De Oorlog1. Beenham-Rolham z b. Winteizouting, Het Zuiden. I, ÏM OER «[[-COOLS J.ELEKAN, P, Kaart van Nederland 45 CENT BON voor de Lezeis van Oe Echo van het Zuiden HXEffWS UIT HKVSDlff. Advertentiën, J. Reusing Jr. rai urm k alkx mum, A P. C. Boothaert Boekhandel. Boekbinderij. Gemengde Berichten. Handelsberichten. Stoora-biljartfabriek Kaatsheuvel, Vuchterstraat H 11. 'SHERTOGENBOSCH, A. de Moor, Onderwijzer te Amsterdam 1 ex. A. DE MOOR, Kaart van Nederland, den van Te Roeimond is vrijdag de70ja- i*e werkman J.'Lambert bij het vis- scheu in de Roer verdrronkeo. Door den bliksem gedood! Te Oss is vrijdagmiddag de vrouw van wisselwachter Hoboog door den bliksem gedood, terwijl zij aan tafel zat. Te Swalmen is Vrijdagavond de ar- deider Wijnen in het hooiveld door den bliksem gedood. TILBURG, 29 Juni. Voor de perio dieke verkiezing van 10 leden van den gemeenteraad zijn candi iaat gesteld District I (3 aftredende leden) H. E. A. L. M. van Dooren (R. K. aftr.), J. P. H. van den Nieuwenhuizen (R. K A. Oostrijck (S. D. A. P.), J. J. Oudenhoven (R. K.), L. H. M. Swagemakers (R. K.), A. v. d. Veen (S. D. A. P.), Adr. H. Weijer (R. K.) J. A. A. Woestenberg (R. K District II: (3 aftredende leden) T F. Worvers vR. K.), J. H. Me is (R. K. aftr.), L. P. P. Melis (R. K. aftr.) J. A. Oostrijck (S. D. A P.), A. v. d. Veen (S. D. A. P.), H. v. d. Velden R. K. aftr.), W. A. Vroom (S- D. A. P.) District III (4 aftredende leden) J. C. Ackermans (R. K. aftr.), W. A, Appels (R. K. aftr.), C. J M Koeken (R. K. aftr.), F. N. Mannaerts (R. K. aftr.), J. A. Oostrijck (S. D. A. P.), F. A. Smul ders (R. K.), A. v. d. Veen (S. D. A. P.), W. A. de Vioom (S. D. A. P.) BREDA, 29 Juni. De volgende can- didaten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing zijn officieel gesteld District I: de heeren W. H. Bogaardt en W. J. Loomans (aftr.) (R. K. kies- vereeniging Recht en Oide)J. M. Ingen Housz (aftr L. J. Staal (aftr.), en A. W. Zijlmans (aftr.) (vrijz. kiesvereeni ging)J. M. Meivis en J. M. Theunis (S. D. A. P.) District IIde heeren L. E. Keijzer en C. J. Kluft (R. K. kiesvereeniging Recht en Orde); F. F. X. Cerutti en H. J. Hornix (vrijz. kiesvereeniging); J. M. Theunis (S. D. A. P.) District IIIde heeren Chr. A. J. Broos en J. Lijdsman (aftr.) (R. K. kies vereeniging Recht en Orde)A. P. Schellus (aftr.) (vrijz. kiesvereeniging) J. M. Meivis (S. D. A. P.) lukken, in een strategische om te zetten. Men schijnt nog altijd in den Franschen krijgsraad van meening te zijn, dat de Dultschers zich ter wille van het Oosten op gevaarlijke wijze in het Westen heb ben verzwakt. Ook deokt men door de verdeeling der aanvallen de beschikkin gen in de war te kunnen sturen, die de Duitsche legeraanvoering ten aanzien van het gebruik der reserves op bedreig de punten totdusver op gelukkige wijze heeft getroffen. >Verkeerde veronder stellingen geven verkeerde gevolgtrek kingen4, merkt majoor Moraht op. Voor ,t overige moet hij toegeven, dat de Franschen alle denkbare afwisselingen in de taktiek hebben toegepast teneinde de Dultschers te verrassen, te misleiden, te verschrikken en in gevechten van man tegen man te verpletteren. Wat de Franschman in den veldtocht van 1870/71 te zeersten vreesde't hand gemeen met de Duitsche infanterie, zoekt hij nu tot een beslissend strijdmiddel te maken, meestal echter tot zijn nadeel, doch met een onstuimigheid, waarin de wil om te overwinnen niet te miskennen valt. Het Fransche leger schijnt dan ook nog vast in de hand te worden gehou den door zijn aanvoering. Daaf het met het Engelsche samen sterker is dan het Duitsche, zoowel