muW uit HaïïSBiw. Dit blad kost slecbts 6 cent per weet de Vertegenwoordiging Gevraagd AGENT BODE ERFHUIS Adverteert ie dit DEN GEHEELEN INBOEDEL, Aanbesteding. De firma D. L. WOLFF, stoomschoenfabriek, Meppei een flinke flakker of plakster Advertentiën, t R, G. Dienstbode Schoenfabriek W. J.H.Verheggen A. Schaap Notaris A. Schaap Notaris Canters verpachten aanbesteden: KERKNIEUWS. ÏDgezonden Stukken* Kleine Ad verten tïën. J. v. Grinsven-Dicker. TB HEUSDEN. publiek verkoopen: Antiquiteiten, Oude munten en penningen. publiek verpachten: Het bouwen van eene Dagnormaalschool. Het bouwen van een dubbel woonhuis. vraagt voor direct of later om in de stikkerij behulpzaam te zijn, tegen hoog loon. 796i dat de Kamer het eenvoudig doel, dat de regeering voor oogen heeft, zal bil lijken en steunen. Dat het deelnemen van Italië aan den oorlog de uitzending van een tijdelijken gezant nutteloos zou maken kan de mi nister niet onderschrijven, al erkent hij dat het uitzicht op een spoedig herstel van den vrede daardoor mogelijk ver minderd is. Op de vraag of aan de instelling vaneen permanent gezantschap bij den Paus de regeeriog in geen geval haar medewer- ktng kan verleenen, aarzelt de Minister niet ontkennend te antwoorden, omdat z.u de regeering niet mag vooruitloopen op hetgeen 's lands belang zou kunnen elschen. Landweer. Naar wordt medegedeeld is van de Landweermannen der lichting 1907, die den 15en Mei met voorloopig verlof mochten vertrekken, ongeveer 9°/o vrij willig onder de wapenen gebleven. Electrische grensbewaking. Blijkens mededeellng van den Duitsche gezantschap zijn langs zekere gedeelte der Nederlandsch-Belgische grens elec trische geleidingen aangebracht, waardoor van 7 Juni af een electrische stroom wordt geleld, tengevolge waarvan het aanraken vaa die geleidingen ernstige ongelukken kan teweegbrengen. De plaatsen waar deze electrische ge leidingen zich bevinden, zijn door de Duitsche militaire overheden op duide lijke uit de verte goed waarneembare wijze aangegeven. St.-Ct. Coop. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Uit het verslag over 1914 van de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eind hoven blijkt onder meer, dat de eerste maanden van 1914 in geen enkel op zicht afwijken van die der vorige jaren. De stijging der beurskoersen voor de Centrale Bank en een effectenbezit van rond 300.000 vooral zoo gewichtig mocht echter niet lang aanhouden. In de laatste dagen van Juli liepen de koersen over de geheele linie verbazend snel terug en na weinige dagen was de wereld oorlog uitgebroken. Natuurlijk merkte men ook de oor logsgebeurtenissen In het Bankbedrijf. In normale jaren wordt er in Augustus weinig teruggenomen. Thans kwamen op 1 Augustus 78 aanvragen binntn tot een bedrag van f 190211.50 en op 2 Augustus 43 aanvragen ten bedrage van 116.200. Hoewel dit niet veel is, als men in aanmerking neemt, dat het to taal der Ingelegde gelden een ronde som van 22 rallj. vertegenwoordigt^ was het zeker dat die gelden niet noodig waren om te voorzien in dringende geldbehoeften. In den loop van 1914 zija 15 nieuwe boerenleenbanken toegetreden, waardoor het getal tot 378 steeg. De gezamenlijke plaatselijke Boeren leenbanken hadden op 31 Dec. 1913 aan spaargelden f 21,561,462,85 en aan voor schotten f 12,032,607,19. