Provinciaal Nieuws. BINNENLAND. toestaan zonder de toestemming van Japan. 6. In 't dal van de Jang-Tse geen mijnrechten of andere rechten toestaan aan andere mogendheden, berekend om afbreuk te doen aan de belangen van de Japansche ijzermijnen of kolenhandel. 7. Het gebruik maken vaa Japansche politie-experts In zuld-Mansjoerije en Oost- en Binnen-Mongolië. Deze eisch werd later Ingetrokken. China's antwoord luidde China stemt toe in alle elschen, die betrekking hebben op Sjantoeng, op voorwaarde: i. dat een vertegenwoor diger van China deel mag nemen aan de onderhandelingen, die tusschen Japan en Duitschland gevoerd zullen worden over de bepalingen der Duitsche rech ten in Sjantoeng 2 dat de verliezen, die China geleden heeft door de jongste militaire operaties vergoed worden 3. dat de toestand van voor den oorlog weer worde hersteld en dat de spoor lijn en de bureaux van post en telegrafie vrij worden van het militaire toezicht. Wat de eischen van Mansjoerijen aan gaat deze zijn reeds in paragrafen op gesteld, behalve die betrekking hebben op die rechten van nederzetting en ex- territorlalisatle. China wil de eerste ver- leenen, maar de tweede weigeren. Wat Mongolië betreft, staat men de opening der markten, het geven van voorkeur aan Japan, als het spooraanleg aaogaat, en leeningen onder waarborg van plaatselijke belastingen, toe. Wat de Hanjeglng-maatschappij be treft, aanvaardt China de herziene eischen van Japan. Deze stellen vast, dat China de maatschappij niet weer als staatson derneming herstelt, geen beslag legt op het vermogen dier maatschappij en voor de doeleinden dier maatschappij geen ander vreemd kapitaal aanvaard, dan dat van Japan. China zal een zelfstandige verklaring afleggen, waarbij het zich verbind geen havens of eilanden aan anderen af te staan. Wat den vijfden eisch aangaat, welke io den aanvang niet werd medegedeeld aan de belanghebbende mogendheden, verklaart China zich bereid later over den eisch te onderhandelen, dat aan geen vreemde macht zal veroorloofd worden om in de provincie Foekien een militaire of vlootbasis een soortgelijk steunpunt aan te leggen, of vreemd ka pitaal voor zulk een doel te gebruiken. Alle overige eischen onder no. 5 wees China af. Eveneens den eisch om Japan spoorwegrechten in het dal van Jaug- Tse toe te staan. Na dit antwoord trok de Japansche ge zant de belofte in, dat Japan Kiautsjan weer aan China zou teruggeven. Als reden gaf hij op, dat China dan maar de her ziene eischen van Japan in hun geheel bad moeten aanvaarden Aan het einde der ondeihandeling ver klaarde hij, dat de Jipansche regeering aeer teleurgesteld zon zijn met dit antwoord van China. Ia Engeland schijnt men een weinig versteld, dat nit de onderhandelingen dui delijk is gebleken, dat Jau«n vooruit tracht te dringen in het dal van de Jang-Tse, om daar de voordeden der Engelsche maat schappijen mee te gaan genieten. Intusschen schijnt Japan zijn maatregelen te nemen. Zestig duizend man Japansche troepen bevinden zich reeds op den bodem van China en volgens particuliere berichten zon het in Britscbe admiraliteitskringeu be kend zijn dat, volgen» telegrammen uit Tokio, eergisternacht 70.000 man Japan sche troepen op transportbooten zijn inge scheept. Hiervan zulten 20.000 in de pro- viooie Sjantoeng-landen. De overige 50.000 moeten evenwel in de Chineesche wateren de ksmst van oorlogsschepen afwachten. Ook marine-in fan terie is ingescheept, de sterkte dezer troepen is onbekend. tratieve kader van de onderhavige lich tingen landweer en landstorm kunnen bij den troep nog niet worden gemist. De Katwijk. De Berlijnsche correspondent van het Hbld. seint Ik verneem, dat inzake de Katwijk een overeenkomst tusschen de Dult9che en Nederlandsche regeeringen is tot stand gekomen, die weldra openbaar gemaakt zal worden. Waalwijk, 8 Mei 1915. