Binnenland Provinciaal Nieuws. rogge, enz.. Jeen en ander ter waarde van 80,000 francs. Er is geen denkeD aan. dat de Duit schers iets van hunne eischen zullen min deren, alleen is gedaan gekregen, dat alles in partijen mocht worden geleverd. En ondanks het feit dat de Duitschers een maandelijksche belasting van 40 mil- lioea hebben aanvaard tegen verplichting hunnerzijds al hun requisiteis contant te betalen, doen ze aan die verplichting, althans wat Maldeghem betreft te kort. Ze leggen daar de overeenkomst zoo uit dat slechts contant betaald moet worden hetgeen de troepen ter plaatse zelve ver bruiken De opgeëlschte aardappelen, granen enz. te Maldeghem zijn voor Duit land bestemd en hiervoor worden bons gegeven. Lichting 1916. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp om, Id verband met de onzekerheid omtrent hetgeen uit den te- genwoordlgen toestand in het buiten land nog voor ons land zou kunnen voort spruiten, voor de lichting 1916, evenals is geschied voor de lichting 1915, de gelegenheid te openen om vroegtijdig tot inlijving te kunnen overgaan. Tot bespoediging hiervan zal tevens kunnen dienen het verhaasten van de zittingen van den miliitieraad en van de zittingen van den keuringsraad welke vervroeging o.a. in de hand zal worden gewerkt door den termijn voor het aanvragen van herkeuring gesteld van tien op vijf dagen terug te brengen. De loting, bedoeld in art. 62 der Milltiewet, wordt niet gehouden. Werkeloosheid. De Anglo Dutch Bottleworks te Ca- pelle aan den IJsel, heeft voorloopig haar bedrijf stop moeten zetten, waardoor ongeveer 120 arbeiders werkloos zijn geworden. Wijziging der wet op de artsenij- bereidkunde. Men meldt Zondag 7 Maart hielden de plattelands drogisten van Nederland een druk be zochte vergadering in Hotel Meulemans, te Eindhoven. Uit alle oorden des lands waren per sonen overgekomen om middelen te beramen, teneinde te verhoeden, dat 't plotseliog Ingediende wetsontwerp tot wijziging der wet op de artsenijbereid- kunde, zal worden aangenomen, aangezien dit èn voor de plattelandsbevolking, èn voor de bestaande drogistzaken een ware ramp zou zijn. Staande de vergadering werd een com missie van 5 personen gekozen, die de genomen besluiten der vergadering verder ten uitvoer zal brengen. Waalwijk, 10 Maart 1915. Koopt niet in den vreemde, wat gQ Waalwijk even goed eaevea goedkoop kant vladen. Attentie. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende bekendmaking der coöperatieve roomboterfabriek en melkinrichting: »Op hoop van Zegen» te Genderen, waarin *ij mededeelt dat voortaan in Waalwijk, Baardwijk en Besoijen gepasteurizeerde melk verkrijg baar zal zijn, die hare vertegenwoordiger de heer J. van den Broek-van Ree aan huis zal doen bezorgen. Van degenen die bereids eene proef namen, vernamen we de beste gotnigenis- sen omtrent deze flesschen melk, die zeer zeker met het oog op de hygiene in het huishoudelijk gebruik, maar vooral als kindervoeding aanbevelenswaar dig is. Aansluiting. De directeur van het post- en tele graafkantoor te Waalwijk maakt bekend dat het perceel Stationstraat C 87 van den heer Vekemans onder nr. 66 aan gesloten is aan het rijkstelefoonnet Een leerzaam voorbeeld. Rotterdam verkeert door den Euro- peeschen oorlog in zeer moeilijke om standigheden de helft van het haven bedrijf staat stil. aankomst en vertrek van schepen is niet de helft van ver leden jaar. Voorzeker behoort er moed toe om thans toch nieuwe werken te ondernemen en groote uitgaven te doen tot het ver beteren van den Nieuwen Waterweg, die men van 10 Meter nu tot 12 Meter diep gang bij laag water wil brengen. En toch heeft de Kamer vao Koop handel en Fabrieken te Rotterdam, met helder inzicht van zaken, aan den Ge meenteraad aldaar tot