Provinciaal Nieuws. Reclame. Het komt onverdacht. IN U USTRIËELEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. vordering van Nationale nijverheid, dat die Bood zal bloeien en door hem de Nederlandsche nijverheid- Nog eens, bevorder de Nederlandsche nijverheid In die gevallen, waarin zij aan gezonde concurrentie het hoofd kan bie den. Het Is ons aller belang, dat de Ne derlandsche Staat tot grooter bloei komt, het is ons aller plicht, daartoe mede te werl en I Hen, die ons streven willen steunen noodigen wij uit om op Woensdag 31 Maart e.lr. des namiddags te half vier tegenwoordig te zijn in de zaal van het gebouw Diligentia aan het Lange Voor hout nummer 5 te 's-Gravenhage en die verhinderd mochten zijn daar te komen en tot lid van de Vereeniging willen toe treden daarvan bericht te zenden aan den laatstondergeteekende, met nauwkeurige opgave van naam en adres. Concept-statuten zijn tegen inzending van 10 cent aan postzegels verkrijgbaar. Mr. S. J. Hogerzeil. Dr.'W. C. A. baron v. Vredenburch, A. ten Bosch NJ.-zoon. Jhr. W. Witsen Elias. Jhr. C. W. F. C. van Lidth de jeude. Jan Pietersz. Coenstr. No. 7, te 's-Gravenhage. Goederen naar overxeesche landen. De Holland-Amerika lijn heeft aan haar Duitsche verschepers telegrafisch ver zocht in hun eigen belang tot nader order geen goederen ter verscheping naar overzeesche landen meer naar Rot terdam af te zenden. De Holland-Amerika-lijn zal van nu af ter verscheping naar de Amerikaan- sche haven slechts goederen aannemen welke uit Holland afkomstig zijn, na overlegging van een behoorlijk gelega liseerd oorsprongs-certificaat. Geen inladingsbiljetten worden uit gereikt dan tegen overlegging van: 1. een schriftelijke aanvrage, aange vende merken, nummers, aantal colli, verpakking duidelijk omschreven inhoud en gewicht van de partij 2. certificaat van oorsprong, afgegeven door de Kamer van Koophandel in het district van herkomst der goederen, of bij afwezigheid daarvan door den bur gemeester der betrokken gemeente ge legaliseerd door de Engelsche en Fran- sche consuls 3. het op de betreffende partij be trekking hebbende stel connossemen- ten. De Hollandsche stoomvaartmaat schappijen hebben besloten, hoe ongaar ne ook geen goederen voor en van Duitschland te varen. De bevolking van Nederland zal niet onwaarschijnlijk van den ommekeer op onverwachte wijze profiteeren. Immers, de schepen, die nu onderweg zijn, zul len, wanneer geen andere oplossing wordt gevonden, welhaast geen andere goederen mede kunnen voeren dan die, welke óf geconsigneeerd zijn aan de Nederl. Overzee-Trust maatschappij óf die, welker uitvoer in Nederland ver boden is. Het is aldus niet onwaar schijnlijk dat de booten uit Amerika met groote ladingen graan binnenkomen onze gering voorraad wat aangevuld wordt en de prijzen meer naar het nor male teruggaan. Tenminste wanneer daartegen van de zijde der entente geen bezwaar wordt gemaakt en men genoe gen neemt met de plechtige verzekering dat het graan in ons land blijft. Een groote moeilijkheid zit speciaal voor ons land nog in den afzet van onze Indische producten. Wat dit be treft, was en is ons land onze markt, aangewezen op de consumptie van Mid den Europa. Zal Engeland, zal Frankrijk ook dat willen beletten En de machineriën, die wij voor het bedrijf onzer cultuur-ondernemingen uit Duitschland noodig hebben zal de entente verhinderen dat deze worden verzonden van Europeesch Nederland naar Aziatisch Nederland? Het zou onbillijk, ja schreeuwend on rechtvaardig zijn. We hopen en verwachten toch, dat noch Engeland noch Frankrijk, zoo min als Duitschland, doof zullen blijven voor de rechtvaardige verlangens van een volk, dat zijn neutraliteit in alle op