Telegrammen van lieden Notaris Canters Advertentiën. Handelsberichten. Heer Pastoor Völker in onze prachtig versierde tot in alle hoeken gevulde kerk het lof, waaronder de WelEerw. Heer kap. van Habraken een predikatie hield zóó welsprekend en vol gloed, als we alleen vaa het redenaarstalent van onzen WelEerw. kapelaan kunnen verwachten. Na de predikatie begon de opstelling der processie, 't Was 'n stoet zonder einde, de geheele kerk trok mede. Onder 't spelen van een processie marsch van den heer Kessels door onze beide harmonlen »Euphonia> en >Apollo» werd naar 't kerkhof getrokken waar verder eenige muzikanten uit beide corpsen als begeleiding het zangkoor volgden. Door 'n versierde eerepoort werd het kerkhof, dat geheel met vlaggen en wimpels versierd was, opgetrokken onder gebed en zang. De Cavariënberg was in een rustaltaar herschapen, ver sierd met groen en bloemen. In den daarop aangebrachten expositie—troon werd het Allerheiligsten eenige oogen- blikken ter aanbidding uitgesteld, waarna aan de knielende menigte de zegen gegeven weid. Behalve bijna alle parochianen en vele vreemdelingen evenals andere jaren, trofteo we dit jaar voor 't eerst de studenten uit het klooster der Eerw. Paters van Berthier met hunne klooster geestelijken en broeders, alsmede de Belgische studenten van de Eerw. Paters van Picbus met hunne geestelijke ge leiders luidop biddend, ingetogen voort schrijdend in de processie aan. Nadat in de kerk andermaal de zegen met 't Allerheiligste gegeven was, was de plechtigheid beëindigd. Het muziekkorps trok onder 't blazen van de processie marsch 'n gedeelte van de hoofdstraat door om daarna front te maken voor de pastorie. De ZeerEerw. heer Pastoor dankte namens O. L. H. de muzikanten der beide Har- mouiën voor hunne medewerking bij de plechtigheid. ZEerw. sprak de hoop uit dat beide muziekgezelschappen nog dikwijls vóór. maar in geen geval ooit tegen O. L. H. zouden blazen, dat èn >Euphonia> èn >Apollo» zouden mogen blijven groeien en bloeien en den roem blijven van ons Kaatsheuvel. Met een »hoch» op beide gezel schappen, sloot ZEerw z'n dankbetuiging. Met een driewerf >hoch» dankte het muziekkorps, waarna de leden van >Euphonia> met stilte naar hun tegenover liggend lokaal, de harmonie Apollo echter met volle muziek naar hun verder liggend tehuis in de Peperstraat mar cheerden. Duivensport. Zondag 6 Juni hield de postduiven vereeniging »De Reisduif» een gecom bineerde wedvlucht met Waalwijk van uit Assen. Om 11 u. 12 min. arriveerde de eerste duif. De prijzen werden als volgt behaald le prijs Hendrik 2de 3e, 7e, 9e en 13e v. d. Assem, 4e, 5e, 8e en 10 Lugters; 6e en 11e van der Velden en de 12e Stokkermans. Poule Speciaalv. d. Assem. Scherreweg le Hendriks 2e en 3e v. d. Assem4e en 5e Lugters. Poule 10 ets. le, 2e, 5e en 7e v. d. Assem en 3e, 4e en 6e Lugters. Poule 25 ets. le, 2e, 3e, 4e en 5e v- d. Assem. De uitslag van de wedvlucht van Columbia van uit Roermond was le en 3e prijs W. van Balkom2e prijs J. Opperman 4e en 8e prijs J. Brokken 5e en 12e prijs W.Jvan Best en 6e, 7e, 9e, 10e en 11e prijs A. v. Dongen. Verkiezing Gemeenteraad. Op den laafsten Dinsdag van Juni (29) Feestdag der Apostelen Petrus en Paulus zal in onze gemeente de verkiezing plaats hebben van 4e leden voor den gemeente raad wegens periodieke aftreding. Vanaf 7 Juni zijn candidatenlijsten verkrijgbaar ter secretarie. De stemming is gesteld op Donderdag 8 Juli. Herstemming zoo noodig op 16 Juli daaropvolgende. Broodkaarten. Woensdag 9 Juni zullen in onze ge meente ter verkrijging van het regeerings- tarwebrood kaarten tusschen 2en 4 u n.m. worden uitgereikt. Donderdag 10 Juni zal een begin worden gemaakt met het bakken en verkrijgbaar stellen van het brood. Van het Westelijke gevechtsterrein. PARIJS, 8 Juni, (Havas). Officieel be richt van hedenmiddag In den sector ten N. van Atrecht worden hevige gevechten, waaraan de artillerie on afgebroken deelneemt, geleverd bij Buval, Ablain, Neuvjlle en ÉcuTie. In het Doolhof maken de convergeerende