deze werken ge adviseeerd. De Kamer zegt o.a. het volgende Zeer zeker hebben de laatste maan den er niet toe kunnen bijdragen om Uw College al te gemakkelijk vrijheid te verleenen tot het vragen van offers en de Kamer verheelt zich niet, dat ook thans nog onzekerheid heerscht omtrent hetgeen de toekomst ook voor onze haven mag doen verwachten. Intusschen, het welbegrepen belang van Rotterdam brengt mede, om zon der langer verwijl de zaak tot een be slissing te brengen. Want zoodra we- deiom normale toestanden en de on dernemingsgeest met nieuwen moed tot daden aanzet, dient het wel bekend te zijn, dat Rotterdam zich den tijd ten nutte heeft gemaakt, om aan de grootere eischen die gesteld kunnen worden, te beantwoorden. Hoe men ook over den toestand van Rotterdam moge denken, of men meent dat het verkeer zal ver meerderen, dan wel dat zijne economi sche positie tijdelijk minder gunstig zal worden, vermeerdering van diepgang zal als onafwendbare eisch worden ge steld. Immers, aan de duidelijk geble ken neiging voor nog grootere schepen, waarvan de noodzakelijkheid van meer deren diepgang der te bevaren havens het gevolg is, zal naar onze meening voorloopig geen einde komen. En juist als het ongeluk mocht willen, dat Rot terdam in de toekomst betrekkelijk min der gesitueerd zou zijn, dan zal het dub bel noodzakelijk zijn, ten einde de con currentie vol te houden, dat de toegang aan de allerhoogste eischen van het verkeer kan beantwoorden. Wordt er thans gedraald om de noo- dige werken in handen te nemen, met de uitvoering waarvan toch zeker drie a vier jaren gemoeid zijn, dan is het gevaar niet denkbeeldig, onder gunstige omstandigheden, dat onze tekortkomingen zullen verhinderen van de gelegenheid ten volle partij te trekken, en bij ongun stige omstandigheden, dat de moeilijk heden nog worden verzwaard. Werkelijk een leerzaam voorbeeld, dat navolging verdient, ook voor klei nere gemeenten aan vaarwater gelegen ook Waalwijk moge dit thans ter harte HemenWees gereed voor de toekomst. N. A. C. Waalwijk Vooruit Zondag j 1. speelde W. V. te Breda legen N. A. C. haar vijfde bondswed strijd, wat ook haar 5e nederlaag werd. Doch is de uitslag lang niet slecht te noemen, als men weet dat N. A. C. uitermate versterkt Is met 3 bekende Belgische spelers ea den oud-internatio naal Peltzer. Het Dagblad van Noord-Brabaot geeft het volgende verslag Waalwijk Vooruit is ons niet tegen gevallen. Misschien komt dit wel, om dat ze hunne verdediging vandaag extra versterkt hadden met v. d. Pieterman en Hendriks (oud 't zesde spelers die voor taan voor W. V. uitkomen.) Een enkel woord over 't verloop N. A. C. verliest den toss en trapt af tegen den wind in. Toch weten zij den bal op de vijandelijke helft te honden. De vleugel Vossenaar-Marsie doet goed werk; de kleine Belg is zeer vlug. Het eerste punt komt van zijn voet. Het tweede is afkomstig van den linkervleu gel, waarvan de binnenspll den Waal- wijkschen doelman met een hard schot verrast. De Langstraters wenden intus schen wanhopige pogingen aan om een tegenpunt te maken de verdediging der gastheeren is hun te machtig. Vooral Peltzer blijkt een geduchte sta-in-den weg. Na het draalen speelt N. A. C. met wind mee en we denken zoo dat er nog al een puntje kan komen. Morgen bren gen 1 't Eerste puntje dat kwam was voor de gasten en weinig scheelde het, of ze hadden dea gelijkmaker ook gefor ceerd tot Verlegh (N. A, C.) de zaak redde en no. 3 puntte. Na die korte herleving gebeurde er niets noemens waard meer. Zondag a.s. speelt W. V. den re vanche wedstrijd tegen Willem II te Tilburg. Een zoo sterk mogelijk elftal zal er heen trekken, om te trachten de 10—0 nederlaag die we hier leden, te wreken. Electriciteitsvoorziening in Noord- Brabant. Voor