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATEN Kiekjes van het Italiaan- schie leger (5). De bevelhebber in den strijd. Een schrikkelijk beeld der oorlogsellende. Kiekjes uit Koloniaal Museum te Deven ter (2). Pastoor A. Binnewiertz. Oor logskiekjes uit Oost en West (4). Schil derijen van Frans Kops (4). Plechtige Inwijding van het St. Bernardus-gesticht te Amsterdam. Van de krijgsverrichtin gen aan de Dardanellen (2). Het nieuwste portret van Z. H. Paus Bene- dictus XV. Gewonden en krijgsgevan genen in Duitschland (7). De cantine in een kapel herschapen. Een Duitsch-Fran- sche ontmoeting op neutraal terrein. De verschrikkingen van den oorlog. Bommen van een Engelsch vliegtuig. Een dapper viertal. Een merkwaardige foto van het Fransche front. Een kolossale muziek uitvoering in het Stadion. Pastoor Ver braak. De kerk te Belfeld (3). Textiel- arbeidstersvereeniging te Enschedé. Catb. Mels. Pater Maximinus. Ferd. Roelvink. Kiekjes uit de Belgische loopgraven. TEKSTBelgische vluchtelingen. Twee brieven. Aan den rand van den afgrond (vervolg). Pastoor A. Binne wiertz f. Het eerste bloempje. Nieuwe werken van Frans Kops. Verheffende dingen uit den menschonteerenden oor log. Hoe men klokken giet. De Paus. De Film. De pater der Vlamingen. Bij onze platen. Pastoor Verbraak. De kerk te Belfeld. Roeping (vervolg). Idealen (vervolg). Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bis schop van Den Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Son den Zeereerw. heer Jos. M. Kluytmans, tot secretaris van het Bisdom den weleerw, heer W. P, A. M. Mutsaerts, tot pastoor te Oeffeit den weleerw. heer P. de Jong, tot pastoor te Acht den weleerw. heer A. R. M. Wa rong, tot pastoor te Hurwene den wel eerw. heer F. M. A. W. Bots, tot ka pelaan te Gestel en Blaarthem den wel eerw. zeergel. heer dr. F. A. M.J. van Welle, tct kapelaan te Best den eerw. heer A. N. M. van Dijk en tot kape laan te Erp den eerw. heer C. Bekkers, de beide laatste priesters van het Se minarie. Heilig-Land-Stichting Nijmegen. Op 11 Juni, feest van H. 't Hart, zal door Z. D. H. Mgr. Arn. Frans Diepen de plechtige consecratie geschieden van de Gedachteniskerk der zaal van 't Laatste Avondmaal, waarin de Eerw. dochters van Jezus Hart altijddurende Aanbidding hebben. Aanvang der consecratie om half acht. Toegang tot de kerk voor de geloovi- gen om half tien. Pontificale H. Mis om half elf. Daarna receptie. Om één uur eerste-steenlegging van 't Goddelijk Hartmonuroent. Om vier uur Pontificaal Lof. Daarna bijeenkomst der genoodig- den in 't museum en bezoek en ver klaring der gebouwen en gedachtenis- terreinen van 't H. Land. (Baiten verantwoordelijkheid der Redactie.) R. Kath. Militairen-Vereeniging te Nijmegen. Het nut eener K. Kath. Militairen Ver eeniging zal genoegzaam bekend wezen. Duizenden jeugdige militairen vindeu daarin, gedurende hun dieusttijd een veilig en gezellig tehuir. Voor vele ouders is het eene gerust stelling te weten dat hun zoon lid is dier Vereenigingomdat zij dan weteu dat hij zich daar beveiligen kan tegen menig gevaar. Het beituur der R. Katb. Mil. Vereeui- gin<* te Nijmegen (waar in gewoue omstan digheden in garnizoen ligt het geheele 11de Regiment Infanterie en de Koloniale Reserve) heeft het plaD, om het Verenigingsgebouw te vergrooten. en ons het i.og beter en aangenamer voor de militairen in te richten. Daarom heeft het bestuur der Vereefligiog toestemming gevraagd om te mogeu houden eene verloting, welke verloting is goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 6 Juli 1914 No. 55. De verloting wordt gehouden op Donderdag 24 Juni s.s. in bet openbaar te Nijmegen, ten overstaan van notaris P. Vermeulen. Zij omvat 100000 loten kans biedende op 500 prijzen, waarouder b.v. een prachtige pianino, een best rijpaard enz. terwijl de prijs per lot 25 cent bedraagt. Het bestuur der Vereeniging durft tot de volvoering der planuen era steun te zoeken aan de lezers van dit blad. U steunt een goede zaak, en helpt mede, om aan de militairen in de toekomst een