zichten zoo nauwgezet mogelijk heeft gehandhaafd en handhaven zal. Wij houden ons trouwens overtuigd dat de Commissie uit den Nederl. Han del, die reeds zooveel moeilijkheden uit den weg wist te ruimen, ook thans, wanneer een oplossing mogelijk is, deze zal weten te vinden. Hand. bl. s.s. Sommelsdijk Hets.s. „Sommelsdijk H. A. L is op reis naar Rotterdam door de Engelsche marine aangehouden en naar Gravesend opgebracht. De oorzaak hiervan is, dat het schip een negental draaibanken aan boord had en eenige rijwielartikelen, bestemd voor de fa Stokvis en Zn. te Rotterdam. Bij de H. A. L. is tot nu toe geen of ficieel bericht ingekomen van de aan houding. De fa. Stokvis hee t de zen ding hergeconsigneerd aan de H.A. L. en de verklaring geteekend dat ze al leen voor binnenlandsch gebruik zijn en hier al verkocht. Smokkelen Meo meldt uit Horst. Alhier werd door. de maréchaussée eene partij loder, bestaande uit 63 pakken, in beslag ge nomen. De zending was geladen op twee karren en kwam per as uit den Bosch. De eigenaar was den vervoerders niet bekend, doch deze zou hun aan een magazijntje bij het station het loon ge ven. Toen de zending kwam, was er geen eigenaar, en hij kwam tot heden oog niet opdagen. Het leder vertegen woordigt eene waarde van cir-a 7000 gulden. Het komt menigmaal voor, dat menschen een gevaarlijke nierziekte onder de leden hebben, zonder dat zij zich ervan bewust zijn, dat liH'i nieren aangedaan zijn. Zoo doende wordt hun kwaal veronachtzaamd, totdat zy een gevaarlijke hoogte bereik'. Want nierziekten ontwikkelen zich vaak onverdacht, zij kunnen zich reeds jaren vastgenesieid hebben, zouder dat men er erg in had. Geneest uw nieren wanneer het tijd is door onmiddellijk aan te vangen met het gebruik vau Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien gij verschijnselen opmerkt als de volgende Rugpij o, pijn in de lendenen, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, nrinekwalen als donker- of zeer licht gekleurde urine, bezinksel in het water, voortdurenden aandrang, branderige pijn enz. Foster's Rugpya Nieren Pillen verlichten en heelen de sieren en bl as. Z<j voeren het urinezuur af, hetwelk kwalen als rog- pijn, jicht, rheomatiek en niersteen veroor zaakt, en bevrijden ir-t lichaam tevens van het overtollige water, hetwelk de water zuchtige zwellingen veroorzaakt. Te Waalwijk verkrijgbaar bij Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending gerchiedt fran co na ontv. v.postwissel h f 1.75 voor ééu, of f 10- voor zes doozen. Eischt de echte Foster'* Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand mark. handelsmerk. 7616 De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk houdt zich onledig met 't op- imken va i 't verslag over 1914. Heeren Iuduvtriëelen worden verzocht hunne opgaven voor het verslag, zoo spoedig mogelijk in ze zenden. De Kamer Van Koophondel en Fabrieken voornoemd. Waalwijk, 6 Maart 1915. Koopt niet in den vreemde, wat gij Waalwijk even goed en even goedkoop kant vinden. 2651 W. B. Bevordering. Heden werd bij de 2e Comp van het 42e Bat. Landw. Infant, bij keuze tot korporaal bevorderd de soldaat B. van Zwol van opgemelde comp. Raad van State. De afdeeling van den raad van State voor de geschillen van bestuur behan delde heden het beroep van H. G. van Everdlngen te Waalwijk, tegen het be sluit van B. en W, dier gemeente van 17 Oct. 1914, waarbij aan R. Delhaye en zijne rechtverkrijgenden voor een proeftijd van 6 maanden vergunning is verleend tot het verplaatsen van een stoomhamer in diens stoomlooierij te Waalwijk. Den provincialen hoofdingeni eur lijkt het besluit van het gemeente bestuur om de vergunning voor een proeftijd te verleenen de beste oplos