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop Kunt vinden. 2651 W. B. Wijziging der vermogensbelasting. De Eerste Kamer heeft gisteren met 26 tegen 13 steromen (rechts tegen links) verworpen het wetsontwerp tot wijziging der vermogensbelasting. Landweer met verlof. Het Correspondentiebureau meldt ons 15 dezer worden de dienstplichtigen van de oudste landweerllchtlng, wier diensttijd onder normale omstandigheden zou geëindigd zijn op 1 Augustus 1914 voor zoover zij zulks wenschen en voor zoover zij geen rang bekleeden of daarvoor in opleiding zijn in het genot van voorloopig (klein) verlof ge steld. Aan het kader dezer landweer- lichting kan geen verlof worden verleend, evenmin aan het landstormpllchtige ka der, dat onder de wapenen is. Echter zullen de sergeants en korporaals (be halve de fourlers), behoorende tot den landstorm en tot de lichting landweer 1907 zoo veel mogelijk worden werk zaam gesteld in of aabij hun woonplaat sen tot hulp bij de opleiding van den vrijwilligen landstorm. Het aantal van deze landstorm-afdee- llngen is gaandeweg zeer toegenomen, zoodat het bedoelde kader daarbij on ontbeerlijke diensten zal bewijzen. De diensten van het hoogere en adminis- Benoeming. Tot leeraar In de Gezondheidsleer aan de Rijksdagnormaalschool te Waalwijk Is benoemd Dr. J. B. F. van Glls alhier. Examen- Voor 't examen L. O. slaagden 1.1. Woensdag te 's Bosch, de heeren M. Spoor van Genderen, A. C. Spijkerman en M. J. Trommels van Waalwijk, allen leerlingen der normaalschool alhier. Geslaagden en families proficiat. Gouden Jubilc. Het gouden jubilé der aartsbroeder schap »De H. Fa-nilie> te Waalwijk in de parochiekerk van Sr. Jan Baptist, dat morgen gevierd wordt is voorafgegaan door driedaagsche oefeningen die des avonds druk door de leden worden bezocht. De feestdag zelf wordt ingezet door eene H. Mis ten half zeven, waar onder algemeene H. Communie- Het programma van de feestvergade- ring, die Zondag 9 dezer, ten half vijf wordt gehouden luidt uls volgt 1. Aanroeping vaD den H. Geest No. 53 Nieuwe melodie. 2. Gewone gebeden. 3. Feestrede door den ZEerw. Pater; daarna 4. Danklied aan de H. Familie. 5. Zegening der medailles, en ultdeeling der medailles aan de gouden- en zilveren jubilarissenintusschen worden gezongen No. 36 Nieuwe melodlën No. 33 Nieuwe melodieën 6. Gelukwensch aan de Jubilarissen daarna 7. Lied: »Gelukwenscb.» 8. Akte van opdracht. Deze akte wordt door ieder lid hardop mee- gebeden. 9. Formule van Aanneming en ult deeling der medailles aan de nieuwe leden intusschen wordt gezongen No- 34. Oude melodlën, Ie en 2e couplet. 10. Aanbieding van een geschenk. 11. Lied No. 11 Nieuwe melodlën. 12. Tantum Ergo. - Laudate Domlnum. Spoorwegen. Naar wij vernemen geeft het ont werp nieuwe dienstregeling van 1 5 Juni a.s. als wanneer bet aantal treinen weder om zal worden uitgebreid, weer geen enkele nieuwe verbinding op de lijn 's BoschLage-Zwaluvve. Wij zouden autoriteiten en vereeni- glngen die hiervoor in de termen vallen met klem willen vragen, toch alles in 't werk te stellen om alsnog te trachten eenige verbetering op deze lijn te ver krijgen. Al was het dan b.v. maar reeds dat we een trein des morgens omstreeks half tien of om 1 of 2 uur des middags naar 's Bosch kregen. Werkelijk 't is zoo toch wel een beetje al te erg. We hebben onze zeer stief moederlijke bedeeling al ongeveer negen maanden lijdelijk gedragen, nu mag toch met deze belangrijke streek wel eens een beetje rekening gehouden worden Zou onze ijverige Kamer van Koop handel nog niet eens 't