bezoeken, lichten en ter zijde te staan. Doch nog bieonderen dank komt hem toe voor de ijverige bemoeiingeu in het stichten van onx eigen Gildenhnis. Onze vorige Adviseoi had ons reeds overtnigd van het nat en de uocc zakelijkheid eas eigen Bondsgebouw te be zitten, dat Z.Eerw. dat niet mser heef mogen beleven is slechts een gevolg van zijn stipte gehoorzaamheid, die hem terstond deed gaan waar de stem van de plicht hem riep. Een waardig opvolger hebben wij echter gevonden in onzen tegenwoordigen Advi senr, die het werk door zijn voorgang begonnen, zoo waardig heeft bekroond ons in een eigen tehuis heeft binnengevoerd iets waarnaar wij zoo lang gehoopt hebben Moge het U gegeven zijn nog lang onder ons te blyven arbeiden en laat ons hop lang genot van oos Bondsgebonw te mogen hebben. Op de 2e plaats breng ik 'n woord van dank aan het bestaar van den R. K. G. dat getoond heeft in deze moeilijke tijden waardig z'n werk te kunnen verrichten. O/er alle moeilijkheden heeft de R. K, G. B onder hun bestuur gezegevierd, en zij heb ben tot st rd gebracht, waarop we reeds zoo lang hoopten. Ouzen oprecht n daak zijn we hem daar voor schuldig en de geschiedenis van het werkmanshuis zal met eere hunne Bamen voor de toekomst bewareD, Dank, geachte leden, kannen we 't be stuur niet beter b-engen, dan doo trouwe leden der vereeniging te blijven, stipt d« contributie te betalen, propaganda te maken onder de arbeiders, die nog geen lid van den bond xjjo, en ook uwe ontspanning en vermaak in uw eigen bondsgebouw te zoe ken, wat 't bestanr met alle haar ten dienstt. staande middelen zal bevorderen. Dan zal het nieuwe j&a', goed beginnen ook goed voortgaan en eindigen en zullen we de lasten, die tbans nog op 't Bondsgebouw drukken helpen verlichten eu dragen. Na de openingsrede van den voorzitter den heer W. Damen, bracht de Secretaris Leerakkers finautieel verslag over 1914 uit le A deeliog Geneeskundige Behandeling. Inkomsten Uitgaven Aan Contribntie fl 3.30 Geneetk. beh. 21.0' 0 179, 0 0 179,10 0 r 309,20 435,87 Totaal fl 491,60 Totaal fl 635,97 Inkomsten 491,60 gld. Uitgaven 635,97 Nadeelig saldo 144,37 gld. le AfdeelingGeoeesk. Reservefonds Bezit op 31 Dec. 1913 fl 399,74112 19,50 Totaal 419,24112 gld. Nadeelig Saldo 144,37 gld. 273.07112 gld. 1,80 0 274,87112 gld. Uitgaven 126,67 gld. 17,70 0 144,37 gld. 2e Afdeeling: Uitkeeriog bij ziekte e.a. Inkomsten Uitgaven Aan contributie fl 703,54 Ziektegeld fl 911,3511-2 Rente 0 79,48 Bodel. Porto 66,30 Totaal fl 783,02 vcrg- Best. 0 15,00 Kantoorbeh- 20,50 Inkomsten 783,02 gld Breakband 4,45 Uitgaven 1068,105 gld Vergad. kost.2,63 Nad. saldo 28j,085 ,gld Herw. Levansk., 10,00 Onvoorz Uitg. 37,87 Totaal fl 1068,105 2e Afdeeling: Reserve fonds Bezit op 31 Dec 1913 fl 2412,935 Nadeelig saldo Bezit 31 Dec '14 285,08ö fl 2127,85 .Kaatsheuvel, 5 Febr. 1915. RK. Ziekentonds. Zondag werd een druk bezochte verga- deriug gehouden door het R. K. Zieken fonds. Na de opening met den Chr. groet hield de voorzitter een openingsrede waarin hij op de eerste plaats z'n vreugde uit- De Voorzitter dankte voor 't nauwkeurig verslag en sprak daarna over dat punt nog eenige verklaringen alsmede over het reserve kapitaal der heeren Doctoren, De veriiicatie commissie werd samenge steld uit de heeren P. Broeders, 0. Gubbeu en C. Kooien. Verder wera mededeeling gedaan, dat voor de verkiezing van een Voorzitter eu Secrr» t ar is geen lijsten waren ingekomen, zoodat dezelfde heerep herkozen waren. De voor zitter bracht 'u woord van dank voor 't in hun persoon gestelde vertrouwen. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering met 'n woord van dank voor de trouwe op komst. Ougeval. Dinsdagavond had de 14 jarige de R. uit Sprang, werkzaam bij de firma v. d. Linden Sprangers de onvoorzichtig heid met den wijsvinger der linkerhand in de schuurmachine te komen, met het ongelukkig gevolg, dat de vinger geheel werd afgekneld. Dr. de Both verleende geneeskuudige hulp. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand sprak over hel ieit voor de eerste maal in «en e-gen tehuis de vergadering moge le hou- I januari" 1915 ingelegd f 5027,98 en terug" den. Hij deelde het beslnit der federatie /an betaald f 5231,765. de verschillende sociale bonden alhier mede, om in de openingsvergadering een woord van propaganda te spreken in 't belang van de vereeniging en 't gildenhuis. Als voor zitter van het R. K. Zi-keofonds voldeed hij volgaarne aan dit verzoek en begon met een woord van dank, op de eerste plaats aan den Eerw. Adviseur, die reeds zooveel voor den werkman van Kaatsheurel vooral in dezen critiekeu tijd heeft gedaas. Geen enkele vergadering aldus spreker of onze leider was tegenwoordig, om ons voor te Uitgegeven werden 13 nieuwe boekjes, 't Laatste door 't kantoor gegeven boekje draagt het nummer 3734. Aanbesteding. Op Dinsdag 23 Februari a.s. zal al hier aanbesteed worden het bouwen van een 3 klassige 0.1. school met onder wijzerswoning aan »de Moer* in onze gemeente. Dit is 't derde groote werk al in eenige maanden tijd in onze ge meente 1 Bond van huiseigenaars. - ln de laatstgehouden vergadering van den bond van huiseigenaars bracht na de opening van den Voorzitter, de Se cretaris de heer Math. v. d. Wee, ver slag uit over het afgeloopen jaar. Als gebruikelijk hield hij een korte beschou wing over den toestand der vereeniging. De crisis, aldus de Secretaris, die reeds 6 md. aanhoudt, heeft ook z'n terugslag op den economischen toestand van ons land en niet minder op de vereeniging der huiseigenaars doen gevoelen. Liet zich de toestand aanvankelijk zeer donker inzien vooral de eerste weken van Augustus gaven treurige cij fers bij 't innen der huurpenningen later kwam er een wending ten goede en al kunnen we op het oogenblik nog niet geheel tevreden zijn, toch Is de toestand heel veel beter gewordeD. Veel tot die verbetering heeft wel meege werkt de circulaire in de maand Augus tus aan de huurders verzonden, waarin hun gewezen werd, dat de verplichting de huishuur te betalen bleef bestaan, dat de achterstallige schuld niet werd kwijt gescholden en dat met kracht tegen wanbetaling zou worden opgetreden, als bleek dat betaald kon worden. Het idee, dat bij vele huurders heerschte, alsof niet betaald behoefde te worden was te absurd, om niet gemakkelijk weerlegd te worden. In aansluiting met die circu laire werden in de maand Augustus October nog 25 waarschuwingen en aanmaningen verzonden, die allen het gewenschte gevolg geheele of halve be taling hadden. Dat de bijbetalingen van de gemaakte schulden nog zoo po ver bleven was een bijna onvermijdelijk gevolg van den nog zoo ongunstigen