De Oorlog1. Looiersknechts Overleersnijder. bekwaam Oveileeisnijdef AFBRAAK. drie soliede eikengebinten Notaris Jansen 25 koopen beste logge en haver. „POMONA" heerlijke Frambozen a 20 cent per pond, Kermis Waalwijk. Klein Lunapark. Hollandsche Buurtspoorwegen. Extra-Trams Advertentiën. gevraagd Notaris A. Schaap otaris A. Schaap Notaris Canters Notaris Canters Notaris Canters CAKE WALK TROTTOIR ROULAND. AMERIKAANSCHE LOOPBAAN. TYR0LER GLIJBAAN. Kleine Advertentiën. T. H. HAAGEN, Direct gevraagd J# Rommelaar Zn. Ondergeteekende verzoekt beleefd geen stemmen op hem te willen uitbrengen voor de a,s. verkie zingen van den ge meenteraad, daar hij hiervoor niet in aan merking wenscht te komen. 8840 D. DE ROON, Waspik. verkoopen PUBLIEK VERKOOPEN ongeveer 20 koopen puike haver en goed gewassen rogge. publiek verpachten verkoopen 30 koopen Rogge en 3 koopen Haver. VERKOOPEN. Dit blad kost slecht 6 cent per week. Vermaak voor jong en oud. Directie JEAN BÉNNER. KERMIS te WAALWIJK 8SJ3 op Zondag 11 J all en op Zondag 18 Juli a.s. van goed kunnende vleezên en schavenook eenige touwers. Vast werk teeen weekloon. 8TOOMLEDERFABRIEK Waspik. vast werk. 8336 Schoenfabriek, Enschedé. Laatste week nog te ver krijgen 8841 goed geschikt voor een Schuur, Ribben-opleggers, Planken, Ramen en Deuren, een groote partij Riet, Te gels, Marmeren Schoorsteen mantel, Pothuizen, Ankers, twee mooie beschotten. NICOLA AS DE WIT, Het voorgras van 3 per- ceelen weiland in de Oude straat achter de Ger. Kerk en het voor- en nagras van een perceel over het spoor. HANDELSTUIN Verkrijgbaar8000 Voor de eerste maal gearriveerd op de Kermis Aan deze inrichting zijn verschillende vermakelijk- ïeden verbonden. Nieuw. Amusant. Grootste Vermaak. van 11 tot en met 18 JULI 1915. WAALWIJK naar TILBURG des avonds 10.15 WAALWIJK naar DRUNEN des avonds 10.15. een feit is het, dat de aanwas van den veestapel in lange geen gelijken tred heeft gehouden met de bevolkingsver meerdering. In Noord en Zuid Amerika zelfs heeft de statistiek eene vreesaan jagende achteruitgang van den veestapel aangetoond. Gelukkig, dat in ons land althans, vooralsnog voor de looiers aan huiden te komen is. Wat wij aan het einde van ons ver slag over de schoenmakerijen zeggen, worde ook hier in het kort herhaald Men zorge voor een goed product, pro- fiteere van de Rijksvakschool en het proefstation om de productie in het be drijf te verhoogen en te verbeteren, ten einde na den oorlog, als de industrie wellicht hoog opgevoerd wordt, in den concurrentiestrijd niet achter te blijven. Mogen wij een volgende maal consta- teeren, dat de toestand in onze leerlooi erijen ook gedurende het geheele jaar 1915, gunstig geweest is. Van hit Westelijke gevechtsterrein. PARIJS, 5 Juli. (Havas.) Officieel be richt van hedenmiddag Er ls in de streek van Nieuwpoort en op het front SteenstraeteHet Sas een vrij levendig artilleriegevecht geleverd. Ten noorden van Atrecht zijn gister avond tegen 10 uur twee pogingen vaD de Dultschers otn tot het offensief over gian gefnuikt, de eeoe was op onze stellingen voor Souchez gemunt; her haaldelijk verlieten de Dultschers hun loopgraven, gewapend met handgranaten en springbussen, doch zij waren genood zaakt terug te trekken en lieten een groot aantal lijken op het terrein achter. De andere aanval had plaats in het Doolhof en werd onmiddellijk gestuit door het Fransche vuur. Op den rechteroever van de Aisne, bij Passy, zijn de mijngevechten voort gezet. In Argonne gevechten met handgra naten en luchttorpedo's zonder bedrij vigheid van de infanterie. De Duitschers