Tweede Blad. BEKENDMAKING. Provinciaal Nieuws. NUMMER 25DONDERDAG 25 MAART 1915 38e JAARGANG Op Dinsdag 30 of Woensdag 31 Maart zullen tusschen 9 uur 's morgens en 12 uur 's namiddags schietoefeningen met geschut plaats hebben op het terrein genaamd de Buitenpolder tusschen de Langstraat, den weg van Capelle naar de Capelsche kabelpont, Bergsche Maas en den Elshoutschen dijk. Gedurende de schietoefeningen zal het terrein dat gevaarlijk is en alzoo niet betreden kan worden, worden om geven door roode of oranjevlaggen en posten. Hij, die een projectiel vindt, moe dit niet aanraken, daar zulks gevaar oplevert, maar van de vondst zoo spoe dig mogelijk mededeeling doen aan den Commandant van het le Regiment Veld artillerie. Tilburg, (Zomerstraat 13). Namens den Commandant der IVe divisie De Majoor Commandant van de Ille Afdeeling le Regiment Veldartillerie P. G. VERHAART. Waalwijk, 24 Maart 1915. Coöperatieve Bakkerij Maandagavond hield de R. K. Gilden bond van Waalwijk en Besoijen eene druk bezochte algemeene vergadering, om te komen tot oprichting eener coö peratieve bakkerij. De voorzitter der voorloopige com missie, de heer F. Passier, opende de vergadering met den chr. groet en heette alle aanwezigen welkom. Na aan de verga dering verschillende plannen te hebben bekend gemaakt, o.a. ook over het plaat sen van verschillende depots, deelde hij mede dat de commissie de functies onderling verdeeld had als volgt F. Passier voorzitter, H. Henkes secre taris, F. Beerens penningmeester, J. Leij- ten en D. Voogd, commissarissen. Als coöperatieve bakkerij zal worden gehuurd het perceel van den heer J. van Damme, tegenover de R. K. Kerk te Besoijen, terwijl de heer J. van Damme Sr., thans te Goes, als bakker in dienst der coöperatie werd aangewezen. Na de vergadering was er gelegenheid tot het inschrijven van aandeelhouders en verbruikers, waarvan door verschil lenden gebruik werd gemaakt. Binnenkort zal er nog een vergadering worden gehouden, waarvoor een spreker zal worden ultgenoodigd, die het nut der coöperatie zal uiteenzetten. Rectificatie. In een vorig nummer deelden we mede, dat de heer Mr. Charles Witlox te 's-Bosch voor het gerechtshof was beëedigd als advocaat en procureur. Als woonplaats schreven we te Waalwijk, dit is onjuist en moet zijn 's Bosch. Handel met Amerika. kanten zijn of handelaars in de genoemde artikelen, hun verzoekende zich recht streeks met belangstellenden in verbin tenis te stellen. Wij meenen, dat wij U hierdoor een belangrijken dienst kunnen bewijzen, doordat wij eene uitgebreide kennis hebben van de kooplieden en fabrikan ten in de stad New-York, en daarom in staat zijn de industrie in aanraking te brengen met die firma's, welke het meest aangewezen zijn om aan hunne eischen te voldoen. Uitvoerverbod van Schoenen. In een de vorige week door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te 's Bosch gehouden vergadering kwam aan de orde, de bespreking van het verbod van uitvoer van alle schoenwerk dus ook van heeren- dames- en kinder schoenen. Deze maatregel wordt in hooge mate belemmerend geacht vooral voor de groot-industrie en kan tot gevolg heb ben dat de grootste schoenfabrieken zullen moeten sluiten. Men acht het daarom dringend noodig pogingen in het werk te stellen om te verkrijgen dat het uitvoerverbod wordt beperkt tot den uitvoer van schoenen, die bruikbaar zijn voor militairen en dat de uitvoer van schoenen, ongeschikt voor militairen, zooals tot dusver gebruikelijk, vrij blijft. Na gedachtenwisseling wordt besloten het navolgend adres aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel te verzenden en een afschrift daarvan te zenden aan de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Waalwijk met ver zoek pogingen in dezelfde richting aan te wenden. Het adres luidt als volgt Wij nemen de vrijheid Uwe Excel lentie te doen opmerken dat het verbod van uitvoer van alle artikelen vervaar digd van leder waaronder dus ook allerlei schoeisel voor de industrie groote moeilijkheden zal veroorzaken en er wellicht toe zal leiden dat de groot ste schoenfabrieken alhier zullen moeten worden gesloten. Orders voor het aanstaande zomer seizoen voor het grootste gedeelte uit gevoerd en orders voor het leger wor- niet meer verstrekt, zoodat het schoen- bedrijf hoofdzakelijk op het buitenland is aangewezen. Ook dan wanneer het verbod eventu eel niet in alle gestrengheid zal worden toegepast en de verzending naar het buitenland mogelijk blijft door middel van een aan te vragen separaat consent, blijft een onoverkomelijk bezwaar be staan, wanneer daarbij zou vereischt worden de verklaring of bij de vervaar diging van de schoenen buitenlandsch leder of leder van buitenlandsche huiden is gebruikt en zoo ja van waar aange voerd. Het komt immers bij schoenen voor, dat de zool van binnenlandsch, de hak van buitenlandsch en het overige ge deelte deels van binnenlandschen deels van buitenlandsch leder wordt vervaar digd. Om met zekerheid te kunnen ver klaren uit welke soorten binnen of buitenlandsch leder het fabricaat bestaat, zou men genoodzaakt zijn van iederen schoen afzonderlijk aanteekening te hou den, iets wat voor de