eenigen tiid kodden wij berich ten, dat de N. C. Boerenbond, en de «Hanze» verzoekschriften tot H. M. de Koningin hadden gericht, vragende om eene spoedige goedkeuring van de pro vinciale electriteitsvoorziening. Wij vernemen, dat de adresbeweging zich nog veel verder uitstrekt. Ook de overgroote meerderheid der gemeentebesturen in Noord-Brabant heeft zich met gelijk verzoek tot H. M. de Koningin gericht. Een tiental Kamers van Koophandel ia deze provincie verzoeken H. M. de Koniogin eveaeens om goedkeuring der provinciale verordening, welke zij gaarne spoedig in werking zouden zien. Als eene merkwaardigheid worde hier eene tirade geciteerd uit het onlangs in druk verschenen verslag der handelin gen van het Steuncomité Breda, afdee ling Nijverheid, bladzijde 4 «Hoewel erkennende, dat het alet op hun weg, als steuncomité lag, hebben de 6 leden van het comité gezamenlijk Soulan nog niet geëindigd. Ten N.O. van Lemesnll is de vijand, die gereed stond om een uitval te doen, door ons vuur in den aanval gehinderd. Mist en sneeuw in de Vogezen be moeilijken daar de krijgsverrichtingen. De gevechten ten W. van Munster en ten N. van Sennheim duren nog voort De toestand van Dinsdag. Van het Oostelijke gevechtsterrein. St. PETERSBURG, 8 Maart. (P.T.A.) De groote staf van den opperbevel hebber meldt In de streek van Soewalkl is de vijand teruggeworpen. Op het front Mariampol-Simna- Augus- towo wordt ons offensief voortgezet. Rechts van de Narew geen verande ring van beteekenls. Links van den Weichsel, in de streek van de Pilica is het offensief der Duit- schers tot staan gebracht en hebben onze troepen den tegenaanval ingeleid. In de Karpathen hebben de Oosten- rijksche troepen hun aanval in de streek ?an Swldnik gestaakt en zijn zij van onze posities in de richting van Baligrod teruggetrokken. Even ongunstigen uitslag voor hen hadden nieuwe aanvallen des vijands bij Koziuwka en Tuchla. In de buurt van Klause omsingelden wij een vijandelijke afdeeling. Een vijandelijk bataljon gaf zich in zijn geheel over. BERLIJN, 9 Maart. (Woll.) Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwar tier van heden Ten O. en ten Z. van Augustowo mislukten de aanvallen van de Russen met zware verliezen voor den vijand. Ten N. O. van Lomza liet de vijand na een mislukten aanval 800 gevangenen in onze handen. Ten N. W. van Ostrolenka ontwikkeld zich een strijd die nog niet geëindigd is. In een voor ons loopend gevecht ten N.W. en ten W. van Przasnycz hebben wij 3000 gevangenen gemaakt. De aanvallen van de Russen ten N. van Rawa en ten N.W. van Nowomiasto hebben geen succes gehad, 1750 Russen zijn hier gevangen genomen. De duikboot- en ntijnoorlog. LONDEN, 8 Maart. (Reatsr,) De admi raliteit maakt bekend, dat het stoomechip Bengrove, groot 2389 ton en geladen met kolen, Zondag bij Ilfracombe, waarschijnlijk door de torpedo van een duikboot gezonken it. De bemanning van 28 koppen werd gered. LONDEN, 9 Maart. (Renter.) Het stoomschip Bengrove zonk ten aanschonwe van daizenden toeschouwers. Het vaartnig had Zondagochtend met 5000 ton kolen Barry verlaten. Ten tijde van de ontploffing waren er 21 stoomschepen in de nabijheid van de Bengrove. waarvan ei 6 hulp ver leenden. Aanval uit de lucht op Ostende. LONDEN, 9 Maart. (Reuter. Officieel.) Vier watervliegtuigen hebben gistermiddag een tocht gedaan naar Ostende en 11 boMman geworpen op de basis voor herstel van dnik- booten en vier op de Kursaal, die tot militair hoofdkwartier dient. Alle vliegtuigen en vliegers xija teruggekeerd. Waarschijnlijk is aanzienlijke schade aangericht. Er zijn geen duikbooten gezien. ATHENE, 9 Maart. (Wolff.) De Patris, het blad van Veniselos, wenscbt oprecht, dat het besluit van den koning niet tot schade van de belangen van het volk zal strekken. Andere bladen wijzen er op, dat Veniselos ciet^alleen met den koning, doch ook met het volk van meening verschilde. Het volk wenscbte geen oorlog, vooral omdat geen waarborg voor bepaalde toezeggingen werd gegeven. Het blad Chronos zegt, dat de koning zijn onderdanen niet de rol van Canadeezen of Indiërs kan laten spelen. Uit Bulgarije KEULEN. 