beter gezelliger en nog veiliger tehuis te bezorgen. Wij verzoeken U daarom beleefd ons een postwissel te zenden of een bepaald aantal loten aan te vragen welke onmiddelijk aan Uw adres worden verzonden. U bij voorbaat dank zeggende E. J. A. WERNERS Directeur R.K.M.V. Nijmegen. Adres R. Kath, Militairen Vereeniging Nijmegen. HEUSDEN, 8 Juni 1915. Baldadigheid. Bleef onze gemeente geregeld van baldadigheid gespaard niet alzoo Zater dag. In den laten avond zijn alstoen in de woning van den heer Sw. in de Wijksche straat eenige ruiten ingegooid. Ook hebben de projectielen binnens kamers nog al schade aangericht. Van de(n) dader(s) schijnt men nog onkundig. Werkstaking. Een even ongewone gebeurtenis deed zich hier Zaterdag nogmaals voor. Aan de bierbrouwerij >De drie hoefijzers4 gingen alle werklieden in staking. De reden hiervan blijkt te zijnniet- inwllllging van het verzoek om hooger loon. Geboft. De heer C. Zoon, die als leerling van de HeusdeDsche Normaalschool half Mei slaagde als onderwijzer, is reeds met ingang van 9 Juni definitief benoemd tot onderwijzer aan de Openb. School te Rossum. Gedwongen vacantie. Aangezien de tempei atuur het kritieke punt van 80° F. te boven ging, werden gistermiddag de scholen overeenkomstig het bepaald in de Gem. Verordening gesloten. Verdronken. Toen gisterenavond enkele soldaten een bad namen in de Mias, bleek wederom hoe gevaarlijk dat water is voor ongeoefende zwemmers. Onverwachts ging zekere H, die zich veilig waande n&ar de diepte om niet weer boven te komen. Naar men ons mededeelt is de ongelukkige, een milicien vaa de jongste lichting, een eenige zoon, thnisbehoorende te Soestdyk. GEVRAADD 4 Jongens en een flinke Ophaler. 7944 N.V. Sioomschoenfabriek v./h. JOS GROENEN. Btsoijer. TE KOOP. 6000 a 8000 beste oude gebikte waalsteeneD. Adres A. GERRIS-Brekklmans, Wzflwjjk, Hoek Poststraat. 7944 Terstond GEVRAAGD Schil ders kc echts tegen hoog loon. Firuia G. J. SMITS, Kaatsheuvel. 7949 ONDERTROUWD.- Pieter Christoffel Treffers en Anna Catharina Simons. Waalwijk, 5 Juni 1915. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 15 Juni a.s. 7957 f f Heden overleed tot onze t diepe droefheid, voorzien van de laatste H. H. Sacramen ten, onze innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, 7940 de Wbled. Zeergel. Heer Dr. A. L. G. VAN GILS, oud-geneesheer te Waalwijk in den leeftijd van 72 jareD. Vit aller naam, MEVR. WED. W. VAN GILS- van der Klokken. Udenhout, j Juni 1915. t f Heden overleed te Udeu- t hout tot onze groole droefheid onze geliefde Vader, de Wkled. Zeergel. Heer Dr. A. L, G. VAN GILS. J. VAN GILS. A. VAN GILS-Vogels. V/aalwijk, j Juni 1915. 7941 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, meer malen gesterkt door de Kaatste H.H Sacramenten, onze dier- bare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw de Wed. R. KRUITWAGEN geb. Maria Cornelia Roes in den ouderdom van bijna 86 jaren. H. M. Krnitwagen. E. C. Kruitwagen- Van Kempen en Kinderen. Nijmegen P. fr. B. A. Kruitwagen, Pastoor, O.F.M. Rotterdam Albert Kruitwagen. Waalwijk G. van Es-Kruitwagen. H. van Es en Kinderen. Sintchoang (China.) P. fr. Victorianus Krnitwagen, Miss. Apost.,, O.F.M. Woerden. P.fr. Bonaventura Kruitwagen. O.F.M. Rotterdam4. Juni 1915. Eenige en algemeen© kennis geving. 7947 Er wordt gevraagd 15 Juni ot later eene netto liefst boven de 25 jaai, netjes kunnende werken en van g g.v.zich te vervoegen r-BOSCH. 7930 Vochterstr. 47. Bekwaam vakman met eerste klas clientele wenscht speciaal voor Wesl-Duitschland, van een degelijke direct op zich te nemen. Degelijke firma's gelieven te schrijven onder N. M. 1522 Alg. Advertentie-bureau HAASEN8TEIN en VOGLER A. G. Keulen. 