toestand. Voor de maand Augustus, was één geval van gerechtelijke vervolging door de vereeniging ingesteld, wat de vereeniging nog 10,80 gld procesgeld kostte. Van 1 Januari '14 tot 1 Jali werden tien waarschuwingen en aanmaningen met 't gewenschte gevolg verzonden Twee gevallen van burentwisten werden door het bestuur, volgens het reglement behandeld. Den huldigen toestand in aanmerking genomen mogen we over het jaar 1914 tevreden zijn. Onze vereeniging heeft dit jaar weer getoond, dat ze veel en krachtig werken kan en dat, waren de huiseigenaars niet door zoo'n krachtigen bond gerugsteund het huurverlies veel aanzienlijker zou zijn geweest. Wat den financicelen toestand van de vereeniging betreft. Iq Jan. '14 was 't kap. 148,98 gld. Ontvangen werd 52,46 e'd. Totaal 201,44 gld. Uitgegeven 46,22 gld. Batig slot 155.22 gld. De Vereeniging telde 1 Jan. 1914 77 huiseigenaars als leden met 450 aange sloten woningen. 1 Januari 1915 p*s 't leden aantal gestegen tot 87 met 469 woningen. Als Secretaris bracht de heer v. d. Wee verder 't bestuur en de leden dank voor het voortdurend in hem ge stelde vertrouwen en sprak hij de hoop uit dat 1915 voor de vereeniging een gunstig jaar moge zijn. Voor de commissie van onderzoek werden, door den Voorzitter aangewe zen de heeren J T. Cotnelisseo, P. Borsten eu M. H. Rous. Het aftredend bestuurslid M. J. v. Nleuwstadt werd in de zelfde functie met bijna algemeene stemmen herkozen. LOONOPZANI), 4 Febr. Tengevolge van de ziekte van een der onderwijzers aan de openbare school alhier zijn door Burg. en Weth. pogingen aangewend om een plaatsvervanger te krijgen, wat niet gelukt is. Nu zal zoo spoedig mo gelijk eene tijdelijke onderwijzeres aan gesteld worden ea is het advies daar over reeds aan den schoolopziener ge vraagd. A.s. Maandag 8 Febr. Daroiddag zal de Maria vereeniging alhier, haar jaarlijksche feestvergadering houden en zal er zooveel mogelijk luister bij gezet worden o.a. door het opvoeren van een prachtig tooneebpel. De weleerw. kape laan Jansen getroost zich daarvoor al'e moeite en we twijfelen niet, of de ver gadering zal naar wensch en bevorder lijk zijn aan die zoo nuttige instelling. Heusden, 5 Febr. 1915. De eerste duizend. Sedert ruim zeven jaren bestaat aan de Opeob. School de gelegenheid voor kinderen om hun zg. snoepcenten in bewaring te geven, totdat er telkens 100 jijeen zijn, die dan worden ingeschreven >ij de Rijkspostspaarbank. Dat vele kleintjes één groot maken, wordt hier weer bevestigd. De gezamenlijke inschrij vingen bedragen thans ruim duizend gld. en wel hoofdzakelijk ten name van de werkende klasse. Muzikale omgang. Aangezien we reeds maanden versto ren zijn geweest van muziekuitvoeringen heeft de Harmonie besloten tot het hou den van een muzikale wandeling en wel op morgenavond omstreeks 8 uur. Heden herdenkt de Edelachtb. heer C. G. Verwiel den dag waarop hij voor 25 jaren werd geinstalleerd als burge meester van BeSoijen, en het is te be grijpen dat alleen de uitdrukkelijke wensch van den jubilaris de inwoners heeft kunnen weerhouden, in weerwil van de omstandigheden, uiterlijk huldebetoon achterwege te doen [blijven, omdat zij daardoor zoo gaarne hadden doen blijken van de waardeering en dankbaarheid, waarmede men vervult is ten opzichte van den jubilaris, die dan ook al deze jaren getoond