mSÏÏWS ÏÏIT HlïïgDM, Laatste Berichten, Ingezonden Stukken. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Handelsberichten, Diefstal. Eere prijs voor de eerst aankomende duif A. van Eijck. Eere prijs voor de tweede aankomende duif J. Lenzholz. Eere prijs voor de twee aangetoonde duiven van den eigenaar J. Lenzholz. Eere prijs voor de eerst aangetoonde duiven A. van Eijck. Eere prijs voor de twee eerst komende duiven van den eigenaar J. Lenzholz. Eere prijs voor de laatste prijswin nende duiven io 't concours J. van Engelen. Eere prijs voor de meeste prijswin nende duiven in 't concours J. v. Engelen. CAPELLE. Na een ongesteldheid van eenige dagen overleed Zondag j.l„ in den ouderdom van 57 jaren, onze geachte ge meente-secretaris, de WelEd. Heer M. A. Verhoeven. Ruim 26 jaren was hij Secretaris en Ontvanger dezer gemeente en om zijn hulp vaardigheid algemeen geacht en bemind. Steed? stond hy voor een ieder, zoowel arm als rijlr, klaar om hulp te verleenen of voorlichting te geven, als dit van hem werd gevraagd. Werken was zijn last en leven en een ieder weet wat hij daarmede heeft bereikt. Zijn administratie was tot in de kleinste bijzonderheden in orde; de Commisraris der Koningin in deze provincie liet dan ook niet na hem hiervoor zijn comp'iment temaken. Door het overlijden van onzen Secretarie telt de gemeente-administratie een der be kwaamste en ijverigste ambtenaren minder. De ingezetenen en vooral hat Gemeen tebestuur zullen dit verlies het meest ge voelen. Ook de Zaugvereeniging Rozenknopje" zal het heengaan van haren beschermheer ten zeerste betreuren. Nog zoo kort geleden werd him bet „Hij leve laug" toegezongen. Helaas, dit heeft niet mogen zijn. De Voor zienigheid beeft het anders gewild. Onze dorpsgenoot de heer J. Sneep slaagde te Utrecht voor het eind-txamen H. B. S. driejarige cursus. Geslaagde eu familie proficiat. VRIJHOEVE-CAPPEL. In deze ge meente werden op 20 Juli 14-0 broodkaar ten uitgereikt. Naar de Geref. Kerk alhier is een beroep uitgebracht op Ds. H. N. Basoski te Moerdijk. RAAM8ÜONKSVEER. De werkman K. die 9 Mei i.l. nabij de Dougebrug door drie kipkarren met zand werd overreden en voor wiens leven men aanvankelijk vreesde, is thans zoover hersteld, dat bij Dinsdag uit het R.K, Gasthuis is ontslageD. Maandag kreeg de 16jarige de J. op de scheepswerf der firma D. P. v. Suile- koin Zoon een stukje ijzer in 't oog. Dr. Quirijns verleende medische hulp. DEN BERG. Naar we vernemen zal dit jaar met het oog op de tijdsomstandigheden, geen kermis gevierd worden. RAAMSDONK(DORP). De heer J. N. van Dongen slaagde Zaterdag te Breda voor het examen hoofdakte. Den geslaagde pro ficiat, ft aar wij vernemen zal alhier eerlang eeu nienw station der S.S. gebonwd wordcD. Stamboekregister koeien. De uitslag der keuring van fokvee was als volgt J. H. Kamp, J. C. Schoenmakers, J. G. Knaap, J. J, Kamp, P. A. v. Steenhoven, J. J. Kamp, A. C. Timmermans, J. J. Kamp en J. B. Schoenmakers reep. 1ste, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e prijs. Koeien en Schotten met bekeode melk- opbreogst P. A. v. Steenhoveo, L. J. Verschuren en D. Laokhuijzen Jzd. resp. late, 2e en 3de prijs. Koeien zonder