initiatief nemen, mogelijk met steun der verschillende gemeentebesturen langs deze lijn Handels-ondet wijs. Donderdag werden door een veertigtal leerlingen der Handelsschool te Amster dam wederom verschillende industrieele ondernemingen hier en ln den omtrek bezocht. R.K. Coöperatieve Bakkerij. In de Woensdag gehouden algemeene vergaderlog der Coöperatieve Veree- niging »Help U zelf* is het bestuur de finitief gekozen en bestaat uitF. Pas sier Voorzitter, G. Eikenbroek secretaris, M. Berends Penningmeester, J. Leijten cn A. Gloudemans commissarissen De commissie van toezicht bestaat uit E. van Helden, J. Fransen en R. Schoemans. A.s. Maandag worden de bakkerij en winkel te Besoijen geopend. Verloven voor den hooitijd. Al de onder de wapenen zijnde Mili tie- en Landweerplichtige landbouwers der afdeellng Baardwijk, Waalwijk en Besoijen van den N.B. C. Boerenbond, die verlof voor den hooitijd wenschen te bekomen, gelieven zich op Woensdag, den 12en Mei e.k. tussschen 10 en 12 uur v.m. en 36 uur n.m. bij den onderge- teekende Op het gemeentehuis te Baard wijk te vervoegen, of wel iemand van hunnentwege te zenden, ten einde een daartoe strekkende aanvrage in te dieneü, onder opgave van Regiment, tegenwoor dige Standplaats, enz. De Voorzitter der afdeeling voornoemd» J. A. J. VAN HEIJST. Baardwijk, 8 Mei 1915. Vrijwillige landstorm. Wij vernemen dat van degenen, die zich ter keuring voor den vrijwilligen landstorm, afdeeling Waalwijk, 1.1. Woensdag hebben aangeboden, slechts ruim een 20-tal zijn goedgekeurd. Werkelijk een groot verschil met de eerste aangifte, die tot ruim 90 personen geklommen was. Wij kunnen hiervan de oorzaak niet begrijpen. Men late zich niet door ongegronde praatjes iets wijs maken, maar degenen, die er voor in de termen vallen, werken liever mede. dat men kome tot minstens een 40 a 50-tal goedgekeurde landstormers. Men kan zich nog steeds voor de keuring en voor alle inlichtingen aanmelden bij den heer G. van Huiten en den ouders, die niet gaarne voor hunne toesteming naar 't raadhuis gaan, zal gaarne de lijst ter teekening thuis worden aange boden. Steun aan miliciens. Naar wij vernemen bestaat er alhier plan tot oprichting eener afdeeling der Vereeniging tot steun aan miliciens, nl. om hen na verloopen diensttijd zooveel mogelijk aan een betrekking te helpen. Gewijde Kunstuitvoei ing. In verband met de uitvoering van Gewijde Kunst op a.s. Zondag 9 Mei ln de Hervormde Kerk te Waalwijk, kunnen we nog mededeelen dat de daarvoor medewerkenden, elders waar zij optraden, uitnemend zijn beoordeeld. Zoo zegt de Mlddelburgsche Courant over mevrouw Seciève: >Onder de weldadige rust, die ge woonlijk aau muziekuitvoeringen binnen de gewijde tempelmuren een ongestoorde aandacht waarborgt, was 't mogelijk te genieten van een schoone stem, van een voordracht zoo Innig muzikaal en edel, dat van eiken toon als 't ware wijding uitging. Met een bewonderenswaardige beheersching van haar vol en prachtig geluid, wist de zangeres aan ieder lied karakter en stemming te geven tot ln de uiterste volkomenheid. En verder Mevrouiu S. heeft met onmiskenbaar talent de figuur van Rafaël weergegeven. Haar mooi, helder geluidde tot in het minutieus e toe zuivere uitspraak, gepaard aan eene expressieholle voordracht, deden vooral dit fragment uit Lucifer tot zijn recht komen. Over den heer Verheijen wordt in de Residentiebode gezegd 't Was geen voordracht van Vondel's werk, dat V. ons bood. 