9 Maart. (Part.) De corres pondent van de Köln, Ztg.'l te Sofia beves tigt, dat de deelneming van Griekenland aan den oorlog onmiddellijk aanleiding zal gaven tot de mobilisatie in Bnlgsrye. Er moet in dezen oorlog zelden meer ge logen zijn dan in de Dardanellen-kwestie, want de berichten in zake de beschieting spreken elkaar geheel tegen. De Engeleche zeggen de forten die en die zijn in de lacht gevlogen of tot zwijgen gebracht of de kanonnen vernield. De Turken en Dnitschers heel lakoniak dat er niets is getroffen, ge woon omdat men de opstelling niet ken', waar de meeste kanonnen hier en daar zijn geplaatst bniten de forten en men zich niet bloot geeft. Daarom vliegen de Engelsche vliegtuigen zeer laag en zijn er vele getroffen. Ook geeft de Eng. admiraal toe, dat En gelsche oorlogsschepen geraakt zijn, maar ook beweert hij, dat oorlogsschepen reeds tot ffhet nauw- zijn doorgedrongen. Berlijn meldt eohter, dat er van geen enkel succes sprake is, dat deze opgeschroefde berichten alleen dienen om een moreele druk op de Balkan-Staten uit te oefenen. Ten opzichte van Italië zijn de Dnitsche bladen nog zeer geheimzinnig. Wy weien vroeger reeds op een stillen aandrang door enkele bladen op Oostenryk uitgeoefend om Italië dcor het toestaan van al of een deel der eischen van de irredentisten tot trouw aan het bondgenootschap te bewegen. Inderdaad" schijnen achter de schermen op dien of op een anderen grondslag tosschen Dnitschland en Italië onderhandelingen te worden gevoed. Het ,Berl. Tagebl.' doet dit veronder stellen, waar dit bhd zeer voorzichtig schrijft ,0e Italiamsche Kwestie is tengevolge van de Dvdanellen-aangelegeoheden nog ver scherpt, maar er zijn mogelijkheden ter ver betering, die echter op het oogenblik nog geen zekerheid zijn. Meer over dit thema te zeggen, zon voorloopig niet raadzaam tyn.' H<el optimistisch kliikt deze uitlating intusFchen w«"l niet. In Griekenland heeft Ziimis reeds voor het vormen van een nieuw kabinet eu daar mede het aanbinden vau den openlijken of bed»kten strijd met Venizeloa bedankt. Goo- naris zal nu de. moeilijke taak op zich nemen om te trachten een kabinet te vormen. Eu dat ia dan nog slechts de eerste faze van den strijd. Van Duitscbe zijde worden nog steeds nieuwe bijzonderheden gegeven, omtrent hei groote succes in den slag aan de Masoerische Meren behaald, bijzonderheden, die de schaarscbe bijzonderheden in de dag-rappor ten gegeven, zeker moeten aanvallen. Het jongste communtqaë sprerkt wederom slechts van afgeslagen' aanvallen op verschillende punten van het front, hetgeen er op wijit, dat de Russen nog steeds min of meer krachtig-off*nsief optreden. Het Russisch communiqsé waakt dan ook weer *an ver schillende voordselen melding, die by dal offensief behaald zij», maar die alle slechts als van plaatselijke beteek. nis te achten xyn. Opmerkelijk is het, dat in de laatste communique's, zoowel de Russische als de Dnitsche, van den toestand der veste 0*so- wiec gezwegen wotdt, zoadat niet op te maken valt of de beschieting door het zware Doitsche geschut nog voortduurt en met welk succes. De ontwikkeling van d nstiijd by Angustow, die volgens hun berichten zoo gunstig voor de Russen schijnt te ver- loopen, zal haar terugslag wel hebben op den stryd rond deze ve»te. WEENEN, 9 Maart. (Wolff.) Officieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier Op het front ten Noorden