sing om met juistheid over de mate van hinder te kunnen oordeelen. Gedep. Staten geven In overweging het bestaand besluit te handhaven tenzij de niet na leving van een wetsartikel grond mocht opleveren tot vernietiging van dat be sluit. De kon. beslissing volgt later. Een mooie opdracht. Aan den heer Jan van Delft, kunst schilder en directeur der teekenschool alhier is opgedragen het schilderen van de portretten van alle regenten van het klein-seminarie „Beekvliet" te St. Mi- chiels-Gestel en dergenen, die op deze inrichting studeerden en later den Bis schopszetel beklommen. In 't geheel zijn dit een 12-tal schilderijen, waaronder ook Z. D H. Mgr. v. d. Ven en Mgr A. Diepen Deze schilderijen zullen vermoedelijk een plaats vinden in de corridors van het klein-seminarie en een herinnering vormen aan het 100-jarig bestaan dezer zegenrijke inrichting, welk feit dit jaar zal worden herdacht. Fruitteelt. Op uitnoodiging van het bestuur van de afdeeling Land van Heusden en Al- tena, der Nederl. Poinologische Veree niging (voorzitter de heer D. van Cam- pen te Drongelen) zal Vrijdag 12 Maart 's avonds ten 7 ure, in het café van den heer Th. van Loon op de markt te Waalwijk, een lezing worden gehouden door den heer van Roosmalen, beambte der N. P. V. Als onderwerp zal behandeld worden „fruitboomen in particuliere en handels- tuinen, grondbewerking, aanplanten en bemesten met natuur en'kunstmest, iets over schadelijke insecten en zwammen." leder belanghebbende en belangstel lende verzuime niet deze lezing, die zeer leerzaam zal zijn, bij te wonen, daar zoowel particulieren als handels kweekers hier nut uit kunnen trekken. Op Donderdag 11 Maart d.a.v. zal de heer van Roosmalen eene lezing over 't zelfde onderwerp houden te Ooster hout in de Beurs aldaar op uitnoodi ging der R. K. Land- en Tuinbouwver- eeniging „Rust Roest" aldaar. Hengstenkeuring. Onder zeer ongunstig weer werden Woensdag 3 Maart te Breda de centrale hengstenkeuringen voor Noordbrabant gehouden. De catalogus telde 102 aan giften. Voor verreweg het meerendeel waren de aangeboden dieren van het trekpaardtype. Van de hengsten van 3 tot 6 jaar die in 1915 voor het eerst in Noordbrabant ter dekking staan werd o. m. van de tuigpaarden met f 750 bekroond, de 3- jarige zwarte „Adriaan II" van G.J.W. Branderhorst te Eethen (aangekocht door de associatie Biesbosch.) Op de centrale keuring van 2-jarige hengsten werd o. m. f 100 aanhoudings- bijdragen toegewezen aan de zwarte witvoet „Emigrant II" van G. J. W. Branderhorst te Eethen (tuigpaardlype.) Op de centrale keuring tot toeken ning van onderhoudsbijdragen aan heng sten van drie jaar en ouder, werden voor het type tuigpaard o m. toegewe zen f 250 aan „Cicero" van Gebrs. Oerlemans—van der Schans te Dron gelen en „Ehrenknabe" van de associ atie Biesbosch en f 150 aan „Martin" van A J. de Roon te Capelle en „Ri- naldo" van A. Verschoor te Almkerk. Stcunpenning 1914. Indien er één geschiedkundige ge beurtenis vaster dan alle andere zich heeft ingeprent iu de ziel van den tijd genoot, dan is het zeker de rampzalige oorle'g vao 19L4.- Indien er één tijdperk van overweldigend verdriet Is, dat men eerder uit het geheugen zou willen weg- wisschen dan welk ander ook, dan zijn het de lange maanden, die wij thans gedwongen worden te doorleven. Indien er dus ooit reden bestond, opzettelijk geen herinneringen te bewaren aan het menschonteerend gebeuren van dezen tijd, dan zou hiervoor zeker thans aan leiding zijn. En toch wagen wij het, het Nederlandsche volk een gedenkpenning aan te bieden 1 Geen tegenstrijdigheid 1 Wij wenschen niet te pogen,al het leed, al de ontzetting, al de wanhoop, waarin ook ons vaderland deel heeft, vast te