bekende melkopbrengst J. C. Schoenmakerp, P. A. v. Steenho ven, B. de Bont Azn. J. J. Kamp, J. G. Knaap, J. H. Kamp, J. B. Schoenmakers en L. J. Verschuren resp. lste, 2e, 3e, 4e, 4e, 5c, 5e en 6e prijs. Schotten zonder bekende melkopbrengst J. H. Kam -, J. C. Schoenmakers, J. G. Kuaap, A. M. Zijimans, P. A. v. Steen hoven en J. C. Schoenmakers resp. lste, 2e, 3e, 4e, 5e en 5e prijs. Volbloed stierkalveren van den stier „Gnstaaf" J. C. Schoenmakers en A. C. Timmer mans resp. 2e en 2e prijs. Volbloed vaarskalvereu van den stier „Gustaaf" B. de Bont en J. J. Kamp 2e en 2e prys. WASPIK. De Heerensocieteit bij de op- richtiug bestaande uit 6 personen, telt thans reeds 28 ledeD. Naar men zegt, wordt er 3.8. winter weder een soiréa georganiseerd. - Naar verluidt wordt de drijfriemen- fabriek van deu heer Th. Haagen eerlang uitgebreid, 't geen zeker ook iu 't belang onzer gemeente is. BREDA. Bij de gisteren gehouden herstemming voor den gemeenteraad zijn in district I 975 stemmen uitgebracht. Van onwaarde 10. De heer L. J. Staal (onafhankelijk Katholiek) kreeg 477 stem men, de heer A. W. Zijlmans (liberaal) 498 stemmen, de heer W. H. Bogaardt (R.-K.) 450 stemmen, de heer W. J. Loomans (R.-K.) 426 stemmen. Zoodat gekozen zijn de heeren Staal en Zijlmans. In distrect II zijn uitgebracht 1077 stemmen, van onwaarde 14. De heer T. T. II. Cerutti (onafhankelijk Katholiek) verkreeg 507 stemmen, de heer C. J. Kluft (R.-K.) 556 stemmen. Gekozen is dus de heer Kluft. TILBURG. Da uitslag van do gisteren gehou den herstemmingen voor den rarvd is als volgt rdistr. Igekozen de heer J.P. H v d Nieuwenhoizen distr. IIgekozen de heen J. H. Melis en L. P. P. Melis ;distr. III gekozer de hoer F. A. Smulders. Jaarverslag. 's-BOSCH, 17 Juli. Aan het zoo juist verschenen verslag van den toestand der Provincie Noordbrabant over 1914 ontleenen wij het volgende De bevolking der provincie bedroeg op 31 December van dat jaar .760030 inwoners; zij is in 1914 met 12,358 zielen toegenomen. Het getal kiezers bedroeg voor de Tweede Kamer 93771, voor de Provinciale Staten 93674 en voor de gemeenteraden 91606. De ontvangsten der Provincie bedroegen volgens de laatstgesloteD rekening, f 891658 en de uitgaven f 706107,771 /2al- zoo een voordeelig slot van f 185550,40'/2 De schulden der provincie bedroegen begin 1914 f 434000.in dat iaar werd afgelost f6000.--, zoodat einde 1914 de provinciale schulden nog bedroeden f 374000,—. De navolgende gemeentenhaddengeen schulden Aalst, Andel, Asten, Beers, Beugen, Bladel, Deurne, Dinther, Dron- gelen, Empel, Erp, Esch, Haaren, Haps, Hedikhuizen, Heesch, Heeswijk, Haps, Hoogeweerde, Klundert, Lierop, Lith, Maarheeze, Meeuwen, Mierlo, Mill, Nu land, Oijen, Oostelbeers, Oploo, Putte, Reusel, Riethoven, Sambeek, Schijndel, Son, Stiphout, Veen,Vessem en Vlierden. De schuldenlast der drie voornaamste gemeenten bedroeg's-Hertogenbosch f2614000, Breda f 1932513, Tilburg f 310000. Geen hoofdelijke omslag, noch belas ting op de honden, noch opcenten op de grond- en personeeie belasting, in één woord, niet de minste gemeentebe lasting wordt geheven te Beers, Deurne, Haps, Hedikhuizen en Wanroy. EINDHOVEN. Door de Naaml. Venn* Philips