aanvallen der Franschen vorderingen. Alle Dait8che tegenaanvallen worden afgeslagen. Ten Z.O. van Hébuterne zijn de aanvallen der Franschen volkomen gelukt. Zij hebben stormenderhand twee Duitsche lioies en een hoeve bij Touvent genomen. Onder de 400 ongakwetste krijgsgevangenen waren 7 offi cieren. Een groot aantal machinegeweren is buitgemaakt. BERLIJN, 8 Juni. (Wolff.) Officieele mededeeling van het groote hoofd kwartier Aan den oostelijken rand van de Lo- retto-hoogte zijn aanvallen van den vijand volkomen mislukt. Ook ten Z. van Neuville is door ons artillerievuur een aanval van den vijand bedwongen. In de streek ten Z.O. van Hébuterne duurt het gevecht nog voort. De aanval ten N.W. van Soissons bij MouIin-sous-Touvent is door onzen te genaanval tot staan gebracht. Bij Ville-au-Bois ten N.W. van Berry- au-Bac heeft de vijand bij vruchtelooze pogingen om de in Mei verloren stelling te heroveren, zware verliezen geleden. Bij Douai is een vliegtuig van den vijand naar beneden geschoten. Van het Oostelijke gevechtsterrein. BERLIJN, 8 Juni. (Wolff. Officieele mededeeling van het groote hoofd kwartier Onze aanvallende beweging in de buurt van Szawle en ten O. van de Dubissa vordert. Ten Z.W. van Plock is een vijandelijk militair vliegtuig tot landen gedwongen en buitgemaakt. Op het zuidoostelijke oorlogsterrein is ten O. van Przemysl de toestand over het algemeen onveranderd. Het aantal door het leger v. Macken- sen sedert 1 Juni gemaakte gevangenen beloopt meer dan 20,000 man. Op de hoogten van Nowoszyn ten N.O. van Zurawno hebben de troepen van v. Linsingen den vijand opnieuw verslagen. De vervolging van den vijand is ge vorderd tot aan de linie Bokaczowco— ten Z. v. Hrehorow—ten Z. van Mo- dynzeten Z. van den DnjestrLiw kasectorde troepen hebben daarbij Myslow, ten O. van Kalusz, Wojailow, Serene en Kolodziejow bereikt. De buit van den dag beloopt 4200 gevangenen, 4 kanonnen en 12 machine geweren. Van het Zuidelijko gevechtsterrein WEENEN, 8 Juni. (Wolff.) Officieele bekendmaking van hedenmiddag In het Kusteoland bereidt de vijand naar het schijnt, een algemeenen aanval op onze stellingen aan de Isonzo voor. Zija op zich zelf staande aanvallen bij Gradisca en Sagrado zijn bloedig afgeslagen. In het grensgebied van Karinthië en Tirol duurt het vruchtelooze artillerievuur der Italianen voort. Een afdeeling Alpenjagers, die Monte Piano ten zuiden van Landra had bezet, is door onze troepen verdreven. De streek van Ala wordt door plun derende Garibaldianen geteisterd. Italiaansch luchschip vernietigd WEENEN, 8 Juni. (Wolff,) Ofticieel wordt bekend gemaakt dat vanochtend te zes uur een vijandelijk luchtschip, Citta di Ferrara, op den terugtocht uit Fiume door het watervliegtuig L 48, met als stuurman luitenant ter zee Cla- sing en als waarnemer adelborst von Fritsch, ten zuidwesten van Lunin in brand is geschoten en vernield. Twee officieren en vijf man van de bemanning zijn gevangen genomen. Bommen op Venetië. ROME, 8 Juni. (Renter. Officieel.) Een vijandelijk vliegtuig is hedenochtend over Venetië gevlogen en hseft bommen geworpen, die een paar particuliere huizen beschadigd en een vrouw licht gewond. Een aantal bommen zijn ook geworpen op plaatsen verder in 't binnenland, waarbij één persoon is gedood en enkele zijn gewond. WEENEN, 8 Juni. (Wolff.) Officieel wordt bekend gemaakt Het marinevliegtuig L 47, met als stuur man lui enant ter zee Bonfield, en waarnemer adelborst von Strobel, heeft vanochtend met goed gevolg bommen op Venetië en wel op de ballonloods te Murano Campalto en op vijandelijke torpedojagers geworpen. Er zijn enkele branden veroorzaakt. Een legerkamp is met mschinegeweervuur beschoten. Von Linsingen zet door. Hij is de Dniester al over. En eiken dag verandert de slaglijn in Galicië, dat ze op de kaart telkens weer verschoven moet worden. De belangrijkste gebeurtenissen spelen zich af in Galicië, daar zijn alle deskundige het thans over eens. En de bondgenooten behalen de eene overwinning na de andere, terwijl de