'l Was het treur spel zelf met zijn vele personen, door hem alleen vertolkt. En wie hij mocht voorstel len, een rij van Engelen, den knaap Jo seph, de broeders Juda of Ruben, ge schiedde met groote innigheid, met inleven oogenblikkelijk iveer in iedere rol. Het klagen van Josephonmiddellijk over schreeuwd door het ruwe sarkasme, of de gewetenswroeging van den ojidsten broederhoe expressief en tevens hoe mee- sleepend gaf de kunstenaar het weer. Somtijds doet zijn stem, evenals zijn grootsch gebaar, aan Rooyaards denken. Wanneer men 't bovenstaande leest, dan zal men evenals wij tot de overtul ging komen dat ons Zondagmiddag een bijzonder kunstgenot te wachten staat, dat zeker reeds e n zeer druk bezoek doet verwachten. Daarenboven zal als het bezoek de verwachting overtreft, een gedeelte der opbrengst voor een liefdadig doel bestemd worden, vermoe delijk het plaatselijk steuncomité. Op al deze gronden raden wij eenie der ten zeerste aan deze kunst-uitvoe- riDg bij te wonen. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij den heer Kuijsten, Bur;emeester van der Klokkenlaan, Waalwijk. Hoogstaangeslagenen in Noord-Brabant. Staatscourant no. 104 bevat de lijst van hoogst aangeslagenen in de Rijks directe belastingen in de prov. Noord- Brabant. Het aantal bedraagt 415. Het laagst gezamenlijk bedrag van aanslagen dat tot plaatsing op de lijst heeft geleid is f 554.38. De aangeslagenen zijn als volgt over de volgende plaatsen verdeeld Tilburg 98, Den Bosch 67, Breda 42, Helmond 19, Eindhoven 18, Roosendaal 17, Teteringen 13, Ginneken 9, Waalwijk 8, Princenhage 7, Bergen op Zoom, Stra tum en Steenbergen 6 Tongelre, Vucht, Oosterhout 4; Boxtel, Heusden, Halsteren, Klundert, Boxmeer, Raamsdonk, Goirle, Vlijmen, Andel, ieder 3 In een groot aantal kleinere plaatsen 2 en 1 hoogstaangeslagenen. Vrijzinnige Hervormde vereeniging. De Vereeniging van Vrijzinnige Her vormden in Noord-Brabant en Limburg heeft gisteren onder leiding van dr. W. Meindersma te 's-Hertogenbosch verga derd- De werkzaamheden der vereeniging in het afgeloopen jaar hebben geleden door de mobilisatie, naar verschillende het belang vaa de j schers, welke geldig afdeelingen zijn in gemobiliseerden en andere werkzaam geweest. De rekening en verantwoording wees aan als ontvangen f69.55 en uit gegeven f35.44, saldo 34.11. In het be stuur werdea gekozen mr. A- W. Kist te Breda,, ds. Swart te Veldhoven en ds. A. Fetter te Waalwijk tot vertegenwoor diger in het hoofdbestuur ds. W. Klaas- sen te Tilburg. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Amsterdam werden benoemd ds. K. Nobel te Geer- truidenberg, ds. Hagen in den Bosch, ds. Woutman te Breda en ds. Klaassen te Tilburg. Pogingen zullen worden aan gewend om te Tilburg of Breda een open luchtsamenkomst te houden. Poging tot verboden uitvoer. De 48-jarige koopman H. H. H. L. te Rotterdam stond terecht wegens poging tot uitvoer van leder. Op 25 Februari had bekl. 5 balen leder van het per ceel Boompjes 84 naar het Maasstation laten brengen, met de bedoeling ze per spoor naar Hamburg te doen vervoeren, nadat hij te voren door zijn kantoor bediende J. Budding twee z.g. „Wa- ren-erkiarunge" en een uitgaand pas poort" had doen opmaken, in welke stukken de inhoud der balen als drijf riemen was aangeduid. Bekl. verklaarde wel te hebben ge weten, dat de balen niet alle drijfriemen bevatten. Hij had de riemen willen be trekken van de „Krimpensche fabriek", van welke hem echter gemeld was, dat men niet, voldoende eigenlijke drijf riemen kon leveren en ter aanvulling van de bestelde hoeveelheid erongevet Ieder aan toe zou voegen. Bekl. had de balen niet ingekekenhet was hem niettemin bekend geweest, dat zij voor een deel ongevet leder inhielden, ter wijl driefriemen gevet moeten zijn. Nochtans had bekl. geen bezwaar in den uitvoer gezien. Na verhoor van den verificateur der invoerrechten en accijnzen J H. B. Lo geman, die de partij had