Gloeilampenfabrieken alhier is dezer dagen een aanvang gemaakt met de uitbreiding van haar »Philipsdorp», door den aanbouw onder de gemeente Strijp gelegen van 73 arbeiderswoningen voor haar personeel. Binnenkort wordt ook begonnen met het oprichten van een glasblazerij langs de spoorlijn Eindhoven Boxtel. Wanneer deze industrie geheel geïn stalleerd is, kan het wereldvermaarde product, de electrische gloeilamp van Philips, Eindhoven en directe omgeving in zijn geheel proces vervaardigd wor den. Zooals reeds eerder is gemeld, wo'- den de glazen ballonnetjes, die tot voor deu oorlog betrokken werden uit Oos tenrijk, thans voorloopig te Leerdam ge maakt door Belgische vluchtelingen. Bij den postbode v. H. werd deze week op ii nacht 'n groote waschkuip gestolen, die 's nachts achter het huis op n afgesloten plaats stond. Hoe vreemd de diefstal ook moge zijD, van de daders is nog geen spoor ontdekt. Wat zal er gebeuren gedurende de a.s. kermisdagen is de vraag die dag iu dag uit door iedereen gesteld wordt. Hoe moet de georganiseerde vakman zich ten opziohte van die dsgen houden, is zelfs 'o punt waarover de heer C. Roesten- berg heden Dinsdagavond in 't Gildenhnis voor georgaoiseerden en ongeorganiseerden een lezing houdt. Zooals 't op 't oogenblik staat gaan er nog wel de meeste, zeker de luidste stemmen op om niet te werken. Be halve de reeds genoemde heeren die voor die dagen hebben vrij gegeven zijn er weer n drie of viertal bijgekomen, die bij het oude gebruik om niet te werken blijven. M ichten er vele fabrikanten zijn die er aidus over denken, dan ware het te wen- schen, dat er voor die dagen ook wat verzet in de gemeente was, want 't is zeker, dat de dagen in dat geval beter doorgebracht wo-den, als er wat te hooreo, te zien of te doen i«, dan wanneer de menschen geheel aan zichzelf zijn overgelaten en hun verzet moeten zoeken. LOONOPZAND. 2326 Juli moest hier kermis zijn, doch wegens de ernstige tijds- ornsiardigheden zal ze niet gehouden wor den. De fabrieken zetten die dagen niet stop, maar werken door een wijze maatregel van heeren fabrikanten. A,9. Donderdag 23 dezer te 11 uur zal door Mgr. A. E. Diepen, coadjutor van Z. D. H. den Bisschop W. v, d. Yen alhier het H. ormsel worden toegediend voor onze parochie en die van Sr. Joacbimsmoer. HEUSDEN, 20 Juli 1915. Onderwijs. Onze stadgenoot, de jongeling K. A. van Andel werd j.l. Zaterdag bevorderd van de 4e mar de 5e klasse H. B.-School te 'a Bosch. KAATSHEUVEL, 20 Juli 1915. Columbia De postduivenvereniging „Columbia" te Kaatsheuvel hield Zondag j.l. haar laatste kaaslucht van uit Vlissingeu. Uitslag le, 2e en 9e prijs W.Beers 8e en 7e prijs N. Brokken 4e, 5e en 6e prijB J. Oppermans; 8e en 10e prijs W. v. Balkoui. De eerste duif werd geconstateerd om 9 uur 16 idi'd. De laatste om 9 uur 26 min. H. Vormsel Het. toedienen van het H. Yorm»el zal a.s. Donderdag reeds om 8 uur plaats hebben. Nadat de kindereu in de vroegmis allen gecommuniceerd hebben moeten zij weer om half acht in de kerk aanwezig zijn om het H. Vormeel te ontvangen. In de paro chiekerk zulllen ook de kinderen uit de pa rochie aan den Berkdijk het heilig aacrameut ontvangen, terwijl nog