7938 voor een bestaand agent schap levensverzekering een tegen vaste toelage en pro visie. 7950 Brieven te adresseeren onder No. der ad\ertentie bureau vau dit blad. EeD Grossier in Eieren vraagt een solied adres, die hem wekelyks kan leveren tot en met October per week 2000 stuks zuivere versche Boerenkip-Eieren, tegen markt prijs, voor zuiver verschheid moet ingestaan worden. 7929 Franco brieven worden ingewacht, onder motto Eierenaan het Adver tentie-Bureau J.D. VAN DER KAAG, Zwarljanstraat 125, Rotterdam. DE NOTARISSEN te Breda, en TT oor de vele bewijzen van belang- stelling ondervonden bij ziekte en overlijden van ons geliefd zoontje LEENDERT betuigen wij onzen hartelijken dank. J. L. VAN DER LINDE. A. VAN DER LINDE- In 't Veld. Capelle NBr., 8 Juni 1915. 7905 te Waalwijk, zullen op Dinsdag 15 juni 1913 des voormiddags 10 uur precies ten sterfhuize van den Heer Ds. W. LAATSMAN te Heusden waaronder Kasten, Tafels, Stoelen, Eautuils, Spiegelkast, Spie gels, Schilderijen, Canapé's, Lampen, Gordijnen,Tapijten, Kleeden, Matten, Kapstok ken, Parapluiestandaards, bascules, Koper- Glas- en Aardewerk, Harmonium, Schoolbanken, Bedden, De kens, Ledikanten. Matrassen, Lips Brandkast, Wecksstel, Kleeden enz. als Oud Delftsch- Chineesch- en Japansch porcelein, zeer mooie oude Prenten, Beeld jes, oud Zilver, Palisander- houten dekenkist met zwaar koper beslag, oud gebeeld- houwden Stoel, Pendule Empire, Bureautje, Violen en kisten, Wedgwood Aarde werk, Glaswerk enz. De Antiquiteiten en munten worden verkocht des na middags 2 uur. Te bezichtigen Maandag 14 Juni 1915 van 2-4 nar 's namiddags. te Waalwijk, zal op Vrijdag 11 Juni 1915 des vooriQ'.ddsgs 11 uur in het Hotel VERWIEL te Waalwijk, A. Voor de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente van Waalwijk. Het voor— en nagras van perceelen hooiland onder Waalwijk en Besoijen. B. Voor de Diaconie der N. H. Gemeente van Besoijen. Het voorgras van perceelen hooiland onder Besoijen. C. Voor den heer Janssens-van Buuren te Tilburg. Het voor- en nagras van hooiland te Besoijen. D. Voor den heer S. D.Lankhuijzen te Raamsdonk. Het voor- en nagras van perceelen hooiland te Capelle Waalwijk en Waspik. E. Voor den heer W. v. Camp en te Sprang. Het voorgras van heoiland te Capelle. F. Voor den heer A. van der Beek te Heemstede. Het voorgras van 25 per ceelen hooiland te Waalwijk en Baardwijk. G. Voor den heer P. Rats te Udenhout. Het voorgras van hooiland in de Koeweide te Waalwijk. H. Voor den heer P. C. de Roon te 's Gravenhage. Het voorgras van hooiland te Waalwijk. I. Voor den heer A. van de Pas Czn. te Udenhout. Voor- en nagras van hooi land te Waalwijk. Alles breeder bij biljetten om schreven. 7909 te Drunen, zal Donderdag 10 Juni 1913 nam. 5 uur by THEOD. ELSHOUT te Drunen, ten verzoeke van bet Ge meentebestuur van Drunen Voor de gemeente Drunen 30 Hectaren hooiland op de zoogenaamde Honderd Bunders*in perceelen zoo- als is afgepaald. 7914 Inlichtingen geeft de gemeente opzichter HENDRIK MlMPEN. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Waalwijk zullen op Woensdag 16 Juni 1915 des voormiddags ten elf nar ten Raad- huize aldaar A. Bestek No, 20. B. Bestek No. 21. C. De massa van bestek 20 en 21. Bestek en teekeningen zyn vanaf 7 Juni 191J tegen betaling van f 5,00 per bestek met bij behoor en de teeke- ning te verkrijgen ten kantore van den Gem.-Opzichter. Voor ieder bestek en teekeniug wordt, mits ongeschonden ingeleverd binnen 8 dagen na de aanbesteding, f 3,00 terugbetaald. Nadere inlichtingen zijn dagelijks te bekomen ten kantore van den Gem.-Opzichter. 7933

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 3