in getal als in troe pen-eenheden, verricht het Duitsche le ger in het Westen wel een weergalooze taak. Op deze taaiheid in het vasthou den van hetgeen de Dultschers in het Westen verwierven zegt majoor Mo- rath steunt hun offensief Id het Oos ten. Internationale prijsvraag. Door de Russische regeering is ter aan moediging van de toepassing van alcohol voor technische doeleinden een internatio nale prijsvraag uitgeschreven, voor het ont dekken van substanties welke kunnen die nen ter denaturalie van alcohol. Een drie- tal prijzen zijn hier»oot beschikbaar gesteld, n.l. een van 30,000, eeD van 15,000 eu een van 5000 roebels. Voorts worden voor het ontdekken van nieuwe industrieele toepassingen van den alcohol 21 prijzen uitgeloofd, waaronder twee van 75,000, i van 60,000, vier van -50,000, vijf van 30,000 roebels. Inlichtingen verschaft het consulaat-gene raal van Rusland, van Vollenhovenstraat 60, Rotterdam. HEUSDEN, 29 Juni 1915. Verkiezing Gemeenteraad. Aangezien de R. K. kiesvereeniging besloot zich te onthouden van candidaat- stelling, zijn de aftredende leden, de candidaten der Protest, kiesvereeniging en tevens de eenige gestelde wederom herkozen. Van een vastslaper Een kleine jongen was dezer dagen naar bed gegaan en had een flink stuk mastiek meegenomen. Dit nu was onder zijn hoofd gesukkeld en toen de knaap 's morgens wilden opstaan kon hij dat met. geen geweld. Hij had zich vast geslapen de mastiek had ham met zijn haren aan 't beddegoed vastgekleefd. De ter hulp geschreeuwde ouders wisten aanvankelijK niet, wat zij zagen en geen raad. Ten slotte knipte men een stuk uit de lakens en zoo werd het manneke uit zijn positie bevrijd. Dat er nog heel wat zorg aan zijn toilet besteed moest worden laat zich denken. Van hel Oostelijke gevechtsterrein. WEENEN, 29 Juni (Wolft) Officieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier In Oost-Galiclë zijn de verbonden legers bij nun vervolging van de Russi sche strijdkrachten tot de Gulla Lippa en tot de Bug bij Kamionka Strumilowa doorgedrongen. De op deze linie staande Russische troepen worden aangevallen. Bursztyn (aan de Gnila Lipa, ten Z. van Rohatyn) is gisteren door ons ge nomen. De sterke vijandelijke strijdkrach ten, die bij Sulec (ten N,W. van Kami onka Strumilowa) stand hielden, zijn vannacht na feilen strijd onder groote verliezen voor den vijand op Krystynopol (ten Z. van Sokal) teruggeworpen. Ten noorden van Rawa Ruska en ten noorden van Cieszanow zijn de verbonden troepen op Russisch gebied doorgedron gen. Tomaszow is in ons bezit. Vannacht heeft de vijand zijn stellingen op den noordelijken oever van de Tanew en den Noordelijken van de San ontruimd en is de terugtocht in N. O. richting begonnen. Hij wordt overal vervolgd. In Polen en aan den Dnjestr is de toestand onveranderd. Majoor Moraht schrijft in het Berliner Tageblatt over den toestand op het Westelijk gevechtsterrein. Hij acht dien, ten spijt vao de hardnekkige aanvallen der Franschen en Engelschen, niet on gunstig voor deDuitschers. De Franschen hebben slechts kleine terreinwinst be haald. Hij noemt het opvallend, dat de Fransche legeraanvoering nog steeds op vele plaatsen tegelijk de taktfscbe door braak beproeft, om ze als zij mocht ge- De 17-jarige schilder K. S. te Driebergen is gisteren van een waranda op de punten van een hek gevalleD, welke ditp in zijn lichaam drongen. Hedenoch'end is hij overleden. De werkman J. T., die op de Katoenfabriek gisteren door een drijf riem werd gegrepen, is in het academisch ziekenhuis aldaar overleden. Te Reeuwijk wordt vermist de 15-jarige sigarenmaker P