dienz.dfden morgen Mgr. Diepen naar Looc-op-Zand doorgaat om ook daar dezelfde plechtigheid jte gaan verrichten. Reeds Woensdagnamiddag zal Mgr. Diepen in onze gemeente arriveeren. Z.D.H. heeft verzocht om de droeve tijds omstandigheden het vlaggen achterwege te lateD. Aangesloten. Sinds het betrekken van het nieuwe posf- telegraaf- en telefoonkantoor alhier hebben zich vijf nieuwe firma's als abouüé's op de telefoon aangesloten. Nb. 9 W. van Dam, No. 17 A. Vloemans-v. Gestel, No. 18 W. vau ftieuw8tadt en Zn.. No. 19 J. Snoeren Pzn. en No. 20 L. Gubbens. *De Reisduif. De uitslag Van de prijsrlucht van uit Vli««ingen Zondag j.l. door de postduiven- club „De Reisduif gehouden is als volgt: le en 11e prijs Dekkers; 2e cn 6e prijs v. d. Velden 8a, 4e, 5e, 8e en 12e prijs C. v. d. Assem 7e, 9e en lOo Luijters. Pouleprijzen lste Dekkers2a en 6e v. d. Velden 8e, 4e en 58 v. d. Assem. Poule speciaal C. v. d. Assem twee eerst getoondeC. v. d. Assem drie eerst gf- toonde duiven C. v. d. Assem. De eerste duif was geconstateerd om 9.26 de laatste om 9,57. (Buiten verantwoordelykhGid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Met beleefd verzoek een kleine plaats ruimte te willen afstaan in uw veel ge lezen blad en wel voor het volgende Terzijde vernam ik, dat het gemeente bestuur Sollicitanten heeft opgeroepen voor een onderwijzeres, iets dat hier in Vrijhoeven niet dagelijks voorkomt. Dat er vele liefhebsters zijn is begrijpe lijkerwijs iets geheel gewoons, omrede het examen zoo pas Is afgenomen en be halve dat, zijn er bij de vleet van het vorige jaar, welke nog geen betrekking hebben. Weldra zal dan onze gemeenteraad voor een keuze komen te staan. Wij zullen hopen dat deze goed mag zijn. Doch ik wil vooral de heeren leden van den Raad op 't hart drukken, niet te veel te letten op politieke of godsdien- stige gezindheid van de sollicitante, of op protectie, maar enkel en alleen de vraag te stellen: „Is zij bekwaam ja of neen Voor een school als in onze gemeente met twee leerkrachten, mag men werkelijk wel iemand benoemen met eenige ervaring. Immers het Hoofd heeft ook zijn drie klassen, en dus geen ge legenheid een onervaren onderwijzeres de noodige leiding of voorlichting te geven. Wij hebben dus wel een onderwijzeres met eenige dienstjaren noodig. De meeste van de raadsleden hebben hierbij wel geen persoonlijk belang, daar zij aan het Christelijk onderwijs de voor keur geven, of hunne kinderen elders laten onderwijzen. Doch ik hoop van ganscher harte dat de heeren raadsleden een strikt onpartij dige benoeming zullen doen, en letten op de belangen van de openbare school en van de ouders die hunnen kinderen daarheen willen zenden. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de opname noem ik mij uw getrouw lezer, iemand die zeer veel belang heeft bij het openbaar onderwijs. BESOIJEN 20 Juli. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste priis 1 1.60 Laagste prijs t 1,67. Eieren 5'/j a 6 cent per stuk. Het arbeidsgeschil in Zuid Wales. CARDIFF. 20 Juli (Ranter.) Da staking is bijgelegd. Da eiscaen der mijnwerkers zijn op éóu punt na ingewilligd.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6