zijn gisteren in den loop van den middag en des avonds over een front van omtrent 5 kilometer tot het offensief overgegaan, en wel van Key en Haye tot de Moezel. Ten O. van Fey en Haye en in het westelijk deel van het Priesterbosch, d. i. een front van ongeveer 1 kilometer, zijn zij er na een allerhevigste beschieting in geslaagd weer vasten voet te krijgen in hun oude linies, die tevens door de Franschen waren vermeesterd, maar ondanks de hevigheid van hun aanval konden zij op het geheele overige front niet verder vooruitkomen. Van Crolx de Cannes tol aan het gehucht Haut-de-Rieupt aan de Moezel is de aanval der Duitscheis vol slagen verijdeld. Zij hebben zware ver- 1 ezen geleden. WEENEN, 5 Juli. (Wolff). Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier In Oost-Galicie hebben de verbon den troepen van von Liosingen's leger, na veertien dagen in vervolglngsgevech5- ten zegevierend te hebben gestreden, en den westelijken oever dier rivier van vijauden gezuiverd. Op den sector Kamionka-Strumllowa- Krasno duren de gevechten tegen de Russische achterhoede nog voort. Bij Krylow heeft def vijand den weste lijken oever aan den Bug ontruimd, na Krylowia brand te hebben gestoken. Aan beide zijden van de boven-Wieprz wordt gevochten. De verbonden troepen hebben den vijand uit zijn stellingen ten noorden van de Por geworpen en zijn tot Plonka doorgedrongen. Ten westen aan dit front aansluitend heeft het leger van aartshertog Jozef Ferdinand de Russische slaglinie aan beide zijden doorbroken en de Russen onder groote verliezen in Noordelijke richting teruggeworpen. In deze gevech ten zijn 29 officieren en 8000 man ge vangen genomen, zes kanonnen, zes munitiewagens en 6 machinegeweren buitgemaakt. Ten westen van den Weichsel is de toestand onveianderd. ST. PETERSBURG, 5 Juli (P. T. A.) Kennisgeving van den generalen staf. In de buurt van Jedwabno hebben de Duitschers den 3den Juli zonder succes twee mijnovens laten springen en open den vervolgens op de plaats van de ontploffiog een hardnekkig vuur. Den volgenden morgen ondermijnden onze sappeurs met succes een Duitsche miju- galerij hetgeen een nieuw geweldig vuur van den kant des vijand ontketende. Na hardnekkige gevechten op den 4en Ju'i heeft de vijand op het front tusschen Krasnik en de Wieprz in de richting van Lublin voortgang gemaakt. Tusschen Wieprz en Boeg en aan de rivier tusschen het dorp Krylow en de stad Sokal zijn gedurenden des nacht en in den ochtend van den 4den alle aanval len der Duitsehers afgeslagen. Wij maak ten hier eenige honderden gevangenen. Aan de Boeg stroomopwaarts van Sokal en aan de Zlota Llpa is de toe stand onveranderd. BERLIJN, 5 Juli. (Wolff.) Officieel be richt uit het groote hoofdkwartier Een aanval ten noorden van Yperen aan den straatweg naar Pilkem en een aanval der Franschen op Souchez zijn bloedig afgeslagen, Aan beide zijden van Croix des Car- mes, aan den westelijken zoom van het Priesterbosch, hebben onze troepen gis teren een vijandelijke stelling ter breedte van 1500 M. stormenderhand genomen en zijn door een warnet van loopgraven tot 400 M. vooruitgedrongen. Onder zware verliezen hebben de zich wan hopig verwerende Franschen loopgraaf na loopgraaf moeten ontruimen. Onge veer J000 ongewonde gevangenen, onder wie de bataljonstaf, en twee veldkanon nen, benevens vier machinegeweren, drie lichte en vier zware miinwerpers zijn in onze handen gevallen. Een tegelijkertijd uitgevoerde overval op de Fransche blokhuisstelling bij H.iut de Rieupt, ten zuiden van Norroy (truor- delijk van Mont a Mousson a. d. Moe zel) is eveneens geslaagd. De stelling ls met de bemanning en de er in aange brachte gevechtsmlddelt n in de lucht gevlogen. Wij hebben later volgens ons plan het terrein waar de stelling lag, weder ontruimd. Van het Oostelijke gevechtsterrein. BERLIJN, 5 Juli. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier Op het Oostelijke gevechtsterrein is de toestand onveranderd. Op het Z O. gevechtsterrein hebben de verbonden troepen van von Linsin- gens leger op het geheele front de Zlota- Lipa bereikt. De westelijke oever der rivier ls van vijanden gezuiverd. Dit leger heeft zich buitengewoon geweerd. In gevechten die bijna 14 dagen heb ben geduurd, heeft het den vijand uit zijn sterke stelling aan den Dnjestr ver« dreven, den overgang over de rivier geforceerd en daarna den vijand van stelling tot stelling voor zich uit gedreven. Aan den Bug hebben de Russen van nacht het bruggehoofd bij Krylow ont ruimd. Tusschen Bug en Weichsel zijn de Russen gisteren bij PlonkaTurobin, ten noorden van den Por-sector, en bij Tarcowka-Krasnlk opnieuw teruggewor pen. De zeeslag bij Gothland. In de Oostzee schijnt Vrijdag een slag te hebben plaats gehad tusschen Duitsche en Russische oorlogsschepen. Een van de episoden uit dien slag isde vernietiging van denmijnenlegger »Albatros«, die op het eiland Gothland op de Zweedsche kust liep na in de Zweedsche wateren te zijn vervolgd en beschoten door het Russische eskader. Naar aanleiding hier van werd door den Zweedschen gezant te Petrograd een protest ingediend en toon» de Zweedsche pers zich over het ge beurde buitengewoon verontwaardigd. De Russische granaten vielen op Zweedsch grondgebied met het gevolg, dat de bedienende manschappen vaD den vuurtoren dekking achter de rotsen moesten zoeken. Omtrent het verder verloop van den slag is nog niet veel bekend. Het Rus sische bericht maakt melding van de ontmoeting van een Russisch eskader en twee lichte Duitsche kruisers, ver gezeld van eenige torpedobooten. Na eenigen tijd liep een dezer kruisers op strand en. vluchtten de andere schepen. Wij weten intusschen dat deze krui ser een mijnenleger was Later ontmoette men den gepantserden kruiser >Roon«, vergezeld door een anderen lichten krui ser en een torpedoboot. 't Gevecht werd opnieuw aangebonden, nog steeds ter hoogte van Gothland- Om halfelf trok ken de Duitsche schepen zich terug en gedurende dien terugtocht voegde zich een andere lichte kruiser bij hen. Na een uur gaven de Russische schepen de vervolging op, waarop zij zonder succes door duikbooten werden aangevallen. Telegrammen uit Zweden melden, dat er den geheelen morgen een hevig vuur werd vernomnn op de hoogte van Goth* land. Te Katthammersvik, op de oost kust van Gothland, kwamen Duitsche duikbooten met vele gewonden aan. Het aantal dooden van de «Albatros* be draagt 27. De pantserkruiser >Roon« die voor het Russische eskader vluchtte, meet 9,050 too en is een zusterschip van de >Yorck« die eenige maanden geleden op een Duitsche mijn liep en zonk. De duikboot- en mijnoorlog. LONDEN, 5 Juli. (Reuter.) Het En- gelsche stoomschip Angio-Californian, metende 5000 toD, is in de haven van Queenstown binnengeloopen, na besche ten te zijn door een Duitsche duikboot. Van de bemanning moeten er 12, waar onder de kapitein, zijn omgekomen, en velen zijn gewond. LONDEN, 5 Juli. (Reuter.) De schoener Sunbeam is door een duitsche duikboot ter hoogte van Wiek (aan de Schotsche kust) in den grond geboord. De bemanning van 5 koppen is gered. LONDEN, 5 Juli. (Reuter.) De Noor- sche bark Tiery Cross, geladen met machine-olie is door een Duitsche