heeft te ziin een echt «burgervader» voor zijne gemeente. De omstandigheden hebben dit uiter lijk feestbetoon dus achterwege doen blijven, maar de ruime bijdrage voor het prachtig huldeblijk is bewijs genoeg voor de achting, din men burgemeester Verwiel toedraagt, die ook buiten de gemeente en in de handelswereld een hoogst geziene figuur is. En wat er gedaan is onder het be stuur van den jubilaris, hiervan willen we eenige feiten aanstippen C. G. Verwiel werd benoemd den 25 Januari 1890 en 7 Februari d a.v. onder groot enthousiasme geinstalleerd. Heel de gemeente was in feestdos, een ptachtige optocht werd gevormd, waar mede de jubilaris aan de Besoijensche Steeg werd afgehaald, op tal van plaatsen werd de jubilaris door autoriteiten en bruidjes toegesproken en 's avonds werden verschillende concerten en andere feestelijkheden gegeven, zooals t ver slag dat wij voor ons hebben liggen, aangeeft. 11 Maart werd de burgemeester als raadslid gekozen en ook als zoodanig heeft hij steeds grootelijks de belangen der gemeente gediend. In 1893 werd besloten tot uitbreiding der straatverlichting in de Besoijensche Steeg, terwijl ln 1898 in dit gedeelte der gemeente de weg werd overgenomen en trottoirs werden aangelegd. Ook werden in dit jaar de Inhuldigingsfeesten van onze geëerbiedigde Koningin op luisterlijke gevierd. In 1901 kreeg Besoijen zijn drink waterleiding. In 1902 werd besloten tot verbreeding van den Besoijensche Steeg- weg en bestrating van het trampad aldaar en 't jaar daaropvolgend tot aan leg van de acetyleen-verlichting door Bruynesse Co. In 1904 werd met de gemeente Waal wijk eene nieuwe overeenkomst gesloten voor de levering van licht- en krachtgas en overgegaan tot het bouwen eener nieuwe veldwachterswoning en in 1905 kwam de nieuwe openbare lagere school met onderwijzerswoning tot stand.. Ook moet gememoreerd worden dat in dit jaar de grenswijziging der gemeente in verband met de verlenging van de Maasmond een feit werd. Op initiatief van den burgemeester werden in 1909 de JuliaDafeesten op schitterende wijze in Besoijen gevierd, terwijl als feiten van beteekenis in de laatste jaren genoemd mogen worden in 1913 de telefoon-aansluiting, voor handel en industrie van zoo groot belang en de nieuwe, uitgebreide rioleering door de geheele gemeente, die ook in dit jaar haar beslag kreeg. Uit deze kleine opsomming der voor naamste zaken, mag blijken wat er onder het bestuur van burgemeester Verwiel, nog naast zoovele andere belangrijke dingen is tot stand gekomen, waarvoor den jubllares heden dank en hulde wordt gebracht. Ook als mensch staat hij hoog aange schreven, als hoogstaand man die vocf zijn medeburgers alles over heeft, hen met raad en daad ter zijde staat, als een man die goede werken van godsdienstig en maatschappelijk belang op alle mogelijke wijzen steunt. Om al deze goede gaven durven ook wij hem openlijk hulde en lof brengeD, terwijl wij ZEdelachtb. met zijne geachte familie van harte gelukwenschen met dit jubileum, de hoop uitsprekende, dat hij nog tal van jaren in de beste gezondheid, met denzelfden ijver en opgewektheid, de belangen der gemeente Besoijen op zoo voortreffelijke wijze zal mogen blijven dienen. Nu nog een kort relaas van de her denking van dezen dag zelf V.1 i

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6