B. Zondag heeft hij de ouderlijke woning verlaten. Ernstig ongeluk. Gisteravond had op de Nieuwe Parklaan, nabij het Gevers Deyaootplein, een ernstig ongeluk plaats. Een echippersfainil'e van een schip, lig gende in het kanaal alhier, zou e;n bezoek aan Sehevenicgen brengen, toen, volgens getuigen, een auto in razende vaart, zonder signalen te geven naderde. Verschrikt vloog de familie uiteen, doch de vrouw van den schipper had het ongeluk onder de auto te komen en werd onmiddellijk gedood. Het deerlijk verminkte lijk werd het po- litieposthuis aan het Gevers Diynootpkin binnengedragen en later naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht. Nader wordt gemeld, dat het slacht- offsr is de echtgenoote van ecvipper Job. van Rooyen, ni'. Woerden, liggende met zijn schip in het kanaal te Scheveningen. Spoorwegong eluk. Omtrent het ernstig spoorwegongeluk dat Vrijdagavond nabij Hattemerbroek heeft plaats gegrepen wordt nog het volgende gemeld Te 9 08 was de treiD, die van Leeu warden kwam, uit Zwolle vertrokken in de richting Utrecht. Toen de trein de Jsselbrug bij Hattemerbroek passeerde werd natuurlijk de vaart verminderd. Juist toen na het overgaan der brug, de vaart weer vermeerderd werd, ontspoorde een derde klasse wagon achter aan den trein. Even over de brug splitst zich de spoorweg namelijk in driëen en nu schijnt de bedoelde wagon op verkeerd spoor te zijn geraakt. Deze werd op gelicht, kantelde alsdan om en werd nog een eind meegesleurd. Had de trein volle vaart gehad en niet langzaam ge reden, bij het verlaten der brug, dan ware de ramp niet te overzien geweest. Terstond was aan de noodrem ge trokken, De machinist kon spoedig de trein tot"stilstand breugeo. De koppeling was inmiddels al gebroken en de wagen die onmiddellijk achter den ontspoorden 3e klassewagen liep werd een meter of tien terzijde geworpen en ineengeduwd. De ontspoorde wagen behoorde tot het trelngedeelte, dat uit Leeuwarden kwam en te Meppel aan het achterste gedeelte van den trein wordt gehaakt. Een militair, Johannes Smedema van Engwierüm (Oostdongeradeel) van 't 2e reg. 2e corap. Landweer, gezeten in den bedoel den 33 klasse wagen, was door den schok met de beenen gedeeltelijk uit het raampje geworpen. Bij het kantelen en voortslepen van den omgevallen wagen geraakten zija beenen bekueld en werden afgereten. De dood moet spoedig zijn ingetreden. Van de passagiers uit deze wagen werden voorts vrij ernstig gewond de militairen B. Groe- neveld uit Stedium, K. Vos, uit Roode- school en W. Toeters uit Daarle. Hun toestand (de eerste twee zijn zeèr ernstig verwond) is over het algemeen thans gnnstig. Van een dezer gewenden zijn de voeten zwaar gekneusd. Ean heer. die tegenover den gestorven militair zat, werd mede omgeworpeo, zijn hand geraakte buiten het portier, doch hij is er toch nog schier ongedeerd afgekomen. Deze had ook reeds het ongeluk bij Hooghalen meege maakt. Een R. K. geestelijke, die in een ande ren wagen zat, alsmede nog een ander rei ziger liepen minder ernstige kwetsuren op- V ry spoedig waren een aantal geneesr heeren meest officieren van gezondheid, te plaatse om de eerste hulp te verleenen. De zwaarstgewonde militair stierf spoedig na dat hij onder den wagen was weggehaeld, tijdens zijn vervoer naar het stationnetje te Hattemerbroek. Heel den nacht is doorgewerkt om de lijn weer vrij te krijgen. Het voorste ge deelte van,den tiein kon zijn route ver volgen. In 't behcel werden vier rijtuigen uit de rails geworpen. Een officier van gezondheid en een verpleegster waren in den t ein en konden onmiddellijk hulp verleenen. Per auto