duikboot met granaat vuur in den grond geboord. De bemanning is te Swansea geland. POUILLAC, 5 Juli. (Reuter.) Hier is aangekomen het Spaansche stoom schip Juan met zeven man van den schoener Hirondelle, dié, op weg naar Engeland met een lading timmerhout, ter hoogte van Ouessant in den grond is geboord. Practische Les te Kaatsheuvel 18 Juli n.m. 6 are bij J. \AN BERKEL, Trsmstrtion, door den WelEd. Heer L. van Giesbergen, leeraar in bijenteelt te WageDiu«en. 8816 «v. 8807 Te bevragen op het werk te Das sen, bij den Slooper te Dranen, aan huis nog Ramen, Deuren, PlankeD, Ribben, enz. te Waalwijk, zal nameas ds heeren TIMMER MANS qq. aldaar op Maandag 12 Juli *915, v.m. 10 aar preci-s op de Achterste Hoeve ouder Loonop- sand 8810 te Waalwijk zal op Maandag 12 Juli 1915 voorm. 81/2 uur preciee, op het Hoogeind over de le Zeine'te Baardwijk voor deu heer H. VAN LOON R?o. te Waalwijk, 8825 te Waalwijk, zal fen verzoeke v»n den heer J. C. MAYERS te Sprang, ten ki ffi-huize van J. KLIS te Sprang op Vrijdag 9 Juli 1915 des avouds 7 uur 8820 te Drunen, zal Vrijdag 16 Juli 1915 nam. 7 uur, ter herberge van VAN EWIJK, vroeger JAN DE KORT, te Baard- wijk Voor Me;, de Wed. Adr. van Helvoirt-Kroot. 1 koop rogge op het Hoogeind, op het vyfde perceel in de Steeg. 4 koop.in rogge op den zooge- naamden Kogelsakker, over de eerste Zeine, op het derde perceel voorbij het wachthuis. 2 koopen haver aldaar. koop haver over den Ouden Dijk. 1 koop rogge aldaar. 8887 Inlichtingen geven de Wed. ADR. VAN HELVOIRT en h*ar broer. te Drunen zal Vrijdag 16 Juli 1915 voorm. 8 uur, op Giersbergen te Drunen, Voor Mej. de Wed. Martinus v. d. Ven. Bijeenkomst op bet plein vaD Giersbergen. 8838 te Drunen, zal Vrijdag 9 Juli 1913 1 uur bij THKOD. KLSHOLt'.' uneu Voor de Families Corn. Klerk en Petrus van Weert. Nummers. 1, rogge, naast het wo0t huis vatk Corn. Godef Klerks op het Sempb 2, 8, 4, rogge, op de Heikes, hl bij het woonhuis van J» Piet van der Lee. 5, haver, aldaar. 6> r°g?r, achter de Kooi nabij den Dijk, op hi land der Graven d'Ool tremont. 7, haver aldaar. 8» 9» rofH?e» achter de Koojj naby den Zeedijk. 10, rogge, Baast het woonhui der Erven Mart. Klerk nabij ds Tramremise. 11, 12, rogge, op Giersbergec, in het Voorste R'ezel. 18, 14, rogge, aldaar, iu he Achterste Riezel. 15, 16, 17, rogge, in het aebtent Ven, op het land vi Elisabeth van Loon. 18, 19. rogge, vóór het haisvi Corn. Godefr. Klerks, Voor Mej. de Wed. Adr. van Iersel te Elshout 8 koopen rogge achter het vvoor huis van Adr. Jozen-Djelissen ia ht Achteromp8d, genummerd 1, 2 en! No. 1 begint bij het buis. 2 koopen rogge, achter het woor, huis van de Wed. Joh. Koenraad genummerd 4 en 5. No, 4 begin aan het Noulandsche pad. Voor Mej. de Wed. Ant. Mulder te Drunen. 1 koop rogge achter haar woonhnii 1 koop haver aldaar. 2 koopen aardappelen aldaar. (Oei twee koopen contant te betalen). Voor Mej. de Wed. Aug. van Broekhoven te Drunen. 1 koop rogge achter het woonhai van Mart. de Hart. 2 koopen rogge achter hair eige woonhuis. Voor den Heer Mart. Elshout te Drunen. 4 koopen haver in de Hooibrof ken. .882 Van al deze vermakelijkheden kan men voor een éatreeprijs profiiteeren. Het LUNAPARK vindt men te Parijs, Linden, Berliju en de. meeste grootste plaatsen van Europa. Thans op de Kermis te Waalwijk. Vergeet niet deze moderne Electrische inrichting te bezoeken. Hopende met een druk bezoek vereert te mogen worden. Aanbevelend, Enttee prijs zie Controle. Couponboekjes verkrijgbaar. 8842 Tilburg, 6 Juli 191J. DE DIRECTEUR.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 2