Russen tevergeefs pogen door tegenaan vallen op hoogere of lagere gedeelten van het front aan den zegevierenden opmarsch van den vijand een eind te maken. Gisteren hoorden wij van heftige russische aanvallen aan de Leg, dat is benoorden het centrum van den strijd tusschen San en Dniester, vandaag ver nemen wij van een russisch offensief aan de Proeth linie, dat is ten Z. Oosten van dat centrum. Het lukt den Russen blijkbaar niet ergens door te breken om een eind te maken aan den opmarsch van het cen trum. Die opmarsch wordt verontrustend onderhand. De Rus gaat heel Galicië nog uit. an de JJardanellen. De laatste aanvallen van Franschen en Engelschen schijnen al niet veel grooter winst dan de vorige opgeleverd te hebben Toch werden er de laatste uit Alexandria en Marseille aangekomen versterkings troepen bij gebruikt. Dt landing ge schiedt meest 's nachts, uit vrees voor de Duitsche dulkbooten. Vice-admiraal Nicol is benoemd tot commandant van de Fransche vloot bij de Dardanellen in de plaats van vice- admiraal Guéprotte, die hem zal blijven assisteeren. Vice-admiraal Nicol is 57 jaar oud en de jongste vice-admiraal der Fransche marine. Hij is een zeer bekwaam officier en was nog kort geleden chef van den staf van admiraal Boué de Lapeyrere. Het persproces tegen de Times. Wij hebbeD de vorige week meege deeld, dat de Times gerechtelijk vervolgd wordt wegens een artikel van zijn oorlogs correspondent, majoor Richardson, waarin deze schreef over het oproepen der laatste Fransche reserves, wat de Duit- schers zou kunnen aanmoedigen en het O.M. strafbaar achtte. De zaak was, naar men weet, uitgesteld en Zaterdag werd zij verder behandeld. De advocaat van majoor Richardson stelde in 't licht, dat, wat de majoor had gepubliceerd, van algemeene bekendheid was, daar in den zitting van den Franschen Senaat op 3 April hetzelfde gezegd was. Het O-M. moest erkennen, dat deze vervolging ook op aansporing der Fransche regeering geschied was, zooals men uit uitlatingen ter vorige zitting zou kunnen opmaken De vervolging werd door de advocaten der beide beklaagden, den majoor en het blad, voor onbillijk en noodeloos ver klaard, dat de Times van het begin van den oorlog af in 't belang der Engelsche natie was opgetreden. De rechter, die motiveering van zijn uitspraak weigerde, verklaarde, dat het O.M. geen voldoende gronden voor een vervolging had aangevoerd en ontsloeg de beklaagden van rechtsvervolging. De Engelsche verlieslijst van gisteren vermeldt 3600 namen, o. w. 70 officieren, 250 manschappen van de marine die aan de Dardanellen opereeren, en 3300 man van het leger in het Westen. Ontslag van Bryan. Men seiut ons WASHINGTON. Bryan, de mioister van buitenlandsche zaken der Vereenigde Staten heeft zijn ontslag genomen. Het ontshg is aangenomen. Lansing volgt hem op. Algemeen meent men dat het ontslag z'n oorzaak vindt, omdat hij niet eens is met de politiek van Wilson inzake den duik boten-oorlog. Hij verklaarde dat hij door aan te blijven mede zou werken aan een adres van ant woord, dat tegen zyn overtuiging strijdt en indruischt tegen hetgeen hem als Amerikaan te na aan het hart ligt. Men seint ons uit 's Bosch Hedennacht is door tot nog toe on bekende oorzaak de confectiefabriek van de firma Doornbos en v. d. Heijden grootendeels leeggebrand. Assurantie dekt de schade. BESOIJEN 8 Jani. De prijs der boter was heden op de markt Uoogste prijs 1 1,54. Laagste prijs 1 1,48. Eieren 6 en 6'/j cent per stnk. 16,18, 20, 25 en 30 cent per ons. Uitsluitend verpakt. Verkrijgbaar te7902 Kaatsheuvel bij J. H. van GESTEL. te houden door in de maand Juni 1915. Vrijdag //om 10 uur, bij A. VAN DEN DUNGEN te Engelen. Maandag 14. om S nor, bij A. S. HANEGRAAF te Orthen. Dinsdag 15 om 9 uur, bij H. DAEL- MANS te Vlijmen, perceelen in het Vlijmensch Veld, de ËDgelsche Slagen en elderf. Woensdag 16 om 9 nar, in de Veldtent te Baardwyk. Zaterdag 19 vóórm. 10 nar, in het Wapen van Amsterdam te Hensden. 787S De Oorlog.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6