aangehouden, en van den kantoorbediende Budding, die een verklaring aflegde betreffende het vervoer van de balen naar het Maasstation en het gereedmaken van de stukken, werd de drijfriemenmaker W. Roest gehoord, die verklaarde de drijfriemen zoowel als het ongevette le der aan bekl. geleverd te hebben. Ge tuige had niet geweten, dat de partij voor Duitschland, Hamburg, bestemd was en bekl. niet gewaarschuwd, dat de uitvoer was verboden. Het ongevette leder was van dezelfde soort als dat der drijfriemen, behoudens dat het nog gevet had moeten worden om voor drijfriemen geschikt te zijn. De directeur van het Rijksproefstati on te Waalwijk, de heer J van Gijn, had aan het Maasstation de partij gezien later monsters onderzocht. Hij ver klaarde, dat hij het ongevette leder niet voor drijfriemen geschikt had ge acht, omdat het niet gevet was. In 't eerst had getuige ook nog be zwaren tegen de dikte van het leder, die zijns inziens voor drijfriemen onvol doende zou zijn, doch nadat getuige Roest had opgemerkt, dat het geregeld voor drijfriemen geleverd wordt, kwam getuige daarvan terug. Hij gaf ten slotte toe, dat het leder als geschikt voor drijfriemen beschouwc zou kunnen worden, mits het werd gevet. Ten slotte hoorde de rechtbank den kapitein bij de militaire administratie A. J. Hommers, die verklaarde, dat het leder geschikt was om er equipements- stukken van te vervaardigen. Gevetleder leende zich daar ook wel toe, maarniet zoo goed. Het O. M wees er op, dat bij Kon. besluit wel de uitvoer van verschillen de soorten leder verboden is, maar niet die van drijfriemen en leder voor drijfriemen. De officier was van oor deel, dat het Kon. besluit aldus zijn doel miste. Daar echter was komen vast te staan, dat bekl. niet anders dan drijfriemen en leder voor drijfrie men had willen uitvoeren, moest het O. M. vrijspraak vragen. niet n het bezit waren van een gelfl-g paspoort of van eeD Heimat- schein den toegang of het verblijf hier te lande is ontzegd. In verband hiermede heeft de Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordbrabant den burgemeesters in zijn gewest medegedeeld, dat het slechts in de bedoeling van den Minister ligt om toe te zien, dat de hier te lande verblijvende Dnitschers in het bezit zyn van een der voorgeschreven bewijsstukken omtrent hun nationaliteit en om die belanghebbende te waarschuwen, dat zij zoodanig stuk moeten bezitten, willen zy aanspraak kannen maken op het recht om hier te lande te verblijven. Daaruit volgt echter geenszins voor de over heid de verplichting tot ai zetting wegens het gemis van bedoeld bewijsstuk, omdat toelating zeer wel mogelijk is ook op andere wijze dan op vertoon van een paspoort of Heimatschein. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende TEKST Professor van Aken. Lourdes (vervolg). AaD den rand van den afgrond (vervolg). Voor de Meimand. Pater vao Meurs f. Mobilisatie-idylle. Geen rose. Bij onze platen. Roeping. Pater Serapion de Lange PLATEN Prof. van Aken. De aan vallen op de Dardanelles Keizer Wil helm met zijn generaals. Een Ooiten- rijksche ski-atdeellng. Een viertal kiekjes uit Engeland. Kiekjes uit onze Oost (4). O. L. Vr. van Goeden Raad. De eerste plechtige ontvangst ten Vaticane. Pater van Meurs op de doodsbaar. Een »taube in het »Hotel des invalides*. Een kiekje uit Singapore. Ontplofting te Lerwick. De driedaagsche afstandsmarsch (2). pi cador. Jhr. Mr. F. van Nispen tot Seve- naer. Dubbel feest in het interneerings- kamp te Zeist. Demonstraties in Milaan. Bestuur van het »Oeuvre Internationale*. Ongeluk te Berlijn. Een honderdjarige te Stamproy. Moeder Rudolphine. Pater de Lange. Ongeluk te Amsterdam. Hub. van de