grootindustrie eene onmogelijkheid mag genoemd wor den. Wij meenen daarom Uwe Excellentie in overweging te mogen geven het uit voerverbod te beperken tot schoeisel geschikt voor militairen en den uitvoer toe te staan van heeren- dames en kin derschoenen op de wijze zooals dit tot dusver geschiedde, zoodat alleen behoeft te worden aangetoond dat het schoeisel ongeschikt is voor militairen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's-Hertogen- bosch. Hollandsche Herdershonden. Op de 11. Zondag te Rotterdam gebonden Internationale Hondertentoonstelling waar omstreeks 600 honden geëxposeerd waren, behaalde ^Kazan* eigenaar de WelEd. Heer J. B. Timmermans Wz. den 2en prijs in de jeugdklasse. „Nies* eigenaresse Mej. Joh. Oerlemans, vroeger eigenaar de heer Jos de Folter, behaalde in de open klasse eene eervolle vermelding, in de nienwelingskl. den 3ea prijs en in de jeugdklasse den Sen prijs. Deze twee Hol). Herders, zijn nit een nest en gefokt door den heer Jac. Sars, Wanneer wij hier bij voegen dat fTiijntje* zeker een der bes te van geheel den nest, door ziekte nietkoo Koopt niet in den vreemde, wnt gij Waalwijk even goed en even goedkoop knnt vinden. 2651 W. B. Gemeenteraad van Waalwijk. Openbare vergadering van den Raad dor gemeente Waalwijk, welke zal ge houden worden op Maandag 29 Maart 1915 des namiddags ten 63/4 uur. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen Stukken. 2. Ontwerp-besluit tot aankoop van grond behoorende tot de werken tot verbetering der haven, met rapport der Commissie ad hoe. 3. Vaststelling van bestek en bestedings voorwaarden van het tweede gedeelte der werken tot verbetering der haven. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het bouwen van een school, aan het Rijk voor dagnormaallessen te verhuren. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om toe te treden tot de Ver- eeniging van kleine stedelijke en platte landsgemeenten in Nederland. 6. Benoeming van een lid in de Gas- commissie ter vervulling der vacature, ontstaan door het ontslag nemen van H. G. van Everdingen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhooging van den prijs van het gas voor verbruikers over ge wone meters (geen muntmeters). 8. Aanbieding van het Primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1915 en benoeming van een Commissie tot onderzoek. Benoeming. Bij kou. besluit is benoemd tot directeur van het post- en telegr*afkantoor te Geer- truidenberg A. P. F. Duynstee, thans com mies der posterijen en telegrafie le klasse. jfos Groenen. In ons no. van 1.1. Woensdag hebben we medegedeeld, dat onze helden-bariton de heer Jos. Groenen met zeer groot suc ces aau de Hofopera te Weenen is op getreden. De „Msb." deelt thans mede, dat hij daar is geëngageerd tegen een gage van 28,000 tot 40,000 kronen. Inbraak. Wij hebben nog verzuimd melding ervan te maken, dat men de vorige week in de parochiekerk van St. Jan Bap tist gepoogd heeft een offerblok te lichten. Men is er niet geslaagd, of men is gestoord, in ieder geval wordt er niets vermist. Het ijzer waarmede deze poging tot inbraak verricht werd, had men in de kerk laten staan. De Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier ontving het volgendende schrijven Amsterdam, Maart 1915. Aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. Mijne heeren, Wij vermeenen, dat het onderstaande U zal interesseeren en vindt U ons steeds bereid, wat den handel tusschen Ame rika en Holland en omgekeerd betreft, U in te lichten. Hoogachtend, American Chamber of Commerce for the Netherlands and Colonies. De storing van handel en nijverheid in Europa doet de vraag toenemen naar vele Amerikaansche handelsartikelen. Tevens zijn vele van de Europeesche markten, vanwaar de Vereenigde Staten hun aanvoer kregen, nu afgesneden en het gevolg hiervan is, dat de Vereenigde Staten zich zonder meerdere producten bevinden, welke zij vroeger van Europa betrokken. Wij wenden daarom pogin gen aan om de Amerkaansche kooplie den en fabrikanten van dienst te zijn gedurende de noodzakelijke regeling van den handel. Alvorens U ons voorstel mede te dee- len, nemen wij de vrijheid U ter oriëntee ring bekend te maken, dat onze veree ning de grootste vereeniging is der stad New-York, waarvan vele leden ge negen zijn buitenlandsche betrekkin gen aan te knoopen. Onze vereeniging tracht de behulpza me hand te bieden, in het tot stand brengen van betrekkingen tusschen firma's in New-York en in den vreem de. Het zou ons daarom verblijden, dat, indien eenige Uwer Industrieelen in Uw ressort bereid zouden zijn tot den ver koop of inkoop van handelsartikelen, deze persoonlijk met ons willen cor- respondeeren, na opgave Uwerzijds. Het is noodig dat deze mededeeling ons zoo breedvoerig mogelijk in kennis stelt over de gewenschte artikelen, met inbegrip van kwaliteit, hoeveelheid, prijs, betaalwijze, enz, verder den naam en het adres van den persoon, met wien wij ons in verbinding moeten stellen in Uw streek. Na ontvangst dezer inlichtingen zullen wij deze dadelijk ter hand stel len aan diegenen onzer leden, die fabri- De Echo ran het Zeiden

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 5