kwamen een zestal verpleegsters later aan, terwijl geneesheeren nit Zwolle, Hat- tem en Weezp spoedig ter plaatse waren. De zwaarst gewonde werd per trein naar Zwolle gebrachtde andere gewonden per auto. De lichtgewonden zijn met het voorste gedeelte van den trein doorgevoerd. De treinenloop was geheel vers'oord cu de reizigers van later aankomende treiuen in beide richtingen moesten Ier plaatse van bet ongeluk overstappen. Aanzienlijk is ook de matBerieele schade. Met twee ploegen van de S.S. en een van de N.C.S. is heel den Dacht gearbeid, zoodat Zaterdagochtend teu deele de weg weer vrij was. We vernemen nader, dat 4 rijtuigen uit de rails werden geworpen één ervan lag geheel op zijde. Een gedeelte van den trein was op het goede spoor, terwijl het 3e klasse rijtuig met het voorste gedeelte op het spoor naar Utrecht en met het achter gedeelte op dat naar Apeldoorn stond, waarop ook de laatste wagens stonden. Te vroeg omtrekken van den wissel moet als de oorzaak van de ramp wor den beschouwd. De adjunct-chef V.moet, naar gemeld wordt, bekend heRben, dat het ongeluk aan hem te wijten is. Hij haalde den wissel te vroeg over om den achter den sneltrein komenden locaaltrein naar Hattum gelegenheid te geven om te passeeren. De man is radeloos. De Minister van Waterstaat, dr. Lely heeft ztch Zaterdagochtend, vergezeld van den voorzitter van den raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten, deD heer E. H. Stieltjes, naar Zwolle begeveD. De electrische grensafsluiting. De electrische leiding langs de Bel gische grens heeft thans de eerste slacht offers gemaakt. In de buurt van Koewacht, in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn 3 mannen door den electrischen stroom gedood. De lichamen werden zwartzelfs- het geld in den zak was zwart uitgeslagen. Twee lijken lagen op Belgisch gebied en werden door de Duitschers per auto weggevoerd. Het derde slachtoffer werd op Nederlandsche gebied gevonden. boederij »Overtoom«, bewoond doorde weduwe Vonk. Daar werd zilver ge stolen, evenzoo bij de familie v. d. E. te Santpoort, waar al het tafelzilver werd buitgemaakt Tenslotte werd in- gebroken bij de familie H., aan den Velserweg, waar de inbrekers echter op de vlucht gingen, vóór zij iets konden nemen. mee munten ui t in model, qualiteit en fijne smaak. per pond* 1. Reusing's Beenham, weinig been f 0,75 2. Rolham zonder been - 0,80 3. Mager droog schouderspek - 0,70 4. Doorregen droog schou- derspek - 0,65 5. Stukje echoaderspek met been 6. Ontbijtspek ribjes uitge- peld 7. Vet gezouten spek 8. Doorregen gezouten spek 9. Vet gerookt spek 10. Doorregen gerookt spek Delicieus gerookt Rund- vleesch. 11. Muisjes gerookt vleesch 12. Namuisjes 18. Bovenbillen 14. Ronde billen 16. Botjes 16. Halve varkenskoppen mit kinnebak - 0.25 17. Heele varkenspoolen -0,25 18. Reusing's Leverpastei per blik -0,26 19. Heerlijke versche rook worst 20. Heerlijke hoofdkaas 21. Harde Boe .enmetworat 22. Harde BJ Xworst 23. Echte 8 jucise de Bologne - 0,60 -0,65 -0,60 -0,60 -0,65 - 0.65 -1,- -0,95 - 0,95 - 0,90 - 0.90 -0,75 - 0,80 - 0,90 - 0,85 1.10 24-. Heerli/,e Boterhamworst -0,50 bij 5 pond f 0,47'/2, bij 10 pond - 0,45 25. De bekende leverworst - 0,80 26. De bekende bloedworst - 0,80 27. Versche Bladreuzel - 0,65 28. Gesmolten renzel in vaatjes van 6, 12 of 24 Kgr. - 0,68 29. Procareurspek (gedroogde filés) - 0,90 80. Gerookte Ossentong, per stuk van f 1,50 tot -8,00 81. Geconserveerde Ossentong in blik van circa 1 Kgr. - 1,75 82. Dik vet gesoaten Baiten- landsch spek - 0,50 38. Dik mager gezouten Bui- tenlandsch sp;k - 0,52 Gerookt 2 cent hooger. Zending rembours15 Kgr. halve vracht26 Kgr. franco naaste station Aaubeveleud, VLEESCH WARENEABR1EK BOXMEER (N.