leggen in de ziel van den tijdgenoot, noch in het hart van onze kindskinde ren. Maar wij wenschen te bewaren een heugenis aan wat ons steunde en op beurde. aan wat ons moed gaf om te leven en te hopen, om te vertrouwen in een toekomst waarin onze idealen van vrede en gerechtigheid veiliger mo gen zijn dan in het heden. Die kracht en dien moed, die hoop en dat ver trouwen hebben wij mogen putten uit de wijze waarop het Nederlandsche volk de slagen heeft geweerd, die het van alle kanten bedreigden of troffen. Partij zucht hebben wij zien begraven, per soonlijke eerzucht en afgunst hebben wij zien verzinken, eendracht en besef van samenhoorigheid hebben wij zien groei en, vrijwillige opoffering van eigen be lang en van eigen vrijheid hebben wij zien bloeien, alsof baatzucht ons altijd vreemd ware, alsof tucht ons een twee de natuur ware. Zoo hebben wij onder den martelenden druk van de verschrik kende omstandigheden onze kracht voe len toenemen, onzen moed voelen was sen, onzen trots voelen herleven. Trotsch mogen wij zien, niet op wat ieder voor zich trachtte te doen, beter dan te vo ren, maar ook wat wij mochten bewon deren in onze landgenooten. Trotsch op de talenten en hooge opvattingen van onze Koningin, op de mannelijke fier heid, de bewonderenswaardige bekwaam heden, den zelfopofterenden ijver onzer ministers, trotsch op onze soldaten, die hielpen, nog voordat hulp werd gevraagd. Trotsch zijn wij op de hartverheffende herinnering aan deze bewijzen, dat Ne derland zijn plaats onder de zon waard is. Deze herinnering willen wij helpen vastleggen in de harten onzer nakome lingen. Dit zij de verklaring bij dezen gedenkpenning. Moge hij worden tot een gouden penning van steun voor het Koninklijk Nationaal Steuncomité, moge hij zijn een steun en een opbeuring voor wie mocht twijfelen aan de Innerlijke kracht van ons vaderland Je Maintiendrai De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATEN Dr. R. van Oppenraay S. J, Sint Jozef. De zeekademuur te Melllla stuk gebeukt (2). Een afdeeling nieuwe recruten. Een Engelsche zeemijn (2). „Ophalen van aardappelschillen. Kamp der Australiërs in Egypte. De Keil'ge Jozef. Miniatuurportretfen. Amsterdam's oude en nieuwe grenspalen. Een stieren circus uit een vliegtuig gekiekt. Een vliegtuig met bommenwerper Uitwerking van een mijn. Overstrooming in Rome (3) Een duikboot. Vervoer van gewonden in Egypte. De nieuwe burgemeester van Amsterdam. Bij het 12'/2-jarig priester feest van Kap. Oosterbaan. Het einde van den rulterofflcier. Jos. de Kanter gehuldigd De draagwijdte der moderne kanonnen. Snelvuurkanonneo op een onderzeeër. Koningin Elisabeth van Bel gië. Pieter Jansz. Koen. Een Duitsche broodkaart. Rebus. TEKST: Klokgelui. Dr. R. van Op penraay S J. De schrik van den Oceaan (vervolg). De gebrekkige. Freule Iris (slot). Haar woord gestand. Vreeselijke tijden en oude voorzeggingen. Aan den rand van den atgrond (vervolg). DRUNEN. Op Dinsdag 2 Maart hield de Boerenleenbank in de zaal der con gregatie eene nlgemeene buitengewone vergadering. De Voorzitter opent de vergadering met christelijken groet, waarna de H. E. Heer Deken Selten voorlas een ontwerp wijziging in de statuten en huishoudelijk reglement en daarover een duidelijke uitlegging gaf, waarna de wijziging met algeheele Instemming werd goedgekeurd. Volgens het ontworpen huishoudelijk reglement zijn de rente van spaargelden gebracht van 3 op 3'/2 °/o met dien ver stande dat de ingebrachte gelden een halve maand later rentegevend zullen zijn. Deze wijzigingen worden geacht te zija ingegaan op 1 Januari 1915. De rente vooi voorschotten zijn ge bracht van 4 op 4'/2 °/o> deze verhoo- glng in te gaan op 1 Mei 1915. De provisie