Ven. J. Meier. G. H. Driessen. BESOIJEN. A.s. Zondag 9 Mei zal de voetbalclub „Quick" nit Baardwijk een vriendschapsmatch spelen tegen het 2de elftal van R. W. B. op het terrein alhier. CAPELLE. Dinsdag a.s. zollen de Bel gische vinchtelingen uit deze gemeente naar de kampen te Ede en UdeD worden over gebracht. Zondag s.s. des voormiddags half tien hoopt ds. Koster voor de Ned. Herv. Gem. alhier op te treden. Vergadering van den raad dezer ge meente op heden Zaterdag des v.m. om half elf nur. Onderlinge meelfabriek in het Zuiden. In de vergadering van het voorloopig comité tot oprichting eener eigen meel fabriek in het Zuiden op 6 dezer ge houden, werden de volgeode besluiten genomen. Ie Om onmiddellijk een onderzoek in te stellen, naar den toestand der te koop aangeboden meelfabriek, en dit onder zoek te doen geschieden door den WelEd. Heer Merkx, Rijks-Nijverheids Consulent te Tilburg. 2e Dat onmiddellijk na afloop dier vergadering eene groote propaganda- vergadering belegd zal worden. 3e Dat een propagandist benoemd zal worden die de voorgenomen kringver gaderingen zal bijwonen, en door huls- bezoek de bakkers tot toetreding zien te bewegen. 4e Dat het nemen van aandeelen en het afnemen van bloem zoo ral gere geld worden, dat beide in het bereik van zelfs den kleinsten bakker vallen. Uitzetting van Duitschers. Hel is den Minister gebleken, dut Dait- WASPIK. Door het R. K. Kerkbestuur alhier is besloten de zitbanken in de kerk alle opnieuw te laten beschilderen, waardoo* het inwendige der kerk zeer verfraaid zal worden. Het werk is opgedragen aan de firma van Veldhoven alhier, waar het in goede handen is. Dat men ook hier zich langzamerhand meer gaat toeleggen op de groententeelf, blijkt wel hieruit, dat door den heer R. alhier een groot perceel land is aangelegd uitsluitend voor aspergeteelf. Moge hij hier mee succes hebben en zijn voorbeeld na volging vinden. Heden liep van de werf van Gebrs. de GraatF met goed gevolg te water de stalen stevenaak „Petronella", groot 110 ton voor rekening van den heer W. de Nys te Made en werd de kiel gelegd voor een dito schip voor rekening van den beer C. Stoop te Made. RAAMSDONK(DORP). Met genoegen deelen wij mede, dat onze vroegere dorps genoot, de heer J. Timmermans, te Wer kendam is geslaagd voor het schriftelijk ge deelte van het examen gemeente-secietaris. Naar wij vernemen heeft zich voor de betrekking vau veearts slechts 1 so lici— tant aangemeld. Van den heer C. Bink geraakte een beste koe ter waarde van f 350 in de sloot en brak een poot. Het vleesch wordt waar schijnlijk goedgekeurd. Door het losraken der zwing gingen de paarden van den heer A. Knaap op hol en liepen bij den heer B. Achterberg te R'veer in een sloot. Met eenige materieele schade liep deze holjsartij goed af. RAAMSDONK8VEER. Woensdagochtend had alhier een ernstig ongeluk plaats. De 18-jarige W. K. geraakte, tusschen de Doogebrng en O'hont, onder de kipkarreu met zand, welke hij vet voerde. Drie der wagens giggen hem over het lichaam. Zwaar inwendig gekneusd en met gebroken arm werd hij naar het Gasthuis vervoerd. De toestand is thans zoo verergerd, dat men voor zijn leven vreest. Op Maandag 10 Mei a.s. hopen de echtelieden Godefridus Steijlen en Maria v. Strien hun gouden bruiloft te vieren. In de bnort is een commissie gevormd die van plan is aan dezen schoooen herden kingsdag eenige passende feestelijkheden te verbinden. Het zal dan ook de geachte fa milie Steijlen op dien dag niet aan belang- telling ontbreken, DEN BERG. Te 's Bosch slaagde 0. m. voor het examen van onderwijzer de heer Swart te Hooge-Zwalnwe, leerling der Nor maalschool alhier. Geslaagde proficiat.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6