van den Weichsel heeft het levendige artillerie gevecht ook gisteren voortgeduurd. Ten zuiden van Opoczno (ten oosten van de Pllica, aan den spoorweg War schauKrakau) zijn aaovallen der Rus sen zonder moeite afgeslagen. Ons voortgezet offensief in de streek van Gorlice heeft ons nog meer gevan genen doen maken. Ondanks alle pogin gen van den vijand om zijn verloren stellingen te herwinnen, hebben wij ons daarin overal gehandhaafd. Op het front In de Karpathen blijven de Russen onafgebroken aanvallen, soms met sterke, soms met betrekkelijk zwakke strijdkrachten, al naar gelang van de belangrijkheid van het doel. Zoo hebben wij ook gisteren op verscheidene punten hevige aanvallen der Russen, die hier en daar tot onze versperringen door drongen, met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. In die gevechteu zijn weer 600 man als krijgsgevangenen in onze handen gebleven. Het ongunstige weer, dat de laatste dagen In de Karpathen heerscht, eischt van de troepen buitengewone krachts inspanning. In bestendige voeling met den vifïnd moeten de troepen soms dag en nacht vechten, vaak bij strenge kou de in diepe sneeuw aanvallen onderne men of het hoofd bieden aan aanvallen van een in getal meest sterkeren vijand. Het gedrag der troepen Is den hoogsten lof ten volle waardig. KEULEN, 9 Maart (Part.) Volgens een door de censuur besnoeid bericht uit Saarbrücken aan de Kölnische Zeitung heeft het 21e legerkorps op het ooste lijke gevechtsterrein van 8 tot 21 Fe bruari 84 kauonneo, en'een nog niette schatten aantal munitie- en proviand wagens buitgemaakt, 24000 maa en 200 officieren gevangen genomea. Waar schijnlijk zullen de cijfers nog grooter blijken te zijn. KEULEN, 9 Maart (Part.) Uit Zürich wordt aan de. Kölnische Zeitung ge meld, dat de aanval der Franschen op den Hartmannweilerkopf in den Boven- Elzas door de Dnitschers met'; zware verliezen voor de Franschen is afgesla gen. Bij den Duitschen aanval, die hier op volgde, zijn 300 Franschen gevan gen genomen. Van kei Russisch- Turkschegevechtstert ein. ST. PETERSBURG, 9 Maart. (P. A. T De generale staf van het Kaukasi- sche leger meldt Den 7den dezer hebben onze troepen een belangrijke stelling over den Tsjo- roeh bezet na de Turken naar 't Zuid westen te heboen teruggeworpen en hun zware verliezen te hebben toegebracht. De houding van Italië. KEULEN, 9 Maart. (Part.) De Italiaan- sche afgevaardigde Crlmeoi heeft in de Stampa meegedeeld, dat het onderhoud tusschen Salandra en Giolitti onder de Kamerleden een voortreffalijken indruk heeft gemaakt, omdat er uit blijkt, dat Italië en Oostenrijk-Hongarije overeen stemming zoeken. De afgevaardigden zijn overtuigde dat de Consulta langs diplo- matieken weg tot een schikking zal ko men. SOFIA, Het ontslag van Venizelos wordt in diplomatieke kringen in Bul garije als een nieuwe overwinning van Duitschland gekenschetst, vooral omdat Doesmanis, de chef van den gentralen staf, die weder in dienst is gesteld, even als alle Grieksche opperofflcieren, pro- Duitsch is. In ieder geval is de minis- terverwisseling wel geschikt om Bulga rije het handhaven van een strikte on zijdigheid gemakkelijker te maken. Naar het Berliner Tageblatt uit Sofia verneemtj heeft de Bulgaarsche regee ring wegens de onzekere houding van Griekenland de mobilisatiemaatregelen uitgebreid. 