bedraagt alsdan '/io> vroeger 74 0/0. Voor loopende rekening wordt 3V2 /o vergoed en 4Vs °/o gevorderd, terwijl de provisie '/g °/o bedraagt. Vroeger was zulks respectievelijk 3 en 4°/o. De som die het bestuur met den Raad van Toezicht mag opnemen, bedraagt f 135.000, vroeger f 100.000. Daar er van de 180 leden 66 afwezig waren en volgens de bepalingen van de bestaande statuten de afwezigen als tegenstemmers worden beschouwd, tenzij het tegendeel schriftelijk mocht blijkeD, werd de ver gadering geschorst, ten einde de afwezi gen gelegenheid te geven zich schrifte lijk te verklaren. De Voorzitter sloot vervolgens met Christelijken groet de vergadering. HERPT. Naar aardappelen blijft vrel de vraag. De prijzen zijn stijgende, Opkuopers boden gisteren reeds f 4.per Hectoliter en nog zijn sommigen Diet geoeigd ze &&d dien prijs nog af te geven. De rijs der varkens is ongekend hoog. Commissionairs bieden reels 40 ct per pond. Zware vette varkens worden echter Diet meer aangetroffeo. '1 Is meest nog export-sjorf. BESOIJEN. Door de afdeeling Waalwijk- Heusden vao den R. K. O. B. in het Bis dom 's Bosch zijn tot afgevaardigde gekozen ter bijwoDing der A. Bisschopr-Wijding van Mgr. A. F. Diepen, de heeren H. A. W. Snrig en A. J. A. C. van Delf', beiden te Besoijen. Zondag 7 Maart a.s. zal het 2de elf tal van ojize voetbalclub „R. W. B." een wedstrijd spelen tegen „Quick" uit Baard wijk. Maandag had een zekere Treffers het ongeluk bij de fa. Wed, A, M. J. van Delft vau een zolder te vallen. Hoewel by be wusteloos werd opgenomen en verscheidene aren noodig waren om hem tot bewustzijn te brengen heeft hij er verder geen ernstige gevolgen van ondervonden, zoodat het nogal goed is afgeloopeD. SPRANG. In de Herv. Kerk alhier zal a.8 Zondag des namiddags te 2 nar Ds. Fetter van Waalwijk optreden. CAPELLE. Woensdag 3 Maart gaf de Rederijkerskamer „Vriendentrouw" alhier haar vooriaarsuitvoering mfrt medewerking van mej. Lisette «Jamin en den heer Nicola Sanvlet in de zaal van den heer L. F. v. Dongen, De zaal was slechts matig bezet, wat zijn oorzaak vond in het ongunstige weder. Zij, die er geweest zijn zollen het zich niet be klagen, want ze hebben er een gezelligen avond kunnen doorbrengen. Het programma bevatte een 8-lal num mers, die afgewisseld werden door muziek stukken op de piano. Voor de pauze kregen we enkele liedjes te hooren van mej. Lisette Jamin en den heer Nicola Sauvlet, benevens een komisch duet, getiteld „lokwartiering" door Nrcola en Lisette. Het gepresteerde viel zeer in den smaak van het publiek, wat het aan houdend handgeklap bewees. Na de panze werd bet kluchtspel in één bedrijf getiteld „Een Zenuwaohtig Mensch" door de heeren werkende leden der veree- nigiDg opgevoerd. Niettegenstaande den kor. ten tijd die ze voor het insiudeeren der rollen gehad hebben, liep het stuk goed van Hierna kregen we nog een paar aardige doetten te hooren door Nicola en Lisette, waarvan het eerste heette „Landverhuizers* en het tweede „de Tangodans" en tot slot nog een hoogst modern duo getiteld „Dorns en Amelia', wat zeer in den smaak viel. Een gezellig bal, dat afgewisseld werd door enkele leuke voordrachten besloot dezen gezelligen avond, waaraan maar al te ganw een einde kwam. Een woord van lof past hier aan het be stuur en de werkende leden der rereeniging ?oor het organiseeren ?an dezen gezelligen avond. Woensdag 11. viel W. v. d. II. alhier bij het laden van takkenbossen. Bewuste, ioos werd hij thuisgebracht. De geneeskun dige kon de diagnose nog niet vaststellen. In de maand Febinari werd op het hulptelegraaf en telefoonkantoor alhier 74 telegrammen behandeld, waarvan 35 ver zonden en 39 ontvangen. Er werden 185 gesprekken