-B maakt natte kelders en voch tige muren volkomen watcr- dicht en kurkdroog. Iulichtingen, Prospectus C. gratia. 5886 TILBURG. Neem onzo geruischlooze oiljarte, geen trilling, geen bandgeluid, absolute sta biliteit. Drukwerken op elk gebied. Registers naar ieder model* Abonnementen op- en Ad vertentiën in alle bladen. Sierlijke uitvoering. - Billijke prijzen KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstaat 5 (nabij het 3tation. '■-BOSCH, 2290 Adviezen en bijstand met be- trekking tot processen, straf zaken- faillissement, nalatenschappen,bopde, scheiding voogdij curateele, echt scheiding, arbeidscontract enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Recht- b&uk als by Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, rege ling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contacten, requesten enz. enz. Degelijke en prompte afwerking Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuld- vo leringea in der minne, worden geen kosteu in rekening gebracht Zondags na 1 nur kantoor gesloten. Interc. Telefoon 17i 104 Fabriek van kunstledematen breukbandonbuikgordels rechthouders enz. Dagelyksch hierover te spreken. Zondsxe» van 10 tot 151 nnr Dc begrafenis van den laatsten doode had Zaterdag plaats. De kerk van Koe- PsT" J U J "tV/T" I T-ï! op Belgisch gebied. De -*9 -J-L-V-J111 voor de Lezers van de Echo van het Zuiden. De lezers zullen verwonderd zijn door wat wij hun thans kannen aan- biedeö. Door buitengewone omstandigheden zijn wij in de gelegenheid uit' sluitend den lezais een geheel nieuwe juist verschenen, tot op het laatste wacht staat op Belgisch gebied. De grenswacht opende een hek in de draad versperring om de geestelijkheid toe te laten, die zich met het lijk in het bedehuls begaf. Dit gebouw werd tijdens den dienst door militairen omringd. Vervol gens keerde de stoet naar Nederland terug, waar het kerkhof ligt. Een groote menigte woonde de plechtigheid bij. Alles verliep rustig. Het had weinig gescheeld of dieczelf- den dag werden nog twee kinderen een prooi van den doodenden draad. Tel. De 72-jarige weduwe L. Goossen te Almelo, viel van den hooizolder op de deel. Zij is aan de gevolgen van den val overledeo. Te Heerlen zijn 2 Russen aange komen, die uit de Duitsche krijgsgevan genschap wisten te ootvluebten. InbrakenTe Haarlem en om streken komen in de laatste dagen talrijke kleine inbraken voor.' Vrijdagnacht hadden te Haarlem drie inbraken plaats, bij deD vischhandelaar K., in de Haarlemsche sodafabriek en op de begraafplaats/ Er werd echter weiDig gestolen. Op de begraafplaats werd een armenbus geledigd, maar de dader vond maar 7'/2 cent. Te Schoten werd Ingebroken in de oohenblik bijgewerktevolledigede kleinste bijzonderheden vermeldende aan te biedm tegen den onbegrijpelijken spotprijs van franco per post, uitstekend verpakt, na ontvangst van postwissel ad 55 Cent. Zij is geteekend door en is groot 100 bij 135 c.M. Zij is geschikt voor allen. Voor de volwassenen, op Kantoor, op Werk- j laats, voor de Kinderen ter vergemakkelijking bij liet Onderwijs. Men kan op 1 bon meerdere exemplaren bestellen. in te zenden aau ons Bnrean. De ondergeteekende wenscht als Lezer van dit Blad, te ontvangeu voor 45 cent, franco per post tegen 55 ct. 135 by 100 c.M. Woonplaats Naam BESOIJEN 29 Juni. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1.64. Laagste prijs t 1,64. Eieren 6 en 7 cent per stuk. ROTTERDAM. QB. DRAAISTEECJ 2.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 3