10^,000 man zijn bij Tirnowo samengetrokken en eveneens troepen aan de Servische grens opgesteld. Te Sofia is men van oordeel, dat een ingrijpen van Griekenland den geheelen Balkan in vuur en vlam zou zetten. Ver der verluidt er dat Bulgarije in dat geval stellige afspraken met Roemenie heeft, en beide zich tegen Griekenland zullen keeren. De buit in Alasutische gebied' In den slag in het Misurisch merenrr- bied zijn door de Dnitschers ongeveer 2000 wageuB vau verschillenden aard buitgemaakt tot een waarde van eenige unilliomen, voor namelijk treinwagons en munitiewagens, die thans reeds bij bet Dnitsche leger dienst doen. De krijgsgevangenen in Duitschland. Aan de ledeo van den Prutsischen Land dag, die het gevangenek mp te Doeberitz bezochten werd medegedeeld, dat tot heden in de Dnitsche kampen 780,000 krijgsge vangenen geïnterneerd zijn. Wat Rusland buit maakte bij Stanislau- Zooals men weet hebben de Russen Sta- uislan in Galicië weer beset. Zij moeten rond die stad van 21 Februari tot 3 Mant buitgemaakt hebben 153 officieren en 18.522 man, 5 kanonnen en 62 machinegeweren, 519 paarden en een aantal treinsn. Een waarschuwing. De >Temps« acht zich, volgens het Hbl., verplicht het Fransche volk te waarschuwen om, nu er eenige verbe tering in '!en toestand merkbaar is, toch vooral niet te gaan denken, dat men er nu is, dat het leed g:leden is. Zeker, er zijn aanwijzingen, meent het blad, dat de zaak der bondgenooten er beter voor staatde honger Z'A de debacle voor Duitschland verhaasten en het rijk, uit geput aan krachten en voorraden, in de machl der geallieerden ievereen. Maar zoo ver zijn we nog niet. Ook de uithongering kost tijdzij verslapt de krachten en de energie slechts langzaam slechts geleidelijk breekt zij den wil. De Dultscher<- zullen ?p economisch gebied even taal weerstand bieden als op mili tair gebied zij zullen volhouden tot bun laatste krachten. Zij weten in den ge- wapenden strijd te sterven zij zullen ook weten te lijden. Wij moeten hun weerstandsvermogen niet onderschatten, want zoodoende zouden wij afbreuk doen aan den heldenmoed van onze ei gen soldaten en tevens ons blootstellen aan teleurstellingen. Het Duitsche volk is opgevoed voor den oorl g en allen, van de hoogst- tot de laagstgeplaatsten, zijn doordrongen van den geest van offervaardigheid,, wegcij fering van xiebzelf en onderwerping aan de eischen van den oorlog. Nog altijd is de vijand, dien - wij tegenover ons hebben, een geduchte kracht. Overwin nen kan hij niet meer maar wel zich met verwoedheid verzetten tegen zijn onderwerping; en hij zal vechten tot het uiterste, laat men daarvan ioch vooral overtuigd zijn. Laat men niet te veel rekenen op de verzwakking en uitputting van de tegen partij laat men zich niet in slaap laten wiegen door de ve wachting op een spoedige beslissing maar laat men zich voortdurend voorhouden, dat na do reeds verrichte krachtsinspanning, nog veel en veel meer zal moeten gedaan worden. Thans begint de tweede phase van den oorlog, en niets geeft reden om te veronderstellen, dat de Duitschers minder taai zullen zijn in de verdediging dan sterk in den aanval. En dexe tegenstander moet niet ge dwongen worden tot een schikking, een regeling, waarbij alle diepere oorzaken van het conflict blijven bestaanmaar hem moet de mogelijkheid en d1 lust ontnomen worden om ooit opnieuw het zwaard tegen ons te trekken. Hij weet, dat het voor hem het einde zal zijn en daarom zal hij zich met de verbittering der wanhoop verdedigen, niettegenstaande de vreeselijkste vei liezen, niettegenstaande de dreigende uithonge ring, niettegenstaande de kans op on herstelbare vernietiging. De taak der bondgenooten om op zulk een tegen partij den wereldvrede te veroveren, zal dus een Van langen duur zijn. Requisites. De M.-correspondent van „De Tijd" meldt van de Nederl. -Belgische grens. De Duitschers doen de laatste dagen weer requisities op groote schaal, meest* al van levensmiddelen. Zoo weet ik b. v. van het gemeentebestuur van Maldeghem dat in die gemeente opeischingeu gedaan zijn, als 4,200,003 K.G. aardappelen, 480 koeien, honderdduizenden K.G. haver, 2651 W. B.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 2