ge/oerd, waarvan 19 uit de openbare spreekcel. WASPIK. Alhier zijn verschillende note- boomeu tegen hoogen prijs opgekocht voor het maken van geweerkolven. Het opgaand hout konden do verkoopers behouden. Voor dikke takken echter werd nog een gulden per stok betaald. De ZeerEerw, Heer Dr. Heek, pastoor alhier, heeft aan de harmonie een prachtig nieuw instrument, een cornet-piston ge schonken. Het ia te begrijpen, dat genoemde rereeniging dit blijk van waardeering zeer aangenaam is. Verleden nacht zijn hier op een 3-tal plaatsen kippen gestoleu. Bij den landbou wer B. Liugerwerf niet minder dan 25, bij J. Rekkers 3 eu bij H. Ypelaar eveneens 3. Daar verschillende kippen zijn terugge vonden, half onder den grond verstopt, is het duidelijk, dat losloopende honden de daders geweest zijn. Kippenhouders sluit uw hokken. De hooge waterstand veroorzaakt hier schade en last. Voor verschillende landbon- were is het bijna onmogelijk met paard en kar hun land te bereiken. Ze zien dan ook rerlaDgend naar droogte nit. RAAMSDONK(DORP). Aan de Stoom- zuivelfabriek is in Februari 219209 Liter melk verwerkt. Woensdagavond 8 nar werd onze ge meente door een defect aan de cent ale in duisternis gebuid. RAAMSDONKSVEER. Dinsdagmorgen is de arbeider A. V. op 't SaDdoel achter zijn woning in een sloot geraa^.»3„n jam-s merlijk verdronken. De maD laat een vronw met vijf hulpbehoevende kinderen na. Kaatsheuvel, 6 Maart 1915. Coöp. ver. Broederhulp In een deze week gehouden bestuursver gadering der C-öp. ver. Broederhulp is de heer Bern. Vestsrs benoemd tot zaakwaar nemer vour den te openen winkel in het pand van het R. K. Gildenhuis. Brutale roever. Bij v. H, op deu Driestapelen stoel beet deze week een hond van K. niet minder daa 17 kippen in één nacht dood. Elf wer den er '1 morgens vroeg in het hok gevon den. De roover is doodgeschoten. Landbouw. Voor vele onzer boeren zal het al een niet gemakkelijk op te lossen vraag zijn Hoe zullen we, wanneer de tijden niet ver anderen voor ons vee voldoende voedsel hebben P Onze laDdbonwonderwijzer de heer Schoenmakers geeft daarom de landbouwers van onze streek den volgenden pr&ctischen raad, die zoo hij opgevolgd wordt vele boe ren voor vrees voor de toekomst zal behoeden. Voor elke koe is volgens den heer S, min stens noodig 4000 Ko. mangels 350 Ko, haver en 1000 Ko. hooi. Voor dit voedsel dient iedere landbouwer voor zich zelf te zorgen daarmede kan nog, zoolang de grond □iet gebruikt is, rekening worden gehoudeD. Koopt men per koe bij dit rantsoen nog een 2 i 300 ko. koek, zoo zyn de beesten voor den volgenden winter voorzieD. 't Blaadje „Rust, roest", heeft daarover stof genoeg. Eierverzending. De verzending van de afdeeling Kaats heuvel van de V. P. N., die wegens de crisis en ook wegens de finantieele moeilijk heden, die waren voorgekomen, een tijdlang is gestaakt geweest is thans weer hervat. Deze week zijn weer de eerste 500 eieren naar de mijn verzonden. De administratie eu fiuaotiën berusten na bij 't bestuur van den Boerenbond. Postkantoor. Voor goed twee maanden zagen we nog geen steen liggen op 't perceel tegenover de Spraugsche straat en nn zien we reeds tegen den van buiten reeds afgewerkten bouw van het nieuwe Postkantoor op. 't Is uit den grond gevlogen I Biunen de twee maan den zal het reeds betrokken woiden. Dan komen we op bouw en inrichting nog wel eens terug. Bij alhie' aange de D 5 vo bereit Ut tegen gang de v aaDgt hij e al o; hand cersti houd succe voor cordi zekei Buui verg. prest den rekei jaar vang f 13: "■sn king met ning gekt seen gelo D zijn eu lang woo de ring kom Ge 55» ■HBW» Ci de ioged zoen U| 6D C GEI OV1 U GE OV GE GE GE

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6